Log In
Burnham Racing Spring Super Criterium • Mar 31 2012
Overcast, 41 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Hartley Kenda 5-Hour Energy
2 Ryan Freund Enzo's-PSIMET
3 Kyle Selph Sammy's Bike
4 Patrick Fasse Team Bicycle Heaven
5 Sean Metz Sammy's Bike
6 James Flora South Chicago Wheelmen
7 David Reyes Bloomington Cycle Racing Team
8 Kaleb Koch ISCorp Cycling Team
9 Dustin Morici Sammy's Bike Teammate Top 5: Kyle Selph
10 Ross White RACC pb GG
11 Kevin Lindlau ISCorp Cycling Team
12 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Patrick Fasse
13 Patryk Limanowicz Rbikes.com / FleetTruckParts.com
14 Andrew Ulvestad Rhythm Racing
15 Adam Leibman ABD Cycling Club
16 Sean Piper Burnham Racing
17 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
18 Antonio Valenti RACC pb GG
19 Julian Baumgartner Burnham Racing
20 Adam Herndon xXx Racing
21 Tristan Petsch-horvath Team Mack Racing Assoc. LTD
22 David Moyer xXx Racing
23 Liam Donoghue xXx Racing
24 Andrew Kerr Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Patrick Fasse
25 Matthew Bohm Proctor Cycling Team
26 John Dapkus WDT-Allvoi International Cycling Te
27 Richard Breininger
28 Thomas Briney xXx Racing
29 Jason Knauff Burnham Racing
30 Randal Warren xXx Racing
31 Gerrit Sinclair Bloomington Cycle Racing Team
32 Robert White RACC pb GG
33 Konrad Witt ABD Cycling Team
34 Andrew Anderson xXx Racing
35 Nathan Labecki Nova Cycle Sports Foundation Inc db
36 Bryan Mcvey Astella Oncology p/b ABD Cycling
37 Ryan O'boyle South Chicago Wheelmen
38 Clayton Chase RACC pb GG
39 Peter Davis ISCorp Cycling Team
40 Evan Hartig Borah
41 Andrew Kushnick Spidermonkey Cycling
42 Christopher Sprock Proctor Cycling Team
43 Brandon Diffenderfer Spidermonkey Cycling
44 Rich Steinbrecher Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Patrick Fasse
45 Valerie Brostrom Bouledogue Tout Noir
46 Ryan Fay xXx Racing
47 Luke Seemann xXx Racing
48 William Pankonin xXx Racing
49 Kelby Shaw RACC pb GG
50 Thomson Remo Team Wheel & Sprocket
51 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
52 William Perry Bloomington Cycle Racing Team
53 Mark Swartzendruber Scarlet Fire
54 Scott Pearson Apache
55 Andrew Daley Burnham Racing
56 David Stone Scarlet Fire
57 Andrew Rizzo Club Bicicletta
58 Tim Speciale Enzo's-PSIMET Teammate Top 5: Ryan Freund
59 Billy Jones ISCorp Cycling Team
60 Nate Iden Burnham Racing
61 Rich Delgado Village-Verdigris Cycling Team
62 Kyle Jacobson ISCorp Cycling Team
63 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
DNF Peter Strittmatter xXx Racing
DNF Jesse Williams Burnham Racing
DNF Matthew Bosman
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 29   Cat 3: 21   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuele Bianchi Chicago Velo Campus
2 Eric Ball
3 Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
4 Trey Hedgecock Des Moines Cycle Club
5 Simon Jones ISCorp Cycling Team
6 Daryus Patel xXx Racing
7 Emilia Field Nova Cycle Sports Foundation Inc db
8 Seth Duston KS Energy Services / Team Wisconsin
9 Zachary Rosenstiehl South Chicago Wheelmen Teammate Top 5: Sean Mccarthy
10 Mitchell Dutczak South Chicago Wheelmen Teammate Top 5: Sean Mccarthy
11 Cj Light Michael's Cycles
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kaleb Koch ISCorp Cycling Team
2 Nathan Labecki Nova Cycle Sports Foundation Inc db
3 Kevin Lindlau ISCorp Cycling Team Teammate Win: Kaleb Koch
4 Peter Davis ISCorp Cycling Team Teammate Win: Kaleb Koch
5 Alexander Riva Racers Against Childhood Cancer
6 Ben Omalley xXx Racing
7 Maxwell Ackermann ISCorp Cycling Team Teammate Win: Kaleb Koch
8 Matthew Kosloske ISCorp Cycling Team Teammate Win: Kaleb Koch
9 Kyle Mindick xXx Racing
10 Mitchell Gray Team Mack Racing Assoc. LTD
11 Theoren Loo ISCorp Cycling Team Teammate Win: Kaleb Koch
12 Nikos Hessert xXx Racing
13 Brad Jacques Baraboo Sharks
14 Robert Isaacson xXx Racing
15 Dana Loo ISCorp Cycling Team Teammate Win: Kaleb Koch
16 Nolan Steig Michael's Cycles Team
17 Harrison Milne xXx Racing
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat 4: 5   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Norton Michael's Cycles Team
2 Andrew Daley Burnham Racing
3 Kyle Jacobson ISCorp Cycling Team
4 Thomas Theisen Big Ring Flyers
5 Luke Seemann xXx Racing
6 Andrew Rizzo Club Bicicletta
7 Billy Jones ISCorp Cycling Team Teammate Top 5: Kyle Jacobson
8 Patryk Limanowicz Rbikes.com / FleetTruckParts.com
9 James Flora South Chicago Wheelmen
10 Cory Hickman Scarlet Fire Racing
11 Nate Iden Burnham Racing Teammate Top 5: Andrew Daley
12 Chris Gola WDT-Allvoi International Cycling Te
13 Jeffrey Whiteman Flatlandia Cycling Team
14 Adam Sergent Wheelfast Cycling Team
15 Paul Miner PSIMET Racing
16 Daniel Holsen Heavy Pedal Velo Club
17 Julian Baumgartner Burnham Racing Teammate Top 5: Andrew Daley
18 Jeramey Werbelow Team Extreme
19 James Buckley Colavita Racing Inc.
20 Richard Lenski PSIMET Racing
21 Edward Ekstrom Tower Racing
22 Brian Leatherman Brazen Dropouts Cycling Team
23 Valerie Brostrom Bouledogue Tout Noir
24 Sarah Rice Spidermonkey Cycling
25 Jason Mindeman Burnham Racing Teammate Top 5: Andrew Daley
26 James Vehe Club Bicicletta
27 Stanley Sterlinski Tenspeed Hero / J.P. Graziano
28 Michael Kirby xXx Racing Teammate Top 5: Luke Seemann
29 Ryan Pokorny Team Extreme
30 Lee Sensenbrenner Brazen Dropouts Cycling Team
31 Brian Petted Team Extreme
32 Richard Kisseloff Dogfish Racing Team
33 Kristen Meshberg Spidermonkey Cycling
34 Jared Sheppard
35 Matthew Smith Burnham Racing Teammate Top 5: Andrew Daley
36 Robert Schrank Team Type 1
37 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
38 Jason Knauff Burnham Racing Teammate Top 5: Andrew Daley
39 Timothy Henry Project 5 Racing
40 Chan Barden Heavy Pedal Velo Club
41 Marshall Greene Brazen Dropouts Cycling Team
42 Jeffrey Wat Burnham Racing Teammate Top 5: Andrew Daley
43 Jason Beerends Goosetown Racing Club
44 Patrick Fasse Team Bicycle Heaven
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 13   Cat 3: 19   Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nate Iden Burnham Racing
2 J Timothy radcliff EMC2 / Elmhurst Masters
3 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
4 David Stone Scarlet Fire
5 Timothy Henry Project 5 Racing
6 Gerrit Sinclair Bloomington Cycle Racing Team
7 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
8 Chris Gola WDT-Allvoi International Cycling Te
9 Robert Sollenskog Team Wheel & Sprocket
10 David Hudson xXx Racing
11 Aaron Duston KS Energy Services / Team Wisconsin
12 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven
13 Michael Kurtz Team Army-USAC
14 Patrick Meyer Pact- DISH Network Cycling
15 Gene Tolli PSIMET Racing
16 Tod Hetzel Peoria Bicycle Club
17 Matthew Flaherty Team Bicycle Heaven
18 William Perry Bloomington Cycle Racing Team
19 James Vehe Club Bicicletta
20 Neil Thomas Team Mack
21 Terry O'grady Tower Racing
22 Shon Zeller Bicycle Heaven
23 Donald Hanke Tower Racing
24 Robert Schrank Team Type 1
25 Michael Junius Tower Racing
26 Ricardo Otero Scarlet Fire Racing
27 Anthony Cacchillo Tower Racing
28 Thomas Kabacinski xXx Racing
29 Richard Kisseloff Dogfish Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 11   Cat 3: 7   Cat 4: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Schmitz INDIEBIKE.COM
2 Edward Ekstrom Tower Racing
3 Randal Warren xXx Racing
4 Jack Arnolde
5 Andrew Kerr Team Bicycle Heaven
6 Don Lowe Team Mack Racing
7 Jackie Brian Boston Mountain Cyclists
8 Gary Doering Team Mack Racing Assoc. LTD
9 William Koehler Team Extreme
10 Allen Galloway Joe's Cycles/ Cardinal Bicycle Co.
11 Daniel Hill Proctor Cycling Team
12 Mark Mcgeen Team Mack Racing Assoc. LTD
13 Michael Mccoy Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Andrew Kerr
14 John Craychee Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Andrew Kerr
15 Mike Vonnahmen Midwest Masters Cycling Team
16 James Merrifield Trek Midwest Team
17 Bill Leibman
18 Tom Mcnulty Tower Racing Teammate Top 5: Edward Ekstrom
19 Darin Steiner Team Mack Racing Assn
20 Kevin Horvath Team Mack Racing Assoc. LTD
21 Donald Isaacs Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Andrew Kerr
22 Franco Panveno Alberto's Sport
23 Ralph Pratt iii INDIEBIKE.COM Teammate Win: John Schmitz
24 Robert Burns Team Mack
25 Jerry Porter Peoria Bicycle Club
26 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
27 Mark Swartzendruber Scarlet Fire
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 12   Cat 4: 6   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Herndon xXx Racing
2 Adam Sergent Wheelfast Cycling Team
3 Gregory Kick Intelligentsia Racing Society
4 J Timothy radcliff EMC2 / Elmhurst Masters
5 James Buckley Colavita Racing Inc.
6 Adam Leibman ABD Cycling Club
7 Andrew Anderson xXx Racing Teammate Win: Adam Herndon
8 Matt Celek Ride On Wooster
9 Matthew Haiduk Bicycle Heaven
10 Jake Buescher xXx Racing Teammate Win: Adam Herndon
11 Richard Lenski PSIMET Racing
12 Sanjay Ganju Trek Midwest Team
13 Eric Battaglioli Brazen Dropouts Cycling Team
14 Paul Miner PSIMET Racing
15 Evan Hartig Borah
16 Andrew Daley Burnham Racing
17 Christopher Sprock Proctor Cycling Team
18 Brandon Diffenderfer Spidermonkey Cycling
19 Patrick Meyer Pact- DISH Network Cycling
20 Eric Christ Bicycle Heaven
21 Matthew Bosman
22 Cory Davenport
23 Nicholas Roecker Trek Midwest Team
24 Ryan O'boyle South Chicago Wheelmen
25 Thomas Theisen Big Ring Flyers
26 Andrew Ulvestad Rhythm Racing
27 Tristan Petsch-horvath Team Mack Racing Assoc. LTD
28 Nick Amlot xXx Racing Teammate Win: Adam Herndon
29 Stanley Sterlinski Tenspeed Hero / J.P. Graziano
30 Matthew Bohm Proctor Cycling Team
31 Jason Mindeman Burnham Racing
32 David Hudson xXx Racing Teammate Win: Adam Herndon
33 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters Teammate Top 5: J Timothy radcliff
34 Jason Beerends Goosetown Racing Club
35 William Pankonin xXx Racing Teammate Win: Adam Herndon
36 Lindsey Durst ISCorp Cycling Team
37 Theoren Loo ISCorp Cycling Team
38 Franco Panveno Alberto's Sport
39 Jeffrey Wat Burnham Racing
40 Andrew Kushnick Spidermonkey Cycling
41 Michael Kirby xXx Racing Teammate Win: Adam Herndon
42 Ryan Fay xXx Racing Teammate Win: Adam Herndon
43 Konrad Witt ABD Cycling Team
44 Jay Labecki Ben's Cycle
45 Alexander Riva Racers Against Childhood Cancer
46 Jason Knauff Burnham Racing
47 Matthew Smith Burnham Racing
48 Jason Meshberg Flatlandia Cycling Team
49 Jesse Williams Burnham Racing
50 Ralph Pratt iii INDIEBIKE.COM
DNF John Schmitz INDIEBIKE.COM
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 46   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jared Sheppard
2 Todd Simeone Tenspeed Hero / J.P. Graziano
3 Mackenzie Dupuy ABD Cycling Team
4 Tyler Stein Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
5 Erik Kiser Burnham Racing
6 Hunter Davis Team TATI
7 Matthew Kelley
8 Shon Zeller Bicycle Heaven
9 Scott Bowden Team Bicycle Heaven
10 Ben Omalley xXx Racing
11 Michael Mccoy Team Bicycle Heaven
12 Tod Hetzel Peoria Bicycle Club
13 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
14 Benjamin Van couvering Team Pegasus
15 Brian Kulak
16 Trent Williams Spidermonkey Cycling
17 Josey Weik Nova Cycle Sports Foundation Inc db
18 Matthew Flaherty Team Bicycle Heaven
19 Andrew Nordyke Chicago Cuttin Crew
20 Aaron Delabre xXx Racing
21 Tristan Whitehead xXx Racing
22 Matthew Stokwisz
23 Tristan Abbott Junior Dropouts
24 Guiober Cuevas
25 Stephen Butler Team Bicycle Heaven
26 Sasha Reschechtko Team TATI
27 Joshua Shough Chicago Cuttin Crew
28 Giordano Guagliardo W2 Racing
29 Todd Kollar Team Mack
30 Jordie Field Intelligentsia Racing Society
31 David Bender Michael's Cycles Team
32 James Reineking Bicycle Heaven
33 William Barnes xXx Racing
34 Matthew Boggs Proctor Cycling Team
35 David Blodgett Magnus
36 Bryan Fuller Bicycle Heaven
37 Nicholas Venice xXx Racing
38 Themis Mavrogordatos University of Chicago
39 Andrew Heikes Bloomington Cycle Racing Team
40 Ryan Handley PSIMET Racing
41 Justin Lebb Iron Cycles
42 Jerald Cook Activator Cycle Club
43 Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
44 Steve Driscoll Team Mack Racing
45 Kyle Mindick xXx Racing
46 Chad Farmer Intelligentsia Racing Society
47 Matt Defrates Proctor Cycling Team
48 Michael Jividen Tenspeed Hero / J.P. Graziano Teammate Top 5: Todd Simeone
49 Michael Rosenstiehl South Chicago Wheelmen
DNF Nikos Hessert xXx Racing
Finishers: Cat 4: 50  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Burkholder Team Mack Racing Assoc. LTD
2 Matthew Kelley
3 Bryan Fuller Bicycle Heaven
4 Aaron Delabre xXx Racing
5 David Cushman Spidermonkey Cycling
6 Anthony Sobrilsky Team Fond Du Lac/Oshkosh Cyclery
7 Andrew Nordyke Chicago Cuttin Crew
8 Trent Williams Spidermonkey Cycling Teammate Top 5: David Cushman
9 Stephen Pedone Bicycle Heaven Teammate Top 5: Bryan Fuller
10 Ben Jenkins
11 Brian Mccarthy South Chicago Wheelmen
12 Erik Kiser Burnham Racing
13 Scott Bowden Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Bryan Fuller
14 Brian Rady Intelligentsia Racing Society
15 Cliff Golz Union Cycling Team
16 Andrew Rossa Team Extreme
17 Michael Schmalandt
18 Peter Cavoto Spidermonkey Cycling Teammate Top 5: David Cushman
19 John Berberich Michael's Cycles Team
20 Steven Benni Intelligentsia Racing Society
21 Chris St. peter xXx Racing Teammate Top 5: Aaron Delabre
22 Todd Wendell Vision Quest
23 Robert Schlegel
24 Henry Heisler Iron Cycles
25 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team
26 Timothy Barrett
27 James Reineking Bicycle Heaven Teammate Top 5: Bryan Fuller
28 Stephen Butler Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Bryan Fuller
29 Themis Mavrogordatos University of Chicago
30 Ryan Menze
31 Nathan Phelps Big Ring Flyers
32 Sean Klontz Half Acre Cycling
33 Brian Kulak
34 Carter Kleiman Vision Quest
35 Chris Fellows
36 Jason Galles WDT-Allvoi International Cycling Te
37 Thomas Kabacinski xXx Racing Teammate Top 5: Aaron Delabre
38 Andrew Heikes Bloomington Cycle Racing Team
39 Tim Skinner
40 Ryan Handley PSIMET Racing
41 Matt Defrates Proctor Cycling Team
42 Adam Hart
43 Jerald Cook Activator Cycle Club
44 Michael Buelter Big Ring Flyers
45 David Bender Michael's Cycles Team
46 Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
47 Justin Lebb Iron Cycles
48 Spencer Graves Peoria Bicycle Club
49 Jordie Field Intelligentsia Racing Society
50 Vincent Lane xXx Racing Teammate Top 5: Aaron Delabre
51 Benjamin Spark Spidermonkey Cycling Teammate Top 5: David Cushman
52 Michael Geuss Vision Quest
53 Brad Jacques Baraboo Sharks
54 Jim Kurczodyna Peoria Bicycle Club
55 Frederick Suddkum Vision Quest LLC
56 Mike Fenger Michaels Cycles
57 Steven Dickerson Intelligentsia Racing Society
58 Mark Schindel
59 Gregory Hanrahan Janesville Velo Club
60 Dennis Malmanger
61 Kevin Kuhns Peoria Bicycle Club
62 Alex Koch
63 Paul Kinsman 2 Rivers Racing
64 David Ariola xXx Racing Teammate Top 5: Aaron Delabre
DNF Shon Zeller Bicycle Heaven Teammate Top 5: Bryan Fuller
DNF John Polomchak
DNF Dana Demet
DNF Emanuele Bianchi Chicago Velo Campus
DNF John Guentz Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Bryan Fuller
DNF Gaben Moore
Finishers: Cat 4: 34   Cat 5: 35   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tom Driver Velosmith Bicycle Studio
2 Michael Schmalandt
3 Todd Kollar Team Mack
4 Michael Chiang Alberto's Sport
5 Michael Burns ABD Cycling Club
6 William Barnes xXx Racing
7 Michael Geuss Vision Quest
8 William Burkholder Team Mack Racing Assoc. LTD
9 Mark Schultz Heavy Pedal Velo Club
10 Donald Hanke Tower Racing
11 Bill Leibman
12 Steven Benni Intelligentsia Racing Society
13 Terry O'grady Tower Racing
14 Chris St. peter xXx Racing
15 Cliff Golz Union Cycling Team
16 Steve Driscoll Team Mack Racing
17 Thomas Johnson Sammy's Bike
18 Jason Galles WDT-Allvoi International Cycling Te
19 Nathan Phelps Big Ring Flyers
20 Will Wendorff KS Energy Services / Team Wisconsin
21 Nicholas Venice xXx Racing
22 Michael Junius Tower Racing
23 Steven Berger Team Mack Racing
24 Chris Martin Team Mack Racing Assoc. LTD
25 Thomas Kabacinski xXx Racing
26 Steven Dickerson Intelligentsia Racing Society
27 Briant Kelly KS Energy Services / Team Wisconsin
28 Jack Arnolde
29 Chan Barden Heavy Pedal Velo Club
30 Michael Buelter Big Ring Flyers
31 Tim Skinner
32 Benjamin Spark Spidermonkey Cycling
33 William Frieske Beverly Bike/VeePak
34 Anthony Cacchillo Tower Racing
35 Mark Badger Brazen Dropouts Cycling Team
36 Eric Schram Heavy Pedal Velo Club
37 Michael Rosenstiehl South Chicago Wheelmen
38 Richard Lacour xXx Racing
39 Jerald Cook Activator Cycle Club
40 Peter Cavoto Spidermonkey Cycling
41 Mark Schindel
42 Brian Kulak
43 Chad Farmer Intelligentsia Racing Society
44 David Bender Michael's Cycles Team
45 Tom Mcnulty Tower Racing
46 Trent Williams Spidermonkey Cycling
47 Hayes Sanborn Spidermonkey Cycling
48 Chris Fellows
49 Travis Mcguire Flatlandia Cycling Team
DNF Brian Rady Intelligentsia Racing Society
Finishers: Cat 4: 29   Cat 5: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Berberich Michael's Cycles Team
2 Ben Jenkins
3 Audrius Dauderis
4 Todd Wendell Vision Quest
5 Sean Klontz Half Acre Cycling
6 Phil Fluegel Michael's Cycles Team Teammate Win: John Berberich
7 Matthew Plummer Michael's Cycles Team Teammate Win: John Berberich
8 Vaidas Barcys
9 Sean Haggerty
10 Michael Geuss Vision Quest Teammate Top 5: Todd Wendell
11 Chris St. peter xXx Racing
12 Alex Koch
13 Eric Landahl Spidermonkey Cycling
14 Paul Kinsman 2 Rivers Racing
15 Samuele Bianchi Chicago Velo Campus
16 Nolan Steig Michael's Cycles Team Teammate Win: John Berberich
17 Frederick Suddkum Vision Quest LLC
18 Humberto Espino
19 Nathin Davisson ERB Bikes Racing Team
20 Jarrod Kerkhoff Janesville Velo Club
21 Kevin Kuhns Peoria Bicycle Club
22 Jim Kurczodyna Peoria Bicycle Club
23 Daniel Fluegel
24 Timothy Barrett
25 Gaben Moore
26 John Guentz Team Bicycle Heaven
27 Benjamin Spark Spidermonkey Cycling
28 Spencer Graves Peoria Bicycle Club
29 David Ariola xXx Racing
30 Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
31 Jeff Golden
32 William Frieske Beverly Bike/VeePak
33 Michael Fenger
34 Brian Barrera Chicago Velo Campus
35 Dana Demet
36 Daryus Patel xXx Racing
37 Jason Steeno PSIMET Racing
DNF Max Ryan
DNF Vincent Lane xXx Racing
DNF John Polomchak
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 36   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kristen Meshberg Spidermonkey Cycling
2 Sarah Rice Spidermonkey Cycling Teammate Win: Kristen Meshberg
3 Anne Meyer Mercy-Specialized
4 Skylar Schneider Team TIBCO II
5 Erin Woloszyn Village-Verdigris Cycling
6 Daphne Karagianis Chicago Cuttin Crew
7 Lindsey Durst ISCorp Cycling Team
8 Imelda March
9 Julie Phelps Big Ring Flyers
10 Erin Ball Team Type 1
11 Annie Byrne
DNF Molly Cook Activator Cycle Club
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 5   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daphne Karagianis Chicago Cuttin Crew
2 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew Teammate Win: Daphne Karagianis
3 Vanessa Buccella Half Acre Cycling
4 Trevy Ramos
5 Stephanie Levin Spidermonkey Cycling
6 Annie Byrne
7 Erin Ball Team Type 1
8 Kristi Hanson Spidermonkey Cycling Teammate Top 5: Stephanie Levin
9 Molly Cook Activator Cycle Club
10 Niki Nation Proctor Cycling Team
11 Shannon Keeton
12 Stewart Chapman Spidermonkey Cycling Teammate Top 5: Stephanie Levin
13 Dana Loo ISCorp Cycling Team
14 Arlette Vollrath Chicago Velo Campus
15 Teresa Light Michael's Cycles
DNF Katie Paradis Team Bicycle Heaven
Finishers: Cat 4: 16