Log In
THF Realty Gateway Cup - Crit • Aug 30 2013
Clear, 94 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Gibson Boulder Orthopedics
2 Benjamin Weaver Zipp Factory Team
3 Jay Hawkins Oklahoma City Velo Club
4 J P brocket Ethos Racing
5 Michael Lantz NashvilleCyclist.com
6 Larry Marti FRANCO Bicycles Racing
7 Mike Buechel
8 John Marbarger Green Street Cycling
9 Chris Harre Michelob Ultra - Big Shark Racing
10 Mike Mcneal Team Soundpony
11 Neil Kopitsky Litespeed-BMW
12 Doug Zell
13 Mark Murawski Gateway Cycling Club
14 Jason Tatum Team Simple Green/Bike Religion
15 Theodore Araneta Michelob Ultra - Big Shark Racing T
16 Juan Ramirez Michelob Ultra - Big Shark Racing
17 Patrick Robinson 360 Racing
18 T David cummings Gateway Cycling Club
19 Peter Greig Oklahoma City Velo Club Teammate Top 5: Jay Hawkins
20 David Gray Michelob Ultra - Big Shark Racing T
21 Patrick Harkins Cumberland Transit Cycling/FS Cycli
22 Mike Wilhelm BOT p/b McNellie's Group
23 Rob Landes Korte Hammer Down Racing
24 Brian Smith Quantum Mesa Cycles
25 Chris Cleeland Michelob Ultra - Big Shark Racing T
26 Dennis Koscielski Dogfish Racing Team
27 David Briggs Team Simple Green/Bike Religion
28 Jose Velasquez
29 Alan Christanell Gateway Cycling Club
30 Andrew Gibbs The Cyclery & Fitness Center
31 Carl D'alessandro Team Gran Fondo
32 Darren Sherkat Team Mack Racing Assoc. LTD
33 Bruce Bock V.C. Bikesport
34 Jaime Garzon Michelob Ultra - Big Shark Racing T
35 Jonathan Kersha 708 Racing p/b Dressel's Pub
36 Eric Finks Quantum Mesa Cycles
37 Robert Oellermann International Christian Cycling Clu
38 Patrick Gribbon Gateway Cycling Club
DNF Tracy Smith Korte Hammer Down Racing
DNF Bill Marshall KCCX Fuji Elite Cyclocross Team p/b
DNF Christopher Kuseliauskas
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 17   Cat 3: 13   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Russell Murphy Quantum Mesa Cycles
2 Scott Winzeler I AM Racing
3 Gary Dyer The Cyclery & Fitness Center
4 Mark Weitzel Team Kaos Cycling
5 Thomas Gates Moab/Middle Tennessee Velo
6 Gregory Harper Melon City Bike Club Inc.
7 Marc Walter
8 Mark Jones Spin City Racing
9 Bernd Faust Dogfish Racing Team
10 Christopher Grisvard
11 Lewis Reece Michelob Ultra - Big Shark Racing
12 Mark Gowler Hub Bicycle Company
13 Bryan Boggs Zipp Factory Team
14 David Mezera Cucina Fresca Cycling Team
15 Lonnie Kennedy Quantum Mesa Cycles Teammate Win: Russell Murphy
16 Stephen Hall The Cyclery & Fitness Center Teammate Top 5: Gary Dyer
17 John Neihouse Team Athlete Forward
18 Gary Doering Team Mack Racing Assn
19 John Schmitz Indiebike p/b Angie's List
20 Derrick E nickel Boulder Orthopedics
21 Darrell Bratton Team Mack Racing Assn
22 Jd Mccay Oklahoma City Velo Club
23 Mike Vonnahmen Midwest Masters Cycling Team
24 Richard Huddleston Michelob Ultra - Big Shark Racing
25 Alex Brewer Mox Multisport
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 13   Cat 3: 9   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gavin Moore TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
2 Alex Ditchen
3 John Allen
4 Nicholas Gomes
5 Christopher Knickmeyer Michelob Ultra - Big Shark Racing T
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Parker Powell Quantum Mesa Cycles
2 Jacob Slosar The Cyclery & Fitness Center
3 Jeremy Roberts International Christian Cycling
4 Benjamin Ortinau
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Borella
2 Peter Bock V.C. Bikesport
3 Nathaniel Schoonover Momentum Racing LLC - MO
4 Austin Gomes Michelob Ultra - Big Shark Racing
5 John Strathdee Black Oak Racing
DNF Micah Thompkins Momentum Racing LLC - MO
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ross Martin Team Gran Fondo
2 Alan D'alessandro Team Gran Fondo Teammate Win: Ross Martin
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roger Parmelee Century Road Club Assoc
2 C. Trey hogan Dogfish Racing Team
3 Brenden Hardy University of Iowa
4 Jay Dore CFT Cycling Team/TNR Cycling Club
5 Dylan Postier Team Undiscovered
6 Andrew Mitstifer Arc Racing
7 Brendan Canty Commonwealth Eye Surgery / Crankwor
8 Cody Lennon Bike Surgeon/Continental Tire
9 James Coudright 708 Racing p/b Dressel's Pub
10 Gregory Staley Bike Surgeon/Continental Tire
11 Brendan Eppert Michelob Ultra - Big Shark Racing T
12 Chris Miller The Cannonball-Hub Racing Team
13 Nick Hand Quantum Mesa Cycles
14 Guillermo Garsed Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
15 Jason Bleedorn HTFU Racing
16 Michael Bobelak Pfoodman Racing
17 David Bradbury Treehouse Racing
18 Tracy Dangott xXx Racing
19 Mark Powell Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
20 Kyle Cress Korte Hammer Down Racing
21 Ryan Mcgarrity Sixcycle-RK&O
22 Michael Wilkie ABD Cycling Team
23 William Burton Team WHAYNE
24 Scott Peipert
25 Andrew Zens Rhythm Racing
26 Ben williams Team undiscovered DNA Racing
27 Matthew Vandivort Sixcycle-RK&O
28 Jesse Siemen Michelob Ultra - Big Shark Racing T
29 Chad Coccaro CTE - OK
30 Ian Byrd Burnham Racing
31 Jonathan Bell Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
32 Dylan Broll Localcycling.com
33 Matthew Shipman CTE - OK
34 Keith Guilford GP Velotek
35 Aaron Mangum Arc Racing
36 Brian Rejack I AM Racing
37 Michael Sokol CTE - OK
38 Shawn Delk Burnham Racing
39 Evan Lardinois Momentum Racing LLC - MO
40 Renato Sosa Ghisallo Cycling Team Inc.
41 Samuel Moore Metro East Cycling
42 Scott Mills Asphalt Green Cycling Team
43 Christian Verry
44 Michael Kutz Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
45 James Jones Mirage
46 Greg Olsen Michelob Ultra - Big Shark Racing
47 Tyler Roberts ICCC-St. Louis
48 Damien Garrels Michelob Ultra - Big Shark Racing T
49 David Rose Team WHAYNE
50 Tom Petty The Cannonball-Hub Racing Team
51 James Calvetti WDT-Allvoi International Cycling Te
52 Andrew Petty The Cannonball-Hub Racing Team
53 Nick Sapp Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
54 Braden Matt Dolce Vita Cycling
55 Joe Fuller Team WHAYNE
56 Andrew Kramer Off the Front Racing
57 Andrew Lang Old Town Bicycle Race Team (OTB)
58 Jadon Jaeger BELGIANWERKX
DNF Keith Vogl Quantum Mesa Cycles
DNF Nikos Hessert xXx Racing
DNF Matthew Dawson Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
DNF Scott Robinson Zealous Racing
DNF Scott Winzeler I AM Racing
DNF Don Fields Treehouse Racing
DNF Mike Rickey Quantum Mesa Cycles
Finishers: Cat 3: 61   Cat 4: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brent Korte Korte Hammer Down Racing
2 Thomas Jackson Korte Hammer Down Racing Teammate Win: Brent Korte
3 John Lake South City Cycling Club
4 Derek Christison Momentum Racing LLC - MO
5 Ben Craig Walmart/Baugh Financial
6 Shawn Mears Bike Burlington
7 Ben Watkins Team Soundpony
8 Ken Sellenrick South City Cycling Club Teammate Top 5: John Lake
9 Rick Riley Wild Card Cycling
10 Caleb Williams Leadout Racing
11 Tom Galbraith Gateway Cycling Club
12 Bryon Sauter The Cannonball-Hub Racing Team
13 Jon Okenfuss Washington University in St Louis
14 Mark Wilson
15 Matthew Baxter Team Bikes and Moore
16 David Krobath
17 Tim Wayman Hub Bicycle Company
18 Marty Levine
19 Adam Keck Team Colavita/ Parisi Coffee
20 Frederick Wild
21 Paul Barnes 360 Sports
22 Patrick Brock BELGIANWERKX
23 Benjamin Rogers Ozark Cycling Club
24 James Barclay xXx Racing
25 Viet Hoang GP Velotek
26 Shawn Hayden Walmart/Baugh Financial Teammate Top 5: Ben Craig
27 Scott stewart Michelob ultra - big shark racing team Michelob Ultra - Big Shark Racing T
28 Jason Cogan Hub Bicycle Company
29 Benjamin Hasz 360 Sports
30 Robert Link VeloBrew Cycling Club
31 Dennis Roberts International Christian Cycling
32 Chris Shocklee
33 Spencer Seggebruch Michelob Ultra - Big Shark Racing T
34 Jason Evans Boston Mountain Cyclists
35 Zach Shone Boston Mountain Cyclists
36 Bill Morris Off the Front Racing
37 Scott Eyler Dogfish Racing Team
38 Robert Schoonover Momentum Racing LLC - MO Teammate Top 5: Derek Christison
39 Ryan Faust Walmart/Baugh Financial Teammate Top 5: Ben Craig
40 Grant Hayes DNA Racing
41 Neil Fortner Wild Card Cycling
42 Phil Wehrman The Cannonball-Hub Racing Team
43 Ian Umstead Murray State University
44 Leo Smith
45 Brett Westerbeck The Cannonball-Hub Racing Team
46 Matt Winn Gran Fondo Racing
47 David Atkinson 360 Sports
48 Justin Lebb Rhythm Racing
49 Michael Allen Revolution Cycles
50 Eric Humes Michelob Ultra - Big Shark Racing
51 Anthony Vicino
52 Tim Dooley Hub Bicycle Company
53 Chris Koenig Central Arkansas Velo/CARVE
54 Scott Aalfs Michelob Ultra - Big Shark Racing
55 Parker Mastorakos Quantum Mesa Cycles
56 David Hoffman Dogfish Racing Team
57 John Witt The Wheel Racing
58 Tristan Orford Ritte Racing
59 Casey Lohrenz Walmart/Baugh Financial Teammate Top 5: Ben Craig
60 Branden Miller
61 Larry Johns
62 Brian Vanpelt
63 Thomas Marsh South City Cycling Club Teammate Top 5: John Lake
64 Thomas Hawley Guitar Lab
65 Andre Vandeelen Korte Hammer Down Racing Teammate Win: Brent Korte
66 Jonathan Kinnick Tri-Cities Road Club
67 Shannon Moore TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
68 Nick Pomella PSIMET Racing
69 Jp Slosar The Cyclery & Fitness Center
70 Matt Hall Grip N Rip
71 Charles Rogers
72 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
73 William Howells Hub Bicycle Company
74 Bryan Compton Revolution Cycles
75 Cherith Paisley
76 Adam Dezego Off the Front Racing
77 Jared Corso
DNF Michael Klebolt Revolution Cycles
DNF Matthew Gosnell Memphis Velo
DNF Charlie Bird Sixcycle-RK&O
DNF Anthony Rosales Team Colavita/ Parisi Coffee
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 74   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Byers Momentum Racing LLC - MO
2 Neil Fortner Wild Card Cycling
3 Matt Hall Grip N Rip
4 Mark Wilson
5 Matthew Luebeck Korte Hammer Down Racing
6 Larry Johns
7 Kyle Nottmeier
8 Eric Frazier
9 Chris Keller South City Cycling Club
10 Adam Stowers The Cyclery & Fitness Center
11 Brandon Beehner Bloomington Cycle Racing Team
12 Michael Wheeler
13 David Archer The Cyclery & Fitness Center
14 Scott Vonderbruegge
15 Jared Corso
16 Alex Brewer Mox Multisport
17 Stephen Rhodes Korte Hammer Down Racing Teammate Top 5: Matthew Luebeck
18 Justin Titsworth Korte Hammer Down Racing Teammate Top 5: Matthew Luebeck
19 Andrew Erthal
20 L.joel Cionko
21 William Dewispelaere Road
22 John Reimbold Heckawee
23 Rick Kuykendall
24 Richard Fenoglio Korte Hammer Down Racing Teammate Top 5: Matthew Luebeck
25 Paul Dabey Momentum Racing LLC - MO Teammate Win: Chad Byers
26 Pierre Dimaggio Metro East Cycling
27 Robert Wortmannjr Asphalt Green Cycling Team
28 Jp Slosar The Cyclery & Fitness Center
29 David Matheny
30 Jeff Ancel
31 Kevin Gerth
32 Aaron Jackson
DNF Gerald Watson
DNF Innocent Harelimana
DNF Matt Padberg Michelob Ultra - Big Shark Racing T
DNF Mike Dailey
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 14   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rahsaan Bahati Sharecare Cycling p/b WheelandSproc
2 Colton Barrett Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo
3 Devin Clark Bissell/ABG Cycling Club
4 Ryan Gabriel Tulsa Tough Racing pb ICEdot
5 Brian Ellison Mitsubishi Laser Grand Performance
6 Edward Kim Gateway Harley-Davidson
7 Anthony Canevari Sharecare Cycling p/b WheelandSproc Teammate Win: Rahsaan Bahati
8 Eduardo Nieuwenhuyzen Penrose Park Velo Team
9 Brandon Feehery Astellas Oncology Cycling Team
10 Eric Losak Team Clif Bar
11 Alexander Ray IsCorp Intelligentsia Coffee
12 Michael J. smith Cycle City Racing
13 Andy Prickett TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
14 Glenn Ferreira Team Metra / Cycles 54
15 Tim Savre Freewheel Bike
16 Brian Kaker Lakes Area Physical Therapy
17 William Rekemeyer ISCORP p/b Intelligentsia
18 Kyle Perry Team Upland Brewing
19 Nicholas Ramirez Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo Teammate Top 5: Colton Barrett
20 Nathan Brown
21 Scott Ogilvie Dogfish Racing Team
22 Daniel Williams Korte Hammer Down Racing
23 Justin Leopold Cycle City Racing
24 Robert white ? Sharecare Cycling p/b Wheeland Spro Teammate Win: Rahsaan Bahati
25 Antonio Valenti Racers Against Childhood Cancer
26 Joshua Carter Predator Carbon Repair
27 Jason Murphy Quantum Mesa Cycles
28 Aubrey Moore Cycles Veloce
29 Christopher Curran Bloomington Cycle Racing Team
30 Cody Anderson Momentum Racing LLC - MO
31 Bob Cummings PARK PLACE DEALERSHIPS
32 Brian Hill Stan's NoTubes P/b Proferrin
33 Anthony Dust Dogfish Racing Team
34 Sven Gartner WDT-Allvoi International Cycling Te
35 Christopher Connolly Quantum Mesa Cycles
36 Rudyard Peterson Borah
37 Levi Baker PARK PLACE DEALERSHIPS
38 Cameron Rex GATEWAY HARLEY-DAVIDSON/TREK
39 Luis Galaviz Fayetteville Wheelmen
40 Steven Robinson Zealous Racing
41 Zachary Lewis Zephyr Wheel Sports
42 Chad Hartley RACC pb GG
43 Eric Hill Lakes Area Physical Therapy
44 Daniel Eaton Gateway Harley-Davidson
45 Connor Brown Bike America Racing Elite Developme
46 Nathaniel Beams Think Finance p/b Trek Bike Stores
47 Mike Weiss Michelob Ultra - Big Shark Racing
48 Michael Saunders Dogfish Racing Team
49 Jos Chalmers Gateway Harley-Davidson
50 Ryan Wachter Dogfish Racing Team
51 Griffin Easter Gateway Harley-Davidson
52 Andrew Buntz Astellas Oncology Cycling Team
53 Marc Walter
54 John Balmer Century Road Club Of America
55 John Loquai MBRC/Flanders
56 Justin Maciekowicz Korte Hammer Down Racing
57 Finn Kolsrud Sakari Race Team
58 Michael Bruzina Gateway Cycling Club
59 Mathew Meunier NashvilleCyclist.com
60 Travis Werts Sonic Cycling
61 Chad Burdzilauskas Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo Teammate Top 5: Colton Barrett
62 Dustin Greer
63 Brian Dziewa Michelob Ultra - Big Shark Racing
64 Daniel Lam BISSELL-ABG-GIANT
65 Todd Campbell Epic Cycling Team
66 Ethan Froese 708 Racing
67 Kevin Willbanks Bicycle Center
68 Matt Brophy Genesee Valley Cycling Club
69 Nicholas Sabel Lakes Area Physical Therapy
70 Ryan Sullivan Team United Healthcare Georgia/The
71 Greg Andersen Michelob Ultra - Big Shark Racing
72 Thomas Price Think Finance p/b Trek Stores
73 Adam Mcclurg Lakes Area Physical Therapy
74 Michael Jenich Lakes Area Physical Therapy
75 James Vandeven Dogfish Racing Team
76 Adam Mills Think Finance p/b Trek Bike Stores
77 Grant Erhard Quantum Mesa Cycles
78 Daniel Solomon South Chicago Wheelmen
79 Zack Allison Think Finance p/b Trek Bike Stores
80 Josh Estes PARK PLACE DEALERSHIPS
81 Alex Mclaughlin Team WHAYNE
82 Andrew Boyd Team WHAYNE
83 Chris Moore Sammy's Bike
84 Ryan Halloran
85 Johnny Merli Dogfish Racing Team
86 Maurice Hessel Korte Hammer Down Racing
87 Joshua Johnson Michelob Ultra - Big Shark Racing
88 Isaiah Newkirk Gateway Harley-Davidson
89 Ben Silk BOT p/b McNellie's Group
90 Ross White KS Energy Services / Team Wisconsin
91 Winfield Gibson Tulsa Tough Racing pb ICEdot Teammate Top 5: Ryan Gabriel
92 Lucas Guyton Mitsubishi Laser/Grand Performance Teammate Top 5: Brian Ellison
93 Anthony Olson Mitsubishi Laser/Grand Performance Teammate Top 5: Brian Ellison
94 John Holden MVP Health Care Cycling
95 Derek Cassaday Cycle City Racing
96 Blake Romine Team Colavita/ Parisi Coffee
97 Gregory Dorsch Black Tie Sports/Spine
DNF Cody Goettl Mercy Kuat
DNF Kellan True
DNF Ben Beger Momentum Racing LLC - MO
DNF Luke Bligh Quantum Mesa Cycles
DNF Lee Bumgarner Team Kaos Cycling
DNF Chad Briggs Korte Hammer Down Racing
DNF Chris Kroll Team Upland Brewing
DNF Matt Bole TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
DNF Mike Mcneal Team Soundpony
DNF Austin Vinton Think Finance p/b Trek Bike Stores
DNF Josh Johnson Gateway Harley-Davidson
DNF Peder Hulse Dogfish Racing Team
DNF Kyle Mcclellan Team Kaos/Alegent Creighton Health
DNF Keaton Hanson
DNF Stephan Hirsch Team United Healthcare Georgia/The
DNF Ryan Shean Team Upland Brewing
Finishers: Cat 1: 54   Cat 2: 58   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Kennish Asphalt Green Cycling Team
2 Emily Underwood Rockstar Games/Signature Cycles
3 Stephanie Kaplan Asphalt Green Cycling Team Teammate Win: Lisa Kennish
4 Gina Champion
5 Rachel Sleeman
6 Sarah Williams REAL WOMEN TRI
7 Cali Ewing Team Belladium
8 Jennifer Schook The Cannonball-Hub Racing Team
9 Linda Johnson Balanced: Bike Fitting & Coaching C
10 Maria Esswein Dogfish Racing Team
11 Sue Wellinghoff xXx Racing
12 Kelly Patty Balanced: Bike Fitting & Coaching C
13 Jessica Helmlinger BELGIANWERKX
14 Alice Butler The Cannonball-Hub Racing Team
15 Jennifer Lowe The Wheel Racing
16 Karen Brocket JETCycling
17 Kate Hrubes Hub Bicycle Company
18 Kari Sederburg CFT-Sinas Dramis Law
19 Victoria Kanizer JET Cycling
20 Laurel Ledbetter
21 Katie Mueller Balanced: Bike Fitting & Coaching C
22 Stephanie Penning
23 Jaime cohen ?
24 Claire Brook Dogfish Racing Team
25 Aubree Dock Midwest Cycling Community NE
26 Niki Nation Proctor Cycling Team
Finishers: Cat 3: 18   Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Victoria Brocket Ethos Racing
2 Hayley Jensen Proctor Cycling Team
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julianna Crang Quantum Mesa Cycles
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Van gilder Mellow Mushroom Racing
2 Samantha Schneider UCI WPT: Team TIBCO/ To the Top
3 Amy Cutler FCS|Zngine p/b Mr. Restore
4 Coryn Rivera Marian University Cycling Team
5 Skylar Schneider Team TIBCO II
6 Carrie Cash wootten Pepper Palace Pro Cycling
7 Mia Loquai ISCorp Cycling Team
8 Madeleine Pape ISCorp Cycling/NCSF
9 Milena Salcedo
10 Tiffany Pezzulo Team Primal Racing
11 Maria Luisa calle
12 Jeannie Kuhajek Mellow Mushroom Teammate Win: Laura Van gilder
13 Ash Duban Comanche Racing
14 Abby Ruess St Paul Bicycle Racing Club
15 Britta Siegel
16 Anna Sanders FCS|Zngine p/b Mr. Restore Teammate Top 5: Amy Cutler
17 Natalia Franco
18 Kristen Meshberg Spidermonkey Cycling
19 Sarah Lukas Lindenwood University
20 Hayley Giddens ISCorp p/b Intellgentsia Coffee
21 Patricia Work Bike Surgeon/Continental Tire
22 Christa Ghent Exergy TWENTY12
23 Yesica Mendoza
24 Lindsay Fox Jobing.com Women's Racing
25 Erica Zaveta Brevard College
26 Amy Strahan Michelob Ultra - Big Shark Racing
27 Stephanie Breslin de sosa Ghisallo Cycling Team Inc.
28 Jennifer Reither Vanderkitten
29 Valentina Paniagua ISCorp p/b Intellgentsia Coffee
30 Kaytie Scott Primal Pro Women P/B BH
DNF Catherine Ebeling Michelob Ultra - Big Shark Racing
DNF Paula Nathalia acevedo rodriguez Colombia
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 16   Cat ?: 6