Log In
Dunnigan Hills Road Race • Aug 28 2022 • Dunnigan, CA
Clear, 81 degrees, wind 3 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Colindres Olympic Club
2 Florian Costa Alto Velo
3 Conor Austin Alto Velo
4 Donnie Mccorkle Davis Bike Club Race Team
5 Paul Levy Team City Sacramento
6 Ross Kelly
7 Matthew Solomon BMB Racing
8 Aaron Smith Dolve Vita Cycling
9 Casimir De maigret
10 Eamonn Tucker
11 Corey Shen
12 Sean Gilson Rio Strada Racing
13 Vince Murdock
14 Keith Knight Olympic Club Teammate Win: Eric Colindres
15 Alexander Warner Alpine Carbon
16 Myles Mcginley Super Sprinkles p/b Fat Cake
DNP Abraham Contreras Dolce Vita Cycling
DNP Andrew Shacker Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
DNP Deven Van greuningen TMB Development p/b Equator Coffees
DNP Clive Lepper
DNP Kailen Swain Super Sprinkles p/b Fatcake
DNP Paul Mitchell
DNP Ryan Kaehler
Finishers: Cat 3: 18   Cat 4: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Fisher Peninsula Velo Cycling Club
2 Daniel Fonyo Alto Velo Racing Club
3 Cyril Rocoffort The Olympic Club
4 Adrian luis ?
5 Brian Frink
6 Francois Xavier bucher SJBC
7 Nick Brown TMB Development p/b Equator Coffees
8 Massimo Costetti Dolce Vita Cycling
9 Josh Luna CBRE Racing
10 Lucien Jacobs
11 Charlie Hollman
12 Olivier Bochettaz
13 Brian Shreeve Alto Velo Teammate Top 5: Daniel Fonyo
14 Michael Osorio SquadraSF p/b Terun
15 Adam Brownrout Super Sprinkles p/b Fat Cake
16 Medum Choe
17 Alexander Derry
18 William Hakim Alto Velo Teammate Top 5: Daniel Fonyo
19 Cj Howard
20 Logan Jensen
21 Ian Twamley Alto Velo Teammate Top 5: Daniel Fonyo
22 Griffin Whitlock
DNP Grant Edmister SJBC
DNP Nat Green Alto Velo Racing Club Teammate Top 5: Daniel Fonyo
DNP Alec Guilford SJBC
Finishers: Cat 4: 18   Cat 5: 3   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roderick Cooney
2 Reid Mclaughlin Woodside Beasts
3 Greg Young
4 Ethan Seaman
5 Matthew De guzman Rio Strada Racing
6 Andrew Ehrenberg
7 Otto Jolanki Alto Velo Racing Club
8 Rtyler Croy
9 Lawrence Tiglao
10 Joel Luna CBRE Racing
11 Che-wei Chang Pen Velo Racing/Summit Bicycles
12 Terrence Winter
13 Jacob Luna CBRE Racing
14 Declan Reilly-gordon
15 Enzo Berghout Woodside Beasts Teammate Top 5: Reid Mclaughlin
16 Gregory Wang
17 Tu Tran Super Sprinkles p/b Fat Cake
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 12  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taylor Vaccari Chico Cycling Team
2 Nick Baird
3 Jeremy Ferguson
4 Matt Mikul Terun Elite
5 Joshua Carling Voler Factory Team p/b OVCB
6 Chris Coble
7 Gavin Hlady Coureur presented by Spinergy
8 Eugene Chan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
9 Jason Tang Dolce Vita Cycling
10 Mathias Jacquelin
11 Shane Mcguire��� Alto Velo
12 Cameron O'reilly Alto Velo
13 Brian Kellison Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Will Riffelmacher Olympic Club
15 Steven Romjue The Olympic Club
16 Eric Bryan Olympic Club
17 Jack Duncan Team Mike's Bikes powered by Equato
18 Christopher Harlanddunaway Voler Factory Team p/b OVCB Teammate Top 5: Joshua Carling
19 Travis Mceuen Terun Elite Teammate Top 5: Matt Mikul
20 Russell White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
22 Christopher Beall SquadraSF p/b Terun
DNP Will Brickler
23 Ryan Oakes
DNP Mike Castaldo Chico Cycling Team Teammate Win: Taylor Vaccari
24 Gregory White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
DNP Ryan Gorman Team Mike's Bikes powered by Equato
DNP Maxim Jenkins
DNP Zane Jensen
DNP Austin King
DNP Robert Lander AMain Cycling Team
DNP Mark Morton
DNP Zac Rossen Terun Elite Teammate Top 5: Matt Mikul
DNP Jacob Timmerman Terun Elite Teammate Top 5: Matt Mikul
DNP Nicholas Wallace
DNP Ivor Griffiths Ride Bikes Bro
Finishers: Cat 1: 19   Cat 2: 14   Cat 3: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
DNP Brian Schuster Brian SCHUSTER
DNP Tony Perez Tony PEREZ
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ariel Herrmann ThirstyBear Cycling
2 Mark Tucker Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
3 Ninos Gergeo CBRE Racing
4 Derick Daniels ThirstyBear Cycling Teammate Win: Ariel Herrmann
5 Scott Bromstead R4R-Make A Wish
6 Blaine Ashley ThirstyBear Cycling Teammate Win: Ariel Herrmann
7 Kyle Glerum Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
10 Jonathan Eropkin Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
11 Jan Weissenberger
12 Robert Whittier ThirstyBear Cycling Teammate Win: Ariel Herrmann
13 Craig Auzenne CBRE Racing Teammate Top 5: Ninos Gergeo
14 Scot Mclean
15 William Innes Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
DNP Joshua Carling Voler Factory Team p/b OVCB
DNP Aaron Smith Davis Bike Club
DNP Abraham Contreras Dolce Vita Cycling
DNP Dennis Wall
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 5   Cat 3: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Yee Peninsula Velo Cycling Club
2 Aaron Weiman
3 Shai Traister SquadraSF p/b Terun
4 Steven Ihde Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Benjamin Yee
5 Lenard Lesser Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Benjamin Yee
6 Javier Gallego
7 Scott Gelbke
8 Scott Ostrander
9 Erich Menge SJBC
10 James Elder Rio Strada Racing
11 Greg Price Rio Strada Racing
DNP Gabriel Beddingfield
Finishers: Cat 4: 9   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Smith R4R-Make A Wish
2 Alexander Komposch CoreTechs Cycling TwT
3 Craig Upton
4 Andrew Adelman CoreTechs Cycling Team
6 Chris Ott Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
7 Jeff Qualle Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
8 James allen Davis bike club Davis Bike Club
10 Philip Malaspina CoreTechs Cycling TwT Teammate Top 5: Alexander Komposch
11 Chris Courtney Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
12 Hayden Mackay R4R-Make A Wish Teammate Win: Sean Smith
13 Aaron Long ThirstyBear Cycling
14 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling
15 John Sullivan
16 Andrew Heinemann Folsom Bike/Shingle Springs Subaru
17 Jason Cruser R4R-Make A Wish Teammate Win: Sean Smith
18 Anthony Brantley Folsom Bike
19 Todd Bell R4R-Make A Wish Teammate Win: Sean Smith
20 Lindsey Raven Body Concepts
21 Phil Tercero CoreTechs Cycling TwT Teammate Top 5: Alexander Komposch
22 Daniel Bryant
23 Jeremy Barnes Folsom Bike
DNP Steven Aurousseau
DNP Mark Bachman
DNP Christopher Bowlus
DNP Benjamin Cota CoreTechs Cycling TwT Teammate Top 5: Alexander Komposch
DNP Michael Fee
DNP Michael Foley Cognition Racing Road
DNP Joseph Foster
DNP Wilson Gorrell Folsom Bike
DNP John Kretschmann Body Concepts
DNP Rick Lawton R4R-Make A Wish Teammate Win: Sean Smith
DNP Albert Lehman Audi Reno Tahoe Cycling Team
DNP Dan Martin Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Chris Ott
DNP Shawn Miller
DNP Matthew Sloan Cognition Racing Road
DNP Nick Theobald Chronos Racing Teammate Top 5: Chris Ott
DNP Ted Toribio ThirstyBear Cycling
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 17   Cat 3: 12   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Kowta Davis Bike Club Race Team
2 Ken Shimojima Alto Velo
3 Scott Schmitz Rio Strada Racing
4 Peter Krogh Clean Power Cycling
5 Steve Twist Chico Cycling Team
6 Darin Salk Davis Bike Club Race Team Teammate Win: Matt Kowta
7 Greg Beliera Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
8 Russ Freeman Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
9 Rob Bartsch Chico Cycling Team Teammate Top 5: Steve Twist
10 Matt Conidaris Body Concepts
11 Patrick Peters
12 Kevin Salk Big Orange
13 Nelson Frink
14 Arthur Tawatari
15 Allen Preger Divine Electric Norcal
16 Atac Tuli Davis Bike Club Race Team Teammate Win: Matt Kowta
17 Alejandro Aguirre SJBC
18 Mark Hlady
19 Brian Castelli Red Peloton
20 Erin Simmons
21 Mark Poole Body Concepts
DNP Mel Alvarez
DNP Karen Edwards Chico Cycling Team Teammate Top 5: Steve Twist
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 20   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Frank Winters Clean Power Cycling
2 Todd Peterson Body Concepts
3 Tim Davis Hammer Nutrition
4 Shin Umeda Peninsula Velo Cycling Club
5 Bob Gorman Body Concepts
6 Steve Clifton Pen Velo Racing/Summit Bicycles
7 Robert Montuori Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
8 Barry Padilla Body Concepts Teammate Top 5: Todd Peterson
9 Bryan Patterson Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
10 Gilberto Flores Off The Front
11 Mike Pyeatt
12 James Wachter Body Concepts Teammate Top 5: Todd Peterson
DNP Steven Grusis Off The Front
DNP Tom Mccullough Don Chapin Monterey Bay Racing Team
DNP Clark Rasmussen Splunk Race Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 9   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robin Mckinney Victory Velo Racing
DNP New Guy ken croley Winters Crew
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kaia Lai
2 Emily Schell Alto Velo Racing Club
3 Lora Maes Pen Velo Racing/Summit Bicycles
4 Amy Goad Team City Sacramento
5 Louise Thomas Alto Velo
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christina Davis San Jose Bicycle Club
2 Elisia Varner
3 Gale Derosa SJBC
4 Jennifer Barlow US Military Endurance Sports
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 1