Log In
Davis Bike Club 4th of July Criterium • Jul 4 2015
Clear, 89 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Grover Rozek Limitless Cycling Racing Team
2 Decker Krogh ol' Republic/SHO-AIR
3 William Stark Team Swift
4 Evan Opsal Team City Sacramento
5 Henry Chadwick Team City Sacramento
6 Colby Tell Team City
7 Logan Duffy Team City Sacramento Teammate Top 5: Evan Opsal
8 Andy Wang SJBC
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Finn Cunningham Tieni Duro Junior Cycling
2 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Teammate Win: Finn Cunningham
3 Taylor Kring Limitless
4 Jeromy Lee Limitless Cycling
5 Grover Rozek Limitless Cycling Racing Team
6 Will Wright SJBC
7 Leonard Schummer Tieni Duro Junion Cyccling Teammate Win: Finn Cunningham
8 Kenneth Oei Tieni Duro
9 Esteban Ramirez Team Swift
Finishers: Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Will Kanz Davis Bike Club Junior Race Team
2 Robert Terra Data Driven Athlete Racing
3 Wesley Miyamura Rio Strada
4 Ashton Lyle Tieni Duro Junior Cycling
5 Tim Mcbirney Sram
6 Tomas Mitre Team Swift
7 Thomas Kensok Team Velo Wrench
8 Malik Mariano Bike Works Hawaii Elite
9 Benjamin Alto
10 Tommy Perkins San Jose Bicycle Club
11 Justin Poulson SJBC
12 Daniel Karpelevitch
13 Aidan Malmberg Family Cycling Center
DNF David Alcalay Limitless Cycling
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 7   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Chadwick Team City Sacramento
2 Walter Rozek Limitless Cycling Racing Team
3 Cooper S downing
4 Lucas Dawson Team City Sacramento Teammate Win: Alex Chadwick
5 Anthony Pritchett Ol Republic / Sho-Air
6 Brenner Krogh ol' Republic / SHO-AIR
Finishers: Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Gandzjuk VuMedi Cycling Team
2 Andrew Shimizu Data Driven Athlete
3 Tyler Janke Data Driven Athlete Racing
4 Anthony Ferretti Amain.com Cycling Team
5 Gavin Murray red peloton
6 Dustin Diede Team Velo Wrench
7 Greg Mccullough SJBC
8 Alex Lockwood Squadra SF
9 Nick Schaffner Herbalife Marc Pro
10 Darin Morgan Michael David Winery
11 Eric Brickler Data Driven Athlete Teammate Top 5: Andrew Shimizu
12 Robert Lander Amain.com cycling team Teammate Top 5: Anthony Ferretti
13 Steven Tortorelli Rapha Cycling Club SF
14 John Fairbanks Chronos Racing p/b Easton Cycling
15 Chris Laberge VuMedi Cycling Team Teammate Win: Jason Gandzjuk
16 Casey Fallon Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: Andrew Shimizu
17 Robert Schell CoreTechs Elite Cycling Team
18 Marc Marino SquadraSF
19 Curt Mills Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: Andrew Shimizu
20 John Fritz Michael David Winery Racing Team
DNF Marty Cunningham Folsom Bike/VW/Raley's
DNF Cameron Piper Muscle Milk / Specialized
DNF Eric Davis SquadraSF
DNF Joseph Griffith Rio Strada Racing
DNF Josh Rovner Van Dessel Factory Team
DNF Jason Snovel Folsom Bike/VW/Raleys
DNF Zachary Isaacs Middlebury College
DNF Zachary Hyland
DNF Stephen Cabebe VuMedi Cycling Team Teammate Win: Jason Gandzjuk
DNF Rob Dahl Metromint Cycling p/b The Freewheel
DNF Christopher Elbo SquadraSF pb Terun
DNF Mj Foley Divine Electric
DNF William Reuss OWENS HEALTHCARE
DNF Todd Stone VuMedi Cycling Team Teammate Win: Jason Gandzjuk
DNF Bruno Suttles Davis Bike Club Elite Team
DNF Justin Traud Vu Medi Elite Cycling
DNF Chaz Turmon Integrity Racing
DNF Karl Wurzbach Davis Bike Club Race Team
DNF Christopher Wyman Pacific Premier Bank Cycling
Finishers: Cat 2: 39  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Travis Lee Michael David Winery/Delta Velo
2 Kyle Thielen Davis Bike Club Elite Team
3 Maciej Wojciechowski Dolce Vita Freewheel
4 Justin Leong Limitless Cycling
5 Jacob Aman UC Davis Cycling
6 Tyler Marchesano Sac Golden Wheelmen
7 Alexander Cabatic XMX Racing Team
8 Emile Goguely Form&Data
9 Alex Smith Limitless Cycling Teammate Top 5: Justin Leong
10 Matthew Amicucci Davis Bike Club Race Team
11 Christian Lam SquadraSF pb Terun
12 Andrew Berg Sacramento Golden Wheelmen
13 Matthew Axford Rio Strada Racing
14 Dustin Denton Michael David Winery Teammate Win: Travis Lee
15 Brian Acord Folsom Bike VW Raley's
16 Christopher Flower Data Driven Athlete Racing
17 Ashton Lyle Tieni Duro Junior Cycling
18 Joshua Tipton Rio Strada Racing
19 Malik Mariano Bike Works Hawaii Elite
20 Connor Ellison Limitless Cycling Teammate Top 5: Justin Leong
21 David Krumwiede Metromint Cycling p/b The Freewheel
22 Shawn Remy Michael David Winery Teammate Win: Travis Lee
23 Joe Singer Velo Reno P/B Western Lithium
24 Owen Mcgrath Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Maciej Wojciechowski
25 Dan Adkins Metromint Cycling
26 Will Kanz Davis Bike Club Junior Race Team
27 Nathanael Dunn Data Driven Athlete
28 Robert Terra Data Driven Athlete Racing
29 Bernhard Stonas FFBC
DNF Ryan Clarke Bici Sport
DNF Gabriel Morford TB143
DNF John Schiefer SquadraSF p/b Terun
DNF John Licatesi Davis Bike Club Race Team
DNF Adam Naguib Kissena Cycling Club
DNF Travis Retzer Data Driven Athlete Racing
DNF Matt Sawchuk Dolce Vita Freewheel Teammate Top 5: Maciej Wojciechowski
DNF James Swift VeloWrench
DNF Simon Tuttle
DNF Charlie Velez LeadOut Racing
DNF Frank Yang Metromint Cycling p/b The Freewheel
Finishers: Cat 3: 40  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tomas Mitre Team Swift
2 Joshua Mcdonald
3 Samuel Price Davis Bike Club Race Team
4 Jose Cuevas Reno Cycling Team
5 Justin Poulson SJBC
6 Brandon Gatan Team ORNOT
7 Juan G. ramirez
8 Alexi Gabuyo
9 Travis Mceuen Saint Mary's College
10 Chris Childs
11 Wei Yan
12 Damian Hii SJBC Teammate Top 5: Justin Poulson
13 Jace Benson Team City Racing
14 Jeffrey Wayland Metromint Cycling p/b The Freewheel
15 Daniel Stark Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Samuel Price
16 Hoffman Cortes Portland Bicycle Studio
17 Robert Woo UC Davis
18 Jason Milliron PenVelo
19 Spencer Fields Rio Strada Racing
20 Marcos Marrero Velo Wrench
21 Jamien Bergstrom UC Davis Race Team
22 Nayvin Chew Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Samuel Price
23 Daniel Hii SJBC Teammate Top 5: Justin Poulson
24 Alexander Yermolovich ZOCA p/b Halo Sports
25 Nick Shockey Data Driven Athlete Racing
26 Richard Nagel Team Velo Wrench
27 Ethan Fann Form and Data
28 Jeromy Lee Limitless Cycling
DNF Anthony Odell Team City Racing
DNF Mark Sneed Team Fremont/FFBC powered by Chipot
DNF Jake Taylor Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Samuel Price
DNF Cory Vogel
DNF James Vu University of San Francisco
DNF Daniel Wallmark Michael David Winery
DNF David Alcalay Limitless Cycling
DNF Hector Sandoval
DNF Tofor Lewis Limitless
Finishers: Cat 4: 36   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremie Showa UC Davis Triathlon
2 Mark Morton Main Street Bicycles
3 Nick Thompson Main Street Bikes
4 Jared Kukura SDBC/Emerald Textiles
5 Nicholas Reed Chico Corsa Cycling Club
6 Ryan Greenberg
7 Jeroen Post
8 Daniel Holt
9 Michael Wu Cal Poly Wheelmen
10 Tim Mcbirney Sram
11 Nicholas Loomis
12 Chris Barentsen VSRT/ TOTOYA SCION
13 Brandon White Reno Cycling Team p/b Nature's Bake
14 Zane Jensen Main Street
15 Steven Lemos Chico Corsa Cycling Club Teammate Top 5: Nicholas Reed
16 Tyler Featherstone Chico Corsa Teammate Top 5: Nicholas Reed
17 Michael Smith Team City Sacramento
18 Nicholas Radtkey
19 Joseph Picek Rio Strada Racing
20 Chris Midkiff Chico Corsa Cycling Club Teammate Top 5: Nicholas Reed
21 Michael Prue Rio Strada Racing
22 Aaron Sanders
24 Alexander Lopez Rio Strada Racing
25 John Tuberville Unattached
26 Michael Lee Chico Corsa Cycling Club Teammate Top 5: Nicholas Reed
27 Joe Trujillo Team City Sacramento
28 Richard Bayne
29 Vince Coons Team Velo Wrench
30 John Bovet Reno cycling team p/b naturesbakery
DNF Joshua Palmer Sacramento Golden Wheelmen
Finishers: Cat 5: 28   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Korus Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
2 Garrett Hankins Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Max Korus
3 Tobin Ortenblad Califronia Giant/Specialzied
4 James Laberge Champion System - Stan's NoTubes
5 Aj Snovel Davis Bike Club
6 Adam Switters Team Mike's Bikes P/B Equator Coffe
7 Daniel Holloway Altovezo SeaSaucer
8 Nick Baird integrity racing
9 Jonathan Penaloza Davis Bike Club Elite Team
10 Randy Bramblett CoreTechs Elite Cycling Team
11 Jonathan Baker Chico Masters
12 Travis Lyons Team Mike's Bikes P/B Equator Coffe
13 William Myers Fremont Bank Cycling Team
14 Dean Laberge Chronos Racing Team
15 Maxim Jenkins Astellas Pro Cycling
16 Michael Jasinski Team Clif Bar
17 David Grundman Team Clif Bar
18 Daniel Kosykh DBC Elite
19 Matt Schaupp VuMedi Cycling Team
20 Gregory White VuMedi Cycling Team
21 Kevin Metcalfe Chronos Racing
22 Jeffrey Buscheck Davis Bike Club Elite Team
23 Michael Sayers Team HSP
24 Matt Mikul Squadra SF
25 Roman Kilun Mikes Bikes
26 Jeff Linder Squadra SF
27 Eric Riggs
28 Reese Levine Team Mike's Bikes P/B Equator Coffe
29 Bryan Larsen VuMedi Cycling Team
DNF Nathanael Christensen CoreTechs Elite Cycling Team
DNF Alexander Gaidis VuMedi Cycling Team
DNF Mario Humberto VuMedi Cycling Team
DNF Fergus Tanaka Amain.com Cycling
DNF Byron Anson VW Med Cycling Team
DNF Christopher Dudley TEAM CLIF BAR Cycling
DNF John Piasta Team Mike's Bikes
Finishers: Cat 1: 33   Cat 2: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeromy Cottell Team Specialized / Tombstone
2 Michael Sayers Team HSP
3 Scott Bromstead Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
4 Tyler Janke Data Driven Athlete Racing
5 Michael Buckley Team Specialized/Touchstone Racing
6 Fergus Tanaka Amain.com Cycling
7 Jonathan Baker Chico Masters
8 Christopher Baker Specialized / Tombstone
9 Richard Steele Garage Racing
10 Chris Espy
11 Scott Cox Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Scott Bromstead
12 John Schiefer SquadraSF p/b Terun
13 Ronnie Leavitt Team Specialized / Touchstone
14 Dean Laberge Chronos Racing Team
15 Matthew Sloan Team Spokesman Bicycles
16 Russell White VuMedi Cycling Team
17 Gregory Anderson Team specialized Masters
18 Luiggi Zuniga Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Scott Bromstead
19 Craig Roemer Team Specialized Touchstone Masters
20 Scott Derdenger Divine Electric Nor Cal
21 Dave Kause Mohawk / Quickstep Cycling
22 Tim Granshaw Cykel SF P/B Skratch
23 David Allen Mike's Bikes p/b Equator Coffees
DNF Stephen Synhorst Sacramento Golden Wheelmen
DNF Dustin Diede Team Velo Wrench
DNF Curt Mills Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: Tyler Janke
DNF Christopher Flower Data Driven Athlete Racing Teammate Top 5: Tyler Janke
DNF Joshua Pizzica Team Mike's Bikes P/B Equator Coffe Teammate Top 5: Scott Bromstead
DNF William Reuss OWENS HEALTHCARE
DNF Jason A. smith Rio Strada Racing
DNF James Swift VeloWrench
DNF Greg Tsutaoka LANGETWINS WINERY RACING TEAM
DNF Daniel Vigil Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 14   Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marco Costantino Denvel Racing/Summit Bike
2 Bahati Worley Bahati foundation/win team racing
3 Doug Ryan Delta Velo
4 Brendan Glueck Team Oakland Cycling
5 James Dawson NorCal Hub Racing
6 Danny Mossman Rio Strada Racing
7 Patrick Dyer Mike's Velo City
8 Scott Gelbke Rio Strada Racing
9 Michael Dickey Norcal Hub Racing Teammate Top 5: James Dawson
10 Donald Eipper Revs Road Race
11 Jon Pritchett Ol Republic/SERT
12 Kevin Undercoffer NORCAL HUB RACING Teammate Top 5: James Dawson
13 James Whitney Hammer Nutrition
14 Matthew Johnson Dolce Vita Freewheel
DNF Scott Faser NorCal Hub Racing Teammate Top 5: James Dawson
DNF Patrick O'rourke Dayka Hackett
DNF Greg Price Rio Strada Racing
Finishers: Cat 4: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Fairbanks Chronos Racing p/b Easton Cycling
2 Scott Fonseca Audi - Reno/Tahoe Cycling Team
3 Shaun Bagley Cykel P/B Skratch
4 Rann Valdez R4R Makeawish
5 Keith Defiebre Muscle Milk/Specialized
6 Phil Tercero SJBC
7 Philip Roberts CyclesFANATICRacing.com
8 Andrew Heinemann Reno Tahoe Audi
9 Rick Lawton Kovarus/Wells Fargo Racing Team
10 Greg Chapla Davis Bike Club Race team
11 John Fritz Michael David Winery Racing Team
12 Jason Snovel Folsom Bike/VW/Raleys
13 Robert Winder VuMedi Cycling Team
14 James allen Davis bike club Davis Bike Club Racing
15 Max Mack Health is Wealth
16 Scott Derdenger Divine Electric Nor Cal
17 Matthew Sloan Team Spokesman Bicycles
18 Richard Snodsmith CyclesFANANTICRacing.com
19 Rob Cady Rio Strada Racing
20 Michael O'rourke Chronos Racing p/b Eason
21 John Kretschmann Body Concepts
22 Rod Wesson Giro Sport Design
23 Anthony Eng Team Oakland Cycling
24 Rick Graves Team STAND
25 Devin Koch Dolce Vita Free Wheel
26 Rich Tabuso Team Knuckle Head Racing p/b numb n
27 Chris Dawson Rio Strada Racing
28 Andrew Singson Mambo Kings Racing
29 Nick Steel Serious Cycling
30 Yutch Cowhie Rio Strada Racing
31 Derek Novaes Rio Strada Racing
32 Dave Garcia Kovarus Wells Fargo Cycling Team
33 Stephen Synhorst Sacramento Golden Wheelmen
34 Gus Platis Folsom Bike/VW/Raley's
35 Charles Pockell-wilson Morgan Stanley / Specialized
36 Stephen Mccaw Folsom Bike/VW/Raleys
37 Craig Dolley Team BP/Sierra Nevada/Reliable
38 Craig Roemer Team Specialized Touchstone Masters
39 Chris Carscadden
DNF Alec Dinner San Francisco Cycling Club
42 Michael Woodburn Kovarus - Wells Fargo Racing Team
DNF Daryl Hemenway Performance Cycle Coaching
DNF John Licatesi Davis Bike Club Race Team
DNF Ron Rouse Rio Strada Racing
DNF Robert Orcutt Audi
DNF Nick Roberti Rio Strada Racing
DNF J Clifford Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
DNF Donald Pattalock Audi Reno-Tahoe Cycling Team Teammate Top 5: Scott Fonseca
Finishers: Cat 2: 26   Cat 3: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rick Kile Body Concepts
2 Phillip Burt Pen velo racing/summit bicycles
3 John Simmons Team City Racing
4 James Ruffin Funsport Bikes Cycling Team
5 Albert Lehman Michael David Winery
6 Jeff Farley Rio Strada Racing
7 Dean Klotz LeadOut Racing
8 Michael Miu Team Fremont/FFBC powered by Chipot
9 Peter Krogh ol' Republic/SHO-AIR
10 George Marks Sacramento Golden Wheelmen
11 Jeffrey Kato
12 Iain Russell Pen Velo Racing / Summit Bicycles Teammate Top 5: Phillip Burt
13 Cliff Jew Kryki Sports/Audi
14 Michael Rodriquez funsport bikes cycling team Teammate Top 5: James Ruffin
15 Neil Michel Davis Bike Club Race Team
16 Greg Ampey Team City Sacramento Teammate Top 5: John Simmons
DNF Jeff Hamilton Old 40 Cycling
DNF Hugh Janney Victory Velo Racing
DNF Michael Poplewko Team Velo Wrench
DNF Mark Sneed Team Fremont/FFBC powered by Chipot
Finishers: Cat 4: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Willitts 3Ft - It's The Law
2 Stan Urban morgan stanley specialized
3 Bubba Melcher Reno Tahoe Audi
4 Dean Abt Team Oakland
5 George Miranda SunPower Racing
DNF Thomas Morris The Noral Hub
DNF Russell Clays ICCC
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isabella Brunner Spoke Folk Cyclery
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stella Sisneros Monticello Cycling
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kristin Wolfe SJBC
Finishers: Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ava Pritchett Ol Republic
2 Elisa Bourne DBC
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vanessa Cairns Metromint Cycling p/b The Freewheel
2 May Liu SJBC
3 Nitzel Hagan Metromint Cycling Teammate Win: Vanessa Cairns
4 Ashley Litts Team City Racing
5 Claudia Zinn pacific crush
6 Kelly Miller Rio Strada Racing
7 Nicole Slaton Metromint p/b Freewheel Teammate Win: Vanessa Cairns
8 Meisin Yan Dolce Vita Freewheel
9 Margaret Lonergan Dolce Vita Freewheel
10 Kelli Samuelson LA Sweat
11 Joie Franco Team Roaring Mouse
12 Fiona Winder VuMedi Cycling Team
13 Shelagh Fritz Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
14 Allie Bollella Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Vanessa Cairns
14 Kathryn Hicks Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Vanessa Cairns
15 Kristin Wolfe SJBC Teammate Top 5: May Liu
16 Rachelle Ortega Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Vanessa Cairns
17 Ann Stuart Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Vanessa Cairns
18 Erica Schwanke ZOCA p/b Halo Sports
19 Diana Cedeno Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Vanessa Cairns
20 Stephanie Buckner B4T9 Women's Racing Team
21 Gale Derosa Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Vanessa Cairns
22 Eva Olin Michael David Winery Race Team
23 Karen Hutchins US Military Cycling Team
DNF Madeline Finch Rio Strada Racing
Finishers: Cat 3: 24   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elisabeth Johnson Metromint Cycling p/b The Freewheel
2 Lauren Padilla UC Davis Race Team
3 Trinity Gleckler
4 Amber Pearson Rio Strade Racing
5 Emily Weiss Team Velo Wrench
6 Claudia Campazzo Team TIBCO II
7 Nancy Fairbanks Rio Strada Racing
8 Barbara Greening Metromint Racing p/b The Freewheel Teammate Win: Elisabeth Johnson
9 Stella Sisneros Monticello Cycling
10 Anelle Little Cal Cycling
11 Karen Munoz Rio Strada Racing
12 Megan Brinkmeyer Team City Racing
13 Lori Walsh Reed Animal Hospital
14 Liz Hendrix Davis Bike Club
15 Stephanie Mayberg Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Elisabeth Johnson
16 April Willoughby Metromint Cycling P/B The Freewheel Teammate Win: Elisabeth Johnson
17 Valerie Enriquez Team Monster Truck p/b Hub Bicycle
DNF Makenzie Delaughder Davis Bike Club Race Team
DNF Patricia Harden
DNF Crystal Harpstreit Dolce Vita/Freewheel
Finishers: Cat 4: 19   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
23 David Gardea UCSC Cycling
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mary Ellen ash Metromint
2 Olivia Dillon Visit Dellas
3 Mary Elizabeth maroon ACADEMY
4 Ivy Audrain LA Sweat
5 Marissa Axell Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Mary Ellen ash
6 Clarice Sayle Zoca Colnago p/b Halo Sports
7 Elise Hazlewood Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
8 Judith Wexler Folsom Bike
9 Bethany Allen Zoca Colnago
10 Diane Moug Folsom/Trek
11 Danielle Haulman Folsom Bike/ Trek
12 Rita Szeto Team Oakland Cycling
13 Jane Robertson Metromint cycling Teammate Win: Mary Ellen ash
14 May Liu SJBC
15 Jennifer Wong Mikes Bikes
16 Gale Derosa Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Mary Ellen ash
17 Amy Cameron Mike's Bikes p/b Equator Coffees
18 Joanna Bechtel Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Mary Ellen ash
19 Elizabeth Caldwell LA Sweat Teammate Top 5: Ivy Audrain
20 Meisin Yan Dolce Vita Freewheel
21 Allie Bollella Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Mary Ellen ash
22 Shelagh Fritz Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
23 Claudia Zinn pacific crush
DNF Margaret Lonergan Dolce Vita Freewheel
DNF Page Robertson Team TIBCO
DNF Erica Schwanke ZOCA p/b Halo Sports
DNF Fiona Winder VuMedi Cycling Team
DNF Kelli Samuelson LA Sweat Teammate Top 5: Ivy Audrain
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 6   Cat 3: 11   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rikke Preisler Metromint Cycling p/b The Freewheel
2 Charlotte Hart Zoca-Colnago p/p Novatec
3 Beverley Mcinnes Team City Racing
4 Laurie Furman Metromint Cycling Teammate Win: Rikke Preisler
5 Leila Cavanaugh Thirsty Bear Cycling
6 Yuko Soneoka Metromint Cycling p/b The Freewheel Teammate Win: Rikke Preisler
7 Michelle Nightengale Early Bird Women's Racing
8 Carla Cosentino ThirstyBear p/b Akamai
9 Kerry Stivaletti Metromint Teammate Win: Rikke Preisler
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2   Cat 3: 4