Log In
Memorial Day Criterium • May 30 2016
Clear, 76 degrees, wind 2 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Austin Miller SunPower Racing
2 Jesse Lash Dolce Vita Freewheel
3 Richard Della maggiore Morgan Stanley Cycling Team
4 Tyler Marchesano LOW//Factory Racing
5 Justin Poulson SJBC
6 Phill Mai Team Fremont/FFBC
7 Theo Goguely Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
8 Matthew Dizon
9 Zachary Scott TB143
10 Douglas Schaller JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
11 Dillon Chang
12 Erik Schiller
13 Aidan Malmberg Family Cycling Center
14 Ernest Sanchez S2C/Primal
15 Jeromy Lee Limitless Cycling powered by GoodyF
16 Ethan Frankel Team Swift
17 Aaron Mcdevitt SJBC Teammate Top 5: Justin Poulson
18 Murat Ozgur SquadraSF p/b Terun
19 Giles Douglas SJBC Teammate Top 5: Justin Poulson
20 Grover Rozek Reliable/Taco Bell Racing p/b Kinet
21 Andrew Roths SunPower Racing Teammate Win: Austin Miller
22 Niklas Barreto SunPower Racing Teammate Win: Austin Miller
23 Eric Bryan Flight School - La Grange U21
24 Peter Smith Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
25 Bernhard Stonas Team Fremont/FFBC
26 Thuy Nguyen SunPower Racing Teammate Win: Austin Miller
27 Rey Surla Team Fremont/FFBC
28 Matt Carvell SunPower Racing Teammate Win: Austin Miller
29 Amin Tamariz SunPower Racing Teammate Win: Austin Miller
30 Pritpal Singh Kovarus/Wells Fargo Racing Team
DNF Al Jerrold soriano TB143
DNF Jeffrey Palileo TB143
DNF Adrian Yang Lost Dog Cycling
DNF Yuriy Platoshyn SJBC Teammate Top 5: Justin Poulson
DNF Magnus Gille SunPower Racing Teammate Win: Austin Miller
DNF Chris Levins SJBC Teammate Top 5: Justin Poulson
Finishers: Cat 3: 36  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Conley Team Fremont/FFBC
2 Benjamin Gomezvillafane Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
3 Robert Barber Team STAND/City Cycle
4 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team
5 Aaron Garcia
6 Alexander Winter SJBC
7 Alfonse Le duc Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
8 Matt Brantveyn Team Fremont/FFBC Teammate Win: Andrew Conley
9 Alex Jonas Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
10 Christian Humpert TB143
11 Nick Keane
12 Brandon Barragan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
13 Alexi Gabuyo
14 Daniel Hii SJBC
15 Christopher Stricklen SJBC
16 Keith Morris SunPower Racing
17 Shane Mcguire??? SunPower Racing
18 Richie Vos SunPower Racing
19 Charles Ho
20 Jason Fritz SJBC
21 Jeong Kim
22 Levi Jago
23 Finn Cunningham Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Leonard Schummer
24 Alex Obero SJBC
25 James Grady SquadraSF p/b Terun
26 Damian Hii UC Irvine Cycling
27 Cameron Mclaughlin SJBC
28 Matt Redmond SquadraSF p/b Terun
29 Dominic Hollingdale Team Fremont/FFBC Teammate Win: Andrew Conley
30 Max Hudson ZOCA p/b Halo Sports
31 Daniel Karpelevitch Team Fremont/FFBC Teammate Win: Andrew Conley
32 Jeremie Showa
33 Joseph Adachi SunPower Racing
34 John Franz Sacramento Golden Wheelmen
35 Benjamin Clarke SJBC
36 James Beaumier SJBC
37 Jason Anderson SJBC
38 Samuel Desre
39 Kyle Hudson
40 Parker Gara SunPower Racing
41 Paul Marshall Quadzilla racing
42 Juan Pablo rosas
43 Anthony Velebil East Bay Velo Club
44 Nehemiah Brown SJBC
45 Ian Dickson Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Leonard Schummer
46 Paul Bragg Team Fremont/FFBC Teammate Win: Andrew Conley
47 Cory Vogel SunPower Racing
48 Eric Edem SJBC
49 Jean Padilla
50 Mike Reed SunPower Racing
51 Steven Thompson Don Chapin Monterey Bay Racing Team
52 Marco Lei Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
53 Pedro Romero SJBC
54 Vu Chau SJBC
55 Jeff Swan SJBC
56 Eugene Bernosky SJBC
57 Peter Krogh ol Republic / SERT
58 Brian Shuman SJBC
59 Will Wright SJBC
60 Andrew Perry SJBC
61 Jhenrick James dadula
62 George Sadler SunPower Racing
63 Jorge Pont SunPower Racing
64 Eric Welsh SunPower Racing
65 Julien Schaller SunPower Racing
66 Irving Zamora Lost Dog Cycling
67 David Estrin
68 Eugene Brancoveanu
69 Decker Krogh ol Republic / SERT
70 Matthew Pyke SJBC
71 Eric Bellomo Villanova Club Cycling
DNF Tommy Lacampagne SJBC
DNF Peter Cathcart SJBC
DNF Mark Sneed Team Fremont/FFBC Teammate Win: Andrew Conley
Finishers: Cat 4: 55   Cat 5: 17   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Travis Lyons Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
2 William Myers Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B
3 Owen Gillott Echelon-Storck Development Team
4 Garrett Hankins Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Travis Lyons
5 Sean Mcelroy NCCF/ Team Specialized Juniors
6 Randy Bramblett CoreTechs Elite
7 Justin Gledill
8 Sam Benedict Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
9 Joshua Carling Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: William Myers
10 Zachary Gottesman Mellow Motors
11 Cole Davis NCCF/ Team Specialized Juniors Teammate Top 5: Sean Mcelroy
12 Sam Bassetti Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: William Myers
13 Darius Satongar SunPower Racing
14 Tobin Ortenblad Donkey Label
15 Michael Jasinski TEAM CLIF BAR Cycling
16 Cameron Piper Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Travis Lyons
17 Lawrence Nolan NCCF/ Team Specialized Masters
18 Fergus Tanaka AMain Cycling Team
19 Todd Gosselaar
20 Raul Arias j.r. SquadraSF p/b Terun
21 Jason Gandzjuk Echelon - Storck Development Team Teammate Top 5: Owen Gillott
22 Kyle Thielen Echelon-Storck Development Team Teammate Top 5: Owen Gillott
23 Michael Cordova Chico Masters Cycling Team
24 Tony Wolf CoreTechs Elite
25 David Grundman SquadraSF p/b Terun
26 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
27 Robert Skinner
28 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
29 Stephen Cabebe CoreTechs Elite
30 Stephan Hoffman TEAM CLIF BAR Cycling
31 Chaz Turmon Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
32 Josue Acosta
33 Andrew Goessling Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Travis Lyons
34 Samuel Cerruti Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: William Myers
35 Mark Howard SunPower Racing
36 Chris Cain Don Chapin Monterey Bay Racing Team
37 Jonathan Penaloza Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: William Myers
38 Robert Evans UCI CT: Team Illuminate
39 David Waples Audi
40 Jacob Gerhardt TEAM CLIF BAR Cycling
41 John Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
42 William Ho SunPower Racing
43 Jonathan Barbus SquadraSF p/b Terun
DNF Erik Camacho SJBC
DNF Andrew Nevitt CoreTechs Cycling TwT
DNF Matt Schaupp Echelon-Storck Development Team Teammate Top 5: Owen Gillott
DNF Doran Mori TEAM CLIF BAR Cycling
DNF Jack Rexer SJBC
DNF Christopher Beall LOW//Factory Racing
Finishers: Cat 1: 26   Cat 2: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cooper S downing JAKROO
2 Walter Rozek Reliable/Taco Bell Racing p/b Kinet
3 Jase Stone
4 Riley Denoyer
5 Ayden Uusitalo
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kaito Clarke SJBC
2 Andrew Mathiesen Team Swift
3 Mckay Kinsey ACADEMY
4 Grant Feige Team Swift
5 Gordon Smith ACADEMY
6 Andy Wang SJBC Teammate Win: Kaito Clarke
7 Toby Bodden Tieni Duro Junior Cycling Team
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ethan Frankel Team Swift
2 Aidan Malmberg Family Cycling Center
3 Grover Rozek Reliable/Taco Bell Racing p/b Kinet
4 Justin Poulson SJBC
Finishers: Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Will Wright SJBC
2 Benjamin Gomezvillafane Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
3 Roberto Luis castro Cyclosport P.B. Specialized
4 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Team
5 Daniel Karpelevitch Team Fremont/FFBC
6 Ian Dickson Tieni Duro Junior Cycling Team
7 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Hans Poulsen
8 Orion Pohl Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Hans Poulsen
9 Daniel Hii SJBC Teammate Win: Will Wright
10 Finn Cunningham Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Hans Poulsen
11 Adin Jose
12 Gordon Smith ACADEMY
13 Esteban Ramirez Team Swift
14 Kenneth Oei Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Hans Poulsen
15 Konnor Van worth WeTri Triathlon Team
16 Simon Gilbert Spokeman
17 David Beauchamp Team Velo Wrench
18 Mckay Kinsey ACADEMY
19 Andrew Mathiesen Team Swift
20 Nicolas Duchez WeTri Triathlon Team
21 Cooper S downing JAKROO
22 Ron Michael yu
23 Tommy Lacampagne SJBC Teammate Win: Will Wright
24 Walter Rozek Reliable/Taco Bell Racing p/b Kinet
25 Dante Lobue Los Gatos Bicycle Racing Club
26 Andrew Perry SJBC Teammate Win: Will Wright
27 Jordy Malmberg Family Cycling Center
28 Joshua Cagney
29 Kaito Clarke SJBC Teammate Win: Will Wright
30 Carson Leavitt WeTri
31 Ryan Chaney Don Chapin Monterey Bay Racing Team
32 Decker Krogh ol Republic / SERT
33 Andy Wang SJBC Teammate Win: Will Wright
DNF Alexander Eickmann
DNF Thomas Welch
Finishers: Cat 4: 14   Cat 5: 17   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Cox Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
2 Chris Cain Don Chapin Monterey Bay Racing Team
3 John Schiefer SJBC
4 Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team
5 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
6 Mark Howard SunPower Racing
7 Tim Davis SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
8 Matthew Sloan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
9 Chris Fortuna Morgan Stanley Cycling Team
10 David Allen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
11 Erik Camacho SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
12 Ryan Wong SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
13 Francisco Padilla CyclesFANATICRacing.com
14 Blaine Ashley??? Morgan Stanley Cycling Team
15 Kalani Hines Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B
16 John Foster Craft Factory Cycling Team
17 Giles Douglas SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
18 Andrew Nevitt CoreTechs Cycling TwT
19 Daniel Vigil Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Scott Cox
20 Denin Sahovic SquadraSF p/b Terun
21 Jeffrey Kato CBRE Racing
22 Anthony Eng Team Oakland Cycling
23 David Wierzba
24 Benjamin Cota Funsport Bikes Cycling Team
25 Michael Holt Morgan Stanley Cycling Team
26 Bernhard Stonas Team Fremont/FFBC
DNF Philip Malaspina SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
DNF Brad Decker Team Simple Green/Cannondale/Stage2
DNF Richard Della maggiore Morgan Stanley Cycling Team
DNF John Simmons Team City Racing
DNF Dennis Hopp SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
DNF Shin Umeda Alto Velo Racing Club
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 17   Cat 3: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Vigil Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
2 Charles Bunting Morgan Stanley Cycling Team
3 Murat Ozgur SquadraSF p/b Terun
4 Blaine Ashley??? Morgan Stanley Cycling Team
5 Sean Williams East Bay Velo Club
6 Denin Sahovic SquadraSF p/b Terun
7 Jeffrey Kato CBRE Racing
8 Giles Douglas SJBC
DNF Magnus Gille SunPower Racing
Finishers: Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Conley Team Fremont/FFBC
2 Dominic Hollingdale Team Fremont/FFBC Teammate Win: Andrew Conley
3 James Beaumier SJBC
4 Kurt Kuckein CBRE Racing
5 Jeong Kim
6 Alex Jonas Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
7 Anthony Velebil East Bay Velo Club
8 Alex Obero SJBC Teammate Top 5: James Beaumier
9 Morris Delgado SJBC Teammate Top 5: James Beaumier
10 Vu Chau SJBC Teammate Top 5: James Beaumier
11 Philip Barros CBRE Racing Teammate Top 5: Kurt Kuckein
12 Marco Lei Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
13 Matthew Johnson Dolce Vita Freewheel
14 Jacob Jordan
DNF Jerrold Alcantara SJBC Teammate Top 5: James Beaumier
Finishers: Cat 4: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Allen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
2 Chris Fortuna Morgan Stanley Cycling Team
3 John Schiefer SJBC
4 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
5 Nick Theobald Peet's Coffee Racing
6 Jerome Nadel R4R-Make A Wish
7 Tim Davis SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
8 Benjamin Cota Funsport Bikes Cycling Team
9 Chris Ott Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Nick Theobald
10 Matthew Sloan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: David Allen
11 Shin Umeda Alto Velo Racing Club
12 Philip Malaspina SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
13 Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team
14 Michael Holt Morgan Stanley Cycling Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
15 David Wierzba
16 Mark Dawson Fusion Sport USA
17 Andrew Nevitt CoreTechs Cycling TwT
18 Scott Riddle SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
19 Dave Maminski Morgan Stanley Cycling Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
20 Chad Rosser SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
21 Brad Decker Team Simple Green/Cannondale/Stage2
22 Robert Doudell SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
23 Rob Maheu SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
24 David Puglia CoreTechs Cycling Team
25 Grant Foster CoreTechs Cycling Team
26 Dennis Hopp SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
27 Nick Dellamaggiore Morgan Stanley Cycling Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
28 David Tu CoreTechs Cycling Team
29 Ed Moon CyclesFANATICRacing.com
30 Steven Aurousseau Morgan Stanley Cycling Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
31 Phil Tercero SJBC Teammate Top 5: John Schiefer
32 Gary Paden Morgan Stanley Cycling Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
33 John Blasquez Castro Valley Cycling Club
34 Richard Della maggiore Morgan Stanley Cycling Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
DNF Donald Langley Morgan Stanley Cycling Team Teammate Top 5: Chris Fortuna
DNF Dennis King Central Coast Tire CCT
DNF Keith Defiebre Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
DNF Thomas Morris The Hub Roseville Racing
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 15   Cat 3: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Della maggiore Morgan Stanley Cycling Team
2 Phil Tercero SJBC
3 Phill Mai Team Fremont/FFBC
4 Ernest Sanchez S2C/Primal
5 Lynden Mclaughlan Contra Costa Cycling Club
6 Mark Dawson Fusion Sport USA
7 Pritpal Singh Kovarus/Wells Fargo Racing Team
8 Scott Riddle SJBC Teammate Top 5: Phil Tercero
9 John Blasquez Castro Valley Cycling Club
10 Thuy Nguyen SunPower Racing
11 John Simmons Team City Racing
12 Dave Maminski Morgan Stanley Cycling Team Teammate Win: Richard Della maggiore
13 Brad Decker Team Simple Green/Cannondale/Stage2
14 Stephen Langone Craft Factory Cycling Team
15 Philip Malaspina SJBC Teammate Top 5: Phil Tercero
16 Rey Surla Team Fremont/FFBC Teammate Top 5: Phill Mai
17 Richard Jones CA Technologies Racing
18 Nick Dellamaggiore Morgan Stanley Cycling Team Teammate Win: Richard Della maggiore
19 Mike Scaglione SJBC Teammate Top 5: Phil Tercero
20 Steven Aurousseau Morgan Stanley Cycling Team Teammate Win: Richard Della maggiore
21 Thomas Morris The Hub Roseville Racing
DNF Rob Maheu SJBC Teammate Top 5: Phil Tercero
Finishers: Cat 3: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Frank Kratzer Clean Power Cycling Team
2 Cameron Mclaughlin SJBC
3 Serge Plasschaert ChristianCycling
4 Cliff Jew Audi
5 Jason Fritz SJBC
6 James Ruffin Funsport Bikes Cycling Team
7 Michael Rodriquez Funsport Bikes Cycling Team
8 Erich Shofstall VSRT/Livermore Toyota Scion
9 Mike Reed SunPower Racing
10 L Allen shaw Funsport Bikes Cycling Team
11 Kevin Lewis
12 Eugene Bernosky SJBC Teammate Top 5: Cameron Mclaughlin
13 Damien Anderson Team City Racing
14 Max Hudson ZOCA p/b Halo Sports
15 Mark Cook CBRE Racing
16 Luis Jevons ZOCA p/b Halo Sports
17 Michael Miu Team Fremont/FFBC
18 Don Grijalva SJBC Teammate Top 5: Cameron Mclaughlin
19 Peter Cathcart SJBC Teammate Top 5: Cameron Mclaughlin
20 Michael Loftesnes
21 Jeff Swan SJBC Teammate Top 5: Cameron Mclaughlin
22 Mark Sneed Team Fremont/FFBC
23 Peter Krogh ol Republic / SERT
24 Keith Morris SunPower Racing
25 George Sadler SunPower Racing
26 Jorge Pont SunPower Racing
Finishers: Cat 4: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kristin Wolfe SJBC
2 Megan Sands Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
3 Rachelle Ortega JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
4 Amy Moor SheSpoke Racing
5 Allie Bollella JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
6 Sandra Freeman JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
7 Erica Schwanke JAKROO
8 Yuko Soneoka JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Rachelle Ortega
9 Monica Holt Performance Cycle Coaching
10 Margaret Lonergan RAZZLE DAZZLE
11 Pamela Levine SJBC Teammate Win: Kristin Wolfe
12 Kathryn Hicks JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Rachelle Ortega
13 Sara Stearns Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 3: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shelby Tramel
2 Anelle Little
3 Jill Stone SJBC
4 Elenor Wiseman UC Berkeley
5 Lindsay Howard SunPower Racing
6 Victoria Hunt Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
7 Alexis Dezubiria JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
8 Barlow Lindsay JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
9 Christina Hashimoto Don Chapin Monterey Bay Racing Team
10 Nicole Mather SJBC Teammate Top 5: Jill Stone
11 Heidi Alexander SJBC Teammate Top 5: Jill Stone
12 April Willoughby JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
13 Christina Davis SJBC Teammate Top 5: Jill Stone
14 Diana Hellman SJBC Teammate Top 5: Jill Stone
15 Jennie Stark JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
Finishers: Cat 4: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Ellen ash JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
2 Clarice Sayle JAKROO
3 Ayesha Mcgowan A Quick Brown Fox p/b hatchmap
4 Heather Ross RAZZLE DAZZLE
5 Fiona Winder RAZZLE DAZZLE
6 Laurel Green Los Gatos
7 Lisa Hulse Chico Masters Cycling Team
8 Emily Matheu JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
9 Amy Moor SheSpoke Racing
10 Julie Cushen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
11 Illi Gardner SJBC
12 Beverly Chaney SJBC
13 Megan Sands Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
14 Elena Joroski SJBC
15 Lorna Fortuna Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
16 Pamela Levine SJBC
17 Marissa Axell JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
18 Kerry Stivaletti JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
19 Kristin Wolfe SJBC
20 Kathryn Hicks JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
21 Allie Bollella JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
22 Laurie Furman JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
23 Rikke Preisler JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
24 Christina Bonnington JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
DNF Monica Holt Performance Cycle Coaching
DNF Yuko Soneoka JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
DNF Tiina Aardemae JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Mary Ellen ash
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 11   Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grace Cunningham Tieni Duro Junior Cycling Team
2 Angel More WeTri Triathlon Team
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christina Hashimoto Don Chapin Monterey Bay Racing Team
2 Sydney Lewis
Finishers: Cat 4: 2