Log In
The Walburg Classic • Feb 22 2014
Clear, 65 degrees, wind 13 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Meredith Miller Chicken and Waffles Racing
2 Troy Kimball Finkraft
3 Jeff Grant Shama Cycles
4 John Emerson McKinney Velo
5 Chris Lowry Texas Pro Health Racing
6 Brent Moulder Crest RBM Cycling
7 Gregg Ueckert Chicken & Waffels
8 Robert Watson Rockwall Cycling
9 Luis Acosta ROL Wheels
10 Jimmy Miller Chicken and Waffles Racing Teammate Win: Meredith Miller
11 Alex Rodriguez Neoteric Racing
12 Ryan Coover Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
13 Eben Kellogg Chicken and Waffles Racing Teammate Win: Meredith Miller
14 Oktay Demirdal ROL Wheels
15 John Korioth Driveway Series Racing
16 Michael Gacki FIAT of Mckinney/Bicycles Plus Raci
17 David Almanzan BNW Team
18 Jorge Martinez ROL Wheels
19 Joe Gonzalez FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
20 P.j. Rabice
21 Gilbert Ramirez Chicken & Waffles Racing
22 Marcus Kuliska
23 Jonathan Garrett Knobbies & Slicks
24 Rhett Mckeller McKinney Velo Club
25 Felix Guardado GS Tenzing
26 Gregory Phillips Colavita Texas
27 Edwin Braun The Fitness Lab
28 Paul Baird Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
29 Anthony Marlar Think Finance Racing
30 Rich Dotson FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci
31 Mark Brown Bike Barn Texas
32 Eric Warnsman Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
33 Karl Haussmann Driveway Series Racing
34 Edward Villarreal Team ALS
35 Ken Rees ThinkFinance Racing
36 Blake Rich Southern elite
37 Clayton Arhelger Dallas BIke Works
38 Kent Mcquade Crest/RBM Cycling
39 Gerardo Chaparro FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
40 John Ashe Austinbikes/Revenant
41 Brian Handal Auto Center
42 Joel Hawks FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci
43 Nathan Aust Dallas Bike Works
44 Johnny Cox Tuneros Racing Team
45 Tim Caglarcan Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
46 Carlos Ortiz BNW Team
47 Michael Alcorta FITNESS LAB RACING
48 Gilberto Velazquez nick lopez tailoring cycling team
49 John Eder Mirage
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 13   Cat 3: 27   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Beckman A Bloc
2 Scott Munroe A Bloc Teammate Win: Rick Beckman
3 Duane Neu Oklahoma City Velo Club
4 Richmond Frasier Joe's Pro Bikes
5 Kevin Barton Joes Pro Bikes
6 Bill Shirer McKinney Velo Club
7 Steve Quick Shama Cycles
8 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
9 Darrell Hull Corinth Cycling/Harden Racing
10 Scott Giancola McKinney Velo Club
11 Michael Hall Austinbikes/Revenant
12 Doug Allen Violet Crown Sports Assoc
13 Stanton Kruse Mad Duck Racing
14 Frank Kurzawa Violet Crown
15 Charles Huckabee Sugar Cycles / Wholesome Sweeteners
16 Jimmie Vaughan Audi
17 Jonathan Snow A Bloc Teammate Win: Rick Beckman
18 Doug Baysinger Shama Cycles
19 Maner Shaw Team Delirium Racing
20 William Neale Violet Crown Sports Assoc
21 Val Lincecum Southwest Cycling Club Racing
22 Chris Olson
23 David Wolfe Violet Crown Sports Assoc
24 Steve Sprinkle
25 Jim Elam
26 Joe Haas Violet Crown
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 11   Cat 4: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Archambault GREEN LINE VELO driven by Zipcar
2 Grant Koontz Super Squadra pb AustinBikes
3 Robbie Chrisman 787 Racing
4 Ryan Godfrey DARK HORSE RACING P/B OAK CLIFF BIC
5 Ricky Randall DNA Racing
6 Benjamin Pollack Cook Ford/Bay Area Cycling
7 Caleb Hulsey
8 Carson Lange VooDoo U23
9 Justin Stanley ELBOWZ Racing
10 Matt Brady DARK HORSE RACING P/B OAK CLIFF BIC Teammate Top 5: Ryan Godfrey
11 Tyler stewart Dallas bike works Dark Horse Racing
12 Enoc Ishida Dallas BIke Works
13 David Warner Green Line Velo Teammate Win: Cole Archambault
14 Robert Kane Bicycle Heaven / PVA
15 Ryan Gabriel Tulsa Tough Racing pb ICEdot
16 Michael Mull
17 Michael Dawdy Rockwall Cycling
18 Edgar Ibarra Nick Lopez Cycling Team
19 Alec Aldape Super Squadra/ Super Squadra pb Aus
20 Matthew Gosling Team Party Time
21 Christopher Lutz Bicycle Heaven / PVA
22 Michael Wert GS Tenzing
23 Bill Quach Southern Elite/Sun & Ski Sports
Finishers: Cat 2: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Raymond Reisen Volharden
2 Vince Dietsch Austinbikes/Revenant
3 Danny Hayden FRESH Racing
4 Connor simmons ?
5 Wayne Strohman Team Undiscovered
6 Elias Guerra Bike World Racing
7 Tony Steward Bike Lab
8 John Bain GS Tenzing
9 Tyler Cutbirth Austin Bikes/ Mobil 1
10 Dylan Gray Volharden Teammate Win: Raymond Reisen
11 Bryan Fissel Tom's Bicycles
12 Michael Johnson DNA Racing
13 Bill Ketterer Mirage
14 Hans Wright FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci
15 Jason lewiss Atc racing ATC Racing
16 Nathan Sheetz VooDoo Racing
17 Robert Cornes Bike World Racing
18 Connor Bazley Northwest Cycling Club - Houston
19 Mark Baerd
20 Gary Dutschmann Mirage
21 Beau Lee DNA Racing
22 Smith Anderson Green Line Velo Driven by Zipcar
23 Rogan Prachyl Dallas BIke Works
24 Robert Daniel Driveway Series Racing
25 Andrew Farmer DNA Racing
26 Patrick Hallett AustinBikes/Mobil 1
27 Mateo Sanchez Volharden Teammate Win: Raymond Reisen
28 Erique Williams Club Bicycle World of Houston
29 Dan Ronan Dark Horse Racing
30 Liam Stewart Team Roaring Mouse
31 Nard Moseley KingRacingGroup
32 Adam Mccullough
33 Ali Sobhani Austinbikes/Mobil 1
34 Nathan Lesniewski Fresh Racing Teammate Top 5: Danny Hayden
35 Robert Mcmanmon VooDoo Racing
36 Rob Gray Volharden Teammate Win: Raymond Reisen
37 John Meegan Bike World Racing
38 Charles Mills Mirage
39 Jake Lanoux Super Squadra pb AustinBikes
40 Chris Marvin
41 Anthony Rosich Rozik
42 Frederick Wild DNA Racing
43 Chuck Lafferty FRESH Racing Teammate Top 5: Danny Hayden
44 Carlos Ordaz Bike Barn Texas
45 Jacob Schofield Bicycle Heaven / PVA
46 Isaac Porterfield Dark Horse Racing
47 Jesse Aldape Bike World Racing
48 Rick Francis Mirage
Finishers: Cat 3: 46   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rob Sandusky Matrix/RBM
2 Kurt Ederhoff Cook Ford/Bay Area Cycling
3 Bryan Boydstun Dark Horse Racing
4 Scott cryan Cook ford/bay area cycling Cook Ford/Bay Area Cycling
5 Brandon O'neal Northwest Cycling Club
6 Kyle Swanson PARK PLACE DEALERSHIPS
7 Chad Cloud Team Bicycles INC
8 Bob Atkins US Military Cycling Team
9 Lance Mooney Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Brandon O'neal
10 Cassidy Keeland Team Yacht Club
11 Brady Reed Baylor University
12 Jonathan Hyak The University of Texas at Austin
13 Luis Gomez GRIIN / MAMBO CYCLING TEAM
14 Bernave Velasquez Dallas BIke Works
15 Austin Walker Dark Horse Racing Teammate Top 5: Bryan Boydstun
16 Jose Chan
17 Gabriel Ortiz Oak Cliff Bicycle Company
18 Colin Bromley Analysys Inc./Cycleast
19 Ianrey Amuan Rock Fitness Cycling Team
20 Kristofer Wagner A Bloc
21 Davis Dombrowski Dominion - Falcon Bank
22 Oscar Barreto GRIIN / MAMBO CYCLING TEAM
23 Hugo Scala Matrix/RBM Teammate Win: Rob Sandusky
24 Alexander Fleming Bike Barn Texas
25 Jon hundley Bicycle sport shop mountain bike club Bicycle Sport Shop Road Team
26 Matthew Mapes US Military Endurance Sports
27 James Smith Squadra Di Servitori
28 Alexander Parmiter 512 Racing p/b AJ's Cyclery
29 Kyle Hoff
30 Matthew Medlock Team Soler's Sports/Lifetime
31 Marcelo Garza Joe's Pro Bikes
32 Adam Bernstein Green Line Velo
33 Joshua Carey Mirage
34 Benjamin Lowell 512-Racing p/b AJ's Cyclery
35 Christian Mathews Volharden
36 Frank Schillaci Cook Ford/Bay Area Cycling Teammate Top 5: Kurt Ederhoff
37 Joaquin Najar Bicycle Sport Shop Road Team
38 Allan Watkins
39 Ben Cork Powerade - Independent Fabrication
40 Billy Flores 787 Racing
41 Randy Warren Shama Cycles
42 John Sanchez Team Soler's Sports/Lifetime
43 Evan Saperstein Tuneros Racing
44 Jonathan Whaley OutRival Racing
45 Duncan Coleman 787 Racing
46 Royce Walston Soler's Sports
47 Eduardo Wilkinson DARK HORSE RACING P/B FIRST CHOICE
48 George Dias US Military Cycling Team
49 Paul Gerhardt Squadra Di Servitori
50 Christopher Dicaprio Bayou City Racing
51 Brian Estes Mirage
52 Travis Dubose Tad Hughes Custom Fit Studio
53 Omar Espinoza Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Brandon O'neal
54 Joseph laochaloenvanich River city market racing Voodoo Racing
55 Jerrick Juliette
56 William Obrien US Military Cycling Team
57 Carlos Barrios GRIIN / MAMBO CYCLING TEAM
58 Blake Schrader Squadra Di Servitori
59 Richard lowell Houston community college Houston Community College
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 57   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Bonilla T3Multisports
2 Santiago Soto T3 Multisports Teammate Win: Jack Bonilla
3 Paul Porterfield Driveway Series Racing
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fred Vincent Mad Duck Racing
2 Hakon Hanesand Southwest Cycling Club Racing
3 Hunter Hinton
4 Aidan Alcocer Bicycle Heaven / PVA
5 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing
6 Bradyn Smith Matrix Cycling Club
7 Nicolas Hima
8 Tommy Ketterhagen 787 Racing
9 Logan Sofjan Northwest Cycling Club
10 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA Teammate Top 5: Aidan Alcocer
11 John Ketterhagen 787 Racing
12 Albert Nava DARK HORSE RACING P/B FIRST CHOICE
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Yoder
2 Tony Hopkins
3 Ron Wood
4 Jeremiah Kellam
5 Derek Wolfe
6 Richard Linebaugh
7 Brad Hess
8 Manuel Samaniego
9 Hugo Scala
10 Pascal Roberts
11 Billy Wilson
12 James Wolff
13 Vernon Mcdonald
14 Kevin Franklin
15 Carlos Salas
16 Seamus Donohoe
17 Frank Velazquez
18 James Engle
19 Edvin Ordonez
20 Joe Bianco
21 Travis Gulbis
22 Bill Viering
23 Chuck Terrell
24 Christopher Copeland
25 Christopher Dedera
26 Stuart Allen
27 Jeffrey Noon
28 Michael Atzert
29 Lin Waters
30 Timothy Mcduff
31 Jeffrey Skipper
32 Lee Keeling
33 Brad Boulton
34 Michael baker Tbi - dedicated race team
35 Gerardo Morales
36 Zoran Smaic
37 Patrick Meuche
38 Drew Yoder
39 Sam Eells
40 Luis dominguez Laredo cycling club
41 Craig Jones
42 Daniel Corey
43 Robert Diaz
44 Jeff Martin
45 Darryl Rosenfeld
46 Brent Sears
47 Michael Diehl
48 Paul Negrete
49 David Luplow
DNF William Lewis Tyler Texas
Finishers: Cat 4: 33   Cat 5: 16   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kimble West ATC Racing
2 Nicholas Sterghos US Military Endurance Sports
3 Robert Ferrara Ride 2 Recovery
4 Alex Joseph
5 Christopher Howard Soler's Sports
6 Luke Boote Squadra Di Servitori
7 Ladislav Onhajzer
8 Clay Steinkuhler
9 Keita Nishiyama Baylor University
10 Lance Gay GS Tenzing
11 Christopher Conley Sugar Cycles / Wholesome Sweeteners
12 Matt Estes Bike Lab
13 Paul Perrone Team No Name
14 Rance Ivie Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
15 Joshua Gibson Northwest Cycling Club
16 Nicolas Hima
17 Shannon Flaherty
18 Matthew Wilson
19 Hendra Wibowo Northwest Cycling Club
20 Chris Warren atc racing Teammate Win: Kimble West
21 Israel Velasquez Dallas Bike Works
22 Tim Sharp Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
23 Nathan Sykora Squadra Di Servitori
24 Gennaro Ameno GREEN LINE VELO driven by Zipcar
25 Luis Granados rabperz
26 David Smith Ride2Recovery Teammate Top 5: Robert Ferrara
27 Art Anderson 787 Racing
28 Eric Tan
29 Ino Sofjan Northwest Cycling Club
30 Jarod Petty Bicycle Sport Shop/Dell Computers
31 Troy Smith NA
32 Wesley Duff Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
33 Shelby Walston Bad Kitty Meow Phat Kat Racing
34 Luis Ruiz Northwest Cycling Club
35 Chad Pavliska Blur Racing
36 Jinnings Burruss Bike Lab
37 Levi Knudson Bikelane
38 Jordan Hattaway
39 Marjoe Borromeo Northwest Cycling Club
40 Mike Hutton Northwest Cycling Club
41 Barrett Raven Ghisallo Foundation
42 Dustin Harris
43 Joe Sitterly US 2 Recovery
44 Timothy Banks
45 Jorge Maldonado tri-city bicycles
46 Kenneth Prine Northwest Cycling Club
47 Paul Szendrey
48 Talmedge Matts
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 41   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Colt Curtis 512 Racing P/B AJ's Cyclery
2 Jason Roberts Bike World Racing
3 David Ross Shred Monster
4 Alex Joseph
5 Maximilian Hall Shred Monster
6 Gregory Simpson Shred Monster
7 Clay Steinkuhler
8 Robert Yuras Team ALS
9 Darren Wright
10 Kevin Owen
11 Preston Glace 787 Racing
12 Joshua Porosky
13 Charlie Johnson Southwest Cycling Club
14 Chris Tissues Ham Cycles
15 Thomas Sebring 512-Racing p/b AJ's Cyclery Teammate Win: Colt Curtis
16 Jess Murphy Bicycle Heaven / PVA
17 Paul Perrone Team No Name
18 Joshua Gibson Northwest Cycling Club
19 Virgil Gonzalez FRESH Racing
20 Christopher Conley Sugar Cycles / Wholesome Sweeteners
21 Brian Phillips FRESH Racing
22 Richard Nicholson 512 Racing/AJ cyclery
23 Shane Williford VT Bike Stuff
24 Gerardo Castillo
25 Mark Barnett Southwest Cycling Club Racing
26 Erik Roth Mirage Cycling
27 Dennis Moroney Bikesport
28 John Fermo HAM cycles
29 David Switzer Northwest Cycling Club
30 James Ortego
31 Bryan Strong
32 Pat Luciano Team Spincycle
33 Mike Petty
34 Luis Ruiz Northwest Cycling Club
35 Clinton Holler
36 Michael Lewis 512-Racing p/b AJ's Cyclery Teammate Win: Colt Curtis
37 Kenneth Spence Team Kainer
38 John Pugsley
39 Mark Spurlock
40 Kevin Ellis
41 Matthew Gardiner
42 Jonathan Fenimore Mirage Cycling
43 Kurtis Register
44 David Bazley Northwest Cycling Club
45 Ron Bradshaw Mirage
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 38   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Bain Geri Atrix
2 Sam Roberts Tulsa Wheelmen
3 George Heagerty Geri Atrix Teammate Win: Thomas Bain
4 Ronald Lillis Crest/RBM
5 David Parks Mirage
6 Spencer Jewell Geri Atrix Teammate Win: Thomas Bain
7 Paul Findell Austin Bikes
8 Michael Haney Violet Crown
9 M Chris thibodeau Violet Crown Sports Assoc
10 Patrick Galvin Mirage Richardson BikeMart
11 Paul Scott Ski Utah Cycling Team
12 Rickey Wilson Geri Atrix Teammate Win: Thomas Bain
13 Breck Vonderhoya Tri-City Bicycles
14 Donald Ford
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 4   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Mire Team LaS'port
2 ? Bret
3 Logan Hutchings Boneshaker Project
4 Brant Speed Driveway Series Racing
5 Derek Wilkerson ELBOWZ Racing
6 Jason Waddell Tulsa Wheelmen
7 Michael sheehan Elbowz racing Boneshaker Project Teammate Top 5: Logan Hutchings
8 Heath Blackgrove Boneshaker Project Teammate Top 5: Logan Hutchings
9 Zack Allison Think Finance p/b Trek Bicycle Stor
10 Jacob White ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Derek Wilkerson
11 Stefan Rothe ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Derek Wilkerson
12 Adam Koble ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Derek Wilkerson
13 Chris carlson Matrix/rbm Matrix/RBM
14 Noah Williams Volharden
15 Christopher Powers Matrix/RBM
16 Mat Stephens Boneshaker D1 Racing
17 Chad Cagle Tulsa Wheelmen
18 Bryan Reid Dallas Bike Works
19 Ryan Wohlrabe Bicycle-Heaven
20 Cody Foster Southern Elite Teammate Top 5: Logan Hutchings
21 Ruarri Day-stirrat 787 Racing
22 Gal Weitz Volharden
23 Joshua Thornton Pioneer Mortgage pb Yourkey.com
24 Evan Bybee DNA Racing
25 Kristian House Rapha Condor JLT
26 Michael Mcbrien Team LaS'port Teammate Win: Stephen Mire
27 Andrew Chocha Team LaS'port Teammate Win: Stephen Mire
28 Gabriel Baca ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Derek Wilkerson
29 John Brizzard iii Team LaS'port Teammate Win: Stephen Mire
30 Joseph Garcia Volharden
31 Brian Sheedy GIANT
32 Shawn Small GS Tenzing
33 Kevin Girkins Super Squadra pb AustinBikes
34 Michael Lalla ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Derek Wilkerson
35 Ben Spies ELBOWZ Racing Teammate Top 5: Derek Wilkerson
36 Garrett Olsen Team Skyline
37 Phil Wikoff Super Squadra p/b Austin Bikes
38 Michael Pincus UCI CT: Astellas Cycling Team
39 John Ryan Team Winded
40 David Wenger Super Squadra
41 Steven Wheeler Super Squadra p/b Austin Bikes
42 Mario Arroyave Think Finance p/b Trek Bike Stores
43 Mathew Ankney Tulsa Wheelmen
44 Geoff Godsey Kenda Pro Cycling p/b GearGrinder
45 Caleb Fuchs Think Finance p/b Trek Bicycle Stor
46 Adam Mills Think Finance p/b Trek Bike Stores
47 Nathaniel Beams Think Finance p/b Trek Bicycle Stor
48 Jason Davis
49 Jake Boone Dallas Racing p/b Park Place Dealer
50 Collin Davis PACC/Watt Posse
51 Jonah Tannos Incycle-Predator
52 Sam Rosenholtz GREEN LINE VELO driven by Zipcar
53 Lars Finanger VALHALLA
54 Henk Calderon Nick Lopez tayloring Cycling club
55 Mathew Davis Team LaS'port Teammate Win: Stephen Mire
Finishers: Cat 1: 51   Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joyce Baysinger Shama Cycles
2 Celina Richardson River City Market Racing
3 Lisa Stone BAD KITTY MEOW PHAT KAT RACING
4 Linda Miller ALS
5 Judy Moist Sugar Cycles Factory Team
6 Brigitte Jordan Dallas BIke Works
7 Phillipa Gordon CCRCC
8 Debra Bailey River City Market Racing Teammate Top 5: Celina Richardson
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Stupp Durata
2 Lauren Lewis Shama Cycles
3 Carolyn Defoore Bicycle Sport Shop Road Team
4 Missy Hardeman Squadra Di Servitori
5 Pam Downs Colavita Racing
6 Corey Baird Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
7 Melissa Monosoff FCS|Cycling: p/b Zngine + Mr. Rest
8 Angela Man
9 Pamela Ferguson Shama Cycles Teammate Top 5: Lauren Lewis
10 Crystal Horn Ham Cycles
11 Alexis hamilton ? VooDoo Racing
12 Kathy Garrett Southwest Cycling Club Racing
13 Katje Collins Austin Flyers
14 Cinthia Pedraza Texas State Cycling
15 Cynthia Stobaugh Chainreaction
16 Jeannie Lafferty FRESH Racing
17 Katelyn Dittmann R & M
18 Lori Francis Bicycle Heaven
19 Meredith Gardner
20 Monica Merced Texas State University Cycling Team
21 Laura Scott Ski Utah | PLAN7
22 Erin Popovich Matrix Cycling Club
Finishers: Cat 4: 20   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kara Bazley Northwest Cycling Club - Houston
2 Abby Bazley Northwest Cycling Club - Houston Teammate Win: Kara Bazley
3 Emma Bazley Northwest Cycling Club - Houston Teammate Win: Kara Bazley
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hailey Howe T3Multisports
2 Lily Howe T3Multisports Teammate Win: Hailey Howe
3 Estefy Gonzalez T3Multisports Teammate Win: Hailey Howe
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sheri Rothe Team Cycle Progression
2 Meredith Bunkers Shama Cycles
3 Kim Jennings Bicycles Outback Racing/LifeVantage
4 Jennifer Mix 787 Racing
5 Jenny Park River City Market Racing
6 Chelsea Smith Team Endurance 360
7 Michelle Montoya Bicycles Outback Racing/LifeVantage Teammate Top 5: Kim Jennings
8 Samantha Runnels ATC Racing
9 Karla Gendler
10 Ashley Weaver Midwestern State University
11 Melanie Black Mellow Johnny's Cycling Team
12 Joy Brott Tri-City Bicycles
13 Margaux Salas Colavita
14 Ann Weigel GS Tenzing
15 Lucy Needham Colavita Texas
16 Madeleine Steele Hotter'N Hell Hundred
17 Kathleen Hattaway Team Cycle Progression Teammate Win: Sheri Rothe
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 2   Cat 3: 10