Log In
RKO#9- Memorial Day Stage Race - Stage 4 • May 28 2018
Clear, 83 degrees, wind 2 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ingmar Jungnickel TMB Development p/b Equator Coffees
2 Spencer Ingels
3 Alex Akins Don Chapin Monterey Bay Racing Team
4 Adin Jose Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
5 Frank Wyer
6 Stefan Hubrich Don Chapin Monterey Bay Racing Team
7 Alexi Gabuyo
8 Hayden Mackay R4R-Make A Wish
9 Duncan Clark Velo Club La Grange
10 Michael Machado Don Chapin Monterey Bay Racing Team Teammate Top 5: Alex Akins
11 Jason Pedersen Team Simple Green/Specialized/Rock-
12 Mathias Jacquelin TMB Development p/b Equator Coffees Teammate Win: Ingmar Jungnickel
13 Stuart Watson Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
14 Nicholas Besse Fig Mtn Brew Racing
15 Kieth Strong Team Fremont/FFBC p/b Chipotle Teammate Top 5: Adin Jose
16 Mikal Davis TMB Development p/b Equator Coffees Teammate Win: Ingmar Jungnickel
17 Brian Oconnor D9 Foundation / DNA Race Team
18 Jason Tang
19 Chase King Team Swift
20 Christopher Brown Don Chapin Monterey Bay Racing Team Teammate Top 5: Alex Akins
21 Thomas Kensok TMB Development p/b Equator Coffees Teammate Win: Ingmar Jungnickel
Finishers: Cat 3: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Hanson CBRE Racing
2 David Michael sweet SunPower Racing
3 Maddison Russell
4 Charles Herndon
5 Drew Fagerlin TMB Development p/b Equator Coffees
6 James Allen Davis Bike Club Race Team
7 Andrew Esler JAKROO
8 Peter Ambiel SunPower Racing Teammate Top 5: David Michael sweet
9 Eric Chodoroff Dolce Vita Freewheel p/b SL2
10 Colin Harrop
11 Parker Gara SunPower Racing Teammate Top 5: David Michael sweet
12 Thomas Schwemberger
13 John Janetzko SunPower Racing Teammate Top 5: David Michael sweet
14 Cam Juarez Dolce Vita Freewheel p/b SL2
15 John Nie Pen Velo Racing/Summit Bicycles
16 Daniel Stark CBRE Racing Teammate Win: Alex Hanson
17 Dan Rugani CBRE Racing Teammate Win: Alex Hanson
18 Hernan Gatpandan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 4: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Lloyd
2 Grant Feige Team Swift
3 Blake Macheras Team Swift
4 Francois Xavier bucher
5 Enrique Alameda jr Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
6 Rich Duff Louie Racing
7 Dustin Stiffler
8 Justin Gray
Finishers: Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Poulson Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
2 Zachary Gottesman Mellow Motors
3 David Ellis HistoryNet Cycling Team
4 Christian Lam SquadraSF p/b Terun
5 Jeromy Cottell Touchstone Racing
6 Erik Schiller SunPower Racing
7 Tim Mcbirney Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Win: Justin Poulson
8 Brandon Baker Stinner Factory Racing
9 Robert Skinner
10 Jack Duncan Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Win: Justin Poulson
11 Ethan Frankel Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Win: Justin Poulson
12 Jason Saltzman UCI CT: Aevolo Cycling Inc.
13 Jonathan Baker Chico Cycling Team
14 Colin Patterson SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Christian Lam
15 Richie Vos SunPower Racing
16 Chad Hall Big Bear Cycling Association
17 Madden Titus SunPower Racing
18 Andrew Haslem SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Christian Lam
19 Evan Christenson SDBC/EMERALD TEXTILES p/b UC Cycler
20 Aidan Mcneil Team Swift
21 Will Brickler
22 Morgan Cole SunPower Racing
23 Brian Schuster SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Christian Lam
24 Drew Kogon Subaru Santa Monica Racing p/b Alfa
25 Adam Naguib TMB Development p/b Equator Coffees
26 Jove Graham Dayka-Hackett
27 Niklas Barreto
28 Ben Cook Team Swift
29 Justin Maxwell Violet Crown
DNF Nick Perhala Monster Media Racing
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Enright SquadraSF p/b Terun
2 Dan Tedford ThirstyBear Cycling
3 Robert Whittier Divine Electric Norcal
4 Rick Lawton R4R-Make A Wish
5 Ken Calender R4R-Make A Wish
6 Ronnie Kier Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
7 Chris Evans Terun Elite
8 Samuel Worthington Divine Electric Norcal Teammate Top 5: Robert Whittier
9 Mark Fleishman Divine Electric Norcal Teammate Top 5: Robert Whittier
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Salassi Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
2 Andrew Conley Team Fremont/FFBC p/b Chipotle Teammate Win: Jacob Salassi
3 Mark Tucker Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
4 Eric Chi Pen Velo Racing/Summit Bicycles
5 Sean Martin LOW//Factory Racing
6 Richard Gabel Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
7 Lenard Lesser Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Eric Chi
8 Anthony Armerino Cognition Racing
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Raybould
2 Jason Mongue SquadraSF p/b Terun
3 Wes Fornes Los Gatos Bicycle Racing Club
4 Joseph Butler Pen Velo Racing/Summit Bicycles
5 Andrew Horvai Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Edward Dean SJBC
7 Gary Thomas
8 Morten Nissov SJBC
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Morgan CoreTechs Cycling Team
2 Jeff Dale Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
3 Aaron Long ThirstyBear Cycling
4 Ernest Sanchez S2C/BOSCH pb JL Velo
5 Joseph Sullivan SJBC
6 Steven Aurousseau CoreTechs Cycling Team Teammate Win: Rick Morgan
7 Robert Easley Clean Power Cycling pb TESLA
8 Alon Golan CoreTechs Cycling Team Teammate Win: Rick Morgan
9 Dan Foehner Violet Crown Sports Assoc
10 Shon Grabbe CoreTechs Cycling Team Teammate Win: Rick Morgan
11 Robert Wotring CoreTechs Cycling Team Teammate Win: Rick Morgan
12 Jarno Rajahalme Pen Velo Racing/Summit Bicycles
13 Markus Roccaro Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
15 Ludovic Hilde All Pro Bicycles Simi Valley
16 Aaron Terrazas Revs Road Race p/b Kinetic Cycles Teammate Top 5: Jeff Dale
17 Robb Herrick Revs Road Race p/b Kinetic Cycles Teammate Top 5: Jeff Dale
18 Martin Kozera??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles
19 Jon Meals Team Oakland Cycling
Finishers: Cat 3: 14   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Davis Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
2 George Tomasich Canyon Velo
3 Stanley Terusaki CAL-NAT'S Racing
4 ? James Team Placid Planet Inc.
5 Jan Elsbach Davis Bike Club Race Team
6 Matthew Trethric Team Hammer Nutrition
7 Harold Reimer SunPower Racing
8 Gilbert Tarin CA Technologies Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryosei Kaneko Clean Power Cycling pb TESLA
2 Robert Napieralski Body Concepts
3 Lance Haag ThirstyBear Cycling
4 Rodney Jewett
Finishers: Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Kravtchenko Five Rings Cycling Center
2 Claire Hofbauer
3 Jennifer Steele Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melanie *wong Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
2 Jennifer Schwarz Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Melanie *wong
3 Brooke Danaher Liquid Velo
4 Rachel Baarda Davis Bike Club Race Team
5 Sawyer Taylor Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Melanie *wong
6 Laura Moser JLVelo Cycling Team
7 Daniele Monahan Velo Club La Grange
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 4