Log In
Lodi Cyclefest • Jun 27 2021 • Lodi, CA
Clear, 81 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron Adams Bear Development Team
2 Kenneth Tsuda
3 Timmy Nguyen SJBC
4 Zac Rossen Terun Elite
5 Matthew Parker Team Mike's Bikes powered by Equato
6 Evan Opsal
7 Benjamin Dodge Los Gatos Racing Team
8 Andrew Sanders CBRE Racing
9 Jason Tang Dolce Vita Cycling p/b SL2
10 Ivor Griffiths San Jose Bicycle Club
11 James Yang Dolce Vita Cycling p/b SL2
12 Garret Smith
13 Jeremy Pond
14 Aaron Rindy
15 Tyler Pearce Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
16 Dante Lobue SJBC Teammate Top 5: Timmy Nguyen
17 Claudia Ferreira Alto Velo
DNP Kimio Bazett
DNP Griffin Nemitz SJBC Teammate Top 5: Timmy Nguyen
DNP Hyunjong Lee Alto Velo
DNP Matthew Axford Rio Strada Racing
DNP Lee Shuemake
DNP Paul Levy Team City Racing
Finishers: Cat 2: 8   Cat 3: 11   Cat 4: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron Adams Bear Development Team
2 Timmy Nguyen SJBC
3 Chun-ting Liu
4 Matthew Parker Team Mike's Bikes powered by Equato
5 Andrew Sanders CBRE Racing
6 Paul Levy Team City Racing
7 James Yang Dolce Vita Cycling p/b SL2
8 Jason Tang Dolce Vita Cycling p/b SL2
9 Evan Opsal
10 Benjamin Dodge Los Gatos Racing Team
11 David Fidler Divine Electric Norcal
12 Przemek Tutak VSRT
13 Hyunjong Lee Alto Velo
14 Nicholas Taiariol Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
15 Bryan Petro VSRT
16 Dante Lobue SJBC Teammate Top 5: Timmy Nguyen
DNP Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 3: 10   Cat 4: 6   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron O'reilly SunPower Racing
2 Max Noda Cognition
3 Trevor King Sacramento Golden Wheelmen
4 Gavin Hlady Los Gatos Racing Team
5 Sam Cretcher SJBC
6 Sam Schneider
7 Alexander Komposch SJBC Teammate Top 5: Sam Cretcher
8 Sean Gilson Rio Strada Racing
9 Keith Knight
10 Quincy Dunlap SJBC Teammate Top 5: Sam Cretcher
11 Ninos Gergeo CBRE Racing
12 Octavio Hernandez
13 Gabriel P
14 Damian Kulig SquadraSF p/b Terun
15 Aaron Smith Dolce Vita Cycling p/b SL2
16 Carsten Baker SJBC Teammate Top 5: Sam Cretcher
17 Brian Shreeve Alto Velo Racing Club Teammate Win: Cameron O'reilly
18 Kyle Casteline USF Cycling
19 Matthias Reininger SJBC Teammate Top 5: Sam Cretcher
20 Joe Kruegel Body Logic/SERT
21 Donald Hersam SJBC Teammate Top 5: Sam Cretcher
22 Shaun Singh SquadraSF p/b Terun
23 Liem Hinh Freak Show - Aloha
24 Francois Xavier bucher
25 William Hakim Alto Velo Teammate Win: Cameron O'reilly
26 Erich Menge SJBC Teammate Top 5: Sam Cretcher
27 Andrew Shacker Team Fremont
28 Trevor Mason
29 Kevin Li SJBC Teammate Top 5: Sam Cretcher
30 Brandy Ly
31 Pedro Clark SJBC Teammate Top 5: Sam Cretcher
DNP Conor Austin
DNP Shawn Craig Funsport Bikes Cycling Team p/b CdV
DNP Corey Doman
DNP Elijah Price
DNP Matthew Gough
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 16   Cat 5: 7   Cat ?: 12  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christian Galvan
2 Henry Jones
3 Michael King
4 Vince Murdock
5 Matthew Gough
6 Cesar Rosales
7 Gaston Young
8 Grant Ramil
9 Eugene Brancoveanu
10 Ben Cohen
11 George Wehner
DNP Brian Shirk Lodi Cyclery
12 Christopher Payne N/A
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 5   Cat ?: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Davis UCI CT: Hagens Berman Axeon
2 Joshua Carling Voler Factory Team p/b OVCB
3 Ariel Herrmann ThirstyBear Cycling
4 Kenneth Tsuda
5 Michael Sayers
6 Robert Terra Terun Elite
7 Alexi Gabuyo
8 Griffin Nemitz SJBC
9 Blaine Ashley ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Ariel Herrmann
10 Fergus Tanaka
11 Yuri Gonzaga Terun Elite
12 Jeremy Pond
13 Gregory Anderson
14 David Grundman Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
15 Christopher Beall Terun Elite
16 Christopher Baker
17 Russell White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
18 Kyle Glerum Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
19 Chad Fischer Cognition Racing Road
20 Michael Charleton Red Peloton
21 Ivor Griffiths San Jose Bicycle Club
22 Garret Smith
23 Hussein Saffouri KaiVelo Racing
24 Tyler Pearce Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
25 Gregory White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
26 Travis Longfellow
27 Aaron Rindy
DNP David Allen Cognition Racing Road
DNP Kyle Ashton Red Peloton
DNP Eugene Chan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNP Eric Cockrell Performance Bike
DNP Yutch Cowhie Rio Strada Racing
DNP Jeffrey Kato Clean Power Cycling
DNP Josh Rennie
DNP Zac Rossen Terun Elite
DNP James Ruffin Clean Power Cycling
DNP Jacob Timmerman SquadraSF p/b Terun
DNP Martin Szwarc ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Ariel Herrmann
DNP Eddy Bach LOW// Factory Racing
DNP May Liu SquadraSF p/b Terun
Finishers: Cat 1: 16   Cat 2: 22   Cat 3: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxwell Doyle Lamorinda Cycling Club
Finishers: Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Josh Luna
2 Maxwell Doyle Lamorinda Cycling Club
3 Carsten Baker SJBC
4 Enzo Blakelock
DNP Grant Edmister East Bay Velo Club
5 Kevin Li SJBC
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gavin Hlady Los Gatos Racing Team
Finishers: Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Luna
2 Koa Goodson Reno Wheelmen
3 Yuri Tupaz CBRE Racing
4 Kai Jensen
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Baker
2 Ariel Herrmann ThirstyBear Cycling
3 David Grundman Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
4 Aaron Casados Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
5 Fergus Tanaka
6 Josh Rennie
7 Przemek Tutak VSRT
8 Kimio Bazett
9 James Ruffin Clean Power Cycling
10 Jeffrey Kato Clean Power Cycling
11 Eugene Chan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNP Blaine Ashley ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Ariel Herrmann
DNP Joseph Booth Ascend Sportswear p/b StevenaTMs Bi
DNP David Nicholas Ascend Sportswear p/b StevenaTMs Bi
DNP Ted Toribio Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
DNP Matthew Axford Rio Strada Racing
DNP Scott Kingston Folsom Bike/Trek
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 7   Cat 3: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Gilson Rio Strada Racing
2 Derick Daniels Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
3 Max Noda Cognition
4 Przemek Tutak VSRT
5 Nicholas Taiariol Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
6 Nikolaj Koester
7 Benjamin Dodge Los Gatos Racing Team
8 David Fidler Divine Electric Norcal
9 Bryan Petro VSRT Teammate Top 5: Przemek Tutak
10 Jon Boatwright
11 Mike Giudicelli Victory Velo Racing
12 Ninos Gergeo CBRE Racing
13 Joe Kruegel Body Logic/SERT
14 Liem Hinh Freak Show - Aloha
15 Francois Xavier bucher
16 Drew Noel Trafiq vs. Traffic
17 Aaron Smith Dolce Vita Cycling p/b SL2
18 Erich Menge SJBC
DNP Erik Antonio
19 John Mcallister
DNP Clovis Bryan Velo Kings Racing p/b ATP Coaching Teammate Top 5: Nicholas Taiariol
DNP Francisco Gonzalez Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNP Wagner Sousa
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 13   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Hsieh
2 Todd Goodman
3 Michael Burgess
DNP Kurt Jensen
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Fischer Cognition Racing Road
2 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling
3 Kyle Glerum Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
4 Michael Sayers
5 David Koesel Monster Racing Team
6 Michael Charleton Red Peloton
7 David Allen Cognition Racing Road Teammate Win: Chad Fischer
8 Martin Szwarc ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Jerome Nadel
9 Kevin Lewis
10 Andrew Adelman CoreTechs Cycling TwT
11 Jonathan Eropkin Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Kyle Glerum
12 Lee Shuemake
13 Rich Tabuso
14 Kyle Ashton Red Peloton
15 Yutch Cowhie Rio Strada Racing
16 Lawrence Nolan Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Kyle Glerum
17 Michael Foley
18 Daryl Hemenway CoreTechs Cycling Team
19 David Van everen SJBC
20 Gregory Anderson
21 Andre Tenthorey
DNP Kevin Willitts Body Concepts
22 James Wachter Body Concepts
DNP Hussein Saffouri KaiVelo Racing
DNP Matthew Pyke SJBC
DNP Tony Perez
DNP Albert Lehman Reno Wheelmen
DNP Dennis Hopp R4R-Make A Wish
DNP Tim Davis SquadraSF p/b Terun
DNP Jason Brown ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Jerome Nadel
DNP Mitch Boehs Freak Show - Aloha
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 12   Cat 3: 6   Cat 4: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Quincy Dunlap SJBC
2 Ole Lutjens Cognition Racing Road
3 Chad Richards Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
4 Alexander Komposch SJBC Teammate Win: Quincy Dunlap
5 Aaron Smith Davis Bike Club Race Team
6 Rafael Cubero
7 David Van everen SJBC Teammate Win: Quincy Dunlap
8 Wes Fornes SquadraSF p/b Terun
9 Tony Perez
10 David Nicholas Ascend Sportswear p/b StevenaTMs Bi
11 Jeffrey Dorso Shriners / Trek Racing
12 Albert Lehman Reno Wheelmen
13 Matthew Pyke SJBC Teammate Win: Quincy Dunlap
14 Willem Roux
15 Mitch Boehs Freak Show - Aloha
DNP Rob Cady
16 Mark Hlady
DNP Kenneth Hebenstriet Funsport Bikes Cycling Team p/b CdV
DNP Loree Mckinney US Military Endurance Sports
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 8   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling
2 Ted Toribio Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
3 Andre Tenthorey
4 Keith Defiebre
5 Michael Harrison Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
6 James Ruffin Clean Power Cycling
7 Andrew Adelman CoreTechs Cycling TwT
8 Jeffrey Kato Clean Power Cycling
9 Andrew Nevitt SquadraSF p/b Terun
10 Ken Todd Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Ted Toribio
11 John Hancock Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Ted Toribio
12 Woody Sloan Project Fleming
13 Scott Sommerfeld Bell Real Estate Cycling
14 Richard Owings Freak Show - Aloha
DNP Michael Wilkins Clean Power Cycling
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 5   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Harrison Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
2 Ken Todd Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Win: Michael Harrison
3 Richard Owings Freak Show - Aloha
4 Scott Sommerfeld Bell Real Estate Cycling
DNP Luis Jevons SquadraSF p/b Terun
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lawrence Nolan Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
2 Tim Davis SquadraSF p/b Terun
3 Kevin Willitts Body Concepts
4 Don Grijalva SquadraSF p/b Terun
5 James Wachter Body Concepts
6 Jim Moore
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claudia Ferreira Alto Velo
2 Laura Smith C4 Cycling
3 Lynn Hunter Breakaway Women's Racing
4 Madeline Frechette SheSpoke Racing
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elisa Varner
2 Brigid Hedlund Davis Bike Club
3 Theo Skolnik
4 Pamela Ocampo SheSpoke Racing
5 Gladys Corkill
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 May Liu SquadraSF p/b Terun
DNP Haley Nielsen
Finishers: Cat 2: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shantelle Tupaz CBRE Racing
Finishers: Cat 4: 1