Log In
San Ardo Road Race • Aug 16 2014
Clear, 81 degrees, wind 2 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Darius Satongar LuxVue-SunPower Racing
2 Jason Gandzjuk Team Muscle Milk/Specialized
3 Bobby Lozoya UCSB
4 Nick Ramos Pacific Premier Bank Cycling Team
5 Alexander Gaidis Brown University
6 Stephen Sehr UCSB Cycling
7 Elliot Grothe Carefast P/B Les Rois
8 Adrian Yang TRU Cycling
9 Dave Pankratz One Way Cycling
10 Mike Betley Metromint Cycling
11 Philip Bui TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
12 Jason Francia Team Simple Green/Cannondale/Stage2
13 Patrick Callan Data Driven Athlete Racing
14 Murat Ozgur SquadraSF
15 Mike Russell TRU Cycling / JAX Bicycles
16 Jason Marteldye Chico Elite
17 Tyler Pearce Integrity Racing
18 Alexander Cabatic Off The Front
19 Ryan Jones Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
20 James Weinberger Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
21 Lewis Peterson SRAM Factory
22 Joshua Webb Global CTI Cycling Team
23 Zane Adamo Bolthouse Farms Cycling
24 Dustin Denton Michael David Winery/ Delta Velo
25 Paul Mitchell Rio Strada Racing
26 Geoffrey Bartz Bolthouse Farms
27 Tim Roth Serious Cycling
28 Steve Weixel Platinum Performance Cycling Team
29 Zach Eurich Don Chapin MBRT
30 Jose Mata Judgement Velo/ TBOV
31 Jason Siegle SDG Felt
32 Ryan Allen One Way Cycling
33 Darin Morgan Michael David winery
34 Adrian Buganzatepole Metromint Cycling
35 Sean Mckernan TRU Cycling - JAX Bicycle Racing
36 Robert Schell iRT-Reactor p/b JL Velo
37 Nick Steel Serious Cycling
38 Jerry Rios OTR Racing
39 Jeff Spaulding SRAM Factory
40 Tomas Mundarain Global CTI Cycling Team
41 Kyle Iufer LuxVue-SunPower Racing Teammate Win: Darius Satongar
42 John Gregorio TRU Cycling / Jax Bicycles
DNF Richard Klusman Metalmtn
43 Scott Turner Tru Cycling- Jax Bicycles
DNF Kyle Wills Moment Bicycles
DNF J Lemons Global CTI Cycling Team
DNF Gary Aanerud Judgement Velo/ TBOV
DNF Leo Bugtai Tru Cycling
DNF Chuck Edwall iii LuxVue-SunPower Racing Teammate Win: Darius Satongar
Finishers: Cat 3: 48   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Carvell LuxVue-SunPower Racing
2 Richard Graetz SJBC
3 Carl Crawford Bolthouse Farms Cycling Team
4 Andrew Cavaletto Muscle Milk/Specialized
5 Thomas Lane Stanford
6 Christopher Ha Leopard Scadattle
7 Niklas Barreto LuxVue-SunPower Racing Teammate Win: Matt Carvell
8 Jove Graham Dayka Hackett
9 Jeremy Kermit Platinum Performance Cycling Team
10 Giles Douglas SJBC Teammate Top 5: Richard Graetz
11 Lucas Anderson Polli Veloce
12 Zackery Sosnowski Moment Bicycles
13 Kirk Nordgren One Way Cycling Teammate Top 5: Andrew Cavaletto
14 Erik Schumm
15 Anton Vynogradenko iRT-Reactor p/b JL Velo
16 David Nguyen TRU Cyling
17 Owen Mcgrath Dolce Vita Freewheel
18 David Keays Polli Veloce
19 Ruslan Gilfanov LuxVue-SunPower Racing Teammate Win: Matt Carvell
20 Oscar Ochoa TRU Cycling
21 Shiva Sharma iRT-Reactor p/b JL Velo
22 Zachary Proteau Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
23 Kyle Jordan Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
24 Ross Davis Team Go Ride
25 Joe Singer Audi Cycling Team
26 Mike Reed LuxVue-SunPower Racing Teammate Win: Matt Carvell
27 Keith Morris LuxVue-SunPower Racing Teammate Win: Matt Carvell
DNF Virgilio Pigliucci Dolce Vita Freewheel
DNF Vincent Magret serious cycling
DNF Gabriel Mcmullen Bicycle.net Cycling Team
DNF Amin Tamariz LuxVue-SunPower Racing Teammate Win: Matt Carvell
DNF John Deagon OTR Racing
DNF Carlos Covarrubias Team Platinum Performance
DNF Martin Lee LuxVue-SunPower Racing Teammate Win: Matt Carvell
DNF Armando Fuentes UCSB Cycling team
Finishers: Cat 4: 35  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Myers Polli Veloce
2 Eduardo Flores Bolthouse
3 Kevin Lewis US Army
4 Jose Rivas
5 Rawley Macias
6 Matthew Baffert Il Grupetto
DNF Ivan Dmochowski
7 Dalton Carter Go For It Sports
DNF Mike Audet Doc Lester's Cycling
Finishers: Cat 5: 7   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wyatt Pacillas Serious Cycling
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Evans SquadraSF
2 Randy Bramblett iRT-Reactor p/b JL Velo
3 Andrew Moss Don Chapin Monterey Bay Racing Team
4 Will Riffelmacher Olympic Club
5 Andrew Touchstone Olympic Club
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marshall Roberts
2 Jeff Garcia CVC Racing
3 Franco Campilongo SquadraSF
4 Bjoern Mcaulay NPSCC
5 Jeremy Hansen SBR p/b Steven's Bicycles
6 Edmund Hipp Naval Postgraduate School
7 Phillip Burt Pen Velo Racing
8 Hoffman Cortes
9 Morris Delgado SJBC
10 Tomas Ybarrola Cadence-CA
11 Alexander Koch NPSCC Teammate Top 5: Bjoern Mcaulay
12 Kenneth Reed CVC Racing Teammate Top 5: Jeff Garcia
13 Eric Hammerschmitt Canejo Valley Cyclist Race Team
DNF Patrick O'rourke SBR p/b Steven's Bicycle Shop
DNF Richard Gonsalves Muscle Milk Specialized/SVCS
Finishers: Cat 4: 9   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeromy Cottell Specialized / Touchstone Masters
2 Oliver Ryan Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
3 Dana Williams Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
4 Jan Weissenberger ThirstyBear Cycling
5 Joshua Dapice Audi
6 Jacob Berkman Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
7 Steven Jones Don Chapin Monterey Bay Racing Team
DNF Piers Barry ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Jan Weissenberger
8 Neil Bartley ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Jan Weissenberger
DNF Steven Kotik International Auto Body & Paint
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Hudak
2 Jonathan Eropkin SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
3 Michael Holt Bicycle Blue Book Racing
4 Pablo Espinosa SquadraSF
5 Andrew Heinemann Team Audi Reno
6 Benjamin Albracht ArtsCyclery.com
7 Chris Fortuna IRT-Reactor p/b JL Velo
8 Scott Bromstead Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
9 Menko Johnson Pen Velo Racing
10 Lucas Paz LangeTwins Winery Racing Team
11 Mark Duroy Kind Human Cycling Team
12 Troy Porter Palmer Cycling
13 Jason Cruser R4R-Make A Wish
14 Chris Furgiuele Studio Velo
15 Denin Sahovic Squadra SF Teammate Top 5: Pablo Espinosa
16 Joshua Grass R4R-Make A Wish
17 Thuy Nguyen LuxVue-SunPower Racing
18 Graham Simpson Don Chapin Monterey Bay Racing Team
19 Jason Nearn project 321
20 Scott Giles BIKE DOCTOR p/b North Tek
21 Garrett Wynne Olympic Club
22 Robert Sorenson LuxVue-SunPower Racing
23 Dan Tedford SquadraSF Teammate Top 5: Pablo Espinosa
24 Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team
25 Scott Cox Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
26 David Allen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
27 Ronnie Kier Global CTI Cycling Team
DNF Sascha Messner CA Technologies Racing
28 Anastasio Flores
DNF Peter Petrillo Dayka-Hackett
DNF Matthew Sloan Team Spokesman Bicycles
DNF Chris Espy Specialized / Touchstone Masters
DNF John Barbicas Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNF Erik Camacho iRT-Reactor p/b JL Velo
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 18   Cat 3: 13   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tom Cesar Off The Front
2 Mike Scaglione SJBC
3 Darin Land
4 Jeff Farnsworth SJBC
5 Bill Manion na
6 Neil Rapmund Berkeley Bicycle Club (BBC)
7 Geoff Landon Kovarus - Wells Fargo Racing
8 Michael Saba CA Technologies Racing
9 Michael Penta serious cycling
10 Matt Conidaris Body Concepts
11 Toby Katz Don Chapin MBRT
12 Tim Davis iRT Reactor p/b JL Velo
13 Harun Simbirdi CA Technologies Racing
14 Ron Faulk Body Concepts
15 Chris Schille Plus 3
16 Max Hudson iRT-Reactor p/b JL Velo
17 Luis Jevons iRT-Reactor p/b JL Velo
18 William Mcbride Polli Veloce
19 Scott Hayes Pen Velo racing
20 Shawn Varner
21 Michael Gaidis
22 Gregory Hunter
23 Peter Aughney Cushman & Wakefield Racing
DNF Eugene Raphaelian Polli Veloce
24 Robert Estrella Independent
DNF Will Parks Body Concepts
DNF George Sadler Violet Crowns
DNF Val Encomio Ciclistas del Valle
DNF John Hawkins SLO Nexus-Gym One
DNF Bill Cuttler Polli Veloce
DNF Scott Calley MOnterey Bay Racing Team
DNF Jeff Farnsworth SJBC Teammate Top 5: Mike Scaglione
DNF Jonathan Orban genesolve
DNF Eric Lubag Serious Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 28   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Martin SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
2 Craig Roemer Team Specialized/Touchstone
3 Brenon Daly ThirstyBear Cycling
4 Christopher Baker Specialized / Touchstone Masters
5 Steve Heaton CoreTechs Cycling Team - TwT
6 Scott Fonseca Team BP/Sierra Nevada/Reliable
7 Kyle Glerum SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus Teammate Win: Dan Martin
8 Joseph Staron Folsom Bike/VW/Raley's
9 Lynden Mclaughlan Kovarus Wells Racing Team
10 Chris Ott PrimeTime Cycling Team
11 James Stathas paa/remax
12 Dave Garcia Kovarus/Wells Fargo Racing Team
13 Thomas Dillon Peninsula Velo Racing
14 Andrew Adelman CoreTechs Cycling Team - TwT Teammate Top 5: Steve Heaton
15 Rick Lawton Kovarus/Wells Fargo Racing Team
16 Charles Pockell-wilson Morgan Stanley / Specialized
17 Mark johnson Suffolk-sunpower racing LuxVue-SunPower Racing
18 Todd Munk SJBC
19 Guy Van natta Global CTI Cycling Team
20 Rann Valdez R4R- Make a Wish
21 Blake James Global CTI Cycling Team
22 Matt Wocasek Spokesman Bicycles
23 Steven Aurousseau SJBC
24 Todd Allington ZIPZ CYCLING TEAM
25 Christopher Phipps ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Brenon Daly
26 Jeffrey Galland ZIPZ CYCLING TEAM
27 David Levine CA Technologies Racing
28 Richard Del valle CoreTechs Cycling
29 Rick Morgan CoreTechs Cycling Team
30 Chris Callahan Racing 4 Research
31 Jonathan Racine Jakroo Racing
32 Jason Schmidt LuxVue-SunPower Racing
DNF Kerry Stockwell Team BP/Sierra Neveda/Reliable
33 William Ruffner Bicycle Blue Book Racing
DNF Rodney Spradlin Team BP/Sierra Nevada/Reliable
DNF Robert White Bicycle Blue Book Racing
DNF Nick Theobald SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus Teammate Win: Dan Martin
DNF Clint Gaver Morgan Stanley/Specialized
DNF Christopher Cagungun iRT-Reactor p/b JL Velo
DNF Jeff Mitchell Team BP/Sierra Nevada/Reliable
DNF Roger Martin CA Technologies Racing
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 15   Cat 3: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dirk Himley Hammer Nutrition/Charity of Choice
2 Eric Saltzman CoreTechs Cycling Team - TwT
3 Jerome Nadel CoreTechs Cycling Team
4 Michael O'rourke SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
5 Dan Shore Ciclistas del Valle
6 Rob Maheu SJBC
7 Hunter Ziesing Hammer Nutrition/Charity of Choice Teammate Win: Dirk Himley
8 Joseph Foster R4R-Make A Wish
9 Dean Knudsen Christian Cycling Hammer Nutrition
10 Robert Pasco SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus Teammate Top 5: Michael O'rourke
11 Scott Derdenger Divine Electric Nor Cal
12 Jeff Poulsen SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus Teammate Top 5: Michael O'rourke
13 Holger Steinbach ThirstyBear Cycling
14 John Hancock Team BP/Sierra Nevada/Reliable
15 Chris Morris Folsom Bike/VW/Raley's
16 Marty Cunningham Folsom Bike/VW/ Raley's
17 David Del rosso PrimeTime Cycling Team
18 Alan Takahashi Coretechs Teammate Top 5: Jerome Nadel
19 Curtis Eastin Dayka-Hackett
20 Daniel Smith Morgan Stanley /Specialized
21 Robert Goss Team BP/Sierra Nevada/Reliable
22 Scott Hollander Off The Front Racing Team
23 Thomas Coulter Morgan Stanley Cycling Team
24 Brent Majors Off The Front Racing
25 James Coats CALIFORNIA GIANT/ SPECIALIZED
26 Gerald Roberts Team BP/Sierra Nevada/Reliable
27 Detlef Adam Spokesman Bicycles
DNF Dennis Pedersen Spokesman Bicycles
DNF Donald Langley Morgan Stanley /Specialized
DNF Vincent Gee Team BP/Sierra Nevada/Reliable
DNF John Pauley Coretechs Cycling Team Teammate Top 5: Jerome Nadel
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 16   Cat 3: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Archer Morgan Stanley /Specialized
2 Michael Vetterli CA Technologies
3 Lawrence Nolan Team Specialized Racing Masters
4 Jonathan Laine 3 Feet-It's the law
5 Erik Salander Peninsula Velo Racing
6 Dan Scrivner LuxVue-Sun Power Racing
7 Shin Umeda LuxVue-SunPower Racing
8 Kevin Willitts 3Ft - It's The Law
9 Kevin Susco Marc Pro - Strava
10 Gregg Marioni California Giant Berry Farms/Specia
11 Daryoush Paknad CoreTechs Cycling Team
12 Michael Deusebio Morgan Stanley
13 Chuck Spiteri Peninsula Velo Racing Teammate Top 5: Erik Salander
14 Alan Roberts ThirstyBear Cycling
15 Robert Montague Spokesman Bicycles
16 Jonathan Sek SJBC
17 Robert Parker LuxVue-SunPower Racing
18 Phillip Lovaglio SJBC
19 Robert Napieralski Sacramento Golden Wheelmen
20 Douglas Gonda 3Ft - It's The Law
21 David Montgomery 3ft- It's the law
22 B Thomas rice CoreTechs Cycling Team - TwT
23 George Miranda LuxVue-SunPower Racing
24 Norbert Kappel SJBC
DNF Jim Gentes Family Cycling
DNF Tracy Muegge 3 - Ft It's The Law
DNF Eugene Bernosky San Jose Bike Club
DNF Gregory Cullen LuxVue-SunPower Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 10   Cat 3: 11   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Perry Victory Velo Racing
2 James Langley Spokesman Bicycles
3 John Berg Kovarus/Wells Fargo Racing Team
4 Hugh Janney Rio Strada Racing
5 John Witkowicki Red Peloton
6 Greg Bollella LuxVue-SunPower Racing / Alto Velo
7 John Schaupp Spokesman Bicycles Teammate Top 5: James Langley
8 Robin Mckinney Victory Velo Racing Teammate Win: Mark Perry
9 J Gilford Morgan Stanley Specialized Cycling
10 David Puglia CoreTechs Cycling Team
11 Michael Andalora Santa Cruz Wheelman (Spokesmans Bic
12 Fred Garcy Unattached
DNF Frederick Proudman Cushman & Wakefield Racing
DNF David Parker Alto Velo
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 5   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Josef Lemire Team Hammer Nutrition
2 Scott Hennessy
3 Ron Lebard LuxVue-SunPower Racing
4 John Elgart LuxVue/Sunpower Racing
5 Don Grijalva Audi/Kryki Sports
6 Richard Shields Hammer Nutrition
DNF Bruce Coffey SJBC
DNF Ernest Gallardo sr Vos Racing
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 3   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Connor Mccutcheon Airgas Cycling Team
2 Scott Lundy Serious Cycling
3 Tyler Brandt BMW Development Team
4 Gerardo Medina robles BMW Development Team
5 Griffin Easter Airgas Cycling Team Teammate Win: Connor Mccutcheon
6 Daniel Katz BMW Development Team
7 Collin Berry BMW Development Team Teammate Top 5: Tyler Brandt
8 Connor Spencer Fresh Air - Focus
9 Elliot Hawkes Metromint Cycling
10 Dustin Armstrong serious cycling Teammate Top 5: Scott Lundy
11 Craig Nunes ArtsCyclery.com
12 Ian Moore BMW Development Team Teammate Top 5: Tyler Brandt
13 Jacob Gerhardt TEAM CLIF BAR Cycling
14 Tony Wolf Integrity Racing p/b Integrity Roof
15 Patrick Thomas
16 Eric Gibbons Threshold Sports p/b Leadout Endura
17 Christopher Wyman Pacific Premier Bank Cycling Team
18 Ryan Wei OTR Racing
19 Michael Stroud R5 Rock Racing
20 Martin Bjel Serious Cycling Teammate Top 5: Scott Lundy
DNF David Mesa Fresh Air Bicycles-Focus
DNF Jaffa Prince Fresh Air Bicycles-Focus
DNF Christopher Malloy SRAM Factory
DNF Guillermo Gonzalez Serious Cycling Teammate Top 5: Scott Lundy
DNF Miles Lamon CLIF BAR CYCLING TEAM
DNF Giuseppe Errico Squadra SF
DNF Matt Schaupp BMW Development Team Teammate Top 5: Tyler Brandt
DNF Christopher Rea UCSB Cycling
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 16   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shaylyn Lewis ICE Sportswear p/b Pinnacle Racing
2 Kelli Decker SBR p/b Steven's Bicycles
3 Ginger Kroft SJBC
4 Johanna Fogolin SJBC
5 Stephanie Nunes ArtsCyclery.com
6 Svetlana Wiesen TRU Cycling
Finishers: Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bethany Allen irt-Reactor p/b JL Velo
Finishers: Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathleen Giles ABRT (Annapolis Bicycle Racing Team
2 Marissa Axell Velo Sports Group
DNF Jennifer Kalich Los Gatos Bicycle Racing Club
3 Sumer Avila ICE- p/b Pinnacle Training Systems
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lorna Fortuna IRT-Reactor p/b JL Velo
2 Rita Szeto Team Oakland Cycling
3 June Nguyen Metromint Cycling
DNF Tze Chun ho Team Fremont
DNF Jackie Magno lagasca Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anne Valta iRT-Reactor p/b JL Velo
2 Amy Russo HC3 Coaching
3 Kim Wik Pacific Crush Racing
4 Elena Joroski SJBC
5 Carla Cosentino Pacific Crush Racing
6 Yuko Soneoka Metromint Cycling
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Annie Carrino Sisterhood of Cycling
2 Helen Casabona Peninsula Velo Racing
3 Michele Heaton HC3 Coaching
4 Kadria Catalano
5 Lori Walsh Ol Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lesley Jensen Metromint Cycling
2 Yvonne Walbroehl Pen Velo Racing
3 Heidi Fraser Cushman & Wakefield Racing
DNF Linda Elgart LuxVue/Sunpower Racing
4 Colleen Sullivan Ole RAcing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Narda Roushdi Berkeley Bike Club
2 Norma Hilton Peninsula Velo Racing
3 Sara Stearns Cushman & Wakefield Racing
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Phyllis Olrich Victory Velo Racing
Finishers: Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leah Thomas Metromint Cycling
2 Sara Bird ICE Sportswear p/b Pinnacle Racing
3 Felicia Gomez
4 Sofia Marin Folsom Bike/Cervelo
5 Julia Gieschen B4T9/Foundation
6 Danielle Haulman Folsom Bike/Cervelo
DNF Melanie *wong ICE Sportswear p/b Pinnacle Racing Teammate Top 5: Sara Bird
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3   Cat 3: 1