Log In
2018 RKO#1 - THE BUMP CIRCUIT RACE (WINTER) • Feb 4 2018
Clear, 65 degrees, wind 1 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Skinner
2 Morgan Gerlak The Olympic Club
3 Yatwah Mitchell
4 Scott Cohen Davis Bike Club Race Team
5 Sean Henderson SquadraSF p/b Terun
6 Erik Schiller
7 Naveen Molloy Olympic Club
8 Cameron Hawk Oak Valley Community Bank Elite Cyc
9 Emmett Smith SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Sean Henderson
10 Derek Stedman??? Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
11 Ingmar Jungnickel TMB Development p/b Equator Coffees
12 Travis Lee ThirstyBear Cycling
13 Jonatan Jatombliansky Dolce Vita Freewheel p/b SL2
14 Simon Tuttle GOOBYDUCK
15 Wesley Miyamura Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Scott Cohen
16 Justin Maxwell Violet Crown
17 Chester Gillmore Dolce Vita Freewheel p/b SL2
18 Alexander Cabatic
19 Aaron Mcdevitt SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Sean Henderson
20 John Franz Davis Bike Club Teammate Top 5: Scott Cohen
21 Madden Titus SunPower Racing
22 Christopher Elbo
23 Branton Curt
24 Mathias Jacquelin TMB Development p/b Equator Coffe
25 Dalton Ho SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Sean Henderson
26 Pete Carolan Olympic Club
27 Kieth Strong Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
28 Riley Marmesh LOW//Factory Racing
29 Christian Lam SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Sean Henderson
30 Justin Balderston TMB Development p/b Equator Coffees
31 Max Motschwiller Olympic Club
32 Christian Humpert TB143
33 Morgan Cole SunPower Racing
34 Kenneth Tsuda TB143
DNF Tyler Pearce Michael David Winery Cycling Team
DNF Jed Stremel Audi
DNF Matt Tufts Oak Valley Community Bank Elite Cyc
DNF Travis Mceuen TMB Development p/b Equator Coffe
DNF Joseph Booth
DNF Ryan Bibko
DNF Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
Finishers: Cat 2: 26   Cat 3: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Morgan Cole SunPower Racing
2 Nathan Davis
3 Alex Wang JAKROO
4 Stefan Hubrich Don Chapin Monterey Bay Racing Team
5 John Nie Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Saul Chaplin Tieni Duro Junior Cycling Team
7 Stuart Watson Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
8 Leo Fissel TMB Development p/b Equator Coffe
9 Morgan Gerlak The Olympic Club
10 Levi Jago Don Chapin Monterey Bay Racing Team Teammate Top 5: Stefan Hubrich
11 Matthew Perry SquadraSF p/b Terun
12 Brian Kellison Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: John Nie
13 Yuriy Platoshyn Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: John Nie
14 Alex Akins Don Chapin Monterey Bay Racing Team Teammate Top 5: Stefan Hubrich
15 Jonatan Jatombliansky Dolce Vita Freewheel p/b SL2
16 Tom Van pelt TMB Development p/b Equator Coffe
17 Madden Titus SunPower Racing Teammate Win: Morgan Cole
18 Ross Kelly Davis Bike Club
19 Dalton Ho SquadraSF p/b Terun
20 Pete Carolan Olympic Club
21 Glen Feller TMB Development p/b Equator Coffe
22 Mikal Davis TMB Development p/b Equator Coffees
23 Kyle Mccall A Bloc Racing
24 Alejandro De simone
25 Aaron Garcia Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
26 Adin Jose Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
27 Hernan Gatpandan Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: John Nie
DNF Vasileios Raptakis SunPower Racing Teammate Win: Morgan Cole
DNF Cameron Stewart Don Chapin Monterey Bay Racing Team Teammate Top 5: Stefan Hubrich
DNF Dallas Siok
DNF Devon Baummer CU Cycling-Boulder
DNF Javier Acosta JAKROO Teammate Top 5: Alex Wang
Finishers: Cat 3: 19   Cat 4: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron Stewart Don Chapin Monterey Bay Racing Team
2 Sean Davis TMB Development p/b Equator Coffees
3 Vasileios Raptakis SunPower Racing
4 Daniel Stark CBRE Racing
5 Saul Chaplin Tieni Duro Junior Cycling Team
6 Daniel Regua TMB Development p/b Equator Coffe
7 Rafael Garcia
8 Dante Lobue Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
9 Ian Fernihough SJBC
10 Chris Ahl TMB Development p/b Equator Coffees Teammate Top 5: Sean Davis
11 James Allen Davis Bike Club Race Team
12 Peter Coffman
13 Finn Thomsen Davis Bike Club Race Team
14 Stephan Hofmann SJBC
15 Derald Sue Team Oakland Cycling
16 Nayvin Chew Davis Bike Club Race Team
17 Matthew Perry SquadraSF p/b Terun
18 Stuart Collett
19 Eamonn Tucker
20 Brian Mancini
21 Brandon Barragan
22 Andrew Avedian
23 Kenneth Oei
24 Jack Mccarthy TMB Development p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Sean Davis
25 Joshua Young
26 Paul Chomsky
27 Dan Rugani CBRE Racing Teammate Top 5: Daniel Stark
28 Adrian luis ?
29 Hernan Gatpandan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
30 Bryan Clovis
31 John Nie Pen Velo Racing/Summit Bicycles
32 Tenzin Wangzor Pen Velo Racing/Summit Bicycles
33 Michael Rouse Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
34 Mark Chalico
35 Stefan K miller Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Saul Chaplin
36 Nolan Wong
37 Devon Baummer CU Cycling-Boulder
38 Benjamin Orven zamora SJBC
39 Myles Villahermosa Chico Corsa Cycling Club
40 Carlos Villarreal
42 Kurt Kuckein CBRE Racing Teammate Top 5: Daniel Stark
43 Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles
44 Jeff Swan SJBC
45 Michael Duffy
46 Griffin Nemitz Chico Corsa Cycling Team
47 Toby Bodden Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Top 5: Saul Chaplin
48 Tom Campeau
DNF Jon Marc peterson
DNF John Brose
Finishers: Cat 4: 49  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holger Steinmetzger TMB Development p/b Equator Coffees
2 Martin Michael Davis Bike Club Race Team
3 Joshua Wood
4 Steve Garza
5 Jose Miguel alpuerto Kovarus / Audi San Francisco Racing
6 Ryer Porter
7 Richard Jones SJBC
8 Nathan Martin
9 David Deltoro
10 Ted Ornduff San Jose Bicycle Club
11 Hoss Hayati SunPower Racing
12 Jack Curphey Team Swift
13 Thor Vue
14 Peter Jupp
15 Jisi Guo
16 Kimio Bazett
17 Curt Harrington
18 Anton Knepprath TMB Development p/b Equator Coffe Teammate Win: Holger Steinmetzger
19 Lukas Voesenek SquadraSF p/b Terun
20 Noah Brandt
23 Reed Porter
24 Robert Sare
26 John Paul keenan Team Oakland Cycling
27 Nathan Espiritu Contra Costa Cycling Club
28 Aodhan Dermot butler Stanford University
29 Michael Osorio
30 Joshua Manlopig Pen Velo Racing/Summit Bicycles
31 Pedro Clark
32 Kiha Lee
33 Dhruv Bhatt Tieni Duro Junior Cycling Team
34 Khalid Pal Tieni Duro Junior Cycling Team
35 Henry Killbourn Tieni Duro Junior Cycling Team
37 Kevin Kelley
DNF Greg Fong
DNF Lucas Johnston Tieni Duro Junior Cycling Team
38 Antonio Navarro
DNF Alvino Ponce Berkeley Bicycle Club (BBC)
39 Mark Lundin
40 Jonathan Mckaskey VSRT/Livermore Cyclery
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 36   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Thompson Terun Elite
2 Jason Saltzman UCI CT: Aevolo Cycling Inc.
3 Jeffrey Buscheck Davis Bike Club Race Team
4 Blaise Hamel Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
5 Chris Coble The Olympic Club
6 Adam Naguib TMB Development p/b Equator Coffe
7 Emile Goguely Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
8 Ben Marshall TMB Development p/b Equator Coffees
9 Jeff Linder Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
10 Christian Lam SquadraSF p/b Terun
11 Tyler Pearce Michael David Winery Cycling Team
12 Christopher Beall Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
13 Robert Terra
14 Chris Evans Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
15 Travis Keeney TMB Development p/b Equator Coffees
16 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
17 Jimmy Miller Team CCR Roofing
18 Naveen Molloy Olympic Club
19 Josue Acosta
20 Wesley Miyamura Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Jeffrey Buscheck
21 David Grundman Terun Elite Teammate Win: Justin Thompson
22 Zachary Isaacs
23 Theo Goguely TMB Development p/b Equator Coffe
24 Max Motschwiller Olympic Club
DNF Simon Tuttle GOOBYDUCK
DNF John Franz Davis Bike Club Teammate Top 5: Jeffrey Buscheck
DNF Chester Gillmore Dolce Vita Freewheel p/b SL2
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dennis Wall CoreTechs Cycling TwT
2 Chris Coble The Olympic Club
3 Dana Williams Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
4 Sam Benedict TMB Development p/b Equator Coffees
5 Travis Lee ThirstyBear Cycling
6 Travis Retzer Data Driven Athlete Racing
7 Jeromy Cottell Touchstone Racing
8 Robert Whittier Divine Electric Norcal
9 James Enright SquadraSF p/b Terun
10 Chris Evans Terun Elite
11 Keith Whitwell SquadraSF p/b Terun
12 Mark johnson Suffolk-sunpower racing CoreTechs Cycling TwT Teammate Win: Dennis Wall
13 Michael Holt Funsport Bikes Cycling Team
14 Jimmy Miller Team CCR Roofing
15 David Grundman Terun Elite
16 Jeffery Edwards Ciclistas del Valle
17 Chris Courtney Oak Valley Community Bank Elite Cyc
18 Matthew Sloan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Dana Williams
19 Pablo Espinosa SquadraSF p/b Terun
20 Samuel Worthington Divine Electric Norcal
21 Nathanael Dunn Data Driven Athlete Racing
22 Theo Goguely TMB Development p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Sam Benedict
23 Mark Fleishman Divine Electric Norcal
24 Craig Roemer
25 Joseph Booth
26 Sean Melchionda Divine Electric Norcal
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 16   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Conley Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
2 Simon Hill Portland Bicycle Studio
3 Andrew Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
4 Aaron Casados Form & Data
5 Nick Eslinger
6 Matthew Accarrino
7 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
8 Joseph Sullivan SJBC
9 Richard Gonsalves Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
10 Richard Gabel Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
11 Mark Tucker Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
12 Deniz Warraich A Bloc Racing
13 Sean Martin
14 Shane Kinney Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
15 Cameron Mclaughlin SquadraSF p/b Terun
16 Lenard Lesser Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Andrew Chew
17 Gregory Kennedy Berkeley Bicycle Club (BBC)
18 Samuel Paik ChristianCycling-Hammer Nutrition
19 Steve D'alencon??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Andrew Chew
20 Luis Jevons SquadraSF p/b Terun
21 Alon Golan
22 Jorge Vargas Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
DNF Jonathan Roach
DNF Keith Whitwell SquadraSF p/b Terun
Finishers: Cat 3: 16   Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephan Hofmann SJBC
2 Derald Sue Team Oakland Cycling
3 Robert Wotring
4 Stian Maurstad SquadraSF p/b Terun
5 Winston Asprec CBRE Racing
6 Jon Meals Team Oakland Cycling
7 Samuel Paik ChristianCycling-Hammer Nutrition
8 Anthony Velebil SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Stian Maurstad
9 Shai Traister
10 David Nicholas Fulton Racing
11 Andrew Horvai Pen Velo Racing/Summit Bicycles
12 Shea Nolan
13 Rozel Tupaz CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
14 Michael Jones Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
15 Joe Narciso CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
16 Marc Dube Eden Bicycles Racing Team
17 David Voris
18 Darren Yap Pen Velo Racing/Summit Bicycles
19 Tom Campeau
20 Michael Clarke Pen Velo Racing/Summit Bicycles
21 Jim Perreira The Fast Forward
22 Jason Mongue SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Stian Maurstad
23 James Cho Clean Power Cycling pb TESLA
24 Raz Alon
25 Jeff Qualle Bell Real Estate Cycling
26 Anthony Low CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
27 Andrew Hughes
28 Jonathan Orban
29 ? Sherry
30 Antonio Corgas Pen Velo Racing/Summit Bicycles
31 Mark Stevens
32 Terry Nilsen Pen Velo Racing/Summit Bicycles
33 Gary Thomas
34 Brian Martinez CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
35 Jose Plascencia www.orangepedalcycling.com
36 Nathaniel Sears
37 Albert Lehman Orange Pedal Cycling
38 David Roberts CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
39 Victor Demitrios Reno Wheelmen
40 Garrett Lew Kovarus / Audi San Francisco Racing
41 Matthew Pyke SJBC Teammate Win: Stephan Hofmann
42 Tamer Sakr
43 John Fors SJBC Teammate Win: Stephan Hofmann
44 Alvin Carpenter Davis Bike Club Race Team
45 Erick Le
46 Kevict Yen
47 Adrian Guevara CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
Finishers: Cat 4: 26   Cat 5: 18   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Calender R4R-Make A Wish
2 Hayden Mackay R4R-Make A Wish Teammate Win: Ken Calender
3 David Avila SAFEWAY Cycling
4 Chris Ott Peet's Coffee Racing
5 Hussein Saffouri KaiVelo Racing
6 Bill Laddish KaiVelo Racing
7 Rick Lawton R4R-Make A Wish Teammate Win: Ken Calender
8 Roger Martin R4R-Make A Wish Teammate Win: Ken Calender
9 Shawn ^daly ThirstyBear Cycling
10 Benjamin Cota Funsport Bikes Cycling Team
11 Mark johnson Suffolk-sunpower racing CoreTechs Cycling TwT
12 Chad Rosser SJBC
13 Ronnie Kier Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
14 Peter Nicholson
15 Gary Paden Funsport Bikes Cycling Team
16 Dennis Hopp SJBC
17 Robb Herrick Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
18 Dan Tedford ThirstyBear Cycling
19 Duane Coughlan ThirstyBear Cycling
20 Pablo Espinosa SquadraSF p/b Terun
21 Eric Saltzman R4R-Make A Wish Teammate Win: Ken Calender
22 Philip Taupier 360 Racing
23 Jason Cruser R4R-Make A Wish Teammate Win: Ken Calender
DNF Craig Roemer
DNF Samuel Worthington Divine Electric Norcal
DNF Patrick O'rourke Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
DNF Sean Melchionda Divine Electric Norcal
DNF Nick Steel Serious Cycling
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 17   Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Steel Serious Cycling
2 Lanier Benkard Pen Velo Racing/Summit Bicycles
3 Aaron Long ThirstyBear Cycling
4 Jordan Gudebski C510
5 Cameron Walker Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
6 Sean Beck Bell Real Estate Cycling
7 Shon Grabbe CoreTechs Cycling TwT
8 Adam Vandewater C510 Teammate Top 5: Jordan Gudebski
9 Cameron Mclaughlin SquadraSF p/b Terun
10 Jeff Dale Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
11 David Campbell Divine Electric Norcal
12 Kevin Mchugh
13 Joseph Butler Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Lanier Benkard
14 Jon Meals Team Oakland Cycling
15 Alon Golan
16 Donald Lee
17 James Ruffin Clean Power Cycling pb TESLA
18 Selim Elhadj VSRT/Livermore Cyclery
19 Patrick O'rourke Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
20 John Lem Kovarus / Audi San Francisco Racing
21 David Porter Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Lanier Benkard
22 Robert Easley Clean Power Cycling pb TESLA
23 John Riggs
24 Long Nguyen CBRE Racing
25 Kurt Schmal Rio Strada Racing
26 Jarno Rajahalme Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Lanier Benkard
27 Neil Leary CBRE Racing
28 Steve D'alencon??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Lanier Benkard
29 Craig Auzenne CBRE Racing
30 Minh Nguyen Kovarus / Audi San Francisco Racing
31 Luis Jevons SquadraSF p/b Terun
32 Adamvanminh Martin
33 Robb Herrick Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
34 Scott Sommerfeld Bell Real Estate Cycling
35 Alex Mcmanigill CoreTechs Cycling TwT
36 Paul Randall
37 Jonathan Orban
38 Manny Canson Orange Pedal
39 Loree Mckinney Off The Front
40 Juan Ortiz
DNF Mark Bachman Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Shane Kinney Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
DNF David Nicholas Fulton Racing
DNF Joseph Sullivan SJBC
Finishers: Cat 3: 30   Cat 4: 13   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joseph Foster ThirstyBear Cycling
2 Tim Davis
3 Matthew Trethric Team Hammer Nutrition
4 Lawrence Nolan CAL-NAT'S Racing
5 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Stanley Terusaki CAL-NAT'S Racing
7 Rex Moar CBRE Racing
8 Mike Nissen ChristianCycling
9 Darryl Smith R4R-Make A Wish
10 Harold Reimer SunPower Racing
11 Chris Courtney Oak Valley Community Bank Elite Cyc
DNF Scott Hollander Off The Front
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Dalton
2 Michael Vella SunPower Racing
3 Robert Wotring
4 Scott Lemke Eden Bicycles Racing Club
5 Jim Forester Divine Electric Norcal
6 Mark Carson CBRE Racing
7 Robert Napieralski Body Concepts
8 Jeffrey Miller CBRE Racing
9 Ken Shimojima SunPower Racing Teammate Top 5: Michael Vella
10 Ken Shiokari CA Technologies Racing
11 Jim Sullivan Clean Power Cycling pb TESLA
12 Troy Hanesand CBRE Racing
13 Scott La perle CBRE Racing
14 Gary Grim CBRE Racing
15 Pete Schoenenberger Funsport Bikes Cycling Team
16 Mark Koenig Pen Velo Racing/Summit Bicycles
17 Kevin Farrauto SJBC
18 Craig Stewart
19 Mark Horton
20 Raul De anda
21 Anthony Parenti Orange Pedal Cycling
22 Russ Erickson CBRE Racing
23 Geoff Landon Kovarus / Audi San Francisco Racing
24 Tony Watts AUDI RENO- TAHOE CYCLING
DNF Michael Wilkins Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Steven Grusis Off The Front
Finishers: Cat 3: 12   Cat 4: 13   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Serenity Marshall JLVelo Cycling Team
2 Trish Pablo
3 Jessica Parteno JLVelo Cycling Team Teammate Win: Serenity Marshall
Finishers: Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Teresa Datar Kovarus / Audi San Francisco Racing
2 Kate Carlisle SJBC
3 Elisabeth Huff
4 Rachel Baarda Davis Bike Club Race Team
5 Laura Moser JLVelo Cycling Team
6 Lynn Hunter Breakaway Women's Racing
7 Fnu Novita Breakaway Women's Racing
8 Lilli Safley Bell Real Estate Cycling
9 Amanda Barker
10 Colleen Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
11 Amalia Del rosario SJBC Teammate Top 5: Kate Carlisle
12 Carly Bothe SheSpoke Racing
13 Tahra Makinson sanders SheSpoke Racing
14 Moira Colquhoun Breakaway Women's Racing
15 Bunmi Ajose SheSpoke Racing
DNF Anne Gorby Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hanna Muegge
2 Melanie *wong
3 Casey Myers Chico Cycling Team
4 Pamela Levine RAZZLE DAZZLE
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Wong ThirstyBear Cycling
2 Shelagh Fritz ThirstyBear Cycling Teammate Win: Jennifer Wong
3 Leila Cavanaugh ThirstyBear Cycling Teammate Win: Jennifer Wong
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yvonne Walbroehl Pen Velo Racing/Summit Bicycles
2 Narda Roushdi
Finishers: Cat 3: 2