Log In
Tour de Murrieta - Crit • Mar 7 2020 • Murrieta, CA
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Ramirez ButcherBox Cycling 47:47
1
2 David Ruvalcaba reyes Las Lomitas Racing 47:48
2
3 Woot Roos S2C/Boschprimal 47:48
3
4 Sebastian Rodriguez Team Six 47:48
4
5 Duncan Clark Subaru Santa Monica Racing 47:48
5
6 Alexander Gustin Velosport 47:48
6
7 Pablo Lozano Southern California Velo - Incy 47:48
7
8 Bergen West Plant Power Racing p/b Vegan At 47:48
8
9 Ethan Zehr SDBC Powered by Spinergy p/b UC 47:48
9
10 Jasper Verkuijl CYCLING FANATICS 47:48
10
11 Gil Ron 47:49
11
12 Michael Starr 47:49
12
13 Jonah Martinez velosport 47:49
13
14 Max Haggard Guillotine Cycling 47:49
14
15 Victor Vazquez S2C Cycling 47:49
15
16 Fisher Curran ButcherBox Cycling 47:49
16
Teammate Win: Steven Ramirez
17 Kyle Cooper Team Six 47:49
17
Teammate Top 5: Sebastian Rodriguez
18 Caedan Aveling 47:50
18
19 Leo Reyes Sc Velo Elite Team 47:50
19
20 Steve Brown Methods To Winning Race Team 47:50
20
21 Gamaliel Lara Big orange cycling p/b beachbod 47:51
21
22 Brian Uno Monster Racing Team 47:51
22
23 Tyler Thorp VeloSport 47:51
23
24 Graham Weaver Velosport 47:51
24
25 Scott Arnold DEAN Factory Racing 47:51
25
26 Ed Vasquez Dean Factory Racing 47:52
26
27 Cameron Dominguez 47:52
27
28 Frank Wyer La Grange 47:52
28
29 Robert Kelly DC Velo 47:52
29
30 Manuel Aguilar Subaru Santa Monica 47:52
30
31 Daniel Beltran Methods to Winning P/B Giant Bi 47:53
31
32 Jonathan Miller SDBC Powered by Spinergy p/b UC 47:53
32
33 Alvarez Andres Team velosport jr development 47:53
33
34 David Kennedy 47:54
34
35 Nicholas Geleng Team Six 47:54
35
Teammate Top 5: Sebastian Rodriguez
36 Sander Van de velde 47:54
36
37 Jeffrey Bowens Team Six 47:54
37
Teammate Top 5: Sebastian Rodriguez
38 Trevor Jahn Velo Club La Grange 47:55
38
39 Jamie Lavelle 47:55
39
40 Mike Russell Freakshow Cycling Team 47:56
40
41 Erik Mueller 47:56
41
42 Jacob Longo Go Fast 47:56
42
43 James Eby Landis/Trek 47:56
43
44 Noah Slack SDBC/Spinergy wheels p/b UC Cyc 47:56
44
45 Jose Juarez ismale pastrana 47:56
45
46 Matt Muyres 47:57
46
47 John Roos S2C/Boschprimal 47:57
47
Teammate Top 5: Woot Roos
48 Patrick Gagnon 47:58
48
49 Giovanni Lopez Team Velosport 47:58
49
50 David Michael sweet Alto Velo 47:59
50
51 Matt Stordy ButcherBox Cycling 47:59
51
Teammate Win: Steven Ramirez
52 Zachary Labry Velo Club La Grange 47:59
52
53 Riley Stark VeloSport 48:00
53
54 Thomas Rennier Subaru Santa Monica Racing 48:03 Teammate Top 5: Duncan Clark
55 Dakota Watkins Awffle House 48:04
56 Preston Weeks Hangar 15 Bicycles 48:04
57 Ryan Voth Team Six 48:06 Teammate Top 5: Sebastian Rodriguez
58 Matias Mendigochea Subaru-Giant Santa Monica Racin 48:08
59 John Mcgarry SDBC Powered by Spinergy p/b UC 48:08
60 Kyle Kilmartin Alans Factory Team 48:36
61 Travis Longfellow Velosport 48:40
62 Davy Alfaro S2C Cycling 48:43
63 Casey Lee Bicycles Plus Racing 50:23
64 Javier Jimenez Southern California Velo - Incy 50:23
65 Jake Wells Guillotine Cycling 50:23
DNF Ellis Pedersen
DNF Tyler Arnoldi Spark Cycling Project
DNF Oscar Cervantes South bay wheelmen
DNF Steven Walter Velo Club LaGrange
DNF Jesus Hernandez HEDO
DNF Thomas Mccarthy SDBC/Spinergy p/b UC Cyclery
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 22   Cat 3: 35   Cat 4: 5   Cat 5: 1   Cat ?: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alan Kwok Velo Club La Grange 38:19
1
2 Nathan Torres Go Fast - Incycle 38:19
2
3 Zack Goodman UCSD/SDBC Powered by Spinergy p 38:19
3
4 Aaron Wirthwein University of Southern Californ 38:19
4
5 Eliseo Arevalo Serious Cycling 38:19
5
6 Sebastian Graeber Swamis Cycling Team 38:19
6
7 Ian Kuerzinger 38:20
7
8 Derel Wolfe GoFast 38:20
8
Teammate Top 5: Nathan Torres
9 Bryan Bombela A2R 38:20
9
10 Jacob Berg SDBC Powered by Spinergy p/b UC 38:20
10
11 Francesco Mangiapia CK Pedali Skurup Sweden 38:20
11
12 Jacob Peraza Osi Bike Team 38:20
12
13 Christopher Garner Team California Juniors 38:20
13
14 Nathan Bailey GS Adams Avenue Bicycles 38:20
14
15 Michael Mulloy Movelo.cc 38:21
15
16 Rob Christman iSpeed Racing/BWC/The Bike Shop 38:21
16
17 Cray Minor UCSD Cycling/Swamis Cycling 38:22
17
18 Michael Williams Team California Juniors 38:23
18
19 Luke Fetzer 38:25
19
20 Christian Cabral Go-Fast 38:26
20
Teammate Top 5: Nathan Torres
21 Mark Mann 38:27
21
22 Tony Pastore BREAKAWAY TRAINING 38:28
22
23 Unknown Rider 38:29
23
24 Ulises Lopez OSI BIKE TEAM 38:29
24
25 Ethan Sanchez Team California 38:29
25
26 Joel Rivera 38:30
26
27 Cameron Faulkner SDBC Powered by Spinergy p/b UC 38:30
27
28 David Altshuler 38:30
28
29 Angelo Lemi Go Fast/ Full Circle Cycling 38:30
29
30 Kevin Locher Team California Juniors 38:30
30
31 Zachary Thomas 38:31
31
32 Sebastian Garduno velo club la grange 38:32
32
Teammate Win: Alan Kwok
33 Scott Walters 38:33
33
34 Kunal Arora Swami's Cycling Team 38:33
34
35 Brandon Goodermont Monster Racing Team 38:33
35
36 Magnus Mansson CK Pedali 38:34
36
37 Isaiah Youngbrown 38:34
37
38 Peter Mcevoy SDBC Powered by Spinergy p/b UC 38:37
39 Michael Matz Wolf Pack Cycling 38:52
40 Jesus Bernardo perea Southern California Velo - Incy 40:57
40 Jesus B perea Southern California Velo - Incy 40:57
41 Anthony Rosales Jakroo @2Lap
DNF Jacob Pevehouse
DNF Jose Corona CFT
DNF Graham Johnson SDBC Powered by Spinergy p/b UC
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 37   Cat 5: 3   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Bonnici SDBC Powered by Spinergy p/b UC 34:17
1
2 Paul Mason 34:18
2
3 David Altshuler 34:18
3
4 Michael Matz Wolf Pack Cycling 34:19
4
5 Juan Sebastian smith Las Lomitas 34:19
5
6 Michael Mulloy Movelo.cc 34:19
6
7 Zack Goodman UCSD/SDBC Powered by Spinergy p 34:19
7
8 David Pfannenstiel SDBC Powered by Spinergy p/b UC 34:20
8
Teammate Win: Joshua Bonnici
9 Tyson Burmeister Stage 2 Cyclery 34:21
9
10 Adam Mckinney 34:21
10
11 Alvaro Hidalgo 34:21
11
12 Stan Takashima K 34:21
12
13 Brennan Moore 34:22
13
14 Alejandro Castaneda 34:22
14
15 Giovanni Alfredo flores ugalde Auto-tec 34:22
15
16 Ricardo Ramirez Bedbugger 34:22
16
17 Cray Minor UCSD Cycling/Swamis Cycling 34:22
17
18 Arturo Martinez jr Stage2 Cyclery 34:22
18
19 David Gomaidy SDBC Powered by Spinergy p/b UC 34:23
19
Teammate Win: Joshua Bonnici
20 Trey Garcia 34:23
20
21 Winston Durand Swami's Cycling 34:23
21
22 Ryan Kudla Go Fast 34:23
22
23 Arturo Martinez Stage2 Cyclery 34:24
23
24 Tyler Bojarsky Velo club La Grange 34:24
24
25 Brandon Goodermont Monster Racing Team 34:26
25
26 Greg Hickman 34:26
26
27 Jacob Pevehouse SDBC Powered by Spinergy p/b UC 34:26
27
Teammate Win: Joshua Bonnici
28 Juan Martinez 34:26
28
29 Rafael Valente SDBC Powered by Spinergy p/b UC 34:27
29
Teammate Win: Joshua Bonnici
30 Robert Davis SDBC Powered by Spinergy pb UC 34:27
30
Teammate Win: Joshua Bonnici
31 Timothy Hooten 34:28
31
32 Danny Castellanos Padyak Racing Team 34:30
32
33 Jacob Russell SDBC Powered by Spinergy p/b UC 34:32
33
Teammate Win: Joshua Bonnici
34 Brock Money 34:34
34
35 Carl Hidde Stage 2 Cyclery 34:38
36 Julian Simioni 34:46
37 Dalton Thornsberry SDBC Powered by Spinergy p/b UC @1Lap Teammate Win: Joshua Bonnici
38 Blake Becker Team Velosport Junior Dev @1Lap
39 Montgomery Goodermont Monster Racing Team @1Lap
40 Anthony Strickland @1Lap
41 Simon Bott suzuki @2Lap
41 Simon Bott-suzuki @2Lap
42 Jon Darling Cast A Shadow @2Lap
43 Joe Ford @3Lap
44 Alexander Mckenzie @3Lap
45 Agustin Aquino Stage 2 Cyclery @3Lap
DNF Scott Walters SDBC Powered by Spinergy p/b UC Teammate Win: Joshua Bonnici
DNF Stephen Harrison Go Fast-Incycle
DNF Jeffrey Sigua SDBC Powered by Spinergy p/b UC Teammate Win: Joshua Bonnici
DNF Rayan Jamshidian Amazon June 6 2019 Order# 111
Finishers: Cat 4: 18   Cat 5: 25   Cat ?: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Schilliger Coureur- Canyon Elite Team 39:10
1
2 Anthony Freeman Big Orange 39:10
2
3 Kyle Cooper Team Six 39:10
3
4 Fernando Hernandez SDBC Powered by Spinergy p/b UC 39:10
4
5 Jake Westall Impact racing 39:11
5
6 Joshua Bonnici SDBC Powered by Spinergy p/b UC 39:11
6
7 Brian Allen Coureur Elite Cycling Team 39:11
7
8 Sergio Martin rodriguez quintero OSI BIKE TEAM 39:12
8
9 Bryan Wierzchucki Impact Racing 39:12
9
Teammate Top 5: Jake Westall
10 Sander Vandervelde S2C/Boschprimal 39:13
10
11 Michael Matz Wolf Pack Cycling 39:13
11
12 Paul Cressey Big Orange Cycling p/b Beachbod 39:13
12
Teammate Top 5: Anthony Freeman
13 Garnett Whitmire Velo Club La Grange 39:13
13
14 Samuel Macias CFT/Premium Realty 39:13
14
15 Klayton Sproles Big Orange Cycling/pb Beach Bod 39:13
15
Teammate Top 5: Anthony Freeman
16 Lubin N piedras avila 39:13
16
17 Peter Dorantes Velo Club La Grange 39:13
17
18 Nick Cohenmeyer MONSTER RACING TEAM 39:14
18
19 Enrique Gutierrez Stage 2 cyclery 39:14
19
20 Robert Davis SDBC Powered by Spinergy pb UC 39:14
20
Teammate Top 5: Fernando Hernandez
21 Peter Virth D9 Foundation / CBS Cycling 39:14
21
22 Jonathan Martin Cast a Shadow 39:14
22
23 Brian Loutherback ELIEL FACTORY TEAM 39:16
23
24 Spencer Tanner SDBC/Spinergy p/b UC Cyclery 39:17
24
25 Dustyn Benedict Methods To Winning - Masters 39:17
25
26 Seth Huggins Team Simple Green 39:17
26
27 Christopher Davy Go Fast - Incycle 39:17
27
28 Jason Ryan SDBC Powered by Spinergy p/b UC 39:18
28
Teammate Top 5: Fernando Hernandez
29 Al Quesada SDBC Powered by Spinergy p/b UC 39:18
29
Teammate Top 5: Fernando Hernandez
30 Ralph Vizcaino Impact Racing 39:19
30
Teammate Top 5: Jake Westall
31 Kyle Westerlin 39:20
31
32 Jeff Pennington D9 Foundation/CBS Cycling 39:20
32
33 Fermin Lemus Mugrosos 39:20
33
34 Everett Bissonette S2C/Boschprimal 39:22
34
35 Domingo Chavez CFT/PREMIUM-REALTY 39:31
36 Matthew Hawkesworth IMPACT Racing 39:32 Teammate Top 5: Jake Westall
37 Jorge Lemus Mugrosos 39:32
38 Greg Hayes Impact Racing 39:33 Teammate Top 5: Jake Westall
39 Richard Savitt Canyon Velo 39:44
DNF Rudy Muncker
DNF Wilson Crider Freakshow Cycling Team
DNF Dmitry Uchitel D9 Foundation / DNA Race Team
DNF Craig Doppmann Impact Racing Teammate Top 5: Jake Westall
DNF David Pfannenstiel SDBC Powered by Spinergy p/b UC Teammate Top 5: Fernando Hernandez
DNF Paul Revlin Veloce Santiago
DNF Steve Netter Impact Racing Teammate Top 5: Jake Westall
DNF Patrick Marelly Celo pacific
DNF Robert Burdett U S Military Endurance Sports
Finishers: Cat 3: 32   Cat 4: 15   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charon Smith Methods To Winning 47:36
1
2 Eric Anderson Methods to Winning Elite 47:36
2
3 Philip Tinstman Monster Racing Team 47:36
3
4 David Salomã³n Stone House P&S Racing p/b Masi 47:37
4
5 John Roos 47:37
5
6 Matt Muyres DONKEY LABEL 47:38
6
7 Gil Ron iSpeed Racing 47:38
7
8 Max Hernandez Go Fast - Incycle 47:38
8
9 Chris Demarchi Monster Racing Team 47:38
9
Teammate Top 5: Philip Tinstman
10 Mike Easter Methods to Winning 47:38
10
Teammate Win: Charon Smith
11 Ruben Meza Stage2/Bosch primal 47:38
11
12 Robert Frank 47:39
12
13 Eric Bierman Ninety7 47:39
13
14 Byron Davis D9 Foundation / CBS Cycling 47:39
14
15 Paul Chia D9 CBS Cycling 47:39
15
16 Jean Tawekjian 47:39
16
17 Randall Coxworth Monster Racing Team 47:39
17
Teammate Top 5: Philip Tinstman
18 Jason Meidhof Monster Racing Team 47:39
18
Teammate Top 5: Philip Tinstman
19 Patrick Fetzer 47:39
19
20 Johnny Lance E-Voke Racing 47:40
20
21 Paul Vaccari Go fast 47:40
21
22 John Slover 47:40
22
23 Jonathan Sebat Coureur: The Canyon Elite Cycli 47:40
23
24 Sergio Dominguez Stone House P&S Racing p/b Masi 47:41
24
Teammate Top 5: David Salomã³n
25 Arturo Anaya Methods To Winning 47:42
25
Teammate Win: Charon Smith
26 Frank Perez Padyak Racing Team/Eliel Factor 47:42
26
27 Omar Audelo SDBC Powered Spinergy p/b UC Cy 47:44
27
28 Bart Hollaren Monster Racing Team 47:45
28
Teammate Top 5: Philip Tinstman
29 Rob Alvarez Stone House P&S Racing p/b Masi 47:45
29
Teammate Top 5: David Salomã³n
30 Benjamin Petzoldt 47:46
30
31 Chris Spence Casp Racing 47:49
32 John Garbo Go Fast/Incycle 47:55
33 Christopher Bennett S2C/Boschprimal 48:29
34 Victor Ayala VELO CLUB LAGRANGE 48:30
35 Joe Dagostino S2C/Bosch/Primal 48:30
36 Patrick Caro Go Fast - Incycle 48:37
37 James Webster Stone House P&S Racing p/b Masi 48:41 Teammate Top 5: David Salomã³n
38 Karl Bordine Monster Racing 48:42
39 Leighton Rice ispeed Racing 49:01
40 Greg Kogut Stage 2 Cyclery / BOSCH p/b Pri 49:03
DNF Richard Savitt Canyon Velo
DNF Tony Brady Davis Phinney Foundation
Finishers: Cat 1: 20   Cat 2: 8   Cat 3: 8   Cat ?: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Slover E-Voke Masters Racing 43:53
2 Anrew Nuckles E-Voke Racing 43:56
3 Shaun Bagley E-Voke Racing 44:01
1
4 Aaron Levin 44:01
2
5 Scott Cochran Monster Racing Team 44:01
3
6 Gardner Desroberts S2C Bosch on Primal 44:01
4
7 Tony Sanfilippo UCC Masters Racing Team 44:02
5
8 Douglas Daluisio SIMPLEGREEN SPECIALIZED ROCK 44:02
6
9 Scott Matsuda Bike Legal p/b Ale 44:02
7
10 Michael Morrison 44:03
8
11 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven 44:03
9
12 Rob Christman iSpeed Racing/BWC/The Bike Shop 44:03
10
13 Dennis King CCT 44:03
11
14 Delfino Pastrana S2C/Boschprimal 44:04
12
15 Joel Wheeler E-Voke Racing 44:04
13
Teammate Top 5: Anrew Nuckles
16 Michael Penta E-Voke Masters Racing 44:05
14
Teammate Win: John Slover
17 Caleb Everett 44:05
15
18 Jaime Pena Padyak Racing Team 44:06
16
19 Jon Gallagher Rule 76 Racing/One2Go Events 44:06
17
20 Michael Dalbratt Padyak Racing Team 44:06
18
21 Darrick Mcvay Monster racing 44:06
19
22 Robert Davis SDBC Powered by Spinergy pb UC 44:06
20
23 Artemio Martinez S2C/Boschprimal 44:06
21
24 Bart Clifford E-Voke Masters Racing 44:08
22
Teammate Win: John Slover
25 Michael Murray S2C Cycling p/b Primal 44:08
23
26 Scott Lemke 44:09
24
27 Roger Ortiz Stage 2 Cyclery / BOSCH pb Prim 44:10
25
28 Steve Landry S2C/Bosch 44:11
26
29 James Stark S2C/Boschprimal 44:15
30 David Holland E-Voke Racing 44:21 Teammate Top 5: Anrew Nuckles
31 Todd Struyk S2C/BOSCH Primal 44:28
32 Terry Johnes S2C/BOSCH pb Primal 44:52
33 James Robbins S2C Primal 44:55
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 5   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cory Williams Legion of Los Angeles 1:13:01
1
2 Justin Williams Legion of Los Angeles 1:13:01
2
Teammate Win: Cory Williams
3 Tyler Williams Legion of Los Angeles 1:13:02
3
Teammate Win: Cory Williams
4 Sean Mcelroy Aevolo 1:13:02
4
5 Brian Mcculloch Elevate-Webiplex Pro Cycling 1:13:03
5
6 Jasper Verkuijl CYCLING FANATICS 1:13:03
6
7 Dante Young Legion of Los Angeles 1:13:03
7
Teammate Win: Cory Williams
8 Rene Corella socalcycling.com 1:13:03
8
9 Ethan Frankel 1:13:04
9
10 Philip Tinstman Monster Racing Team 1:13:04
10
11 Ryan Jastrab Wildlife Generation Pro Cycling 1:13:06
11
12 Isaiah Oliver Legion of Los Angeles 1:13:14
1
Teammate Win: Cory Williams
13 Osvaldo Mora socalcycling.com 1:13:15
2
14 Trevor Lien SDBC Powered by Spinergy p/b UC 1:13:16
3
15 Luis Javelly SoCalCycling.com Team 1:13:16
4
16 Ethan Overson Gateway Devo Cycling 1:13:16
5
17 Thomas Fuller Subaru Santa Monica Racing 1:13:17
6
18 Eder Frayre Legion of Los Angeles 1:13:17
7
Teammate Win: Cory Williams
19 Spencer Moavenzadeh ButcherBox Cycling 1:13:19
8
20 Woot Roos 1:13:20
9
21 Espen Kateraas FiTTER Live Your Fitness 1:13:21
10
22 Carlos Macpherson SoCalCycling.com Team 1:13:21
11
23 Jordan Cheyne Elevate-Webiplex 1:13:21
12
24 Ruben Saatjian SDBC Powered by Spinergy p/b UC 1:13:22
13
25 Omar Alejandro vega viramontes OSI BIKE TEAM 1:13:23
14
26 Omar Andres aquilera garcia OSI BIKE TEAM 1:13:28
27 Alex Brewer CBS cycling 1:13:29
28 Jorge Fabrizio martinez huerta Tarasco Guanajuato 1:13:30
29 Chris Demarchi Monster Racing Team 1:13:33
30 Benjamin Foster SoCalCycling.com Team 1:13:33
31 Alex Mclaughlin ButcherBox Cycling 1:13:34
32 Karl Bordine Monster Racing 1:13:38
1
33 Diego Binatena Legion of Los Angeles 1:13:40 Teammate Win: Cory Williams
34 Jason Pedersen Subaru Santa Monica Racing 1:13:41
35 Nathan Freed Voler Factory Team p/b OVCB 1:13:42
36 Luis Molina pagan socalcycling.com 1:13:42
37 Jose Reyes aguilera garcia OSI BIKE TEAM 1:13:42
38 Randall Coxworth Monster Racing Team 1:13:43
39 Ben Bertiger SoCalCycling.com Team 1:13:43
40 Griffin Park Hangar 15 Bicycles 1:13:43
41 Jason Meidhof Monster Racing Team 1:13:44
42 Jeffrey Pettis Don's Bikes 1:13:47
43 Duban Sanchez 1:13:47
44 Lionel Mawditt Gateway Devo Cycling 1:13:51
45 John Harris Butcherbox Cycling 1:13:57
46 Daniel Estevez ButcherBox Cycling 1:13:57
47 Angel Munoz Legion of Los Angeles 1:13:58 Teammate Win: Cory Williams
48 Sam Rosenholtz Butcherbox Cycling 1:13:59
49 Lance Haidet Legion of Los Angeles 1:14:04 Teammate Win: Cory Williams
50 Hamish Keast socalcycling.com 1:14:05
51 David Garcia SDBC Powered by Spinergy p/b UC 1:14:09
52 Cody Jung SDBC Powered by Spinergy p/b UC 1:14:13
53 David Michael sweet 1:14:14
54 Cory Lockwood Legion of Los Angeles 1:14:36 Teammate Win: Cory Williams
55 Sergio Garcia Hangar 15 Bicycles 1:14:40
56 Kyle Kirby 1:14:44
57 Jonathan Brown UCI CT: Team Skyline 1:14:46
58 Wolfgang Brandl UCI CT: Team Skyline 1:15:11
59 Jake Castor Team Skyline Elite 1:15:11
60 Logan Grace Vol Gas Racing 1:15:19
61 Kevin Festini SDBC powered by Spinergy p/b UC @1Lap
DNF Chuck Huang Boost
DNF Tory Gillett Team Simple Green/Velowraps
Finishers: Cat 1: 40   Cat 2: 11   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 9  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mechele Busby Bike Legal 29:19
1
2 Kelly Boone 29:21
2
3 Rebekah Potter Sisterhood of Cycling p/b Subar 29:21
3
4 Whitney Post Alto Velo 29:21
4
5 Renee Robinson SDBC p/b Spinergy 29:21
5
6 Samantha Scott Velosport 29:21
6
7 Melissa Haley Go Fast-Incycle 29:22
7
8 Lindsey Hanson 29:22
8
9 Holly Gabel R5Ciclismo 29:22
9
10 Natalie Wang San Diego Bicycle Club p/b Spin 29:22
10
11 Evelyn Delgado Sisterhood of Cycling p/b Subar 29:23
11
Teammate Top 5: Rebekah Potter
12 Felicia Castellanos Padyak Racing Team 29:23
12
13 Rene Hagen La Grange 29:23
13
14 Tina Grant Velo Club La Grange 29:23
14
15 Daniele Monahan Velo Club La Grange 29:23
15
16 Alexa Alarcon San Diego Bicycle Club 29:24
16
17 Evett Zendejas velo club la grange 29:24
17
18 Patricia Murray SDBC powered by Spinergy p/b UC 29:24
18
19 Camille Kittredge San Diego Bicycle Club 29:24
19
20 Jennifer Ziel Go Fast 29:26
20
21 Lillian Mccormick 29:26
21
22 Melissa Locher BikeCoach Women?s Racing Team 29:26
22
23 Jingyou Rao Velo Club La Grange 29:28
23
24 Morgan James Velo Club La Grange 29:29
24
25 Annie Whalen Velo Club La Grange 29:29
25
26 Courtney Wiseman GoFast-Incycle 30:19
27 Paula Che iCademy 30:24
28 Jessica Check SDBC Powered by Spinergy p/b UC 30:26
29 Deryn Leduke SDBC 30:26
30 Lucy Archer Velo Club La Grange +21 30:35
31 Katherine Wood 30:38
32 Beril Polat San Diego Bicycle Club Powered 30:39
33 Sarah Jones VELO CLUB LA GRANGE 30:57
34 Josephine Fouts SDBC Powered by Spinergy p/b UC 31:00
35 Molly Gabbard SDBC powered by Spinergy pb UC 31:07
36 Makena Topolovac SDBC P/b Spinergy p/b UC Cycler @1Lap
37 Ellen Strickland @1Lap
Finishers: Cat 3: 12   Cat 4: 14   Cat 5: 8   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Harriet Owen ButcherBox Cycling 48:02
1
2 Rachel Langdon Instafund La Prima 48:02
2
3 Kaia Schmid LUX/sideshow p/b Specialized 48:02
3
4 Claire Cameron Instafund La Prima 48:03
4
5 Mariana Valadez 48:03
5
6 Charity Chia D9 CBS Cycling 48:03
6
7 Adele Desgagnes Quebecor/Stingray 48:03
7
8 Liza Rachetto DNA Pro Cycling 48:04
8
9 Colleen Gulick Pickle Juice Pro Cycling Team 48:04
9
10 Maddy Ward Amy D. Foundation 48:04
10
11 Laury Milette Quebecor/Stingray 48:04
11
12 Isabella Bertold Instafund La Prima 48:05
12
Teammate Top 5: Rachel Langdon
13 Ana Hernndez Sisterhood of Cycling present b 48:06
13
14 Sarah Schuetter Sisterhood of cycling p/b Subar 48:06
14
15 Avry Howes 48:06
15
16 Esther Walker SDBC Powered by Spinergy p/b UC 48:06
16
17 Jessica Bonilla S2C/Boschprimal 48:08
17
18 Ava Sykes LUX/Sideshow p/b Specialized 48:08
18
Teammate Top 5: Kaia Schmid
19 Thialor Mize 48:09
19
20 Georgeta Ungureanu Sisterhood of Cycling presented 48:09
20
21 Jenna Klein SDBC Powered by Spinergy p/b UC 48:09
21
22 Mary Joyce monton Sisterhood of Cycling p/b Subar 48:09
22
23 Kelly Boone D9 Foundation/CBS Cycling 48:09
23
24 Rebekah Potter Sisterhood of Cycling p/b Subar 48:09
24
25 Elizabeth Gin Instafund La Prima 48:10
25
Teammate Top 5: Rachel Langdon
26 Paige Redman Stone House P&S Racing p/b Masi 48:10
26
27 Hayley Bates Levine Law Group Elite Women? 48:10
27
28 Sonia Taylor Instafund La Prima 48:10
28
Teammate Top 5: Rachel Langdon
29 Gabby Traxler Instafund La Prima 48:11
29
Teammate Top 5: Rachel Langdon
30 Esta Bovill Instafund La Prima 48:11
30
Teammate Top 5: Rachel Langdon
31 Whitney Post 48:11
31
32 Susej Esqueda SDBC Powered by Spinergy p/b UC 48:11
32
33 Zoe Ta-perez LUX/Sideshow p/b Specialized 48:11
33
Teammate Top 5: Kaia Schmid
34 Natalie Redmond ButcherBox Cycling 48:12
34
Teammate Win: Harriet Owen
35 Jancy Meraz barcelo SDBC Powered by Spinergy p/b UC 48:12
35
36 Shelby Reynolds Monster Media 48:13
36
37 Katherine Nadler SDBC/Spinergy p/b UC cyclery 48:13
37
38 Julie Kuliecza ButcherBox Cycling 48:14
38
Teammate Win: Harriet Owen
39 Beth Ann orton Instafund La Prima 48:14
39
Teammate Top 5: Rachel Langdon
40 Nicole Brandt Methods to Winning 48:17
41 Daniele Monahan 48:19
42 Betsabee Salomon Stone House P&S Racing p/b Masi 48:24
43 Emily Marcolini Femme Equipe 48:26
44 Summer Moak LUX 48:27 Teammate Top 5: Kaia Schmid
45 Justine Thomas Quebecor/Stingray 48:29
46 Whitney Allison ButcherBox Cycling 48:43 Teammate Win: Harriet Owen
47 Olivia Ray ButcherBox Cycling 48:46 Teammate Win: Harriet Owen
48 Joy Mcculloch #holdmybaby 49:03
Finishers: Cat 1: 13   Cat 2: 12   Cat 3: 5   Cat ?: 18