Log In
Tour of the Dragons Stage 1 Time Trial • May 4 2013
Clear, 67 degrees, wind 11 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Curtis White Hot Tubes Development Cycling Team 24:53.45
2 Jack Burke Team CHCH National Cycling Center H 24:57.51
3 Noah Granigan C.F. Racing | racecf.org 26:13.42
4 Chad Young Hot Tubes Development Cycling Team 26:32.00 Teammate Win: Curtis White
5 Peter Goguen C.F. Racing | racecf.org 26:34.09
6 Miles Eastwood Team CHCH National Cycling Center H 26:47.30
7 William Elliott Team CHCH National Cycling Center H 27:10.98 Teammate Top 5: Jack Burke
8 Austin Vincent C.F. Racing | racecf.org 27:13.64 Teammate Top 5: Noah Granigan
9 Sam Damphousse Bayhill Capital p/b Corner Cycle 27:16.57
10 Derek Cote Farm Team Cycling 27:28.71
11 Nate Morse Hot Tubes Development Cycling Team 27:41.46 Teammate Win: Curtis White
12 Cooper Willsey Dealer.com-EverBank 28:27.26
13 Raymond (rj) Reisen Skylands Cycling 28:45.03
14 Phillip Truppelli Somerset Wheelmen 29:02.07
15 Ian Clarke KMS Development Team 29:29.94
16 Samuel Lear Adventures for the Cure 29:32.49
17 Jonah Meadvancort KMS Development Team 29:33.78
18 Wyatt Drake Farm Team Cycling 29:45.60
19 Zachary Curtis BayHillCapital-CL Noonan Junior Cyc 29:50.75
20 Alden Suokko KMS Development Team 30:48.28
21 Noah Barrow KMS Development Team 30:50.37
22 Keane Brennan GS Cyclelife 30:54.03
23 Pj Renquin C.F. Racing | racecf.org 31:02.29 Teammate Top 5: Noah Granigan
24 Nathaniel Shurack Cycling Concepts Racing Team 31:23.10
25 Hunter Miller Team Placid Planet 33:21.65
26 Kevin Goguen C.F. Racing | racecf.org 34:50.85 Teammate Top 5: Noah Granigan
27 Nolan Garon Minuteman Road Club 35:09.72
28 Tom Mosby C.F. Racing | racecf.org 59:34.45 Teammate Top 5: Noah Granigan
29 Tom Dudzik Slipstream-Craddock Junior Developm 23:08.08
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 6   Cat 4: 8   Cat 5: 3   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ronald Bourgoin Momentum Baracuda Cycling 26:47.46
2 David Gray GS Panache 26:59.47
3 Bill Shattuck Corner Cycle 28:06.73
4 Patrick Cunningham Horst Engineering Cycling Team 28:31.40
5 Gerry Clapper Horst Engineering Cycling Team 28:42.04
6 Andrew Williams RUUD Racing / TVC 28:59.07
7 David Sugden Les Rouleurs de l'Outaouais 31:13.15
8 Ron Short Pro Pedals 35:34.33
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carl Reglar Verge Sport 27:18.99
2 William Thompson CCC/Keltic Const/Zanes Cycles 27:20.51
3 Mark Sumner CCC/Keltic Const/Zanes Cycles 27:37.51
4 Pascal Sauvayre CRCA/BH-Comedy Central 28:12.43
5 Jacques Ranger Cycle N?ron 28:23.18
6 Richard Sorenson Onion River Sports 28:36.02
7 Alain Major Cycle N?ron 28:48.23 Teammate Top 5: Jacques Ranger
8 Eiric Marro Sunapee/SRT 29:14.08
9 Scott Loring CLRracing.com 30:31.46
10 Christophe Wilkes CRCA/Eumaeus Asset Mgmt - Fuoriclas 30:50.65
11 Thomas Allessio BCA/Tosk Chiropractic 31:27.36
12 Russell Bogin CRCA/Eumaeus Asset Mgt-Fuoriclasse 31:28.78
13 Michael Bresler 31:53.94
14 David Andersen Boston Road Club 31:58.67
15 Raniel Babala NHCC 41:14.86
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tom Officer Serotta / CCNS 28:10.94
2 Robert Dillon 1K2GO-Onion River Sports 30:24.79
3 David Linden Merrill Lynch Cycling 30:32.60
4 Bruce Townend PEAK Racing / Gear Works Cyclery 30:50.44
5 Allan Bates BCA/TOSK 32:15.17
6 Sam Slater Eastern Bloc 33:00.37
7 Ronnie Poplar 33:00.92
8 David Holmander The Velo Resource 37:33.11
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Johan Gibcus Grinta Cycling Team p/b Erba Cycles 26:23.68
2 Erick Anderson Sunapee racing team 26:35.65
3 Mathieu Charruau Trek-Bontrager 26:42.87
4 Blaine Hurty Black Tie Sports / Spine 26:46.31
5 William Morris Grinta Cycling Team p/b Erba Cycles 26:46.62 Teammate Win: Johan Gibcus
6 Charlie Gorman Nine2FivePro.com Cycling Team 27:02.07
7 Bryan Mcgill CLR - CLRRACING.com 27:07.60
8 David Richardson Team Towpath 27:13.30
9 Daniel Caridi Aetna Cycling Team p/b The CCAP 27:14.45
10 Joseph Mueller Kissena Cycling Club 27:26.28
11 Shane Moran Zenberrymix.com 27:30.68
12 Andrew Goodale C.F. Racing | racecf.org 27:41.82
13 Anthony Fatuzzo VELORIGIN Performance 27:47.23
14 James Walker Team Placid Planet 27:51.86
15 Ryan Joyce Rust Belt Racing / Queen City Cycli 27:52.25
16 Zack Vogel North American Velo (NAV) 28:00.34
17 Jonathan Bocina liberty Cycle 28:07.83
18 Chris Ballard CRCA/CycleLifeUSA GF Capital 28:23.90
19 Daniel Mccabe Grinta Cycling Team p/b Erba Cycles 28:33.83 Teammate Win: Johan Gibcus
20 Andrew Lees Nine2FivePro.com Cycling Team 28:37.30
21 John Ford Danbury Audi / Down Cycles 28:39.40
22 Ryan Johnston Kissena Cycling Club 28:45.97
23 Fred Shattell VELORIGIN Performance 28:46.47
24 Christian Page NorEast Cycling 28:59.02
25 Eric Sutherland CRCA/CycleLifeUSA GF Capital 29:01.63
26 Bradford Stratton CRCA / FGX Racing 29:07.45
27 Jack Piller Zenberrymix.com 29:14.96
28 Alex Binkley CRCA/Asphalt Green Cycling Team 29:29.09
29 Christopher Deluco Black Tie Sports / Spine 29:39.48 Teammate Top 5: Blaine Hurty
30 Whitney Hanson 1K2GO-Onion River Sports 29:41.68
31 Richard Scudney CRCA/Asphalt Green Cycling Team 29:58.74
32 Bret Page NorEast Cycling 29:59.31
33 Jack Macclarence Proctor Academy/Drummond Custom Cyc 30:09.31
34 Gabriel Remillard CLR - CLRRACING.com 30:18.13
35 Craig London Kissena Cycling Club 30:36.82
36 Lorenzo Grippo Black Tie Sports / Spine 30:38.66 Teammate Top 5: Blaine Hurty
37 Matt Doremus Grinta Cycling Team p/b Erba Cycles 30:41.50 Teammate Win: Johan Gibcus
38 Cory Small Bayhill Capital p/b Corner Cycle 30:48.49
39 Laurence Merling CLR - CLRRACING.com 30:51.46
40 John michael Hackett Onion River Racing 30:57.32
41 Mark Lahuec ABRT 31:21.37
42 Callum Ingram The November Bicycles Road Trip 31:46.36
43 Patrick Dunn 32:34.67
44 Keith Watkins Central New York Cyclist - CNYC 33:03.92
45 Gerald Chen Nine2FivePro.com Cycling Team 33:03.98
46 Kyle Gagnier Team Wear On Earth 34:38.06
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 37   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Siebert Western Beef 27:07.19
2 Dudley Hoskin CRCA-Velorigin Performance 27:25.27
3 Jake Goodman CRCA/CycleLifeUSA/GF Capital 27:53.16
4 Daniel Patterson Elevate Cycles 28:25.27
5 Brian Whitesell ABRT 28:37.07
6 James Horn CRCA/W&D Racing/NYC Velo 28:55.33
7 Svenn Mikalsen CRCA-Velorigin Performance 28:55.72 Teammate Top 5: Dudley Hoskin
8 Andy Officer C3 Racing 28:59.45
9 Ethan Pond CRCA/Cyclelife/GF Capital 29:03.52 Teammate Top 5: Jake Goodman
10 Daniel Lammon CRCA/siggi's/NYVelocity 29:06.17
11 Alexis Kraft CRCA/siggi's/NYVelocity 29:26.55
12 Eric Diamond AVC / Team Hagerstown-Washington Co 29:29.11
13 Joseph Dinella Team Somerville Bicycle Shop 29:37.95
14 Smith Anderson Green Line Velo Driven by ZipCar 29:39.90
15 Kevin Hays Arc En Ciel 29:47.12
16 Speight Drummond Upper Valley Velo/ Drummond Custom 29:47.41
17 Todd Royal CRCA/W&D Racing/NYC Velo 29:58.14
18 William Munyan 30:04.02
19 Matthew Shoemaker GPM Sport 30:08.94
20 Daniel Moon Berkshire Bike and Board 30:15.91
21 Adam Duarte Black Tie Sports / Spine 30:22.57
22 Devin Wagner NYCROSS.com p/b VOmax/RPI 30:23.89
23 Patrick Luckow Community Bike Supply 30:36.10
24 Nicholas Pachuda Equpe Vitesse Cycling Club 30:36.77
25 David Leibowitz Tarmac Cycling/Iron Bridge Consulti 30:42.34
26 Kevin Kennedy CRCA-Velorigin Performance 30:59.30 Teammate Top 5: Dudley Hoskin
27 Kary Daley Bike Barn Cycling and Fitness 31:06.61
28 Josh Rovner King Kog Seth Rosko 31:08.43
29 Erik Lavoie CRCA/W&D Racing/NYC Velo 31:28.52
30 Mark Caron CRCA-Velorigin Performance 31:34.86 Teammate Top 5: Dudley Hoskin
31 Garrett Drayna Harvard University 31:55.63
32 Mark Kojamanian CRCA/Asphalt Green Cycling Team 31:56.25
33 Andrew Sheeley CRCA/W&D Racing/NYC Velo 32:05.63
34 Juan Lopera 32:38.16
35 Robert Wortmann CRCA/Asphalt Green Cycling Team 33:35.84
36 Dan Cooper Comprehensive Racing/Salem Cycle 34:26.25
37 Jay Curry Comprehensive Racing/Salem Cycle 34:37.17
38 Ryan Quinn CRCA EnduranceWerx 22:06.61
39 Matthew Lear Adventures for the Cure 40:11.51
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 31   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jovica Ivetic CRCA/siggi's/NYVelocity 28:43.01
2 Regis Dupont CRCA/siggi's/NYVelocity 29:03.05 Teammate Win: Jovica Ivetic
3 Daniel Matheson Robin Hood Endurance 29:56.20
4 Sean Hillock 31:21.43
5 Paul Heffler Ottawa bicycle club 31:52.81
6 Tyler Denmead 32:16.87
7 Jeb Fowler 32:38.85
8 Scott Harding 33:04.13
9 Christopher Owen 34:46.48
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Litchfield Blue Steel Cyclery 30:11.54
2 Mike Engstrom Blue Steel Cyclery 31:12.25 Teammate Win: Jeff Litchfield
3 Mark Brownell Grace Bicycles Velo Club 32:52.55
4 Peter Sharp CBRC/Capital Bicycle Racing Club 34:49.13
5 Edward Blank NEBC pb CyleLoft 37:36.67
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Hamilton CRCA/Foundation 29:11.09
2 Keith Rousseau 1K2GO 29:41.76
3 Ryan Hurley CRCA/siggi's/nyvelocity 29:56.47
4 Lawrence Heller Central New York Cycling 29:57.31
5 William Carroll Down cycles 30:21.32
6 Alex Sanborn Team Juicebox 30:21.75
7 Erik Ogren CRCA/siggi's/NYVelocity 31:17.15 Teammate Top 5: Ryan Hurley
8 Christopher Altchek CRCA/Foundation 31:27.78 Teammate Win: Samuel Hamilton
9 Dan Mccombs DG Cycle Sports 31:40.82
10 Eric Papetti NEBC p/b Cycle Loft 32:48.53
11 Jake Horowitz CRCA/Foundation 33:23.72 Teammate Win: Samuel Hamilton
12 Brian Hupe Team Houlton Farms Dairy 33:56.21
13 Rick Ikasalo BTC 34:28.21
14 Jared Ray BTC 35:41.82
15 Ryan Tomb 36:23.08
16 Bradley Baker Team Houlton Farms Dairy 36:32.68
17 Jacob Meyers 42:02.45
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 13   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Zwizanski Optum p/b Kelly Benefit Strategies 23:43.00
2 Adam Farabaugh GARNEAU QUEBECOR 24:11.41
3 Tim Mitchell CCB Racing 24:14.47
4 Michael Margarite Stan's NoTubes p/b Proferrin 24:26.58
5 Fred Thomas OA / Cyclemania 24:33.43
6 Bruno Langlois GARNEAU QUEBECOR 24:34.94
7 Keith Kelly Fit Werx Racing 24:44.40
8 Derrick St. john Stevens Racing p/b The Cyclery 24:45.26
9 Zachary Hughes GARNEAU QUEBECOR 24:45.91 Teammate Top 5: Adam Farabaugh
10 Alexander Cataford GARNEAU QUEBECOR 24:57.10 Teammate Top 5: Adam Farabaugh
11 Zack Noonan BikeReg.com / Cannondale Elite Cycl 24:57.59
12 Bruce Bird Wheels of Bloor/Graywood Developmen 25:03.87
13 Colm Cassidy Octto-Cerv?lo 25:04.44
14 Dereck Treadwell Fit Werx Racing 25:19.18
15 Emile Jean Ekoi-Devinci 25:27.38
16 Michael Woods GARNEAU QUEBECOR 25:30.75 Teammate Top 5: Adam Farabaugh
17 Erik Levinsohn BikeReg.com / Cannondale Elite Cycl 25:33.24
18 John Minturn BikeReg.com / Cannondale Elite Cycl 25:33.76
19 Dean Phillips Fit Werx Racing 25:40.51
20 Simon-pierre Gauthier GARNEAU QUEBECOR 25:49.33 Teammate Top 5: Adam Farabaugh
21 Osmond Bakker Octto-Cerv?lo 25:52.01
22 Brandon Spencer Mt Borah / Minerva Design p/b Basso 25:56.71
23 Josh Lipka BikeReg.com / Cannondale Elite Cycl 26:05.56
24 Yohan Patry Ekoi-Devinci 26:11.72
25 John Harris Aetna Cycling Team P/B The CCAP 26:11.76
26 Matteo Dal-cin Stevens Racing p/b The Cyclery 26:15.55
27 Travis Kroot Boston Bicycle School 26:19.23
28 Benjamin Wolfe Jelly Belly p/b Kenda 26:27.76
29 David Warner GREEN LINE VELO driven by Zipcar 26:34.66
30 Dan Timmerman BikeReg.com / Cannondale Elite Cycl 26:36.07
31 Robert Gutgesell Racer Sportif-Mattamy Homes 26:40.27
32 Ryan Serbel Aetna Cycling Team p/b The CCAP 26:42.84
33 Gaelen Merritt Wheels of Bloor/Graywood Developmen 26:49.36
34 James Jung CRCA/BH Comedy Central 26:50.38
35 Jeremy Durrin Optum p/b Kelly Benefit Strategies 26:52.70 Teammate Win: Scott Zwizanski
36 Jean-samuel Deshaies Ekoi-Devinci 27:00.87
37 Soren Jensen CRCA/BH Comedy Central 27:04.75
38 Jayson Jacobs CRCA / WD Racing / NYC Velo 27:07.04
39 Bryan Dobes CRCA/Blue Ribbon-Translation.com 27:07.96
40 Etienne Samson Norco/ PremierTech 27:10.56
41 Amos Brumble CCB Racing 27:15.36 Teammate Top 5: Tim Mitchell
42 Patrick Kos BikeReg.com / Cannondale Elite Cycl 27:19.43
43 Kevin Black Octto-Cerv?lo 27:40.08
44 Aidan Charles Aetna Cycling Team p/b The CCAP 27:40.15
45 David Fug?re Norco/ PremierTech 27:40.52
46 Pascual Caputi aLIDA zAMPARO 27:40.71
47 Daniel Crespo CRCA/CycleLifeUSAGFCapital 27:44.52
48 Landen Wark-acebo MetLife - NorEast Cycling 27:53.83
49 David Hoyle Aetna Cycling Team P/B The CCAP 27:54.38
50 Alex Cox CCB Racing 27:56.79 Teammate Top 5: Tim Mitchell
51 Nicholas Van winkle Hudson Furniture Cyclocross 28:05.30
52 Luciano Pavan MetLife - NorEast Cycling 28:10.06
53 Guillaume Fiset Norco/ PremierTech 28:21.68
54 Stuart Mcmanus CCB Racing 28:24.20 Teammate Top 5: Tim Mitchell
55 Evan Cooper Stan's NoTubes p/b Proferrin 28:27.88 Teammate Top 5: Michael Margarite
56 Fr?d?ric Cossette Ekoi-Devinci 28:30.18
57 Eric Tremble Dealer.com-EverBank 28:40.70
58 Steven Persak Liberty Cycle 28:41.31
59 Aaron Hubbell MetLife - NorEast Cycling 28:55.18
60 Adam Andersen Norco/ PremierTech 28:58.15
61 Gordon Daniell CRCA / WD Racing / NYC Velo 29:20.77
62 Alex Abarbanel-grossman C.F. Racing | racecf.org 29:24.35
63 Karl michael Rahn Stan's NoTubes p/b Proferrin 29:50.14 Teammate Top 5: Michael Margarite
64 Chase Goldstein Stan's NoTubes p/b Proferrin 30:09.16 Teammate Top 5: Michael Margarite
65 Ryan Fleming MetLife - NorEast Cycling 30:21.98
66 Andrew Gardner MetLife - NorEast Cycling 30:25.05
67 Gregg Izzo GREEN LINE VELO driven by Zipcar 30:26.61
68 Yahor Buben CCB Racing 30:26.87 Teammate Top 5: Tim Mitchell
69 Ryan Kelly MetLife - NorEast Cycling 30:32.08
70 Ben Liang MetLife - NorEast Cycling 32:53.00
71 Tristan Baldwin C.F. Racing | racecf.org 33:24.41
72 Lucas Fortini C.F. Racing | racecf.org 33:45.28
73 Peter Bell MetLife - NorEast Cycling 34:04.79
74 Jerome Townsend BikeReg.com / Cannondale Elite Cycl 34:17.70
75 Emmanuel Goguen C.F. Racing | racecf.org 37:46.64
Finishers: Cat 1: 20   Cat 2: 24   Cat 3: 5   Cat ?: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jody Frank North Point Womens Racing Team 29:49.43
2 Emma White FARM TEAM ELITE WOMEN'S CYCLING 30:59.78
3 Lauren Dagostino NJ/NY Colavita Women 31:09.21
4 Meredith Moran CRCA/Rockstar Games/Signature Cycle 31:19.80
5 Jessica Meany CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW 31:21.19
6 Evelyn Korbich Young Medalist 31:36.08
7 Beth Saman Greater Hartford Cycling Club 32:01.54
8 Erica Tricarico CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW 33:05.66 Teammate Top 5: Jessica Meany
9 Elizabeth Cummings NEBC p/b Cycle Loft 33:26.47
10 Julie Mckenzie Lakeland Endurace Company 34:12.15
11 Calloway Meiners CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW 34:18.20 Teammate Top 5: Jessica Meany
12 Lyn Mccabe Central Wheel/GHCC 34:48.76
13 Paige Williams FARM TEAM ELITE WOMEN'S CYCLING 36:18.06 Teammate Top 5: Emma White
14 Kate Leppanen Quad Cycles 37:11.88
15 Lisa Berger NEBC pb CycleLoft 38:40.53
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 8   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marti Shea Destination Cycling 27:39.75
2 Beth Ruiz FARM TEAM ELITE WOMEN'S CYCLING 28:07.96
3 Sheila Vibert Sunapee Racing Team 28:38.90
4 Stephanie Wetzel Team Kenda Presented by RACC 28:45.64
5 Kerrin Mosher FARM TEAM ELITE WOMEN'S CYCLING 29:28.95
6 Jacqueline Parker CRCA/Radical Media 29:40.44
7 Crystal Anthony Riverside Racing 30:00.65
8 Raquel Miller FARM TEAM ELITE WOMEN'S CYCLING 30:01.74 Teammate Top 5: Beth Ruiz
9 Jenny Ives FARM TEAM ELITE WOMEN'S CYCLING 30:02.57 Teammate Top 5: Beth Ruiz
10 Kael Deverell GSD Gestion Kallisto Specialized 30:22.29
11 Brittlee Bowman CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW 30:36.59
12 Laura Lee vo CRCA/Radical Media 30:43.38
13 Patty Buerkle Peanut Butter & Co. Human Zoom 31:01.84
14 Meredith Ehn FARM TEAM ELITE WOMEN'S CYCLING 31:04.47 Teammate Top 5: Beth Ruiz
15 Rebecca Hicks CRCA/BH Comedy Central 31:18.76
16 Erica Adelberg CRCA/Radical Media 31:33.88
17 Sarah Chubb sauvayre CRCA/BH Comedy Central 31:42.26
18 Amy Kneale FARM TEAM ELITE WOMEN'S CYCLING 31:46.80 Teammate Top 5: Beth Ruiz
19 Ellen Moses CRCA/BH Comedy Central 31:48.63
20 Suzanne Lucash CRCA/CyclelifeUSAGFCapital 32:02.11
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 12   Cat 3: 1   Cat ?: 2