Log In
Giro Di San Francisco • Sep 3 2012
Clear, 60 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dana Williams Team Mike's Bikes
2 Eric Riggs Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
3 James Laberge Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
4 Sterling Magnell Wonderful Piatachios
5 Joshua Carling Michael David Winery Cycling Team
6 Aj Kennedy CalNorte VC Switchbacks
7 Tyler Brandt Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
8 Randy Bramblett McGuire Cycling Team
9 Ben Bertiger Stage 17
10 Charles Hutcheson Marc Pro - Strava
11 Sam Bassetti California Giant/Specialized
12 Michael Charleton Red Peloton
13 Keith Hillier Marc Pro - Strava
14 David Grundman Michael David Winery Cycling Team Teammate Top 5: Joshua Carling
15 Andrew Goessling Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
16 Matt Schaupp Ritte Elite U23 Development Team
17 Jeff Linder Webcor/Alto Velo
18 Daniel Katz Stage 17 Racing
19 John Bergmann Team Clif Bar
20 Rainier Schaefer Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
21 Maxim Jenkins Competitive Cyclist Racing Team
22 Mark Shimahara Team Clif Bar
23 Taylor Bertrand-barrett Wonderful Piatachios Teammate Top 5: Sterling Magnell
24 Paul Penn Contra Costa Cycling Club
25 Paul Sumner Divine Electric NorCal
26 Nathan Freed Marc Pro - Strava
27 Julian Martinez Fremont Bank Cycling Team
28 Reese Levine Tieni Duro
29 Kyle Murphy MASH SF
30 Mitchell Trux Metromint Cycling
31 Eric Losak Team Clif Bar
32 Matthew Valencia Team Specialized Racing Juniors
33 Fergus Tanaka Chica Sexy
34 Justin Rossi Marc Pro - Strava
35 Gregory White Davis Bike Club Race Team
36 Eric Wohlberg form fitness
37 David Mesa Chica Sexy
38 Simon Essl ELBOWZ Racing
39 Brian Finnerty
40 Ryan Ramos Metromint Cycling
41 Mark Wisecup
42 Watanabe Takahiro Kyoto Sangyo
43 Roman Kilun Kenda-5Hour Energy.
44 Peter Brown Team Clover
45 Mark Marquez Fremont Bank Cycling Team
46 Jack Maddux Team Specialized Racing Juniors
47 Kenny Strickland Metromint Cycling
48 Alexander Walters DBC
49 Arthur Rand Marc Pro - Strava
50 Raffi Jilizian FORM Fitness Racing
51 Aaron Beardsley Studio Velo
52 Russell White Davis Bike Club
53 Sergei Badeka
54 Luciano Sponza Davis Bike Club Race Team
55 Jonathan Teeter Marc Pro - Strava
56 Gardie Jackson
57 Tosh Clements Stage 17 Racing
58 Brian Ziegler Team Fremont/FFB p/b Chipotle
59 Blake Anton Team Clif Bar Cycling
60 Nathanael Christensen Michael David Winery Cycling Team Teammate Top 5: Joshua Carling
61 James Hardy SquadraSF
62 Travis Lyons Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
63 Robert Evans McGuire Cycling Team
64 Rand Miller California Giant/Specialized
65 Nick Schaffner Marc Pro - Strava
66 ? Lynch Davis Bike Club Race Team
67 Stephen O'mara Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
68 Richard Snodsmith Fusion Sport USA
69 Tomatsuri Yusuke Kyoto Sangyo
70 Joseph Ison Freewheel-BRITEsport
71 Ryan Johnson Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
72 Stephen Pelaez Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
73 Michael Pugh Davis Bike Club Race Team
74 James Stout team traveller
75 Mackenzie Kelly Ritte Elite U23 Development Team
76 Thomas Godfrey NCVC/UnitedHealthcare
77 Patrick Briggs SPR p/b Dayka & Hackett
78 Tyler Dibble Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
79 Ethan Atkins Metromint Cycling
80 Jeremy Dixon LaGrange
81 Joe Dickerson McGuire Cycling Team
82 Kris Lunning Marc Pro - Strava
83 David Mccook McGuire Cycling Team
84 Sean Mcbride
85 Nole Studley Davis Bike Club
86 Henry Scholz Team Mike's Bikes Teammate Win: Dana Williams
87 Michael Ma Form Fitness
Finishers: Cat 1: 42   Cat 2: 42   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Fonseca Zenn Cycling Team
2 Philip Roberts CyclesFANATIC.com
3 Jonathan Eropkin SAFEWAY/GA PRC Group/Bicycles Plus
4 Richard Steele Sacramento Golden Wheelmen
5 Trevor White SquadraSF
6 John Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
7 Judd Van sickle Folsom Bike/Mercedes Benz Elite
8 Scott Penzarella Studio Velo
9 Nick Theobald SAFEWAY/GA PRC Group/Bicycles Plus Teammate Top 5: Jonathan Eropkin
10 Shaun Bagley Momentum Cycling LLC
11 Keith Szolusha CyclesFanatic.com Teammate Top 5: Philip Roberts
12 Scott Derdenger Divine Electric Norcal
13 Chris Ott HDR Racing p/b Lombardi Sports
14 Joshua Grass Kovarus/Wells Fargo Racing Team
15 Denin Sahovic Squadra SF Teammate Top 5: Trevor White
16 Patrick Tafoya SAFEWAY/GA PRC Group/Bicycles Plus Teammate Top 5: Jonathan Eropkin
17 Alfred Berghout Form Fitness
18 Richard Snodsmith Fusion Sport USA
19 Aaron Beardsley Studio Velo
20 Aaron Patterson SJBC
21 Joe Molinari Form Fitness
22 Sean Smith SquadraSF Teammate Top 5: Trevor White
23 Eric Davis SquadraSF Teammate Top 5: Trevor White
24 Mitch Boehs Sierra Pacific Racing p/b Dayka & H
25 James Hardy SquadraSF Teammate Top 5: Trevor White
26 Nabil Samaan sustainable cycling
27 Alvaro Mosquera Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
28 John Koslosky Castro Valley Cyclery/ Northgate/ P
29 Jeremy Dixon LaGrange
30 Jason James SquadraSF Teammate Top 5: Trevor White
31 Chris Black Morgan Stanley /Specialized
32 Robert Britt Studio Velo
33 Emory Ball SquadraSF Teammate Top 5: Trevor White
34 Carl Hekkert Form Fitness
35 Keith Defiebre Cycles FANATIC Factory Racing
36 Brandon Correia Cycles FANATIC Factory Racing
37 John Cavanaugh HDR Racing p/b Lombardi Sports
38 Thomas Newmeyer Studio Velo
39 Chris Carscadden HDR Racing p/b Lombardi Sports
40 Markus Roccaro Peninsula Velo Racing
41 Sascha Messner Taleo Racing
42 Garrett Wynne Olympic Club
43 Matthew Rolandson
44 Santiago Bolon Christian Cycling - Hammer Nutritio
45 Kevin Klein HDR Racing p/b Lombardi Sports
46 Craig Parker Echelon/Charity of Choice
47 Craig Parker Echelon/Charity of Choice
48 Richard Reffner
49 John Blasquez
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 17   Cat 3: 21   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Klein HDR Racing p/b Lombardi Sports
2 Michael Pugh Davis Bike Club Race Team
3 John Fairbanks Morgan Stanley
4 Lawrence Nolan Team Specialized Racing Masters
5 Dirk Himley Echelon Gran Fondo/Charity of Choic
6 Craig Parker Echelon/Charity of Choice
7 Chris Black Morgan Stanley/Specialized
8 John O'neill Team Clover
9 Patrick Tafoya SAFEWAY/PRC Group/Bicycles Plus
10 David Acri SquadraSF
11 Shin Umeda Webcor/Alto Velo
12 Rick Lawton Kovarus/Wells Fargo Racing Team
13 Michael Boehme Colavita Racing-Norcal
14 Dan Shore Fun Sport Bikes Cycling Team
15 Irving Arguello IronDataThirstyBearCycling.com
16 James Suzuki Major Motion Cycling Club
17 Nabil Samaan sustainable cycling
18 Russell Clays Christian Cycling - Hammer Nutritio
19 Dennis Pedersen Team Bicycle Trip/Symantec
20 Gregory Pike VOS Racing
21 Daniel Lee Windsor Bicycle Center
22 Keith Hartstein 545 Velo
23 Morgan Mahanke Team Bicycles Plus / Sierra Nevada
24 Sean Williams East Bay Velo Club
25 Phillip Heiman Colavita Racing-Norcal
26 Michael Woodburn Kovarus/Wells Fargo Racing Team
27 Vance Russell Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Michael Pugh
28 Richard Jones Major Motion Cycling Club
29 Darryl Smith Christian Cycling-Hammer Nutrition
30 Santiago Bolon Christian Cycling - Hammer Nutritio
31 Dennis King CCT
32 John Koslosky Castro Valley Cyclery/ Northgate/ P
33 Kelly Silberberg SJBC
34 John Blasquez Castro Valley Cyclery/Northgate/Pan
35 Roger Marquis East Bay Velo Club
36 Jess Raphael HEALTH IS WEALTH RACING TEAM
37 Myong-jae Kim Health Is Wealth
38 Richard Reffner
39 Duane Strawser SHO-AIR/SERT
40 Joe Molinari Form Fitness
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 7   Cat 3: 26   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zeke Mostov Slipstream-Craddock Junior Developm
2 Matthew Hough SquadraSF
3 Francisco Padilla Taleo racing
4 Robbie Farrens Tieni Duro
5 Nick Baird Sierra Pacific Racing p/b Dayka & H
6 Sean Mcelroy Team Specialized Racing Juniors
7 Jonathan Pettengill Audi/Kryki Sports
8 Ryan Wei OTR Racing
9 Will Rose Chica Sexy
10 Andrew Alonis Peninsula Velo
11 Chris Gaitos Team Fremont/FFBC powered by Chipot
12 Randall Smith Peninsula Velo Racing
13 Christopher Leibman Webcor / Alto Velo
14 Jonathan Barbus
15 Tom Edwards
16 Joshua Grass Kovarus/Wells Fargo Racing Team
17 Paul Ngo Team Mike's Bikes
18 Aaron Patterson SJBC
19 Don Chapin Don Chapin Monterey Bay Racing Team
20 Fernando Padilla Tieni Duro Teammate Top 5: Robbie Farrens
21 Reginald Trimingham Davis Bike Club Race Team
22 Robert Britt Studio Velo
23 Denin Sahovic Squadra SF Teammate Top 5: Matthew Hough
24 Eric Zumwalt R4R Make-A-Wish
25 Ryan Oakes Chico Corsa Cycling Club
26 Trevor Gomes Delta Velo/Michael David Winery Rac
27 Patrick Callan Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
28 Kalani Hines Metromint Cycling
29 Jeffrey Palileo SquadraSF Teammate Top 5: Matthew Hough
30 Jared Hudson SquadraSF Teammate Top 5: Matthew Hough
31 Jared Prince N/A
32 Curt Mills Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
33 Oliver Ryan R4R-Make A Wish
34 Thomas Dillon Peninsula Velo Racing
35 Tim Tsuruda Chica Sexy
36 K Benjamin knipe Berkeley Bicycle Club (BBC)
37 Alex Lockwood Fusion Sport
38 Eliot Logan Metromint Cycling
39 Jeffrey Buscheck University of California/ Davis
40 Zachary Scott Berkeley Bicycle Club (BBC)
41 Magnus Gille Webcor/Alto Velo
42 Patrick Abille Predator Cycling
43 Adam Ocamb Tieni Duro Junior Cycling Team
44 Michael Kopp Taleo Racing Teammate Top 5: Francisco Padilla
45 David Bangor Chica Sexy
46 Alvaro Mosquera Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
47 Rocky Fletcher Rio Strada Racing
48 Peter Tousignant Taleo Racing Teammate Top 5: Francisco Padilla
49 Mario Hernandez SquadraSF Teammate Top 5: Matthew Hough
50 Casey Fallon Rio Strada Racing
51 Daniel Vigil Squadra SF Teammate Top 5: Matthew Hough
52 Jason Saltzman Team Specialized Racing Juniors
53 Brennan Percy chico corsa
54 Christopher Bosch
55 Tommy Lucas Team Swift
56 Robert Orcutt WEBCOR/ALTO VELO
57 Robert Quandt-collier Metromint Cycling
58 Rey Surla Team Fremont p/b Chipotle
59 Rann Valdez Kovarus/ Wells Fargo Racing Team
60 Dan Tedford SquadraSF Teammate Top 5: Matthew Hough
61 Louis Toba Webcor/Alto Velo
62 Peter Kenton Tieni Duro Junior Cycling Team
63 Hussein Saffouri Berkeley Bicycle Club (BBC)
64 Chris Menicou Team Fremont/FFBC powered by Chipot
65 John Blasquez
66 Dan Adkins Metromint Cycling
67 Jesse Berkowitz Berkeley Bicycle Club
68 Jonathan Christensen Team Specialized Racing Juniors
69 Keith Hartstein 545 Velo
Finishers: Cat 3: 68   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Condon Team Every Man Jack
2 Percy Bautista Webcor/Alto Velo
3 Gerald Sylvester Webcor/Alto Velo
4 Phill Mai Team Fremont p/b Chipotle
5 Frank Kim Evergreen Cycling
6 Juan Lopez Riders One
7 Herman Shum Christian Cycling - Hammer Nutirtio
8 Matthew Batz Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Percy Bautista
9 Michael Ewing
10 Jeong Kim Willow Glen Bicycles
11 Jeff Slaton Davis Bike Club Race Team
12 Ty Arnold unattached
13 Marty Panos Taleo Racing
14 Daniel Petersen Fightin' Bobas
15 Jeff Anderson
16 Chuck Spiteri Peninsula Velo Racing
17 Steve Wilson Village Peddler
18 Chris Morris Folsom Bike/Mercedes Benz
19 Noah Hutcher Tallgrass Cycling Club
20 Daniel Mcnelly
21 Amin Tamariz Webcor / Alto Velo Teammate Top 5: Percy Bautista
22 Mike Reed Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Percy Bautista
23 Chad Richards Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
24 Chris Mccrary Forward Motion Race Club
25 Gregg Marioni California Giant Berry Farms/Specia
26 Laurence Hall Berkeley Bicycle Club (BBC)
27 Brent Christian Folsom Bike/Mercedes-Benz
28 David Tricamo dfl
29 Manny Managbanag SJBC
30 Michael Medina Team Mad Cat
31 Osvaldo Tomatis Berkeley bicycle club (BBC)
32 Charles Himes Windsor Bicycle Center
33 Charles Spelman Mellow Motors
34 Carlos Corujo Freewheel-BRITEsport
35 Allen Brumm Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Percy Bautista
36 Michael Miu Team Fremont/FFBC powered by Chipot
37 Bernard Cushing Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Percy Bautista
38 Mark Mastoras
39 Michael Coppolino Unattached
40 Jack Backus Team Oakland Cycling
41 Tony Dzoan Team Fremont / FFBC powered by Chip
42 Rome Mubarak Major Motion Cycling Club
43 Frederic Lequient Taleo Racing
44 Mark Sneed Major Motion Cycling Club
45 Salifu Mohammed North American Velo
46 Raymond Wong Davis bike club race team
47 Tsrag Koezta ?
48 Dean Abt Team Oakland Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 44   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Lander Team City Sacramento
2 Jon Roldan Webcor/Alto Velo
3 Steven Tortorelli Team Chica Sexy
4 Justin Leong SJBC
5 Herman Shum Christian Cycling - Hammer Nutirtio
6 Andrew Knickerbocker Forward Motion Race Club
7 Jeff Wong
8 Clint Williams Chocolate Fish Coffee Roasters p/b
9 Percy Bautista Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Jon Roldan
10 Stanley Goto Team Swift
11 Rob Morris Engine No.11
12 Andres Douzoglou Tribe Racing
13 Justin Balderston Team Mike's Bikes
14 Laurence Hall Berkeley Bicycle Club (BBC)
15 Mark Saeturn eden racing club
16 Daniel Williams Fuji-Oval Racing
17 Adrian Luis
18 Gabriel Gandara Team City Sacramento Teammate Win: Robert Lander
19 Alexander Reimers
20 Trevor Ellsworth Audi Cycling Team
21 Ian Naccarato Nature's Bakery
22 Phill Mai Team Fremont p/b Chipotle
23 Adam Garcia
24 Joseph Fong Team CVC
25 Eric Blackburn windsor bicycle center
26 Garrett Marking Chico Corsa
27 Michael Chase
28 Matthew Batz Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Jon Roldan
29 Glenn Wallin velo reno
30 Andrew Thomson Tri Valley Velo
31 Troy Strickland SJBC Teammate Top 5: Justin Leong
32 David Malachowski Eden Bicycles Racing Club
33 Dean Pogni Tam Bikes
34 Ryan Clarke Team Swift
35 Simon Tuttle
36 Uri Friedman Chica Sexy
37 Christopher Fan Team Oakland
38 Allen Brumm Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Jon Roldan
39 Mario Nicholas SquadraSF
40 Langdon Taguiped enginf 11
41 Samuel Schneider
42 Juan Rosas bike station aptos
43 Eric Chi Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Jon Roldan
44 Eric Mcglennon
45 Dominic Salbatera
46 Eric Hardrath
47 Ward Covert Michael David Winery Cycling Team36
48 Jeremiah Davis Major Motion
49 Marius Farioletti Affinity Cycles
50 Garcia Blas bike station aptos
51 Oscar Garcia bike station aptos
52 Seth Leidy Berkeley Bicycle Club (BBC)
53 Michael Leung Team Fremont/FFBC powered by Chipot
54 Bernard Orencia
55 Owsaldo Padilla Taleo Racing
56 Adam Raul
57 Mike Reed Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Jon Roldan
58 Jp Rutledge Mike's Bikes
59 Yao Saetern San Francisco State University
60 Douglas Schaller
61 Gerald Sylvester Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Jon Roldan
62 Amin Tamariz Webcor / Alto Velo Teammate Top 5: Jon Roldan
63 Warrick Taylor Peninsula Velo Racing
64 Chad Tis
65 Nicholas Tudoni
66 Henry Ward
67 Deniz Warraich Tri Valley Velo
68 Kalman Zeiger Chica Sexy
69 Ed Ashen Team City Sacramento Teammate Win: Robert Lander
70 Michael Betts Mission Cycling
71 Mark Blanton Team Oakland
72 Adam Joseph brochstein
73 Marcus Carr Cal Triathlon
74 Brandon Chen Team Fremont powerd by Chipotle
75 Paul Correa San Jose Bicycle Club
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 46   Cat 5: 22   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Elizabeth maroon Folsom Bike/Mercedes Benz
2 Elle Anderson Touchstone Climbing
3 Martina Patella Red Racing
4 Jane Robertson Metromint Cycling
5 Mary Ellen ash Stevens Bikes p/b Pactimo
6 Heather Ross Team TIBCO II
7 Molly Van houweling Metromint Cycling Teammate Top 5: Jane Robertson
8 Carol Irving Touchstone Climbing Teammate Top 5: Elle Anderson
9 Olivia Dillon NOW and Novartis for MS
10 Fiona Strouts Stevens Bikes p/b Pactimo Teammate Top 5: Mary Ellen ash
11 Amanda Seigle metromint cycling Teammate Top 5: Jane Robertson
12 Laurel Green Early Bird Womens Developmental Cyc
13 Mari Hunter Team Clover
14 Patricia Black Red Racing Teammate Top 5: Martina Patella
15 Julie Bellerose Metromint Cycling Teammate Top 5: Jane Robertson
16 Erica Greif Reno Wheelmen
17 Rita Szeto Touchstone Climbing Teammate Top 5: Elle Anderson
18 Lisa Mueller Metromint Cycling Teammate Top 5: Jane Robertson
19 Marissa Axell Touchstone Climbing Teammate Top 5: Elle Anderson
20 Colene Crowley Rio Strada Racing
21 Adrienne Belliveau Team TIBCO II
22 Aliya Traficante
23 Pooja Bhatia Team TIBCO II
24 Heather Nielson Touchstone Climbing Teammate Top 5: Elle Anderson
25 Marley Smith Stevens Bikes p/b Pactimo Teammate Top 5: Mary Ellen ash
26 Rhonda Serr Team TIBCO II
27 Ellen Sherrill Metromint Cycling Teammate Top 5: Jane Robertson
28 Kelly Bartholomew San Jose Bicycle Club
29 Holly Roberts SJBC
30 Emily Foxman Cycles FANATIC Factory Racing
31 Claire Morgan Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
32 Lina Martensson Metromint Cycling Teammate Top 5: Jane Robertson
33 Tara Mccormick Exergy Twenty12
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 15   Cat 3: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Glenn carrasco
2 Pooja Bhatia Team TIBCO II
3 Sandra Miller Earlybird Developmental Women's Tea
4 Nicole Slaton Metromint Cycling
5 Aliya Traficante
6 Colene Crowley Rio Strada Racing
7 Kimberly Ford Tri Valley Velo
8 Lauren Rignel Red Peloton
9 Sonja Klein Sycomp Racing
10 Jennifer Douglas Rio Strada Racing
11 Yuko Soneoka Metromint Cycling Teammate Top 5: Nicole Slaton
12 Page Robertson Team TIBCO II Teammate Top 5: Pooja Bhatia
13 Erin Durkee MRBerkeley/White Oak
14 Erica Greif Reno Wheelmen
15 Sabrina David Metromint Cycling Teammate Top 5: Nicole Slaton
16 Claire Morgan Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
17 Vanessa Cairns Team TIBCO II Teammate Top 5: Pooja Bhatia
18 Kerry Stivaletti Team TIBCO II Teammate Top 5: Pooja Bhatia
19 Virginia Solomon Metromint Cycling Teammate Top 5: Nicole Slaton
20 Kelli Badillo Red Peloton
21 Sara Liebert Early Bird Women's Cycling Team
22 Lindsay Mcalpine Metromint Cycling Teammate Top 5: Nicole Slaton
23 Elizabeth Caldwell Team Swift
24 Heidi Littenberg Reno Wheelmen
25 Leah Toeniskoetter Team TIBCO II Teammate Top 5: Pooja Bhatia
26 Brett Ortiz Pacific Crush Racing
27 Heather Mcdonald Metromint Cycling Teammate Top 5: Nicole Slaton
28 Adrienne Belliveau Team TIBCO II Teammate Top 5: Pooja Bhatia
29 Natalia Gardiol Chica Sexy
30 Danielle Spires Pacific Crush
31 Michelle Lee Bicycle Therapy
32 June Nguyen Metromint Cycling Teammate Top 5: Nicole Slaton
Finishers: Cat 3: 31   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sabine Hoffmann Early Bird Womens Developmental Cyc
2 Asa Salas Leadoutracing.com (CA)
3 Michelle Morrill
4 Kris Opbroek Pacific Crush Racing
5 Meredith Stowe christie Pacific Crush Racing
6 Emily Anderson-merritt Tieni Duro Junior Cycling Team
7 Karen Hutchins Leadoutracing.com (CA) Teammate Top 5: Asa Salas
8 Tamara Coulson
9 Jan Reed
10 Jeanette Haggas
11 Lori Walsh
12 Elisabeth Johnson Metromint Cycling
13 Carla Cosentino Red Peloton
14 Gritchelle Fallesgon Team Roaring Mouse
15 Elaine Ebner Tieni Duro Junior Cycling Team
16 Rachelle Ortega
17 Alynne Zielinski
18 Brandi Bergstrom Pacific Crush Racing Teammate Top 5: Kris Opbroek
19 Minting Chang Cycles FANATIC Factory Racing
20 June Nguyen Metromint Cycling
Finishers: Cat 4: 18   Cat ?: 2