Log In
The Tour of Saint Louis Omnium - Saturday Crit • Mar 18 2023 • Chesterfield, MO
Partly Cloudy, 26 degrees, wind 14 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Harry Lasker
2 Joaquin Medina garzon Adapt Cycling
3 Braden Reitz nine13sports p/b SingletonCoaching
4 Edward Kim CycleX Racing
5 Richard Johnston Pastaria - Big Shark Racing
6 Miguel Escobar
7 Stephan Meyer
8 Michael Wood
9 Brian Moynihan
10 Devin Glenn CycleX Racing Teammate Top 5: Edward Kim
11 Brian Grace CycleX Racing Teammate Top 5: Edward Kim
12 Jack Ray The Pony Shop
13 Chase Harker
14 Ben Tantasook xXx Racing
15 Nathan Zollman NorthStar Development
16 Derrick Ubbink Leadout Racing
17 Nick Yates Team Sustainable Cycling
18 Nicolas Haydar nine13sports p/b SingletonCoaching Teammate Top 5: Braden Reitz
19 Andrew Townsend Pinnacle Velo Racing
20 Andrew Woodruff Team Dayton Bicycling
21 Mitchell Clinkenbeard Team Bicycle Outfitters Indy
22 Nick Olsen
23 Michael link Big tree cycling CycleX Racing Teammate Top 5: Edward Kim
24 Jacob Linn
25 Cooper Bernstein nine13sports p/b Singleton Coaching Teammate Top 5: Braden Reitz
26 Nathan Cox
Finishers: Cat 3: 24   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hayden Pucker Attitude sports
2 Drew Cummins University Of Michigan-Ann Arbor
3 Aaron Allphin
4 Sam Akin
5 Jude Serrani
6 Teague Hansen
7 Hendrik Van der zandt
8 Maximiliano Hernandez
9 Louis Chandler
10 Carter Lembke CycleX Racing
11 Owen Allphin BMC / Walmart Cycling Team
12 Everett Lauer NorthStar Development
13 Michael Morgan CycleX Racing
14 Harrison Rodriguez
15 August Kempa
16 Casey Black
17 William Nussbaum
18 Blake Swanson
19 Stephen Waldrip Marx-Bensdorf / BPC Cycling Team
20 Charles Williamson Johnny Sprockets Racing
21 Cody Vandevender
22 Tanner Gibbs
23 Keith Jelinek
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hayden Pucker Attitude sports
2 Hendrik Van der zandt
3 Drew Cummins University Of Michigan-Ann Arbor
4 Sean O'connor
5 Christopher Sheldon BMC/ Walmart Cycling Team
6 Stephen Waldrip Marx-Bensdorf / BPC Cycling Team
7 Eric Westhus
8 Tanner Gibbs
9 Sam Akin
10 Reece Lady
11 Aaron Chisum Cyclex
12 Jonathan Pazmino 23PASTASHARK
13 Logan Harmon Velo Force
14 Jack Bourbonnais
15 Andrew Stafford Quantum Racing Development
16 Craig Rude
17 Logan Powers Southeastern Lakes Scholastic MTB
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 11   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Koonce Marx-Bensdorf / BPC Cycling Team
2 Carlos Casali Franco Factory Racing
3 James Reed Maplewood Bicycle St. Louis
4 Derek Van hoose Ohio Velo
5 Scott Rollins 901 RACING
6 Carter Snow Maplewood Bicycle St. Louis
7 Bryant Funston Marx-Bensdorf / BPC Cycling Team Teammate Win: David Koonce
8 Jon Lester Diablo Cycling
9 Matt Furlong Maplewood Bicycle St. Louis Teammate Top 5: James Reed
10 Jonathan Jacob Team Sustainable Cycling
11 Michael Bruzina Ozark Premier Racing
12 Jamie Fleming Cleveland Cycling Academy
13 Keith Guilford The Cyclery Racing Team
14 Norman Zellers
15 Jonathan Bell Dogfish/Team Noah
16 Derek Hughes
17 Zach Juracich Liquid Velo
18 Anthony Dust The Cyclery Racing Team
19 Nick Hand TW Carbo PB Hogan Transportation
20 Brad Phillips Reunion Racing
21 Ben Beger
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 10   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Sharp Stages Cycling
2 Craig Teich
3 Felipe Cardenas
4 Paul Carter Mid South Racing
5 Polo Fernandez Cleveland Cycling Academy
6 Peter Cavoto PSIMET Racing
7 Anderson Bortoletto LAPT CC
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Ivancic
2 Kurt Schaldenbrand Inc.
3 Stephen Feehery
4 Charles Givens
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gary Dyer The Cyclery Racing Team
2 Daniel Stutts Velo Force
3 Michael Heffern
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Brower
2 Micah Sanchez
3 Sean Azcui
4 Jura Gerlach
5 Aaron Messer University of Wisconsin-Platteville
6 Fergus Washington-smith
7 Nathan Knowles
8 Nicholas Gomes
9 Owen Rogers
10 Drake Marks
11 Thomas Dokas Inc.
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Alexander
2 Devin Hatch
3 Yusuf Johnson UChicago Velo Club
4 John Lloyd
5 Owen Reich
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dillon Geary
2 Michael Hemmerlin
3 Luke Arens Adapt cycling team
4 David Kosela Pro 1 Realty Cycling Team
5 Asa Black Move Up Cycling Club
6 Bradley Bosman
7 Imraan Gasant Team Sustainable Cycling
8 Bryce Natter West Michigan Coast Riders
9 Riley Wrightsman
10 Amir Danel
11 Judah Gustafson NorthStar Development
12 Coren Hendricks Quantum Racing Development
13 Thomas Fuller
14 Brody Burnham
15 Ethan Carney Team Mack Racing Assoc. LTD
16 Ethan Jedlicka
17 Samuel Finch
18 Carter Kasianowicz Kenosha Velosport Cycling
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 6   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Stinnett
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Ray The Pony Shop
2 Griffin Caskey
3 Owen Reaney Midwest Development Cycling Inc.
4 Maddox Simmons
5 Jake Zyromski Midwest Development Cycling Inc.
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jude Serrani
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Norman J. zellers
2 Colin Ray Dan Ray State Farm
3 Newman Zellers
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremiah Stoller Nashville Local Cycling
2 Kyle Perry
3 Matthew Hynes Pastaria - Big Shark Racing Team
4 Seth Lasley
5 Tim Smith The Cannonball-Hub Racing Team
6 Aaron Beebe
7 Craig Kielbasa South Chicago Wheelmen
8 Alex Wieseler Nashville Local Cycling Teammate Win: Jeremiah Stoller
9 Demsy Cifuentes OKC Velo - Bike Lab Club
10 Nicholas Ramirez
11 Elias Zamora
12 Emerson Cifuentes OKC Velo - Bike Lab Club
13 Zachary Scharnhorst South Chicago Wheelmen Elite
14 Calvin Anderson
15 Jordan Miller Vie 13 Factory Racing
16 Chris Wiatr INTENT Race Team
17 Michael Morales
18 Nick Dolan
19 Isaac Juracich Liquid Velo
20 Cayden Whitehill
21 Jacob Lasley SPCX p/b R.K. BLACK
22 Brian Kukla CycleX Racing
23 Timothy Killelea Nashville Local Cycling Teammate Win: Jeremiah Stoller
24 Talius Chickering 606 Racing
25 Justin Bird Quantum Racing Development
26 James Kraus
27 Scott Ogilvie Rockwell / Rise Above Cycling
28 William Zoughaib Quantum Racing Development
29 Nicholas Leonard
30 Drew Cardoza Hodges Bend Racing
31 Matthew Sedwick Pro 1 Realty Cycling Team
32 Kurt Druffel Waukesha Animal Hospital Cycling
33 Daniel Tokarczyk 11eleven Cycling
34 Robert Oehler Indiana University-Bloomington
35 Robert Varner Rise Above pb Rockwell
36 Derek Hughes
37 Ian Schnurbusch
38 Jp Primm Nashville Local Cycling Teammate Win: Jeremiah Stoller
39 Benjamin Juracich Liquid Velo
40 Daniel Davidson
41 Leo Smith Maplewood Bicycle St. Louis
42 Milus Clarke jr Logistics 918
43 Mark Zisser Maplewood Bicycle St. Louis
44 Michaelee Bowes Nashville Local Cycling Teammate Win: Jeremiah Stoller
45 John Fratinardo
46 William Henkhaus Quantum Racing Development
47 Jonathan Jacob Team Sustainable Cycling
48 Justin Kirk Kentucky Flyers Cycling Inc
49 Hogan Sills Texas Roadhouse Cycling Team
50 Zachary Tucker Maplewood Bicycle St. Louis
51 Chris Anderson Apex Cycling Team
Finishers: Cat 1: 19   Cat 2: 27   Cat 3: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Regina Doty
2 Bethany Aebli
3 Zoe Van dijk
4 Jillian Howland
5 Maire Noonan
6 Rosalind Patterson Shadow Elite
7 Lisa Muskrat Boston Mountain Cyclists
8 Chassie Kirby BMC/Walmart Cycling Team
9 Macy Lester Diablo Cycling
10 Sarah Thomas V3 Endurance
11 Natalie Morgan
12 Mayumi Shinozuka
13 Kaitlyn Phillips Upland Brewing
14 Sara Saiyed
15 Brenda Bylaitis
16 Sally Lester Diablo Cycling
17 Stella Bickham-okoniewski Kenosha Velosport Cycling
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 7   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mia Scarlato Marian University
2 Grace Washburn
3 Mya Dixon Reno Devo
4 Lisa Cantu Star Track
5 Lucy Foss Kenosha Velosport Cycling
6 Abby Green IUCC
7 Ella Dishong
8 Addison Forrester West Michigan Coyotes
9 Lauren Etnyre Indiana University Cycling Club
10 Kensa Koeppen Gryphon Velo Racing
11 Jolie Robinson IUCC
12 Zoe March
13 Florencia Haupt
14 Gwennie Foley Indiana University Cycling Club
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 5   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jane Tullis
2 Lizzy Gunsalus
3 Jacqueline Larouche
4 Jordan Austin
5 Mairen Lawson
6 Stephanie Lawrence
7 Elizabeth Stevenson
8 Kathryn Mcdicken
9 Coralie Levesque
10 Elizabeth Callison Inc.
11 Callah Robinson
12 Staci Mccudden
13 Sarah Duclos
14 Megan Lester
15 Emma Balding
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 6   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Macy Lester Diablo Cycling
2 Sara Saiyed
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrea Cyr Fearless Femme Racing
2 Amy Mcclintock Pastaria - Big Shark Racing
3 Alexa Stierwalt Ignite Junior Racing
4 Gabriella Arnold
5 Sierra Siebenlist Team Sustainable Cycling
6 Britta Siegel
7 Ashley Weaver LA Sweat
8 Katherine Lin
9 Sarah Schuetter Robson Forensic p/b Milligan
10 Erika Wilson
11 Amanda Brandyberry isocentric
12 Ajay Baker nine13sports p/b SingletonCoaching
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 5   Cat 3: 1