Log In
Suisun Harbor Criterium • Aug 11 2019
Clear, 80 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Mathiesen Team Swift
2 Garret Smith
3 Zac Rossen SJBC
4 Andy Garzoli Main Street Elite Cycling
5 Artem Shmidt
6 Gabriele Boncoraglio SquadraSF p/b Terun
7 Richard Jones SJBC Teammate Top 5: Zac Rossen
8 Stuart Watson Dolce Vita Cycling p/b SL2
9 Yuri Gonzaga SquadraSF p/b Terun
10 Lorenzo Feher Team City Sacramento
11 Peadar O'mochain Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
12 Griffin Nemitz Draft Punk Cycling p/b Paul Compone
13 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Frank Greco jr Velocause Centraal Cycling
15 Artun Duransoy Tieni Duro Junior Cycling Team
16 Nate Pearson
17 Brian Bailey Revolution Racing p/b Jakroo
18 Ernest Sanchez S2C/BOSCH pb Primal
18 Uri Friedman
Finishers: Cat 3: 18   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Flynn
2 Gianmarco Puglisi TMB Development p/b Equator Coffees
3 Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles
4 Przemek Tutak VSRT
5 Hector Alanis Los Gatos Bicycle Racing Club
6 Kenneth Oei
7 Bill Hendrix
8 Chris Hopkins Kinetic Cycling
9 Paul Levy Team City Racing
10 Huy Trinh Carefast/Storck
11 Hernan Gatpandan Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Jhenrick James dadula
12 Quincy Dunlap
13 Luis Gomez Los Gatos Bicycle Racing Club Teammate Top 5: Hector Alanis
14 Bryan Petro Valley Spokesman Racing Team
15 Matthew Maurer SunPower Racing
16 Ethan Fann
17 Sky Carrington
18 Bryan Nguyen Dolce Vita Cycling p/b SL2
19 Alex Frankel team swift
20 Michael Ungerer
21 Kevin Cox
22 Drew Willner
23 Christian Griffith SquadraSF p/b Terun
24 Graham Hymus Davis Bike Club Race Team
25 Octavio Hernandez
26 Unknown Rider
27 Grant Feige Team Swift
28 David Lapointe Berkeley Bicycle Club
29 Unknown Rider
30 Donald Hersam
31 Aaron Froley MBRC
32 Blake Herrmann
33 Victor Loyola Tieni Duro
34 Eric Hardrath n/a
36 Gabriel Munoz
36 Narciso Avina
37 Travis Risley Team Swift
37 Rebekah Potter Big Orange Cycling p/b Beach Body P
38 Ross Mclaughlin
39 Taj Krieger
DNF Narciso Avina
DNF Loree Mckinney OTF Racing Team
DNF Rafael Cubero
DNF Michael Snuffer Audi Reno Tahoe
Finishers: Cat 4: 21   Cat 5: 15   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Wood
2 David Allen Cognition
3 Nate Pearson
4 Gregory White SP2life Elite Cycling Team
5 Nabil Samaan
6 Gregory Kennedy KaiVelo
7 Cameron Walker Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
8 Russell White SP2life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Gregory White
9 Philip Roberts Divine Electric NorCal
10 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
11 Jimmy Miller Cognition Racing Road
12 Hussein Saffouri KaiVelo Racing
13 Robb Herrick Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
14 Steve D'alencon??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles
15 Brian Bailey Revolution Racing p/b Jakroo
16 Matthew Sloan Cognition Teammate Top 5: David Allen
17 Matthew Mcnamara
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 6   Cat 3: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Rasmussen Red Peloton
2 Przemek Tutak VSRT
3 Joshua Christman Davis Bike Club Race Team
4 Bryan Petro Valley Spokesman Racing Team
5 Huy Trinh Carefast/Storck
6 Christopher Flynn 0
7 Drew Noel Trafiq vs. Traffic
8 David Lapointe Berkeley Bicycle Club
9 Michael Riyanto Dolce Vita Cycling p/b SL2
10 Paul Marshall SJBC
11 Graham Hymus Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Joshua Christman
12 Quincy Dunlap
13 Rafael Cubero
14 Matthew Pyke SJBC
15 Willem Roux 0
16 Peter Ekman Clean Power Cycling pb TESLA
16 Brian Castelli Red Peloton Teammate Win: Cole Rasmussen
17 Ninos Gergeo CBRE
DNF Loree Mckinney OTF Racing Team
DNF Rodney Dutra East Bay Cyclist (Club)
DNF Michael Snuffer Audi Reno Tahoe
Finishers: Cat 4: 13   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yutch Cowhie ThirstyBear Cycling
2 David Allen Cognition
3 Sean Smith R4R Make A Wish
4 Andre Tenthorey Sacramento Golden Wheelmen
5 Robert Sperling ThirstyBear Cycling Teammate Win: Yutch Cowhie
6 Nabil Samaan
7 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
8 Hussein Saffouri KaiVelo Racing
9 Andrew Nevitt SquadraSF p/b Terun
10 Philip Roberts
11 David Wierzba
12 Richard Jones Splunk Racing
13 Steve D'alencon??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Scott Sommerfeld Bell Real Estate Cycling
15 Jason Cruser R4R-Make A Wish Teammate Top 5: Sean Smith
16 Robb Herrick Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
17 Kristen Faulkner Revolution Racing p/b Jakroo
18 Unknown Rider
19 Matthew Sloan Cognition Teammate Top 5: David Allen
20 Anthony Eng Team Oakland Cycling
21 Tim Culbertson Hagens Berman Cycling
22 Marissa Axell Clean Power Cycling pb TESLA
DNF John Simmons Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Unknown Rider Revolution Racing p/b Jakroo
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 11   Cat 3: 6   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
2 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
3 Andrew Nevitt SquadraSF p/b Terun
4 Richard Jones
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Chatlaong Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
2 Joshua Carling SP2 Life Elite Cycling Team
3 Jeff Linder Terun Elite
4 Zachary Gottesman Terun Elite
5 Andrew Goessling Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Matt Chatlaong
6 Gavin Murray Marc Pro Cycling Team
7 Fernando Padilla CBRE Racing
8 David Michael sweet Sunpower Racing
9 Roman Kilun Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Matt Chatlaong
10 Andrew Haslem Terun Elite Teammate Top 5: Jeff Linder
11 Maxime Richard CC Etupes Le Doubs Pays de Montblia
12 Robert Terra Terun Elite Teammate Top 5: Jeff Linder
13 Chris Evans Terun Elite Teammate Top 5: Jeff Linder
14 Alexi Gabuyo
15 Cameron Hawk SP2life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Joshua Carling
16 Cooper Shanks Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Matt Chatlaong
17 Fergus Tanaka AMain Cycling Team
18 Eric Cockrell AMain Cycling Team
19 Travis Mceuen TMB Development p/b Equator Coffees
20 Colby Farrell
20 Samuel Hill SP2 Life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Joshua Carling
21 Christopher Beall Terun Elite Teammate Top 5: Jeff Linder
DNF Stephen Doll Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNF Karl Wurzbach Davis Bike Club Race Team
DNF Russell White SP2 Life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Joshua Carling
DNF Jeffrey Buscheck Davis Bike Club Race Team
DNF Robert Lander AMain Cycling Team
DNF Gregory White SP2 Life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Joshua Carling
Finishers: Cat 1: 19   Cat 2: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Juliette Olson Revolution Racing p/b Jakroo
2 Marissa Axell Revolution Racing p/b Jakroo Teammate Win: Juliette Olson
3 Madeline Frechette SheSpoke Racing
4 Kristen Faulkner Revolution Racing p/b Jakroo Teammate Win: Juliette Olson
5 Fnu Novita
6 Megan Brinkmeyer Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Anna Stewart Bell Real Estate Cycling
DNF Gabrielle Zacks Revolution Racing p/b Jakroo Teammate Win: Juliette Olson
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 4