Log In
Tri-Valley Criterium Classic (Formerly PG&E C • Jun 15 2013
Clear, 68 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dean Laberge PrimeTime Cycling Team
2 Shaun Bagley Momentum Racing p/b Global CTI
3 John Fairbanks Folsom Bike/VW/Raley's
4 Philip Roberts CyclesFANATICRacing.com
5 Francisco Padilla Cushman & Wakefield Racing
6 Lucas Paz East Bay Velo Club
7 Dan Shore Fun Sport Bikes Cycling Team
8 John Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
9 Eric Davis SquadraSF
10 Ryan Wong San Jose Bicycle Club
11 Dennis Hopp SJBC
12 Wyatt Garcia Topsport
13 Jason Brown LangeTwins Winery Racing Team
14 Richard Snodsmith CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Philip Roberts
15 Jeff Watson Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
16 Steve Mcclelland Rio Strada Racing
17 Greg Tsutaoka LangeTwins Winery Racing Team
18 Daniel De mos SquadraSF
19 Alex Holtz Folsom Bike/VW/Raley's Teammate Top 5: John Fairbanks
20 Michael Holt Bicycle Blue Book Racing
21 Patrick Briggs PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Dean Laberge
22 Benjamin Cota Leopard-Sapporo Team
23 Sean Smith SquadraSF
24 Lee Shuemake Topsport
25 Myron Reyes Kovarus/Wells Fargo Racing Team
26 Michael Egan Sacramento Golden Wheelmen
27 Eric Easterling INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
28 Paul Taylor
29 Rory Osbrink Team Fremont/FFBC powered by Chipot
30 Robert White Bicycle Blue Book Racing
31 Gary Wall Pinnaclife Racing Team
32 Mitch Boehs Topsport
33 Graham Simpson Don Chapin Monterey Bay Racing Team
34 Gabriel Byrne SquadraSF
35 David Porter Bicycle Blue Book Racing
36 Dan Martin SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
37 John Armer Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
38 Patrick Mclaughlin Kovarus/Wells Fargo Racing Team
39 Greg Tripoli Momentum Racing p/b Global CTI Teammate Top 5: Shaun Bagley
40 Lloyd Ranola SquadraSF
41 Brandon Correia CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Philip Roberts
42 Herman Johnson Leopard-Sapporo Team
43 Joseph Foster
44 Kevin Metcalfe Team Specialized Racing Masters
45 David Del rosso PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Dean Laberge
46 Matthew Esselstrom Topsport
47 Ronald Johnson Rio Strada Racing
48 Ronald Reade SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
49 Jeff Poulsen SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 24   Cat 3: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Briggs PrimeTime Cycling Team
2 Ronald Reade SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
3 Chris Tanner Los Gatos
4 Shaun Bagley Momentum Racing p/b Global CTI
5 Jeff Poulsen SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
6 Jerome Nadel CoreTechs Cycling Team
7 Karl Wurzbach Davis Bike Club Race Team
8 Keith Defiebre CyclesFANATICRacing.com
9 Anders Dellien
10 Shin Umeda Suffolk-SunPower Racing
11 Mark Robertson Cushman & Wakefield Racing
12 Chris Morris Folsom Bike/VW/Raley's
13 Bill Brissman Peninsula Velo Racing
14 Rob Maheu SJBC
15 James Suzuki Bahati Foundation p/b Major Motion
16 Richard Jones Bahati Foundation p/b Major Motion
17 Derrick Hemingway Bahati Foundation-CA
18 Vladan Strbac Team Bicycle Trip/Symantec
19 Dirk Himley Hammer/Charity of Choice
20 Irving Arguello ThirstyBear Cycling
21 Ken Todd Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
22 Sean Williams East Bay Velo Club
23 Marc Gomes Velo Club Monterey Inc.
24 Paul Diaz Velo Fratello p/b Bay Equity Home L
25 Kelly Silberberg Mellow Motors
26 David Del rosso PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Patrick Briggs
27 Steven Olechny Cushman & Wakefield Racing
28 John Lenoach Cushman & Wakefield Racing
29 Joseph Foster
30 Kevin Metcalfe Team Specialized Racing Masters
31 Ed Moon
32 Eric Saltzman CoreTechs Cycling Team
33 Jess Raphael Folsom Bike/VW/Raley's
34 Craig Stewart Cushman & Wakefield Racing
35 Dave Maminski Morgan Stanley /Specialized
36 Greg Tsutaoka LangeTwins Winery Racing Team
37 Jason Brown LangeTwins Winery Racing Team
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 9   Cat 3: 19   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tracy Muegge Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
2 Kevin Willitts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Win: Tracy Muegge
3 Steve Stewart CoreTechs Cycling Team
4 Mark Perry Victory Velo Racing
5 Robert Parker Suffolk-SunPower Racing
6 Michael Vella Suffolk-SunPower Racing
7 Robert Sto domingo Cushman & Wakefield Racing
8 Erik Salander Peninsula Velo Racing
9 Ross Parkerson Divine Electric Norcal
10 David Puglia CoreTechs Cycling Team Teammate Top 5: Steve Stewart
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon Borth Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
2 Lee Peters SquadraSF
3 David Grundman Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Win: Brandon Borth
4 Matt Schaupp Bear Development Team
5 Mark Marquez VuMedi p/b Lombardi Sports
6 Brian Zimny Folsom Bike/VW/Raley's
7 Matt Mikul Recycled Cycles Racing
8 Tyler Kraus
9 Philip Roberts CyclesFANATICRacing.com
10 Alex Shelton Platinum Performance Cycling Team
11 Nick Mcgowan Red Peloton
12 Christopher Leibman Suffolk-SunPower Racing
13 Shaun Bagley Momentum Racing p/b Global CTI
14 Carmi Schulman SquadraSF Teammate Top 5: Lee Peters
15 Ricardo Moran Metromint Cycling
16 Kalani Hines Metromint Cycling
17 Chris Gaitos Team Fremont/FFBC powered by Chipot
18 Nole Studley Metromint Cycling
19 Gabe Multer Bear Development Team Teammate Top 5: Matt Schaupp
20 Alex Lockwood Fusion Sport USA
21 Tucker Eurman Platinum Performance Cycling Team
22 Jarret St aubin Leopard-Sapporo Team
23 Jesse Miller Suffolk-SunPower Racing
24 Jon Roldan Leopard-Sapporo Team
25 Stephen Jayanathan Metromint Cycling
26 Mark Manning Dodocase Cycling Club
27 Chuck Edwall iii Suffolk-SunPower Racing
28 Jesse Chebot SquadraSF Teammate Top 5: Lee Peters
29 Michael Miller Metromint Cycling
30 Jules Goguely Rhode Island School of Design
31 Josef Carlson Adventures Edge
32 Robert Terra Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Win: Brandon Borth
33 Vitaly Gashpar SquadraSF Teammate Top 5: Lee Peters
34 Tim Tsuruda Chica Sexy
35 Greg Tripoli Momentum Racing p/b Global CTI
36 Chris Tanner Los Gatos
37 Paul Taylor
38 Ryan Odell Davis Bike Club Race Team
39 Scott Cole SquadraSF Teammate Top 5: Lee Peters
40 Ryan Ramos Metromint Cycling
41 Robert Orcutt Suffolk-SunPower Racing
42 Robert Parker Suffolk-SunPower Racing
43 Heather Ross Fremont Bank Cycling Team
44 Kevin Farrauto San Jose Bicycle Club
45 Ryan Alvey Davis Bike Club Race Team
46 Dan Adkins Metromint Cycling
47 Ben Egger Knight Riders Racing
48 Jonathan Barbus Leopard-Sapporo Team
49 Walton Brush
50 Tony Wolf INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
51 Shin Umeda Suffolk-SunPower Racing
52 Cody Greer Doc Lester's Cycling
53 Anders Dellien
54 Mj Foley Team Mike's Bikes p/b incase
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 21   Cat 3: 28   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Shelton Platinum Performance Cycling Team
2 Tyler Kraus
3 Jules Goguely Rhode Island School of Design
4 Andres Douzoglou Tribe Multisport
5 Aaron Schmitz Kinetic Cycles
6 Tim Tsuruda Chica Sexy
7 Gabe Multer Bear Development Team
8 Christopher Leibman Suffolk-SunPower Racing
9 Nathan Oreizi Dayka-Hackett
10 Jack Schluckbier Kryki Sports
11 Josef Carlson Adventures Edge
12 Huy Tran Metromint Cycling
13 Tony Wolf INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
14 Alex Lockwood Fusion Sport USA
15 Carlos Vargas UC Cyclery/JW Floors
16 Kyle Yugowa SquadraSF
17 Kalani Hines Metromint Cycling
18 Jared Corso
19 Chris Gaitos Team Fremont/FFBC powered by Chipot
20 Jarret St aubin Leopard-Sapporo Team
21 Deniz Warraich Knight Riders Racing
22 Zachary Isaacs Middlebury College
23 Daniel Corral Metromint Cycling
24 Josue Acosta Leopard-Sapporo Team
25 Andrew Thomson Knight Riders Racing
26 Thuy Nguyen Suffolk-SunPower Racing
27 Spencer Ingels
28 Unknown Rider
29 Anwar Gorham Artemis
30 Jon Roldan Leopard-Sapporo Team
31 Jonathan Barbus Leopard-Sapporo Team
32 Emile Goguely Suffolk-SunPower Racing
33 Dan Adkins Metromint Cycling
34 Michael Chase SquadraSF
35 Martin Lee Suffolk-SunPower Racing
36 Troy Strickland Tieni Duro Junior Cycling Team
37 Dominic Bati Leopard-Sapporo Team
38 Matthew Batz Suffolk-SunPower Racing
39 David Krumwiede Metromint Cycling
40 Don Jarvis Suffolk-SunPower Racing
41 Erik Cho
42 Vitaly Gashpar SquadraSF
43 Jeffrey Wayland Metromint Cycling
44 Niklas Barreto Suffolk-SunPower Racing
45 Christian Lam
46 Ryan Odell Davis Bike Club Race Team
47 Saul Loyola
48 Al Jerrold soriano
49 David Truong
50 Ryan Alvey Davis Bike Club Race Team
51 Unknown Rider
52 Matthew Lucero Knight Riders Racing
53 Alexander Reimers SquadraSF
54 Adrian Luis
55 Michael Yeager Team Bicycles Inc.
56 Cody Greer Doc Lester's Cycling
57 Manuel Puentes Leopard-Sapporo Team
58 Allen Brumm Suffolk-SunPower Racing
59 Keith Morris Suffolk-SunPower Racing
60 Amin Tamariz Suffolk-SunPower Racing
61 Mike Reed Suffolk-SunPower Racing
62 Ben Egger Knight Riders Racing
63 Anton Bennett
64 Simon Tuttle
65 Ivan Tarasov Suffolk-SunPower Racing
66 Douglas Schaller Leopard-Sapporo Team
67 Scott Cole SquadraSF
68 Brian Alexander Team Oakland Cycling
69 Eliot Logan Metromint Cycling
70 John Witkowicki Red Peloton
71 Tucker Eurman Platinum Performance Cycling Team Teammate Win: Alex Shelton
72 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
73 Bernard Orencia
74 Jesse Miller Suffolk-SunPower Racing
Finishers: Cat 3: 25   Cat 4: 45   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Hough SquadraSF
2 R Todd crisafulli North American Velo
3 Aaron Schmitz Kinetic Cycles
4 Gary Wall Pinnaclife Racing Team
5 Ronald Johnson Rio Strada Racing
6 John Lenoach Cushman & Wakefield Racing
7 Thuy Nguyen Suffolk-SunPower Racing
8 Wyatt Garcia Topsport
9 Kyle Mason Rubber Soul/CSC Racing Team
10 Dave Garcia Kovarus/Wells Fargo Racing Team
11 Amin Tamariz Suffolk-SunPower Racing
12 Rick Lawton Kovarus/Wells Fargo Racing Team
13 Benjamin Cota Leopard-Sapporo Team
14 David Glennon Momentum Racing p/b Global CTI
15 Juan Lopez SquadraSF Teammate Win: Matthew Hough
16 David Porter Bicycle Blue Book Racing
17 Kevin Davidson Cushman & Wakefield Racing
18 David Dalton Kovarus/Wells Fargo Racing Team
19 Santiago Bolon International Christian Cycling
20 Anthony Velebil East Bay Velo Club
21 Rory Osbrink Team Fremont/FFBC powered by Chipot
22 Kenneth Cluff East Bay Velo Club
23 Steven Kelly San Jose Bicycle Club
24 Paul Taylor
25 Gregg Lehman Team Precision Fuji-Oval Racing
26 Mark Carson Cushman & Wakefield Racing
27 Adam Raul SquadraSF Teammate Win: Matthew Hough
28 Marc Gomes Velo Club Monterey Inc.
29 Benjamin Johnson Rubber Soul/CSC Racing Team
30 James Yuan SquadraSF Teammate Win: Matthew Hough
31 Keith Reed Cushman & Wakefield Racing
32 David Fensin SquadraSF Teammate Win: Matthew Hough
33 Matthew Esselstrom Topsport
34 Lloyd Ranola SquadraSF Teammate Win: Matthew Hough
35 Myron Reyes Kovarus/Wells Fargo Racing Team
36 Steve Mcclelland Rio Strada Racing Teammate Top 5: Ronald Johnson
37 Adamvanminh Martin Lamorinda Cycling Club
38 Mark Sneed Major Motion Cycling Club
Finishers: Cat 3: 18   Cat 4: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karl Wurzbach Davis Bike Club Race Team
2 Richard Della maggiore Bicycle Blue Book Racing
3 Dennis Baker Sacramento Golden Wheelmen
4 John Lenoach Cushman & Wakefield Racing
5 Richard Jones Bahati Foundation p/b Major Motion
6 David Glennon Momentum Racing p/b Global CTI
7 Jeff Anderson
8 Mike Reed Suffolk-SunPower Racing
9 Mark Robertson Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: John Lenoach
10 Rick Lawton Kovarus/Wells Fargo Racing Team
11 Bill Brissman Peninsula Velo Racing
12 Irving Arguello ThirstyBear Cycling
13 Chris Morris Folsom Bike/VW/Raley's
14 Jeffrey Purcell Ciclistas del Valle
15 Santiago Bolon International Christian Cycling
16 Karl Schilling SJBC
17 Sean Williams East Bay Velo Club
18 David Dalton Kovarus/Wells Fargo Racing Team
19 Greg Mccormac Kovarus/Wells Fargo Racing Team
20 Jeffrey Miller VSRT/DS Electric
21 Sean Crowley Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: John Lenoach
22 Robert Orcutt Suffolk-SunPower Racing
23 Robert White Bicycle Blue Book Racing Teammate Top 5: Richard Della maggiore
24 Todd Munk SJBC
25 Rob Maheu SJBC
26 Paul Pacheco Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: John Lenoach
27 Ken Todd Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
28 Alex Corbishley Red Kite Racing Team
29 Michael Miu Team Fremont/FFBC powered by Chipot
30 Martin Lee Suffolk-SunPower Racing
31 Marc Gomes Velo Club Monterey Inc.
32 Krag Rasmussen Eden Bicycles Racing Club
33 Steven Gibson Chico Masters Cycling Team
34 Mark Carson Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: John Lenoach
35 Laurence Hall
36 Derrick Hemingway Bahati Foundation-CA
37 Kenneth Cluff East Bay Velo Club
38 Shawn Padgett
39 Kelly Silberberg Mellow Motors
40 Allen Brumm Suffolk-SunPower Racing
41 Andreas Heerwagen Berkeley Bicycle Club (BBC)
42 Jess Raphael Folsom Bike/VW/Raley's
43 Steven Kelly San Jose Bicycle Club
44 Stacy Vanhorn Don Chapin Monterey Bay Racing Team
45 James Suzuki Bahati Foundation p/b Major Motion Teammate Top 5: Richard Jones
46 Keith Reed Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: John Lenoach
47 Paul Diaz Velo Fratello p/b Bay Equity Home L
48 Craig Stewart Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: John Lenoach
49 Mark Sneed Major Motion Cycling Club
Finishers: Cat 3: 26   Cat 4: 22   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Stewart CoreTechs Cycling Team
2 Kevin Willitts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
3 John Berg Kovarus/Wells Fargo Racing Team
4 Robert Sto domingo Cushman & Wakefield Racing
5 Ross Parkerson Divine Electric Norcal
6 Donald Case Cushman & Wakefield Racing
7 Don Grijalva SJBC
8 John Witkowicki Red Peloton
9 Philip Blay Folsom Bike/VW/Raley's
10 David Puglia CoreTechs Cycling Team Teammate Win: Steve Stewart
11 Jeffrey Stephens Chico Masters Cycling Team
12 Michael Vella Suffolk-SunPower Racing
13 Benjamin Weekes Major Motion Cycling Club
14 Cliff Jew
15 Chris Menicou Team Fremont/FFBC powered by Chipot
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 6   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Galbreath
2 Alex Shore
3 Ronald Roach Cushman & Wakefield Racing
4 Kenneth Lo
5 Mike Childs Red Kite Racing Team
6 Stefano Carletti
7 Jose Rodriguez
8 Brian Gokey Fremont Freewheelers
9 David Mcconnell Cushman & Wakefield Racing Teammate Top 5: Ronald Roach
10 Alexander Hughes
11 Peter Gresh
12 Peter Cathcart SJBC
13 Jeffrey Melad Team Fremont/FFBC powered by Chipot
14 Robert Navascca
15 Matt Brantveyn Team Fremont/FFBC powered by Chipot
16 Johua Friedman Berkeley Bicycle Club
17 Jared Jamison
18 John Kegelman Stanford University
19 Matthew Thomas
20 Ben Andre
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 15   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ronald Roach Cushman & Wakefield Racing
2 Alex Shore
3 Stefano Carletti
4 Mike Childs Red Kite Racing Team
5 Kenneth Lo
6 Peter Cathcart SJBC
7 Peter Gresh
8 Matt Brantveyn Team Fremont/FFBC powered by Chipot
9 John Kegelman Stanford University
10 David Mcconnell Cushman & Wakefield Racing Teammate Win: Ronald Roach
11 Johua Friedman Berkeley Bicycle Club
12 Jeff Swan
13 Jeffrey Melad Team Fremont/FFBC powered by Chipot
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 10   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon Trafton Full Circle Cycling Powered by Pure
2 Vincent Owens Dayka-Hackett
3 Matt Chatlaong Folsom Bike/VW/Raley's
4 Randy Bramblett Leopard-Sapporo Team
5 Giuseppe Errico SquadraSF
6 Fergus Tanaka Chica Sexy
7 Aj Kennedy VuMedi p/b Lombardi Sports
8 David Mccook TEAM CLIF BAR Cycling
9 Charles Hutcheson Marc Pro - Strava
10 Daniel Farinha VuMedi p/b Lombardi Sports
11 Gregory White VuMedi p/b Lombardi Sports
12 Brandon Borth Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
13 David Grundman Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
14 Nick Mcgowan Red Peloton
15 Martin Acosta Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
16 Sean Smith SquadraSF Teammate Top 5: Giuseppe Errico
17 Mark Manning Dodocase Cycling Club
18 Aaron Patterson Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
19 Jonathan Lee Red Peloton
20 Nick Baird INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
21 Rann Valdez Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
22 Eric Easterling INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
23 Logan Loader dope CashCall Mortgage
24 Matthew Abdalah SquadraSF Teammate Top 5: Giuseppe Errico
25 Ansel Mills Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
26 Alexander Freund VuMedi p/b Lombardi Sports
27 Kurt Wolfgang Canyon Bicycles-Shimano-Specialized
28 Matt Schaupp Bear Development Team
29 Patrick Zahn Red Peloton
30 Matthew Farnham Red Peloton
31 Ricardo Moran Metromint Cycling
32 Brian Zimny Folsom Bike/VW/Raley's Teammate Top 5: Matt Chatlaong
33 David King
34 John Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
35 Doran Mori TEAM CLIF BAR Cycling
36 Alton Dunnigan Echelon Velo
37 Lee Peters SquadraSF Teammate Top 5: Giuseppe Errico
38 Michael Jacques TEAM CLIF BAR Cycling
39 Russell White VuMedi p/b Lombardi Sports
40 Mark Marquez VuMedi p/b Lombardi Sports
41 Carmi Schulman SquadraSF Teammate Top 5: Giuseppe Errico
42 Matt Mikul Recycled Cycles Racing
43 William Myers Marc Pro - Strava
44 Gabriel Byrne SquadraSF Teammate Top 5: Giuseppe Errico
45 Jesse Chebot SquadraSF Teammate Top 5: Giuseppe Errico
46 Eric Davis SquadraSF Teammate Top 5: Giuseppe Errico
47 Nole Studley Metromint Cycling
48 Mj Foley Team Mike's Bikes p/b incase
Finishers: Cat 1: 17   Cat 2: 29   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heidi Littenberg Rio Strada Racing
2 Sabrina David Metromint Cycling
3 Danielle Spires Pacific Crush Racing
4 Yuko Soneoka Metromint Cycling
5 Kimberly Ford Red Racing
6 Rita Szeto Pacific Crush Racing
7 Melanie Wong Leopard-Sapporo Team
8 Samantha Vroomen Red Peloton
9 Megan Alderete ThirstyBear Cycling
10 Elizabeth Caldwell Vanderkitten-Focus
11 Kathryn Hicks Metromint Cycling Teammate Top 5: Sabrina David
12 Karen Hutchins Red Peloton
13 Madeline Finch Rio Strada Racing Teammate Win: Heidi Littenberg
14 Bethany Allen Cycles Fanatic
15 Kelli Badillo Red Peloton
16 Lorna Fortuna Leopard-Sapporo Team
17 Jeanette Haggas Leopard-Sapporo Team
18 Jennifer Kruger Red Peloton
19 June Nguyen Metromint Cycling Teammate Top 5: Sabrina David
20 Nicole Slaton Metromint Cycling Teammate Top 5: Sabrina David
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 16   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Natalie Dell Early Bird Womens Developmental Cyc
2 Hanna Lauterbach Rensselaer Polytechnic Institute
3 Andrea Cyr
4 Serena F Pacific Crush Racing
5 Alexis Zankich Leopard-Sapporo Team
6 Stephanie Buckner Rio Strada Racing
7 Cecily Majerus Peninsula Velo Cycling Club
8 Cynthia Wang Team Fremont/FFBC powered by Chipot
9 Lindsay Platoshyn Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Alexis Zankich
10 Remy Hitt Metromint Cycling
11 Sandra King Team Fremont/FFBC powered by Chipot
12 Elizabeth May Team Fremont/FFBC powered by Chipot
13 Joanne Liu Halo-Sports Racing
14 Heidi Alexander SJBC
15 Jan Reed Ole' Racing
16 Colleen Sullivan Ole' Racing
17 Kate Furtner Early Bird Womens Developmental Cyc Teammate Win: Natalie Dell
18 Barbara Greening Red Kite Racing / Tri Valley Velo
19 Christina Davis Los Gatos Bicycle Racing Club
20 Lori Walsh Ole' Racing
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Elizabeth maroon SBRacing
2 Tanya Grossman Los Gatos
3 Kimberly Fong CyclesFANATICRacing.com
4 Heather Ross Fremont Bank Cycling Team
5 Kristin Drumm Red Peloton
6 Jennie Phillips Kovarus/Wells Fargo Racing Team
7 Page Robertson Team TIBCO II
8 Sara Youmans Keller Rohrback Cycling
9 Emily Matheu Leopard-Sapporo Team
10 Kerry Stivaletti CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Kimberly Fong
11 Holly Roberts SJBC
12 Lucia Mokres Los Gatos Teammate Top 5: Tanya Grossman
13 Lindsay Wetzel Sprintin' Kitten Coaching
14 Sara Bird Leopard Sapporo
15 Mary Magnani Red Racing
16 Laurel Larsen Leopard-Sapporo Team
17 Eileen Mazzochette Metromint Cycling
18 Jennifer Kalich Los Gatos Teammate Top 5: Tanya Grossman
19 Kelly Bartholomew CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Kimberly Fong
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 9   Cat 3: 3