Log In
Fitchburg Festival of Speed p/b Race Day Events • Jul 9 2022 • Fitchburg, WI
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
Partly Cloudy, 73 degrees, wind 9 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Hartley Adapt Cycling
1
2 Curran Beckler University of Wisconsin-Platteville
2
3 Anthony Hoak
3
4 Jenna Mehre Brazen Dropouts Cycling Team
4
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joaquin Medina garzon Adapt Cycling
1
2 Dylan Schroeder ASU Junior Development
2
3 Sam Cherchian
3
4 Leplae Emile
4
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tozer Jones Gryphon Velo Racing
1
2 Keegan Martin
2
3 Sloan Becker Kenosha Velosport Cycling
3
4 Brooklyn Becker Kenosha Velosport Cycling
4
5 Monica Delgado
5
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Harper Hollander Benelux Racing
1
2 Michael Froh Milwaukee Bicycle Company
2
3 Matt Muyres
3
4 Paul Dryden Team ADHD America
4
5 David Nelson Team Extreme
5
6 Paul Kiedrowski Lakes Area Physical Therapy
6
7 John Walbaum
7
8 Craig Billings Brazen Dropouts Cycling Team
8
9 Dean Lazenby Hollander Benelux Racing
9
Teammate Win: John Harper
10 John Boudry Velocause Centraal Cycling
10
11 Daniel Valenza Hollander Benelux Racing
11
Teammate Win: John Harper
12 Paul Feng Omnium Racing
12
13 Armen Hadjinian Team ADHD America
13
Teammate Top 5: Paul Dryden
14 Steve Smith
14
DNF Chip Pieper Team ADHD America
15
Teammate Top 5: Paul Dryden
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 8   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Muyres
1
2 Derek Hughes
2
3 Jesse Patoka
3
4 Adam Raychel Midwest Orthopedic Specialty Hospit
4
5 Brian Davis Diablo Cycling
5
6 Dan Barkeim Donkey Label
6
7 Derek Moran Gryphon Velo Racing
7
8 Peter Cherchian Neff Cycle Service
8
9 Briant Kelly Midwest Orthopedic Specialty Hospit
9
Teammate Top 5: Adam Raychel
10 Eric Schram Fiets Club Flahute
10
11 Matthew Bruss Brazen Dropouts Cycling Team
11
12 Andrew Richter Hollander Benelux Racing
12
13 Paul Kiedrowski Lakes Area Physical Therapy
13
DNF David Sonetti
14
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 8   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Allen
1
2 Joey Godiska Brazen Dropouts Cycling Team
2
3 Jake Spaude Hollander Benelux Racing
3
4 Henry Mcalvanah
4
5 Connor Polenske Adapt Cycling
5
6 Nick Glasenapp Serpentijn Art and Athletics
6
7 Joaquin Medina garzon Adapt Cycling
7
Teammate Top 5: Connor Polenske
8 Alex Hinman Adapt Cycling
8
Teammate Top 5: Connor Polenske
9 Aaron Messer Team Wheel & Sprocket
9
10 Jesse Patoka
10
11 Lee Prouty Velocause Centraal Cycling
11
12 Dylan Schroeder ASU Junior Development
12
13 Adam Raychel Midwest Orthopedic Specialty Hospit
13
14 Chad Cannon Gryphon Velo Racing
14
15 Labinot Shabani
15
16 Luyang Gao Adapt Cycling
16
Teammate Top 5: Connor Polenske
17 Anthony Hoak
17
18 Andy Domoto
18
19 Edward Wagner
19
20 Cohen Sylvester
20
21 John Falter NorthStar Development
21
22 Eric Schram Fiets Club Flahute
22
23 Wesley Richerson Adapt Cycling
23
Teammate Top 5: Connor Polenske
24 Andrew Richter Hollander Benelux Racing
24
Teammate Top 5: Jake Spaude
DNF Matthew Richards Project Echelon Racing
25
DNF Michael Cauley Wolfpack Bike Racing
26
DNF Matt Bettwy
27
DNF Jacob Berg SDBC Powered by Bonnici Law Group p
28
DNF Jarad Watts Chapeau Cycling Club
29
DNF James Harper
30
Finishers: Cat 3: 16   Cat 4: 9   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Mccarrell
1
2 Aaron Hagar
2
3 Ryan Jones Gryphon Velo Racing
3
4 Matthew Goelzer Hollander Benelux Racing
4
5 Jeff Gau Gryphon Velo Racing
5
6 Ryan Hogan Waukesha Animal Hospital Cycling
6
7 Steve Jeske Team Pedal Moraine
7
8 Alexander Kripps
8
9 Ryan Hentz Natural Grocers Cycling Team
9
10 Carl Funk
10
11 Kris Endicott Snakebite AC
11
12 Nathan Phelps Gryphon Velo Racing
12
Teammate Top 5: Ryan Jones
13 Matt Reynell
13
14 Andres Martin
14
15 Elias Macias Hollander Benelux Racing
15
Teammate Top 5: Matthew Goelzer
16 Erik Deitz
16
17 Ryan Lemke Waukesha Animal Hospital Cycling
17
18 Chad Brown
18
20 Lukas Reischl RAPHA CYCLING CLUB
20
21 Robert Najduk
21
22 Bart Gurgel
22
23 Shayne Santi
23
24 Mark Framness Diablo Cycling
24
25 Michael Frankiewicz
25
26 Brian Bierman
26
26 James Harper
26
27 John Fang
27
28 Mike Mcleish Brazen Dropouts
28
Finishers: Cat 4: 14   Cat 5: 9   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Richards Project Echelon Racing
1
2 Richie Krisher
2
3 Chad Cannon Gryphon Velo Racing
3
4 Anthony Hoak
4
5 David Rossiter
5
6 Andres Martin
6
7 Andy Domoto
7
8 Sam Cherchian
8
9 Mike Mcleish Brazen Dropouts
9
10 Nick Mccauley
10
11 William Vorac
11
12 John Fang
12
13 Josh Yoder Kenosha Velosport Cycling
13
14 Dylan Disarro Western Carolina University
14
15 Jeff Gau Gryphon Velo Racing
15
Teammate Top 5: Chad Cannon
16 Falender Brad Adapt Cycling
16
17 Arnie Mejia
17
18 Jonathon Heinemann
18
19 Isaac Porter Adapt Cycling
19
20 Matt Bettwy
20
21 Nicholas Sekas
21
22 Keegan Mccluskey
22
23 Tristin Suhonen
23
24 Shayne Santi
24
25 Lukas Reischl RAPHA CYCLING CLUB
25
26 James Harper
26
27 Daniel Dietlin
27
28 Matheu Girouard
28
Finishers: Cat 4: 12   Cat 5: 7   Cat ?: 9  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert White jr
1
2 Tim Mcbirney Team California
2
3 Dan Ajer
3
4 Ryan White
4
5 Michael Lambert Velovit Elite
5
6 Kody Babler FLICKER | HUB BIKES
6
7 Seth Eckert 801 W. Madison
7
8 Daniel Feuling Adapt Cycling
8
9 Jordan Holicky Synergy
9
10 Micah Moran 801 W. Madison
10
11 Dan Teaters Team Wheel & Sprocket
11
12 Aaron Messer Team Wheel & Sprocket
12
13 Anderson Bortoletto LAPT CC
13
14 Dan Barkeim Donkey Label
14
15 Clayton Chase ABD Cycling Club
15
16 Lee Prouty Velocause Centraal Cycling
16
17 Matt Muyres
17
DNF Chad Hartley Adapt Cycling
18
DNF Ralph Rufo Adapt Cycling
19
DNF Sean Mcnaughtan LAPT CC
20
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 5   Cat 3: 2   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claire Kudlata
1
2 Piper Yde
2
3 Sara Saiyed
3
4 Stella Bickham-okoniewski Kenosha Velosport Cycling
4
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jenna Mehre Brazen Dropouts Cycling Team
1
2 Sarah Mount
2
3 Angie Kaiser
3
4 Catherine Morris
4
Finishers: Cat 4: 2   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kayla Clemons
1
2 Brianna Alexander Adapt Cycling
2
3 Jenny Lucke Stem Ciders Racing
3
4 Chloe Yoder The Pony Shop
4
5 Sarah Bertram Adapt Cycling
5
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 1