Log In
Turlock Lake Road Race • Apr 9 2011
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Spencer Collom Marc Pro - Strava 00:00
1
2 David Mesa Chica Sexy Beauty Salon 00:00
2
3 Jacob Berkman Dolce Vita Cycling 00:00
3
4 William Myers Fremont Bank Cycling Team 00:00
4
5 Matt Chatlaong Team City Sacramento 00:00
5
6 Jeff Linder Webcor/Alto Velo 00:00
6
7 Alex Howard Above Category Racing 00:00
7
8 Nick Kinney Whole Athlete/Specialized 00:00
8
9 Steven Woo Third Pillar 00:00
9
10 Anthony Lopipero Fremont Bank 00:00
10
11 Justin Leopold Celerity Cycling 00:00
11
12 Michael Claudio Davis Bike Club 00:00
12
13 Naveen Molloy Metromint Cycling 00:00
13
14 Josef Nygaard All Sport-Team Swift 00:00
14
15 Denin Sahovic Squadra Ovest Cycling 00:00
15
16 Scott Hellam Momentum Racing California 00:00
16
17 Chris Becker Taleo Racing 00:00
17
18 Santiago Bolon Christian Cycling - Hammer Nut 00:00
18
19 David Doll Top Sport 00:00
19
20 Kevin White Chica Sexy 00:00
20
21 Paul Ngo Team Mike's Bikes 00:00
21
22 Todd Studenicka SJBC 00:00
22
23 Tony Homes R 4 R - Make A Wish 00:00
23
24 David Rossow Webcor/Alto Velo 00:00
24
25 Phillip Lovaglio Global Bikes/Specialized 00:00
25
26 John Cheetham Metromint Cycling 00:00
26
27 Steven Vickery Chico Corsa/Sierra Nevada 00:00
27
28 Clifton Smoot Metromint Cycling 00:00
28
29 Jason James Squadra Ovest Cycling Team 00:00
29
30 Jason Arinno Kinetic Cycles/GBI 00:00
30
31 Sheen Yen Form Fitness 00:00
31
32 Scott Peifer Mercedes Benz/Folsom Bike 00:00
32
33 Chris Laberge Team Specialized Racing Junior 00:00
33
34 Eliot Logan Webcor/Alto Velo 00:00
34
35 Murat Ozgur Squadra Ovest Cycling 00:00
35
36 Jeffrey Palileo Squadra Ovest Cycling 00:00
36
37 Sergio Iniguez 00:00
37
42 Marcel Appelman Dolce Vita Cycling 00:00 Teammate Top 5: Jacob Berkman
43 Will Brickler Bicycle Planet 00:00
44 Jonathan Christensen DJs Excavation/Delta Velo 00:00
45 Scott Cole AUDI 00:00
46 Sean Mcdonald Delta Velo 00:00
Finishers: Cat 3: 34   Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Burns Third Pillar 00:00
1
2 Joshua Lopez Los Gatos 00:00
2
3 Trevor Oldershaw BBC 00:00
3
4 Sascha Messner Taleo Racing 00:00
4
5 Robert Bell Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
5
6 Gregory Spanier Taleo Racing 00:00
6
7 Scot Mclean IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
7
8 Myron Reyes Tri Valley Velo 00:00
8
9 Michael Lynch Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
9
Teammate Top 5: Robert Bell
10 Terence Potter Berkeley Bicycle Club (BBC) 00:00
10
11 Greg Klunder 00:00
11
12 Joseph Mendes Taleo Racing 00:00
12
Teammate Top 5: Sascha Messner
13 Hussein Saffouri Berkeley Bike Club (BBC) 00:00
13
14 Adamvanminh Martin Tri Valley Velo 00:00
14
15 Rafael Ortiz 00:00
15
16 Allen Jones Wells Fargo Racing Team 00:00
16
17 Douglas Mcdonald R4R - Make a Wish 00:00
17
18 Greg Tsutaoka Berkeley Bike Club (BBC) 00:00
18
19 Darron Sturgeon Taleo Racing 00:00
19
Teammate Top 5: Sascha Messner
20 John Anner Berkeley Bicycle Club 00:00
20
21 ? Hendrik Tri Valley Velo 00:00
21
22 Tony Lopes Berkeley Bike Club (BBC) 00:00
22
23 Jawad Yousofi Taleo Racing 00:00
23
Teammate Top 5: Sascha Messner
24 Scott Sommerfeld Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
24
Teammate Top 5: Robert Bell
25 Jonathan Orban Third Pillar 00:00
25
Teammate Win: Daniel Burns
26 Anthony Aquino 00:00
26
27 Samuel Campbell Third Pillar 00:00
27
Teammate Win: Daniel Burns
28 Paul Berger Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
28
Teammate Top 5: Robert Bell
40 David Douglas Christian Cycling - Hammer Nut 00:00
41 Stefano Moro Third Pillar 00:00 Teammate Win: Daniel Burns
Finishers: Cat 4: 29   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Rodrigues Fusion Sport USA 00:00
1
2 Rusk Whipps Sierra Express 00:00
2
3 Jim Lund VSRT/Livermore Cyclery 00:00
3
4 Richard Gelsi-medeot California Giant Cycling 00:00
4
5 Nelson Frink Body Concepts 00:00
5
6 Daryoush Paknad Form Fitness 00:00
6
7 Todd Munk SJBC 00:00
7
8 Andy Welling Fightin Bobas 00:00
8
9 Greg Chapla Davis Bike Club 00:00
9
10 Devinderjit Singh Body Concepts 00:00
10
Teammate Top 5: Nelson Frink
11 Jeff Slaton Davis Bike Club 00:00
11
12 Douglas Mckenzie Fightin' Bobas 00:00
12
13 Joe Platin Team Bicycle Trip / Symantec 00:00
13
14 Chuck Spiteri Peninsula Velo/Pomodoro 00:00
14
15 George Sartor VSRT/Livermore Cyclery 00:00
15
Teammate Top 5: Jim Lund
16 John Gallagher Taleo Racing 00:00
16
17 Randy Floyd Body Concepts 00:00
17
Teammate Top 5: Nelson Frink
18 Lance Haag IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
18
19 Keith Reed Tri Valley Velo 00:00
19
20 Robert Montague Team Bicycle Trip / Symantec 00:00
20
21 Ron Meskis Michael David Winery 00:00
21
22 Thomas Preisler Los Gatos 00:00
22
23 Leonard Tabor SOULBIKES racing 00:00
23
24 Bradley Thomas Team Mason Thomas 00:00
24
25 Robert Weston Kevin's Bikes 00:00
25
26 David Bryant Body Concepts 00:00
26
Teammate Top 5: Nelson Frink
27 Jim Forester Taleo Racing 00:00
27
28 Jeffrey Botelho Taleo Racing 00:00
28
29 Jim Elam Luzvimin 00:00
29
30 Gilbert Tarin Taleo Racing 00:00
30
31 John Witkowicki Red Peleton 00:00
31
32 Rusty Stapp Tri Valley Velo 00:00
32
33 Gilbert Martinez Rio Strada Racing 00:00
33
34 Frank Lunceford sr Bicycle Planet 00:00
34
35 Daniel Leitner Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
35
36 Bob Ehardt Bicycle Planet 00:00
36
37 Ross Tomita VSRT/Livermore Cyclery 00:00
37
Teammate Top 5: Jim Lund
38 Edward Price Team Bicycle Trip/Symantec 00:00
38
39 David Dalton Tri Valley Velo 00:00
39
40 Rocco Hollaway VSRT/Livermore Cyclery 00:00
40
Teammate Top 5: Jim Lund
41 Will Parks none 00:00
41
42 Jerry Roach Fightin Bobas 00:00
42
43 Richard Reed Taleo Racing 00:00
43
44 Charles Magnuson Davis Bike Club 00:00
44
45 Richard Peacock Fightin' Bobas 00:00
45
46 Phillip Heiman Colavita Racing-Norcal 00:00
46
47 Paul Ryan Taleo Racing 00:00
47
48 Gregg Marioni California Giant Berry Farms/S 00:00
48
64 David Amador Wells Fargo Racing Team 00:00
65 Peter Aughney Taleo Racing 00:00
66 Thomas Luttrell DIVINE ELECTRIC NORCAL 00:00
67 Russell Mccrary California Giant Cycling 00:00 Teammate Top 5: Richard Gelsi-medeot
68 Kevin Odonnell Taleo Racing 00:00
69 Mark Skrivanich Taleo Racing 00:00
70 Timothy Turnbull los gatos bicycle racing club 00:00
71 Roger Von rotz Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 50   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Oliver Weiss Rio Strada Racing 00:00
1
2 John Becker Team Mike's Bikes 00:00
2
3 Daniel Stevens 00:00
3
4 Marc Mendoza SJBC 00:00
4
5 Tim Aiken SJBC 00:00
5
6 Nathanael Dunn Rio Strada Racing 00:00
6
Teammate Win: Oliver Weiss
7 Ryan Malm Davis Bike Club 00:00
7
8 David Grundman Davis Bike Club Race Team 00:00
8
9 Isaac Sparling Dolce Vita Cycling 00:00
9
10 Ethan Sopenski SJBC 00:00
10
Teammate Top 5: Marc Mendoza
11 Ryan Odell Davis Bike Club Race Team 00:00
11
12 Jonathan Barbus Sterling Sports Group 00:00
12
13 Carson Jeffres Davis Bike Club 00:00
13
14 Gabriel Garroni Rio Strada 00:00
14
Teammate Win: Oliver Weiss
15 Matt Miller Spokesman Bikes 00:00
15
16 Curtis Hong SJBC 00:00
16
Teammate Top 5: Marc Mendoza
17 Amin Tamariz Webcor/Alto Velo 00:00
17
18 William Foster Rubber Soul/CSC Racing Team 00:00
18
19 Jimmy Pham Taleo Racing 00:00
19
20 Daniel Lebson Rio Strada Racing 00:00
20
Teammate Win: Oliver Weiss
21 Parker Childress Davis Bike Club 00:00
21
22 Joshua Taylor Team Roaring Mouse 00:00
22
23 Curt Mills Team Bicycles Plus/Sierra Neva 00:00
23
24 Percy Bautista Team Freewheel Bike Shop 00:00
24
25 Rocky Fletcher Rio Strada 00:00
25
Teammate Win: Oliver Weiss
26 David Bangor Chica Sexy 00:00
26
27 Jacob Gerhardt Dolce Vita Cycling 00:00
27
28 Brendan Glueck Team Oakland 00:00
28
29 Chris Brent Team Oakland 00:00
29
30 Michael Fairhurst unattached 00:00
30
31 Patxi Uriz Tri Valley Velo 00:00
31
32 Ryan Alvey Davis Bike Club 00:00
32
33 Allan Armstrong Webcor/Alto Velo 00:00
33
34 Alex Chiu Rio Strada Racing 00:00
34
Teammate Win: Oliver Weiss
35 Dominic Salbatera 00:00
35
36 Deniz Warraich Tri Valley Velo 00:00
36
37 Travis Dubose Webcor/Alto Velo 00:00
37
38 Matthew Cox Tri Valley Velo 00:00
38
39 Jake Devine Nub City Wheelsters 00:00
39
40 Joseph Mulvaney Dolce Vita 00:00
40
41 Jeffrey Weaver Davis Bike Club Race Team 00:00
41
42 Oddvar Kaarboe Webcor/Alto Velo 00:00
42
43 Steven Tortorelli Chica Sexy 00:00
43
44 Remy Cantoadams All Sport-Team Swift 00:00
44
45 Daniel Firu SJBC 00:00
45
Teammate Top 5: Marc Mendoza
46 Alan Stettler Simply Mac Racing p/b Bingham 00:00
46
47 Jeremy Tuttle Momentum Racing California 00:00
47
48 Timmy Bolton Team Oakland Cycling 00:00
48
49 Tobin Richardson Davis Bike Club 00:00
49
50 Saeed Abedi Webcor/Alto Velo 00:00
50
51 Joseph Booth Momentum Racing California 00:00
51
52 Dustin Cottle 00:00
52
53 Kalman Zeiger Chica Sexy 00:00
53
54 Kevin Comerford VSRT 00:00
54
58 Dominick Brookes Michael David Wines Racing Tea 00:00
59 Kevin Leong Rhythm Racing 00:00
60 William Rose Chica Sexy 00:00
61 Jason Saltzman SJBC 00:00 Teammate Top 5: Marc Mendoza
62 Oscar Gonzalez SJBC 00:00 Teammate Top 5: Marc Mendoza
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 54   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Brandes Family Cycling Center 00:00
1
2 Christopher Cagungun 00:00
2
3 James Keddie Peninsula Velo/Pomodoro 00:00
3
4 Peter Gemmell Rio Strada Racing 00:00
4
5 Ronnie Leavitt Rio Strada Racing 00:00
5
6 James Hopper Tri Valley Velo 00:00
6
7 Peter Torres Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
7
8 David Blizard Peninsula Velo Cyling Club 00:00
8
9 Vincent Hoffart 00:00
9
10 Alan Hitch Davis Bike Club Race Team 00:00
10
11 Christopher Grove Body Concepts 00:00
11
12 Kyle Mason Rubber Soul/CSC 00:00
12
13 Chris Hawley Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
13
14 Felix Jaramillo Body Concepts 00:00
14
15 Darren Rojo Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:00
15
16 Nelson Carrillo VSRT/Livermore Cyclery 00:00
16
17 Troy Prather Team Mason Thomas 00:00
17
18 John Tsamasfyros Coretechs Cycling 00:00
18
19 Ed Campbell Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
19
20 Kevin Kee 00:00
20
24 Frank Kilgore Sacramento Golden Wheelmen 00:00
DNF Mel Alvarez 00:00
Finishers: Cat 4: 12   Cat 5: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Shore Fun Sport Bikes Cycling Team 00:00
1
2 John Metzger Folsom Bike 00:00
2
3 James Sitton Stevens Bicycle Racing 00:00
3
4 Peter Bourgoin davis bike club 00:00
4
5 Jim Stites Rubber Soul/CSC Racing Team 00:00
5
6 Jim Rademann Team Revs 00:00
6
7 Stanley Tsang Peninsula Velo / Pomodoro 00:00
7
8 Jeffrey Stephens Redding Velo 00:00
8
9 Robert Strain Taleo Racing 00:00
9
10 Hooshang Mehranpour Rio Strada Racing 00:00
10
11 Marvin Novo 00:00
11
12 James Schardt Michael David Winery 00:00
12
13 Roger Messier Michael David Winery 00:00
13
14 Peter Brisbo major motion 00:00
14
15 Paul Pacheco Taleo Racing 00:00
15
16 Don Grijalva sjbc 00:00
16
17 Chris Morris Team Revolutions 00:00
17
18 Doug Thomas 00:00
18
19 David Borba 00:00
19
20 Brent Christian Team Revolutions 00:00
20
21 Rick Ferdinandsen Steven's Bicycle Racing 00:00
21
Teammate Top 5: James Sitton
22 Mike Krynock 00:00
22
23 Lee Koch 00:00
23
24 Charlie Kharsa 00:00
24
25 Phil Schmidt Victory Velo 00:00
25
26 Lance Burger Rubber Soul/CSC Racing Team 00:00
26
Teammate Top 5: Jim Stites
30 Gregg Shores CoreTechs 00:00
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 12   Cat 5: 13   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Hembee 00:00
1
2 Gary Phelps Team Mason Thomas 00:00
2
3 Brandon Field Taleo Racing 00:00
3
4 Shayan Moini Form Fitness 00:00
4
5 Jason Adley Momentum Racing 00:00
5
6 Adam Stansbury Folsom Bike 00:00
6
7 Arin Jeffers 00:00
7
8 Alex Bailey 00:00
8
9 Maxwell Fogarty Tieni Duro Junior Cycling Team 00:00
9
10 Mike Charest 00:00
10
11 Randy Johnston 00:00
11
12 Casey Fallon Rio Strada Racing 00:00
12
15 Nicholas Bourganit 00:00
DNF Sef Jaimes SLO Nexus Cycling Club 00:00
DNF Edgar Tapia Folsom Bike 00:00
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Ricks Michael David Winery 00:00
1
2 Michael Hernandez Great Basin Imaging Cycling Te 00:00
2
3 David Levine Taleo Racing 00:00
3
4 Troy Porter Herring Gas 00:00
4
5 Toby Long Squadra Ovest 00:00
5
6 Paul Dyrwal IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
6
7 Ron Castia IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
7
8 Christopher Phipps IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
8
9 John Cavanaugh HDR racing p/b lumbardi sports 00:00
9
10 Michael Vetterli Olympic Club 00:00
10
11 Andres Gil Michel David Winery Cycling Te 00:00
11
12 Stephen Pelaez Bell Lap Racing 00:00
12
13 John Trefethen HDR Racing p/b Lombardi Sports 00:00
13
14 Duane Coughlan IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
14
15 Tad Borek Golden Gate Velo 00:00
15
16 Leslie Oglesby Joselyn's Bicycles 00:00
16
17 Jamie Willin Olympic Club 00:00
17
18 Lee Shuemake Topsport 00:00
18
19 Scott Derdenger Divine Electric NorCal 00:00
19
20 Mitch Boehs Sierra Pacific Racing 00:00
20
21 Bradford Goodson Webcor/Alto Velo 00:00
21
22 Brenon Daly IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
22
23 David Del rosso HDR p/b Lombardi Sports 00:00
23
24 Keith Jordon Alto Velo Racing Club 00:00
24
25 Kyle Glerum Safeway 00:00
25
26 Chris Carscadden HDR p/b Lombardi Sports 00:00
26
27 Charles Pockell-wilson HDR Racing p/b Lombardi Sports 00:00
27
29 Scott Butler Michael David Winery Cycling T 00:00 Teammate Win: Michael Ricks
30 Rodrigo Contreras Michael David Winery Cycling T 00:00 Teammate Win: Michael Ricks
31 Jeff Albert Argon 18 00:00
32 Tom Skiles HDR Lombardi 00:00
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 18   Cat 3: 6   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael O'rourke SAFEWAY/PureRed Creative/Bicyc 00:00
1
2 Eric Saltzman SJBC 00:00
2
3 Daniel Smith Morgan Stanley Smith Barney/Sp 00:00
3
4 Andrew Nevitt SJBC 00:00
4
5 Daryl Spano SJBC 00:00
5
6 Andrew Adelman CoreTechs Cycling Team 00:00
6
7 Tim Lydon SJBC 00:00
7
Teammate Top 5: Eric Saltzman
8 Rick Morgan SJBC 00:00
8
Teammate Top 5: Eric Saltzman
9 Mark Caldwell morgan stanley smith barney/sp 00:00
9
Teammate Top 5: Daniel Smith
10 Kevin Willitts Team Bicycles Plus/Sierra Neva 00:00
10
11 Jan Elsbach VOS racing 00:00
11
12 Shin Umeda Webcor/Alto Velo 00:00
12
13 Michael Ash SJBC 00:00
13
Teammate Top 5: Eric Saltzman
14 Barry Schwarz Alto Velo 00:00
14
15 Mike Nissen Taleo 00:00
15
16 Scott Wienker Davis Bike Club 00:00
16
17 Richard Nichols Tri Valley Velo 00:00
17
18 John Steggall Davis Bike Club Race Team 00:00
18
19 Michael Boehme Colavita Racing-Norcal 00:00
19
20 John O'neill Team Clover 00:00
20
21 Joe Mccrummen Taleo Racing 00:00
21
22 Chris Courtney SJBC 00:00
22
Teammate Top 5: Eric Saltzman
23 Robert Napieralski Sacramento Golden Wheelmen 00:00
23
24 Nathan Timms Team Bicycles Plus/Sierra Neva 00:00
24
25 Dan Palmer IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
25
26 Thornton Weiler Kaiser Team Oakland 00:00
26
27 Clark Foy SJBC 00:00
27
Teammate Top 5: Eric Saltzman
28 Rich Tabuso Rio Strada 00:00
28
29 Robert Nichols Michael David Winery Delta Ve 00:00
29
30 Shawn Oliver Morgan Stanley 00:00
30
31 Chris Black Morgan Stanley Smith Barney / 00:00
31
32 Douglas Gonda Bicycles Plus Sierra Nevada 00:00
32
33 Karl Schilling SJBC 00:00
33
Teammate Top 5: Eric Saltzman
34 Steven Grusis Rubber Soul/CSC Racing Team 00:00
34
35 Kevin Torbett Wells Fargo Racing Team 00:00
35
36 Mark Petrucci unattached 00:00
36
37 Jan Huptych Iron Data Thirsty Bear 00:00
37
38 Chris Cerruti Cal Gaint Cycling 00:00
38
39 David Montgomery Truckee Bicycle Team 00:00
39
40 Jon Ornstil 00:00
40
41 Stanley Terusaki Morgan Stanley Smith Barney/Sp 00:00
41
Teammate Top 5: Daniel Smith
42 Lance Newey Team Bicycles Plus/Sierra Neva 00:00
42
43 Tony Reid SAFEWAY/PureRed Creative/Bicyc 00:00
43
Teammate Win: Michael O'rourke
44 Fred Schnaars Davis Bike Club Race Team 00:00
44
48 Mike Gadow SJBC 00:00 Teammate Top 5: Eric Saltzman
49 Holger Steinbach Webcor/Alto Velo 00:00
50 Erim Taser Michael David Winery 00:00
51 Gregory Pike VOS Racing 00:00
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 14   Cat 3: 28   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabe Multer SJBC 00:00
2 Ross Kelly Davis Bike Club 00:00
3 Tyler Aughney Taleo 00:00
4 Robbie Farrens DJs Produce - Rocket Sports-Tr 00:00
5 Alexander Richardson Davis Bike Club Race Team 00:00
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Frank Spiteri Marc Pro - Strava 00:00
1
2 Steve Reaney California Giant Berry Farms/S 00:00
2
3 Kirk Carlsen Chipotle 00:00
3
4 Uriy Urchenka Third Pillar 00:00
4
5 Sinelnikau Aliaksandr Third Pillar 00:00
5
6 Martin Acosta McGuire Cycling Team 00:00
6
7 Peter Taylor California Giant Berry Farms/S 00:00
7
Teammate Top 5: Steve Reaney
8 Kenny Strickland SJBC 00:00
8
9 Peter Graf Fremont Bank Cycling Team 00:00
9
10 Michael Jasinski Fremont Bank Cycling Team 00:00
10
11 John Wilk Webcor/Alto Velo 00:00
11
12 Garrett Peck Davis 00:00
12
13 Andrew Kennedy Fremont Bank Cycling Team 00:00
13
14 James Laberge Team Specialized Racing Junior 00:00
14
15 Keith Hillier Marc Pro - Strava 00:00
15
Teammate Win: Frank Spiteri
16 Mark Marquez Fremont Bank Cycling Team 00:00
16
17 John Piasta All Sport-Team Swift 00:00
17
18 Julian Martinez Fremont Bank 00:00
18
19 Sergei Badeka McGuire Cycling Team 00:00
19
20 Christopher Flanagan Team Swift 00:00
20
21 Jonathan Moskowitz Taleo Racing 00:00
21
22 Tyler Stearns hagens berman 00:00
22
23 Jeremiah Holdway Taleo Racing 00:00
23
24 Kevin Metcalfe Team Specialized Racing Master 00:00
24
25 Alton Dunnigan Bicycle Planet 00:00
25
26 Herman Johnson Divine Electric 00:00
26
27 Dean Laberge Team Specialized Racing Master 00:00
27
28 John Hunt California Giant Berry Farms/S 00:00
28
Teammate Top 5: Steve Reaney
29 Russell White Davis Bike Club 00:00
29
30 Michael Gil Metromint 00:00
30
31 James Mattis California Giant Berry Farms/S 00:00
31
Teammate Top 5: Steve Reaney
32 Keith Miller California Giant Berry Farms/S 00:00
32
Teammate Top 5: Steve Reaney
33 Elliot Jaramillo McGuire Cycling 00:00
33
34 Mark Fairman Metromint Cycling 00:00
34
35 Sean Smith Webcor/AltoVelo 00:00
35
36 Brian Buchholz Webcor/Alto Velo 00:00
36
37 Todd Stone Rio Strada Racing 00:00
37
38 Robert Macneill Webcor/Alto Velo 00:00
38
40 Daniel Bryant Mercedes Benz/Folsom Bike 00:00
41 Joshua Bullock Chico Corsa/Sierra Nevada 00:00
42 Thomas Faiers Wonderful Pistachios 00:00
43 Gregory Gambetta Mercedes Benz/Folsom Bike 00:00
44 Donald Hahn Marc Pro-Strava 00:00 Teammate Win: Frank Spiteri
45 Patrick Mcclurg Mercedes Benz/Folsom Bike 00:00
46 James Ryan Los Gatos Bicycle Racing Club 00:00
47 Carmi Schulman Webcor/Alto Velo 00:00
48 Jason Snovel Mercedes Benz/Folsom Bike 00:00
49 Gregory White Davis Bike Club 00:00
Finishers: Cat 1: 15   Cat 2: 23   Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Weston stanislaus/merlock velo 00:00
1
2 Diane Firu SJBC 00:00
2
3 Tina Huang Metromint Cycling 00:00
3
4 Kate Dougherty Tri Valley Velo 00:00
4
5 Kaya Cohn Metromint Cycling 00:00
5
6 Jill Fox Body Concepts 00:00
6
7 Gale Derosa Metromint 00:00
7
Teammate Top 5: Tina Huang
8 Melissa Cafiero 00:00
8
9 Elena Joroski SJBC 00:00
9
Teammate Top 5: Diane Firu
10 Karis Mcfarlane VSRT 00:00
10
11 Deanna Mckenzie Fightin' Bobas 00:00
11
12 Michelle Nightengale Fun Sport Bikes Cycling Club 00:00
12
13 Krysta Rogers Rio Strada 00:00
Finishers: Cat 4: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jane Despas Yahoo! Cycling Team 00:00
1
2 Emily Matheu Red Racing 00:00
2
3 Jane Robertson Metromint Cycling 00:00
3
4 Marley Smith Touchstone Climbing 00:00
4
5 Emily Thurston Missing Link/ 3rd Rail 00:00
5
6 Kira Prokopakis Los Gatos 00:00
6
7 Jennie Phillips Wells Fargo Racing Team 00:00
7
8 Kim Wik Sycomp Racing 00:00
8
9 Lucia Mokres Los Gatos 00:00
9
10 Molly Van houweling Metromint Cycling 00:00
10
Teammate Top 5: Jane Robertson
11 Allyson Kutler Red Racing 00:00
11
Teammate Top 5: Emily Matheu
12 Hanan Alves-hyde Peanut Butter co/2012 00:00
12
13 Joanne Thompson Bike Station Aptos 00:00
13
14 Amanda Seigle Metromint Cycling 00:00
14
Teammate Top 5: Jane Robertson
15 Mary Magnani Red Racing 00:00
15
Teammate Top 5: Emily Matheu
16 Birgit Cory Third Pillar 00:00
16
17 Josephine Morgan Michael David Winery 00:00
17
18 Tanya Fredricks IronDataThirstyBearCycling.com 00:00
18
19 Monica Holt Sycomp Racing 00:00
19
20 Cheryl Shwe RED Racing 00:00
20
Teammate Top 5: Emily Matheu
21 Taylor Meilahn SJBC 00:00
21
23 Lauraleen Fenech los gatos 00:00
24 Kimberly Fong Michael David Winery Cycling T 00:00
25 April Hamlin Los Gatos 00:00
26 Elizabeth Newell Fremont Bank Cycling Team 00:00
27 Susannah Breen Fremont Bank Cycling Team 00:00
DNF Tanja Tamguney Fremont Bank 00:00
DNF Francesca Barsamian Fremont Bank cycling Team 00:00
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 13   Cat 3: 9   Cat 4: 2