Log In
Regalado Road Race • Jun 5 2022 • Oakdale, CA
Mostly Cloudy, 77 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Dennis
2 Jeffrey Dorso
3 Nathan Martin
4 Joseph Battisti TMB Development p/b Equator Coffees
5 Mitchell Neal Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
6 Donald Hersam
7 Corey Shen Team Swift
8 Wing To tang Dolce Vita Cycling
9 Alex Johnson
10 Zac Ooi
11 Charlie Hollman
12 Myles Mcginley Super Sprinkles p/b Fat Cake
13 Andrew Shacker Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
14 Gordon Su Dolce Vita Cycling
15 Jean Claude van rooyen
16 Eric Chi Peninsula Velo Cycling Club
17 Ryan Chaney
18 Quincy Dunlap Don Chapin Monterey Bay Racing Team
19 Alec Guilford SJBC
20 Scott Ostrander
21 Shareef Elsayed TMB Development p/b Equator Coffees Teammate Top 5: Joseph Battisti
22 Anthony Faulks Velo Kings Racing p/b ATP Coaching Teammate Top 5: Mitchell Neal
DNP Martin Ek Super Sprinkles p/b Fat Cake
DNP Shiva Sharma Peninsula Velo Cycling Club
DNP Matthew Axford
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 14   Cat 5: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Weiman
2 Cyril Rocoffort
3 Christopher Vetek VSRT
4 Tyler Mezey
5 Robertino Quibin
6 Brian Tedlos Rio Strada Racing
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zackery Weimer SquadraSF p/b Terun
2 Max Noda Cognition Racing Road
3 Jason Tang Dolce Vita Cycling
4 Will Brickler Davis Bike Club Race Team
5 Jacob Timmerman Terun Elite
6 Matt Mikul Terun Elite
7 Andrew Mathiesen Team Swift
8 Christopher Beall SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Zackery Weimer
9 Eric Bryan Olympic Club
DNP Christopher Guzik Red Peloton
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zachary Morvant
2 Italo Ciccarelli Trafiq vs. Traffic
3 Andrew Sanders
4 Christopher Baird
5 Ingmar Jungnickel
6 Brian Schuster ThirstyBear Cycling
7 Kirk carlsen Prooffcycling.com
8 Gregory White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
9 Nicholas Taiariol
10 Mathias Jacquelin
11 Stuart Collett CBRE Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 5   Cat 3: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Carling Voler Factory Team p/b OVCB
2 David Koesel Monster Racing Team
3 Stephan Hofmann Cognition Racing Road
4 Chris Coble Olympic Club
5 Ariel Herrmann
6 Przemek Tutak VSRT
7 Eugene Chan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
8 Ninos Gergeo CBRE Racing
9 Jonathan Eropkin Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
10 Joseph Sullivan San Jose Bicycle Club
11 Don Chapin
12 Brian Zimny Chronos Racing
13 Blaine Ashley ThirstyBear Cycling
14 Benjamin Erickson
15 Jason Grefrath ThirstyBear Cycling
16 Peter Kelleher
17 Will Riffelmacher Olympic Club Teammate Top 5: Chris Coble
18 Russell White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
19 Jimmy Miller Divine Electric Norcal
20 Alexander Yermolovich Peninsula Velo Cycling Club
21 Michael Coughlan Olympic Club Teammate Top 5: Chris Coble
22 Ivor Griffiths Ride Bikes Bro
DNP Lee Shuemake
DNP Eric Henson SJBC
DNP Mike Mccluney Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
DNP Martin Szwarc ThirstyBear Cycling
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 10   Cat 3: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Krogh Clean Power Cycling
2 David Moore CBRE Racing
3 Willem Roux
4 Richard Owings Freak Show - Aloha
5 Matt Conidaris Body Concepts
Finishers: Cat 4: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Upton
2 Michael Sayers
3 Alexander Komposch CoreTechs Cycling TwT
4 Scott Giles Schnur Racing
5 Jason Boynton Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
6 Brad Rampelberg SJBC
7 Raymond Rodriguez
8 Chris Ott Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Jason  Boynton
9 Sean Smith R4R-Make A Wish
10 Hayden Mackay R4R-Make A Wish
11 Todd Manley SJBC
12 Jeremy Barnes Folsom Bike
13 Dean Laberge Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Jason  Boynton
14 Herman Johnson CoreTechs Cycling TwT Teammate Top 5: Alexander Komposch
15 Anthony Brantley Folsom Bike
16 Duane Coughlan ThirstyBear Cycling
17 Matthew Sloan Cognition Racing Road
18 Ludovic Hilde Incremental Gains Cycling
19 Graham Hymus Davis Bike Club
20 Daniel Quirk ThirstyBear Cycling
21 Danny Rondon E-VOKE RACING
22 Jason Cruser R4R-Make A Wish
23 Brenon Daly ThirstyBear Cycling
24 Kyle Glerum Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Jason  Boynton
25 Daniel Bryant
26 Phil Tercero CoreTechs Cycling Team
27 Dan Martin Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Jason  Boynton
28 William Innes Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Jason  Boynton
29 Nick Theobald Chronos Racing Teammate Top 5: Jason  Boynton
30 Otto Nebel
31 Brian Heneghan R4R-Make A Wish
32 David Van everen San Jose Bicycle Club
33 Shaun Bagley
34 Daryl Hemenway CoreTechs Cycling Team
DNP Channing Chen Burlingame United Cycling Club
DNP John Kretschmann Body Concepts
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 15   Cat 3: 7   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Heaney
2 Bart Clifford E-VOKE RACING
3 Andrew Adelman CoreTechs Cycling Team
4 Tom Lyons
5 Rick Lawton R4R-Make A Wish
6 Chris Courtney Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
7 Aaron Long ThirstyBear Cycling
8 Wilson Gorrell Folsom Bike
9 John Hancock Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
10 Andre Tenthorey Hammer Racing Team p/b Thorne
11 Michael Penta E-VOKE RACING Teammate Top 5: Bart Clifford
12 Robert Wotring
13 Richard Del valle
14 Ted Toribio ThirstyBear Cycling
15 Anrew Nuckles E-Voke Racing Teammate Top 5: Bart Clifford
16 Mark Bachman
17 Darren Mar-elia Mellow Motors/SDM Software
18 John Simmons Clean Power Cycling
DNP William Haines
DNP Christopher Townzen
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 6   Cat 3: 7   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling
2 Scott Leahy San Jose Bicycle Club
3 Butch Jackson Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
4 Timothy Goodin Southern Velo
5 Leslie Oglesby Peninsula Velo Cycling Club
6 Frank Winters Clean Power Cycling
7 Mark Edwards Body Concepts
8 Kevin Willitts Body Concepts
9 Shin Umeda Peninsula Velo Cycling Club Teammate Top 5: Leslie Oglesby
10 John Marengo Body Concepts
11 Matthew Peters Body Concepts
12 James allen Davis bike club Davis Bike Club
13 Stanley Terusaki Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Leslie Oglesby
14 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Leslie Oglesby
15 Jeffrey Kato Clean Power Cycling
16 Jeff Qualle Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
17 Mike Pyeatt Form & Data
18 Steven Grusis Off The Front
19 Bryan Patterson Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
20 William Sans
21 Steve Showler
22 Clark Rasmussen Splunk Race Team
23 Mike Arnerich
24 Jonathan Sek San Jose Bicycle Club Teammate Top 5: Scott Leahy
25 Richard Mcintosh
DNP Jon Geary
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 12   Cat 3: 5   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Evelyn Goessling
2 Alana Marie
Finishers: Cat 4: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ilan Jen-laplante Terun Elite
2 Madeline Frechette Eclipse Racing
3 Kate Jungnickel San Jose Bicycle Club
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melissa Mckenzie The Olympic Club
2 Shannon Gaffney E-VOKE RACING
3 May Liu Terun Elite
4 Laura Smith E-VOKE RACING
5 Katharine Maher
6 Sumer Avila
7 Lora Maes Pen Velo Racing/Summit Bicycles
8 Shannon Castle Live Play Real Estate
9 Tiffany Trevers San Jose Bicycle Club
10 Gale Derosa SJBC
11 Christina Davis San Jose Bicycle Club
12 Beverly Chaney SJBC
13 Ruste Jenkins
14 Candace Jensen Funsport Bikes Cycling Team p/b CdV
DNP Charlotte Hart
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 1   Cat 4: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Benishin
2 Norma Hilton Pen Velo Racing/Summit Bicycles
3 Tania Smith
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat ?: 1