Log In
Tucson Bicycle Classic - TT • Mar 13 2015
Clear, 75 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Stites El Grupo Youth Cycling Club
2 Dillon Caldwell Kryki Sports
3 Ben Duncan El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Tyler Stites
4 Eric Oien Southern California Velo
5 Marcus Cannon Bike Religion
6 Robert Angle Bike Religion
7 David Carlson Sabino Cycles Racing
8 Quinten Kirby SoCalCycling.com
9 Kyle Thomas Primal - Audi Denver
10 Kyle Martinez ZiaVelo Cycling
11 Marcel Berger ZiaVelo Cycling
12 Chris Lundberg Team Cycleton
13 David Rakestraw GPE Racing p/b Athlete Octane
14 Zach Stelling Procon Cycling
15 Ryan Szabo ZiaVelo Cycling
16 Adam Bryfogle Sabino Cycles Racing
17 Richard Knutson Cicada Racing Inc. p/b Mark Miller
18 Eric Balog Hoback Sports
19 Brian Firle Primal - Audi Denver
20 Joey Iuliano Sabino Cycles Racing
21 Jonathan Deguzman SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
22 Christopher Wyman Esprit Velo
23 Matthew Rowe Team Cycleton
24 Trevor Brown Rock N' Road Cyclery
25 Ken Montaney Sabino Cycles Racing
26 Brandon Jones Catalyst Racing
27 Sammy Moseley Century Road Club Assoc
28 Sam Gross
29 Anthony Vasilas SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
30 Brett Rindt Rocky Mountain Road Club
31 Robert Chorost Superissimo
32 Chaz Lane Team Winded Development
33 Daniel Crespo Primal - Audi Denver
34 Nick Perhala
35 Samuel Barnagaud Interactive Metronome Development
36 Nate Taggatz Fort Collins Cycling Team
37 Devon Moonie
38 Luke Ollett Bike Religion Teammate Top 5: Marcus Cannon
39 Jake Spelman GPE Racing p/b Athlete Octane
40 Dave Mitchell Catalyst Racing
41 Casey Clark White Mountain Road Club
42 Christian Santa cruz El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Tyler Stites
43 Michael Woodward Team Winded Development
44 Trenton Bryfogle Sabino Cycles Racing
45 Zach Shone GPE Racing p/b Athlete Octane
46 Samuel Bell Yuma Athletics
47 Peter Behm LiVe Well p/b Bountiful Bicycle
48 Marco Colex Team Winded Development
49 Caleb Vukovich Heartland Velo
50 Cody Miller Procon Cycling
51 Max Rich White Mountain Road Club
Finishers: Cat 2: 47   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Driscoll Adventures for the Cure
2 Max Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
3 Nicholas Harris El Grupo Youth Cycling Club
4 Keenan Duncan El Grupo Youth Cycling Club
5 Logan Bass San Diego Bicycle Club
6 David Greif University of Arizona
7 Travis Burkel
8 Paul Stevenson Team Winded Development
9 Evan Clouse Cole Sport
10 Jason Kiefer RITTE/Sports Garage Racing
11 Andrew Shapiro RA Racing Apparel/Trek Racing
12 Kevin Turchin Les Rois Cycling Club
13 Juan Rivera
14 Stephen Pedone
15 Aaron Canale Lateral Stress Velo Inc.
16 Donovan Caputo El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Max Cronyn
17 Gregory Foster Scalo Veloce
18 Clint Bluestein San Tan Racing
19 Joseph Garey High Desert Cycling Club
20 Robert Aldecoa Camelback Bike Club
21 Wristen Paschich Scalo Veloce
22 Karl Baumgart GPE Racing p/b Athlete Octane
23 David Preston Natural Grocers Cycling Team
24 Leo Oneill El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Max Cronyn
25 Anthony Moye
26 Kirk Klepfer San Tan Racing
27 Jonathan Wickner University of Arizona
28 Joseph Demars San Tan Racing
29 Braden Bott Procon Cycling
30 Michael Allec Les Rois Cycling Club
31 Alexandre Matte
32 Daniel Yakushevich El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Max Cronyn
33 Dariusz Zdunek Two-Wheel Jones Racing
34 Gilberto Melendez
35 Darryn Biggerstaff Fremont Adventure Recreation
36 Reed Rinderknecht Rasmussen Bike Shop
37 Richard Horn Aggress
38 Kyle Kent Strada Racing Club
39 Jerry Natale Natural Grocers Cycling Team
40 Azael Garcia
41 David Ubinger
42 Jose Worley
43 Brian Washburn Tru Cycling
44 Yashindir Gokul Les Rois Cycling Club
45 Tyler Chairsell Les Rois Cycling Club
46 William Blakeley Flagstaff Cycling
47 Jose A. velazco Superissimo
48 Joshua Christensen Procon Cycling
49 Stephen Thomas Rocky Mountain Road Club
50 Samuel Margolis
51 Peter Michaud Aggress
Finishers: Cat 3: 46   Cat 4: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Vanrenterghem TriSports Cycling/Eclipse Racing
2 Joshua Rinderknecht Rasmussen Bike Shop
3 Taylor Squillaci Scalo Veloce
4 Bill Karras Two-Wheel Jones Racing
5 Zach Mertz Team Winded Development
6 Cale Smith
7 Marco Valente Tolero Racing
8 Erik Brockhoff
9 Michael Ciasca Aggress
10 Michael Hast International Christian Cycling Clu
11 Lynn Orchard Tolero Racing
12 Ryan Robold TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Win: Kyle Vanrenterghem
13 Kyle Gandy DNA Cycles Racing
14 Robert Kyper Durango Wheel Club
15 Robert Jones
16 Ryan Hentz Durango Wheel Club
17 Ignacio Rivera de rosales El Grupo Youth Cycling Club
18 Shane Castle Aggress
19 Michael Brilhante AZ Cyclery & Multisport
20 Avery Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
21 Michael Bolinger
22 Kevin Robinson ZiaVelo Cycling
23 Steve Floyd Wolf Pack Cycling
24 Thom Alger GPE Racing p/b Athlete Octane
25 Joshua Strauss TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Win: Kyle Vanrenterghem
26 Jonathan Mclaren Aggress
27 Gustavo Amado Aggress
28 Castle Gay Stone House Group P/B VeloVie
29 Rafael Checchi Beads of Courage-Pro Bike Racing
30 Buzz Wright International Christian Cycling Clu
31 Brian Champ White Mountain Road Club
32 David Roppel Arizona State University
33 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
34 Tom Zega
35 Brandon Johnson Summit Velo
36 Dan Dillon TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Win: Kyle Vanrenterghem
37 Robert Steinmann Aggress
38 Adam Sklar DNA Cycles Racing
39 Joe Lindner Velo Vegas/Every Kid a Bike
40 Kyle Helmke El Grupo Youth Cycling Club
41 David Polley White Mountain Road Club
42 Levi Kramer Ride-Faster.com
43 Philip Martens Camelback Bike Club
44 Kevin Huenneke
45 Lonnie Poarch Tolero Racing
46 Nicholas King TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Win: Kyle Vanrenterghem
47 Lee Frankel CFT/ Hernandez Cycling Team
48 Richard Castro Stone House Group P/B VeloVie
49 Gabriel Perez
50 John Harrison Sabino Cycles Racing
51 Mike Hatton
Finishers: Cat 4: 50   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Damon Barnett
2 Tony Monteferrante Procon Cycling
3 Joshua Payne Velo Vegas/Every Kid a Bike
4 Alan Olsen Tolero Racing
5 Edgar Lewis
6 Austin Arseo Summit Velo
7 Aaron Arvizu
8 David Stout
9 Zhe Wang
10 Christopher Carbonneau Tolero Racing Teammate Top 5: Alan Olsen
11 Kellen Chavez Fleming Wealth Strategies.com
12 Lucas Perez
13 Matthew Sinclair Stone House Group P/B VeloVie
14 Scott Patterson
15 Ernesto Reina
16 Patrick Allen Sabino Cycles Racing
17 John Willmon University of Arizona
Finishers: Cat 5: 15   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Kothke Exo Miles Ahead
2 Stephen Leake Bloomington Cycle Racing Team
3 Gary Schobel International Christian Cycling Clu
4 Daniel Furtney Exo Miles Ahead Teammate Win: Michael Kothke
5 Dean Marvin Summit Velo
6 Andy Bell Procon Cycling
7 Jimmy Davisjr International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
8 Kevin Mikkelson Beads of Courage-Pro Bike Racing
9 Robert Gregoire Stone House Group P/B VeloVie
10 Kevin Petrick
11 Barry Siff
12 Steven Long Stone House Group P/B VeloVie
13 Eirik Frimann-dahl Team Winded Development
14 Mark Weimer Velo Vegas/Every Kid a Bike
15 David Freitag Stone House Group P/B VeloVie
16 Alex Paterson
17 Ken Huizenga International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
18 William Voice
19 Jonathan Schmidt International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
20 Rob Wyman Team Velosport-CA
21 Stephen Hartsfield
22 Franklin Margolis University of California-Los Angele
23 Rockland Draper Team Endurance 360
24 Michael Sheldon
Finishers: Cat 5: 23   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ignacio Prado
2 Joshua Berry UCI CT: Jelly Belly p/b Maxxis
3 David Salomon
4 William Buick Primal - Audi Denver
5 Travis Mccabe UCI CT: Team SmartStop
6 Eric Marcotte UCI CT: Team SmartStop
7 Paul Thomas Superissimo
8 Matteo Dal-cin
9 Gordon Fraser UCI CT: Team SmartStop p/b Mountain
10 Chad Beyer Superissimo
11 Travis Samuel
12 Robert Squire UCI CT: Jamis Hagens Berman
13 Hector Rangel
14 Rafael Escarcega
15 Quinn Keogh Superissimo
16 Gerardo Medina
17 Andrew Clemence The Colorado Collective
18 Juan Magallanes
19 Lewis Elliot Bicycle Ranch
20 Conor Mullervy UCI CT: Champion System - Stans NoT
21 Sam Warford SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
22 Robert Gutgesell
23 Drew Christopher UCI CT: Champion System - Stans NoT
24 Braydon Bourne
25 Taylor Warren
26 Victor Riquelme Stone House Group P/B VeloVie
27 Michael Dziedzic White Mountain Road Club
28 Isaac Howe UCI CT: Champion System - Stans NoT
29 Gilbert Ducournau
30 Rudyard Peterson NorthStar Development
31 Eugene Boronow GS Mengoni U.S.A.
32 Valentn Senz
33 Trevor Johnson US Military Cycling Team
34 Unknown Rider White Mountain Road Club
35 Josh Tyrrell
36 Conor O'Brien
37 Robert Pasco Airgas SAFEWAY Cycling
38 Paul Warner Team Rhino Rush
39 Brad Neagos UCI CT: Lupus Racing Team
Finishers: Cat 1: 23   Cat 5: 1   Cat ?: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brady Mcdonald Celo Pacific
2 Joseph Bell Yuma Athletics
3 Quinn Agnew El Grupo Youth Cycling Club
4 Unai Urreiztieta El Grupo Youth Cycling Club
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Harris El Grupo Youth Cycling Club
2 Maxwell Mount Team F.I.Taos
3 Samuel Alexander El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Matthew Harris
4 Collin Hanes El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Matthew Harris
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zayk Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
2 Thomas Steiner Team Velosport-CA
3 Luke Brocco White Mountain Road Club
4 Scott Wass NorthStar Development
5 Alexander Tydeman
6 Cameron Royalty San Tan Racing
Finishers: Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fortunato Ferrara RA Racing Apparel/Trek Racing
2 Manuel Serrano
3 Riley Post Jetset Racing
4 Santiago Chavez ZiaVelo Cycling
5 Dan Naef TEAM New York Life
6 Rob Alvarez Stone House Group P/B VeloVie
7 Chris Anderson Jetset Racing Teammate Top 5: Riley Post
8 Noah Grassi Les Rois Cycling Club
9 Luis Chacon
10 Timothy Carolan Stone House Group P/B VeloVie
11 Kyle Reedy Jetset Racing Teammate Top 5: Riley Post
12 Terry Schmidtknecht Jetset Racing Teammate Top 5: Riley Post
13 Louis Waugaman Stone House Group P/B VeloVie
14 Craig Streit Stone House Group P/B VeloVie
15 Sergio Dominguez
16 Brendan Cusick Natural Grocers Cycling Team
17 Joel Biederman TEAM New York Life Teammate Top 5: Dan Naef
18 Andrew Scott TEAM New York Life Teammate Top 5: Dan Naef
19 Casey Skidmore Jetset Racing Teammate Top 5: Riley Post
20 Manuel Sanchez
21 James Robbins Velo Vegas/Every Kid a Bike
22 Jose Nicola
23 Stephen Kocher Velo Vegas/Every Kid a Bike
24 Oscar Cota
25 Ernesto Yberri
26 Esteban Armendariz
27 Peter Chagaris Stone House Group P/B VeloVie
28 Matthew Brown Jetset Racing Teammate Top 5: Riley Post
29 Matt Muyres Vision Racing p/b Harvest Snaps
30 Keith Edmiston Velo Vegas/Every Kid a Bike
31 Matthew Joy White Mountain Road Club
32 Mark Feser Jetset Racing Teammate Top 5: Riley Post
33 Javier Armendariz
34 Ben Forbes Beads of Courage-Pro Bike Racing
35 Joel Castro
36 Jorge Rivas
37 Isaiah Adams TEAM New York Life Teammate Top 5: Dan Naef
38 Krimpe Fernando
39 Stephen Banta White Mountain Road Club
40 Travis White
41 Garron Cadiente Jetset Racing Teammate Top 5: Riley Post
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cale Reeder Hammer/53x11
2 Louie Amelburu MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
3 Kirk Bausch Surf City Cyclery
4 Al Senft ZiaVelo Cycling
5 James Carney Colavita Women's Racing
6 Walter Durrer Team Rio Grande
7 Jerry Garcia ZiaVelo Cycling Teammate Top 5: Al Senft
8 Thomas Fiorillo Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
9 Jim Silverman GST Racing
10 Bill Dahl Hammer/53x11 Teammate Win: Cale Reeder
11 Richard Stevens Beads of Courage-Pro Bike Racing
12 Jeremy Barrett Team Rhino
13 Jesus Lamb GST Racing
14 Allyn Smith
15 Scott Steffen High Desert Bicycles Team
16 Chris Poole Ride-Faster.com
17 James Kramer Ride-Faster.com
18 Dane Emde GR Capital Racing
19 Charles Royalty San Tan Racing
20 Gerry Clapper Ride-Faster.com
21 David Able GST Racing
22 Scott Baker GST Racing
23 David Genovese GPE Racing p/b Athlete Octane
24 Craig Croxton Summit Velo
25 Joe Ebenroth Camelback Bike Club
26 Nelson Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
27 Rod Yoder
28 William Kellagher Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
29 Steven Flurry CZ Velo
30 Bryan Antol GST Racing
31 Charlie Beadles Team Pay 'N Take
32 Jim Holbrook Ride-Faster.com
33 David Julien Procon Cycling
34 Steve Greenwell Exo Miles Ahead
35 Chris Hard Cicada Racing Inc. p/b Mark Miller
36 Anthony Brown Team Rhino
37 Adam Asnes Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
38 Scott Leonard Team Rhino
39 James Hollcroft Bicycle Ranch
40 Ruben Rosales EP Cyclists
41 Dan Distefano Superissimo
42 James Davis Ride-Faster.com
43 Clifford Roberts
44 David Mount Team F.I.Taos
45 Frank Lujan
46 Jason Engle Central Plains Cycling
47 Greg Cousins Morgan Stanley Cycling Team
48 Chuck Helmke El Grupo Youth Cycling Club
49 Brian Lemke White Mountain Road Club
50 Jay Engel ColoBikeLaw.com
51 Johnathan Edwards SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 19   Cat 3: 11   Cat 4: 13   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Fenton Sun Coast Velo
2 Philip Holman Southwest Hand Cycling Team
3 Joel Thompson Southwest Hand Cycling Team
4 David Bixby Team RPM p/b Bicycle Ranch
5 Andrew Hosterman White Mountain Road Club
6 Jeffrey Ulbrich White Mountain Road Club
7 Bill Pinckard MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
8 James Wimberly Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
9 Michael Birditt Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
10 Jon Trimble MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
11 Shannon Fox Boulder Orthopedics
12 Chris Steele Carolina Cycling Team
13 Preston Robertson Sabino Cycles Racing
14 Dale Luedtke Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
15 James Edwards Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
16 Steve Birnbaum Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
17 Kalman Szkalak Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
18 Eugene Raphaelian Polli Veloce
19 David Burke Sabino Cycles Racing
20 Donald Lewis Team Rhino
21 Kent Richardson
22 David Benner Wolf Pack Cycling
23 Joe Patronite Southwest Hand Cycling Team Teammate Top 5: Philip Holman
24 Fred Hoblit Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
25 Christopher Buttine Dallas Racing
26 Greg Barrett Fleming Wealth Strategies.com
27 Dave Rackoski White Mountain Road Club Teammate Top 5: Andrew Hosterman
28 Randall Maddox Carolina Cycling Team
29 Kim Bleth Bicycle Bob's Racing
30 Craig Liming Team RPM p/b Bicycle Ranch Teammate Top 5: David Bixby
31 Ronald Bryenton
32 Mark Mandel Aggress
33 Bill Carlson Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
34 Keith Tomei Team Broadway Bicycles
35 Kurt Luedtke Swami's Cycling Club
36 Marco Bonelli
37 David Prugh Crystal City Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 18   Cat 4: 9   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roy Quade
2 John Conahay Southwest Hand Cycling Team
3 Doug Perry Aggress
4 Curtis Ingle
5 James Mccarver
6 Stephen Bennett ColoBikeLaw.com
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Dillon Sabino Cycles Racing
2 Richard Ellwanger Aggress
3 J. P. holleman
4 Charles Day Gallatin Valley Bicycle Club
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Franz Hammer
2 Leon Sowers San Diego Cyclo Vets
3 Patrick Bunch Big D Cycling
4 Robert Paganini PAA/Empire Bikes
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gretchen Stumhofer SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
2 Erica Clevenger University of Arizona
3 Esther Walker San Diego Bicycle Club
4 Nicole Horst Rocky Mountain Road Club
5 Terry Moore ZiaVelo Cycling
6 Suzie Goebel Central Plains Cycling
7 Rachel Holzer MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
8 Deanna Ratnikova SkyFlash Racing
9 Daniela Diamente El Grupo Youth Cycling Club
10 Brenna Nelson Faster Cyclist
11 Ali Knutson Harristone/Sun Valley Mortgage Cycl
12 Moirin Nelson Faster Cyclist
13 Alexis Gannis GPE Racing p/b Athlete Octane
14 Rachel Cross Monster Media Racing p/b Fight Meso
15 Carol Flinchbaugh ZiaVelo Cycling Teammate Top 5: Terry Moore
16 Jodie Oates Tribe Racing
17 Beatrice Dormoy San Diego Bicycle Club Teammate Top 5: Esther Walker
18 Jennifer Camoriano Two-Wheel Jones Racing
19 Chloe Welch El Grupo Youth Cycling Club
20 Sarah Muench Camelback Bike Club
21 Allison Greening TriSports Cycling/Eclipse Racing
22 Emily Brown Sabino Cycles Racing
Finishers: Cat 3: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hayley Lytle Velo Club LaGrange
2 Jocelyn Bonham Team Broadway Bicycles
3 Renee Robinson San Diego Bicycle Club
4 Christina Yeakel Velo Vegas/Every Kid a Bike
5 Haley Payne Velo Vegas/Every Kid a Bike
6 Lauren Germain
7 Katherine Ellis San Diego Bicycle Club Teammate Top 5: Renee Robinson
8 Madison Major El Grupo Youth Cycling Club
9 Amy Schultz SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
10 Michelle Helmke El Grupo Youth Cycling Club
11 Mckenzie Steiner SkyFlash Racing
12 Isabel Havsrath El Grupo Youth Cycling Club
13 Ariedna Aispuro
14 Trish Bakst Velo Club LaGrange Teammate Win: Hayley Lytle
15 Makayla Macpherson South Bay Wheelmen
16 Samantha Andrade El Grupo Youth Cycling Club
17 Genea Gettig El Grupo Youth Cycling Club
18 Annmarie Chavez ZiaVelo Cycling
19 Raemy Winton Flagstaff Cycling
20 Matea Djokic San Diego Bicycle Club Teammate Top 5: Renee Robinson
21 Kerry Hebert
22 Amanda Davis Tribe Racing
23 Leila Murrieta El Grupo Youth Cycling Club
24 Jeungho Jo peters San Diego Bicycle Club Teammate Top 5: Renee Robinson
25 Isabel Speer
26 Jasmine Pacheco
Finishers: Cat 4: 25   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anna Sanders FCS Cycling
2 Kathryn *bertine St. Kitts and Nevis National Team
3 Lindsay Bayer Pepper Palace Pro Cycling
4 Jannalyn Luttrell Roosters/Bikers Edge-UT
5 Erica Allar Colavita Women's Racing
6 Amber Pierce UCI WPT: Pepper Palace Pro Cycling
7 Courteney Lowe
8 Anne Perry K4 Racing
9 Lisa Ribes Sabino Cycles Racing
10 Mia Loquai FCS Cycling Teammate Win: Anna Sanders
11 Kimberly Lucie Sabino Cycles Racing
12 Amy Phillips Pepper Palace Pro Cycling Teammate Top 5: Lindsay Bayer
13 Amanda Miller UCI WPT: Pepper Palace Pro Cycling
14 Emily Georgeson Monster Media Racing p/b Fight Meso
15 Nicole Brandt Monster Media Racing p/b Fight Meso
16 Andrea Thomas Dallas Racing
17 Karla Gendler Team Cycle Progression
18 Sarah Lough Scalo Veloce
19 Suzanne Sonye Monster Media Racing p/b Fight Meso
20 Lenore Pipes C.A.R.E. 4 Cycling
21 Anne Donley
22 Anna Mumford Healthy and Happy Racing
23 Jacqueline Parker Mystic Velo Club
24 Kat Salthouse Sabino Cycles Racing
25 Genevieve Krahn
26 Julie Kuliecza Pepper Palace Pro Cycling Teammate Top 5: Lindsay Bayer
27 Kimberley Turner Naked Women's Racing
28 Nicole Mitchell
29 Caitlin Laroche Monster Media Racing p/b Fight Meso
30 Jennifer Vollmer Roosters/Bikers Edge-UT Teammate Top 5: Jannalyn Luttrell
31 Cara Oneill El Grupo Youth Cycling Club
32 Serenity Anderson Rocky Mountain Road Club
33 Maureen Mcauliffe
34 Reiley Pankratz Team Winded Development
35 Allison Alterman Sabino Cycles Racing
Finishers: Cat 1: 13   Cat 2: 18   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Izabel Adams
2 Ana Quintana-bernal El Grupo Youth Cycling Club
3 Susie King El Grupo Youth Cycling Club
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Margaret Douglass Team Endurance 360
2 Aileen El kadi EP Cyclists
3 Dana Hollcroft Bicycle Ranch
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Job Velo Vegas/Every Kid a Bike
2 Angela Wimberly Sun Coast Velo
3 Jane Berger Sabino Cycles Racing
4 Louisa Larson Team Winded Development
5 Cindy Fenton Sisterhood of Cycling
6 Sheila Cousins Morgan Stanley Cycling Team
7 Beata George
8 Shari Cook Velo Vegas/Every Kid a Bike Teammate Win: Lisa Job
9 Irene Pang
10 Nathalie Potvin Tribe Racing
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sue Lloyd Rocky Mountain Road Club
2 Christina Maddox C.A.R.E. 4 Cycling
3 Donna Ingle
4 Carol Chester
5 Heather Odom San Diego Bicycle Club
6 Pam Alexander C.A.R.E. 4 Cycling
7 Wenda Roberts
8 Lanett Draper Team Endurance 360
9 Debi Foli San Diego Bicycle Club Teammate Top 5: Heather Odom
10 Melinda Berge Summit Velo
11 Leeann Land Strada Racing Club
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 6   Cat ?: 2