Log In
Copperopolis Road Race • Apr 4 2015
Clear, 66 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Conor Martin Norco
2 Grover Rozek Limitless Cycling
3 Gavin Elias Limitless Cycling
4 Jude Vanni Limitless Cycling
5 Gordon Smith ACADEMY
6 Cooper S downing
7 Chase Nearn ACADEMY Teammate Top 5: Gordon Smith
8 Benjamin Halperin Hastings Velo
9 Tommy Lacampagne SJBC
10 Logan Duffy Team City Sacramento
11 Adrian Rosero
12 Annika Hui Team City Sacramento
13 Andy Wang San Jose Bicycle Club
14 Rebecca Melnarik Team Fremont/ FFBC powered by Chipo
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Foster POC + Ritte
2 Aria Kiani Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
3 Zachary Morvant Dolce Vita Freewheel
4 Bobby Lozoya UCSB
5 Erik Funk
6 Thomas Lane Stanford
7 Brian Brown Sacramento Golden Wheelmen
8 Geoffrey Bartz Limitless Cycling
9 Aaron Mcdevitt ZOCA p/b Halo Sports
10 Aaron Casados BRE Cycling
11 Ryan Jones Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Zachary Morvant
12 Terence Traughber POC + Ritte Teammate Win: Benjamin Foster
13 Lucas Anderson Polli Veloce
14 Donald Lee Pen Velo Racing/Summit Bicycles
15 Paul Higley Folsom Bike/VW/Raley's
16 Matt Nawrocki CyclesFANATICRacing.com
17 Paul Berger form+data/Mercedes Benz of Modesto
18 Chuck Edwall iii SunPower Racing
19 Charlie Velez Leadoutracing.com (CA)
DNF Sam Haraway Davis Bike Club Race Team
DNF John Ensign Folsom Bike/VW/Raley's
DNF Connor Ellison Limitless Cycling
DNF Joseph Griffith Rio Strada Racing
DNF Jonathan Paris Big Orange Cycling
DNF Erik Muir Red Lantern Cycles
DNF Christopher Beall SquadraSF p/b Terun
DNF Damian Gonzalez Michael David Winery Cycling Team
DNF Dustin Denton Michael David Winery/ Delta Velo
DNF Ben Egger A-Bloc Racing
DNF Bladi Duran Big Orange Cycling/Cynergy Cycles
DNF Virgilio Pigliucci Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Zachary Morvant
DNF Karsten Walker SquadraSF p/b Terun
DNF Erik Vangsnes SquadraSF p/b Terun
DNF Deniz Warraich A Bloc Racing
DNF Daniel Cobley Big Orange Cycling
DNF Justin Abbott Muscle Milk / Specialized
DNF Richard Reinhardt Sacramento Golden Wheelmen
DNF Jesse Reeves
DNF Alex Smith Limitless Cycling
DNF Brian Szykowny Muscle Milk/Specialized
DNF Liam Stewart SquadraSF p/b Terun
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 37   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Evan Burgeson Victory Velo Racing
2 Timmy Bauer limitless Cycling
3 Christopher Monestier Scotts Valley CycleSport
4 Dat Le Leadoutracing.com (CA)
5 Marco Pavan Dolce Vita Freewheel
6 Andrew Cavaletto Muscle Milk/Specialized
7 Daniel Pescetti Velo Wrench
8 Robert Easley ZOCA p/b Halo Sports
9 Richard Gonsalves MuscleMilk/Specialized
10 Machenzie Kilpatrick
11 Mason Marlow Leadoutracing.com (CA) Teammate Top 5: Dat Le
12 Mark Rotondi Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
13 Jordan Miller Team BP/Sierra Nevada/Reliable
14 Anton Vynogradenko ZOCA p/b Halo Sports
15 Matt Sawchuk Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Marco Pavan
16 Theo Goguely ZOCA p/b Halo Sports
17 Kyle Fiori Limitless Cycling Teammate Top 5: Timmy Bauer
18 David Krumwiede Metromint Cycling p/b The Frewwheel
19 Micah Lerner SquadraSF p/b Terun
20 Ben Aldern ZOCA p/b Halo Sports
DNF Chris Levins Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Zachary Moon Off the Front
DNF Zachary Proteau Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNF Jordan Byck
DNF Eric Chi Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Will Kanz Davis Bike Club Junior Race Team
DNF Charlie Zamanian Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNF Christian Lam SquadraSF p/b Terun
DNF Baxter Ross Bike Improve
DNF Alexander Rosero Limitless Cycling Teammate Top 5: Timmy Bauer
DNF Cory Vogel
DNF Trent Wilson LimitlessCycling Teammate Top 5: Timmy Bauer
Finishers: Cat 4: 30   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Cuevas reno cycling team
2 Simon Aeschbacher Davis Bike Club
3 James Barkow 38 o North
4 John Brose Form & Data
5 Caleb Bushner
6 Ryan Stroup Squadra / Terun
7 Elliott Nolan
8 Eric Chao VSRT/Livermore Toyota Scion
9 Irving Zamora
DNF Thomas Kensok Team Velo Wrench
Finishers: Cat 5: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Davis Limitless Cycling
2 Eugene Binunsky Tieni Duro Junior Cycling
3 Magnus Bush Limitless Cycling Teammate Win: Cole Davis
4 Ian Dickson Tieni Duro Junior Cycling
5 Jeromy Lee Limitless Cycling Teammate Win: Cole Davis
6 Isaiah Chass Team Swift
7 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Teammate Top 5: Eugene Binunsky
8 Will Wright SJBC
9 Gaven Vanni Limitless Cycling Teammate Win: Cole Davis
10 David Leon davis bike club juniors race team
DNF Jaden Lombard SJBC
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 8   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rupert Cox Limitless Cycling
2 Jordan Ruffino Limitless Cycling Teammate Win: Rupert Cox
3 Ashton Lyle Tieni Duro Junior Cycling
4 Ethan Frankel Team Swift
5 Justin Poulson SJBC
6 Eduardo Jimenez SJBC
7 Alex Garate SJBC Teammate Top 5: Justin Poulson
DNF Jonathan Jackson Limitless Cycling Teammate Win: Rupert Cox
DNF Jason Frost Tieni Duro Junior Cycling Teammate Top 5: Ashton Lyle
DNF David Alcalay Limitless Cycling Teammate Win: Rupert Cox
DNF Yip Wu Tieni Duro
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Carinio ArtsCyclery.com/Schnur Racing
2 Piers Barry ThirstyBear p/b Akamai
3 Benjamin Albracht ArtsCyclery.com/ Schnur Racing Teammate Win: Matthew Carinio
4 Chris Evans SquadraSF p/b Terun
5 Norman Zellers Lange Twins Winery Racing Team
6 Robert Amatelli Cykel Racing Team p/b Skratch Labs
7 Jason Siegle SDG Bellwether pb Krema Peanut Butt
8 Brian Zimny Chronos Racing p/b Easton Cycling
9 Jeromy Cottell Team Specialized / Touchstone Maste
10 Jacob Berkman ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Piers Barry
11 Moritz Steiner ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Piers Barry
12 Scott Bromstead Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
13 Joseph Sullivan SJBC
14 Kyle Glerum Chronos Racing p/b Easton Cycling
15 Joshua Pizzica
16 Graham Abra SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Chris Evans
17 Matt Tufts Folsom Bike/VW/Raley's
18 John Schiefer SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Chris Evans
19 Pablo Espinosa
DNF Craig Nunes ArtsCyclery.com/Schnur Racing Teammate Win: Matthew Carinio
DNF Scott Cox Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNF Jonathan Eropkin Chronos Racing p/b Easton Cycling
DNF John Funke Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNF Nick Theobald Chronos Racing p/b Easton Cycling
DNF David Allen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Michael Buckley Team Specialized/Touchstone Racing
DNF Luiggi Zuniga Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNF John Novikoff Folsom Bike/VW/Raley's- Men's Road
DNF Oliver Ryan Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNF David Passmore Team Specialized/Touchstone Racing
DNF Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team Teammate Top 5: Norman Zellers
DNF Sergio Iniguez BRECycling
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 15   Cat 3: 7   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Woodside Revs Road Race
2 Doug Ryan
3 Jeff Dale Revs Road Race Teammate Win: Benjamin Woodside
4 Nathan Cauffman
5 Chad Richards Team BP/Sierra Nevada/Reliable
6 Brendan Glueck Team Oakland Cycling
7 Noah Campbell-lund Ol' Republic / SHO-AIR
DNF Len Baker Revs Road Race Teammate Win: Benjamin Woodside
Finishers: Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Rugani Cushman & Wakefield
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Del valle Funsport Bikes Cycling Team
2 Brenon Daly ThirstyBear p/b Akamai
3 Bill Laddish
4 Bryan Hoadley R4R - Make-A-Wish
5 Derek Johnson Rock Solid Cycling
6 Hunter Ziesing Hammer Nutrition/53x11
7 Robert Pasco Airgas SAFEWAY Cycling
8 Matthew Sloan Team Spokesman Bicycles
9 Alan Nevin Funsport Bikes Cycling Team Teammate Win: Richard Del valle
10 Daniel Quirk ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Brenon Daly
11 Murray Swanson Pen Velo Racing/Summit Bicycles
12 Roger Martin R4R - Make A Wish Teammate Top 5: Bryan Hoadley
13 Holger Steinbach ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Brenon Daly
14 Max Thompson ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Brenon Daly
15 Herman Johnson Fun sport bikes cycling team Teammate Win: Richard Del valle
16 Todd Allington Hammer/53x11
17 Blake Reed
18 Michael Ricks Delta Velo
19 Scott Leahy SJBC
20 Chris Ott Chronos Racing p/b Easton Cycling
21 John Fritz Michael David Winery Cycling Team
22 David Holland Big Orange
23 David Tu CoreTechs Cycling Team
24 Allen Jackson Bahati Foundation/Win Team Racing
DNF Jeffrey Galland Hammer/53x11
DNF John Fairbanks Chronos Racing p/b Easton Cycling
DNF Cameron Birky R4R - Make-A-Wish Teammate Top 5: Bryan Hoadley
DNF Kerry Stockwell Team BP/Sierra Neveda/Reliable
DNF John Sevic LGBRC
DNF Mike Nissen Christian cycling - hammer nutritio
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 16   Cat 3: 7   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Odonnell Cushman Wakefield Racing
2 Henrik Schubert Cushman & Wakefield Racing Teammate Win: Kevin Odonnell
3 Glen Kinion Cushman and Wakefield Racing
4 Dan Schaefer Christian Cycling - Hammer Nutritio
5 Dave Bush
6 John Kretschmann Body Concepts Bicycle Racing Team
7 Marty Panos CA Technologies Racing
8 Troy Soares Victory Velo Racing
9 Charles Magnuson Body Concepts
10 Chris Demattei Victory Velo Racing
11 Shawn Blosser Cushman & Wakefield Racing Teammate Win: Kevin Odonnell
12 Benjamin Holland Christian Cycling-Hammer Nutrition Teammate Top 5: Dan Schaefer
13 Rob Lytle Cushman & Wakefield Racing Teammate Win: Kevin Odonnell
14 Robert Martinez Michael David Winery Cycling Team
15 Trevor Oldershaw Berkeley Bike Club (BBC)
16 Luis Jevons ZOCA p/b Halo Sports
17 Ward Covert Michael David Winery Cycling Team
18 Patrick Peters Body Concepts
19 Neil Rapmund Kovarus /Wells Fargo Racing
20 Glen Augustine Berkeley Bicycle Club
21 Jon wilson Kovarus Kovarus/Wells Fargo Racing team
Finishers: Cat 4: 20   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Daugherty Ol' Republic/SHO-AIR
2 Fred Flores Berkeley Bicycle Club (BBC)
3 David Edgar Team City Racing
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Archer Morgan Stanley /Specialized
2 Bob Brandt SJBC
3 Paul Gossi Audi Reno-Tahoe Cycling/ Audi Reno-
4 Jon Ornstil
5 Michael Vetterli CA Technologies
6 George Smith the 99%ers
7 Jan Elsbach Davis Bike Club Race Team
8 Josef Lemire Team Hammer Nutrition
9 Robert anderson Team specialized racing masters Team Specialized Racing Masters
10 Mark Beckstead SJBC Teammate Top 5: Bob Brandt
11 Kevin Susco Herbalife p/b Marc Pro - Strava
12 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
13 Joe Fabris Plus3 / Fightin' Bobas
14 Chuck Spiteri Pen Velo Racing/Summit Bicycles
15 Dean Abt Team Oakland Cycling
16 Gregg Marioni California Giant Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 9   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Davis ZOCA p/b Halo Sports
2 James Torrence Eden Bicycles Racing Team
3 Matthew Trethric Me As One
4 Ron Faulk Body Concepts
5 Walter Fant SJBC
6 Eric Murray SunPower Racing
7 Bob Fetherston Unattached
8 Calvin Erdman Team City Racing
9 Danny Wood Cushman & Wakefield Racing
10 Geoff Landon Kovarus - Wells Fargo Racing
11 Osvaldo Tomatis folsom bike club
12 Roger Von rotz Funsport Bikes Cycling Team
13 Chris Mickelsen Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Randy Volkmar Body Concepts Teammate Top 5: Ron Faulk
15 David Ripp
16 Randy Floyd Body Concepts Teammate Top 5: Ron Faulk
17 Bruce Ruana Audi Reno Tahoe
18 Thomas wood ? Body Concepts Teammate Top 5: Ron Faulk
19 Dana Hargrove
20 Anthony D'amico
DNF Edward Cruz SHO-AIR/SERT
DNF Matt Conidaris Body Concepts Teammate Top 5: Ron Faulk
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Rossi Herbalife p/b Marc Pro - Strava
2 Colin Daw Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
3 Nathaniel English Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
4 Chris Riekert Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
5 Christopher Harlanddunaway Herbalife p/b Marc Pro - Strava Teammate Win: Justin Rossi
6 Mackenzie Champlin Big Orange
7 Walton Brush UCI CT: iRT Racing
8 Joshua Dapice Team Specialized/Touchstone Racing
9 Sean Bennett HB-U23
10 Stefano Profumo SquadraSF p/b Terun
11 Sam Bassetti IRT Racing Team
12 Aj Snovel Davis Bike Club Elite Team
13 Christopher Phipps ThirstyBear p/b Akamai
14 Andrew Biscardi VuMedi Cycling Team
15 Jeannes Thibault CoreTechs Elite Cycling Team
16 Robbie Chrisman SoFi Racing p/b Village Peddler
17 Elliot Hawkes Metromint Cycling p/b The Freewheel
18 Sean Henderson SquadraSF p/b Terun
19 Darin Morgan Michael David Winery Cycling Team
20 Jonathan Penaloza Davis Bike Club
21 Jason Saltzman Bear Development Team
22 Luciano Sponza Red Peloton
23 David Bangor CoreTechs Elite Cycling Team
24 Gregory White VuMedi Cycling Team
25 Matt Schaupp VuMedi Cycling Team
26 Mark Manning Unattached
27 Brian Schuster SquadraSF p/b Terun
28 Hans Gouwens ThirstyBear p/b Akamai
29 David Mesa
30 Jaffa Prince CoreTechs Elite Cycling Team
31 Anthony Ferretti Amain.com Cycling Team
32 Brent Emoff RAPHA CYCLING CLUB
33 Aaron Rindy velo reno
34 Micah Herman
DNF Ryan Moore CoreTechs Elite Cycling Team
DNF Kevin Metcalfe Chronos Racing p/b Easton Cycling
DNF Garrett Marking Bear Development Team
DNF Brennan Percy Amain.com Cycling Team
DNF Marcus Smith Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Colin Daw
DNF Jonathan Sandoval VuMedi Cycling Team
DNF Josh Rovner
DNF Juho Lahti Bear Development Team
DNF Samuel Cerruti Herbalife p/b Marc Pro Strava Teammate Win: Justin Rossi
DNF Stephen Cabebe VuMedi Cycling Team
DNF Tyler Brandt Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Colin Daw
DNF Jonathan Christensen Limitless Cycling
DNF Max Korus Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Colin Daw
DNF Charles Hutcheson Herbalife p/b Marc Pro - Strava Teammate Win: Justin Rossi
DNF Brian Funk Metromint Cycling p/b The Freewheel
DNF Connor Spencer CoreTechs Elite Cycling Team
DNF Matt Chatlaong Herbalife p/b MarcPro-Strava Teammate Win: Justin Rossi
DNF Naveen Molloy CoreTechs Elite
DNF Timothy Lang RAPHA CYCLING CLUB
DNF Chris Yu
DNF Jonathan Teeter Herbalife p/b MarcPro-Strava Teammate Win: Justin Rossi
DNF Kenneth Gonzales
DNF Kesler Jared Herbalife p/b MarcPro-Strava Teammate Win: Justin Rossi
DNF Justin Traud VuMedi Cycling Team
DNF Adam Switters Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Colin Daw
DNF Chris Stastny iRT Racing
DNF Chaz Turmon INTEGRITY RACING
DNF William Myers Herbalife p/b MarcPro-Strava Teammate Win: Justin Rossi
DNF Tommy Lucas Bear Development Team
DNF Mario Zamora
DQ Roman Kilun Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Colin Daw
Finishers: Cat 1: 34   Cat 2: 27   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicole Olson Metromint Cycling p/b The Freewheel
2 Julia Gieschert
3 Amy Cameron Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
4 Jennifer Wong Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
5 Tiina Aardemae Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Nicole Olson
6 Kieran Devere Limitless Cycling Racing Team
7 Diana Cedeno Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Nicole Olson
8 Nitzel Hagan Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Nicole Olson
DQ Kristin Wolfe SJBC
Finishers: Cat 3: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robin Soares Victory Velo Racing
2 Megan Ruble Funsport Bikes Cycling Team
3 Sarah Nelson Berkeley Bicycle Club (BBC)
4 Trish Bakst Velo Club LaGrange
5 Lynn Sestak San Jose Bicycle Club
6 Elizabeth Simpson
7 Amber Pearson Rio Strada Racing
DNF Zahra Gill Team Fremont/FFBC powered by Chipot
DNF Brittaney Bolen Audi
DNF Monica Daugherty Ol' Republic/SHO-AIR
Finishers: Cat 4: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kennedy Hill Vanderkitten
2 Hailey Edgar Team City Sacramento
3 Anil Tuli Davis Bike Club Juniors Race Team
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tanya Fredricks ThirstyBear p/b Akamai
2 Elizabeth Benishin CA Technologies Racing
Finishers: Cat 2: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leah Thomas Metromint Cycling p/b The Freewheel
2 Jill Mclaughlin
3 Joanna Bechtel Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Leah Thomas
4 Elizabeth Newell JAKROO Racing Team
5 Hanna Muegge Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
6 Jane Despas ICE Sportswear p/b Pinnacle Racing
7 Holly Breck Incycle Racing p/b Full Circle Cycl
8 Camille Deluca-flaherty SJBC
9 Elise Hazlewood Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Hanna Muegge
10 Stephanie Hass Metromint Cycling b/p The Freewheel Teammate Win: Leah Thomas
DNF Cara Fitchett Folsom Bike/Trek- Women's Road Team
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 5