Log In
Syracuse Criterium • May 16 2009
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wyatt Drake FARM TEAM CYCLING 0:29:13
2 Matthew Hoffer Farm Team -1 lap
3 Connor Lenihan Farm Team Cycling -1 lap Teammate Win: Wyatt Drake
Starters:4   Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Ratzell Bike Line/LWA 0:27:05
2 Peter Goguen Minuteman Road Club 0:27:05
3 Luke Bateman Young Medalists/ Team Dual Temp 0:28:30
4 Andrew Shafer Young Medalists/Team Dual Temp 0:29:12
5 Christopher Worden Unattached 0:29:12
6 Austin Vincent Unattached 0:29:30
7 Keane Brennan Farm Team Cycling 0:29:30
8 Joseph Toth CBRC 0:29:36
9 Will Macclarence Farm Team Cycling -1 lap
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bill Golembieski CRCA/Junior Development 0:49:11
2 Benjamin Salibra CRCA/Junior Development 0:49:14
1
Teammate Win: Bill Golembieski
3 Emmanuel Goguen CL Noonan/Coast to Coast/KAM 0:49:14
2
4 Jordan Strober CRCA/Junior Development 0:49:14
3
Teammate Win: Bill Golembieski
5 Derek Wojtkun Farm Team Cycling 0:49:14
4
6 Wesley Kline Young Medalists/Team Dual Temp 0:49:14
5
7 Michael Ballard CBRC 0:49:14
6
8 Eli Robinson ChrisCookies/SwanCycles 0:49:14
7
9 Jeffrey Alpert Young Medalists/Team Dual Temp 0:49:14
8
10 Rob Spatola Young Medalists/Team Dual Temp 0:49:14
9
11 Brandon Milet Farm Team Cycling 0:49:14
10
Teammate Top 5: Derek Wojtkun
12 Nathan Piche Farm Team Cycling 0:49:14
11
Teammate Top 5: Derek Wojtkun
13 Matthew Voyer Young Medalists/Team Dual Temp 0:49:14
12
14 Andrew Harris Young Medalists/Team Dual Temp 0:49:14
13
15 Curtis White Capital Bicycle Racing Club 0:49:14
14
16 Hunter Dansin Farm Team Cycling 0:49:14
15
Teammate Top 5: Derek Wojtkun
17 Jack Macclarence Farm Team Cycling 0:49:14
16
Teammate Top 5: Derek Wojtkun
18 Tommy Goguen Minuteman Road Club P&P
Off The Back
19 Zach Bender Team Cyclesport P&P
Off The Back
20 Adam Schwarzweller Genesee Valley Cycling Club P&P
Off The Back
21 Theodore Heinz Unattached P&P
Off The Back
22 Christopher Krause Young Medalists/Team Dual Temp P&P
Off The Back
23 Chad Gorr Young Medalists/Team Dual Temp P&P
Off The Back
24 Ryan Karr MaxPowerCycling.com dsq
Off The Back
Starters:26   Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 5   Cat 4: 11   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma White CBRC 0:29:40
2 Julia Sante FARM TEAM CYCLING -1 lap
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melissa Garcia Bike Line/LWA 0:28:30
2 Nadia Latzgo Bike Line/LWA 0:29:12 Teammate Win: Melissa Garcia
3 Brittany Sumner Farm Team Cycling 0:29:45
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Catherine Probst Young Medalists/Team Dual Temp 0:39:57
1
2 Antonina Esposto Young Medalists/ Team Dual Temp 0:39:57
2
Teammate Win: Catherine Probst
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Cavaanagh Healing Cycle RT 0:51:59
2 Mark Blakley MAC5Bikes/McAllister Sign 0:52:07
1
3 Benjamin Salibra CRCA 0:52:07
2
4 Jacob Gorke CRCA/Junior Development 0:52:07
3
5 Drew Scoles Team ROG 0:52:07
4
6 Brian Klotz Corning Race Team 0:52:07
5
7 Miguelangel Blanco Unattached 0:52:07
6
8 Andy Cummings Wells Fargo Adv. 0:52:07
7
9 Tucker Sawin Unattached 0:52:07
8
10 Nathan Kupperstock Unattached 0:52:07
9
11 Daniel Hertzler Corning Race Team 0:52:07
10
12 Adam Zimmerman Unattached 0:52:07
11
13 Ken Thomas Wells Fargo 0:52:07
12
14 Andrew Lytwynec Full Moon Vista Bike and Sport 0:52:07
13
15 Richard Gorton Battenkill-United 0:52:07
14
16 Jeremy Gardner Spokepost 0:52:07
15
17 Erik Markewich Anthem Sports Elite Development 0:52:07
16
18 Matthew Spinks Team Metra / Wendy's p/b Cycles 54 0:52:07
17
19 Andrew Vankuren BiKyle/Mazur Coaching 0:52:07
18
20 Daniel Barney MAC5Bikes/McAllister Sign 0:52:07
19
Teammate Top 5: Mark Blakley
21 Timothy Manzella Team Independence Cycling Team 0:52:07
20
22 Paul Eisele MaxPowerCycling.com 0:52:07
21
23 Matthew Tammaro Corning Race Team 0:52:07
22
24 James Cowle Wells Fargo Adv. 0:52:07
23
25 Jacob Bolewski Spokepost.com 0:52:07
24
26 Joe Couke French Mendow Bike 0:52:07
25
27 Austin Mclenithan Anthem Sports Elite Development 0:52:07
26
28 Steven Hopengarten Green Line Velo 0:52:07
27
29 Frank Mesi French Meadow Bakery 0:52:07
28
30 Joseph Halter Nickel City Cyclists 0:52:07
29
31 Zane Dordai Colavita Racing 0:52:07
30
32 Adam Leman Team Independence Cycling Team 0:52:07
31
33 Robert Dietrick JW Dundees 0:52:07
32
34 Andrew Bernstein Anthem Sports Elite Development 0:52:07
33
35 Wayne Bray Syracuse Bicycle - SpokePost.com 0:52:07
34
36 Stephen Sloan MaxPowerCycling.com 0:52:07
35
37 Robert Hanlon Unattached P&P
Off The Back
Starters:43   Finishers: Cat 3: 33   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steve Proulx Stevens Cross 0:51:09
Off The Front
2 Michael Spangenberg Competitive Edge Racing Team 0:51:09
Off The Front
3 Craig Hawkes THE CYCLERY 0:51:09
Off The Front
4 David Gazsi Team Ultralink 0:51:09
Off The Front
5 Don Sproull ChrisCookies/SwanCycles 0:51:09
Off The Front
6 Jeff Johnson Battenkill-United 0:52:08
1
7 Michael Forsdike Team London 0:52:08
2
8 Gregory Drumm Team SCARR-Ommegang 0:52:08
3
9 Michael Duerr Battenkill United 0:52:08
4
10 Shea Patrick Team London 0:52:08
5
11 David Faso MaxPowerCycling.com 0:52:08
6
12 Jason Dellilo Unattached 0:52:08
7
13 Brian Nilsson Unattached -1 lap
Off The Back
Starters:14   Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 5   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeffrey Ingraham CRCA/Sanchez Houlihan-Lokey 0:49:57
2 Douglass Endrizzi Unattached 0:49:57
3 Eric Gregoire Onondaga Cycling Club Inc. 0:50:01
1
4 Aaron Dinoto Team ROG 0:50:01
2
5 John Hertzler Corning Race Team 0:50:01
3
6 Patrick Dietz CRCA/DKNY-Signature Cycles 0:50:01
4
7 Ronan Cahill Unattached 0:50:01
5
8 John Roper Green Line Velo 0:50:01
6
9 Evan Thomas Unattached 0:50:01
7
10 David Kahn Bulldog Cycling 0:50:01
8
11 Matthew Goedeke CBRC 0:50:01
9
12 Theodor Schnaufer Genesee Valley Cycling Club 0:50:01
10
13 Craig Polston The Bike Shop 0:50:01
11
14 Jacob Bobrow University of Vermont 0:50:01
12
15 Nick Garcia Team Army 0:50:01
13
16 Raymond Junkins Stevens Institute of Technology 0:50:01
14
17 Steve Lachance Green Line Velo 0:50:01
15
18 Brendan Housler JW Dundees 0:50:01
16
19 Owen Laurion Unattached 0:50:01
17
20 Phillip Mccarthy Team SCARR-Ommegang 0:50:01
18
21 Gregory Keith 0:50:01
19
22 Carlos Martinez Unattached 0:50:01
20
23 Steven Derkits Unattached 0:50:01
21
24 Garrick Dixon Northeastern University 0:50:01
22
25 Rick Hall CRCA/Teany Cycling 0:50:01
23
26 Etsu Taniguchi Century Road Club Association 0:50:01
24
27 Keisuke Inoue Onondaga Cycling Club Inc. 0:50:01
25
Teammate Top 5: Eric Gregoire
28 Michael Duerr Battenkill-United 0:50:01
29 Michael Madden MaxPowerCycling.com 0:50:24
30 David Carr CRCA/Setanta 0:51:49
Off The Back
31 Alan Fischer Unattached 0:52:33
Off The Back
32 James Ruhl Unattached 0:52:33
Off The Back
33 Jeff Hoover MaxPowerCycling.com 0:52:33
Off The Back
34 Nicholas Kreilach Unattached P&P
Off The Back
35 Brenden Siekman P&P
Off The Back
36 Garrett Getter Managed Care Network P&P
Off The Back
37 Paul Knerr Team Pedallers P&P
Off The Back
38 Chris De lancey Genesee Valley Cycling Club P&P
Off The Back
39 Samuel Sampere MaxPowerCycling.com P&P
Off The Back
40 Kurt Woodruff RUUD Racing Team P&P
Off The Back
41 Brian Tsien United States Military Acadamy P&P
Off The Back
42 Anthony Rotter Team SCARR-Ommegang P&P
Off The Back
43 Barry Koblenz Capital Bicycle Racing Club P&P
Off The Back
44 Michael Lenihan Battenkill-United P&P
Off The Back
45 Sean Whitehurst Cycling Club at Cornell University P&P
Off The Back
46 Brian Dansin Cambridge Valley Cycling P&P
Off The Back
47 Robert Nunnink Corning Race Team P&P
Off The Back
Teammate Top 5: John Hertzler
48 Noel Bonk MaxPowerCycling.com P&P
Off The Back
49 David Ferrett Team 53X11 Coffee P&P
Off The Back
50 Sam Strober Tarmal Cycling P&P
Off The Back
51 Mike Guenther P&P
Off The Back
52 Bryan Blake MaxPowerCycling.com P&P
Off The Back
53 David Almeida Green Line Velo P&P
Off The Back
Starters:67   Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 49   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 M. andrew Ruiz Clinton Cycling Club 0:50:35
2 Gerard O'shea Clinton Cycling Club 0:50:41
1
Teammate Win: M. andrew Ruiz
3 Thomas Luzio Wonder Wheel 0:50:41
2
4 Cliff Summers Clinton Cycling Club 0:50:41
3
Teammate Win: M. andrew Ruiz
5 Glenn Swan ChrisCookies/SwanCycles 0:50:41
4
6 Thomas Ratzell Lehigh Wheelmen Assoc 0:50:41
5
7 Carlos Goncalves Team London 0:50:41
6
8 William Thompson Clinton Cycling Club 0:50:41
7
Teammate Win: M. andrew Ruiz
9 Andrew Melnychenko MaxPowerCycling.com 0:50:41
8
10 Charlie Squires Team London 0:50:41
9
11 Mark Sumner Clinton Cycling Club 0:50:41
10
Teammate Win: M. andrew Ruiz
12 Richard Karaz Central New York Cyclist 0:50:41
11
13 Dan Fitch Team SCARR-Ommegang 0:50:41
12
14 Kees Louws team london 0:50:41
13
15 Anthony Felitte Clinton Cycling Club 0:50:41
14
Teammate Win: M. andrew Ruiz
16 Doug Chiasson Competitive Edge Racing Team 0:50:41
15
17 William Mcgreevy Team Placid Planet Inc. 0:50:41
16
18 Brian Rafferty Wonder Wheel 0:50:41
17
Teammate Top 5: Thomas Luzio
19 Bruce Armentrout Farm Team Cycling 0:50:41
18
20 Andrew Ross MaxPowerCycling.com 0:50:41
19
21 David Birrell Competitive Edge Racing Team 0:50:41
20
22 Joe Narciso Team London 0:50:41
21
23 Damian Dicostanzo Deno's Wonder Wheel Cycling 0:50:41
22
Teammate Top 5: Thomas Luzio
24 Jon Orcutt CRCA/AXIS 0:50:41
23
25 J craig Robertson Unattached 0:51:31
Off The Back
26 Frank Grillo Managed Care Network 0:51:31
Off The Back
27 Dan Mccarthy Unattached 0:51:31
Off The Back
28 Scott Grimshaw MaxPowerCycling.com 0:52:27
Off The Back
29 Dwight Roth JW Dundees -1 lap
Off The Back
30 Thomas Sproull MaxPowerCycling.com -2 laps
Off The Back
Finishers: Cat 2: 7   Cat 3: 12   Cat 4: 7   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Burdette Corning Race Team 0:33:10
1
2 David Hoag RUUD Racing Team 0:33:10
2
3 Brian Suba Unattached 0:33:10
3
4 Clifford Six Onondaga Cycling Club Inc. 0:33:10
4
5 Michel Bermudez Team Pedallers/GVCC 0:33:10
5
6 David Hansen Corning Race Team 0:33:10
6
Teammate Win: Steven Burdette
7 Douglas Mauro Park Ave Bike Team 0:33:10
7
8 Richard Devito None 0:33:10
8
9 Sean Behrman Team SCARR-Ommegang 0:33:10
9
10 Phill Vermette Caboto Velo 0:33:10
10
11 Peter Hoag RUUD Racing Team 0:33:10
11
Teammate Top 5: David Hoag
12 John Stier Genesee Valley Cycling Club 0:33:10
12
13 Scott Sears 0:33:10
13
14 Eric Jarvi MaxPowerCycling.com 0:33:10
14
15 Jerry Dumont Genesee Valley Cycling Club 0:33:10
15
16 Christopher Spina Team SCARR-Ommegang 0:33:10
16
17 Doake Brown Unattached 0:33:10
17
18 Lance Johnson Buffalo Bicycling Club Inc. 0:33:10
18
19 Richard Jarvi MaxPowerCycling.com 0:33:10
19
20 Rick Ferro The Bike Shop 0:33:10
20
21 Charles Rhoades Tioga Velo Club 0:33:10
21
22 Brian Six six chiropractic 0:33:10
22
23 Andrew Williams Tioga Velo Club 0:33:10
23
24 Eric Prager Unattached 0:33:10
24
25 Eric Dombkowski 0:33:10
25
26 Robert Sobon Nickel City Cyclists 0:33:10
26
27 David Moore Onondaga Cycling Club Inc. 0:33:10
27
Teammate Top 5: Clifford Six
28 Ben Barnhardt Buffalo Bicycling Club Inc. 0:33:10
28
29 Larry Fillinger Buffalo Bicycling Club Inc. 0:33:10
29
30 James Trevvett 0:33:10
30
31 John Austin 0:33:10
31
32 Steve Cox Unattached 0:33:10
32
33 Michael Doyle 0:33:10
33
34 David Paccone Corning Race Team 0:33:10
34
Teammate Win: Steven Burdette
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 27   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicholas Zito Nalgene-R3 0:35:18
Off The Front
2 David Tacheny CRCA/NYVelocity 0:35:18
Off The Front
3 Joshua Miner Chenango Point Cycles 0:35:18
Off The Front
4 Jose Alvergue Managed Care Network 0:35:18
Off The Front
5 Tony Battista Unattached 0:35:18
Off The Front
6 Luis Rodriguez MaxPowerCycling.com rel 1N6
Off The Back
7 Tim Akers Team Placid Planet 0:36:57
1
8 John Black Whole Wheel Velo Club 0:36:57
2
9 Eric Korolewski Unattached 0:36:57
3
10 Christopher Jones Tioga Velo Club 0:36:57
4
11 Philip Nesbitt Team Pedallers 0:36:57
5
12 Paul Knepley Syracuse Univ Cycling Team 0:36:57
6
13 Adam Trost The Bike Shop 0:36:57
7
14 Randall Hadzor 0:37:48
Off The Back
15 Daniel Summers RIT Cycling P&P
Off The Back
16 Mark Flis Human Zoom Cycling P&P
Off The Back
17 Ken Hammond P&P
Off The Back
18 Andrew Reagan P&P
Off The Back
19 Kyle Oberdorf P&P
Off The Back
20 Jeremy Kassel Team SCARR-Ommegang P&P
Off The Back
21 Bryan Young Syracuse University P&P
Off The Back
22 Jason Towsley P&P
Off The Back
23 Tyler Rombough P&P
Off The Back
24 Evan Witek Rochester Institute of Technology P&P
Off The Back
25 Mohamed Sadek P&P
Off The Back
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 12   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chip Berezny Bike Line/LWA 0:51:11
1
2 Doug Corner Bikerace Ottawa 0:51:11
2
3 Steven Tinston Westwood Velo 0:51:11
3
4 Ernie Bayles ChrisCookies/SwanCycles 0:51:11
4
5 Paul Siebert Competitive Edge Racing Team 0:51:11
5
6 Andrew Buck Bike Line/LWA 0:51:11
6
Teammate Win: Chip Berezny
7 James Marshall Competitive Edge Racing Team 0:51:11
7
Teammate Top 5: Paul Siebert
8 Guy Damiano Mohawk Valley Bicycling Club 0:51:11
8
9 Hal Schmidt Team Placid Planet Inc. 0:51:11
9
10 Tim Riley Unattached -1 lap
Off The Back
11 David Burns unattached -1 lap
Off The Back
12 Philip Thompson Mohawk Valley Bicycling Club -1 lap
Off The Back
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vanessa Mccaffery Mission In Motion Cycling Team 0:39:34
Off The Front
2 Ruth Sherman Corning Race Team 0:39:37
Off The Front
3 Gabrielle Fisher CRCA/Third Nature 0:39:37
Off The Front
4 Kelly Dietrick MAC5Bikes/McAllister Sign 0:39:57
1
5 Kristin Lotito CRCA/Third Nature 0:39:57
2
6 Pan pan Fan CRCA/Sanchez Houlihan-Lokey 0:39:57
3
7 Annemarie Donovan CRCA/Teany Cycling 0:39:57
4
8 Charlsie Donnelly Mission In Motion Cycling Team 0:39:57
5
Teammate Win: Vanessa Mccaffery
9 Lilynn Graves Velo Bella 0:39:57
6
10 Jaime Lawlor Boston College Cycling 0:39:57
7
11 Laura Kline Onondaga Cycling Club Inc. 0:39:57
8
12 Stacie Burak Team Army 0:39:57
9
13 Kristin Mullally Velo Bella 0:39:57
10
14 Jennifer Barber Velo Bella 0:39:57
11
15 Maggie Sullivan Northeastern Univ. -1 lap
Off The Back
16 Jaclyn Dalessardro CBVelo -1 lap
Off The Back
17 Mhairi Gilmore Sound Solutions -1 lap
Off The Back
18 Tamara Lewis Mission In Motion Cycling Team -1 lap
Off The Back
Teammate Win: Vanessa Mccaffery
19 Ali Flis Pabst Blue Ribbon -1 lap
Off The Back
20 Lisa Todzia Unattached -1 lap
Off The Back
21 Donna Moody Team Placid Planet -1 lap
Off The Back
22 Acmae El yacoubi Cycling Club at Cornell University -2 laps
Off The Back
Starters:24   Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sue Schlatter Stevens Racing p/b The Cyclery 0:52:36
Off The Front
2 Tricia k. Spooner Stevens Racing p/b The Cyclery 0:53:19 Teammate Win: Sue Schlatter
3 Meredith Ehn Anthem Sports Women's Cycling 0:53:22
1
4 Julia Bradley Stevens Racing p/b The Cyclery 0:53:22
2
Teammate Win: Sue Schlatter
5 Cecelia Pleva CRCA/Radical Media 0:53:22
3
6 Sophie Matte Stevens Racing p/b The Cyclery 0:53:22
4
Teammate Win: Sue Schlatter
7 Caryl Gale Century Road Club Association 0:53:22
5
8 Alyssa Mellon Stevens Racing p/b The Cyclery 0:53:22
6
Teammate Win: Sue Schlatter
9 Ireen Wieditz Stevens Racing p/b The Cyclery 0:53:22
7
Teammate Win: Sue Schlatter
10 Yvette Labombard Full Moon Vista Bike and Sport 0:53:22
8
11 Gaetane Perreault MaxPowerCycling.com 0:53:22
9
12 Audrey Friedrichsen sco tAnthem Sports Women's Cycling 0:53:22
10
13 Lisa Force CRCA/Comedy Central-Sid's Bikes 0:53:22
11
14 Elena Dale Anthem Sports Women's Cycling 0:53:22
12
Teammate Top 5: Meredith Ehn
15 Sarah Krzysiak Syracuse Bicycle - SpokePost.com 0:53:22
13
16 Kate Stewart Velo Bella 0:53:22
14
17 Jenny Ives Anthem Sports Women's Cycling 0:53:22
15
Teammate Top 5: Meredith Ehn
18 Beth Miller Anthem Sports Women's Cycling -1 lap
Off The Back
Teammate Top 5: Meredith Ehn
19 Shana Lydon Full Moon Vista Bike and Sport -1 lap
Off The Back
20 Marsha Kapinus Mission In Motion Cycling Team -1 lap
Off The Back
21 Margaret Thompson Team Hammer Nutrition -2 laps
Off The Back
22 Becky Bader Spokepost.com -2 laps
Off The Back
23 Abbie Newell Terry Precision Cycling -3 laps
Off The Back
Starters:25 Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 4   Cat 3: 9   Cat ?: 8