Log In
Pescadero Coastal Classic Road Race • Jun 2 2013
Clear, 65 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Adams Team Mike's Bikes p/b incase
2 Nathan Parks Folsom Bike/VW/Raley's
3 Cameron Birky Kovarus/Wells Fargo Racing Team
4 Ken Gallardo ThirstyBear Cycling
5 Joshua Dapice Audi
6 Jacob Berkman Team Mike's Bikes p/b incase Teammate Win: Matthew Adams
7 Alan Nevin ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Ken Gallardo
8 Nick Theobald SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
9 Thomas Newmeyer Studio Velo
10 Scott Cox Barclay's Racing
11 Chris Becker Barclay's Racing
12 Phill Mai Team Fremont/FFBC powered by Chipot
13 Stefan Giachino Folsom Bike/VW/Raley's Teammate Top 5: Nathan Parks
14 Bryan Hoadley R4R-Make A Wish
15 Greg Mcquaid ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Ken Gallardo
16 Tim Knudsen Divine Electric
17 Marcel Appelman Team Mike's Bikes p/b Incase Teammate Win: Matthew Adams
18 Eric Lagier ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Ken Gallardo
19 Scott Penzarella Studio Velo
20 Kyle Glerum SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
21 James Maltbie Contra Costa Cycling Club
22 Thomas Gross Studio Velo
23 Chris Ott PrimeTime Cycling Team
24 John Barbicas Team Mike's Bikes p/b incase Teammate Win: Matthew Adams
25 Robert Britt Studio Velo
26 Ronald Reade SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
27 Scott Fonseca Zenn Racing Team
28 Dan Martin SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
29 Brenon Daly ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Ken Gallardo
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 11   Cat 3: 13   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cale Reeder Hammer/Charity of Choice
2 Kevin Metcalfe Team Specialized Racing Masters
3 Dirk Himley Hammer/Charity of Choice Teammate Win: Cale Reeder
4 Kevin Susco Marc Pro - Strava
5 John Hunt California Giant Cycling
6 Tom Lyons ThirstyBear Cycling
7 Alex Osborne Team Fast FREDDIE
8 Chris Courtney SJBC
9 Holger Steinbach ThirstyBear Cycling
10 Hunter Ziesing Hammer/Charity of Choice Teammate Win: Cale Reeder
11 Justin Eatinger Peninsula Velo Racing
12 Steve Heaton Hammer/Charity of Choice Teammate Win: Cale Reeder
13 Andrew Nevitt Morgan Stanley /Specialized
14 Duane Coughlan ThirstyBear Cycling
15 Kevin Miller Victory Velo Racing
16 Dan Shore Fun Sport Bikes Cycling Team
17 Bill Brier Team Fremont/FFBC powered by Chipot
18 Markham Connolly Touchstone Climbing
19 Storrs Hoen Peninsula Velo Cycling Club
20 Kieran Sherlock VOS Racing
21 Steve Kromer East Bay Velo Club
22 George Smith Marc Pro - Strava Teammate Top 5: Kevin Susco
23 Gus Platis Team City Sacramento
24 John Cavanaugh PrimeTime Cycling Team
25 David Passmore SJBC
26 Kevin Keenan Marc Pro - Strava Teammate Top 5: Kevin Susco
27 Michael Cochran East Sac Bike Shop
28 Chris Meldner
29 Jeff Spaulding SRAM Factory
30 Michael Ewing Body Concepts
31 Leslie Oglesby
32 Maurice Klein Castro Valley Cycling Club
33 Lance Haag ThirstyBear Cycling
34 Ken Shiokari Kovarus/Wells Fargo Racing Team
35 Gardie Jackson ThirstyBear Cycling
36 Stanley Terusaki Morgan Stanley /Specialized
37 Chris Wire PrimeTime Cycling Team
38 Christopher Johnston Basso pb Tonka Cycle
39 Rick Graves Cushman & Wakefield Racing
40 Dean Abt Team Oakland Cycling
41 Fred Garcy
42 Alan Roberts ThirstyBear Cycling
43 Thomas Greene Peninsula Velo Racing
44 Scott Derdenger Divine Electric Norcal
45 Craig Roemer Team Specialized Racing Masters Teammate Top 5: Kevin Metcalfe
46 Max Thompson ThirstyBear Cycling
47 Eric Saltzman CoreTechs Cycling Team
48 Erik Salander Peninsula Velo Racing
49 David Colyer Cushman & Wakefield Racing
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 19   Cat 3: 20   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ansel Mills Leopard-Sapporo Team
2 Andrew Biscardi Tieni Duro Junior Cycling Team
3 Jonathan Christensen Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
4 Connor Johnson Harristone/Sun Valley Mortgage Cycl
5 Jason Saltzman Team Specialized Racing Juniors
6 Nickalas Blades
7 Trevor Ellsworth Bear Development Team
8 Hanns Detlefsen Cushman & Wakefield Racing
9 Steven Tortorelli Chica Sexy
10 Jonathan Krier-tran Fremont Bank Cycling Team
11 Chris Furgiuele Dolce Vita Cycling
12 Jason Benford Giga OM-ARO Pistachios
13 Eric Gibbons Metromint Cycling
14 Joshua Pizzica Team Genesolve
15 Max Silverstein
16 Bill Laddish Berkeley Bicycle Club (BBC)
17 John Schiefer Peninsula Velo Racing
18 Dan Tedford SquadraSF
19 Jared Hudson SquadraSF
20 Chris Evans Peninsula Velo Racing
21 Tyler Kraus
22 Andrew Levitt Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Andrew Biscardi
23 Alex Wild
24 Stephen Cabebe Leopard-Sapporo Team Teammate Win: Ansel Mills
25 Dan Perry Team Bicycle Trip/Symantec
26 Hussein Saffouri Berkeley Bicycle Club (BBC)
27 Nathan Oreizi Dayka-Hackett
28 Tommy Lucas Bear Development Team
29 Rupert Cox SJBC
30 Justin Leong SJBC
31 Riley Majeune-fagan Metromint Cycling
32 Scott Bauer Harristone/Sun Valley Mortgage Cycl Teammate Top 5: Connor Johnson
33 Michael Miller Metromint Cycling
34 Gabe Multer Bear Development Team
35 Henry Nelson Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Andrew Biscardi
36 Liam Stewart Team Roaring Mouse
37 Daniel Murray Team Roaring Mouse
38 Jason Hanchett Berkeley Bicycle Club (BBC)
39 Nathan Abel
40 Stanley Goto Team Swift
41 Joseph Sullivan SJBC
42 Chris Matthews Gene-solv
43 Brian O'grady
44 David Porter Bicycle Blue Book Racing
45 Stephen Jayanathan Metromint Cycling
46 Robert Lander Team City Sacramento
47 Reginald Trimingham Davis Bike Club Race Team
48 Laurence Hall
49 Kenneth Gonzales Team Swift
50 Gordon Murray
51 Nicholas Hack
52 Jules Goguely Rhode Island School of Design
53 Alex Newcomb Team City Sacramento
54 Alex Lugosch SquadraSF
55 Alvaro Mosquera Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Jonathan Christensen
56 Brian Schuster SquadraSF
57 Cody Greer Doc Lester's Cycling
Finishers: Cat 3: 46   Cat 4: 10   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Iufer Suffolk-SunPower Racing
2 Travis Retzer Eden Bicycles Racing Club
3 Christopher Malloy SRAM Factory
4 Ryan Vanderleun
5 Graham Abra SquadraSF
6 Sean Henderson Team Oakland Cycling
7 James Sears Team City Sacramento
8 Erik Muir
9 Kenny Burt
10 Jim Whimpey San Francisco Cycling Club
11 Ben Cook Team Swift
12 Robert Schell Leopard-Sapporo Team
13 Mark Stringer Davis Bike Club Race Team
14 Emerson Glassey Suffolk-SunPower Racing Teammate Win: Kyle Iufer
15 Spencer Ingels
16 Adrian Buganzatepole Stanford University
17 Jordan Ruffino
18 Zachary Isaacs Middlebury College
19 Justin Eagleton
20 Zachary Morvant
21 Sam Haraway Davis Bike Club Race Team
22 Steven Jones Don Chapin Monterey Bay Racing Team
23 Jason Milliron Peninsula Velo Racing
24 Justin Balderston Team Mike's Bikes p/b incase
25 Bernard Cushing Team Mike's Bikes p/b incase
26 Evan Rossow Don Chapin Monterey Bay Racing Team
27 Adrian Luis
28 Nick Shockey Data Driven Athlete Racing
29 David Silverander
30 Chance Tiner
31 Matthew Mckenzie Don Chapin Monterey Bay Racing Team
32 Derek Unland SRAM Factory Teammate Top 5: Christopher Malloy
33 David Krumwiede Metromint Cycling
34 Franco Campilongo SquadraSF Teammate Top 5: Graham Abra
35 Lukas Grob Pawling Cycle & Sport
36 Tyler Corelitz SquadraSF Teammate Top 5: Graham Abra
37 Jeremy Dossetter SquadraSF Teammate Top 5: Graham Abra
38 James Yuan SquadraSF Teammate Top 5: Graham Abra
39 Nathan Codding Team Roaring Mouse
40 Alex Braunstein Team Roaring Mouse
41 Eddie Santos Team Bicycle Trip/Symantec
42 Benjamin Binder Michael David Winery Cycling Team
43 Chris King
44 Oscar Garcia Leopard-Sapporo Team
45 Eric Chi Peninsula Velo Racing
46 Blas Garcia
47 Todd Shaver Fun Sport Bikes Cycling Team
48 Michael Yeager Team Bicycles Inc.
49 Chris Sontag Michael David Winery Cycling Team
50 Zachary Proteau Team Mike's Bikes p/b Incase
51 Jp Rutledge
52 Jordan Anderson Owens Healthcare
53 Logan Wan
54 Lenard Lesser Peninsula Velo Racing
55 Landon Brenner
56 ? Hendrik Kovarus/Wells Fargo Racing Team
57 Casey Marks
58 Ethan Frankel Team Swift
59 Chad Pajari
60 Joshua Tipton Team City Sacramento
61 Andrew Thomson Knight Riders Racing
62 Deniz Warraich Knight Riders Racing
63 Michael Betts Dolce Vita Cycling
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 54   Cat 5: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Morgan Raines Team Bicycle Trip/Symantec
2 Piers Barry ThirstyBear Cycling
3 Alex Peterson Team Oakland Cycling
4 David Kirkbride Team Roaring Mouse
5 Jay Parkhill Team Roaring Mouse
6 Bernhard Sturm Davis Bike Club Race Team
7 Chappy Wood Mellow Motors
8 Angus Murray
9 Stefan Brunnschweiler Berkeley Bicycle Club (BBC)
10 Eddie Silva One Way Cycling
11 Dennis Vanhoof
12 Sean Lollar Body Concepts
13 Mark Saeturn Eden Bicycles Racing Club
14 Robert Zirkle Team Oakland Cycling Teammate Top 5: Alex Peterson
15 Donald Lee Peninsula Velo Racing
16 Michael Oneil Naval Postgraduate School
17 Ben Cannon
18 Edwin Ma Peninsula Velo Racing
19 Jeff Slaton Davis Bike Club Race Team
20 Brian West Team Oakland Cycling Teammate Top 5: Alex Peterson
21 Trevor Bartlett Peninsula Velo Racing
22 Takanobu Seimiya
23 Andrew Crews San Jose Bicycle Club
24 Tom Ferreira Eden Bicycles Racing Club
25 Brett Stewart Cushman & Wakefield Racing
26 Allen Yip Team Oakland Cycling Teammate Top 5: Alex Peterson
27 Adam Vandewater Team Oakland Cycling Teammate Top 5: Alex Peterson
28 Alex Chiappetta Berkeley Bicycle Club (BBC)
29 Harish Narayanaswamy Leopard-Sapporo Team
30 Zachary Hilton SJBC
31 Christian Mauri
32 John Tsamasfyros CoreTechs Cycling Team
33 Richard Reinhardt
34 Paul Correa SquadraSF
35 Lloyd Jobe Berkeley Bicycle Club (BBC)
36 Richard Wilson Berkeley Bicycle Club (BBC)
37 Faron Ryan Bicycle Blue Book Racing
38 Chad Pajari
39 Mel Alvarez
40 Marco Costantino Cushman & Wakefield Racing
Finishers: Cat 4: 34   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Johnson Suffolk-SunPower Racing
2 Ryosei Kaneko SHO-AIR/ SERT
3 Geoff Beard Cushman & Wakefield Racing
4 Kevin Odonnell Cushman & Wakefield Racing
5 John Ensign Body Concepts
6 Jason Pettinato Body Concepts
7 John Lem Team Fremont/FFBC powered by Chipot
8 Harold Reimer Suffolk-SunPower Racing Teammate Win: Mark Johnson
9 Gary Neiman Body Concepts Teammate Top 5: John Ensign
10 Devinderjit Singh Body Concepts Teammate Top 5: John Ensign
11 Chuck Spiteri Peninsula Velo Racing
12 Jim Forester Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
13 Mark Cosslett
14 Danny Wood Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
15 Christopher Bond Peninsula Velo Racing
16 Gonzalo Carrillo Team Fremont/FFBC powered by Chipot
17 Scott Hayes SJBC
18 Ron Faulk Body Concepts Teammate Top 5: John Ensign
19 Mike Bower Peninsula Velo Racing
20 Alex Blease Chico Masters Cycling Team
21 David Borba California Giant Cycling Teammate Top 5: Ryosei Kaneko
22 Kenneth Schneider
23 West Kurihara Team Fremont/FFBC powered by Chipot
24 Marty Panos Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
25 Anthony Low Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
26 Rick Kile Body Concepts Teammate Top 5: John Ensign
27 Jon Wilson Kovarus/Wells Fargo Racing Team
28 Jeffrey Bell Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
29 Shawn Blosser Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
30 Mike Gregoire Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
31 Miguel Mestayer
32 Steven Mielich San Jose Bicycle Club
33 Gregory Cullen Alto Velo Racing Club Teammate Win: Mark Johnson
34 Michael Saba Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
35 Peter Aughney Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
36 Michael Coppolino
37 Timothy Locke Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
38 Kenneth Cluff East Bay Velo Club
39 Rob Lytle Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Geoff Beard
40 Michael Tauber Peninsula Velo Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 34   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bob Brandt SJBC
2 John Marengo Team City Sacramento
3 Rod Rozman Body Concepts
4 Daryl Nelson Cushman & Wakefield Racing
5 Steve Clifton Family Cycling Center
6 Walter Fant SJBC Teammate Win: Bob Brandt
7 Jeff Farnsworth SJBC Teammate Win: Bob Brandt
8 Jack Wenzel Body Concepts Teammate Top 5: Rod Rozman
9 Craig Larsen
10 Scott Calley VOS Racing
11 Donald Case Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Daryl Nelson
12 Chris Mickelsen
13 James Schardt Michael David Winery Cycling Team
14 Jim Fox Hammer Nutrition
15 Steven Thane Peninsula Velo Cycling Club
16 Evan Kapel California Giant Cycling
17 Bill Simmons Kovarus/Wells Fargo Racing Team
18 David Bertram Team Precision Fuji-Oval Racing
19 Hugh Janney Rio Strada Racing
20 John Richardson Suffolk-SunPower Racing
21 Thomas wood ?
22 John Farr Rio Strada Racing
23 Matt Conidaris Body Concepts Teammate Top 5: Rod Rozman
24 Geoff Landon Kovarus/Wells Fargo Racing Team
25 Mark Latino Mellow Motors
26 Will Parks Body Concepts Teammate Top 5: Rod Rozman
Finishers: Cat 4: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Golub Berkeley Bicycle Club (BBC)
2 Brandon Smith
3 David Albert
4 Maurice Lee
5 Kevin Herron Victory Velo Racing
6 Justin Paulson
7 Justin Abbott
8 Marcus Gosling
9 Weston Lane
10 Kevin Mchugh
11 Samuel Guzman Victory Velo Racing Teammate Top 5: Kevin Herron
12 Travis Keeney
13 Daniel Fourie Peninsula Velo Racing
14 Tommy Evans Peninsula Velo Racing
15 Justin Hintz
16 John Kegelman Stanford University
17 Brian Wynn
18 Matthew Lewsadder Los Gatos Bicycle Racing Club
19 Erik Schiller
20 Timothy Stuart Cushman & Wakefield Racing
21 Andrew Roos
22 Greg Allen
23 Stelios Mcdonald
24 Brandon West
25 Jim Perreira
26 Max Hudson
27 Keith Jones Suffolk-SunPower Racing
28 Ryan Kujawski
29 Jeremy Murray
30 Daneck Ronaldis noutai
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 22   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Schell
2 Gavin Murray
3 Stefano Profumo
4 Richard Gonsalves
5 Joe Kayser
6 Doug Ryan Michael David Winery Cycling Team
7 Alexis Loulier Davis Bike Club Race Team
8 Robert Barber
9 Jon Meals Team Oakland Cycling
10 Adrian Hinman
11 Jose Rodriguez
12 David Malachowski Eden Bicycles Racing Club
13 Marc Garibaldi Peninsula Velo Cycling Club
14 Jeremy Murray
15 Randall Conner
16 Steven Brotherton
17 Pontus Lindberg
18 Michael Mccormack
19 Ryan Beaty
20 Sang Kim
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 15   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adrien Costa Slipstream-Craddock Junior Developm
2 Logan Loader dope CashCall Mortgage
3 Philip Mooney UCI CT: Jamis Hagens Berman
4 Arthur Rand Marc Pro - Strava
5 Zeke Mostov Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Adrien Costa
6 Tim Aiken Bear Development Team
7 Taylor Bertrand-barrett Marc Pro - Strava Teammate Top 5: Arthur Rand
8 Colin Daw Fremont Bank Cycling
9 Shawn Rosenthal Team Mike's Bikes p/b incase
10 Keith Hillier Marc Pro - Strava Teammate Top 5: Arthur Rand
11 Roman Kilun Team Mike's Bikes p/b incase
12 Christopher Harlanddunaway Marc Pro - Strava Teammate Top 5: Arthur Rand
13 Nicholas Newcomb Team Mike's Bikes p/b incase
14 Chris Riekert
15 Jared Barrilleaux California Giant Berry Farms/Specia
16 Trevor Gomes Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
17 Bryan Duke Bear Development Team
18 Nicolas Dougall
19 Reese Levine Tieni Duro Junior Cycling Team
20 Eric Riggs Team Mike's Bikes p/b incase
21 Ariel Herrmann Metromint Cycling
22 Elliot Hawkes Metromint Cycling
23 Jack Maddux Team Specialized Racing Juniors
24 Craig Fellers Red Peloton
25 Luciano Sponza VuMedi p/b Lombardi Sports
26 Kurt Wolfgang Canyon Bicycles-Shimano-Specialized
27 Keith Wong VuMedi p/b Lombardi Sports
28 Marcus Smith Team Mike's Bikes p/b incase
29 Jonathan Lee Red Peloton
30 Mark Manning Dodocase Cycling Club
31 David Bangor Giga OM-ARO Pistachios
32 Alex Brookhouse Echelon Racing Development
33 Mat Gordon Fusion Sport USA
34 Cyrus Behroozi Form Fitness
35 Naveen Molloy Giga OM-ARO Pistachios
36 Stephen O'mara Team Mike's Bikes p/b incase
37 Samuel Cerruti Bear Development Team
38 Patrick Zahn Red Peloton
39 Ryan Moore SRAM Factory
40 Byron Anson Davis Bike Club Race Team
41 Vincent Owens Dayka-Hackett
42 Robert Evans Bear Development Team
43 Matthew Abdalah SquadraSF
44 David Mesa
45 Zack Simkover Olympic Club
46 Owen Gillott Team Specialized Racing Juniors
47 Timothy Larkin SquadraSF
48 Travis T Giga OM-ARO Pistachios
49 David Benkoski TEAM CLIF BAR Cycling
50 Matthew Farnham Red Peloton
51 Gregory White VuMedi p/b Lombardi Sports
52 Chris Yu Metromint Cycling
Finishers: Cat 1: 24   Cat 2: 27   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Helen Casabona Peninsula Velo Racing
2 Lesley Jensen Rio Strada Racing
3 Kelly Bartholomew CyclesFANATICRacing.com
4 Elena Joroski SJBC
5 Jan Mock California Cougars
6 Monika Cameren
7 Rikke Preisler Metromint Cycling
8 Laurie Furman Metromint Cycling
9 Jennie Phillips Kovarus/Wells Fargo Racing Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sara Bird
2 Megan Alderete ThirstyBear Cycling
3 Alessandra Sales
4 Audrey Biehle Rio Strada Racing
5 Jennifer Kruger Red Peloton
6 Elise Hazlewood Red Racing
7 Mari Hunter
8 Diane Moug
9 Leah Thomas Suffolk-SunPower Racing
10 Sabrina David Metromint Cycling
11 Tiina Aardemae Velo Girls
12 Amy Bruski
13 Clarice Sayle
14 Jessica Yin MZ Racing
15 Daniela Mehech Case Western Reserve University
16 Angharad Porteous Stanford University
17 Michelle Morrill Team Roaring Mouse
18 Samantha Vroomen Red Peloton Teammate Top 5: Jennifer Kruger
19 Karis Mcfarlane VSRT/DS Electric
20 Heather Mcdonald Metromint Cycling
21 Angel Garbarino
22 Katharina Lahl
23 Johanna Fogolin SJBC
24 Emilie Cole Early Bird Womens Developmental Cyc
25 Robin Young Metromint Cycling
26 Christina Bonnington
27 Shannon Mitchell Red Peloton Teammate Top 5: Jennifer Kruger
28 Margaret Lowe
29 Sophy Lee Early Bird Womens Developmental Cyc
30 Jeanette Haggas Leopard-Sapporo Team
31 Meredith Stowe christie Pacific Crush Racing
32 Chelsea Brown Michael David Winery Cycling Team
33 Diana Cedeno Early Bird Womens Developmental Cyc
34 Emily Setzer
35 Lauren Rignel Red Peloton Teammate Top 5: Jennifer Kruger
36 Kathy Bertram Team Precision Fuji-Oval Racing
37 Diana Lin
38 Marianne Moore Team Sunnyside Bicycles
39 Candice Boyd Early Bird Womens Developmental Cyc
40 Kathryn Styer
41 Leslie Hoffman Team Roaring Mouse
42 Shaylyn Lewis Pinnacle Women's Racing
43 Shelagh Fritz Cushman & Wakefield Racing
44 Shelley Hagan Red Racing
45 Patricia Pacheco Cushman & Wakefield Racing
46 Cara Fitchett
47 Winnie Brehmer Velo Girls
48 Leila Cavanaugh ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Megan Alderete
Finishers: Cat 3: 19   Cat 4: 27   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Flavia Oliveira DNA Cycling p/b Plan7
2 Katharine Hall Metromint Cycling
3 Sara Clafferty Pinnacle p/b Argon 18
4 Molly Van houweling Metromint Cycling
5 Fiona Strouts Folsom Bike/Cervelo
6 Jane Despas Leopard-Sapporo Team
7 Olivia Dillon NOW and Novartis for MS
8 Julie Bellerose Metromint Cycling Teammate Top 5: Katharine Hall
9 Laurel Larsen Leopard-Sapporo Team
10 Kimberly Fong CyclesFANATICRacing.com
11 Emily Matheu Leopard-Sapporo Team
12 Anna Lindstrom Leopard-Sapporo
13 Lina Martensson Metromint Cycling Teammate Top 5: Katharine Hall
14 Heather Nielson Fremont Bank Cycling Team
15 Sofia Marin Pacific Crush Racing
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 6   Cat 3: 1   Cat ?: 1