Log In
Tour of Corsicana - TT • Mar 14 2015
Mostly Cloudy, 61 degrees, wind 13 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mauricio Garcia Park Place Dealerships / Sun & 0:12:43
2 Luke Neafus Transitions LifeCare p/b InSync Rx 0:13:40
3 Paul Porterfield Dark Horse Racing 0:16:46
4 Henry Ballard 0 0:14:14
5 Maximiliano Alvarez Park Place Dealerships / Sun & 0:16:09 Teammate Win: Mauricio Garcia
6 Dylan Goosen 0 0:13:57
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Hill Team Bicycles Inc 0:10:38
2 Mark Brandt Dallas Bike Works 0:10:40
3 David Roberts Northwest Cycling Club 0:10:49
4 Eric Olson Dallas Bike Works 0:10:49
5 Hugo Scala Matrix/RBM 0:10:52
6 Cody Pedigo Bike Barn Texas 0:10:59
7 Ian Scott Cadence Cyclery 0:11:03
9 Marcos Ferreyra McKinney Velo 0:11:10
10 Juan Rodriguez Bike Barn Texas 0:11:15
11 Kevin Franklin Bike Barn Texas 0:11:18
12 Robert Dole Violet Crown 0:11:22
13 Tony Hopkins MBBC Racing 0:11:26
14 Raul Varela Park Place Dealerships / Sun & 0:11:28
15 Danny Broderick Cadence Cyclery 0:11:29
16 Owen Lee 0 0:11:30
17 Brandon Watling Crest/ RBM 0:11:33
18 Ronald Lillis Crest/RBM Racing 0:11:33
19 Tobias Fiedler 0 0:11:36
20 Brad Boulton Team Bicycle Inc / DRT 0:11:39
21 Michael baker Tbi - dedicated race team Team Bicycles inc. 0:11:41 Teammate Win: Christopher Hill
22 Albert Sweany TBI/DRT 0:11:43 Teammate Win: Christopher Hill
23 Edward Dominguez Northwest Cycling Club 0:11:43 Teammate Top 5: David Roberts
24 Brandon O'neal Northwest cycling club 0:11:46 Teammate Top 5: David Roberts
25 Christopher Schneider SWCC 0:11:51
26 Jeffrey Christiansen Blur Racing 0:11:52
27 Greg Clark Athletes on Track 0:11:53
28 Chuck Terrell TX Pro health Racing 0:11:54
29 Joshua Carey Mirage Cycling Club 0:11:58
30 Fernando Martinez 0 0:12:00
31 Bill Viering mbbc racing 0:12:04
32 Christopher Scott Crest/RBM 0:12:05
33 Lawrence Ocampo northwest cycling club 0:12:09 Teammate Top 5: David Roberts
34 Brian Barrett Dallas Bike Works 0:12:11 Teammate Top 5: Mark Brandt
35 Patrick Meuche Crest/RBM Cycling 0:12:22
36 David Tilbury-davis PHYSFARM 0:12:26
37 Israel Velasquez Dallas Bike Works 0:12:28 Teammate Top 5: Mark Brandt
38 Alan Charley Southern Elite 0:12:30
39 Eric Oneal Northwest Cycling Club 0:12:30 Teammate Top 5: David Roberts
40 Paul Konrad Crest / RBM Cycling 0:12:35
41 Christopher Copeland Bike Barn (Texas) 0:12:35
42 John Dugas Cadence Cyclery 0:12:35
43 Freddy Cedeno Crest / RBM Cycling 0:12:38
44 Christopher Dedera MBBC Racing 0:12:47
45 Rusty Brooks Violet Crown Sports Association 0:12:50
46 Juan Pena NORTH WEST CYCLING 0:12:58
47 Sonny Williams 0 0:12:58
48 Rand Jenkins Bike Out Hunger 0:13:02
49 John Porizek Cadence Cyclery 0:13:02
50 Tilfas Perry Northwest Cycling Club 0:13:04 Teammate Top 5: David Roberts
51 Randy Maxcy MBBC Racing 0:13:04
52 David Simcoe Mirage Cycling Team 0:13:05
53 Charles Ingram Matrix Cycling 0:13:37
54 Waqid Janjua 0 0:13:43
55 Edvin Ordonez Crest/RBM Cycling 0:28:00
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 36   Cat 5: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Cooke Fresh Racing 0:09:26
2 Jason Roberts Bike World Racing 0:09:33
3 Joshua Hudson Team La'Sport 0:09:37
4 Anthony Rosich Rock Riders 0:09:43
5 Raymond Figurella VooDoo Racing 0:09:49
6 Ben Watkins Soundpony-Triad Bank 0:09:50
7 Zach Ross Bike Barn Elite 0:09:58
8 Todd Mitchell Cook Ford/Bay Area Cycling 0:09:59
9 Scott Boykin Texas Pro Health Racing 0:10:03
10 Hans Wright FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci 0:10:05
11 Chris Wright Cadence Cyclery 0:10:08
12 Nathan Lesniewski FRESH Racing 0:10:10 Teammate Win: Seth Cooke
13 Rob Gray Southern Elite / Sun & Ski 0:10:11
14 Andrew Farmer DNA Racing 0:10:12
15 Russell Terry Dark Horse Racing 0:10:13
16 Frederick Wild DNA Racing 0:10:13
17 Aaron Nelson Bicycle Heaven/PVA 0:10:13
18 Donald bergman ? Violet Crown 0:10:15
19 David Muecke Team Elevate Racing 0:10:18
20 Jesus Chaparro Dallas Bike Works 0:10:22
21 Ryan Frederickson Shama Cycling 0:10:22
22 Adam Spears Mirage P/B Richardson Bike Mart 0:10:22
23 Christopher Sims Cook Ford/Bay Area Cycling 0:10:25
24 David Tolley 0 0:10:28
25 John Kelly Central Arkansas Velo 0:10:29
26 Randy Warren 0 0:10:36
27 Dave Mccarthy 787 Realty/Mobil 1 Racing 0:10:36
28 Bryan Boydstun Dark Horse Racing 0:10:08
29 Steve Brannan Team Elevate Racing 0:10:41
30 Evan Bausbacher Matrix/RBM 0:10:42
31 Garrison Horton Cadence Cyclery 0:10:50
32 Trey Hedgecock NorthStar Development 0:10:51
33 Todd Youngblood Texas Christian University 0:10:55
34 Andrew Jones Dallas Bike Works 0:10:56
35 Connor Herrington Super Squadra p/b AustinBikes 0:10:56
36 Tom Warren A Bloc 0:10:57
37 Jeffrey Noon DALLAS BIKE WORKS 0:11:00
38 Clark Whitley Rapha Cycling Club 0:11:05
39 Adam Mccullough Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners 0:11:06
40 Joaquin Najar Team Yacht Club 0:11:08
41 Keith Thompson Team Elevate Racing 0:11:09
42 Dylan Gray Shama Cycles 0:11:10
43 Lance Mooney Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners 0:11:11
44 Kyle Swanson PARK PLACE DEALERSHIPS/ SUN AND SKI 0:11:16
45 Randy Lee Independent 0:11:22
46 Toby Russell Park Place Dealerships / Sun & 0:11:22
47 Bernave Velasquez Dallas Bike Works 0:11:38
48 Kyle Springer Cadence Cyclery 0:11:40
49 Henk Noordermeer Northwest Cycling Club (NWCC) 0:10:06
50 Brent Mayeaux 4th Dimension Racing 0:12:51
51 Samantha Runnels ATC Racing 0:14:50
52 Ash Duban River City Market Racing P/B Bike L 0:15:02
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 47   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Vanorman Fresh Racing 0:09:06
2 Justin Mckeown Carve 0:09:44
3 Jonathan Spangle Shama Cycles 0:10:06
4 Chris Koenig CARVE 0:10:11
5 Eric Wold 0 0:10:21
6 Robert Mcdonald 787 Racing 0:10:24
7 Jose Baker Ham Cycles 0:10:25
8 Zoran Smaic Dark Horse Racing 0:10:28
9 Joshua Daugherty Oak Cliff Bicycle Co. 0:10:35
10 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing 0:10:37
11 Bryce Billing Violet Crown 0:10:42
12 Joseph laochaloenvanich River city market racing Voodoo Racing 0:10:45
13 Justice Hudson The University of Texas at Dallas 0:10:48
14 Tyler Delamater Knobbies & Slicks Bike Shop 0:10:51
15 Juan Gil Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners 0:10:51
16 Nicholas Minnery Southern Elite 0:10:53
17 Riley Walberg GS Tenzing 0:10:54
18 Tim Jones 0 0:10:59 Teammate Top 5: Eric Wold
19 Nicolas Hima Bike World Racing 0:10:59
20 Luis E rosero Knobbies & Slicks Bike Shop 0:11:02
21 Greg Gibbs Team Cambridge Cycling 0:11:05
22 Hendra Wibowo Northwest Cycling Club 0:11:07
23 Andrew Townsend CARVE 0:11:11 Teammate Top 5: Justin Mckeown
24 Tobias Fiedler 0 0:11:12 Teammate Top 5: Eric Wold
25 William Bonnette Dark Horse Racing 0:11:13
26 Stuart Gardner Bike Barn 0:11:13
27 Jeffrey Waller Dark Horse 0:11:15
28 Michael Krutak 0 0:11:15 Teammate Top 5: Eric Wold
29 Ross Tuneberg CARVE (Central Arkansas Velo) 0:11:16 Teammate Top 5: Justin Mckeown
30 Fred Vincent Mad Duck 0:11:22
31 Omar Espinoza Northwest Cycling Club 0:11:22
32 Clifford Green Dallas Bike Works 0:11:23
33 David Appleby Cadence Cyclery 0:11:24
34 Joshua Gibson Northwest Cycling Club 0:11:25
35 Andrew Singer Matrix/RBM 0:11:28
36 Mauricio Caballero Mirage 0:11:35
37 Bradyn Smith Matrix/RBM 0:11:37
38 David Lopez 0 0:11:42 Teammate Top 5: Eric Wold
39 David Dawkins Mercy Cycling 0:11:43
40 Xavier Williams Southern Elite/Sun and Ski 0:11:45
41 Brandon Mckinney Violet Crown Sports Association 0:11:54
42 Jacob Ingram Matrix Cycling 0:11:57
43 Johnny Miranda swcc 0:11:59
44 Allen Herrington King Racing Group 0:12:15
45 Steven Chaos thompson 0 0:12:21 Teammate Top 5: Eric Wold
46 Tyler Reynolds Jimmy Johns Race Team 0:13:34
Finishers: Cat 4: 43   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Mayhall Fresh RacingTyler Bicycle Club 0:10:18
2 Bryan Burpee 0 0:11:02
3 Mike Hogan North West Cycling Club 0:11:03
4 Lucas Bourgoyne SHAMA CYCLES 0:11:12
5 John Whittington 0 0:11:22
6 Duane Mann Fluid Sports Nutrition 0:11:25
7 Chaz Mack Team West End Bikes 0:11:37
8 Yavor Gerenski Cadence Cyclery 0:11:40
9 Damon Brewer Bayou City Racing 0:11:47
10 Mario Carballo Oak Cliif Bicycle Company 0:11:55
11 Christian Garcia Mad Duck Cyclery 0:11:56
12 Brandon Wold DNA Racing 0:11:58
13 Joseph Emmons 0 0:12:01 Teammate Top 5: Bryan Burpee
14 William Luppino Ratchet Racing 0:12:11
15 Grant Coultas 0 0:12:26 Teammate Top 5: Bryan Burpee
16 Jerry Bludau 0 0:12:38 Teammate Top 5: Bryan Burpee
17 Alex Turk Rockwall Racing 0:12:39
18 Phillip Wright Northwest Cycling Club 0:12:42 Teammate Top 5: Mike Hogan
19 Phillip Dauwe Dallas Bike Works 0:12:46
20 Ryan Weeks The University of Texas at Dallas 0:12:53
21 Brandon Harrington Oak Cliff Bicycle Company 0:12:58
22 Tri Bui The University of Texas at Dallas 0:13:25
23 Jose munoz Pedalheads laredo twin city cyclery 0:13:27
24 Francisco Gonzalez Park Place Dealerships / Sun & 0:13:56
25 Kenneth Prine Northwest Cycling Club 0:14:16 Teammate Top 5: Mike Hogan
Finishers: Cat 5: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Murazak Crest/RBM Racing 0:09:58
2 Craig Keane FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci 0:10:11
3 Michael Dawdy ELBOWZ Racing 0:10:15
4 Robert Baatz Crest/RBM Racing 0:10:18 Teammate Win: John Murazak
5 Brad Hess Crest/RBM Racing 0:10:20 Teammate Win: John Murazak
6 Brent Moulder Crest/RBM Racing 0:10:28 Teammate Win: John Murazak
7 Stephen Borski PACC/WattPosse 0:10:40
8 Rich Dotson FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra 0:10:50 Teammate Top 5: Craig Keane
9 Christopher Kellogg MBBC Racing 0:10:51
10 George Rhode CARVE 0:10:53
11 Rhett Mckeller McKinney Velo Club 0:10:53
12 Bradley Herle FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci 0:10:58 Teammate Top 5: Craig Keane
13 Nathan Aust Dallas Bike Works 0:11:02
14 Enrique Varela 787 Racing 0:11:09
15 Douglas Ray Crest/RBM Racing 0:11:16 Teammate Win: John Murazak
16 Terry Coddington CARVE 0:11:19
17 Jonathan Garrett Knobbies & Slicks Bike Shop 0:11:20
18 Joel Hawks FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci 0:11:20 Teammate Top 5: Craig Keane
19 Mark Brown Bike Barn (Texas) 0:11:22
20 Edgar Ibarra Park Place Dealerships / Sun & 0:11:36
21 Greg Mead Fiat of McKinney / Bicycles Plus Ma 0:11:38
22 Eric Warnsman Blur Racing p/b Austin Multi-Sports 0:11:47
23 Joseph Lacour Dallas Bike Works 0:11:56
24 Michael C brown FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra 0:11:58 Teammate Top 5: Craig Keane
25 Gerardo Chaparro FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci 0:12:06 Teammate Top 5: Craig Keane
26 Michael Braden FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci 0:12:09 Teammate Top 5: Craig Keane
27 Simon Essl ELBOWZ RACING 0:12:18 Teammate Top 5: Michael Dawdy
28 Willem Van der gryp Cadence Cyclery 0:12:25
29 Rick Francis Mirage Cycling 0:12:34
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 10   Cat 3: 15   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Munroe A' Bloc 0:09:55
2 Eric Larson Southwest Cycling Club 0:10:07
3 John King Cook Ford / Bay Area Cycling 0:10:14
4 Ken Rees Team Elevate Racing 0:10:36
5 Mike Herrick Dallas Bike Works 0:10:40
6 Darrell Hull A bloc 0:10:51 Teammate Win: Scott Munroe
7 Jeffry Fene McKinney Velo 0:10:52
8 Jorge Merle Park Place Dealerships / Sun & 0:10:54
9 Jason Newman A bloc 0:11:05 Teammate Win: Scott Munroe
10 Doug Allen A Bloc 0:11:21 Teammate Win: Scott Munroe
11 Scott Giancola McKinney Velo 0:11:34
12 Charles Bippert ROL Wheels 0:11:37
13 Clark Shaffer VooDoo Racing 0:11:40
14 Jonathan Snow A Bloc Training 0:12:09
15 Brad House Mirage 0:13:25
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 7   Cat 4: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Val Lincecum Southwest Cycling Club 0:10:27
2 Whitney Fanning Geri Atrix 0:10:50
3 Thomas Bain Geri Atrix 0:10:56
4 George Heagerty Geri Atrix 0:10:58
5 Charlie Johnson Southwest Cycling Club Racing 0:11:12
6 Rickey Wilson Geri Atrix 0:11:39
7 Patrick Galvin Mirage Richardson BikeMart 0:12:07
8 William Allen Colavita Texas 0:12:08
9 Spencer Jewell geri atrix 0:12:26 Teammate Top 5: Whitney Fanning
10 Phil Durham Team Elevate Racing 0:13:58
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grant Koontz Super Squadra 0:08:32
2 Justin Stanley Elbowz Racing 0:08:55
3 Michael sheehan Elbowz racing ELBOWZ Racing 0:09:03
4 Michael Jones Voodoo Racing 0:09:03
5 Kyle anderson Park place dealerships DNA Racing 0:09:07
6 Evan Bybee Team Arapahoe Resources 0:09:11
7 Alberto Covarrubias Elevate Elite Cycling Team 0:09:12
8 Chris carlson Matrix/rbm Matrix/RBM 0:09:19
9 Caleb Hulsey Us. 0:09:27
10 Davis Dombrowski Dallas Bike Works 0:09:28
11 Jack Funk Team Arapahoe Resources 0:09:28
12 Nathan Sheetz VooDoo Racing 0:09:30 Teammate Top 5: Michael Jones
13 Mark Baerd Elevate Elite Cycling Team 0:09:30
14 Jordan Oroshiba Super Squadra 0:09:31 Teammate Win: Grant Koontz
15 Ryan Wohlrabe Bicycle Heaven / PVA 0:09:33
16 Brady Reed 0 0:09:36
17 Mario Arroyave Elevate Cycling Team 0:09:38
18 Joseph Garcia 0 0:09:44
19 Jake Boone Park Place Dealerships / Sun & 0:09:44
20 Michael Dawdy ELBOWZ Racing 0:09:44 Teammate Top 5: Justin Stanley
21 Jason Waddell Tulsa Wheelmen 0:09:49
22 Michael allison Gp velotek Olathe Subaru Cycling 0:09:49
23 ? Bret CNW Racing 0:09:51
24 Grayson Keppler Cadence Cyclery 0:09:51
25 Jefferey May Park Place Dealerships / Sun & 0:09:56
26 Tyler stewart Dallas bike works Us. Racing 0:09:58
27 Emiliano Morales Bicycle Heaven / PVA 0:10:01
28 Shaun Moffett BikeWorld Racing p/b Trek bicycles 0:10:01
29 Ian Umstead Village Volkswagen Cycling Team 0:10:03
30 Tice Porterfield VooDoo 0:10:03
31 Kyle Sigl Elevate Elite Cycling Team 0:10:05
32 Jacob Schofield Bicycle Heaven / PVA 0:10:12
33 Alexander Montoya Bike Barn 0:10:13
34 Beau Edwards Bicycle Heaven / PVA 0:10:15
35 Pablo Mart_nez Bicycle Heaven / PVA 0:10:18
36 Jason Mccombs Cadence Cyclery 0:10:19
37 Carlo Villarreal VOLHARDEN 0:10:19
38 Garrick Valverde Olathe Subaru Cycling 0:10:21
39 Jacob White Team Arapahoe Resources 0:10:23
40 Adam Biwan PACC/Watt Posse 0:10:23
41 Chad Hodges DNA Racing 0:10:24 Teammate Top 5: Kyle anderson Park place dealerships
42 Paul Dentel PACC/Watt Posse 0:10:26
43 Ricky Randall Team Arapahoe Resources 0:10:27
44 Kolt B bates Park Place Dealerships / Sun & 0:10:27
45 Kent Woermann Olathe Subaru Cycling 0:10:27
46 Johnpaul Blanton VooDoo U23 0:10:31
47 Benjamin Stover Olathe Subaru Cycling 0:10:33
48 Juan R martinez Park Place Dealerships / Sun & 0:10:35
49 Thacker Reeves Team arapahoe resources 0:10:36
50 Luke Allen Matrix/RBM 0:10:42
51 Austin Elser Olathe Subaru Cycling 0:10:46
52 Isaac Porterfield VooDoo U23 0:10:52
53 Ben Spies ELBOWZ RACING 0:10:53 Teammate Top 5: Justin Stanley
54 Jake Lanoux Super Squadra 0:10:55 Teammate Win: Grant Koontz
55 Jay Blankenship Tulsa Wheelmen 0:11:01
56 Christopher Dauwe Cadence Cyclery 0:11:01
57 Luis Galaviz Fayetteville Wheelmen 0:11:02
58 Scott Williamson Olathe Subaru Cycling 0:11:02
59 Matthew Gosling Team Party Time 0:11:03
60 Robby Ketterhagen VooDoo Racing 0:11:17 Teammate Top 5: Michael Jones
61 Macleod Williams Southern Elite 0:11:20
62 Sean Brown Dark Horse Racing 0:11:27
63 Simon Essl ELBOWZ RACING 0:11:43 Teammate Top 5: Justin Stanley
64 Enoc Ishida Dallas Bike Works 0:12:06
65 Zachary Lytle 0 0:12:23
66 Bill Quach Southern Elite/Sun & Ski 0:12:53
67 Bill Ash QCW Breakawaybikes.com p/b Felt Bic 4:52:35
Finishers: Cat 1: 33   Cat 2: 29   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Raylee Warren a bloc 0:17:16
2 Emma Bazley Northwest Cycling Club - Houston 0:17:36
3 Abby Bazley Northwest Cycling Club - Houston 0:17:57
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Darci Scott Cadence Cyclery 0:11:53
2 Carol Morelan Cadence Cyclery 0:12:14 Teammate Win: Darci Scott
3 Michelle Lewis sirianni gacki Matrix/RBM 0:13:00
4 Kathy Garrett Southwest Cycling Club Racing 0:13:32
5 Kathy Weldon Cadence Cyclery 0:13:38 Teammate Win: Darci Scott
6 Leigh Carr SWCC 0:14:39
7 Kim Murphy FCS|Cycling: p/b Visit Dallas Cycli 0:16:40
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ashley Lesniewski Fresh Racing 0:11:46
2 Lora Popolizio Fresh Racing 0:11:52 Teammate Win: Ashley Lesniewski
3 Rachel Olson FRESH Racing 0:11:56 Teammate Win: Ashley Lesniewski
4 Madeline Barrett Cadence Cylcery 0:12:14
5 Melissa Rodriguez Cadence Cyclery 0:12:36
6 Cori Moore Fresh Racing 0:12:49 Teammate Win: Ashley Lesniewski
7 Emily Beaudoin 0 0:13:15
8 Sheila Fruhling Park Place /Sun & Ski 0:13:33
9 Clare Gardner 0 0:13:34
10 Katrine Waterman October 3 Racing 0:13:35
11 Jeana Midgette Team West End 0:13:47
12 Amy Manuel Bad Kitty Meow Phat Kat Racing 0:13:48
13 Casey Poe Team Cambridge Cycling 0:13:52
14 Annemarie Martin Team Cambridge Cycling 0:13:53
15 Zuzana Baranova 0 0:14:01
16 Stella Yan The University of Texas at Dallas 0:14:43
17 Chelsea Reedy Bad Kitty Meow Phat Kat Racing 0:14:44
18 Sarah Startz FCS|Cycling: p/b Visit Dallas Cycli 0:14:49
19 Rachel Stone OCBC 0:14:54
20 Theresea-anne Sklar S3 Racing 0:15:31
21 Cristy Martinez Oak Cliff Bicycle Company 0:15:35
22 Jessica Alvarado wolfe Dallas Bike Works 0:17:38
23 Maliska Haba Oak Cliff Bicycle Company 0:29:42
Finishers: Cat 4: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mandy Heintz Fearless Femme p/b Haute Wheels Rac 0:11:04
2 Hannah Ross Hotter N Hell 100 0:11:18
3 Allison Atkinson ATC Racing 0:11:40
4 Sara Yancovitz CRCA/ Stan's NoTubes p/b Velo Class 0:11:54
5 Christie Tracy ATC Racing 0:12:03
6 Irena Ossola Fearless Femme p/b Haute Wheels Rac 0:12:10 Teammate Win: Mandy Heintz
7 Michelle Montoya October Three Racing 0:12:12
8 Chelsea Smith ATC Racing 0:12:15 Teammate Top 5: Allison Atkinson
9 Samantha Runnels ATC Racing 0:12:16 Teammate Top 5: Allison Atkinson
10 Flora Yan Park Place Dealerships / Sun & 0:12:33
11 Courtney Bach October Three Racing 0:12:46
12 Payton Maness Mad Duck Racing 0:12:56
13 Ashley Weaver Park Place Dealerships / Sun & 0:13:03
14 Katy Brown DNA Racing 0:13:09
15 Brittany Stark FCS|Cycling: p/b Visit Dallas Cycli 0:13:59
16 Ash Duban River City Market Racing P/B Bike L 0:14:05
17 Lucy Needham Colavita Texas 0:14:20
18 Leigh Ganzar Us. Racing 0:21:03
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 7   Cat 3: 6   Cat 4: 2