Log In
Patterson Pass Road Race • Aug 8 2021 • Tracy, CA
Clear, 84 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Gorman
2 Alec Franco
3 Cameron O'reilly Alto Velo
4 Will Drinkwater
5 Matthew Parker Team Mike's Bikes powered by Equato
6 Brian Mancini
7 Evan Paschke
8 Cassius Anderson
9 Cole Amaya Team Swift
10 Nathan Martin Michigan Cycling Club
11 Soren Oakes Bikecoach Cycling Club
12 Jason Tang Dolce Vita Cycling p/b SL2
13 Trevor King Sacramento Golden Wheelmen
14 Rhota Haba
15 Matthew Solomon
16 Danian Castillo
17 Julian Azaret CCB Racing
18 William Guiney
19 Aden Wardrop
20 Andrew Esler SJBC
DNP Sean Strachan Team Swift
DNP Evan Opsal
DNP Chun-ting Liu
DNP Ryan Kaehler VeloKings Raging
DNP Jonathan Gunning SquadraSF p/b Terun
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 9   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gavin Hlady Los Gatos Racing Team
2 Benedikt Ba14nz CITIUS
3 Jayant Mukhopadhaya
4 Casimir De maigret
5 Paul Silvis Dolce Vita Cycling p/b SL2
6 Donald Hersam SJBC
7 Abraham Sanchez SJBC
8 Niko Haller Peninsula Velo Cycling Club
9 Scott Trummer
10 Ben Raybould
11 Wing To tang Dolce Vita Cycling p/b SL2 Teammate Top 5: Paul Silvis
12 Nicolai Anger
13 William Fisher
14 Donnie Mccorkle Davis Bike Club Race Team
15 William Sawrey
16 Corey Shen Team Swift
17 Pedro Clark SJBC
18 Shaun Singh SquadraSF p/b Terun
19 Kristian Nielsen
20 Evan Geankoplis
21 Jeremy Besmer Alto Velo Racing Club
22 David Domonoske
23 Xi Lin SJBC
24 Clay Jones
25 Daniel Fonyo
DNP Paul Chomsky
DNP Oscar Viquez SJBC
DNP Michael Ungerer
DNP Brian Shreeve Alto Velo Racing Club
DNP Andrew Shacker Team Fremont
DNP Zac Ooi
DNP Brian Mitchell
DNP Grant Miller
DNP Adrien Magnus Dolce Vita Cycling p/b SL2 Teammate Top 5: Paul Silvis
DNP Walt Leung
DNP Christopher Guzik Los Gatos Bicycle Racing Club
DNP Hernan Gatpandan Peninsula Velo Cycling Club
DNP Aiden Fraley
DNP Matthew Dooley
DNP Kevin Bishop
DNP Oli Baseley
DNP Conor Austin
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat 5: 6   Cat ?: 18  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 German Zamora Dolce Vita Cycling p/b SL2
2 Owen Irving
3 George Wehner
4 Bryce Chao
5 Elliot Irving WPI Cycling Club
6 Dustin Wolf
7 Owen Miyoshi Fast Freddie Cycling Club
8 John Kretschmann Body Concepts
9 Kevin Cox
10 Ben Cohen
11 Grant Edmister East Bay Velo Club
12 Jonathan Bernbaum
13 Josh Luna
14 Daniel R golub
15 Patrick Wilson
16 Michael Salazar
17 Joel Luna CBRE Racing
18 Greg Dungca
19 Christian Galvan
20 Raymond Ynostroza
21 Jeffrey Bak
DNP Andrew Corcoran
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 7   Cat ?: 14  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Mcbirney Team California
2 Quinn Felton Team California Teammate Win: Tim Mcbirney
3 Jesse Maris Pacific Office Automation Cycling
4 Cory Lockwood CINCH Elite Team
5 Miles Hubbard
6 Jovanni Stefani
7 Colin Patterson Voler Factory Team p/b OVCB
8 Stephen Flynn
9 Garret Smith
10 Zackery Weimer Green Line Velo driven by Zipcar
11 Colden Kimber
12 Eddy Huntsman UCI CT: Elevate-Webiplex Pro Cyclin
13 Wesley Miyamura Davis Bike Club Race Team
14 Bergen West Vitesse
15 Andrew Scott UCI CT: Team Skyline
16 Jeremy Ferguson
DNP Tannon Blankenship DistrictTaco Racing
DNP Kirk carlsen Prooffcycling.com Team California Teammate Win: Tim Mcbirney
DNP Patrick Heaney Alto Velo Racing Club
DNP Tony Jacques
DNP Levi Jefferies Guillotine Cycling
DNP Andrew Sanders CBRE Racing
DNP Bruno Suttles Davis Bike Club Race Team
DNP Finn Thomsen Team California Teammate Win: Tim Mcbirney
DNP Bobby Lozoya Fig Mtn Race Team
DNP Stuart Watson Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNP Derek Stedman??? Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 11   Cat 3: 4   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Coble The Olympic Club
2 Travis Lee Folsom Bike/Shingle Springs Subaru
3 David Fidler Divine Electric Norcal
4 Michael Coughlan
5 Travis Mccarty Vivid Cycling Club - VCC
6 Przemek Tutak VSRT
7 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
8 Bryan Petro VSRT
9 Eric Chi Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNP Sean Gilson Rio Strada Racing
DNP Max Noda Cognition
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anthony Little
2 Aaron Smith Dolce Vita Cycling p/b SL2
3 Christopher Flynn Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
4 John Shirley
5 Jeff Stilwell Rhythm Racing - CA
6 Francois Xavier bucher
7 Clovis Bryan Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
8 Marc Castelanelli
9 Wen Tu Ann Arbor Velo Club Inc.
10 Yasir Sepah
DNP Justin Topping
DNP Jeffrey Platt
DNP James Nicol SunPower Racing
DNP Erich Menge SJBC
DNP John Paul keenan
DNP Ninos Gergeo CBRE Racing
DNP Jose Davila
Finishers: Cat 4: 11   Cat 5: 3   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenny Owen Kovarus Racing Team
2 Kevin Metcalfe Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
3 Craig Upton
4 Kyle Ashton Red Peloton
5 Dan Tedford ThirstyBear Cycling
6 Robert Whittier ThirstyBear Cycling
7 Matthew Klene
8 Jeff Bannink East Bay Velo Club
9 David Van everen SJBC
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taos Ono Clean Power Cycling
2 Graham Hymus Davis Bike Club Race Team
3 Clive Lepper Rio Strada Racing
4 Kurt Kuckein CBRE Racing
5 Quincy Dunlap SJBC
6 Aaron Nelson
7 Mark Stevens
8 Bill Harris Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNP Douglas Samp
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Munk SJBC
2 Richard Del valle Franco Factory Racing - Northern Ca
3 James allen Davis bike club Davis Bike Club Race Team
4 Tom Lyons
5 Scott Leahy SJBC Teammate Win: Todd Munk
6 Dave Anthony
7 Michael Harrison Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
8 Aaron Long ThirstyBear Cycling
9 Steven Romjue The Olympic Club
10 Ken Todd Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
11 Ryosei Kaneko Clean Power Cycling
12 John Hawkins Vivid Cycling Club - VCC
13 Lare Wardrop Monster Racing Team
14 Ted Toribio Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
15 Gregg Roh Sacramento Golden Wheelmen
16 John Kretschmann Body Concepts
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 8   Cat 3: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allen Preger
2 Ken Shimojima Alto Velo Racing Club
3 Eugene Raphaelian
4 Darren Mar-elia Mellow Motors
5 Randy Volkmar Body Concepts
6 David Gehring CA Cycling Club
7 Matthew Peters Body Concepts Teammate Top 5: Randy Volkmar
8 Matt Conidaris Body Concepts Teammate Top 5: Randy Volkmar
9 Frank Grgurina Splunk Race Team
10 Thomas wood ? Body Logic/SERT
11 Erin Simmons Body Concepts Teammate Top 5: Randy Volkmar
12 Todd Goodman
13 Andrew Silvia
Finishers: Cat 4: 9   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gilbert Tarin Splunk Race Team
2 Matthew Trethric
3 Hunter Ziesing Hammer/53x11
4 Jim Forester Divine Electric Norcal
5 Leslie Oglesby Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Robert Montuori Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
7 James Torrence Splunk Race Team Teammate Win: Gilbert Tarin
8 Harold Reimer Alto Velo
9 Ken Shiokari Splunk Race Team Teammate Win: Gilbert Tarin
10 Craig Lindberg Body Logic/SERT
11 Clark Rasmussen Splunk Race Team Teammate Win: Gilbert Tarin
12 Stanley Terusaki Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Leslie Oglesby
DNP John Seivert Body Logic/SERT
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 6   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rex Moar Body Concepts
2 Bob Gorman Splunk Race Team
3 Steven Grusis Off The Front
4 Gilberto Flores Off The Front
5 Robin Mckinney Victory Velo Racing
6 Fred Garcy
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Ousterhout Revolution Racing p/b Jakroo
2 Sarah Flamm Revolution Racing Team LLC
3 Christina Davis SJBC
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alana O'mara Alto Velo
2 Anna Hicks
3 Ilan Jen-laplante
4 Lindsey Raven
5 Annie Whalen
6 Gina Yuan Alto Velo Teammate Win: Alana O'mara
7 Ellie Walsh
8 Alexandra Kopatsis University of California Berkeley
DNP Carla Clifford Rockstar Games
Finishers: Cat 4: 3   Cat ?: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Megan Brinkmeyer Los Gatos Bicycle Racing Club
2 Lora Maes Pen Velo Racing/Summit Bicycles
3 Laura Smith C4 Cycling
4 Stephanie Nunes Schnur Racing
5 Rikke Preisler SJBC
6 Stephanie Burns Pen Velo Racing/Summit Bicycles
7 Erika Tarte Eclipse Racing
8 Rebekah Bermudez SheSpoke Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1