Log In
RED KITE OMNIUM EVENT #11 - 31st ANNUAL BERKELEY BICYCLE CLUB CRITERIU • Jul 26 2015
Partly Cloudy, 66 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gavin Murray
2 Sean Henderson SquadraSF p/b Terun
3 Greg Mccullough SJBC
4 Robert Lander Amain.com Cycling Team
5 Chris Fortuna ZOCA p/b Halo Sports
6 Mark Manning SquadraSF p/b Terun
7 Erik Camacho ZOCA p/b Halo Sports Teammate Top 5: Chris Fortuna
8 Christopher Elbo SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Sean Henderson
9 Karl Wurzbach Davis Bike Club
10 Zachary Hyland
11 Edmund Liang Century Road Club Assoc
12 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
13 Joe Singer Velo Reno P/B Western Lithium
14 Dave Keefe SunPower Racing
15 Niklas Barreto SunPower Racing
16 Joshua Webb Global CTI Cycling Team
17 Fergus Tanaka Amain.com Cycling Team Teammate Top 5: Robert Lander
18 David Krumwiede Metromint Cycling p/b The Freewheel
19 Aaron Mcdevitt ZOCA p/b Halo Sports Teammate Top 5: Chris Fortuna
20 Ryan Ramos Metromint Cycling p/b The Freewheel
21 Sergei Badeka CoreTechs Elite
22 Stephen Jayanathan Metromint Cycling p/b The Freewheel
23 Marc Marino SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Sean Henderson
DNF Amin Tamariz Audi
DNF Jeremy Loader CyclesFANATICRacing.com
DNF Kalani Hines
DNF Cedrick Gousse Team BP/Sierra Nevada/Reliable
DNF Zachary Isaacs Middlebury College
DNF Chris Levins Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 2: 16   Cat 3: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Frank Yang Metromint Cycling p/b The Freewheel
2 Kyle Thielen Davis Bike Club Race Team
3 Tyler Marchesano Sacramento Golden Wheelmen
4 Paul Ngo
5 Robert Terra Data Driven Athlete Racing
6 Joe Singer Velo Reno P/B Western Lithium
7 Aaron Mcdevitt ZOCA p/b Halo Sports
8 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
9 Jason Francia Team Simple Green/Cannondale/Stage2
10 Erik Vangsnes SquadraSF p/b Terun
11 Matthew Axford Rio Strada Racing
12 Daniel Corral Berkeley Bicycle Club (BBC)
13 David Harwin AUDI RENO-TAHOE
14 Edmund Liang Century Road Club Assoc
15 Joseph Near Massachusetts Institute of Technolo
16 Jace Benson Team City Racing
17 Joshua Mcdonald
18 Dave Keefe SunPower Racing
19 Simon Tuttle A Bloc Racing
20 Chris Levins Pen Velo Racing/Summit Bicycles
21 David Krumwiede Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Frank Yang
22 Joshua Tipton Rio Strada Racing
23 Joshua Webb Global CTI Cycling Team
24 Al Jerrold soriano TB143
25 Christopher Ha Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Frank Yang
26 Justin Poulson SJBC
27 Niklas Barreto SunPower Racing
28 Trevor Bartlett Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Alexi Gabuyo
DNF Irving Zamora
DNF Cedrick Gousse Team BP/Sierra Nevada/Reliable
DNF Amin Tamariz Audi
DNF Kyle Raymond Sacramento Golden Wheelmen Teammate Top 5: Tyler Marchesano
DNF Alvaro Mosquera Team BP/Sierra Nevada/Reliable
DNF Dan Adkins Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Frank Yang
DNF Zachary Scott TB143
DNF Bernhard Stonas Team Fremont/FFBC powered by Chipot
DNF Gabriel Gandara Team City Sacramento
Finishers: Cat 3: 29   Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon Gatan ORNOT
2 Yuriy Platoshyn ZOCA p/b Halo Sports
3 Jesse Lash Dolce Vita Freewheel
4 Bahati Worley Bahati Foundation/WinTeam Racing
5 Joshua Mcdonald
6 Micah Lerner SquadraSF p/b Terun
7 Nicholas Cabales SJBC
8 Theo Goguely ZOCA p/b Halo Sports Teammate Top 5: Yuriy Platoshyn
9 Christopher Ha Metromint Cycling p/b The Freewheel
10 Alex Jonas Pen Velo Racing/Summit Bicycles
11 Michael Manzella TB143
12 Adrian luis ?
13 James Ruffin Funsport Bikes Cycling Team
14 Justin Poulson SJBC
15 Trevor Bartlett Pen Velo Racing/Summit Bicycles
16 Anthony Velebil East Bay Velo Club
17 Jeffrey Kato
18 Jace Benson Team City Racing
19 Kevin Clark
20 Henry May A Bloc Racing
21 Marcello Pedersen Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Jesse Lash
22 Troy Deibert
23 Oscar Garcia Team Gorilla
24 Gabriel Gandara Team City Sacramento
25 Scott Lemke Eden Bicycles Racing Club
26 Brandon Barragan Berkeley Bicycle Club (BBC)
27 Chris Sontag ZOCA p/b Halo Sports Teammate Top 5: Yuriy Platoshyn
28 Nathaniel Futterman King Kog
29 Eric Hardrath
30 Michael Wilkins Funsport Bikes Cycling Team
31 Alexi Gabuyo
32 Shiva Sharma ZOCA p/b Halo Sports Teammate Top 5: Yuriy Platoshyn
33 Edwin Ma Pen Velo Racing/Summit Bicycles
34 Marco Lei Pen Velo Racing/Summit Bicycles
35 Robert Cortes Funsport Bikes Cycling Team
36 Daniel Rietz University of California-Berkeley
DNF Irving Zamora
DNF Jungho Kim
DNF Huaitse Tung Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Danny Yadron
DNF Jason Milliron Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Aaron Garcia
DNF Mark Sneed Team Fremont/FFBC powered by Chipot
DNF Hernan Gatpandan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Neil Leonard
DNF Reece Macdonald Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Michael Rodriquez Funsport Bikes Cycling Team
DNF Travis Mceuen
Finishers: Cat 4: 48  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Kurnik
2 Juan Galvan
3 Martin Genova???
4 Leo Minami Los Gatos
5 Dan Rugani Cushman & Wakefield Racing
6 Matthew Trethric
7 Matthew Traceycook
8 David Strong
9 Mark Bachman
10 Danny Nguyen
11 Zachary Seeley
12 Eugene Brancoveanu
13 Stephen Chow Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Dan Rugani
14 Ryan Mostofi
15 Nathan Brito
16 Tre-buh Starr
17 Jeroen Post
18 Fransane Thach
19 Richie Vos Alto Velo Racing Club
20 Michael Monroe
21 Jakob Sandberg
22 Jeff Short Folsom Bike Club -Recreational Road
23 Michael Alden
24 Charles Morel SJBC
25 Richard Bayne
DNF Brandon White Reno Cycling Team p/b Nature's Bake
Finishers: Cat 5: 24   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Travis Lyons Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
2 Bryan Larsen VuMedi Cycling Team
3 Garrett Hankins Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Travis Lyons
4 Gavin Murray
5 Randy Bramblett CoreTechs Elite
6 David Grundman TEAM CLIF BAR Cycling
7 Luciano Sponza Red Peloton
8 Jeff Linder SquadraSF p/b Terun
9 Alex Lockwood SquadraSF p/b Terun
10 Jacob Gerhardt TEAM CLIF BAR Cycling
11 Steven Tortorelli RAPHA CYCLING CLUB
12 Jonathan Baker
13 Craig Fellers Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Travis Lyons
14 Gregory White VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
15 Paul Morris TEAM CLIF BAR Cycling
16 Russell White VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
17 Benjamin Albracht ArtsCyclery.com/Schnur Racing
18 Michael Jacques TEAM CLIF BAR Cycling
19 Doran Mori TEAM CLIF BAR Cycling
20 Joshua Dapice Team Specialized/Touchstone Racing
21 Matt Mikul SquadraSF p/b Terun
22 Tyler Pearce INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
23 Chris Riekert Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Travis Lyons
24 David Mesa
DNF Marc Marino SquadraSF p/b Terun
DNF Chaz Turmon INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
DNF Tony Wolf INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
DNF Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team
DNF Eric Walle TEAM CLIF BAR Cycling
DNF Robert Lander Amain.com Cycling Team
DNF Nick Baird CoreTechs Cycling Team
DNF Mark Manning SquadraSF p/b Terun
DNF Fergus Tanaka Amain.com Cycling Team
Finishers: Cat 1: 19   Cat 2: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Fortuna ZOCA p/b Halo Sports
2 Patrick Stanko Team Stand
3 Jonathan Baker
4 Jeff Eisenberg Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
5 Chris Evans SquadraSF p/b Terun
6 Stephen Pelaez Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
7 David Allen Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Jeff Eisenberg
8 Jonathan Eropkin Chronos Racing p/b Easton Cycling
9 Erik Camacho ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Chris Fortuna
10 Dennis Hopp ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Chris Fortuna
11 Shaun Bagley Ritte Van Vlaanderen
12 Jerome Nadel CoreTechs Cycling TwT
13 Francisco Padilla CyclesFANATICRacing.com
14 Benjamin Albracht ArtsCyclery.com/Schnur Racing
15 Andrew Adelman CoreTechs Cycling TwT
16 Samuel Worthington Team Stand Teammate Top 5: Patrick Stanko
17 Lucas Paz LangeTwins Winery Racing Team
18 Matthew Sloan Spokesman Bicycles
19 Chris Cain CyclesFANATICRacing.com
20 John Funke Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Jeff Eisenberg
21 Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team
22 Shane Lawlor Monster Media Elite Masters
23 Mark Fleishman CyclesFANATICRacing.com
24 David Passmore Team Specialized/Touchstone Racing
25 Kyle Glerum Chronos Racing p/b Easton Cycling
26 Joshua Dapice Team Specialized/Touchstone Racing
27 Jeremy Loader CyclesFANATICRacing.com
28 Dean Abt Team Oakland Cycling
29 Stan Urban Morgan Stanley Cycling Team
DNF Richard Della maggiore ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Chris Fortuna
DNF Mark Niiro ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Chris Fortuna
DNF Kalani Hines
DNF Jason Schmidt Alto Velo Racing Club
DNF Richard Snodsmith CyclesFANATICRacing.com
DNF Keith Defiebre Muscle Milk/Specialized
DNF Rick Graves Team Stand Teammate Top 5: Patrick Stanko
DNF Eric Saltzman CoreTechs Cycling TwT
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 21   Cat 3: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Menko Johnson Pen Velo Racing/Summit Bicycles
2 Phill Mai Team Fremont/FFBC powered by Chipot
3 David Harwin AUDI RENO-TAHOE
4 Thomas Dillon Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
5 Gary Paden VSRT/Livermore Toyota Scion
6 Phillip Burt Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
7 Donald Lee Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
8 Alvaro Mosquera Team BP/Sierra Nevada/Reliable
9 Robbie Robertson Kovarus/Wells Fargo Racing Team
10 Bahati Worley Bahati Foundation/WinTeam Racing
11 Gregory Spanier Team Stand
12 Jon Hyatt Team BP/Sierra Nevada/Reliable
13 James Ruffin Funsport Bikes Cycling Team
14 Jordan Gudebski C510
15 Anthony Velebil East Bay Velo Club
16 Rich Tabuso
17 Al Dietz Sacramento Golden Wheelmen
18 Brendan Glueck Team Oakland Cycling
19 Scott Gelbke Rio Strada Racing
20 Trevor Bartlett Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
21 Markus Roccaro Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
22 Marco Costantino Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
23 Sean Williams East Bay Velo Club
24 Dave Garcia Kovarus/Wells Fargo Racing Team
25 Alex Jonas Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
26 Jeff Mitchell Team BP/Sierra Nevada/Reliable
27 Craig Auzenne Cushman & Wakefield Racing
28 Jason James SquadraSF p/b Terun
29 Erich Shofstall VSRT/Livermore Toyota Scion Teammate Top 5: Gary Paden
30 Huaitse Tung Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
31 Cory Hula Team City Racing
32 Jason Francia Team Simple Green/Cannondale/Stage2
33 John Simmons Team City Racing
DNF Patrick Monroe Kovarus/Wells Fargo Racing Team
DNF Prashant Singh Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Phill Mai
DNF Scott Lemke Eden Bicycles Racing Club
DNF Edwin Ma Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Menko Johnson
Finishers: Cat 3: 21   Cat 4: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Eisenberg Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
2 Jerome Nadel CoreTechs Cycling TwT
3 Keith Defiebre Muscle Milk/Specialized
4 Rann Valdez R4R-Make A Wish
5 Andrew Adelman CoreTechs Cycling TwT
6 Shaun Bagley Ritte Van Vlaanderen
7 Eric Saltzman CoreTechs Cycling TwT Teammate Top 5: Jerome Nadel
8 Mark Fleishman CyclesFANATICRacing.com
9 Andrew Heinemann AUDI RENO- TAHOE CYCLING
10 Jason Schmidt Alto Velo Racing Club
11 Joshua Grass R4R-Make A Wish Teammate Top 5: Rann Valdez
12 Ed Moon
13 Nick Steel Serious Cycling
14 Kyle Glerum Chronos Racing p/b Easton Cycling
15 Marty Cunningham Folsom Bike
16 Donald Pattalock AUDI RENO-TAHOE
17 Anthony Eng Team Oakland Cycling
18 Stephen Leavell
19 Richard Snodsmith CyclesFANATICRacing.com
DNF Greg Tsutaoka LangeTwins Winery Racing Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 12   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Heinemann AUDI RENO- TAHOE CYCLING
2 Phill Mai Team Fremont/FFBC powered by Chipot
3 Gary Paden VSRT/Livermore Toyota Scion
4 Phillip Burt Pen Velo Racing/Summit Bicycles
5 Brian Acord Folsom Bike/VW/Raley's- Men's Road
6 Nick Steel Serious Cycling
7 Thomas Dillon Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Phillip Burt
8 Jon Hyatt Team BP/Sierra Nevada/Reliable
9 John Blasquez Castro Valley Cycling Club
10 Gregory Spanier Team Stand
11 Rich Tabuso
12 Daniel Turner Morgan Stanley Cycling Team
13 Donald Lee Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Phillip Burt
14 Al Dietz Sacramento Golden Wheelmen
15 Troy Deibert
16 Cory Hula Team City Racing
17 Dave Garcia Kovarus/Wells Fargo Racing Team
18 Jeff Mitchell Team BP/Sierra Nevada/Reliable
19 Mark Massey Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Phillip Burt
20 Ernest Sanchez S2C/Primal
21 Erich Shofstall VSRT/Livermore Toyota Scion Teammate Top 5: Gary Paden
22 Markus Roccaro Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Phillip Burt
23 Kenneth Salvail Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Phillip Burt
24 Michael Miu Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Phill Mai
25 Sean Williams East Bay Velo Club
26 Donald Pattalock AUDI RENO-TAHOE
27 Prashant Singh Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Phill Mai
28 Renzo Bernales Team City Racing
29 Richard Mendez S2C/Primal
30 John Simmons Team City Racing
DNF James Ruffin Funsport Bikes Cycling Team
DNF Mark Sneed Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Phill Mai
DNF Andrew Chandler Team Oakland Cycling
Finishers: Cat 3: 21   Cat 4: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bubba Melcher
2 Bill Brissman Pen Velo Racing/Summit Bicycles
3 Dean Abt Team Oakland Cycling
4 Tim Davis ZOCA p/b Halo Sports
5 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Douglas Gonda 3 Ft. - It's The Law
7 Joe Allen VSRT/Livermore Toyota Scion
DNF Thomas Morris NorCal Hub Cycling Club LLC
DNF Stan Urban Morgan Stanley Cycling Team
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bill Brissman Pen Velo Racing/Summit Bicycles
2 Tim Davis ZOCA p/b Halo Sports
3 L Allen shaw Funsport Bikes Cycling Team
4 Nate Smith Team Stand
5 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Bill Brissman
6 Mark Koenig Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Bill Brissman
7 Jeffrey Patterson Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Bill Brissman
DNF Thomas Morris NorCal Hub Cycling Club LLC
DNF George Coffey Team City Sacramento
DNF Damien Anderson Michael David Winery Cycling Team
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sara Liebert Early Bird Women's Racing
2 Allie Bollella Metromint Cycling p/b The Freewheel
3 Lorna Fortuna Muscle Milk/Specialized
4 Claudia Zinn Pacific Crush Racing
5 Luisa Sempere Team Fremont/FFBC powered by Chipot
6 Sandra Freeman Metromint Cycling p/b The Freewheel
7 Ashley Litts Team City Racing
8 Vanessa Cairns Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Allie Bollella
9 Winnie Brehmer Team TIBCO II
10 Kimberly Ford Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
11 Zahra Gill Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Luisa Sempere
12 Megan Brinkmeyer Team City Racing
13 Amber Pearson Rio Strada Racing
14 Michelle Nightengale Early Bird Women's Racing Teammate Win: Sara Liebert
15 Anelle Little
16 Claudia Campazzo Team TIBCO II
17 Diana Cedeno Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Allie Bollella
18 Lori Walsh Reed Animal Hospital
19 Katie Truong Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Luisa Sempere
DNF Jennie Stark Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Allie Bollella
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Elizabeth maroon ACADEMY
2 Mary Ellen ash Metromint Cycling p/b The Freewheel
3 Melanie *wong ICE Sportswear p/b Pinnacle Racing
4 Jeanette Haggas Threshold Sports p/b Leadout Endura
5 Hanna Muegge Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
6 Tanya Grossman Los Gatos
7 Kimberly Fong
8 Samantha Vroomen Red Peloton
9 Megan Alderete ZOCA p/b Halo Sports
10 Lorna Fortuna Muscle Milk/Specialized
11 Sara Liebert Early Bird Women's Racing
12 Rita Szeto Team Oakland Cycling
13 Diana Cedeno Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Mary Ellen ash
14 Claudia Zinn Pacific Crush Racing
15 Rikke Preisler Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Mary Ellen ash
16 Laurie Furman Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Mary Ellen ash
17 Ashley Litts Team City Racing
18 Allie Bollella Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Mary Ellen ash
19 Kimberly Ford Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Hanna Muegge
20 Sandra Freeman Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Mary Ellen ash
21 Stephanie Buckner B4T9 Women's CyclingTeam
22 Kerry Stivaletti Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Mary Ellen ash
DNF Heidi Littenberg Reno Wheelmen
DNF Kathryn Hicks Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Mary Ellen ash
DNF Vanessa Cairns Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Top 5: Mary Ellen ash
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 7   Cat 3: 12