Log In
Hyde Park Blast Criterium • Jun 29 2013
Mostly Cloudy, 73 degrees, wind 9 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Stuart Texas Roadhouse
2 Ruben Companioni Jamis Hagens Berman p/b Sutter Home
3 Ryan Knapp Panther/ Bakehouse
4 Ryan Dewald Team Skyline
5 Christopher Monteleone Team SmartStop-Mountain Khakis
6 Kyle Perry Team Upland Brewing
7 Andrew Seitz Panther/Bakehouse Teammate Top 5: Ryan Knapp
8 Johnathan Freter Panther / Bakehouse Inn
9 Chad Burdzilauskas Texas Roadhouse Cycling Team Teammate Win: Richard Stuart
10 Philip Mooney Jamis Hagens Berman p/b Sutter Home Teammate Top 5: Ruben Companioni
11 Paul Martin Panther/Bakehouse Granola
12 John Heffner Cleveland Brothers CAT - Big Bang B
13 Justin Lowe Team Athletix Benefitting Globalbik
14 John Grant Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo Teammate Win: Richard Stuart
15 Ryan Good Bandwidth.com/Revolution Fitness
16 Kirk Albers Panther / Bakehouse Teammate Top 5: Ryan Knapp
17 Jared Babik GPOA
18 Geron Williams CRCA/Foundation
19 Nathaniel Cornelius Team Whayne
20 Benjamin Bryant Unattached
21 Brendan Cornett Team United Healthcare Georgia/The
22 Parker Kyzer Cleveland Clinic Sports Health Cycl
23 Jonathan Atwell Panther/Bakehouse Teammate Top 5: Ryan Knapp
24 Stephen Vogel Pre-Reg.com
25 Stephan Hirsch Team United Healthcare Georgia/The
26 Dylan Degan Mission Source
27 Jonathan Card TEAM CARD
28 Tanner Hurst Nashville Cyclist.com
29 Ryan Shean Team Upland Brewing
30 Martin Vecchio Panther/Bakehouse Teammate Top 5: Ryan Knapp
31 Matt Bole TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
32 Dan Peairs Darkhorse Racing
33 Todd Howman Ride On Wooster
34 James Driscoll Jamis Hagens Berman p/b Sutter Home Teammate Top 5: Ruben Companioni
35 John Woods Team Upland Brewing
36 Kevin Henschel Cleveland Clinic Sports Health Cycl
37 Aaron Cruikshank WAS Labs Cycling
38 Andrew Clarke Panther / Bakehouse Teammate Top 5: Ryan Knapp
39 Luke Haley Cleveland Clinic Sports Health/RGF
40 David Neis TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
41 Andrew Scarano Team United Healthcare Georgia/The
42 Timothy Jenkinson Cleveland Clinic Sports Health Cycl
43 Ryan Sullivan United Healthcare of Georgia p/b Th
44 Jeremy Grimm Pure121 Endurance
45 Scott Catanzaro Bandwidth.com
46 Steve Bedilion Cleveland Brothers CAT - Big Bang B
47 Andy Prickett TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
48 Micah Fritzinger McDonalds Cycling Team
49 Jack Mccann ProChain
50 Jamie Anderson Great Dane Velo Club
51 Paul Dentel University of Cincinnati Cycling Cl
52 Tim Hall NashvilleCyclist.com
53 Noah Kinney McDonalds Cycling Team
54 Ryan Gamm Bandwidth/Revolution
55 Zachary Lewis ZWS/Bertolli
56 Hendra Palisades Ohio State University
57 Douglas Ansel Team Upland Brewing
58 Benjamin Grier Clemson Cycling
59 Robert Sroka Team Lake Effect
60 Timothy Nixon Team Upland Brewing
61 Eric Knight Bandwidth.com/Revolution Fitness
62 John Murdock jr. Prochain Cycling
63 Joseph Bosemer Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo Teammate Win: Richard Stuart
64 Ray Smith Clarksville Schwinn Racing
65 Jason Blodgett Spin/Litzler Automation
66 Mathew Meunier NasvhilleCyclist.com
67 Chris Kroll Team Upland Brewing
68 Cameron Jackson WAS Labs Cycling
69 Scott Baumer indiebike.com p/b Angie's List
70 Nick Torrance Motion Elite/Heroes p/b First Inter
71 Jason Karew Bandwidth.com
72 Morgan Hunter Bandwidth.com
73 Brent Goetz Revolution Racing p/b Midland Brewi
74 Thomas Brown Cal Pools
75 Eric Kirk NGCA - Team Mission Source
76 ? David WAS Labs Cycling
77 Rob Evans Team Mission Source-NGCA
78 Paul Smith Motion Elite/Heroes
79 Thomas Walsh Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
80 Christopher Poptic Zephyr Wheel Sports
81 Micheal Jernigan Team WHAYNE
82 Austin Venhuizen Motion Elite/ Heroes
83 Jason Monk Team WHAYNE
84 David Chernosky Cleveland Clinic Sports Health Regi
85 Chad Clemons ZWS/Bertolli
86 Ernesto Marenchin Twin Six
87 George Boren Team Guitar Lab p/b Deaconess
88 Ryan Hubbs Speedway Wheelmen
89 John Hoffman jr. Spin/Litzler Automation
90 Thomas Wimmer Motion Elite
91 Lance Fagerberg Clarksville Schwinn Racing
92 Braden Matt Reser Bicycle
93 Stephen Ridley FACT
94 David Rose Team WHAYNE
95 Samuel Wright ZWS Bertoli
96 Michael Kennedy Clarksville Schwinn Racing
97 Jonathan Hamblen Team SmartStop Mountain Khakis Teammate Top 5: Christopher Monteleone
98 John Ryan Racing for Riley
99 Allen Morris CallahanCincy - Cincinnati Mine Mac
100 Matt Celek Ride On
DNF Dan Greene Iron City Bikes
DNF Gregory Charkoudian Team WHAYNE
DNF John Puffer Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo Teammate Win: Richard Stuart
DNF Anthony Viton BSM Cycling
DNF Charles Crouse Racing for Riley
DNF Andrew Beckman Clarksville Schwinn Racing
DNF Andrew Messer Team Upland Brewing
DNF Craig Merritts CAT Racing/Pitt Elite Velo
Finishers: Cat 1: 39   Cat 2: 44   Cat 3: 18   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Bobrow Papa John's Racing Team
2 Garrett Mcnear Red Zone Cycling
3 Gavin Moore Merrill Lynch Dayton
4 Jonah Killy Rock Creek Velo
5 Keegan Minard Stark Velo
6 Gunnar Mcafee Queen City Wheels
DNF Lee Armitage
DNF Michael Armitage
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joe Murdock ProChain Cycling
2 Alex Christian Lionhearts Junior Racing
3 Dylan Rockwood Lionhearts Junior Racing
4 Enzo Allwein Queen City Wheels
5 Max Savage Lionhearts Junior Racing
Finishers: Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicholas Vorwerk ProChain/Turner
2 Ryan Mcloughlin Team SixOneFour
3 Corbin Schmitz Midwest Devo
4 Victor Popov MOB Squad - U Build IT
5 Sam Millerpoling FACT
6 Zachary Ross Lionhearts Junior Racing
7 Nathan Ross Lionhearts Junior Racing
8 Andrew Rudy Lionhearts Junior Racing
DNF Sam Ransohoff-englert 7 Hills Racing
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Karew Bandwidth.com
2 Greg Tombragel Team UBS Racing
3 Benjamin Weaver Zipp Facotry Team
4 Curtis Tolson Texas Roadhouse
5 Michael Mcshane Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo
6 Thomas Brown Cal Pools
7 John Schmitz Indiebike p/b Angie's List
8 Jeff Joy Clarksville Schwinn
9 David Musich Scheller's Racing Team
10 Joseph Pallotto Team Lake Effect
11 Jack Sells Clarksville Schwinn
12 Michael Savory McDonalds Cycling Team
13 George Boren Team Guitar Lab p/b Deaconess
14 Joe Fox Gray Goat Sports
15 O'brien Forbes Team UBS Racing Teammate Top 5: Greg Tombragel
16 Lance Fagerberg Clarksville Schwinn Racing
17 Andy Bracke Queen City Wheels
18 Sean Davidson ZWS / Bertolli
19 Larry Stickler Texas Roadhouse Teammate Top 5: Curtis Tolson
20 Jd Mccay OKC Velo
21 Steve Fine TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
22 Mark Damschroder Ghisallo Cycling Team
23 Jefferey Mclane Bandwidth.com Teammate Win: Jason Karew
24 Jeff Grzybowski Cleveland Clinic Sports Health - RG
25 M. Shayne dillinger Ghisallo Cycling Team
26 David Steward 7 Hills Racing
27 Steven Hughes McDonalds Cycling Team
28 Jim Gilmore Cuyahoga River Velo
DNF John Gatch Bandwidth.com Teammate Win: Jason Karew
DNF Collin Wayne Team UBS Racing Teammate Top 5: Greg Tombragel
DNF Jeffrey Chambers Schellers Racing Team
DNF Ryan O'connor Clarksville Schwinn/Rapid Transit
DNF Kenny Sipes Schellers Fitness & Cycling
DNF James Raddin Unattached
DNF W. Davis griffin Team UBS Racing Teammate Top 5: Greg Tombragel
DNF John West Team Louisville
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 10   Cat 3: 16   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Curtis Tolson Texas Roadhouse
2 Thomas Sunday FACT
3 Jeff Kompa Team Spin / Litzler Automation
4 Christopher Grisvard Unattached
5 Marc Johnson Indiebike.com p/b Angie's List
6 John Schmitz Indiebike p/b Angie's List
7 Gene Spangler Ghisallo Cycling Team
8 Paul Rouse Team Dayton/Merrill Lynch Cycling
9 Joseph Huth Stark Velo
10 Andy Perrino Biowheels-Reece Campbell Racing
11 Janusz Kossek Merrill Lynch Cycling
12 Jd Mccay OKC Velo
13 James Pontius Zephyr Wheel Sports
14 Dale Eads Zephyr Wheels/Bertoli
15 Fred Steinbrecher McDonalds Cycling Team
16 Richard Toler TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
17 Thomas Lobdell ScarletFire Racing
18 Don Mckenzie Queen City Wheels
19 Thomas Hawley Team Guitar Lab p/b Deaconess
20 Greg Blanton Team Ghisallo
21 Chuck Storey 7 Hills Racing
22 Douglas Moody Zephyr Wheel Sports-Bertoli
23 Edward Marshall
24 Benjamin West Scarlet Fire
25 Dell Williamson Queen City Wheels
26 Paul Colavincenzo Team Dayton
27 Jeff Seeley Queen City Wheels
DNF Dan Cavins Zephyr Wheel Sport/Bertolli
DNF William Becker Allegiant Airlines
DNF Richard Baylis Team Zug Racing
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 14   Cat 4: 11   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Neubauer Clarksville Schwinn Racing
2 Bradley Morgan ZWS Bertolli
3 Ian Mcshane Clarksville Schwinn Racing Teammate Win: Luke Neubauer
4 Trevor Miller Olympus Homes Cycling Team
5 Edward Wimmer Darkhorse Racing
6 Jacob Henningsen University of Cincinnati Cycling Cl
7 Joshua Kush Indie Bike
8 Collin Snyder Michigan Youth Cycling
9 Jeffrey Meade Team Upland Brewing
10 Dan Barkeim Darkhorse Racing Teammate Top 5: Edward Wimmer
11 James Book Clarksville Schwinn Racing Teammate Win: Luke Neubauer
12 David Rich TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
13 Nick Torrance Motion Elite/Heroes p/b First Inter
14 Jason Mott Bio Wheels Racing
15 Spencer Petrov Prochain
16 Christopher Coslow Team Louisville
17 Joseph Pallotto Team Lake Effect
18 Luke Tilmans
19 Joshua Neider MYC Michigan Youth Cycling
20 Nathaniel Allen University of Cincinnati Cycling Cl
21 Craig Stokan Clarksville Schwinn Racing Teammate Win: Luke Neubauer
22 Brian Depasse Scholar's Inn Bakehouse
23 Michael Minard Stark Velo
24 Nick Sapp Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
25 Miles Johnson indiebike.com p/b Angie's List
26 Thomas Wimmer Motion Elite
27 Charles Dell Team Upland Brewing
28 Brian Decann Michigan Youth Cycling
29 David Rose Team WHAYNE
30 Rodney Roof ZWS/Bertoli
31 Alex Hackney TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
32 Chris Neag SnakeBite Racing
33 Billy Mathys Allied Health Rehab / Ritte
34 Larry Hughes Olympus Homes Cycling Team Teammate Top 5: Trevor Miller
35 James Carey Ride On
36 Jeff Kompa Team Spin / Litzler Automation
37 Ryan Hubbs Speedway Wheelmen
38 Robin Zuend Queen City Wheels
39 Robert Harris Clarksville Schwinn Racing Teammate Win: Luke Neubauer
40 Edward Fritzinger Red Zone Cycling
41 Michael Prater Hagens Berman/Society Consulting
42 Brett Brevoort Darkhorse Racing Teammate Top 5: Edward Wimmer
43 Brendan Wise Scholars inn Bakehouse
44 Shawn Aker Summit Freewheelers
45 Jedidiah Fritzinger Red Zone Cycling
46 Spencer Hackett Cap City Cycling
47 Peter Gorzynski ZWS/Bertolli Teammate Top 5: Bradley Morgan
48 Doug Carraway Team Six One Four
49 James Keefe Trek Store Cincinnati
50 Gerald Burkett World Cup Ski & Cycle Racing Team
51 James Couvillion Les Amis/Calder Brothers Developmen
52 Gary Burkholder Team Snakebite
53 John Hoffman jr. Spin/Litzler Automation
54 Andy Perrino BioWheels/Reece-Campbell Racing
55 Andrew Morrow Motion Elite/Heroes p/b First Inter
56 Scott Goertemiller 7 Hills Racing
57 David Balli University of Cincinnati Cycling Cl
58 Andy Bracke Queen City Wheels
59 Kyle Sumner Queen City Wheels
60 William Burton Team WHAYNE
61 Jay Salge
62 Zachary Chappell Team Snakebite
63 Christian Ambjorn Reser Bicycle
64 Renato Sosa Ghisallo Cycling Team
65 Chris Pfeiffer Team Upland Brewing
66 Thomas Davis Team Nebo Ridge
67 Brian Luther
68 Bradley Rolf ColoBikeLaw.com
69 Jackson Mcnear Red Zone Cycling
70 Weston Coker FACT
DNF John Sternen Team Spin/Litzler Automation
DNF Tyler Baker ZWS / Bertolli Teammate Top 5: Bradley Morgan
DNF Dave Bartels Lake Effect Racing
DNF Cory Muth BSM Cycling
DNF Robert Sherman Merrill Lynch Cycling
DNF David Hart ZWS Bertolli Teammate Top 5: Bradley Morgan
DNF Brendan Canty Commonwealth Eye Surgery / Crankwor
DNF Sam Harbison Team Upland Brewing
DNF Houston Ward McDonalds
DNF Weston Flickinger turner/prochain
DNF Nolan Mcqueen McDonalds Cycling Team
DNF Joern Brockhaus TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
DNF Andrew Eastman Headwind Cycling
DNF Jim Rauck Queen City Wheels
DNF Phil Sojka Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
Finishers: Cat 3: 52   Cat 4: 27   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Gibby Bishop's Bicycles
2 Houston Ward McDonalds
3 W. Davis griffin Team UBS Racing
4 Christopher Mathers Bishop's Bicycles Teammate Win: Owen Gibby
5 Alex Hackney TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
6 James Keefe Trek Store Cincinnati
7 Daniel Pike Bio Wheels Racing
8 Doug Carraway Team Six One Four
9 Matt Stephenson BSM Cycling
10 Christian Ambjorn Reser Bicycle
11 Benjamin Seppala Bishop's Bicycles Teammate Win: Owen Gibby
12 Kit Hinders Team Ghisallo
13 Joshua Buchwald BSM Cycling
14 Christopher Carissimi Bishop's Bicycles Teammate Win: Owen Gibby
15 Corey Anderson Kids Race Sports Development
16 Daniel Perrino Indiana University-Bloomington
17 Owen Stone VO2 Multisport
18 Robert Jensen
19 Nick Mossing Maumee Valley Wheelmen
20 David Cox TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING Teammate Top 5: Alex Hackney
21 Kevin Kennedy BADASS BEARDIES
22 Paul Neff Queen City Wheels
23 Jay Salge
24 Mark Sobb Team RED Bike
25 Geoffrey Albert Team Six One Four
26 Spencer Hackett Cap City Cycling
27 Bruce Fagan ROLLFAST
28 Matthew Billeaud Acadiana Bicycle Racing Team
29 Kevin Brett stakelin Psimet / Zilla
30 Robert Linenkugel Queen City Wheels
31 Stephen Herman TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING Teammate Top 5: Alex Hackney
32 Nelson Gaker Miami Club Cycling Team
33 Jeremy Brown VO2 Multisport
34 Bryan Ralston Unattached
35 Tim Lagrange Team I-Pro
36 Andrew Zakel Team Louisville
37 Michael Szymanski Queen City Wheels
38 David Stanley Bishop's Bicycles Teammate Win: Owen Gibby
39 Roger Cornwall Bishops Bicycles Teammate Win: Owen Gibby
40 Doug Brewer
41 Gabe Gonzales NMSU Cycling
42 Matt Cunningham Trek Store Cincinnati
43 Jackson Mcnear Red Zone Cycling
44 Jeffrey Youngs TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING Teammate Top 5: Alex Hackney
45 Chuck Storey 7 Hills Racing
46 William Becker Allegiant Airlines
47 David Ackerman Bishop's Bicycles Teammate Win: Owen Gibby
48 Shannon Moore TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING Teammate Top 5: Alex Hackney
49 James Halpin Queen City Wheels
50 Warren Clayton Scholars Inn Bakehouse
51 Devin Pantess
52 Victor Popov MOB Squad - U Build IT
53 Dean Porter Champion City Cycling
54 Zachary Osterman Scholar's Inn Bakehouse Cycling
55 Derek Drifmeyer 7 Hills Racing
56 Jeff Seeley Queen City Wheels
DNF Chuck Stacklin Queen City Wheels
DNF Kevin Miles Bishop's Bicycles Teammate Win: Owen Gibby
DNF David Brenner 7 Hills Racing
DNF Tim Goldsmid 7 Hills Racing
DNF Jeff Bork TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING Teammate Top 5: Alex Hackney
DNF Daniel Blandford VO2 Multisport
DNF Tyler Baker ZWS / Bertolli
DNF Mike Peiffer Team RED Bike
DNF Brian Desoto Team Zug Racing
DNF Don Mckenzie Queen City Wheels
DNF Evan Sneath University of Cincinnnati
DNF James Oloughlin TEAM HUNGRY*
DNF Huey Lewis xXx Racing-Athletico
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 45   Cat 5: 20   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Josh Direen Paradise Garage Racing
2 Owen Stone VO2 Multisport
3 Michael Lorentz ZWS / Bertolli
4 Daniel Blandford VO2 Multisport
5 Ryan Mcloughlin Team SixOneFour
6 Geoffrey Albert Team Six One Four
7 Roger Cornwall Bishops Bicycles
8 Robert Messmer Unattached
9 Gregory Walker Bishop's Bicycles
10 Chris Niesen Bishops bicycles
11 Warren Clayton Scholars Inn Bakehouse
12 Alberto Gomez
13 Sean Daniher Bishops Bicycles
14 David Brueggen Bishops Bike
15 Robert Magness Team Hungry*
16 Jeremy Brown VO2 Multisport Teammate Top 5: Owen Stone
17 David Tidd TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
18 Seth Nuckols Bishops Bicycles
19 Daniel Perrino Indiana University-Bloomington
20 Perry Parr Bishop's Bicycles
21 Andreas Olshausen Texas Roadhouse/ProBikes
22 Paul Sklena Bishop's Bicycles
23 Devin Pantess
24 Chad Lockard Queen City Wheels
25 Todd Smith TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
26 Kyle Zander University of Kentucky
27 David Cestelli Trek Store Cincinnati
28 Sam Millerpoling FACT
29 Jared Smith Ride On Wooster
30 Robert Hickey Bishops Bicycles
31 Sean Hilty Pathfinder of WV
32 Kevin Mcdonald Queen City Wheels
33 Alex Harcourt
34 Chris Higginbotham
35 Jesse Weaver Unattached
36 Chuck Stacklin Queen City Wheels
37 Grant Roberts
38 Eric Buchakjian Team Hungry*
39 Joseph Lawhorn
40 Scott Rudy Queen City Wheels
DNF Zachary Reser Reser Bicycle
DNF Doug Brewer
DNF Spike Knickel
DNF Nelson Gaker Miami Club Cycling Team
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 34   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Penta Clarksville Schwinn Racing
2 Jenette Williams Jeffs Bike Shop
3 Tate Devlin University of North Carolina at Wil
4 Sally Price Cleveland Clinic Sports Health Wome
5 Sierra Siebenlist Team Indiebike.com p/b Angie's List
6 Samantha Brode Cleveland Clinic Sports Health Wome
7 Anneke Frankemolle Cleveland Clinic Sport Health
8 Kayla Starr Queen City Wheels
9 Cooper Ambjorn Team Hungry*
10 Geraldine Schulze BioWheels/Reece-Campbell Racing
11 Nikki Ditsch Commonwealth Eye Surgery / Crankwor
12 Emma Caughlin Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
13 Kelly Kowalczyk McDonalds Cycling Team
14 Sharlyn Golding McDonalds Cycling Team
15 Victoria Steen Team Six One Four
16 Kellie Strang Cleveland Clinic RGF p/b felt
17 Stephanie Breslin de sosa Ghisallo Cycling Team Inc.
18 Mackenzie Green Lionheart Junior Racing
19 Maryann Riley FACT
20 Jane Geisse Spin/Litzler Automation
21 Shera Clark McDonalds Cycling Team
22 Erin Clemons Bishop's Bicycles
23 Birgit Reeves Bishop's Bicycles
DNF Mary Wienholts TEAM DAYTON-SECRET CYCLING
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 17   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stefanie Feltwell FACT
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marie Rote Snakebite
2 Amy Leroy Paradise Garage Racing
3 Heidi Marshall Team Roll
4 Corinne Innes Kilakatz
5 Pei-i Wu Team Six One Four
6 Kathryn Blankenship Element Cycles
7 Nicole Wheeler Reser Bicycle
8 Amalia Vanmatre Bishop Bicycles
9 Katie Fenlon Bishop Bicycles
10 Rachel Dobrozsi Lionhearts Jr. Racing
11 Stefanie Feltwell FACT
12 Marievee Santana Element Cycles
13 Allyson Hurst FACT
14 Kerrigan Sunday FACT
15 Chrysa Malosh Team Novo Nordisk Women
16 Christine Foster
DNF Charlotte Mcadams FACT
DNF Christine Robbins Element Cycles
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 15   Cat ?: 2