Log In
Mike's Bikes 43rd Catís Hill Classic • May 14 2016
Partly Cloudy, 67 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Evan Burgeson Victory Velo Racing
2 Erik Kristiansen
3 Christopher Craig Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
4 Ben Cook Team Swift
5 Justin Thompson SunPower Racing
6 Nicholas Reed Chico Corsa Cycling Club
7 Gianni Lamperti Team Swift Teammate Top 5: Ben Cook
8 Austin Miller SunPower Racing Teammate Top 5: Justin Thompson
9 Luke Lamperti Team Swift Teammate Top 5: Ben Cook
10 Christian Lam SquadraSF p/b Terun
11 Justin Leong Limitless Cycling powered by GoodyF
12 Will Kanz Davis Bike Club
13 Tyler Marchesano LOW//Factory Racing
14 Raymond Lee Lost Dog Cycling
15 Owen Mcgrath Dolce Vita Freewheel
16 Erik Vangsnes Dolce Vita Freewheel
17 Riley Marmesh Dolce Vita Freewheel
18 Lindsey Furtado Dolce Vita Freewheel
19 Erik Schiller
20 Jesse Lash Dolce Vita Freewheel
21 Justin Poulson SJBC
22 Tim Mcbirney Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
23 Kyle Fiori Limitless Cycling powered by GoodyF
24 Niklas Barreto SunPower Racing Teammate Top 5: Justin Thompson
25 Thomas Dillon Pen Velo Racing/Summit Bicycles
26 Blaine Ashley??? Morgan Stanley Cycling Team
27 Peter Smith Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Christopher Craig
28 Matt Carvell SunPower Racing Teammate Top 5: Justin Thompson
29 Jason Frost Tieni Duro Junior Cycling Team
30 Thomas Lane SunPower Racing Teammate Top 5: Justin Thompson
31 Jeromy Lee Limitless Cycling powered by GoodyF
32 Dave Keefe SunPower Racing Teammate Top 5: Justin Thompson
33 Benjamin Dodge
34 Theo Goguely Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Christopher Craig
35 Adrian Yang Lost Dog Cycling
36 John Wilde CoreTech
37 Rey Surla Team Fremont/FFBC
38 Patrick Whitesel Altitude Cycling
39 Justin Balderston Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Christopher Craig
40 Ilya Cantor
41 Murat Ozgur SquadraSF p/b Terun
42 Brian Bailey SquadraSF p/b Terun
43 Taylor Schwartz Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Christopher Craig
44 Patrick Callan Data Driven Athlete Racing
45 Marco Costantino Pen Velo Racing/Summit Bicycles
46 David Porter Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Sean Clark Davis Bike Club Race Team
DNF Sean Estes Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
DNF William Goodness Bristol Mountain Road Racing
DNF Phill Mai Team Fremont/FFBC
DNF Amin Tamariz SunPower Racing Teammate Top 5: Justin Thompson
DNF Dennis Wau CoreTech
DNF Colin Patterson Foothill Cyclery
DNF Emmett Smith Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Thuy Nguyen SunPower Racing Teammate Top 5: Justin Thompson
DNF Adam Beltz Dolce Vita Freewheel
DNF Chris Levins SJBC
DNF Aaron Mcdevitt SJBC
DNF Anton Vynogradenko SJBC
DNF Bernhard Stonas Team Fremont/FFBC
DNF Al Jerrold soriano TB143
DNF Gerald Sylvester SquadraSF p/b Terun
DNF Conan Wen Limitless Cycling powered by GoodyF
DNF Aran Watson Berkeley Bicycle Club (BBC)
Finishers: Cat 3: 61   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Gomezvillafane Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
2 Christian Humpert TB143
3 Andrew Conley Team Fremont/FFBC
4 Micah Lerner LOW//Factory Racing
5 Neil Leonard Dolce Vita Freewheel
6 Stuart Watson CBRE Racing
7 Marco Pavan Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Neil Leonard
8 Sergei Volkov
9 Mark Severy Adventures Edge
10 Steffen Andersen Santa Cruz Factory Racing
11 Irving Zamora Lost Dog Cycling
12 Jordan Byck Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Win: Benjamin Gomezvillafane
13 Alfonse Le duc Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
14 Parker Gara SunPower Racing
15 Daniel Hii SJBC
16 Travis Mceuen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
17 Peadar O'mochain Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
18 Rainer Bodingbauer SunPower Racing
19 Peter Aster Swami's Cycling Club
20 Shane Mcguire??? SunPower Racing
21 Truman Leung Limitless Cycling powered by GoodyF
22 John Navarro Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
23 Kyle Beikirch??? Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Neil Leonard
24 Nathaniel Futterman SJBC
25 Michael Kurnik Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
26 Morgan Cole
27 Adrian luis ?
28 Jorge Pont SunPower Racing
29 Richie Vos SunPower Racing
30 Alex Jonas Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
31 Jeremy Scott Los Gatos Bicycle Racing Club
32 Ryan Mostofi California Polytechnic-San Luis Obi
33 Sean Martin LOW//Factory Racing Teammate Top 5: Micah Lerner
34 Brandon Barragan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
35 Scott Bales Rapha RCC
36 Eric Hardrath
37 Woosong Kim
DNF Levi Jago
DNF Cameron Mclaughlin SJBC
DNF Danny Yadron Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Ian Stowe
DNF Matt Brantveyn Team Fremont/FFBC Teammate Top 5: Andrew Conley
DNF Cory Vogel SunPower Racing
DNF Magnus Bush Limitless Cycling powered by GoodyF
DNF Paul Chomsky
DNF Michael Landis Amoroso's Racing Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 45  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Gaiboden
2 Alexander Winter SJBC
3 Cole Weber
4 Isaish Oliver
5 Eric Williams
6 Madden Titus
7 James Han
8 Matthew Hepworth Alto Velo Racing Club
9 Kieth Strong
10 Max Linich
11 Alex Mcmanigill
12 Aditya Deorha SJBC Teammate Top 5: Alexander Winter
13 Robert Shirley Bell Real Estate Cycling
14 Andrew Perry SJBC Teammate Top 5: Alexander Winter
15 Robert Wotring
16 Andrew Bowman
17 Patrick Krecker
18 Joseph Adachi SunPower Racing
19 John Paul keenan iron.io
DNF Robert Barber Team STAND/City Cycle
Finishers: Cat 5: 18   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taylor Kring Limitless Cycling powered by GoodyF
2 Andrew Levitt Tieni Duro Junior Cycling Team
3 Tim Mcbirney Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
4 Conan Wen Limitless Cycling powered by GoodyF Teammate Win: Taylor Kring
5 Aidan Malmberg Family Cycling Center
6 Kyle Fiori Limitless Cycling powered by GoodyF Teammate Win: Taylor Kring
7 Jason Frost Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Andrew Levitt
8 Justin Poulson SJBC
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 6   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Gomezvillafane Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
2 Isaiah Oliver Limitless Cycling
3 Rylan Loader Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Win: Benjamin Gomezvillafane
4 Finn Cunningham Tieni Duro Junior Cycling Team
5 Will Wright SJBC
6 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Team
7 Magnus Bush Limitless Cycling powered by GoodyF
8 Truman Leung Limitless Cycling powered by GoodyF
9 Grover Rozek Reliable/Taco Bell Racing p/b Kinet
10 Daniel Hii SJBC Teammate Top 5: Will Wright
11 Parker Gara SunPower Racing
12 Daniel Karpelevitch Team Fremont/FFBC
13 Aidan Mcneil SJBC Teammate Top 5: Will Wright
14 Jordy Malmberg Family Cycling Center
15 Andrew Perry SJBC Teammate Top 5: Will Wright
16 Orion Pohl Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Finn Cunningham
17 Adin Jose
18 Andrew Mathiesen Team Swift
19 Kenneth Oei Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Finn Cunningham
20 Kaito Clarke SJBC Teammate Top 5: Will Wright
21 Matthew Cho Team Fremont/FFBC
22 Tommy Lacampagne SJBC Teammate Top 5: Will Wright
23 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Finn Cunningham
24 Leo Minami Los Gatos
DNF Dante Lobue Los Gatos Bicycle Racing Club
DNF Simon Gilbert Spokesman Bicycles
DNF Samuel Desre
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 10   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Cox Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
2 Matthew Adams Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
3 Dan Martin Peet's Coffee Racing
4 Scott Bromstead Team Specialized/Touchstone Racing
5 Mark Howard SunPower Racing
6 David Allen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
7 Justin Morgan
8 John Funke Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
9 Robert Amatelli Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
10 Mj Foley Team STAND/City Cycle
11 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
12 Jeromy Cottell Team Specialized/Touchstone Racing Teammate Top 5: Scott Bromstead
13 Jason boynton Folsom bike/vw/raley's Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Dan Martin
14 Nick Theobald Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Dan Martin
15 Kevin Metcalfe Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Dan Martin
16 Oliver Ryan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
17 Russell White
DNF Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team
DNF Pablo Espinosa SquadraSF p/b Terun
DNF Dave Keefe SunPower Racing Teammate Top 5: Mark Howard
DNF Joshua Mcdonald Craft Factory Cycling Team
DNF Stefano Profumo LangeTwins Winery Racing Team
DNF Matthew Sloan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
DNF John Barbicas Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 10   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Stroup SquadraSF p/b Terun
2 Uri Friedman Swell Bicycles
3 Timothy Stuart
4 John Navarro Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
5 James Rainbow Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Jorge Pont SunPower Racing
7 Steve D'alencon??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
8 David Tripier CoreTechs Cycling Team
9 Iain Russell Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
10 John Grube
11 Yukon Maruyama SJBC
12 Max Hudson ZOCA p/b Halo Sports
13 Eric Chi Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
14 Kenneth Salvail Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
15 Brian Kellison Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
16 Fred Klingler San Jose Bicycle Club
17 Eric Chao Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
18 Alan Brake Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
19 Jeffrey Kato CBRE Racing
20 Mike Reed SunPower Racing
21 Michael Riyanto SJBC
DNF Scott Bales Rypna
DNF Robert Wotring
DNF Prashant Singh Team Fremont/FFBC
DNF Shai Traister SV707
DNF Vincent Dulay SunPower Racing
DNF Ian Dewar Trek Store
DNF Scott Williams
DNF Zachary Hilton SJBC
DNF Glenn Fetsch Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
DNF Andrew Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: James Rainbow
DNF Albert Lehman Michael David Winery Cycling Team
DNF Luis Sanchez
DNF Dan Pankratz Los Gatos Bicycle Racing Club
DNF Loree Mckinney US Military Endurance Sports
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 24   Cat 5: 7   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Martin Peet's Coffee Racing
2 Christopher Phipps ThirstyBear p/b Akamai
3 Jeff Eisenberg Team STAND/City Cycle
4 Dean Laberge Peet's Coffee Racing Teammate Win: Dan Martin
5 Phil Tercero SJBC
6 John Funke Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
7 Sean Haidet ArtsCyclery.com/Schnur Racing
8 Scott Fonseca AUDI RENO-TAHOE
9 Jerome Nadel R4R-Make A Wish
10 Michael O'rourke Peet's Coffee Racing Teammate Win: Dan Martin
11 Justin Eatinger Pen Velo Racing/Summit Bicycles
12 Donald Lee Pen Velo Racing/Summit Bicycles
13 Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team
14 Carl Hekkert Morgan Stanley Cycling Team
15 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
16 Scott Leahy SJBC Teammate Top 5: Phil Tercero
17 David Wierzba
18 Herman Johnson Ciclistas del Valle
19 Chris Ott Peet's Coffee Racing Teammate Win: Dan Martin
20 Thomas Dillon Pen Velo Racing/Summit Bicycles
21 Craig Nunes ArtsCyclery.com/Schnur Racing
22 Matthew Mcnamara Peninsula Velo Racing p/b Summit Bi
23 Andrew Nevitt CoreTechs Cycling TwT
24 Nick Theobald Peet's Coffee Racing Teammate Win: Dan Martin
25 John Fritz Michael David Winery Cycling Team
DNF Philip Malaspina SJBC Teammate Top 5: Phil Tercero
DNF Pritpal Singh Kovarus/Wells Fargo Racing Team
DNF Matthew Sloan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Jason boynton Folsom bike/vw/raley's Peet's Coffee Racing Teammate Win: Dan Martin
DNF Pablo Espinosa SquadraSF p/b Terun
DNF Eric Saltzman R4R-Make A Wish
DNF John Schiefer SJBC Teammate Top 5: Phil Tercero
DNF Scott Williams
DNF Benjamin Cota Funsport Bikes Cycling Team
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 16   Cat 3: 6   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lawrence Nolan NCCF/ Team Specialized Masters
2 Kevin Metcalfe Peet's Coffee Racing
3 Tim Davis SJBC
4 Glen Kinion CBRE Racing
5 Hans Gouwens ThirstyBear p/b Akamai
6 Brian Mcandrews ThirstyBear p/b Akamai
7 Jim Gentes Buy Cell
8 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Alan Roberts ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Hans Gouwens
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tobin Ortenblad Donkey Label
2 Sam Bassetti Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B
3 Bryan Larsen Echelon - Storck Development Team
4 Lance Haidet
5 Jules Goguely Echelon Storck Development
6 Joshua Carling Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B
7 Alex Wild Trail Head Racing- Specialized
8 Cameron Piper Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
9 Cole Davis NCCF/ Team Specialized Juniors
10 Jason Saltzman
11 Leon Gledhill Cycle Sport Specialized
12 Leo Yip Limitless Cycling powered by GoodyF
13 Sean Bennett Metier Racing
14 Blake Anton TEAM CLIF BAR Cycling
15 Aj Snovel Davis Bike Club
16 Zachary Gottesman Mellow Motors
17 Roman Kilun Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
18 Ariel Herrmann ThirstyBear p/b Akamai
19 Robbie Chrisman Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: Sam Bassetti
20 Tom Salvesen Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
21 Virgilio Pigliucci Dolce Vita Freewheel
22 Craig Fellers Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
23 Travis Lyons Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
24 Adriano Castro Dolce Vita Freewheel
25 Mark Alford LOW//Factory Racing
26 Brent Emoff AMain Cycling Team
27 Darius Satongar SunPower Racing
28 Marcus Beltramo Dolce Vita Freewheel
29 Christopher Harlanddunaway Herbalife p/b MarcPro-Strava
30 Ryan Moore Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: Sam Bassetti
31 Christopher Beall LOW//Factory Racing
32 Chaz Turmon Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
33 Blaise Hamel SunPower Racing
34 Darin Morgan CoreTechs Elite
35 Steven Tortorelli Dolce Vita Freewheel
36 Andrew Levitt Tieni Duro Junior Cycling Team
37 Mark Howard SunPower Racing
38 Brian Funk JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
39 Robert Evans
40 Chris Riekert Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
41 Stephan Hoffman TEAM CLIF BAR Cycling
42 Samuel Hill Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Rob Dahl JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
DNF Michael Jasinski TEAM CLIF BAR Cycling
DNF Tony Wolf CoreTechs Elite
DNF Matt Schaupp Echelon-Storck Development Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
DNF Andrew Goessling Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Garrett Hankins Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Owen Gillott Echelon-Storck Development Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
DNF Chris Esparza Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
DNF Jeromy Cottell Team Specialized/Touchstone Racing
DNF Matt Mikul SquadraSF p/b Terun
DNF Byron Anson Echelon-Storck Development Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
DNF John Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
DNF Greg Mccullough Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
DNF Russell White
DNF Adam Switters Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Timothy Rugg Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: Sam Bassetti
DNF Justin Morgan
DNF John Schiefer SJBC
DNF Cooper Shanks Dolce Vita Freewheel
DNF Charlie Velez Data Driven Athlete Racing
Finishers: Cat 1: 39   Cat 2: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Mcdonald Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
2 Ginger Kroft SJBC
3 Diana Cedeno JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
4 Amity Gregg
5 Johanna Fogolin SJBC
6 Kelli Samuelson
7 Makenzie Delaughder Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Emily Mcdonald
8 Victoria Hunt Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
9 Rachelle Ortega JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Diana Cedeno
10 Bonnie Denoyer Los Gatos
11 Serenity Marshall JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Diana Cedeno
12 Allie Bollella JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Diana Cedeno
13 Claudia Campazzo Team TIBCO II
DNF Alexis Dezubiria JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Diana Cedeno
DNF Kristin Wolfe SJBC Teammate Top 5: Ginger Kroft
DNF Shelby Tramel
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Illi Gardner SJBC
2 Kristin Wolfe SJBC Teammate Win: Illi Gardner
3 Isabella Brunner
4 Renee Miller SJBC Teammate Win: Illi Gardner
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laurel Green Los Gatos
2 Lorna Fortuna Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
Finishers: Cat 2: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hanna Muegge
2 Clarice Sayle JAKROO
3 Amy Cameron Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
4 Diane Moug Folsom Bike/Trek- Women's Road Team
5 Joanna Bechtel JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
6 Samantha Vroomen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
7 Megan Ruble Funsport Bikes Cycling Team
8 Melanie *wong Folsom Bike/Trek- Women's Road Team Teammate Top 5: Diane Moug
9 Sara Bird Folsom Bike/Trek- Women's Road Team Teammate Top 5: Diane Moug
10 Julie Cushen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Amy Cameron
11 Erin Sorani Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Amy Cameron
12 Ayesha Mcgowan
13 Emily Mcdonald Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Amy Cameron
14 Audrey Biehle Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Amy Cameron
15 Chelsea Brown Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Amy Cameron
DNF Sara Liebert Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
DNF Christina Bonnington JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Joanna Bechtel
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 11   Cat 3: 1