Log In
Copper Town Square Circuit Race • Apr 2 2011
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Asturias
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Graf Fremont Bank Cycling Team
2 Neil Bartley Squadra Ovest Cycling
3 Jeffrey Galland CHICO CORSA/SIERRA NEVADA
4 Josh Rennie TEAM CLIF BAR Cycling
5 Joe Dickerson McGuire Cycling Team
6 Darryl Smith Christian Cycling-Hammer Nutrition
7 Russell White Davis Bike Club
8 Joe Galloway Sierra Pacific Racing
9 Sergei Badeka McGuire Cycling Team Teammate Top 5: Joe Dickerson
10 Nicholas Oliver Fremont Bank Cycling Team Teammate Win: Peter Graf
11 Gregg Betonte SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P
12 Rainier Schaefer Team Mike's Bikes
13 Martin Acosta McGuire Cycling Team Teammate Top 5: Joe Dickerson
14 Aaron Gallardo Team Helen's
15 Marcus Smith Team Specialized Racing Juniors
16 Michael O'rourke SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P
17 Rob Cady Rocknasium
18 Joseph Tortorelli Scarlet Fire
19 Ted Toribio Christian Cycling - Hammer Nutritio
20 Mark Marquez Fremont Bank Cycling Team Teammate Win: Peter Graf
21 Jonathan Moskowitz Taleo Racing
22 Gregory White Davis Bike Club
23 Michael Ricks Delta Velo
24 Robert Evans McGuire Cycling Team Teammate Top 5: Joe Dickerson
25 Jonathan Laine SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P
26 John Devere Sierra Pacific Racing
27 Garrett Peck Davis Bike Club Race Team
28 Kyle Glerum SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P
29 Andrew Lanier jr Team Specialized Racing Juniors
30 Elliot Jaramillo McGuire Cycling Team Teammate Top 5: Joe Dickerson
DNF Michael Egan Sacramento Golden Wheelmen
DNF Lee Shuemake Topsport
DNF James Ryan McGuire Cycling Team Teammate Top 5: Joe Dickerson
Finishers: Cat 2: 28   Cat 3: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Scholl Topsport
2 Tony Homes R 4 R - Make A Wish
3 Cliff Goldstein Audi
4 David Mesa Chica Sexy Beauty Salon
5 James Blankenship
6 Alvaro Mosquera Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
7 Andre Tenthorey Shriners Quick Step
8 Joseph Ison Metromint Cycling
9 Jeff Watson Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
10 Robert Orcutt Webcor/Alto Velo
11 Fergus Tanaka chica sexy
12 Daniel Vigil Audi Teammate Top 5: Cliff Goldstein
13 Mike Nissen Taleo Racing
14 Bernhard Stonas BBC
15 Michael Claudio Davis Bike Club
16 Rob Robinson Taleo Racing
17 John Armer Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
18 Santiago Bolon Christian Cycling - Hammer Nutritio
19 Richard Steele Sacramento Golden Wheelmen
20 Matthew Valencia Team Specialized Racing Juniors
21 Rick Graves Taleo Racing
22 Sean Mcdonald Michael David Winery Cycling Team
23 Ken Todd Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
24 Jonathan Christensen DJs Excavation/Delta Velo
25 Mario Hernandez Audi Teammate Top 5: Cliff Goldstein
26 Kirk Evans Team Becher
27 Steven Woo Third Pillar
28 Tony Reid SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P
29 Reid Swanson Wells Fargo Racing Team
30 Kevin White Chica Sexy
31 Ken Hill Davis Bike Club Race Team
32 Mitch Boehs Sierra Pacific Racing
33 Paul Taylor Metromint Cycling
34 David Doll Top Sport Teammate Win: Brian Scholl
35 Aaron Wilcher
36 Lance Newey Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
37 Nabil Samaan Kinetic Cycles/gbi
38 Denin Sahovic Squadra Ovest Cycling
Finishers: Cat 3: 34   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Bangor Chica Sexy
2 Matt Schaupp
3 Matthew Abdalah Form Fitness Cycling Team
4 David Grundman Davis Bike Club Race Team
5 Oliver Weiss Rio Strada Racing
6 Gabriel Garroni Rio Strada
7 Josh Bennett unattached
8 Greg Tsutaoka Berkeley Bike Club (BBC)
9 Robb Wolf Great Basin Imaging Cycling Team
10 Dominick Brookes Michael David Wines Racing Team
11 Brendan Glueck Team Oakland Cycling Club
12 Peter Kenton Tieni Duro
13 Jason Brasel Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: David Grundman
15 Chris Brent Team Oakland
16 Robbie Farrens DJs Produce - Rocket Sports-Trek
17 Rocky Fletcher Rio Strada Teammate Top 5: Oliver Weiss
18 Paul Kempler Audi
19 Joshua Lopez Los Gatos
20 Ryan Malm Davis Bike Club Teammate Top 5: David Grundman
21 Marc Marino Chica Sexy Teammate Win: David Bangor
22 Craig Martin Rio Strada Racing Teammate Top 5: Oliver Weiss
23 Douglas Mcdonald R4R - Make a Wish
24 Burl Pershall Village Peddler
25 Owen Ransom Victory Velo
26 William Rose Chica Sexy Teammate Win: David Bangor
27 Oliver Ryan R4R-Make A Wish
28 Dominic Salbatera
29 Steven Tortorelli Chica Sexy Teammate Win: David Bangor
30 Tim Tsuruda Chica Sexy Teammate Win: David Bangor
31 Timothy Zsoka Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
32 Jake Devine Nub City Wheelsters
33 Kevin Leong Rhythm Racing
34 James Pettengill X/O COMMUNICATIONS/BATTLEY H-D RACI
35 Elmar Stefke Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: David Grundman
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 30   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shane Calkins Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
2 Wyatt Garcia Kevins Bikes
3 Chris De deaux Michael David Winery Cycling Team
4 Oliver Ryan R4R-Make A Wish
5 Gregory Spanier Taleo Racing
6 Morgan Mahanke Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Win: Shane Calkins
7 Richard Asturias Tri Valley Velo
8 Jesse Baliscao One Team Racing
9 Gregg Marioni California Giant Berry Farms/Specia
10 Jeffrey Botelho Taleo Racing Teammate Top 5: Gregory Spanier
11 John Anner Berkeley Bicycle Club
12 Allan Armstrong Webcor/Alto Velo
13 Robert Bell Fun Sport Bikes Cycling Team
14 Josh Bennett unattached
15 Chris Brent Team Oakland
16 Greg Fales Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Win: Shane Calkins
17 Richard Gelsi-medeot California Giant Cycling
18 Brendan Glueck Team Oakland Cycling Club
19 Eric Hess
20 Paul Kempler Audi
21 Daniel Leitner Fun Sport Bikes Cycling Team
22 Joshua Lopez Los Gatos
23 Russell Mccrary California Giant Cycling
24 Douglas Mcdonald R4R - Make a Wish Teammate Top 5: Oliver Ryan
25 Kevin Miller Victory Velo
26 Jeff Mittner Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Win: Shane Calkins
27 Patrick O'rourke Stevens Bicycle Racing
28 Amit Paz Taleo Racing Teammate Top 5: Gregory Spanier
29 Jonathan Pettengill Audi
30 Gilbert Tarin Taleo Racing Teammate Top 5: Gregory Spanier
31 Adrian Tieslau Reno Wheelmen
32 Greg Tsutaoka Berkeley Bike Club (BBC)
33 Robb Wolf Great Basin Imaging / Kinetic Cycle
34 David Woodhouse Victory Velo
35 Timothy Zsoka Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Win: Shane Calkins
36 Keith Reed Tri Valley Velo
37 Sean Lollar
38 Dominick Brookes Michael David Winery Cycling Team Teammate Top 5: Chris De deaux
39 John Gerling Fun Sport Bikes Cycling Team
Finishers: Cat 4: 37   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Devon Joos CoreTechs Cycling Team
2 Greg Chapla Davis Bike Club
3 Dave Maminski SJBC
4 Jeff Slaton Davis Bike Club
5 Alton Chambers Body Concepts
6 Daryoush Paknad Form Fitness
7 Rusk Whipps Sierra Express
8 Matt Conidaris Body Concepts Teammate Top 5: Alton Chambers
9 Kevin Miller Victory Velo
10 Matthew Gregory FunSport Cycling Team
11 James Winne
12 Gilbert Tarin Taleo Racing
13 Keith Reed Tri Valley Velo
14 John Gerling Fun Sport Bikes Cycling Team
15 Robert Fagnant Team Cycles Brixton
16 Jeffrey Botelho Taleo Racing
17 Ron Meskis Michael David Winery
18 Thomas Preisler Los Gatos
19 Russell Mccrary California Giant Cycling
20 Elmar Stefke Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Greg Chapla
21 Allan Armstrong Webcor/Alto Velo
22 John Anner Berkeley Bicycle Club (BBC)
23 Devinderjit Singh Body Concepts Teammate Top 5: Alton Chambers
24 Richard Gelsi-medeot California Giant Berry Farms/Specia
25 Bob Ehardt Bicycle Planet
26 Jack Arney Folsom Bike
27 David Bryant Body Concepts Teammate Top 5: Alton Chambers
28 David Woodhouse Victory Velo
29 Gregg Marioni California Giant Berry Farms/Specia
30 Geoff Landon Wells Fargo Racing Team
31 Mark Skrivanich Taleo Racing
32 James Good Taleo Racing
33 Steve Cooke Body Concepts Teammate Top 5: Alton Chambers
34 Randy Volkmar Body Concepts Teammate Top 5: Alton Chambers
35 Richard Asturias Tri Valley Velo
36 Mark Cusick Rio Strada Racing
37 Dave Dunkley Wells Fargo Racing Team
38 Justin Eatinger Audi
39 Mark Flynn SJBC Teammate Top 5: Dave Maminski
40 Frederick Martin Team Oakland Cycling
41 Todd Munk SJBC Teammate Top 5: Dave Maminski
42 Leonard Tabor SOULBIKES racing
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 38   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Holsworth ARCALIS TEST TEAM
2 Jeremy Barnes Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
3 Casey Fallon Rio Strada Racing
4 Lyle Lenkeit
5 Timothy Mallen Davis Bike Club Race Team
6 Peter Brisbo
7 Benjamin Johnson
8 Brandon Iles
9 Alan Hitch Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Timothy Mallen
10 John Proctor Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Jeremy Barnes
11 Allen Hansen
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Barnes Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
2 Ian Holsworth ARCALIS TEST TEAM
3 Chris Hawley Fun Sport Bikes Cycling Team
4 James Keddie Peninsula Velo/Pomodoro
5 Alan Hitch Davis Bike Club Race Team
6 Kevin Galos
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Phil Schmidt Victory Velo
2 James Crocker Tri Valley Velo
3 Stanley Tsang Peninsula Velo / Pomodoro
4 Igor Bulatov Rubber Soul/CSC
5 Mathew Campoy
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Ricks Delta Velo
2 Gerald Roberts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
3 Jonathan Eropkin SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P
4 Andrew Robertson Sierra Pacific Racing
5 Lance Cameron Don Chapin Monterey Bay Racing Team
6 Scott Fonseca Zenn Racing Team
7 Keith Defiebre Central Coast Cycling Club
8 Rob Cady Rocknasium
9 Kyle Glerum SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P Teammate Top 5: Jonathan Eropkin
10 Elliot Jaramillo McGuire Cycling Team
11 Joseph Staron East Sac Bike
12 Jamie Willin Olympic Club
13 Jeff Watson Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Gerald Roberts
14 Hans Gouwens IronDataThirstyBearCycling.com
15 Aaron Hunter Great Basin Imaging Cycling Team
16 Andres Gil Michel David Winery Cycling Team
17 Scott Weinker
18 Michael Egan Sacramento Golden Wheelmen
19 Christopher Skulley 66 Fixed
20 Ted Toribo
21 Andre Tenthorey Sacramento Golden Wheelmen
22 John Armer Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Gerald Roberts
23 Richard Steele Sacramento Golden Wheelmen
24 Denin Sahovic Squadra Ovest Cycling
25 Max Thompson IronDataThirstyBearCycling.com
26 Tony Homes R 4 R - Make A Wish
27 Rodney Spradlin Rocknasium
28 Robert Nichols Michael David Winery Delta Velo Teammate Win: Michael Ricks
29 Paul Taylor Metromint Cycling
30 Steve Showler Morgan Stanley Smith Barney/Special
31 Mitch Boehs Sierra Pacific Racing Teammate Top 5: Andrew Robertson
32 Eric Lafranchi IronDataThirstyBearCycling.com
33 Ken Todd Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Gerald Roberts
34 Rick Graves Taleo Racing
35 Fred Schnaars Davis Bike Club Race Team
36 Alex Osborne IronDataThirstyBearCycling.com
37 Santiago Bolon Christian Cycling - Hammer Nutritio
38 Sean Mcdonald Michael David Winery Cycling Team Teammate Win: Michael Ricks
39 Reid Swanson Wells Fargo Racing Team
40 X X
41 Alvaro Mosquera Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Gerald Roberts
42 Jan Huptych IronDataThirstyBearCycling.com
43 X X
DNF Nabil Samaan Kinetic Cycles/gbi
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 12   Cat 3: 23   Cat 4: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hans Gouwens IronDataThirstyBearCycling.com
2 Fred Schnaars Davis Bike Club Race Team
3 Ron Callison
4 Gregg Betonte SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P
5 Matt Yaden Wells Fargo Racing Team
6 Alan Nielson Wells Fargo Racing Team
7 Chris Wire SJBC
8 Dean Knudsen International Christian Cycling Clu
9 Vance Russell Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Fred Schnaars
10 Ken Hill Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Fred Schnaars
11 Mike Nissen Taleo Racing
12 Philip Vrieling Fun Sport Bikes Cycling Team
13 X X
14 Stefano Schiaffino Christian Cycling/Hammer Nutrition
15 Jamie Willin Olympic Club
16 Andrew Adelman CoreTechs Cycling Team
17 Gregory Berlind Team Evergreen Racing
18 Greg Berlind
19 Wayne Cottrell Ogden One
20 Chris Courtney SJBC
21 Eric Lafranchi IronDataThirstyBearCycling.com Teammate Win: Hans Gouwens
22 Rick Lawton Wells Fargo Racing Team Teammate Top 5: Matt Yaden
23 Robert Nichols Michael David Winery Delta Velo
24 Michael O'rourke SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P Teammate Top 5: Gregg Betonte
25 Alex Osborne IronDataThirstyBearCycling.com Teammate Win: Hans Gouwens
26 Tony Reid SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P Teammate Top 5: Gregg Betonte
27 Darin Salk Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Fred Schnaars
28 Nabil Samaan Kinetic Cycles/gbi
29 Karl Schilling SJBC
30 Rodney Spradlin Rocknasium
31 Max Thompson IronDataThirstyBearCycling.com Teammate Win: Hans Gouwens
32 Scott Wienker Davis Bike Club Teammate Top 5: Fred Schnaars
33 Matt Wocasek Team Bicycle Trip
34 Jonathan Laine SAFEWAY/PureRed Creative/Bicycles P Teammate Top 5: Gregg Betonte
35 Andrew Robertson Sierra Pacific Racing
36 Steve Showler Morgan Stanley Smith Barney/Special
37 Darryl Smith Christian Cycling-Hammer Nutrition
38 Ron Callison Christian Cycling-Hammer Nutrition
39 Gerald Roberts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
40 Nathan Timms Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 10   Cat 3: 23   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Fessenden Morgan Stanley Cycling Team
2 Marc Hamlin Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
3 Greg Bollella Webcor / Alto Velo
4 Jonathan Sek SJBC
5 Josef Lemire SHO-AIR/SERT
6 Roger Von rotz Fun Sport Bikes Cycling Team
7 Larry Knaus Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Greg Bollella
8 John Schaupp Team Bicycle Trip/Symantec
9 Peter Meyer Bicycle Planet
10 Alfred Kerr Fightin' Bobas
11 Jon Boas Taleo Racing
12 Dan Taylor Taleo Racing
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 3   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joel Robertson Webcor/Alto Velo
2 Jeffrey Perrin Team Specialized Racing Juniors
3 ? William Webcor/Alto Velo Teammate Win: Joel Robertson
4 Martin Acosta McGuire Cycling Team
5 Brian Bucholz
6 John Wilk Webcor/Alto Velo Teammate Win: Joel Robertson
7 Patrick Briggs Yahoo Cycling Team
8 Elliot Jaramillo McGuire Cycling Team Teammate Top 5: Martin Acosta
9 Robbie Franscioni
10 Joe Galloway Sierra Pacific Racing
11 Alton Dunnigan Bicycle Planet
12 Rand Miller Webcor/Alto Velo Teammate Win: Joel Robertson
13 Robert Macneill Webcor/Alto Velo Teammate Win: Joel Robertson
14 X X
15 Keith Hillier Marc Pro - Strava
16 Christopher Flanagan All Sport-Team Swift
17 Michael Claudio Davis Bike Club Race Team
18 William Zellmer Team Specialized Racing Juniors Teammate Top 5: Jeffrey Perrin
19 X X
20 John Devere
21 Greg White
22 Marcus Smith Team Specialized Racing Juniors Teammate Top 5: Jeffrey Perrin
23 Darren Basso AUDI
24 Sean Smith Rocknasium
25 X X
26 James Ryan McGuire Cycling Team Teammate Top 5: Martin Acosta
27 Russell White Davis Bike Club Race Team
28 Joe Dickenson
29 David Doll Top Sport
30 Garrett Peck Davis Bike Club Race Team
31 Kirk Evans Team Becher+
32 X X
33 X X
34 Daniel Vigil Audi
35 Cliff Goldstein Audi
36 Andrew Lanier jr Team Specialized Racing Juniors Teammate Top 5: Jeffrey Perrin
37 Mark Marquez Fremont Bank Cycling Team
38 Aaron Wilcher
39 Mario Hernandez Audi
40 Matthew Obregon Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
41 Aaron Gallardo Team Helen's
42 Greg White Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo
43 Matthew Valencia Team Specialized Racing Juniors Teammate Top 5: Jeffrey Perrin
44 Josh Rennie TEAM CLIF BAR Cycling
45 Robert Evans McGuire Cycling Team Teammate Top 5: Martin Acosta
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 14   Cat 3: 11   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mindy Sawalha Team Cycles Brixton
2 Karena Shannon Sycomp Racing
3 Ellen Sherrill Davis Bike Club
4 Joan Meiners Rocky Mounts Izze
5 Donna Nice SJBC
6 Carmen Elliott Ohana Sport Group
7 Monica Holt Sycomp Racing Teammate Top 5: Karena Shannon
8 Monica Harris Fun Sport Bikes Cycling Team
9 Ashley Drum Metromint Cycling
10 Bethany Allen Team Cycles Brixton Teammate Win: Mindy Sawalha
11 Ivy Wang Team Roaring Mouse
12 Nicole Slaton Metromint Cycling
13 Heather Ross Spokesman/Cloud Nine
14 Ann Stuart Touchstone Climbing
15 Joan Case Taleo Racing
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Durkee NorCal Elite Cycling
2 Anne Findlay Team Type 1
3 Ellen Evans Team Becher
4 Kristen Hill Davis Bike Club Race Team
5 Heidi Littenberg Lost River Cycling
6 Jennifer Kalich Aptos Bike Station - Aptos
7 Jill Fox Body Concepts
8 Amanda Winne
9 Heather Mcdonald
10 Kieran Devere Sierra Pacific Racing
11 Jenny Bosch Team Velo Girls
12 Tina Huang Metromint Cycling
13 Aliya Traficante Team TIBCO II
14 Jamie Taylor Team Cycles Brixton
Finishers: Cat 4: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rebecca Rising Metromint Cycling
2 Mindy Sawalha Team Cycles Brixton
3 Marley Smith Touchstone Climbing
4 Jennie Phillips Wells Fargo Racing Team
5 Rikke Preisler Metromint Cycling Teammate Win: Rebecca Rising
6 Anna Davenport Los Gatos
7 Kim Wik Sycomp Racing
8 Laurie Furman Team Affinity
9 Ivy Wang Team Roaring Mouse
10 Emily Matheu Red Racing
11 Donna Nice SJBC
12 Joan Meiners Rocky Mounts ~ Izze
13 Heather Nielson Touchstone Climbing Teammate Top 5: Marley Smith
14 Bethany Allen Team Cycles Brixton Teammate Top 5: Mindy Sawalha
15 Lauraleen Fenech los gatos
16 Monica Holt Sycomp Racing
DNF Karena Shannon Sycomp Racing
DNF April Hamlin Los Gatos
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 9   Cat 3: 8