Log In
Roger Millikan Memorial Grand Prix • Feb 13 2022 • Brea, CA
Clear, 84 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Blake Becker Velosport Cycling
2 Aden Wardrop
3 Ian Abrahams Team Elevate Racing
4 Darren Parham
5 Chad Boyer Velosport Racing
6 Christian Cabral Go Fast - Incycle
7 Fernando Hernandez SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
8 Hans Wilhelm
9 Sukhbat Azikh
10 Matthew Rios E-VOKE RACING
11 Jacob Peraza
12 Richard Welker
13 Victor Guzman Padyak Racing Team
14 Alessixdaniel Sanchez
15 Nathaniel Hill VC Metropolitain
16 Vincent Stipo Southern California Velo
17 Patrick Augustin
18 Max Halpern BOOST CycleSport
19 Michael Matz
20 John Baboyan Southern California Velo
21 Mario Nava
22 Giovanni Romero S2C Bosch PB Primal
23 Nicholas Mcchesney Team Velosport Junior & U23 Develop
24 Aaron Miranda Team Six
25 Marc Packey
26 Alejandro Che
27 Bryan Bombela Advance2Race
DNP Kyle Kilmartin iSpeed Racing
DNP Julian Diaz
DNP Gavin Hlady Los Gatos Bicycle Racing Club
DNP Hicham Bekraoui
DNP Jeffrey Bowens
Finishers: Cat 3: 21   Cat 4: 7   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tommy Feng
2 Brandon Howard Raising Cane's / ORIGIN Racing
3 Mateen Richey
4 Steven Fick
5 Ulises Lopez
6 Ray Martinez
7 Deven Van greuningen TMB Development p/b Equator Coffees
8 Jonathan Gutierrez S2C/BOSCH pb Primal
9 Jack Watson
10 Benjamin De vicente
11 Scout Hollister Gene Johnson Cycling Team
12 Isaiah Thompson GO FAST
13 Landon Dendy We Development
14 Nicholas Kacher
15 Oscar Lugo
16 Chris Hernandez BOOST CycleSport
17 Brayan Rosales BOOST CycleSport
18 Edward Corona
19 Johann Magana
20 Eli Watson
21 Oscar Estrada
22 Francisco Flores Flores Greenberg
23 Tony Dominguez S2C/BOSCH pb Primal
24 ? Dnp
25 Christopher Spencer Big Orange Cycling
26 Jeff Deguide
27 Yazeed Albadarin Los Angeles Bicycle Academy
28 Al Quesada
29 Joel Rivera
30 Sergio Martin rodriguez quintero
31 Roman Lopez
32 Michael Williams
33 William Rosales BOOST CycleSport
34 Luis Ramirez Padyak Racing Team
35 Diego Rivera Los Angeles Bicycle Academy p/b SIS
36 Byron Perez
37 Montgomery Goodermont
38 Luis Gomez SJBC
40 Daladros Haston Go Fast
41 Jonathan Yepes
42 Zachary Chien
43 Ivan Moreno
44 Nicolas Alonso Los Angeles Bicycle Academy p/b SIS
45 Shannon Jones
46 Adam Nunez
47 Norm Guay Padyak Racing Team
48 Jorge Parada PAA Cycling
49 Joseph Valente Los Angeles Bicycle Academy
DNP Hugo Miramontes
DNP Ladonn Williams
DNP Joshua Diaz
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 42   Cat 5: 5   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Albert Vinas
2 Julian Agredano
3 Ryan Perez
4 Kris Ulibarri S2C/BOSCH pb Primal
5 Ramon Rios
6 Doug Small SDBC Powered by Bonnici Law Group p
7 Tony Dang
8 Whitney Chalson
9 Colin Moody Canyon Velo
10 Javier Rubio
11 Benjamin Anton
12 Javier Rubio
13 Erik Petersen
14 John Hardisky
15 Bryce Smith
16 Aj Tabak
17 Daniel Siapin Precision Landscape & Turf Inc.
18 Roger Rojas saucedo Rail The Gutter
DNP Kenneth Smith
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 12   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Perez Velosport Cycling
2 Max Leong VeloSport
3 Sebastian Funk
4 Arjun Burgos
5 Marcos Solis Para 605
6 Noah Hofman Velosport Cycling Teammate Win: Michael Perez
7 John Howard
8 Jack Musitano
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Blake Becker Velosport Cycling
2 Alejandro Che
3 Ian Abrahams Team Elevate Racing
4 Darren Parham
5 Max Halpern BOOST CycleSport
6 Nicholas Mcchesney Team Velosport Junior & U23 Develop
7 Chad Boyer Velosport Racing
8 Julian Diaz
DNP Nathaniel Hill VC Metropolitain
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Landon Dendy We Development
2 Aj Tabak
3 Theodore Yang
4 Joshua Hernandez Raising Cane's / ORIGIN Racing
5 Jomari Bangayan Padyak Racing Team
6 John Surmon
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Arjun Burgos
2 Alessandro Caballero
3 Sebastian Pena
4 Vaughn Zoulin SRCT MUC-OFF
DNP Pedro Martinez
DNP Alfredo Marquez
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Easter Methods to Winning Masters
2 Matthew Easter HSR Racing p/b BIRDWORX
3 Kevin Phillips ironfly
4 Bart Clifford
5 Max Hernandez
6 Randall Coxworth
7 Scott Cox E-VOKE RACING
8 Byron Davis
9 Tony Brady Davis Phinney Foundation Masters Cy
10 Patrick Bos D9 Foundation / CBS Cycling
11 Stephen Kohr
12 Jose Reyes S2C/BOSCH pb Primal
12 Oktay Ortabasi
12 Dustin Armstrong
12 Patrick Caro Go Fast - Incycle
12 Michael Matz
12 Luis Che
12 John Garbo
12 James Robbins S2C/BOSCH pb Primal
12 Ruben Lopez
12 Adam Beno
12 Edgardo Hernandez San Diego Bicycle Club
12 Victor Caraballo
12 Michael Schanafelt E-VOKE RACING
12 Lare Wardrop Monster Racing Team
12 Jesse Mendonca
12 Anthony Freeman Big Orange P/B Beach body
12 Rory Osbrink
12 Nate Deibler
12 Paul Che
12 Gil Ron iSpeed Racing
12 Hans Wilhelm
12 Mel Echual ironfly Teammate Top 5: Kevin Phillips
12 Jonathan Davy
12 Gregory Coburn
12 Shaun Bagley
12 Jon Nist Monster Racing Team
12 Scott Cochran E-VOKE RACING
12 Christopher Bennett S2C/BOSCH pb Primal
12 Anrew Nuckles E-Voke Racing
12 Mario Higareda Kitzuma Racing
12 Ara Oggoian Kitzuma Racing
12 Victor Guzman Padyak Racing Team
12 Joshua Bonnici San Diego Bicycle Club
12 Kendall Stanley FACTORY RACING
12 William Mercier
12 John Slover E-VOKE RACING
Finishers: Cat 1: 16   Cat 2: 12   Cat 3: 16   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Randall Coxworth
2 Adam Beno
3 Patrick Caro Go Fast - Incycle
4 Ruben Meza
5 Larry Tanzo Padyak Racing Team
6 Tony Brady Davis Phinney Foundation Masters Cy
7 Steve Remy
8 Aaron Levin
9 Ryan Dorris AXIOM presented by Bike Legal
10 Oktay Ortabasi
11 Tim Coleman S2C/BOSCH pb Primal
12 Ryan Ley AUDI RENO- TAHOE CYCLING
13 Kendall Stanley FACTORY RACING
14 Brian Kramer RedMonkey Sports
15 William Mercier
16 Mel Echual ironfly
17 Gerald Bacher e11even Masters
18 Mario Higareda Kitzuma Racing
19 Alberto Botero
20 Scott Claes e11even Masters
21 Dustyn Benedict Go Fast - Incycle Teammate Top 5: Patrick Caro
22 Joel Wheeler
23 Artemio Martinez S2C/BOSCH pb Primal
24 Victor Caraballo
25 Fermin Robles S2C/BOSCH pb Primal
26 Delfino Pastrana
27 Michael Araluce R5 Ciclismo
28 Russell Delavan Canyon Velo
29 Joseph Weickgenant e11even Masters
30 Alan Flores Monster Racing Team
31 Scott Cochran E-VOKE RACING
32 Gregory Coburn
33 Anrew Nuckles E-Voke Racing
34 Saul Nunez Kitzuma Racing
35 Andrew Lanyi Southern California Velo
36 James Robbins S2C/BOSCH pb Primal
37 John Slover E-VOKE RACING
DNP Shaun Bagley
DNP Bart Clifford
DNP Douglas D'aluisio Team Simple Green
DNP Augustine Gonzalez Kitzuma Racing
DNP Christopher Jaggers Southern California Velo
DNP Jon Nist Monster Racing Team
DNP Ara Oggoian Kitzuma Racing
DNP Montier Smetherman Southern California Velo
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 14   Cat 3: 16   Cat 4: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Douglas Pomeranz Davis Phinney Foundation Masters Cy
2 Pete Tholl Davis Phinney Foundation
3 Christopher Jaggers Southern California Velo
4 Alberto Botero
5 Thurlow Rogers
6 Bradley Jones
7 Fernando Lindo
8 Scott Claes e11even Masters
9 Michael Araluce R5 Ciclismo
10 Alan Flores Monster Racing Team
11 Russell Delavan Canyon Velo
12 Joseph Weickgenant e11even Masters
13 Michael Dalbratt Padyak Racing Team
14 Robert Allen
15 Montier Smetherman Southern California Velo Teammate Top 5: Christopher Jaggers
16 Ricky Shorts
DNP Douglas D'aluisio Team Simple Green
17 Leo Pettus South Bay Wheelmen Foundation
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 9  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 India Harvey Sisterhood of Cycling/ Sisterhood o
2 Camila Arenas Los Angeles Bicycle Academy
3 Philine Endres Go Fast - Incycle
4 Samantha Nuss Go Fast - Incycle
5 Kimberlie Patten Sisterhood of Cycling - Team OH.SO
6 Riley Halpern BOOST CycleSport
7 Honey Rubin
8 Summer Alvarado Go Fast - Incycle Teammate Top 5: Philine Endres
9 Jessica Garner Go Fast Teammate Top 5: Philine Endres
10 Natalie Webb Major Motion
11 Marie Martinez Go Fast - Incycle Teammate Top 5: Philine Endres
12 Kelly Koontz Canyon Velo
DNP Fulya Doslovich
13 Angela Meyers
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 3   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Riley Halpern BOOST CycleSport
2 Josephine Chong
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emy Solis SDBC Powered by Bonnici Law Group p
2 Ximena Gonzalez sdbc
3 Uhllana Woods The Abundance
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Naomi Bisagno E-Voke Racing
2 Lissa Muhammad
3 Raegan Lunsford Sisterhood of Cycling/ Sisterhood o
4 Shari Stillman-corbitt
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 1