Log In
Tucson Bicycle Classic - RR • Mar 14 2015
Clear, 75 degrees, wind 17 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marco Colex Team Winded Development
2 Adam Bryfogle Sabino Cycles Racing
3 Eric Oien Southern California Velo
4 David Rakestraw GPE Racing p/b Athlete Octane
5 Ben Duncan El Grupo Youth Cycling Club
6 Richard Knutson Cicada Racing Inc. p/b Mark Miller
7 Peter Behm LiVe Well p/b Bountiful Bicycle
8 Brian Firle Primal - Audi Denver
9 Zach Stelling Procon Cycling
10 Tyler Stites El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Ben Duncan
11 Jonathan Deguzman SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
12 Dillon Caldwell Kryki Sports
13 Christopher Wyman Esprit Velo
14 Marcus Cannon Bike Religion
15 Kyle Thomas Primal - Audi Denver
16 Chris Lundberg Team Cycleton
17 Trevor Brown Rock N' Road Cyclery
18 Ryan Szabo ZiaVelo Cycling
19 Daniel Crespo Primal - Audi Denver
20 Marcel Berger ZiaVelo Cycling
21 Max Rich White Mountain Road Club
22 David Carlson Sabino Cycles Racing Teammate Top 5: Adam Bryfogle
23 Joey Iuliano Sabino Cycles Racing Teammate Top 5: Adam Bryfogle
24 Kyle Martinez ZiaVelo Cycling
25 Nate Taggatz Fort Collins Cycling Team
26 Devon Moonie
27 Brandon Jones Catalyst Racing
28 Zach Shone GPE Racing p/b Athlete Octane Teammate Top 5: David Rakestraw
29 Eric Balog Hoback Sports
30 Nick Perhala
31 Dave Mitchell Catalyst Racing
32 Luke Ollett Bike Religion
33 Quinten Kirby SoCalCycling.com
34 Christian Santa cruz El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Ben Duncan
35 Michael Woodward Team Winded Development Teammate Win: Marco Colex
36 Sammy Moseley Century Road Club Assoc
37 Anthony Vasilas SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
38 Brett Rindt Rocky Mountain Road Club
39 Matthew Rowe Team Cycleton
40 Jake Spelman GPE Racing p/b Athlete Octane Teammate Top 5: David Rakestraw
41 Samuel Barnagaud Interactive Metronome Development
Finishers: Cat 2: 37   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Keenan Duncan El Grupo Youth Cycling Club
2 Max Cronyn El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Keenan Duncan
3 Jason Kiefer RITTE/Sports Garage Racing
4 Andrew Shapiro RA Racing Apparel/Trek Racing
5 Leo Oneill El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Keenan Duncan
6 David Greif University of Arizona
7 Azael Garcia
8 Daniel Yakushevich El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Keenan Duncan
9 Kyle Kent Strada Racing Club
10 Joseph Garey High Desert Cycling Club
11 Evan Clouse Cole Sport
12 Wristen Paschich Scalo Veloce
13 Kevin Turchin Les Rois Cycling Club
14 Alex Driscoll Adventures for the Cure
15 David Preston Natural Grocers Cycling Team
16 Aaron Canale Lateral Stress Velo Inc.
17 Stephen Pedone
18 Yashindir Gokul Les Rois Cycling Club
19 Braden Bott Procon Cycling
20 Jose A. velazco Superissimo
21 Dariusz Zdunek Two-Wheel Jones Racing
22 Joshua Christensen Procon Cycling
23 Michael Allec Les Rois Cycling Club
24 Kirk Klepfer San Tan Racing
25 Reed Rinderknecht Rasmussen Bike Shop
26 Joseph Demars San Tan Racing
27 Gregory Foster Scalo Veloce
28 Karl Baumgart GPE Racing p/b Athlete Octane
29 Tyler Chairsell Les Rois Cycling Club
30 Travis Burkel
31 Darryn Biggerstaff Fremont Adventure Recreation
32 Clint Bluestein San Tan Racing
33 Jose Worley
34 Richard Horn Aggress
35 Jerry Natale Natural Grocers Cycling Team
36 Anthony Moye
37 Juan Rivera
38 Robert Aldecoa Camelback Bike Club
39 Paul Stevenson Team Winded Development
40 Donovan Caputo El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Keenan Duncan
41 Stephen Thomas Rocky Mountain Road Club
42 William Blakeley Flagstaff Cycling
43 Peter Michaud Aggress
44 Nicholas Harris El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Keenan Duncan
DQ Gilberto Melendez
Finishers: Cat 3: 41   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taylor Squillaci Scalo Veloce
2 Kyle Vanrenterghem TriSports Cycling/Eclipse Racing
3 Bill Karras Two-Wheel Jones Racing
4 Cale Smith
5 Michael Brilhante AZ Cyclery & Multisport
6 Joshua Rinderknecht Rasmussen Bike Shop
7 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
8 Kyle Gandy DNA Cycles Racing
9 Jonathan Mclaren Aggress
10 Buzz Wright International Christian Cycling Clu
11 Ignacio Rivera de rosales El Grupo Youth Cycling Club
12 Lee Frankel CFT/ Hernandez Cycling Team
13 Michael Ciasca Aggress
14 Adam Sklar DNA Cycles Racing
15 Steve Floyd Wolf Pack Cycling
16 Erik Brockhoff
17 Robert Steinmann Aggress
18 Michael Hast International Christian Cycling Clu
19 Castle Gay Stone House Group P/B VeloVie
20 Brandon Johnson Summit Velo
21 Robert Kyper Durango Wheel Club
22 Marco Valente Tolero Racing
23 David Polley White Mountain Road Club
24 Tom Zega
25 Levi Kramer Ride-Faster.com
26 Ryan Robold TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Kyle Vanrenterghem
27 Brian Champ White Mountain Road Club
28 Philip Martens Camelback Bike Club
29 Joshua Strauss TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Kyle Vanrenterghem
30 Kyle Helmke El Grupo Youth Cycling Club
31 Avery Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
32 Kevin Huenneke
33 David Roppel Arizona State University
34 Rafael Checchi Beads of Courage-Pro Bike Racing
35 Joe Lindner Velo Vegas/Every Kid a Bike
36 Michael Bolinger
37 Lynn Orchard Tolero Racing
38 Lonnie Poarch Tolero Racing
39 Richard Castro Stone House Group P/B VeloVie
40 Gustavo Amado Aggress
41 Dan Dillon TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Kyle Vanrenterghem
42 Thom Alger GPE Racing p/b Athlete Octane
43 Robert Jones
44 Mike Hatton
45 Gabriel Perez
46 Ryan Hentz Durango Wheel Club
47 John Harrison Sabino Cycles Racing
Finishers: Cat 4: 46   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Damon Barnett
2 Tony Monteferrante Procon Cycling
3 Alan Olsen Tolero Racing
4 Austin Arseo Summit Velo
5 Aaron Arvizu
6 Zhe Wang
7 Edgar Lewis
8 Christopher Carbonneau Tolero Racing Teammate Top 5: Alan Olsen
9 Patrick Allen Sabino Cycles Racing
10 Kellen Chavez Fleming Wealth Strategies.com
11 David Stout
12 Lucas Perez
13 Matthew Sinclair Stone House Group P/B VeloVie
14 Ernesto Reina
15 Scott Patterson
16 Joshua Payne Velo Vegas/Every Kid a Bike
Finishers: Cat 5: 14   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Kothke Exo Miles Ahead
2 Stephen Leake Bloomington Cycle Racing Team
3 Daniel Furtney Exo Miles Ahead Teammate Win: Michael Kothke
4 Eirik Frimann-dahl Team Winded Development
5 Gary Schobel International Christian Cycling Clu
6 Andy Bell Procon Cycling
7 Kevin Petrick
8 Dean Marvin Summit Velo
9 Kevin Mikkelson Beads of Courage-Pro Bike Racing
10 Steven Long Stone House Group P/B VeloVie
11 David Freitag Stone House Group P/B VeloVie
12 Mark Weimer Velo Vegas/Every Kid a Bike
13 Jonathan Schmidt International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
14 Robert Gregoire Stone House Group P/B VeloVie
15 Barry Siff
16 Jimmy Davisjr International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
17 Ken Huizenga International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
18 Franklin Margolis University of California-Los Angele
19 William Voice
20 Rob Wyman Team Velosport-CA
21 Alex Paterson
22 Michael Sheldon
23 Rockland Draper Team Endurance 360
24 Stephen Hartsfield
Finishers: Cat 5: 23   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matteo Dal-cin
2 Juan Magallanes
3 Robert Squire UCI CT: Jamis Hagens Berman
4 Paul Thomas Superissimo
5 Rafael Escarcega
6 Eric Marcotte UCI CT: Team SmartStop
7 Gordon Fraser UCI CT: Team SmartStop p/b Mountain
8 Hector Rangel
9 William Buick Primal - Audi Denver
10 Quinn Keogh Superissimo Teammate Top 5: Paul Thomas
11 Conor O'Brien
12 Sam Warford SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
13 Andrew Clemence The Colorado Collective
14 Isaac Howe UCI CT: Champion System - Stans NoT
15 Travis Samuel
16 Valentn Senz
17 Travis Mccabe UCI CT: Team SmartStop
18 Unknown Rider White Mountain Road Club
19 Robert Gutgesell
20 Drew Christopher UCI CT: Champion System - Stans NoT
21 Conor Mullervy UCI CT: Champion System - Stans NoT
22 David Salomon
23 Robert Pasco Airgas SAFEWAY Cycling
24 Brad Neagos UCI CT: Lupus Racing Team
25 Ignacio Prado
26 Joshua Berry UCI CT: Jelly Belly p/b Maxxis
27 Taylor Warren
28 Gerardo Medina
29 Chad Beyer Superissimo Teammate Top 5: Paul Thomas
30 Eugene Boronow GS Mengoni U.S.A.
31 Braydon Bourne
32 Gilbert Ducournau
33 Rudyard Peterson NorthStar Development
34 Victor Riquelme Stone House Group P/B VeloVie
35 Paul Warner Team Rhino Rush
36 Lewis Elliot Bicycle Ranch
Finishers: Cat 1: 21   Cat 5: 1   Cat ?: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zayk Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
2 Thomas Steiner Team Velosport-CA
3 Scott Wass NorthStar Development
4 Luke Brocco White Mountain Road Club
5 Alexander Tydeman
6 Cameron Royalty San Tan Racing
Finishers: Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brady Mcdonald Celo Pacific
2 Joseph Bell Yuma Athletics
3 Unai Urreiztieta El Grupo Youth Cycling Club
4 Quinn Agnew El Grupo Youth Cycling Club
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Harris El Grupo Youth Cycling Club
2 Maxwell Mount Team F.I.Taos
3 Collin Hanes El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Matthew Harris
4 Samuel Alexander El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Matthew Harris
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Manuel Serrano
2 Kyle Reedy Jetset Racing
3 Riley Post Jetset Racing
4 Rob Alvarez Stone House Group P/B VeloVie
5 Santiago Chavez ZiaVelo Cycling
6 Fortunato Ferrara RA Racing Apparel/Trek Racing
7 Luis Chacon
8 Noah Grassi Les Rois Cycling Club
9 Timothy Carolan Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Rob Alvarez
10 Chris Anderson Jetset Racing Teammate Top 5: Kyle Reedy
11 Mark Feser Jetset Racing Teammate Top 5: Kyle Reedy
12 Stephen Kocher Velo Vegas/Every Kid a Bike
13 Garron Cadiente Jetset Racing Teammate Top 5: Kyle Reedy
14 Craig Streit Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Rob Alvarez
15 Terry Schmidtknecht Jetset Racing Teammate Top 5: Kyle Reedy
16 Oscar Cota
17 Matt Muyres Vision Racing p/b Harvest Snaps
18 Dan Naef TEAM New York Life
19 James Robbins Velo Vegas/Every Kid a Bike
20 Louis Waugaman Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Rob Alvarez
21 Keith Edmiston Velo Vegas/Every Kid a Bike
22 Joel Biederman TEAM New York Life
23 Andrew Scott TEAM New York Life
24 Manuel Sanchez
25 Ernesto Yberri
26 Matthew Brown Jetset Racing Teammate Top 5: Kyle Reedy
27 Esteban Armendariz
28 Ben Forbes Beads of Courage-Pro Bike Racing
29 Jose Nicola
30 Casey Skidmore Jetset Racing Teammate Top 5: Kyle Reedy
31 Joel Castro
32 Sergio Dominguez
33 Jorge Rivas
34 Matthew Joy White Mountain Road Club
35 Krimpe Fernando
36 Isaiah Adams TEAM New York Life
37 Peter Chagaris Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Rob Alvarez
38 Stephen Banta White Mountain Road Club
39 Javier Armendariz
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 8   Cat 3: 10   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Johnathan Edwards SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
2 Jim Silverman GST Racing
3 James Carney Colavita Women's Racing
4 Kirk Bausch Surf City Cyclery
5 Louie Amelburu MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
6 Cale Reeder Hammer/53x11
7 Jesus Lamb GST Racing Teammate Top 5: Jim Silverman
8 Walter Durrer Team Rio Grande
9 Thomas Fiorillo Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
10 Al Senft ZiaVelo Cycling
11 Rod Yoder
12 Dane Emde GR Capital Racing
13 Chris Poole Ride-Faster.com
14 Steven Flurry CZ Velo
15 Gerry Clapper Ride-Faster.com
16 Charlie Beadles Team Pay 'N Take
17 Nelson Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
18 Joe Ebenroth Camelback Bike Club
19 Chris Hard Cicada Racing Inc. p/b Mark Miller
20 David Able GST Racing Teammate Top 5: Jim Silverman
21 William Kellagher Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
22 Greg Cousins Morgan Stanley Cycling Team
23 Scott Steffen High Desert Bicycles Team
24 Jerry Garcia ZiaVelo Cycling
25 Anthony Brown Team Rhino
26 Bill Dahl Hammer/53x11
27 Charles Royalty San Tan Racing
28 Dan Distefano Superissimo
29 Brian Lemke White Mountain Road Club
30 David Julien Procon Cycling
31 Richard Stevens Beads of Courage-Pro Bike Racing
32 Allyn Smith
33 Scott Leonard Team Rhino
34 Jim Holbrook Ride-Faster.com
35 James Davis Ride-Faster.com
36 Steve Greenwell Exo Miles Ahead
37 Clifford Roberts
38 Adam Asnes Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
39 David Mount Team F.I.Taos
40 Jeremy Barrett Team Rhino
41 Bryan Antol GST Racing Teammate Top 5: Jim Silverman
42 Jason Engle Central Plains Cycling
43 James Hollcroft Bicycle Ranch
44 James Kramer Ride-Faster.com
45 Chuck Helmke El Grupo Youth Cycling Club
46 Frank Lujan
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 17   Cat 3: 10   Cat 4: 11   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Fenton Sun Coast Velo
2 Shannon Fox Boulder Orthopedics
3 David Benner Wolf Pack Cycling
4 Bill Pinckard MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
5 Philip Holman Southwest Hand Cycling Team
6 Joel Thompson Southwest Hand Cycling Team
7 David Bixby Team RPM p/b Bicycle Ranch
8 Eugene Raphaelian Polli Veloce
9 Andrew Hosterman White Mountain Road Club
10 James Edwards Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
11 Chris Steele Carolina Cycling Team
12 Preston Robertson Sabino Cycles Racing
13 Donald Lewis Team Rhino
14 Fred Hoblit Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
15 Christopher Buttine Dallas Racing
16 Jon Trimble MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6 Teammate Top 5: Bill Pinckard
17 Greg Barrett Fleming Wealth Strategies.com
18 Dale Luedtke Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
19 Jeffrey Ulbrich White Mountain Road Club
20 Keith Tomei Team Broadway Bicycles
21 David Burke Sabino Cycles Racing
22 Steve Birnbaum Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
23 Kalman Szkalak Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
24 Kim Bleth Bicycle Bob's Racing
25 Joe Patronite Southwest Hand Cycling Team Teammate Top 5: Philip Holman
26 Randall Maddox Carolina Cycling Team
27 Michael Birditt Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
28 Craig Liming Team RPM p/b Bicycle Ranch
29 Dave Rackoski White Mountain Road Club
30 James Wimberly Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
31 Bill Carlson Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
32 Kent Richardson
33 Ronald Bryenton
34 Kurt Luedtke Swami's Cycling Club
35 David Prugh Crystal City Cycling
36 Marco Bonelli
DQ Mark Mandel Aggress
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 18   Cat 4: 9   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roy Quade
2 Doug Perry Aggress
3 John Conahay Southwest Hand Cycling Team
4 Curtis Ingle
5 Stephen Bennett ColoBikeLaw.com
6 James Mccarver
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Dillon Sabino Cycles Racing
2 Richard Ellwanger Aggress
3 J. P. holleman
4 Charles Day Gallatin Valley Bicycle Club
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Franz Hammer
2 Robert Paganini PAA/Empire Bikes
3 Patrick Bunch Big D Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erica Clevenger University of Arizona
2 Gretchen Stumhofer SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
3 Daniela Diamente El Grupo Youth Cycling Club
4 Esther Walker San Diego Bicycle Club
5 Nicole Horst Rocky Mountain Road Club
6 Suzie Goebel Central Plains Cycling
7 Terry Moore ZiaVelo Cycling
8 Moirin Nelson Faster Cyclist
9 Brenna Nelson Faster Cyclist
10 Deanna Ratnikova SkyFlash Racing
11 Jennifer Camoriano Two-Wheel Jones Racing
12 Carol Flinchbaugh ZiaVelo Cycling
13 Rachel Cross Monster Media Racing p/b Fight Meso
14 Ali Knutson Harristone/Sun Valley Mortgage Cycl
15 Chloe Welch El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Daniela Diamente
16 Beatrice Dormoy San Diego Bicycle Club Teammate Top 5: Esther Walker
17 Alexis Gannis GPE Racing p/b Athlete Octane
18 Jodie Oates Tribe Racing
19 Allison Greening TriSports Cycling/Eclipse Racing
20 Emily Brown Sabino Cycles Racing
21 Sarah Muench Camelback Bike Club
Finishers: Cat 3: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Ellis San Diego Bicycle Club
2 Haley Payne Velo Vegas/Every Kid a Bike
3 Hayley Lytle Velo Club LaGrange
4 Isabel Havsrath El Grupo Youth Cycling Club
5 Renee Robinson San Diego Bicycle Club Teammate Win: Katherine Ellis
6 Christina Yeakel Velo Vegas/Every Kid a Bike
7 Mckenzie Steiner SkyFlash Racing
8 Michelle Helmke El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
9 Genea Gettig El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
10 Jasmine Pacheco
11 Raemy Winton Flagstaff Cycling
12 Makayla Macpherson South Bay Wheelmen
13 Trish Bakst Velo Club LaGrange Teammate Top 5: Hayley Lytle
14 Samantha Andrade El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
15 Lauren Germain
16 Isabel Speer
17 Jocelyn Bonham Team Broadway Bicycles
18 Ariedna Aispuro
19 Matea Djokic San Diego Bicycle Club Teammate Win: Katherine Ellis
20 Amanda Davis Tribe Racing
21 Kerry Hebert
22 Jeungho Jo peters San Diego Bicycle Club Teammate Win: Katherine Ellis
23 Annmarie Chavez ZiaVelo Cycling
24 Madison Major El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
25 Leila Murrieta El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
26 Amy Schultz SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
Finishers: Cat 4: 25   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erica Allar Colavita Women's Racing
2 Anna Sanders FCS Cycling
3 Sarah Lough Scalo Veloce
4 Anne Donley
5 Emily Georgeson Monster Media Racing p/b Fight Meso
6 Kimberley Turner Naked Women's Racing
7 Genevieve Krahn
8 Jacqueline Parker Mystic Velo Club
9 Lenore Pipes C.A.R.E. 4 Cycling
10 Anne Perry K4 Racing
11 Lindsay Bayer Pepper Palace Pro Cycling
12 Anna Mumford Healthy and Happy Racing
13 Nicole Brandt Monster Media Racing p/b Fight Meso Teammate Top 5: Emily Georgeson
14 Jannalyn Luttrell Roosters/Bikers Edge-UT
15 Amanda Miller UCI WPT: Pepper Palace Pro Cycling
16 Caitlin Laroche Monster Media Racing p/b Fight Meso Teammate Top 5: Emily Georgeson
17 Kathryn *bertine St. Kitts and Nevis National Team
18 Andrea Thomas Dallas Racing
19 Amy Phillips Pepper Palace Pro Cycling
20 Mia Loquai FCS Cycling Teammate Top 5: Anna Sanders
21 Cara Oneill El Grupo Youth Cycling Club
22 Suzanne Sonye Monster Media Racing p/b Fight Meso Teammate Top 5: Emily Georgeson
23 Julie Kuliecza Pepper Palace Pro Cycling
24 Kimberly Lucie Sabino Cycles Racing
25 Amber Pierce UCI WPT: Pepper Palace Pro Cycling
26 Lisa Ribes Sabino Cycles Racing
27 Courteney Lowe
28 Maureen Mcauliffe
29 Serenity Anderson Rocky Mountain Road Club
30 Kat Salthouse Sabino Cycles Racing
31 Reiley Pankratz Team Winded Development
32 Karla Gendler Team Cycle Progression
Finishers: Cat 1: 13   Cat 2: 16   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Izabel Adams
2 Ana Quintana-bernal El Grupo Youth Cycling Club
3 Susie King El Grupo Youth Cycling Club
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Margaret Douglass Team Endurance 360
2 Aileen El kadi EP Cyclists
3 Dana Hollcroft Bicycle Ranch
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Angela Wimberly Sun Coast Velo
2 Sheila Cousins Morgan Stanley Cycling Team
3 Jane Berger Sabino Cycles Racing
4 Louisa Larson Team Winded Development
5 Lisa Job Velo Vegas/Every Kid a Bike
6 Beata George
7 Shari Cook Velo Vegas/Every Kid a Bike Teammate Top 5: Lisa Job
8 Cindy Fenton Sisterhood of Cycling
9 Irene Pang
10 Nathalie Potvin Tribe Racing
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sue Lloyd Rocky Mountain Road Club
2 Carol Chester
3 Christina Maddox C.A.R.E. 4 Cycling
4 Donna Ingle
5 Heather Odom San Diego Bicycle Club
6 Wenda Roberts
7 Pam Alexander C.A.R.E. 4 Cycling Teammate Top 5: Christina Maddox
8 Lanett Draper Team Endurance 360
9 Debi Foli San Diego Bicycle Club Teammate Top 5: Heather Odom
10 Leeann Land Strada Racing Club
11 Melinda Berge Summit Velo
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 6   Cat ?: 2