Log In
Memorial Day Criterium • May 25 2015
Clear, 63 degrees, wind 5 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Gaitos Team Fremont/FFBC powered by Chipot
2 Mark Howard SunPower Racing
3 Cole Davis Limitless Cycling
4 Sean Allen SquadraSF p/b Terun
5 Zachary Gottesman Mellow Motors
6 Blaine Ashley??? SunPower Racing
7 Adrian Yang Lost Dog Cycling
8 Scott Cohen Davis Bike Club Race Team
9 Murat Ozgur SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Sean Allen
10 Maciej Wojciechowski Dolce Vita Freewheel
11 Paul Ngo
12 Al Jerrold soriano TB143
13 Ben Cook Team Swift
14 Josue Acosta
15 Will Kanz Davis Bike Club Race Team
16 Jordan Ruffino Limitless Cycling Teammate Top 5: Cole Davis
17 Robert Terra Data Driven Athlete Racing
18 Christopher White Don Chapin Monterey Bay Racing Team
19 Cooper Shanks
20 Dan Kappes C510
21 Thuy Nguyen SunPower Racing Teammate Top 5: Mark Howard
22 Conan Wen Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Win: Chris Gaitos
23 Kyle Iufer SunPower Racing Teammate Top 5: Mark Howard
24 Erik Muir
25 Marcus Beltramo SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Sean Allen
26 Emile Goguely Form & Data
27 Greg Mccullough SJBC
28 Randall Smith Pen Velo Racing/Summit Bicycles
29 Ashton Lyle Tieni Duro Junior Cycling Team
30 Justin Leong Limitless Cycling Teammate Top 5: Cole Davis
31 Douglas Schaller Metromint Cycling p/b The Freewheel
32 Kyle Schirrmacher SJBC
33 Frank Yang Metromint Cycling p/b The Freewheel
34 Niklas Barreto SunPower Racing Teammate Top 5: Mark Howard
DNF Dave Keefe SunPower Racing Teammate Top 5: Mark Howard
DNF Amin Tamariz Audi
Finishers: Cat 3: 35   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexi Gabuyo
2 Blaise Hamel SunPower Racing
3 Nicholas Cabales SJBC
4 Cliff Macfarlane
5 Jake Taylor Davis Bike Club Race Team
6 Theo Goguely ZOCA p/b Halo Sports
7 Eric Fischer SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
8 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team
9 Irving Zamora
10 Christian Humpert
11 Bahati Worley Bahati Foundation/WinTeam Racing
12 Kyle Jordan California Polytechnic-San Luis Obi
13 Anthony Velebil East Bay Velo Club
14 Alexander Yermolovich ZOCA p/b Halo Sports
15 Gary Liu Lost Dog Cycling
16 Yuriy Platoshyn ZOCA p/b Halo Sports
17 Tim Davis ZOCA p/b Halo Sports
18 Alfonse Le duc Los Gatos
19 Adrian luis ?
20 Matt Brantveyn Team Fremont/FFBC powered by Chipot
21 Martin Genova???
22 Justin Poulson SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
23 Carlos Acosta SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
24 Peter Feng Dolce Vita Freewheel
25 Aidan Malmberg
26 Robert Cortes Funsport Bikes Cycling Team
27 Brendan Glueck Team Oakland Cycling
28 Alexis Loera
29 Jason Fritz ZOCA p/b Halo Sports
30 Ethan Fann University of California-Merced
31 Jungho Kim
32 Aaron Garcia
33 Matt Sawchuk Dolce Vita Freewheel
34 Damian Hii SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
35 Matt Redmond SquadraSF p/b Terun
36 Dean Dealy Verge Sport
37 Giles Douglas SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
38 George Bonanto SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
39 Jacob Drummond Tieni Duro Junior Cycling Team
40 Christopher Ha Metromint Cycling p/b The Freewheel
41 Pedro Romero ZOCA p/b Halo Sports
42 Max Hudson ZOCA p/b Halo Sports
43 Michael Rodriquez Funsport Bikes Cycling Team
44 Kaleb White
45 Christopher Winslett
46 Juan Rosas
47 Daniel Karpelevitch Team Fremont/FFBC powered by Chipot
48 Mike Reed SunPower Racing Teammate Top 5: Blaise Hamel
49 Brian Shuman SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
50 Sean Lam Team Fremont/FFBC powered by Chipot
51 Saul Loyola
52 Robert Love
53 Finn Cunningham Tieni Duro Junior Cycling Team
54 Joseph Siwa JAKROO Racing Team
55 Ryan Chen
56 Jorge Pont SunPower Racing Teammate Top 5: Blaise Hamel
57 Eric Welsh SunPower Racing Teammate Top 5: Blaise Hamel
58 Keith Morris SunPower Racing Teammate Top 5: Blaise Hamel
59 David Levenson ZOCA p/b Halo Sports
60 Christian Mauri ZOCA p/b Halo Sports
61 Jeff Swan ZOCA p/b Halo Sports
62 Armando Espinoza Tradewind Cycling Team
63 Manny Managbanag SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
64 Jerrold Alcantara PSIMET Racing
65 Jeromy Lee Limitless Cycling
66 Tony Dzoan Fremont Freewheelers
67 Matt Carvell SunPower Racing Teammate Top 5: Blaise Hamel
68 George Sadler SunPower Racing Teammate Top 5: Blaise Hamel
69 Justin Abarabar
70 Mark Sneed Team Fremont/FFBC powered by Chipot
71 Charles Goldman xXx Racing
DNF Jose Rodriguez
DNF Ismael Velasquez
DNF Charlie Zamanian Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNF Eric Lawrence
DNF Jamien Bergstrom University of California-Davis
DNF Joshua Tofig SunPower Racing Teammate Top 5: Blaise Hamel
DNF Richard Bayne
DNF Alex Garate SJBC Teammate Top 5: Nicholas Cabales
DNF Johnny Sisomphone Lost Dog Cycling
DNF Alvin Carpenter Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Jake Taylor
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 58   Cat 5: 20   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tobin Ortenblad California Giant Berry Farms/Specia
2 Garrett Hankins Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
3 Eamon Franck UCI CT: iRT Racing
4 Randy Bramblett CoreTechs Elite
5 Bryan Larsen VuMedi Cycling Team
6 Brandon Borth TEAM CLIF BAR Cycling
7 Chris Laberge VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
8 Joshua Carling Herbalife p/b MarcPro-Strava
9 Aaron Patterson SquadraSF p/b Terun
10 Dana Williams Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Garrett Hankins
11 Nick Baird INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
12 Fergus Tanaka Amain.com Cycling Team
13 Connor Benton Metromint Cycling p/b The Freewheel
14 Erik Camacho ZOCA p/b Halo Sports
15 Mario Rangel VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
16 Dean Pogni Muscle Milk/Specialized
17 Cesar Correa Dolce Vita Freewheel
18 David Grundman TEAM CLIF BAR Cycling
19 Jan Weissenberger ThirstyBear p/b Akamai
20 Jonathan Baker
21 Jason Gandzjuk VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
22 Samuel Cerruti Herbalife p/b MarcPro-Strava
23 Robert Lander Amain.com Cycling Team
24 Antonio Tarumoto Lost Dog Cycling
25 Brian Funk Metromint Cycling p/b The Freewheel
26 Todd Gosselaar
27 Rupert Cox Limitless Cycling
28 Francisco Padilla CyclesFANATICRacing.com
29 Eric Davis SquadraSF p/b Terun
30 Stephan Hoffman TEAM CLIF BAR Cycling
31 Ryan Wei TEAM CLIF BAR Cycling
32 Naveen Molloy CoreTechs Elite Teammate Top 5: Randy Bramblett
33 Tony Wolf INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
34 Robert Pasco Airgas SAFEWAY Cycling
35 Jeff Linder SquadraSF p/b Terun
36 Sam Benedict Muscle Milk/Specialized
37 Don Chapin Don Chapin Monterey Bay Racing Team
38 Zachary Isaacs Middlebury College
39 Chaz Turmon INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
40 William Myers Herbalife p/b MarcPro-Strava
41 Chris Cain CyclesFANATICRacing.com
42 Alexander Freund Metromint Cycling p/b The Freewheel
43 Alexander Xu Metromint Cycling p/b The Freewheel
44 Andrew Biscardi VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
45 Andrew Goessling Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Garrett Hankins
46 Roman Kilun Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Garrett Hankins
47 Travis Lyons Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Garrett Hankins
48 David Allen Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Garrett Hankins
49 Miles Lamon TEAM CLIF BAR Cycling
50 Robert Schell CoreTechs Elite Teammate Top 5: Randy Bramblett
51 David Benkoski VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
52 Michael Jasinski TEAM CLIF BAR Cycling
53 David Mesa
54 Jared Prince America First Credit Union Cycling
55 Stephen Cabebe VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
56 Matt Schaupp VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
57 Connor Spencer CoreTechs Elite Teammate Top 5: Randy Bramblett
58 Jason Saltzman Bear Development Team
59 Keith Defiebre Muscle Milk/Specialized
60 Rob Dahl Metromint Cycling p/b The Freewheel
61 Chris Fortuna ZOCA p/b Halo Sports
62 Alexander Gaidis VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
63 Graham Simpson Don Chapin Monterey Bay Racing Team
64 Aj Kennedy VuMedi Cycling Team Teammate Top 5: Bryan Larsen
65 Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team
DNF Shaun Bagley Cykel p/b Skratch Labs
DNF Mark Niiro ZOCA p/b Halo Sports
DNF Ryan Moore CoreTechs Elite Teammate Top 5: Randy Bramblett
DNF Tim Granshaw
DNF Matt Mikul SquadraSF p/b Terun
DNF Doran Mori TEAM CLIF BAR Cycling
DNF Sunil Jagadish Muscle Milk/Specialized
DNF Christopher Harlanddunaway Herbalife p/b MarcPro-Strava
DNF Dennis Hopp ZOCA p/b Halo Sports
DNF Michael Jacques TEAM CLIF BAR Cycling
DNF Chris Evans SquadraSF p/b Terun
Finishers: Cat 1: 38   Cat 2: 35   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jordan Ruffino Limitless Cycling
2 Rupert Cox Limitless Cycling Teammate Win: Jordan Ruffino
3 Robert Terra Data Driven Athlete Racing
4 Ashton Lyle Tieni Duro Junior Cycling Team
5 Justin Leong Limitless Cycling Teammate Win: Jordan Ruffino
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Team
2 Jacob Drummond Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Hans Poulsen
3 Daniel Karpelevitch Team Fremont/FFBC powered by Chipot
4 Aidan Malmberg
5 Daniel Hii San Jose Bicycle Club
6 Sean Lam Team Fremont/FFBC powered by Chipot
7 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Hans Poulsen
8 Ian Dickson Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Hans Poulsen
9 William Stark Team Swift
10 Finn Cunningham Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Hans Poulsen
11 Damian Hii SJBC
12 Jeromy Lee Limitless Cycling
13 Justin Poulson SJBC
14 Isaac Hong Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Daniel Karpelevitch
15 Eduardo Jimenez SJBC
16 Truman Leung Team Fremont/FFBC powered by Chipot Teammate Top 5: Daniel Karpelevitch
17 Alex Garate SJBC
18 Javier Acosta
19 Andy Wang None
DNF Will Wright SJBC
Finishers: Cat 4: 12   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Niiro ZOCA p/b Halo Sports
2 Norman Zellers LangeTwins Winery Racing Team
3 Chris Fortuna ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Mark Niiro
4 Shaun Bagley Cykel p/b Skratch Labs
5 Francisco Padilla CyclesFANATICRacing.com
6 Ryan Wong ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Mark Niiro
7 Jan Weissenberger ThirstyBear p/b Akamai
8 Benjamin Albracht ArtsCyclery.com/Schnur Racing
9 Jonathan Baker
10 Nick Dellamaggiore ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Mark Niiro
11 Chad Rosser SJBC
12 Erik Camacho ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Mark Niiro
13 David Wierzba
14 Richard Snodsmith CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Francisco Padilla
15 Pablo Espinosa SquadraSF p/b Terun
16 Robert Pasco Airgas SAFEWAY Cycling
17 Eric Saltzman CoreTechs Cycling TwT
18 Jeremy Loader CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Francisco Padilla
19 Hussein Saffouri LangeTwins Winery Racing Team Teammate Top 5: Norman Zellers
20 Chris Evans SquadraSF p/b Terun
21 Chris Morris Folsom Bike/VW/Raley's- Men's Road
22 Matthew Sloan Spokesman Bicycles
23 Mike Castaldo Chico Masters Cycling Team
24 Chris Cain CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Francisco Padilla
25 Jason Schmidt Alto Velo Racing Club
26 Stephen Langone Audi
27 Dennis Hopp ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Mark Niiro
28 Philip Roberts CyclesFANATICRacing.com Teammate Top 5: Francisco Padilla
29 Daniel Quirk ThirstyBear p/b Akamai
30 Neil Bartley ThirstyBear p/b Akamai
31 Jeromy Cottell Team Specialized/Touchstone Racing
32 Lawrence Nolan Team Specialized Racing
DNF Greg Tsutaoka LangeTwins Winery Racing Team Teammate Top 5: Norman Zellers
DNF Richard Della maggiore ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Mark Niiro
DNF Rob Maheu SJBC
DNF John Schiefer SquadraSF p/b Terun
DNF Tim Granshaw
DNF Rome Mubarak Cykel Racing Team p/b Skratch Labs
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 17   Cat 3: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Schiefer SquadraSF p/b Terun
2 Thuy Nguyen SunPower Racing
3 Sean Brandt Studio Velo
4 Joshua Lopez
5 Murat Ozgur SquadraSF p/b Terun Teammate Win: John Schiefer
6 Michael Baxter Team Fremont/FFBC powered by Chipot
7 Sean Williams East Bay Velo Club
8 Gerald Sylvester Audi
9 Dave Keefe SunPower Racing Teammate Top 5: Thuy Nguyen
10 Amin Tamariz Audi
Finishers: Cat 3: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Giles Douglas SJBC
2 Bahati Worley Bahati Foundation/WinTeam Racing
3 Mark Chen CyclesFANATICRacing.com
4 Phillip Burt Pen Velo Racing/Summit Bicycles
5 Marco Costantino Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Anthony Velebil East Bay Velo Club
7 Peter Feng Dolce Vita Freewheel
8 Jason Fritz ZOCA p/b Halo Sports
9 Pedro Romero ZOCA p/b Halo Sports
10 Brendan Glueck Team Oakland Cycling
11 John Tsamasfyros CoreTechs Cycling TwT
12 George Bonanto SJBC Teammate Win: Giles Douglas
13 Uri Friedman
14 Dean Dealy Verge Sport
15 Jacob Jordan
16 Christian Mauri ZOCA p/b Halo Sports
DNF Manny Managbanag SJBC Teammate Win: Giles Douglas
Finishers: Cat 4: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Allen Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
2 Dennis King Central Coast Tire CCT
3 Pablo Espinosa SquadraSF p/b Terun
4 Daniel Quirk ThirstyBear p/b Akamai
5 Lawrence Nolan Team Specialized Racing
6 Richard Della maggiore ZOCA p/b Halo Sports
7 Jerome Nadel CoreTechs Cycling TwT
8 Keith Defiebre Muscle Milk/Specialized
9 Max Mack
10 Rick Lawton Kovarus/Wells Fargo Racing Team
11 Richard Snodsmith CyclesFANATICRacing.com
12 Mike Castaldo Chico Masters Cycling Team
13 Robert Pasco Airgas SAFEWAY Cycling
14 David Wierzba
15 Nick Dellamaggiore ZOCA p/b Halo Sports
16 Rob Maheu SJBC
17 Dave Maminski Morgan Stanley /Specialized
18 Shawn Oliver
19 Shin Umeda SunPower Racing
20 John Sevic Los Gatos
21 Al Dietz Sacramento Golden Wheelmen
22 Chris Morris Folsom Bike/VW/Raley's- Men's Road
23 Anthony Eng Team Oakland Cycling
24 Marc Gomes Velo Club Monterey Racing
25 Michael Woodburn Kovarus/Wells Fargo Racing Team
26 Michael Boehme Colavita Racing
27 Scott Riddle SJBC
28 Dean Abt Team Oakland Cycling
29 Dan Brehmer ZOCA p/b Halo Sports
30 Richard Jones CA Technologies Racing
31 Alan Roberts ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Daniel Quirk
32 Mark johnson Suffolk-sunpower racing CoreTechs Cycling Team
33 Jason Schmidt Alto Velo Racing Club
34 John Pauley CoreTechs Cycling Team
35 Dave Garcia Kovarus/Wells Fargo Racing Team
36 Eric Saltzman CoreTechs Cycling TwT
37 Michael Jacques TEAM CLIF BAR Cycling
38 Daryl Hemenway Performance Cycle Coaching
DNF Gale Derosa Metromint Cycling p/b The Freewheel
DNF Matthew Sloan Spokesman Bicycles
DNF Gary Paden VSRT/Livermore Toyota Scion
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 9   Cat 3: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Della maggiore ZOCA p/b Halo Sports
2 Michael Boehme Colavita Racing
3 Gary Paden VSRT/Livermore Toyota Scion
4 Mark Dawson Fusion Sport USA
5 Steven Aurousseau SJBC
6 James Allen Audi
7 Michael Woodburn Kovarus/Wells Fargo Racing Team
8 Dave Maminski Morgan Stanley /Specialized
9 Karl Schilling SJBC Teammate Top 5: Steven Aurousseau
10 Marc Gomes Velo Club Monterey Racing
11 Richard Jones CA Technologies Racing
12 Al Dietz Sacramento Golden Wheelmen
13 Chris Morris Folsom Bike/VW/Raley's- Men's Road
14 John Sevic Los Gatos
15 Mike Castaldo Chico Masters Cycling Team
16 Dave Garcia Kovarus/Wells Fargo Racing Team
17 Rome Mubarak Cykel Racing Team p/b Skratch Labs
18 Dan Brehmer ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Richard Della maggiore
19 Scott Riddle SJBC Teammate Top 5: Steven Aurousseau
20 Dean Abt Team Oakland Cycling
21 Mark johnson Suffolk-sunpower racing CoreTechs Cycling Team
22 Mike Scaglione SJBC Teammate Top 5: Steven Aurousseau
23 Nick Dellamaggiore ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Richard Della maggiore
24 Alan Roberts ThirstyBear p/b Akamai
25 John Pauley CoreTechs Cycling Team
26 Fred Ramos SacObgyn Cycling Team p/b Davinci S
27 Robert Orcutt Audi
Finishers: Cat 3: 26   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tim Davis ZOCA p/b Halo Sports
2 Philip Malaspina SJBC
3 Chris Schille ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Tim Davis
4 Steve Wilson Village Peddler
5 Peter Cathcart SJBC
6 Jeffrey Kato
7 Gus Arbis Team Fremont/FFBC powered by Chipot
8 Erich Shofstall VSRT/Livermore Toyota Scion
9 Serge Plasschaert ChristianCycling
10 Michael Rodriquez Funsport Bikes Cycling Team
11 John Simmons Team City Racing
12 Keith Morris SunPower Racing
13 George Sadler SunPower Racing
14 John Behring Pen Velo Racing/Summit Bicycles
15 Frank Kratzer SJBC Teammate Top 5: Philip Malaspina
16 Jeff Swan ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Tim Davis
17 Mike Reed SunPower Racing
18 Cliff Jew Audi
19 Michael Miu Team Fremont/FFBC powered by Chipot
20 Allen Brumm SunPower Racing
21 Jorge Pont SunPower Racing
22 Mark Cook Dolce Vita Freewheel
23 Max Hudson ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Tim Davis
24 Mark Sneed Team Fremont/FFBC powered by Chipot
25 Glenn Drummond
26 Tony Dzoan Fremont Freewheelers
DNF Scott Hayes ZOCA p/b Halo Sports Teammate Win: Tim Davis
Finishers: Cat 4: 27  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Hulse Chico Masters Cycling Team
2 Claudia Zinn Pacific Crush Racing
3 May Liu SJBC
4 Elizabeth May Team Fremont/FFBC powered by Chipot
5 Cynthia Wang Team Fremont/FFBC powered by Chipot
6 Nitzel Hagan Metromint Cycling p/b The Freewheel
7 Gale Derosa Metromint Cycling p/b The Freewheel
8 Rachelle Ortega Metromint Cycling p/b The Freewheel
9 Tiina Aardemae Metromint Cycling p/b The Freewheel
10 Emily Abraham Team Swift
11 Vanessa Cairns Metromint Cycling p/b The Freewheel
12 Claire Grosjean Team TIBCO II
13 Kelly Snow Pacific Crush Racing Teammate Top 5: Claudia Zinn
14 Erica Schwanke ZOCA p/b Halo Sports
15 Stephanie Kaplan Century Road Club Assoc
16 Sandra King Metromint Cycling p/b The Freewheel
17 Kathryn Hicks Metromint Cycling p/b The Freewheel
Finishers: Cat 3: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sandra Freeman Metromint Cycling p/b The Freewheel
2 Ashley Litts Team City Racing
3 Cierra Hancock Chico Masters Cycling Team
4 Claudia Campazzo
5 Margaret Lonergan Dolce Vita Freewheel
6 Katie Truong Team Fremont/FFBC powered by Chipot
7 Megan Brinkmeyer Team City Racing Teammate Top 5: Ashley Litts
8 Lina Gourova Team Fremont/FFBC powered by Chipot
9 Crystal Harpstreit Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Margaret Lonergan
10 Allie Bollella Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Sandra Freeman
11 Brittaney Bolen Audi
DNF Donna Keith Team TIBCO II
DNF Winnie Brehmer Team TIBCO II
Finishers: Cat 4: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joanna Bechtel Metromint Cycling p/b The Freewheel
2 Marissa Axell Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
3 Mary Ellen ash Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
4 Mary Elizabeth maroon ACADEMY
5 Rachelle Ortega Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
6 Lisa Hulse Chico Masters Cycling Team
7 Cynthia Wang Team Fremont/FFBC powered by Chipot
8 Heather Ross Threshold Sports p/b Leadout Endura
9 Elizabeth Caldwell
10 Lorna Fortuna Muscle Milk/Specialized
11 Aliya Traficante
12 Christina Bonnington Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
13 Kristin Wolfe SJBC
14 Siobhn Mcnamara Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
15 Elizabeth May Team Fremont/FFBC powered by Chipot
16 Nitzel Hagan Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
17 Stephanie Kaplan Century Road Club Assoc
18 Rikke Preisler Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
19 Rita Szeto Team Oakland Cycling
20 Laurie Furman Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
21 Beverly Chaney SJBC
22 Kathryn Hicks Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
23 Kerry Stivaletti Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
24 Tiina Aardemae Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
25 Emily Abraham Team Swift
26 Vanessa Cairns Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
27 Page Robertson Team TIBCO II
DNF Emily Matheu Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
DNF Sandra King Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Joanna Bechtel
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 6   Cat 3: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isabella Brunner
2 Hailey Edgar Team City Sacramento
3 Lauren Wolfe SJBC
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kristin Wolfe SJBC
Finishers: Cat 3: 1