Log In
Roger Millikan Memorial Cycling Race • Feb 10 2019
Overcast, 53 degrees, wind 5 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Etzael Godinez
2 Odinn Thordarson BOOST CycleSport
3 Kalden Charrette Team Velosport Junior & U23 Develop
4 Evan Oelrich Team Velosport Junior & U23 Develop
5 Sawyer Dann SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
6 Evan Aparri SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
7 Ian Abrahams Elevate-KHS
8 Pierson Lumaya Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Top 5: Kalden Charrette
9 Steve Cervantes
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brady Mcdonald Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Caleb Classen Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brady Mcdonald
3 David Ruvalcaba
4 Noah Ta-perez Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brady Mcdonald
5 Ian Oelrich Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brady Mcdonald
6 Alexander Lochmiller Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brady Mcdonald
7 Connor Bentley Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brady Mcdonald
8 Osvaldo Mora Southern California Velo - Roberts
9 Pablo Lozano Southern California Velo - Roberts
10 Edward Huntsman Team Swift
11 Alvarez Andres Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brady Mcdonald
12 Timon Holec
13 Devin Wilson Team California Juniors
14 Victor Aguilar
15 Eric Castillo Southern California Velo - Roberts
16 Nikolas Lovegren Southern California Velo - Roberts
17 Evan Larson Team California Juniors
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 10   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Victor Vazquez Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Alexander Gustin Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Victor Vazquez
3 Max Van loo Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Victor Vazquez
4 Peyton Hart Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Victor Vazquez
5 Daryl Hopkins Team Swift
6 Brandon Provost BOOST CycleSport Junior Team
7 Javier Jimenez Southern California Velo - Roberts
8 Nolan Costin BOOST CycleSport Junior Team
9 Graham Weaver S2C/BOSCH Primal
10 Tyler Thorp Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Victor Vazquez
11 Ethan Sanchez Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Victor Vazquez
12 Ellis Pedersen Team California Juniors
13 Jesus Perea Southern California Velo - Roberts
14 Matthew Mckenna
15 Vincent Nghiem Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Victor Vazquez
16 Nathan Hull
17 Jairus Escajeda Southern California Velo - Roberts
18 Zeke Van rooyen BOOST CycleSport
19 Michael Williams GS Andiamo
20 Hudson Billock BOOST CycleSport Junior Team
21 Leandro Ripley
22 Riley Dao
23 Nicholas Carrera
24 Christopher Garner GS Andiamo - Travel Team
25 Niclas Schroeder SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
26 Sam Greenberg Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Victor Vazquez
27 Samuel Alpert South Bay Wheelmen
DNF Kevin Locher GS Andiamo - Travel Team
Finishers: Cat 4: 10   Cat 5: 16   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grayson Aparri
2 Gunnar Essenfeld Team Velosport Junior & U23 Develop
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charon Smith Methods to Winning Elite
2 Danny Kam Monster Media Elite Masters
3 David Holland Team JL Velo Factory Racing
4 Matthew Easter HSR Racing p/b Birdworx
5 Benjamin Petzoldt S2C/BOSCH Primal
6 Tim Coleman S2C/BOSCH Primal
7 James Qua HSR Racing p/b BIRDWORX Teammate Top 5: Matthew Easter
8 Greg Kogut S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Benjamin Petzoldt
9 Ben Vanmarcke HSR Racing p/b Birdworx Teammate Top 5: Matthew Easter
10 Chuck Huang HSR Racing p/b Birdworx Teammate Top 5: Matthew Easter
11 Max Hernandez Bahati Foundation
12 Jason Stankaitis S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Benjamin Petzoldt
13 Nathaniel Deibler Monster Media Elite Masters Teammate Top 5: Danny Kam
14 Rigo Cruz Cyclepro Racing
15 James Stark S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Benjamin Petzoldt
16 Adam Mills Monster Media Elite Masters Teammate Top 5: Danny Kam
DNF Enrique Gutierrez S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Benjamin Petzoldt
DNF Michael Onkels S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Benjamin Petzoldt
DNF Darren Williams Monster Media Elite Masters Teammate Top 5: Danny Kam
DNF Ruben Lopez Montrose Bike Shop
DNF Joel Rivera
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 9   Cat 3: 6   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Koesel Monster Media Elite Masters
2 Eric Bierman
3 Bart Clifford TEAM JL VELO-FACTORY RACING
4 Espen Kateraas
5 Shaun Bagley TEAM JL VELO-FACTORY RACING
6 Paul Chia D9 Foundation / DNA RACE TEAM
7 Ryan Dorris TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: Bart Clifford
8 Johnny Lance TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: Bart Clifford
9 Victor Ayala Velo Club La Grange
10 Jon Davis Serious Cycling
11 Michael Penta TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: Bart Clifford
12 Lare Wardrop Monster Media Racing
13 Gardner Desroberts S2C/BOSCH Primal
14 Joe Chang
15 Frank Perez Eliel Factory Team
16 Oktay Ortabasi HSR Racing p/b Birdworx
17 Ludovic Hilde All Pro Bicycles Simi Valley
18 Scott Johnson Serious Cycling
19 Christopher Bennett S2C/BOSCH Primal
20 Joel Wheeler Team JL Velo Factory Racing Teammate Top 5: Bart Clifford
21 Roger Ortiz S2C/BOSCH Primal
22 Anrew Nuckles TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: Bart Clifford
23 David Wells TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: Bart Clifford
24 Andrew Duffy Serious Cycling
25 Saul Nunez TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: Bart Clifford
26 Jon Nist Monster Media Racing
27 Chris Demarchi Monster Media Elite Masters Teammate Win: David Koesel
28 James Robbins S2C/BOSCH Primal
29 Paul Vaccari Monster Media Racing
DNF D Todd lipson
DNF Omar Quddus Serious Cycling
DNF Russ Vilaubi Team Velocity
DNF Kendall Stanley Velo Pasadena Team
DNF Delfino Pastrana S2C/BOSCH Primal
DNF John Olsen Schnur Racing
DNF Anthony Morrow S2C/BOSCH Primal
DNF Terry Johnes S2C/BOSCH Primal
DNF Joseph Gonzalez
DNF Victor Caraballo
DNF Enrique Gutierrez S2C/BOSCH Primal
DNF Michael Onkels S2C/BOSCH Primal
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 13   Cat 3: 18   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Levin Davis Phinney Foundation Masters Cy
2 Patrick Caro Go Fast - Incycle
3 Jon Davis Serious Cycling
4 James Stark S2C/BOSCH Primal
5 David Holland Team JL Velo Factory Racing
6 Shaun Bagley TEAM JL VELO-FACTORY RACING
7 James Robbins S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: James Stark
8 Michael Penta TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: David Holland
9 Artemio Martinez S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: James Stark
10 Saul Nunez TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: David Holland
11 Victor Caraballo
12 Darren Williams Monster Media Elite Masters
13 Delfino Pastrana S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: James Stark
14 Rudy Muncker Cyclery USA
15 Ramiro Arrechiga
16 Roger Ortiz S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: James Stark
17 Mike Mcmahon Team Velocity
18 Anrew Nuckles TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: David Holland
19 Erick Rodas Velo Club La Grange
20 Paul Witt
21 Brandon Ripley
DNF Michael Allec Carefast/Storck
DNF Bart Clifford TEAM JL VELO-FACTORY RACING Teammate Top 5: David Holland
DNF Andrew Duffy Serious Cycling Teammate Top 5: Jon Davis
DNF Michael Hecker
DNF Terry Johnes S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: James Stark
DNF Lare Wardrop Monster Media Racing
DNF Joel Wheeler Team JL Velo Factory Racing Teammate Top 5: David Holland
DNF Sean Wilson Bikecoach Racing Team
DNF D Todd lipson
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 9   Cat 3: 14   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jon Nist Monster Media Racing
2 Douglas D'aluisio Team Simple Green/Specialized/Rock-
3 Edwin Rojas G3Foundation / Trek
4 Yehuda Packer CORE Racing
5 Robert Knock Carefast/Storck
6 Ricky Shorts Methods to Winning Masters
7 Gardner Desroberts S2C/BOSCH Primal
8 Mario Higareda Stone House P&S Racing P/B Masi
9 Greg Wilson Velo Allegro
10 Michael Araluce
11 James Perren SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
12 Marlon Cortez IRZ Integrity RiderZ
13 Gregory Page Lightning Velo
14 Brian Matsumoto Team Simple Green
15 Robert Davis SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
16 Sarah Mattes
17 Patricia Murray SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
18 Cleaveran Law Lightning Velo
DNF Ed Marcelo Team Velocity
DNF Roger Lovett SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
DNF Michael Joseph Team Simple Green/Specialized/Rock- Teammate Top 5: Douglas D'aluisio
DNF Deogracias Asuncion IRZ Integrity RiderZ
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 13   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ulises Castillo
2 Sean Mcelroy
3 Jason Paez Southern California Velo Elite Team
4 Michael Barker
5 Leo Bugtai
6 Victoria Rodriguez
7 Justin Williams
8 Daniel Finneran
9 Ama Nsek M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
10 Kevin Cervantes
11 George Simpson UCI CT: Elevate-KHS Pro Cycling
12 Juan Cisneros SoCalCycling.com Team
13 James Piccoli UCI CT: Elevate-KHS Pro Cycling
14 Jeremiah Wiscovitch Southern California Velo Elite Team Teammate Top 5: Jason Paez
15 Jason Cianfrocca
16 John Janneck Southern California Velo Elite Team Teammate Top 5: Jason Paez
17 Leo Reyes Southern California Velo Elite Team Teammate Top 5: Jason Paez
18 Hunter Wilson Team California
19 Cesar Reyes
20 Osvaldo Mora Southern California Velo - Roberts
21 Zack Allison Team CLIF Bar Cycling
22 Duban Sanchez Cyclery USA
23 Espen Kateraas
24 Hector Morales
25 Christian Gorm
26 Tyler Locke
27 Kyle Swanson UCI CT: Elevate-KHS Pro Cycling
28 Ruben Saatjian SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
29 Steven Fuller Southern California Velo
30 Adam Roberge
31 Daniel Zitter SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
32 Matt Brantveyn SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
33 Peter Alter
34 Isaiah Oliver Ride Bikes
35 Brian Mcculloch UCI CT: Elevate-KHS Pro Cycling
36 Eric Boarman SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
37 David Baar Plant Power Racing p/b Vegan Athlet
38 Michael Green SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
39 Martin Adamczyk SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
40 Tim Woo Impact Racing Team
41 David Kennedy D9 Foundation / DNA/CBS Cycling Rac
42 Eric Castillo Southern California Velo - Roberts
43 Ben Bertiger SoCalCycling.com Team
44 Oktay Ortabasi HSR Racing p/b Birdworx
45 Jordan Cheyne
46 Spencer Ito
47 Paul Chia D9 Foundation / DNA RACE TEAM
48 Chris Weddington
49 Arturo Anaya
50 Dante Young
51 Diego Binatena
52 Chuck Huang HSR Racing p/b Birdworx
DNF Victor Ayala Velo Club La Grange
DNF Rahsaan Bahati Methods to Winning Elite
DNF Andrew Bosco Southern California Velo Elite Team Teammate Top 5: Jason Paez
DNF Kory Cook Pacific Premier Bank
DNF Nigel De sota M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
DNF Chris Demarchi Monster Media Elite Masters
DNF Thomas Fuller Cyclery USA
DNF ? Samuel
DNF Johnny Lance TEAM JL VELO-FACTORY RACING
DNF Tyler Locke
DNF Adam Mills Monster Media Elite Masters
DNF Angel Munoz
DNF Charon Smith Methods to Winning Elite
DNF Cory Williams
DNF Patrick Caro Go Fast - Incycle
DNF Douglas D'aluisio Team Simple Green/Specialized/Rock-
DNF David Ruvalcaba
DNF Graham Goldstein
DNF Erick Herrera bojorquez
DNF John Garbo Pacific Premier Bank
Finishers: Cat 1: 35   Cat 2: 29   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Levi Jefferies
2 David Garcia SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
3 Indy Villacorta Serious Cycling
4 Nazaret Ruiz GBS Racing
5 Ben Vanmarcke HSR Racing p/b Birdworx
6 Jared Shimizu Southern California Velo
7 Jonathan Wood Fount Cycling Guild
8 Trevor Lien SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Top 5: David Garcia
9 Alexander Lochmiller Team Velosport Junior & U23 Develop
10 Kevin Barker
11 Reilly Carlton
12 Garrison Mejia GALAXY CYCLING
13 Maison Chen
14 Jordan Zhdanov Serious Cycling Teammate Top 5: Indy Villacorta
15 Alvarez Andres Team Velosport Junior & U23 Develop
16 Tyler Johnson Go Fast - Incycle
17 Marcel Aguiar SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Top 5: David Garcia
18 Bryan Sedillo South Bay Wheelmen
19 Marco Rodriguez South Bay Wheelmen
20 Victor Antonio
21 Reece Macdonald Pen Velo Racing/Summit Bicycles
22 Connor Bentley Team Velosport Junior & U23 Develop
23 Enrique Gutierrez S2C/BOSCH Primal
24 Max Haggard
25 Christopher Morales SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Top 5: David Garcia
26 Prince Patel Serious Cycling Teammate Top 5: Indy Villacorta
27 Caleb Classen Team Velosport Junior & U23 Develop
28 Andrew Stallings Go Fast - Incycle
29 Manuel Aguilar Cognition Racing Road
30 Brendon Confer Fount Cycling Guild
31 Matthew Rhoads
32 Devin Wilson Team California Juniors
33 Ted Teyber To Be Determined
34 Ivan Fernandez ORIGIN Racing
35 Michael Robinson
36 Giona Fabbri Century Road Club Development Found
37 Pablo Lozano Southern California Velo - Roberts
38 Edward Huntsman Team Swift
DNF Elijah Baker Velo Pasadena Team
DNF Oscar Cervantes South Bay Wheelmen
DNF Edward Horvet
DNF Samuel Macias CFT/PREMIUM-REALTY Cycling Team
DNF Carlos Martinez -fernandez South Bay Wheelmen
DNF Nick Mckenna
DNF Joshua Sayre Serious Cycling Teammate Top 5: Indy Villacorta
DNF David Wells TEAM JL VELO-FACTORY RACING
DNF Frank Wyer
DNF Omar Quddus Serious Cycling Teammate Top 5: Indy Villacorta
DNF David Robinson
DNF Ronny Chalk Southern California Velo
DNF Oscar Gutierrez GBS Racing Teammate Top 5: Nazaret Ruiz
DNF Nikolas Lovegren Southern California Velo - Roberts
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 49   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Clunies SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
2 Irvin Zavaleta
3 John Mcgarry SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Greg Clunies
4 Wesley Watanabe Cosmos Factory p/b H&S Bikes
5 Marc Aguilar Coureur - Canyon Elite Cycling
6 Sean Grumney
7 Felipe Zamora Serious Cycling
8 Nathan Torres Go Fast - Incycle
9 Mike Starr
10 Ray Vega Serious Cycling
11 Marcus Cheek SquadraSF p/b Terun
12 William Denman PAA Cycling
13 Justin Menner Cosmos Factory p/b H&S Bikes Teammate Top 5: Wesley Watanabe
14 Luis Escajeda Go Fast - Incycle
15 Jose Juarez ismale pastrana S2C/BOSCH Primal
16 Peter Dixon PAA Cycling
17 Dylan Nerren Monster Media Elite Development
18 Daryl Hopkins Team Swift
19 Tristan Vargas Southern California Velo
20 Matthew Durand SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Greg Clunies
21 Robert Davis SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Greg Clunies
22 Graham Johnson SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Greg Clunies
23 Mark Rocha Padyak Racing Team
24 Christian Cabral Go Fast - Incycle
25 Trinity Gau Team Velosport Junior & U23 Develop
26 Philip Cutler University of California-San Diego
27 Sebastian Graeber
28 Tom Tolhurst
29 Dustyn Benedict Methods to Winning Masters
30 ? Dnp
31 Brian Garner Bikecoach Racing Team
DNF Tyler Arnoldi Plant Power Racing p/b Vegan Athlet
DNF Benjamin Baehren
DNF Joshua Bonnici SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Greg Clunies
DNF Michael Cordts Go Fast
DNF Nicholas Deschamps SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Greg Clunies
DNF Danny Diaz
DNF Eric Diaz
DNF Zane Fleming Southern California Velo
DNF Jorge Golcher
DNF Peyton Hart Team Velosport Junior & U23 Develop
DNF David Holowach
DNF Jacob Longo Go Fast - Incycle
DNF Jonathan Miller SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Greg Clunies
DNF Coit Monell
DNF Mike Monell
DNF Luis Pastrana DARE
DNF Robert Skillman
DNF Phillip Skulte Mens Racing
DNF Graham Weaver S2C/BOSCH Primal
DNF Derel Wolfe Go Fast
DNF Gilberto Zavaleta Breakaway Cycling / Children’s Char
DNF Cameron Baird
DNF ? Dnp Team Velosport Junior & U23 Develop
Finishers: Cat 4: 32   Cat 5: 21   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peyton Hart Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Marc Aguilar Coureur - Canyon Elite Cycling
3 Alexander Gustin Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Peyton Hart
4 Greg Clunies SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
5 Huanxi Liu
6 Gilberto Zavaleta Breakaway Cycling / Children’s Char
7 Philip Cutler University of California-San Diego
8 Cameron Baird
9 Erik Mueller
10 Peter Cameron Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
11 Jacob Longo Go Fast - Incycle
12 Phillip Skulte Mens Racing
13 Angelo Battle
14 Derel Wolfe Go Fast
15 Hector Varagoza Alterra Home Loans Cycling Team
16 Robert Skillman
17 Saurabh Kulkarni
18 David Francis SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Top 5: Greg Clunies
19 Danny Diaz
20 Jorge Golcher
21 Sebastian Graeber
22 Nicholas Deschamps SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Top 5: Greg Clunies
23 Derek Slabosz
24 ? Dnp
25 Ryan Dunn
26 Augusto Vega SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Top 5: Greg Clunies
27 ? Dnp Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Peyton Hart
28 David Holowach
29 Brian Loutherback
30 Tyler Arnoldi Plant Power Racing p/b Vegan Athlet
31 Joey Carrillo Alterra Home Loans Cycling Team
DNF Benjamin Baehren
DNF Zane Fleming Southern California Velo
DNF Conor Jones PAA Cycling
DNF Mike Monell
DNF Graham Weaver S2C/BOSCH Primal
DNF Lizardo Rodas
DNF ? Dnp Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Peyton Hart
Finishers: Cat 5: 35   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eire Chen Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Sofia Rossi Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Eire Chen
3 Alexa Castro Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Eire Chen
4 Audrey Aparri SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lynda Cruz Alterra Home Loans Cycling Team
2 Sofia Rossi Team Velosport Junior & U23 Develop
3 Alexa Castro Team Velosport Junior & U23 Develop
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chloe Patrick Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Paula Che Ironfly
3 Eire Chen Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Chloe Patrick
4 Stella Hale SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
5 Katy Cohen GS Andiamo - Redlands Legends
6 Hannah Mejia GALAXY CYCLING
7 Julia Oghigian
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Finishers: Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Felicia Castellanos CFT/PREMIUM-REALTY Cycling Team
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Howe
2 Holly Breck Go Fast - Incycle
3 Shelby Reynolds Monster Media Elite Women
4 Avry Howes Southern California Velo
5 Hayley Bates Levine Law Group Elite Cycling Team
6 Jessica Baumgardner Fig Mtn Brew Racing
7 Katherine Nadler San Diego Bicycle Club
8 Jenna Klein SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
9 Charity Chia D9 Foundation / DNA RACE TEAM
10 Priscilla Calderon Cannondale
11 Georgeta Ungureanu Sisterhood of Cycling
12 Sarah Shipley SkyFlash Racing
13 Esther Lee Team isocentric
14 Samantha Heinrich Southern California Velo Elite Team
15 Brooke Hannon Gray Goat Sports
16 Randi Gino Sisterhood of Cycling
DNF Lizbeth Ureno armas
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 5   Cat 3: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Howe
2 Mary Joyce monton Sisterhood of Cycling
3 Chloe Patrick Team Velosport Junior & U23 Develop
4 Melissa Haley Go Fast - Incycle
5 Kelly Boone D9 Foundation / DNA/CBS Cycling Rac
6 Patricia Murray SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
7 Lynda Cruz
8 Melissa Locher Bikecoach Women's Racing Team
9 Josephine Fouts San Diego Bicycle Club
10 Stella Hale SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
DNF Abigail Mccrea Go Fast - Incycle Teammate Top 5: Melissa Haley
DNF Hannah Mejia GALAXY CYCLING
DNF Esther Lee Team isocentric
DNF Sarah Shipley SkyFlash Racing
DNF Georgeta Ungureanu Sisterhood of Cycling Teammate Top 5: Mary Joyce monton
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 8   Cat 5: 2