Log In
Hunter-Greene Summer Classic - NYS RR Championships • Jun 28 2014
Clear, 78 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Victor Gras CRCA
2 Matthew Fagen Triangle Cyclists
3 Pj Bottoms
4 Gabriel Sturges Idiomatic Language Services
5 Nathaniel Molinari
6 Pedro Espinosa
7 Greg Hruby Century Road Club Assoc
8 Gavin Oag Team Montclair Bikery
9 Shawn Jackson Teambikeway.com
10 James Keyzer Thoroughbred Triathlon Coaching
11 Michael Hangac Bike Brothers
13 Martin Skotnicki CRCA Teammate Win: Victor Gras
14 Evan Twarog Elm City Velo
15 Dovid Fein
16 William Launder
17 Colden Kimber Favata's TRT Bicycles
DNF David Parrillo jr. Cycle-Smart
18 Michael Hiscox CNYC central new york cycling
DNF Jeremy Saksik
19 Joseph Van drunen
DNF Christopher Zazzaro Rocky Point Cycle
DNF Jonas Gustafsson
DNF Nick Burton CRCA/Lucarelli&Castaldi
DNF Christopher Chromczak
DNF James Detrolio Hilltop Bicycles
Finishers: Cat 5: 20   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ramunas Katkus Monclair bikery
2 John Cullinan Bicycle Depot
3 Christopher Dudko CMS Cycle Racing
4 Tai Sutliff
5 Carlos Rosso CRCA/Breakaway Courier-NSX-Carve Sy
6 Rob Walsh Cycling Concepts Racing Team
7 Marek Schnee Down Cycles
8 John Vail Velo 5
9 Brendan Cyr Kissena
10 Charles Santarpia Zanes Cycles Racing Team
11 Nick Pratt Team Velo 5
12 Ross Stephens
DNF Lucas Snell HillTop Bicycles
13 Derek Lewis
DNF Pat Walter Rocky Point Cycle
DNF Justin Frankel
DNF Harlen Smith W&D Racing / NYC Velo
Finishers: Cat 5: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Max saenger Windham Mountain Oufitters
2 Scott Somers Team 2 Cycling
3 Nicholas Marshall
4 Neil Isola MBCR - Mineola Bike Club Racing
5 Sebastian Moll Zito e Pedale
6 Peter Manning
7 Peter Sisti
8 Thomas Gordon Capital Bicycle Racing Club
9 Bob Hooper Capital Bicycle Racing Club
10 Tom Simmons NEBC
11 Claudio Torres
12 Tom Rogers Elm City Velo p/b Andy's Cycle
13 Kevin Kretzschmar Tomhannock Bicycle/FPI Mechanical
14 William Lesoravage C3 Racing
15 Doron Lipshitz
16 Richard Dennison Rogue Team
17 Harold Lee
18 Patrick Sheeley Favata's TRT Bicycles
19 Jimmy Schmalenberger
20 Jason Colety Velo5
21 Erling Hoie MapSo
22 Phil Neisser Team Wear on Earth
23 Steve Catania Team Danica
24 Patrick Rochford Hewlett Packard
DNF Bill Nicholas
DNF Stephen Mcgrath Century Road Club Assoc
DNF Peter Sharp CBRC
DNF Don Schatz High Gear Cyclery/Trek/Watchung Whe
DNF Richard Gladstone 3D Racing Team
DNF Aaron Gilbert
DNF David Leven Parsons SCE
DNF Peter Kiernan C3 Racing
Finishers: Cat 5: 28   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eliot Pitney Downeast Racing 4:41:28
Off The Front
2 Johan Gibcus Grinta Cycling Team p/b Erba Cycles 4:41:49
1
3 Sammy Moseley CRCA/Foundation
2
4 Unknown Rider
3
5 Brian Fuller JAM Fund / NCC
4
6 Anthony Clark JAM Fund / NCC
5
7 William Cooper QCW Cycling p.b. Breakawaybikes.com
6
8 Fred Thomas Downeast Racing
7
Teammate Win: Eliot Pitney
9 Kyle Murphy CRCA/Foundation
8
Teammate Top 5: Sammy Moseley
10 Jesse Walker CRCA/e2Value
9
11 Bill Ash QCW Cycling p.b. breakawaybikes.com
10
12 Andrew Seitz Kelly Benefit Strategies Elite
11
13 Evan Murphy CRCA/Foundation
12
Teammate Top 5: Sammy Moseley
14 Bryan Teter Fit Werx
13
15 ? Max Rensselaer
14
16 Alec Hoover Table Rock Tours
15
17 Alex Carmona Grinta Cycling Team p/b Erba Cycles
16
Teammate Top 5: Johan Gibcus
18 James Thompson Hive Lifespan Center
17
19 Thomas Goetz
18
20 Daniel Chabanov CRCA/Foundation
19
Teammate Top 5: Sammy Moseley
21 Stefano Zanotti Createx Colors - Benidorm Bikes
20
22 Dan Vaillancourt Downeast Racing
21
Teammate Win: Eliot Pitney
23 Erik Post CRCA/BH Comedy Central
22
24 Matt Moon Downeast racing
23
Teammate Win: Eliot Pitney
25 Troy Barry Downeast Racing
24
Teammate Win: Eliot Pitney
DNF Andy Officer Black Tie Sports / Spine
24
DNF Chris Strumolo CRCA / e2Value
DNF Christian Favata TRT BICYCLES
DNF Christopher King Black Tie Sports / Spine
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 16   Cat 3: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jan Kolar CRCA/Lupus Racing Team 3:06:11
Off The Front
2 Erin Korff CRCA/AXIS 3:04:52
1
3 Josh Davison QCW Cycling p.b. Breakawaybikes.com
2
4 Chris Crowell Stage 1 / fusionTHINK
3
5 Andreas Runggatscher FinKraft Cycling Team
4
6 Lawrence Uhrlass CRCA/Brands Cycle/Roslyn Porsche
5
7 Cory Kuhns Team Towpath/GVCC
6
8 Mark Miller Favata's TrT Bicycles
7
9 David Freifelder Westwood Velo
8
10 David Bertram Paceline Sports
9
11 Mark Siega CRCA/Houlihan Lokey
10
12 Charlie Rey Team Toga/Gotham cycle
11
13 Massimiliano Accaputo Horst Engineering Cycling Team
12
14 Stephen Jamison CRCA/Lupus Racing Team
13
Teammate Win: Jan Kolar
15 Jose Gallo Strictly Bicycles
14
16 Lorenzo Grippo Black Tie Sports / Spine
15
17 Chris Loehner CRCA/Brands Cycle/Roslyn Porsche
16
18 Alan Potter Blue Hills Cycling Club
17
19 Paul Nyberg Horst Engineering Cycling Team
18
22 Jon Orcutt CRCA/Axis
21
Teammate Top 5: Erin Korff
24 Paul Carbonara Century Road Club /Axis
23
DNF Kuria Njenga CRCA/Houlihan Lokey
24
DNF James Read Jimenez Velo Sport
26 Jan Micko CRCA/BrandsCycles/RoslynPorsche
28 Alain Major GTH Sport
30 Chris Mooney Liberty Cycle
103 Radames Parissi ZENBERRYMIX.COM
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 12   Cat 3: 12   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brendan Sullivan CRCA/Lupus Racing Team
2 Robert Lyons FinKraft Cycling Team
3 Mark Alden CRCA/Blue Ribbon-Pennell Venture Pa
4 Tim Ward CMS Cycle Racing
5 A. zane Wenzel Horst Engineering Cycling Team
6 Haluk Sarci Deno's Wonder Wheel
7 Patrick Cunningham Horst Engineering Cycling Team Teammate Top 5: A. zane Wenzel
8 John Landino DRV/RCS/DRISCOLL
9 William Wisse DRV/RCS/DRISCOLL
10 Keith Hala FinKraft Cycling Team Teammate Top 5: Robert Lyons
11 Paul Mcdonnell Capital Bicycle Racing Club
12 Andrew Schmidt Westwood Velo
13 Joe Straub Signature Cycles/Rockstar Games
14 Thomas Cipolla CRCA/Brands Cycle/Roslyn Porsche
15 Robert Lattanzi CRCA/Lupus Racing Team Teammate Win: Brendan Sullivan
16 Guy Poirier bethel cycle
17 John Schwartz Bicycle Depot
18 Ed Wolf Sherpa
19 George Schroeder CRCA/Brands Cycle/Roslyn Porsche
20 Angel Martinez DRV/RCS/DRISCOLL
21 Marc Cesare Deno's Wonder Wheel
23 Gregory Lee CRCA/Brands Cycle/Roslyn Porsche
25 Igor Rudalev CRCA /Lupus racing Team Teammate Win: Brendan Sullivan
27 David Hussey Cycles 54 / Five Four Sports
DNF Herb Jimenez FinKraft Cycling Team Teammate Top 5: Robert Lyons
DNF Ben Hughes CRCA/BH Comedy Central
29 Tim Borsetti Cycles 54
DNF James Mcdonald Sherpa
DNF Andre Paquette Sports GTH
DNF Joseph Orgera triangle cyclists
31 Lorenzo Brown unattached
DNF Cliff Summers CCC/Keltic Const/Zanes Cycles
150 Peter O'hagan Foundation
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 12   Cat 3: 15   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Young BOLD Racing / enduranceWERX 3:11:36
1
2 Thomas Conti CRCATBWALMT Cycling
2
3 Jacek Boral Incycle-predator components elite t
3
4 John Ford Verge Sport
4
5 Myles Lund Philadelphia Ciclismo
5
6 Lawrence Heller Central New York Cycling
6
7 Daniel Patterson CRCA/VELORIGIN Performance
7
8 Erik Markewich Farm Team Elite
8
10 Adam Naguib Kissena Cycling Club
10
11 Brian Milligan CRCA / FGX Racing
11
12 Alyosha Smolarski CRCA/W&D Racing/NYC VELO
12
13 Jonathan Bocina liberty Cycle
13
14 James Jennings Paceline Sports
14
15 Paul Byron Farm Team Elite
15
16 Sean Roach Iron Bridge/Tarmac Cycling
16
17 Eric Diamond Integrated Sports Medicine p/b Brow
17
18 Daniel Lehmann Colavita Racing
18
19 Aaron Essner Sonic Boom Racing
19
20 Eric Sutherland CRCA/CycleLifeUSA GF Capital
20
21 Chris Chapman CRCA Breakaway
21
22 Paskal Lamour Century Road Club Assoc
22
23 Ethan Pond CRCA/CyclelifeUSA/GF Capital
23
24 Michael Staropoli Sherpa Elite Cycling
24
25 Chris Gurr CRCA/e2Value
25
26 Brian Norling METRA/ Cycles 54 Cycling Team
26
27 Neal Coughlin Rancourt & Co/Rainbow Bicycles
27
28 Jd Gauthier Triangle - Brickwell cycling
28
29 Benjamin Patton Central New York Cycling
29
30 Armand Wilhelm CRCA/WYLD STALLYNS
30
31 Daniel Lammon CRCA/WYLD STALLYNS
31
32 Christopher Deluco Black Tie Sports / Spine
32
DNF Edmund Liang CRCA/KruisCX p/b Repucom
33
33 Matthew Rettig Pawling Cycle & Sport
33
34 George Romonoyske EECT/Green Arm Bandits
DNF Andrew Logiudice skylands sussex bike
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 31   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Fred David CRCA/e2Value 3:15:30
1
2 William Goodness Park Ave Bike Shop
2
3 Justin Neuman Neumania
3
4 Vincent Lore Bethel Cycle
4
5 Tim Wern
5
6 Ryan Fisher The 5th Floor NYC
6
7 Mike Hyman Unattached
7
8 Christopher Schwenker EECT/Green Arm Bandits
8
9 Dominick Maietta Team Bicycle Doctor
9
9 Unknown Rider
9
10 Mark Mcpherson CRCA/BOLD Racing/enduranceWERX
10
11 Brian Flynn Down Cycles
11
12 Dean Zeffer Lehigh University
12
13 Dennis Rutherford Rockstar / Signature Cycles
13
14 Leonard Friedman Lucarelli & Castaldi
14
15 James Stafford The Bicycle Depot New Paltz
15
16 Adam Duarte Black Tie Sports / Spine
16
17 Richard Shin CRCA
17
18 Jeff Krywanczyk Capital Bicycle Racing Club
18
19 Lucas Van drunen
19
20 Jeb Fowler Linen/ BCA
20
21 Christian Whitney Cannibal Velo Club
21
22 Jim Nicholson Team 2 Cycling
22
23 Hank Greenberg CRCA/WyldStallynsRacing
23
24 Matthew Jiang CRCA/Lucarelli&Castaldi
24
25 Thomas Coleman Northhampton Cycling Club
25
26 Jason Hammond Equipe Vitesse
26
27 Oleg Bekkerman
27
28 Lyle Schultz CBRC
28
29 Angelo Calilap The 5th Floor NYC
29
30 James Dao CRCA/Breakaway Courier-NSX-Carve Sy
30
31 Humberto Gamarra Rockstar Games/Signature Cycles
31
32 Jeffrey White Kissena Cycling Club
32
33 Chance Wilk Capital Bicycle Racing Club
33
34 Percy Zahl EECT/Green Arm Bandits
34
35 Jonathan Favata TRT Bicycles p/b Stans No Tubes
35
36 Michael Grome Yale University
36
37 Zachary Flynn Bethel Cycle
37
Teammate Top 5: Vincent Lore
38 Kusmanto Beham Giacobean coffee
38
39 Larry Chapman Bicycle Depot
39
40 John D'agostino CRCA/Lucarelli & Castaldi
40
41 Chris Peck CRCA / e2Value
41
Teammate Win: Fred David
43 Miguel Estrada CIS: First Team
43
44 William Carroll CRCA / E2Value
44
Teammate Win: Fred David
45 Richard Soffar CIS First Team - Century
45
46 Leo Chiou Triangle Cyclists
46
47 Bryan Grygus SCC/HRRT
47
48 Russell Bogin CRCA/Eumaeus Asset Mgt p/b Llewelly
48
49 Tj Oconnor CBRC
49
50 Jonathan Green Hastings Velo
50
51 Daniel Clark CRCA/Overstock.com
51
52 Nat Shaver
52
53 Paul O'donnell CRCA/Dave Jordan Racing
53
54 Philip Lavoie C3 Racing
54
55 Garrett Lynch Signature Cycles/Rockstar Games
55
56 Alexis Kraft Rockstar Games / Signature Cycles
56
57 Oliver Carbonell CRCA/Dave Jordan Racing
57
58 Craig Thaler Iron Bridge / Tarmac Cycling
58
59 Erik Ogren CRCA/WYLD STALLYNS
59
60 Daniel Matheson Robin Hood Endurance
60
61 Jason Eicholtz Philadelphia Ciclismo
61
62 Silas Clark Team HB Hilltop
62
63 Grant Aidner CRCA/Lucarelli&Castaldi
63
DNF Virendra Gauthier triangle cyclist/brickwell
64
DNF Kenley Gonzalez Bethel Cycle Sport Club Teammate Top 5: Vincent Lore
65 J Rorech Brooklyn Velo Force
DNF Mark Inaba Kissena Cycling Club
DNF Greg Benning CRCA/Jr Development
DNF Labinot Berlajolli Rapha Condor
DNF Andrew Bonsall CRCA/Lucarelli & Castaldi
DNF Dmitry Usvetov
DNF Steven Van der zwan CRCA / FGX Racing
DNF Matt Wardle CRCA/WYLD STALLYNS
DNF Kevin Kennedy CRCA/VELORIGIN Performance
DNF Kristian Saether EECT/GREEN ARM BANDITS
DNF Matthew Upton CRCATBWALMT Cycling
DNF Joshua Williams Once Again Nut Butter Multi Sport R
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 70   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tom Knight Central New York Cycling 46:07:00
2 Tyler Bertram Paceline 46:07:00
3 Chad Catania Team Danica 46:08:00
4 Luke Tanner CBRC 51:41:00
5 Andrew Deierlein Grey Ghost Cycling Club 52:41:00
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Michael mccann Crca junior Development 2:02:25
1
2 Abe Latorre CRCA Junior Development
2
Teammate Win: John Michael mccann
3 Ellison Andrew Stan's no tube/ Corning
3
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wyatt Drake FARM TEAM CYCLING 2:02:30
1
2 Justin Strauss CRCA Junior Development
2
3 Kaan Sarci CRCA/jr Development
3
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Levi Drake Farm Team Cycling 31:12:00
2 Lorian Waterbury 34:12:00
3 Corby Guba Tioga Velo Club 34:18:00
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jay Trojan Arc-En-Ciel Racing Team 3:19:33
1
2 Hank Pfeifle
2
3 Doug O'Neill Deno's Wonder Wheel
3
4 Dzmitry Buben CCB Racing
4
5 Robert Meikle
5
6 Richard Kazimir Century Road Club of America
6
7 Denis Finnin James Vincent Bicycles/JV Racing
7
8 Unknown Rider
8
9 Ken Coleman BCA/Linen
9
10 Scott Klion Deno's Wonder Wheel
10
Teammate Top 5: Doug O'Neill
11 Greg Campi 3D Racing Team/Tom's Atlantic Cycle
11
12 Charles Rhoades RUUD Racing/Tioga Velo Club
12
13 Dominick Audi HRRT
13
14 Kevin Williams
14
15 William Cantler Deno's Wonder Wheel
15
Teammate Top 5: Doug O'Neill
16 Kenneth Hochman Deno's Wonder Wheel Cycling
16
Teammate Top 5: Doug O'Neill
17 Dwight Johnson Laurel Bicycle Club
17
18 Joseph Brennan Century Road Club of America
18
19 Thomas Allessio bca
19
20 Greg Wuest
20
21 Leonard Van drunen Team OAM NOW p/b/ Athletic Mentors
21
22 Christopher Walsh Team Town Cycle
22
23 Vince Moran ZENBERRYMIX.COM
23
24 Earl Perretti team bikery
24
25 Reed Rubey CRCA
25
26 Christopher Byrne
26
DNF Michael Karr Team ProPower Coaching
26
DNF Douglas Morrow Team Towpath/Genesee Valley Cycling
DNF Cleofus Price GS Gotham/Toga
DNF William Brunner Colavita Racing DNF
DNF Mark Durso Team Edge
DNF David Bailey Iron Bridge / Tarmac
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 13   Cat 4: 15   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Mccarthy PITTSFORD PAINTING CYCLING
2 Ronnie Poplar
3 Allan Bates BCA/TOSK
4 Dan Griffin Northeast Masters Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Susan Moore Action Bikes & Outdoor
2 Erica Adelberg CRCA/Radical Media
3 Sharon Connolly EECT/LiveLoveVelo
4 Karen Schwartz EECT/LiveLoveVelo
5 Mimi Simmons NEBC p/b Cycle Loft
6 Jennifer Corby Mission in Motion Cycling- Tioga Ve
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann marie Miller CRCA/Eumaeus Asset Management-Fuori
2 Jennifer Lacker
3 Lynn Cochrane Cycling Concepts Racing Team
DNF Karla Eisch Tioga Velo Club/Mission In Motion
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christine Schryver Full Moon Vista
2 Cecilia Davis-hayes CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW
3 Lauren Dagostino MidAtlantic Colavita Womens Team
4 Stefanie Sydlik pedalpowertraining.com
5 Yvette Labombard Full Moon Vista Teammate Win: Christine Schryver
6 Fabienne Gerard Team CRCA / e2Value Racing
7 Kerrin Mosher Farm Team Elite Women's Cycling
9 Brittlee Bowman CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW Teammate Top 5: Cecilia Davis-hayes
DNF Rosanne Van dorn Farm Team Elite Women's Cycling
DNF Andrea Archer CRCA/Houlihan Lokey
10 Jenny Ives Farm Team Elite Women's Cycling Tea
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 4   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Megan Cea Team Danbury Audi
2 Sara Yancovitz CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW
3 Maria Rosenfeld CRCA/Dave Jordan Racing
4 Anastasia Yanchilina CRCA/Houlihan-Lokey
5 Beth Saman Team ERRACE p/b DSO Manufacturing
6 Oksana Miller CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW
7 Erica Tricarico CRCA: Stan's NoTubes p/b enduranceW Teammate Top 5: Sara Yancovitz
8 Kathryn Murtagh CRCA/Radical Media
Finishers: Cat 3: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hannah Todd Pink Rhino Racing
2 Jennifer Poirier CRCA/Houlihan Lokey
3 Anna Janas CRCA/Kruis CX p/b Repucom
4 Briana Denney CRCA/Dave Jordan Racing
5 Rachel Gideon Frazier Cycling
6 Ceren Bingol CRCA/Rockstar Games/Signature Cycle
7 Victoria Gochenour CRCA/Radical Media
8 Erica Berthou CRCA/Radical Media
9 Mim Gilbert CRCA/Dave Jordan Racing Teammate Top 5: Briana Denney
10 Emily Chan CRCA/KruisCX p/b Repucom Teammate Top 5: Anna Janas
11 Madeleine Pascolini campbell Columbia University-NYC
DNF Tiffany Schwartz Origin
12 Kyra Wolfe
DNF Rosalind Patterson Team Vulpes
Finishers: Cat 4: 13   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danae Waterbury 31:00:00
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeline Smith Team Wear on Earth 56:37:00
1
Finishers: Cat 4: 1