Log In
Red Kite Criterium Series #5 • Aug 17 2013
Clear, 78 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dean Laberge PrimeTime Cycling Team
2 Stephen Pelaez Team Mike's Bikes p/b Incase
3 Michael O'rourke SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
4 Francisco Padilla Cushman & Wakefield Racing
5 Philip Roberts CyclesFANATICRacing.com
6 John Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
7 Jerome Nadel CoreTechs Cycling Team
8 Eric Saltzman CoreTechs Cycling Team
9 Wyatt Garcia Topsport
10 Rob Maheu SJBC
11 R Todd crisafulli North American Velo
12 Martin Szwarc Stuzio.com
13 Chad Rosser SJBC
14 Ron Castia ThirstyBear Cycling
15 Scott Herring Team Specialized Racing Masters
16 Jason Brown LangeTwins Winery Racing Team
17 Alvaro Mosquera Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
18 Chris Callahan
19 Jake Hensley Folsom Bike/VW/Raley's
20 Jeff Watson Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
21 Lucas Paz East Bay Velo Club
22 Juan Lopez SquadraSF
23 Joshua Lopez
24 Lawrence Nolan Team Specialized Racing Masters
25 Christopher Johnston Basso pb Tonka Cycle
26 Robbie Robertson Kovarus/Wells Fargo Racing Team
27 Benjamin Cota Leopard-Sapporo Team
28 Daryl Hemenway Fred Meyer Cycling Team
29 Chris Dawson Rio Strada Racing
30 Charles Pockell-wilson Morgan Stanley /Specialized
31 Kevin Metcalfe Team Specialized Racing Masters
32 Chris Ott PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Dean Laberge
33 Paul Taylor
34 Gregory Anderson Team Specialized Racing Masters
35 Aaron Patterson Leopard-Sapporo Team
36 Stanley Terusaki Morgan Stanley /Specialized
37 David Del rosso PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Dean Laberge
38 John Funke Team Mike's Bikes p/b incase Teammate Top 5: Stephen Pelaez
39 Andrew Nevitt Morgan Stanley /Specialized
40 John Armer Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
41 Michael Ma Form Fitness
42 Jeff Poulsen SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus Teammate Top 5: Michael O'rourke
43 Chris Carscadden PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Dean Laberge
44 Patrick Briggs PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Dean Laberge
45 Dennis Hopp SJBC
46 Jason James SquadraSF
47 Ronald Johnson Rio Strada Racing
48 John cavanaugh Primetime cycling team PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Dean Laberge
49 Scott Fonseca PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Dean Laberge
50 Ronald Reade SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus Teammate Top 5: Michael O'rourke
51 Trevor White SquadraSF
52 Rodney Spradlin Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
53 Jean Luc perez
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 23   Cat 3: 18   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Briggs PrimeTime Cycling Team
2 Jeff Poulsen SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
3 Kevin Metcalfe Team Specialized Racing Masters
4 Michael O'rourke SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus
5 Jerome Nadel CoreTechs Cycling Team
6 Michael Ma Form Fitness
7 Andrew Nevitt Morgan Stanley /Specialized
8 Keith Defiebre CyclesFANATICRacing.com
9 Chris Morris Folsom Bike/VW/Raley's
10 Daryl Spano SJBC
11 Ted Toribio Folsom Bike/VW/Raley's
12 Nick Roberti Rio Strada Racing
13 Jeremy Wire CoreTechs Cycling Team Teammate Top 5: Jerome Nadel
14 John Blasquez
15 Michael Boehme Colavita Racing
16 Sean Williams East Bay Velo Club
17 Michael Samuelsen Now Cycling
18 Yutch Cowhie Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
19 Rome Mubarak Bahati Foundation-CA
20 John cavanaugh Primetime cycling team PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Patrick Briggs
21 Jason Brown LangeTwins Winery Racing Team
22 Ira Sy
23 Karl Schilling SJBC
24 John Lenoach Cushman & Wakefield Racing
25 Mark Robertson Cushman & Wakefield Racing
26 Rick Graves Cushman & Wakefield Racing
27 Charles Pockell-wilson Morgan Stanley /Specialized
28 Dave Maminski Morgan Stanley /Specialized
29 Nicholas Carlevato Hub Coffee Roasters p/b Tahoe Carso
30 Rob Maheu SJBC
31 Stephen Langone Audi
32 David Del rosso PrimeTime Cycling Team Teammate Win: Patrick Briggs
33 Scott Herring Team Specialized Racing Masters Teammate Top 5: Kevin Metcalfe
34 William Ruffner Bicycle Blue Book Racing
35 Steven Olechny Cushman & Wakefield Racing
36 Ken Todd Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
37 Christopher Johnston Basso pb Tonka Cycle
38 Jason Dunlap
39 Stanley Terusaki Morgan Stanley /Specialized
40 Ronald Reade SAFEWAY/PureRED/Bicycles Plus Teammate Top 5: Jeff Poulsen
41 Rodney Spradlin Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
42 Daniel Smith Morgan Stanley /Specialized
43 Ron Castia ThirstyBear Cycling
44 Todd Dambly Folsom Bike/VW/Raley's
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 18   Cat 3: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lawrence Nolan Team Specialized Racing Masters
2 Kevin Willitts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
3 Robert Sto domingo Cushman & Wakefield Racing
4 Phillip Heiman Colavita Racing
5 Keith Hartstein Cushman & Wakefield Racing
6 Donald Case Cushman & Wakefield Racing
7 Douglas Gonda Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Kevin Willitts
8 Erik Salander Peninsula Velo Racing
9 Tracy Muegge Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Kevin Willitts
10 Ross Parkerson Divine Electric Norcal
11 Jonathan Sek SJBC
12 David Stockwell San Jose Bicycle Club
13 David Puglia CoreTechs Cycling Team
14 Dana Farmer
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fergus Tanaka Chica Sexy
2 Brian Zimny Folsom Bike/VW/Raley's
3 Chris Cain Don Chapin Monterey Bay Racing Team
4 Stephen Vogel Pre-Reg.com
5 Philip Roberts CyclesFANATICRacing.com
6 Chris Isley Leopard-Sapporo Team
7 Christopher Flanagan Leopard-Sapporo Team
8 Alex Lockwood Fusion Sport USA
9 Steven Tortorelli Chica Sexy Teammate Win: Fergus Tanaka
10 Jeffrey Buscheck Fremont Bank Cycling Team
11 Brandon Borth Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
12 Garrett Hankins Team Bicycles Plus
13 Christopher Dudley TEAM CLIF BAR Cycling
14 David Grundman Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
15 Francisco Padilla Cushman & Wakefield Racing
16 Robby Liebherr
17 Fernando Padilla Tieni Duro Junior Cycling Team
18 Mark Manning Dodocase Cycling Club
19 Travis Lyons Team Mike's Bikes p/b incase
20 Nick Mcgowan Red Peloton
21 Raul Arias j.r. SJBC
22 Giuseppe Errico SquadraSF
23 Thomas Dillon Peninsula Velo Racing
24 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
25 Josef Carlson Adventures Edge
26 Evan Rossow Don Chapin Monterey Bay Racing Team Teammate Top 5: Chris Cain
27 Kenny Strickland Metromint Cycling
28 David Mesa
29 Erik Camacho Leopard-Sapporo Team
30 Jonathan Barbus Leopard-Sapporo Team
31 Stephen Synhorst Sacramento Golden Wheelmen
32 Zachary Scott Giga OM-ARO Pistachios
33 Sunil Jagadish Audi
34 Dennis Baker Sacramento Golden Wheelmen
35 Mark Andersen SquadraSF
36 Jeff Linder Folsom Bike/VW/Raley's Teammate Top 5: Brian Zimny
37 Jeffrey Clause
38 Scott Waters Velo Reno P/B Tamarack Junction
39 Tyler Kraus
40 Tim Tsuruda Chica Sexy Teammate Win: Fergus Tanaka
41 Matt Mikul Recycled Cycles Racing
42 Andrew Heinemann Don Chapin Monterey Bay Racing Team Teammate Top 5: Chris Cain
43 Rob Dahl Metromint Cycling
Finishers: Cat 2: 23   Cat 3: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andres Douzoglou Tribe Multisport
2 Oliver Weiss Rio Strada Racing
3 Chris Fortuna Leopard-Sapporo Team
4 Antonio Miranda
5 Fernando Padilla Tieni Duro Junior Cycling Team
6 Douglas Schaller Leopard-Sapporo Team
7 Thomas Dillon Peninsula Velo Racing
8 Gavin Murray
9 Elliot Grothe Les Rois Cycling Club
10 Gary Paden Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
11 Tyler Kraus
12 Jonathan Barbus Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
13 Dat Le Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
14 Steven Tortorelli Chica Sexy
15 Scott Waters Velo Reno P/B Tamarack Junction
16 Christopher Cagungun Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
17 Jared Corso
18 Scott Kingston Rio Strada Racing Teammate Top 5: Oliver Weiss
19 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
20 Oscar Garcia Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
21 Matthew Axford Rio Strada Racing Teammate Top 5: Oliver Weiss
22 Zachary Scott Giga OM-ARO Pistachios
23 Gabriel Morford Giga OM-ARO Pistachios
24 Eamon Keating Red Peloton
25 Jordan Ruffino
26 Marcus Beltramo
27 Alex Lockwood Fusion Sport USA
28 Christopher Flower
29 Matthew Hynes Michelob Ultra - Big Shark Racing T
30 Ted Daly Berkeley Bicycle Club (BBC)
31 Al Jerrold soriano
32 Evan Rossow Don Chapin Monterey Bay Racing Team
33 Jeremiah Michaels
34 Jeffrey Clause
35 Erich Shofstall Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
36 Sunil Jagadish Audi
37 Stephen Langone Audi
38 Adrian luis ?
39 Josef Carlson Adventures Edge
40 Yuriy Platoshyn Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
41 Sean Crowley Cushman & Wakefield Racing
42 Scott Gelbke Rio Strada Racing Teammate Top 5: Oliver Weiss
43 Jon Roldan Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
44 Manuel Puentes Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
45 Tim Tsuruda Chica Sexy
46 Erik Camacho Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
47 Stephen Synhorst Sacramento Golden Wheelmen
48 Troy Strickland Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Fernando Padilla
49 Juan Lopez SquadraSF
50 Chris Esparza
Finishers: Cat 3: 24   Cat 4: 24   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 R Todd crisafulli North American Velo
2 Jake Hensley Folsom Bike/VW/Raley's
3 Peter Williams Folsom Bike/VW/Raley's
4 John Armer Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
5 Ronald Johnson Rio Strada Racing
6 John Lenoach Cushman & Wakefield Racing
7 Christopher Cagungun Leopard-Sapporo Team
8 Stefano Carletti
9 Jason James SquadraSF
10 Adam Raul SquadraSF
11 Alvaro Mosquera Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: John Armer
12 Duke Kang Dolce Vita Cycling
13 Gabriel Morford Giga OM-ARO Pistachios
14 Juan Lopez SquadraSF
15 Gary Paden Leopard-Sapporo Team
16 Alex Corbishley Red Kite Racing Team
17 Erich Shofstall Leopard-Sapporo Team
18 Santiago Bolon International Christian Cycling
19 Erik Camacho Leopard-Sapporo Team
20 Trevor Oldershaw Berkeley Bicycle Club (BBC)
21 Robbie Robertson Kovarus/Wells Fargo Racing Team
22 Chris Callahan
23 Martin Szwarc Stuzio.com
24 Marco Costantino Cushman & Wakefield Racing
25 Paul Taylor
26 Joshua Lopez
27 George Meilahn Pedali Alpini Inc
28 Richard Meade Fusion Sport USA
29 Peter Cathcart SJBC
30 Chris Dawson Rio Strada Racing Teammate Top 5: Ronald Johnson
31 Matt Brendal
32 Herman Shum Christian Cycling-Hammer Nutrition
33 David Fensin SquadraSF
34 Benjamin Cota Leopard-Sapporo Team
35 Richard Asturias Kovarus/Wells Fargo Racing Team
36 Kevin Davidson Cushman & Wakefield Racing
37 Morgan Mahanke Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: John Armer
38 Wyatt Garcia Topsport
Finishers: Cat 3: 23   Cat 4: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Cheetham Metromint Cycling
2 Nick Roberti Rio Strada Racing
3 Chris Morris Folsom Bike/VW/Raley's
4 Peter Williams Folsom Bike/VW/Raley's
5 Sean Williams East Bay Velo Club
6 Michael Boehme Colavita Racing
7 John Lenoach Cushman & Wakefield Racing
8 William Ruffner Bicycle Blue Book Racing
9 Todd Dambly Folsom Bike/VW/Raley's Teammate Top 5: Chris Morris
10 Richard Jones Bahati Foundation p/b Major Motion
11 Mark Robertson Cushman & Wakefield Racing
12 Dennis Baker Sacramento Golden Wheelmen
13 Santiago Bolon International Christian Cycling
14 Karl Schilling SJBC
15 Morgan Mahanke Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
16 Rome Mubarak Bahati Foundation-CA
17 James Suzuki Bahati Foundation p/b Major Motion
18 Alex Corbishley Red Kite Racing Team
19 Sean Crowley Cushman & Wakefield Racing
20 Stephen Langone Audi
21 Peter Cathcart SJBC
22 Shawn Padgett
23 George Meilahn Pedali Alpini Inc.
24 J Clifford Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
25 Michael Saba Cushman & Wakefield Racing
26 Ken Todd Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
27 Rick Graves Cushman & Wakefield Racing
28 Paul Diaz Velo Fratello p/b Bay Equity Home L
Finishers: Cat 3: 22   Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Clifton Family Cycling Center
2 Keith Hartstein Cushman & Wakefield Racing
3 Ross Parkerson Divine Electric Norcal
4 Donald Case Cushman & Wakefield Racing
5 Robert Sto domingo Cushman & Wakefield Racing
6 Philip Blay Folsom Bike/VW/Raley's
7 Phillip Heiman Colavita Racing
8 Kevin Willitts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
9 Cliff Jew
10 John Witkowicki Red Peloton
11 Larry Bezdek Matrix Cycling Club
12 John Berg Kovarus/Wells Fargo Racing Team
13 Don Grijalva SJBC
14 Rodney Jewett Peninsula Velo Racing
Finishers: Cat 3: 9   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Neil Laxamana
2 David O'Brien CA Pools/ Primal
3 Adrian Chow
4 Todd Chiamparino CoreTechs Cycling Team
5 Pavel Ladonnikov
6 Aaron Mcdevitt
7 Robert Sylvia Berkeley Bicycle Club (BBC)
8 Max Hudson
9 Clement Tussiot Cushman & Wakefield Racing
10 Robert Galbreath
11 Matthew Yee
12 Robert Teed
13 Jason Brown
14 Casey Sussman Ride Brooklyn
15 Jose Deltoro Topsport
16 Peter Gresh
17 David Mcconnell Cushman & Wakefield Racing
18 James Li
19 Brian Gokey Fremont Freewheelers
20 John Feeney NRL Racing Development Team
21 Tim Davis San Jose Bicycle Club
22 Eric Edem Santa Clara University
23 Matthew Thomas
24 Daunte Lopez
25 Brandon West
26 Mike Childs Red Kite Racing Team
27 Michael Almonia Luzvimin Racing Team
28 Mark Baker
29 Robert Masterson
30 Jimmy Duhaylungsod
31 Emmet Pfau Team Swift
32 Benjamin Andre
33 Juvan Condevillamar
34 Christian Humpert
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 27   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Galbreath
2 Neil Laxamana
3 David O'Brien CA Pools/ Primal
4 Brandon West
5 Mike Childs Red Kite Racing Team
6 Todd Chiamparino CoreTechs Cycling Team
7 Phillip Burt Peninsula Velo Racing
8 Peter Gresh
9 Long Nguyen Cushman & Wakefield Racing
10 Pavel Ladonnikov
11 Michael Almonia Luzvimin Racing Team
12 Robert Sylvia Berkeley Bicycle Club (BBC)
13 Max Hudson
14 Brian Gokey Fremont Freewheelers
15 Keith Jones Suffolk-SunPower Racing
16 James Li
17 Jason Brown
18 Matthew Thomas
19 Robert Teed
20 Clement Tussiot Cushman & Wakefield Racing
21 David Mcconnell Cushman & Wakefield Racing
22 Michael Andalora Team Bicycle Trip/Symantec
23 Eric Edem Santa Clara University
24 Juvan Condevillamar
25 Adrian Chow
26 Emmet Pfau Team Swift
27 Jimmy Duhaylungsod
28 Benjamin Andre
29 Tim Davis San Jose Bicycle Club
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 22   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Chatlaong Folsom Bike/VW/Raley's
2 Randy Bramblett Leopard-Sapporo Team
3 William Myers Marc Pro - Strava
4 Joshua Carling Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
5 Charles Hutcheson Marc Pro - Strava
6 Brandon Borth Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
7 Paul Morris TEAM CLIF BAR Cycling
8 Aj Kennedy VuMedi p/b Lombardi Sports
9 Gregory White VuMedi p/b Lombardi Sports
10 Trevor White SquadraSF
11 Aaron Patterson Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
12 Nick Mcgowan Red Peloton
13 David Mccook TEAM CLIF BAR Cycling
14 Mark Manning Dodocase Cycling Club
15 Christopher Flanagan Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
16 Jeffrey Buscheck Fremont Bank Cycling Team
17 Robby Liebherr
18 Brian Zimny Folsom Bike/VW/Raley's Teammate Win: Matt Chatlaong
19 Alexander Freund VuMedi p/b Lombardi Sports
20 Kenny Strickland Metromint Cycling
21 Benjamin Swedberg California Giant Berry Farms/Specia
22 Stephen Vogel Pre-Reg.com
23 David Grundman Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Joshua Carling
24 Matthew Abdalah SquadraSF
25 Martin Acosta Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
26 Jeff Linder Folsom Bike/VW/Raley's Teammate Win: Matt Chatlaong
27 Fergus Tanaka Chica Sexy
28 Rob Dahl Metromint Cycling
29 Bobby Abuyen Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
30 David Mesa
31 Sergei Badeka Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
32 Andreas Freund Davis Bike Club Race Team
33 Joe Dickerson Marc Pro - Strava Teammate Top 5: William Myers
34 Russell White VuMedi p/b Lombardi Sports
35 Zack Simkover Olympic Club
36 Garrett Hankins Team Bicycles Plus
37 Christopher Dudley TEAM CLIF BAR Cycling
38 Matt Mikul Recycled Cycles Racing
39 Chris Isley Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Randy Bramblett
40 Mark Andersen SquadraSF
Finishers: Cat 1: 13   Cat 2: 26   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vanessa Cairns Team TIBCO II
2 Chelsea Brown Michael David Winery Cycling Team
3 Jeanette Haggas Leopard-Sapporo Team
4 Kristie Hankes SBRacing
5 Danielle Spires Pacific Crush Racing
6 Rita Szeto Pacific Crush Racing
7 Nicole Slaton Metromint Cycling
8 Bobbijo Price
9 Lorna Fortuna Leopard-Sapporo Team Teammate Top 5: Jeanette Haggas
10 Kelli Badillo Red Peloton
11 Yuko Soneoka Metromint Cycling
12 Ann Kodani
Finishers: Cat 3: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fiona Winder VuMedi p/b Lombardi Sports
2 Serena F Pacific Crush Racing
3 Heidi Alexander SJBC
4 Rachelle Ortega Team TIBCO II
5 Elizabeth May Team Fremont/FFBC powered by Chipot
6 Lindsay Platoshyn Leopard-Sapporo Team
7 Karis Mcfarlane VSRT/DS Electric
8 Cynthia Wang Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Elizabeth May
9 Diana Cedeno Early Bird Womens Developmental Cyc
10 Stephanie Buckner Rio Strada Racing
11 Alexis Zankich Leopard-Sapporo Team
12 Claire Grosjean Team TIBCO II Teammate Top 5: Rachelle Ortega
13 Elisabeth Johnson Metromint Cycling
14 Joanne Liu Leopard-Sapporo Team
15 Remy Hitt Metromint Cycling
16 Jennie Stark Velo Girls
17 Oralia Arce Velo Girls
18 Alicia Aguilera Michael David Winery Cycling Team
19 Liza Muhl
Finishers: Cat 4: 18   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Elizabeth maroon SBRacing
2 Starla Teddergreen Vanderkitten
3 Jacqueline Mcclure Farm Team Elite Women's Cycling Tea
4 Kimberly Fong CyclesFANATICRacing.com
5 Sofia Marin Pacific Crush Racing
6 Tanya Grossman Los Gatos
7 Danielle Haulman Folsom Bike/Cervelo
8 Marissa Axell Fremont Bank Cycling Team
9 Hilary Crowley CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Kimberly Fong
10 Holly Roberts Leopard-Sapporo Team
11 Jennifer Kalich Los Gatos
12 Ellen Sherrill Metromint Cycling
13 Rikke Preisler Metromint Cycling
14 Lindsay Wetzel Sprintin' Kitten Coaching
15 Lana Atchley Fred Meyer Cycling Team
16 Caroline Dezendorf
17 Laurie Furman Metromint Cycling
18 Lina Martensson Metromint Cycling
19 Eileen Mazzochette Metromint Cycling
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 10