Log In
Greenville Spring Series - Fork Shoals Road Race • Feb 25 2012
Clear, 51 degrees, wind 15 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Mccollum VeloShine Cycling Team
2 Davis Bentley Above Category Racing
3 Carlos Pinate Beast Racing
4 Paul Price jr FACT
5 Alexander Timkovich Modry/Evergreen Racing
6 Robert Donovan Les Amis
7 Jenrette Springs Caraway Velo Club
8 Austin Vincent C.F. Racing p/b Trek Portsmouth
9 Mike Helman RTO National
10 Andrew Kimble Velosports Racing
11 Matthew Russell krystal cycling team
12 Edward Greene Colavita
13 Jonathan Cucaz FRAZIER CYCLING
14 Stephen Caskey Piedmont Orthopedic AssociatesCycli
15 Gabriel Allie Carolina Break
16 Erik Peterson Team Ville LLC
17 Gabe Hipps Harrells Bicycle World/Garmin
18 Joel Nunez Unattached
19 David Flesher Low Country Cycling Team
20 Carlos Norena Unattached
21 Sam Curlee US Military Cycling Team Fueled by
22 Brian Thompson Headstrong
23 Jimm Mcelroy VeloSports Racing
24 Luke Broadwell Fulton Flyers
25 Alex Devereaux VeloVoodoo
26 William Campbell Olympus Homes Cycling Team
27 Brad Harman Chain Reaction
28 Olumuyiwa Ogunlela Global Bike Charlotte
29 Jason Lewis Team Traveller
30 Andrew Bailey Krystal Cycling Team
31 Ryan Newman Melo Velo
32 Brandon Pruett Cycle Therapy
33 Monika Sattler XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
34 Thomas Sunday FACT Teammate Top 5: Paul Price jr
35 Nolan Tankersley TCRC
36 Philip Ball POA Cycling p/b Eastside Chiropract
37 Steve Crowell Scenic City Velo
38 Daren Rogers Krystal / Warp9bikes.com
39 Jack Howland Krystal / Warp9bikes.com
41 Daniel Caridi Black Tie Sports/Spine
42 Keith Marek BREVARD COLLEGE CYCLING TEAM
43 Gary Krol Veloshine Cycling team Teammate Win: Timothy Mccollum
44 Connor Williams DIY Music p/b Chainheart Cycling St
45 Collin Clark Gripped Racing
46 James Couvillion Les Amis
47 Hans Halaixt Unattached
48 Jesse Miller Melo Velo/Clemson
49 Peggy Legrand US Military Cycling Team Fueled by
50 Kellen Goodell CBC Racing Team
51 Eddie Hsu MISSION SOURCE-NGCA
52 Samuel Douglas Cycle-Therapy GA
53 Rob Payette Cycle Center / Carolina Velo
54 Bernard Cobb Unilin-Beard Bikes p/b Windstream C
55 Ben Rothschild Frazier
56 Charles Bennett Fiets Maan Racing
57 James Donahue
58 Jason Ward Pre-Reg.com
59 Brad Harman Chain Reaction
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 49   Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Adams RTO National
2 Clayton Burke Junior Flyers
3 Jon Stang Unattached
4 James Tobias Unattached
5 David Duquette Presbyterian Sports Medicine/Energy
6 Brandon Rudin TEAM headstrong
7 Ray Freeman Team Headstrong
8 Weston Coker F.A.C.T.
9 Dustan Barber RTO National Teammate Win: Chris Adams
10 Oscar Jimenez Unattached
11 Camden Simon Ghost Tree Racing
12 Julio Lopez Fiets Maan Racing p/b Luna Cycles
13 Alan Starnes VELOSHINE CYCLING TEAM
14 Gregory Thompson Presbyterian Sports Medicine/Energy Teammate Top 5: David Duquette
15 Camilo Restrepo Les Amis/Calder Brothers Developmen
16 Price Howard RTO National Teammate Win: Chris Adams
17 Chris Wooten Modry Evergreen
18 Michael Gurtzweiler
19 Adam Zeldin Johns Hopkins University
20 Scott Morris Lifetime/Loganville Ford
21 Mitchell Moody Beast Racing
22 Ryan Swaim Massage Envy Cycling p/b Catup.com
23 Lewis Gaffney Brevard College
24 Luke Wilson Lowcountry Cycling Team
25 Thomas Parry RTO National Teammate Win: Chris Adams
26 Jeff Ingle Krystal Cycling Team
27 Steve Riley NGCA
28 Allen Hellenga Greenville Spinners Racing
29 Daniel Jones Les Amis
30 Johnny Mayero latino cycling team
31 Marc Gustafson
32 Fletcher Lydick Frazier Cycling
33 Josh Payne Carolina Masters
34 David Fowley Beast Racing
35 Peter Mathern Greenville Spinners Racing
36 Daniel Joyal Les Amis
37 Jacob Smith Grand Strand Bicycles
38 David Haney Frazier Cycling
39 Tracy Terpstra Krystal / SCV
40 Rick Taylor Melo Velo
41 Matthew Wood Les Amis
42 Andrew Hager Asheville Bicycle Racing Club
43 Chad Hayes Hayes Automotive
44 Ian Broadhead port city velo/ teaka toys
45 Bobby Hough Les Amis
46 Thomas Hackemer Team Mission Source - NGCA
47 Aaron Casey Mud Sweat and Gears CX
48 Timmy Supplee Massage Envy Cycling p/b Catup.com
49 James Todd Frazier Cycling
50 Connor Tankersley TCRC
51 Prithvi Gummadi Frazier Cycling
52 Tommy Mathewes CBC Racing
53 Allen Duquette Presbyterian Sports Medicine/Energy Teammate Top 5: David Duquette
54 Levi Nelson Modry/Evergreen
55 Lawrence Russell Krystal cycling team
56 Richard Richter Rock Hill Bicycle Club
57 Charles Kyle US Military Cycling Team fueled by
58 Tyler Sims Fiets Maan Racing p/b Luna Cycles
59 Mikey Waine Junior Flyers Teammate Top 5: Clayton Burke
60 Mark Kadowaki TCRC p/b Piney Flats Bicycles & Fit
61 Ken Beaudry Modry/Evergreen Partners
62 Robert Bailey TCRC p/b Piney Flats Bicycles & Fit
63 John Menges Go Army
64 Duane Hebert Frazier Adult Racing Team
65 Trip Volnoff Frazier Cycling
66 Austin Joyner Carolina Break
67 Jason Berry B0151273
68 Wyatt Drake FARM TEAM CYCLING
69 David Strickland VeloShine Cycling Team
70 Connor Lenihan FARM TEAM CYCLING
71 Parker Haney Frazier Cycling
72 Rishi Teja mocherla Frazier Cycling
73 Aaron Atwater Grand Strand Bicycles
76 David Novak jr Unattached
77 Nick Oestreich Junior Flyers Development
78 Tony Stone Kind Human Sports
79 Jim Campbell
80 Greg Campbell RTO National Teammate Win: Chris Adams
81 William Miller Team Ville LLC
82 Coleman Force Les Amis/Calder Brothers Developmen
83 George Moser Greenville Spinners Racing
84 Johnatan Escobar
85 Cory Lasseigne Palmetto Velo/Massage Envy Racing
86 Bradley Garrett Les Amis/Calder Brothers Developmen
87 Edwin Lozano Unattached
88 Patrick Lackey
89 Jim Payne Carolina Break
90 Alexander Dijkema Frazier Cycling
91 Nicholas Blanchard DIY Junior Development Team p/b ABR
92 Ben Green TBB Sports
93 Brian Ellison Chicago Cuttin Crew
94 Brian Kennedy BEAST Racing - Bicycles East
95 Kevin Stimson Summit Cycles
96 Terrence Slifer Globalbike
97 Guenter Heyen Unilin-Beard Bikes p/b Windstream C
98 Jamie Lytton Veloshine Cycling Team
99 Justin Tipper Massage Envy Racing p/b Catup.com
100 Roger Payne Unattached
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 88   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rob Latham NARC-BMW-Free Flite
2 Jeff Marshall Melo Velo
3 Richard Fish
4 Alexander Moody North Georgia Cycling Association,
5 David Hay Presby Sports Medicine/Energy Cafe
6 Kevin Brooks Beast Racing
7 Hank Walls
8 Rodney Almeida Trysports p/b Timex Cycling Team
9 Jared Moore Greenville Spinners Racing
10 Den Harvey
11 Rip Major Greenville Spinners
12 Paul Greene Greenville Spinners Racing
13 Ramon Perez Unattached
14 Ct Bochau Presbyterian Sports Medicine/Energy
15 Gregg Hammond Unattached
16 Wendell Scott Frazier Cycling
17 Brett Rumble Giordana-Clif Bar
18 Kevin Pergerson Harrells Bicycle World
19 Walter Montoya Unattached
20 Paul Gillmore Freewheelers of Spartanburg
21 David Shabat
22 Dave Mcquaid Greenville Spinners Racing
23 Stephen Sisk Habersham Bicycles
24 Gunnar Palm Massage Envy p/b Catup.com
25 Mark Harden Greenville Spinners Racing
26 Brian Baack
27 Joseph Cross Uptown Cycles p/b by 36th Street Ra
28 Gregg Jowers Harrells Bicycle World
29 Chris Mccarty Harrells cycling
30 Ivis Zapata
31 Bryan Melchionda
32 Raymond Clark RTO National
33 Mark Bidstrup grand strand bicycles
34 John Harsch Southern Crescent Cycling
35 Mike Egbert
36 Cesar Rodriguez greenville spinners racing team
37 Eric Grumbach
38 James Taylor Greenville Spinners Bicycle Club
43 Steve Church Southern Crescent Cydling
44 Jim Siemens ABRC
45 Bryant Young Greenville Spinners Racing
46 James Brigman Uptown Cycles
47 Tom Harvey
48 Jonathan Heald Greenville Spinners Racing
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 32   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Moosa Mens
2 Jason Moore
3 Brandon Davis Port City Velo/Team Teaka
4 Dillon Brown Brevard College
5 Wesley Burruss Depaula Bikes
6 Samuel Kophazi Carolina Break
7 Andrew Koch Furman University
8 Dylan Lawson SV/Bike Source Racing Team
9 Joey Church One2Tri Racing
10 John Curwen Hilton Head Cycling Inc.
11 Justin Mcneill
12 Aaron Nix PortCityVelo/ Team Teaka Teammate Top 5: Brandon Davis
13 Chad Rochester Massage Envy Cycling p/b Catup.com
14 Matthew Tagliaferri Kind Human Sports
15 William Degraw Furman University
16 Ryan Collette DIY Music p/b ABRC
17 Trent Blackburn Port City Velo/Teaka Toys
18 Daniel Lenis Team Type 1 Development
19 James Barry Carolina Break
20 Brent Hawkins
21 Billy Raynor Port City Velo/Teaka Toys
22 Cal Ford Massage Envy Cycling p/b Catup.com
23 Devin Reavis Hearts
24 Joshua Cole
25 Mark Walkenhorst
30 James Hartsell Unilin-Beard Bikes p/b Windstream C
31 Markadam Abramowicz KindHuman Sports
32 Tucker Helms Les Amis
33 James Francis DIY Music p/b ABRC
34 Joshua Katz Asheville Bicycle Racing Club DIY J
35 Pierce Schaaf Unattached
36 Jose Sanchezrojas Port City Velo/ Teaka Toys
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 30   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jay Westbrook Chainheart
2 Matt Botting Carolina Cycling Team
3 Darin Marhanka POA Cycling p/b Eastside Chiropract
4 Gordon Stiel Carolina Cycling Team
5 Todd Clapp Giordana-Clif Bar-BRICA Cycling Tea
6 Tommy Jones Carolina Cycling Team
7 Kurt Hahn Hawleys Bicycle World
8 Bob Wright Chainheart Cycling Studio
9 Chris Sugar Modry/Evergreen Partners
10 Jay Charles Carolina Cycling Team Teammate Top 5: Matt Botting
11 Ricardo Maset Carolina Cycling Team Teammate Top 5: Matt Botting
12 Eric Skoloff Unattached
13 Tod Schmidt Charlotte Sports Cycling
14 Shaun Walsh Massage Envy Cycling p/b Catup.com
15 Paul Mills Piedmont Orthopedic AssociatesCycli
16 Nello Teer Team Mission Source-NGCA
17 David Hoffman MOAB Masters Racing
18 Joel Price Colavita Racing Inc.
19 Tj Wood Giordana/Clifbar
20 Mark Fontanilla Carolina Cycling Team Teammate Top 5: Matt Botting
21 Jeffrey May COLAVITA
22 Mark Hill Carolina Cycling Team Teammate Top 5: Matt Botting
23 Gregory Charkoudian Team WHAYNE
24 David Strickland VeloShine Cycling Team
25 K.c. Brechnitz Modry/Evergreen Partners
26 Anthony Diede
27 Mark Sumner Clinton Cycling Club
28 Robert Kendrick Melo Velo
29 David Kyzer Spinx Bike Race Team
30 James Cole Veloshine Cycling Team
31 Rich Wachtel Outspokin Bicycles Columbia
32 Billy White Piedmont Orthopedic AssociatesCycli
33 Scott Moss Velo 16 BSG
34 Arthur Danfy spinx bike race team
35 Kent Williams Chainheart Masters p/b ABRC
38 Steven Carpenter Greenville Spinners Bicycle Club/Hi
39 Scott Simpkins Spinx Bike Race Team
40 Christopher Monteverdi Modry/Evergreen Partners
41 John Menges Go Army
42 Scott Webster Veloshine Cycling Team
43 Blair Lamarche Piedmont Orthopedic AssociatesCycli
44 Michael Ventola Pre-Reg.com
45 Lee Champion BRICA Racing
46 Jon Mclaughlin Scenic City Velo
47 Jim Campbell
48 Clive Desousa Glory Racing
49 John Martin Unattached
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 13   Cat 3: 17   Cat 4: 11   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Patterson Beast Racing-Bicycles East
2 Stephen Sperry poa
3 Greg Morgan Spinx Bike Race Team
4 Jeffrey Allums Carolina Velo/Cycle Center
5 Chris Dietrich Modry/Evergreen Partners
6 David Moore Modry/Evergreen Partners
7 Daryl Rains SmartStop/MOB
8 James Avery Weigels Convenience Stores
9 Thomas Ball Spinx Racing Team
10 Gregory Hanson Frazier Cycling
11 Andy Meyer Global BMW-Mini p/b Economy Honda M
12 Ben Jones Vision Screen Printing
13 Douglas Engel Modry/Evergreen Partners Teammate Top 5: Chris Dietrich
14 Arthur Reaves Freewheelers of Spartanburg
15 William Holder Constellation Cycling
16 Mark Ruscoe Earthfare/I-9 pb Cyclesport Concept
17 Chris Steele Modry Evergreen Racing
18 Joe Lehner TEAM headstrong
19 Thomas Ratajczak Asheville Bicycle Racing Club
20 Jim Brown Spinx Bike Race Team Teammate Top 5: Greg Morgan
21 Joseph Gallagher Les Amis
22 Richard Howard Hincapie/Green Creation Cycling Tea
24 Scott Hammontree Apex Cycling Race Team
25 Jon Limbird TEAM headstrong
26 Michael Berry Modry/Evergreen Partners Teammate Top 5: Chris Dietrich
27 Tim Stone VeloShine Cycling Team
28 Randy Mccreight Piedmont Orthopedic Association Cyl Teammate Top 5: Stephen Sperry
29 Douglas Beadie n/a
30 Glenn Thrift Pre-Reg.com
31 Jim Magruder Spinx Bike Race Team Teammate Top 5: Greg Morgan
32 Don Burgoon Unattached
33 Randy Mcdougald Headstrong
34 Charles Moschel Modry/Evergreen Partners Teammate Top 5: Chris Dietrich
35 Terry Wilson Asheville Bicycle Racing Club
36 Barry Knight Melo Velo
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 15   Cat 4: 10   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mathew Lipscomb BMC-Hincapie Sportswear
2 Anders Newbury Chipotle Development Team
3 Emile Abraham Latino Cycling Team
4 Daniel Holt Team Type 1 Development
5 Igor Rudalev Iron Data Racing
6 Leonardo Marquez Lifetime Bikes Loganville
7 Jovan Zekavica BMC-Hincapie Sportswear Development
8 Alexey Shmidt Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
9 J gabriel Lloyd XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
10 Ryan Knapp Panther pb Competitive Cyclist
11 Robert Stumpf Panther p/b Competitive Cyclist
12 Paul Martin Panther pb Competitive Cyclist
13 Branden Russell Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
14 Johnny Mitchell Metro Reprographics p/b DeMaine Chi
15 Nathan Smith Audi
16 Edison Turner BMC-Hincapie Sportswear Teammate Win: Mathew Lipscomb
17 Kyle Knott Team Athletix Benefitting Globalbik
18 Brendan Dillow DIY Music p/b Chainheart Cycling St
19 Chris Ernst DIY Music P/B Chainheart Cycling St
20 Evan Burkhart BikeReg.com/Cannondale
21 James Schurman Chemstar
22 Nick Fishbein VeloShine Cycling Team
23 Nathan Trimble Raleigh Allstars
24 Paolo Cravanzola Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
25 Josh Oxendine Chainheart Cycling Studio
26 Chris Emory DIY Music p/b Chainheart Cycling St
27 William Richter BMC-Hincapie Sportswear Teammate Win: Mathew Lipscomb
28 Kevin Satterfield
29 Brooks Bostick Low Country Racing Elite Team
30 Brian Hill Stan's NoTubes/AXA Equitable
31 Daniel Rudalev Iron Data cycling team
32 David Goodman Frazier Cycling
33 Matt Dinsmore Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
34 Stradford Helms Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
35 Jason Marshall Velo 16 BSG
36 Christopher Calder Les Amis
37 Charlie Hough DIY Music p/b Chainheart Cycling St
38 Joshua Whitmore Team Athletix Benefitting Globalbik
39 Taylor Little DIY Music p/b Chainheart Cycling St
40 Darren Fuller VeloShine Cycling Team
41 Adam Farabaugh XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
42 Simon Bennett Team Globalbike
43 Isaac Enderline BMC-Hincapie Sportswear Teammate Win: Mathew Lipscomb
44 Patrick Raines Team Mountain Khakis/SmartStop
45 Jeff Clayton GA Neuro
46 J Thomas smith ABRC
47 Scotland Leman Veloshine Cycling team
48 Andrew Seitz Panther p/b Competitive Cyclist
49 Juan Carlos arias
50 Richard Kirby Pre-Reg.com
51 Larry Warbasse BMC-Hincapie Sportswear Development
52 Rich Hincapie Hincapie Development team
53 Trevor Maclean CCNS
54 Thomas Wrona Hot Tubes Development Cycling Team
55 Andrew Meyer BMC-Hincapie Sportswear Teammate Win: Mathew Lipscomb
56 Bradford Perley Champion System/Cannondale
57 Christopher Harkey Veloshine Cycling team
58 Ricky Gargiulo Champion System p/b Stan's NoTubes
59 Andrew Hodges Frazier Cycling
60 Richard Bailey Team Ville LLC
61 Darion Fleming XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
62 Justin Crawford VeloShine Cycling Team
63 Aidan Charles Aetna Cycling Team p/b Charlescoach
64 Philip O'donnell Hot Tubes Junior Development Team
65 Wyatt Briggs Brevard Cycling
66 David Lee Metro Reprographics (Teamville)
67 John Delong VeloShine Cycling Team
68 Christopher Larsen Asheville Bicycle Racing Club
69 Justin Morris Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
70 Marc Williams Team Athletix Benefitting Globalbik
71 Tim Henry Litespeed-BMW
77 Shane Martin Veloshine Cycling team
78 Gabriel Moss masaquiza Panther p/b Competitive Cyclist
79 Andrew Clarke Panther presented by Competitive Cy
80 Peter Kay Team Athletix Benefitting Globalbik
81 Heath Dotson Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
82 Andrew Macrae Frazier Cycling Partners
83 Jon Mclaughlin Scenic City Velo
84 Wilmar Vargas Hincapie Development team
85 Matthew Willing Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
86 Thaddeus Dulin Globalbike Racing
87 Mike Stone BMC-Hincapie Sportswear Teammate Win: Mathew Lipscomb
88 Ryan Dewald XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
89 Hank Beaver LITESPEED-BMW
90 Caleb Welborn Brevard College
91 Scott Miner Unattached
92 Jeremiah Dyer Chainheart Cycling Studio
93 Julian Patterson Carolina Break
94 Marek Lipold Unattached
95 Eric White DIY Music p/b Chainheart Cycling St
96 Colby Millen Unattached
97 Chris Chotas Litespeed-BMW
98 Wes Parrish Litespeed-BMW
99 Benjamin Wolfe Aetna Cycling Team p/b Charlescoach
100 Ryan Robinson Melo Velo
101 George Hincapie Unattached
102 Nathan Race Team Athletix Benefitting Globalbik
103 Tyler Karnes BMC-Hincapie Sportswear Teammate Win: Mathew Lipscomb
104 Chris Monteleone Team Mountain Khakis/SmartStop
105 Emilio Asconeguy AeroCat Cycling
106 David Fuentes dope XO COMMUNICATIONS p/b CISCO
107 Andrea Ciacchini Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
108 Matthew Brooks Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
109 Gregory Miller Knoxvelo
110 Bruce Humphries VeloShine Cycling Team
111 Samuel Massie Team Athletix Benefiting Globalbike
112 Jae Bowen VeloShine Cycling Team
113 Brandon Milet Brevard College Cycling Team
114 Michael Dalterio
115 David Flynn Veloshine Cycling team
116 Neil Bezdek Team Mountain Khakis/SmartStop
117 Andrea Pirovano Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
118 Grayson Brookshire DIY Music p/b Chainheart Cycling St
119 Justin Eppenbrock Chain Reaction
120 Mark Brown Metro Reprographics (Teamville)
121 Jon Wilton Harpers Auto
122 Ted Hopkins Revolution Cycle Sports p/b LoneRid
123 Paul Lynch Team Type 1 Development Teammate Top 5: Daniel Holt
124 Joseph Carpisassi www.mockorangebikes.com
125 Tim Stone VeloShine Cycling Team
126 Cody Johnson DIY MUSIC p/b chainheart cycling st
127 Aaron Burleson Metro Cycling team p/d Demaine
128 Parker Kyzer BMC-Hincapie Sportswear Teammate Win: Mathew Lipscomb
129 Yuans Halaixt Unattached
130 Simon Bennett Team Athletix Benefitting Globalbik
131 Jeffrey Mcgrane Friends Great Smokies (FGS Cycling)
132 Dylan Cipkowski Earthfare/i9 pb Cyclesport Concepts
133 Robert Giannini University of Georgia
134 Trey Miller Team Athletix Benefitting Globalbik
135 Jake Boone Matrix Cycling Club
136 Scott Edge Globalbike Racing
137 Adam Ray DIY Music p/b Chainheart Cycling St
138 Chris Uberti Panther pb competitive cyclist
139 Teddy Kozlowski FARM TEAM CYCLING
140 Mark Warno AVC/Team Hagerstown
141 Erik Ostergaard Industry Nine Cycling Team p/b ABRC
142 Jonathan Hamblen Mountain Khakis / SmartStop Pro Cyc
Finishers: Cat 1: 55   Cat 2: 67   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cinthia Lehner Pepper Palace/Spin-Tech Training p/
2 Marilyn Cullinane Florida Velo
3 Allison Arensman Pepper Palace/Spin-Tech Training pb Teammate Win: Cinthia Lehner
4 Sara Tussey Veloshine Cycling team
5 Ann Koehler Modry/Evergreen Partners
6 Jodi Winterton Giordana - Clif Bar
7 Giselle Weekes Headstrong
8 Meghan Korol Pepper Palace/Spin-Tech Training pb Teammate Win: Cinthia Lehner
9 Marianne Holt Pain Pathways Cycling Team
10 Kristina Stratton Greenville Spinners Bicycle Club
11 Susan Jones - morgan Greenville Women's Cycling
12 Christine Fuentes Evolution Cycling p/b Long & Foster
13 Lauren Rigby Veloshine Cycling team Teammate Top 5: Sara Tussey
14 Dana Stryk Sticky Fingers p/b Specialized
15 Erica Chard Pepper Palace/Spin-Tech Training p/ Teammate Win: Cinthia Lehner
16 Nancy Jones Veloshine Cycling team Teammate Top 5: Sara Tussey
18 Zoe Frazier Frazier Cycling
19 Jenny Pierce Greenville Spinners
20 Deborah Schusler TEAM headstrong
21 Lisa Bongiorno Frazier Cycling
22 Shelly Franke Modry Evergreen Partners Teammate Top 5: Ann Koehler
23 Sophia Broadwell Junior Flyers
24 Deb Sweeney whitmore PainPathways Cycling Team
25 Toni Leopard Greenville Spinners Bicycle Club
26 Frances Sledge Frazier Cycling
27 Kendra Garrett Greenville Spinners Bicycle Club
28 Hannah Arensman DIY/Asheville Youth Cycling
29 Arden Stelly Pain Pathways
30 Erica Stievecaldwell Antietam Velo Club
31 Jana Morse Greenville Spinners Race Team
32 Christylee Griffin Modry Evergreen Teammate Top 5: Ann Koehler
33 Diane Jackson GHS Every Woman Cycling Team
34 Karen Muehl Modry Evergreen Teammate Top 5: Ann Koehler
35 Erica Zaveta Sycamore Cycles
36 Sarah Kraxberger CatUP Coaching
37 Sonja Van holderbeke Beast Racing
38 Mary Franceschi Modry/evergreen partners Teammate Top 5: Ann Koehler
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 10   Cat 3: 6   Cat 4: 16   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Franceschi Modry/evergreen partners
2 Shelly Franke Modry Evergreen Partners Teammate Win: Mary Franceschi
3 Arden Stelly Pain Pathways
4 Sonja Van holderbeke Beast Racing
5 Kendra Garrett Greenville Spinners Bicycle Club
6 Erica Stievecaldwell Antietam Velo Club
7 Lisa Bongiorno Frazier Cycling
8 Jana Morse Greenville Spinners Race Team
9 Sandy Kreif Cycle-Smart Inc.
10 Toni Leopard Greenville Spinners Bicycle Club Teammate Top 5: Kendra Garrett
11 Sarah Kraxberger CatUP Coaching
12 Hannah Arensman DIY/Asheville Youth Cycling
13 Karen Muehl Modry Evergreen Teammate Win: Mary Franceschi
14 Jenny Pierce Greenville Spinners
15 Diane Jackson GHS Every Woman Cycling Team
16 Frances Sledge Frazier Cycling
17 Caleigh Hebert Frazier Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 16