Log In
Working Man's Stage Race - Stage 3 • Jul 22 2010
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Stockwell Sunapee Racing Team
2 Patrick Ruane Sunapee/Continental Paving/Revoluti Teammate Win: Steve Stockwell
3 Patrick Goguen TEAM CF
4 Chandler Delinks CCB/Wheelworks
5 Victor Taormina seaside cycle
6 Harrison Harb Sunapee U23 Team/Continental Paving
7 Jurgen Nebelung Embrocation Cycling Journal
8 Brian Wilichoski CCB/Wheelworks Teammate Top 5: Chandler Delinks
9 Evan Cooper Team Ora p/b Independent Fabricatio
10 Joshua Lehmann Sunapee/Continental Paving/Revoluti Teammate Win: Steve Stockwell
11 Ryan O'hara NorEast Cycling
12 Michael Rea BikeReg.com
13 Jeffrey Elie BikeReg.com
14 Ryan Kelly NorEast Cycling
15 Chris Coutu MetLife p/b groSolar
16 Kurt Schmid SALEM CYCLE-COMPREHENSIVE RACING/FE
17 Josh Austin NorEast Cycling
18 Tristan Baldwin TEAM CF Teammate Top 5: Patrick Goguen
19 Kyle Bruley Green Line Velo
20 Matthew Buckley Team Ora presented by Independent F
21 Ben Carbonetti NorEast Cycling
22 Keith Cardoza Green Line Velo
23 Nicholas Fanaras CCB/Wheelworks Teammate Top 5: Chandler Delinks
24 Lucas Fortini Unnattached
25 Manny Goguen TEAM CF Teammate Top 5: Patrick Goguen
26 John Herrick Sunapee/Continental Paving/Revoluti Teammate Win: Steve Stockwell
27 Cory Johannessen Threshold Cycling
28 Christopher Kohnle CVC/Subaru of New England
29 Sean Langford CCB/Wheelworks Teammate Top 5: Chandler Delinks
30 Corey Masson MetLife p/b groSolar
31 Kelsey Oliver Team Metro Reprographics
32 Drew Szeliga Noreast Cycling
33 Jackson Weber Embrocation Cycling Journal
34 Owen Pope BikeReg.com
35 Jeffrey Bramhall Threshold Cycling
36 Morgan Hiller TEAM CF Teammate Top 5: Patrick Goguen
37 Nate Morse CLNoonan/BayHillCapitalp/bCornerCyc
38 Jordy Wetzel Comprehensive Racing/ Salem Cycle
39 Christopher Ragusa CCB Racing/Wheelworks Teammate Top 5: Chandler Delinks
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 26   Cat 3: 10   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Mcmahon Seaside Cycle / Essex County Velo
2 Tommy Goguen TEAM CF
3 Daniel Guiney Sunapee/Continental Paving/Revoluti
4 Andy Gould
5 Geremia Ortega CCB/Racing
6 Daniel Donovan Essex County Velo (ECV) Teammate Win: Paul Mcmahon
7 Gert Reynaert Threshold Cycling
8 Kyle Butler Green Line Velo
9 James Hall NEBC
10 Nicholas Czerula NHCC/Team NH
11 Ken Carpenter Threshold Cycling
12 Richard Batten Stage 5 Cycling
13 Bradford Kelley
14 Peter Goguen TEAM CF Teammate Top 5: Tommy Goguen
15 Alfred Bissell Essex County Velo Teammate Win: Paul Mcmahon
16 Brian Yoo Cambridge Bicycle / Igleheart Frame
17 Michael Shinall Green Line Velo
18 Patrick Smith Comprehensive Racing / Salem Cycle
19 Dave Dishaw Essex County Velo Teammate Win: Paul Mcmahon
20 John Disciullo 545 Velo
21 Steve Bauermeister NorEast Cycling
22 Shane Buker Threshold Cycling
23 Mark Coleman NEBC/CycleLoft/DevonshireDental
24 Seth Davis Cambridge Bicycle/ Igleheart Frames
25 Brent Doscher NorEast Cycling
26 James Harnois mystic velo
27 William Harrington ii IESSEX COUNTY VELO
28 Kevin Hays OA/Cyclemania
29 Philip Johnson SeaSide Cycle / ECV Teammate Win: Paul Mcmahon
30 Keith Loiselle NHCC/TEAM NH
31 Gary Passler Essex County Velo (ECV) /Trifit Tra
32 Ronnie Smithers Essex County Velo (ECV) Teammate Win: Paul Mcmahon
33 Andrew Strobert Threshold Cycling
34 Scott Wilson Comprehensive racing
35 Scott Rosenthal Washington Square Tavern
36 Kurt Maw Comprehensive Racing / Salem Cycle
37 Herb Hodgdon Sunapee/Revolution Cyclery
38 William Johnston Cambridge Bicycle / Igleheart Frame
Finishers: Cat 4: 35   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Rogers Unattached
2 Cody Whelan Sunapee/Continental Paving/Revoluti
3 Nicholas Stefanidakis Blue Hills Cycliing Club
4 George Thompson Pinnacle Bike Works
5 Harry Mattison
6 Peter Cole Center Street Cycles
7 Doug Browne
8 Joel Lamendola QuadCycles
9 Nicholas Wheeler Noreast Cycling / GU Energy
10 Brian Housman Team Quad
11 Andrew Faughnan
12 Thomas Cooper NEBC/ Cycle Loft/ Devonshire Dental
13 David Kell Maine Cycling Club
14 Joe Rapuano SEASIDE CYCLE/ECV
15 Alexander Bulger
16 Andy Demotses Slouch, Inc.
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 12   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Richard CCB Racing
2 Charlie Bedard Sunapee/Continental Paving/Revoluti
3 Bruce Diehl Sunapee/Continental Paving
4 Craig Harrison Sunapee/Continental Paving/Revoluti
5 Christopher Naimie Sunapee/Continental Paving/Revoluti
6 Mark Suprenant Team Type 1
7 Ronald Bourgoin OA/CYCLEMANIA
8 David Foley BOB-Goodale's/Speed Merchant/Ted Wo
9 James Nash CCB/Wheelworks Teammate Win: Paul Richard
10 Mark Thompson Sunapee/Continental Paving/Revoluti Teammate Top 5: Charlie Bedard
11 Craig Schaepe NorEast Cycling
12 Geoff Mcintosh New Hampshire Cycling Club
13 Bill Shattuck Corner Cycle
14 Benjamin Riordon CycleLodge
15 Ralf geiben Lynn Team RaceMenu/mix1
16 Mark Doherty Sunapee/S&W Racing Team Teammate Top 5: Charlie Bedard
17 Tim Dodd NEBC/Cycle Loft/Devonshire Dental
18 Eiric Marro BOB-Goodale's/Speed Merchant/Ted Wo
19 Keith Button CCB racing Teammate Win: Paul Richard
20 John Grenier Team Fuji fueled by Clif Bar
21 Glenn Peck Cycle Lodge
22 David Uchenick Arc en ciel
23 Wayne Cunningham Wheelworks racing
24 Tim Buckley Sunapee / Continental Paving / Revo Teammate Top 5: Charlie Bedard
25 Danielle Ruane Sunapee/Continental Paving/Revoluti Teammate Top 5: Charlie Bedard
26 Jay Clausen Sunapee/Continental Paving/Revoluti Teammate Top 5: Charlie Bedard
27 Michael Lovell sunapee/revolution cycles/continent Teammate Top 5: Charlie Bedard
28 William Casazza BOB-Goodale's Bike Shop/Speed Merch
29 John Dieli BOB-Goodale's/Speed Merchant/Ted Wo
30 Armand Pantalone BOB-Goodale's/Speed Merchant/Ted Wo
31 Christopher White
32 Carl Brown CCB Racing Teammate Win: Paul Richard
33 Paul Weiss OA/Cyclemania Masters Cycling Team/
34 Eric Hansmeier Monadnock Cycling Club
35 Ed Ting NEBC/Cycle Loft/Devonshire Dental
Finishers: Cat 2: 9   Cat 3: 18   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 2