Log In
Land Park Criterium • Mar 11 2017
Clear, 68 degrees, wind 2 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Lamperti Team Swift
2 John Franz LOW// Factory Racing
3 Gianni Lamperti Team Swift Teammate Win: Luke Lamperti
4 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
5 Erik Schiller
6 Emmett Smith Pen Velo Racing/Summit Bicycles
7 Zane Jensen Main Street Elite p/b Main Street B
8 Nicholas Caster Data Driven Athlete Racing
9 Matthew Dizon
10 Danny Mossman Folsom Bike
11 Samuel Guzman
12 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team
13 Jake Yackle
14 Joshua Mcdonald C360R Cycling Team
15 Stelios Mcdonald JAKROO presented by Chrome Industri
16 Matthew Accarrino
17 Justin Balderston Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
18 Taylor Schwartz Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
19 Cameron Walker Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
20 Jeff Scott Data Driven Athlete Racing
21 Nick Keane
22 Matthew Axford Rio Strada Racing
23 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Team
24 Austin Guyette Blue Hills Cycling Club
25 Grover Rozek Reliable/Taco Bell Racing p/b Kinet
26 Jason A. smith Data Driven Athlete Racing
27 Isaiah Chass Team Swift Teammate Win: Luke Lamperti
28 Jason Allen Rio Strada Racing
29 Glen Feller
30 Aaron Marchand Folsom Bike/Trek
31 Nathaniel Futterman Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
32 Joshua Tipton
33 Jose Cuevas Orange Pedal
34 Christopher Pimentel Fulton Racing
35 Stephen Lenz Chico Cycling Team
36 Ashton Lyle SquadraSF p/b Terun
37 Tomas Mundarain Cycles Veloce/ Team Simple Green/Ca
DNF Scott Kingston Folsom Bike/Trek
DNF Alexander Winter JAKROO presented by Chrome Industri
DNF Cedrick Gousse
Finishers: Cat 3: 39   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Tanaka AUDI RENO-TAHOE
2 Gustavo Tagliari Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
3 Aaron Gouw Davis Bike Club Race Team
4 Javier Acosta JAKROO presented by Chrome Industri
5 Cameron Hawk Limitless Cycling
6 Isaiah Oliver Limitless Cycling
7 Matthew Santillan CBRE Racing
8 Joe Kruegel ol'Republic/SERT
9 Daniel Regua
10 Peter Feng Dolce Vita Freewheel p/b SL2
11 Adolph Estrada
12 Creighton Gruber Team Swift
13 James Grady Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Gustavo Tagliari
14 Ryan Chepernich Fulton Racing
15 Orion Pohl Tieni Duro Junior Cycling Team
16 Alexander Lopez Rio Strada Racing
17 Cj Mooneyham Form+Data p/b Mercedes Benz of Mode
18 Kieth Strong Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
19 Adam Stansbury Folsom Bike
20 Daniel Karpelevitch Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
21 Evan Opsal Opsal Sport Racing
22 David Brookes Chico Cycling Team
23 Brian Faulconer Rio Strada Racing
24 Jacob Lin Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Aaron Gouw
25 Daniel Hii SJBC
26 Michael Duffy
27 Brian Townsend Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Gustavo Tagliari
28 Brian Roehrich Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Aaron Gouw
29 Ian Dickson Tieni Duro Junior Cycling Team
30 Jeremiah Backman Team City Racing
31 Benjamin Alto Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Aaron Gouw
32 James Longway Chico Cycling Team
33 Nathan Kostiv Sierra Nevada/Reliable Racing
34 Matthew Johnson Dolce Vita Freewheel p/b SL2
35 Nye Yackle
36 Bernhard Nickel
37 Manny Canson Orange Pedal
38 Eric Nelson JAKROO presented by Chrome Industri Teammate Top 5: Javier Acosta
39 Spencer Fields Placerville Bike Shop Racing
40 Ryan Carr Audi Reno/Tahoe Teammate Win: Kevin Tanaka
41 Tim Bright AUDI RENO-TAHOE Teammate Win: Kevin Tanaka
42 Nia Ransom
43 Alvin Carpenter Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Aaron Gouw
44 Jordan Miller Sierra Nevada/Reliable Racing
45 Davin Abrahamian Chico Cycling Team
46 Kenneth Oei Tieni Duro Junior Cycling Team
47 Mark Sneed Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
48 Kraig Clark
49 Samuel Price Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Aaron Gouw
50 Eric Schlange
51 Santiago Campos Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Gustavo Tagliari
DNF Rob Voigt City Cycle Racing
DNF Nicholas Seaton Sierra Nevada/Reliable Racing
DNF Scott Gelbke Folsom Bike
Finishers: Cat 4: 50   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cody Schwartz Cycling Development Scott USA
2 Mark Jensen
3 Devin Armstrong Echelon Cycles
4 Joshua Young
5 Jonathan Mcleod Delta Velo (Michael David Winery)
6 Ben Rizzo Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
7 Richard Loewen
8 Joshua Cagney
9 Cristobal Heitman
10 Christopher Walker
11 Joshua Tikhonoff
12 David Kitchener
13 Mark Bryson Sacramento Golden Wheelmen
14 Alan Abbs
15 Kyle Schild Sacramento Golden Wheelmen
16 Joshua Mott
17 Zach Lierly Team City Racing
18 Will R campbell
19 Michael Rouse Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
20 Ben Schembri
21 Thomas Burton
22 Richard Pittman Michael David winery sports
23 Paul Salisbury Sierra Nevada/Reliable Racing p/b K
25 Nathaniel Warfield Chico Cycling Team
26 Nickolas Windanes
27 Chase Visser
28 Aaron Burgess City Cycle Racing
29 Adam Aguilar
30 Jacob Gorman Limitless Cycling
31 Nicholas Stearns
32 Benjamin Beaudry WeTri Triathlon Team
33 David Martinez
34 Henry Chadwick Team City Racing
35 Tenzin Wangzor
36 Peter Ekman
37 Kevin Weiske Clean Power Cycling pb TESLA
38 Brett Vale
39 Sharath Maddibande srinivasa
40 Adam Fresia
41 Brandon Rapp SJBC
42 James Stevens
DNF Alton Pagenkopf
44 Steve Mendoza
DNF Dominic Pollizzi
DNF Anthony Marengo
DNF Bryan Clovis
DNF Aaron Froley
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 39   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leon Gledhill Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
2 Matt Chatlaong Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B
3 Anthony Ferretti AMain Cycling Team
4 Taylor Kring NCCF/ Team Specialized Juniors
5 Raul Arias j.r. SquadraSF p/b Terun
6 Jeff Linder SquadraSF p/b Terun
7 Joseph Holt AMain Cycling Team Teammate Top 5: Anthony Ferretti
8 Matt Mikul SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Raul Arias j.r.
9 Garrett Hankins Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Leon Gledhill
10 Cooper Rombold Metier Racing & Coffee
11 Simon Tuttle A Bloc Racing
12 Timmy Bauer Williams Cycling
13 Mark Morton Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
14 David Waples Audi
15 William Myers Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: Matt Chatlaong
16 Ryan Oakes AMain Cycling Team Teammate Top 5: Anthony Ferretti
17 Dillon Caldwell Audi
18 Michael Jasinski
19 Kevin Tufts Williams Cycling
20 James Laberge Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Leon Gledhill
21 Charlie Velez Data Driven Athlete Racing
22 Josue Acosta
23 Scott Cox Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Leon Gledhill
24 Peter Smith Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Leon Gledhill
25 Sterling Magnell VOLSAVANT
26 Blaise Hamel SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Raul Arias j.r.
27 Adam Switters Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Leon Gledhill
28 Robert Lander AMain Cycling Team Teammate Top 5: Anthony Ferretti
29 Christopher Beall LOW//Factory Racing
30 Brennan Percy AMain Cycling Team Teammate Top 5: Anthony Ferretti
31 Jacob Gerhardt
32 Eric Riggs
33 Nicholas Reed Chico Corsa Cycling Club
34 Craig Fellers Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Leon Gledhill
35 Casey Fallon Team Specialized/Touchstone Racing
36 Steven Tortorelli JAKROO presented by Chrome Industri
37 Christopher Flower Data Driven Athlete Racing
38 Mathew Woods
39 Joshua Carling Williams Cycling
40 Torey Philipp Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B Teammate Top 5: Matt Chatlaong
41 Michael Wilkinson
42 Brian Zimny Peet's Coffee Racing
43 Samuel Hill Williams Cycling
44 Matt Tufts Williams Cycling
45 Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
46 David Grundman SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Raul Arias j.r.
47 Aaron Patterson Peet's Coffee Racing
48 Robert Terra Williams Cycling
49 Andrew Shimizu Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Leon Gledhill
DNF Curt Mills Data Driven Athlete Racing
DNF Joseph Chicoine Eliel Factory Team
DNF Michael Claudio ThirstyBear p/b Akamai
DNF Alton Dunnigan
Finishers: Cat 1: 22   Cat 2: 29   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adin Jose Velo Reno P/B Western Lithium
2 Mckay Kinsey ACADEMY
3 Toby Bodden Tieni Duro Junior Cycling Team
4 Alex Chadwick Team City Racing
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Walter Rozek Reliable/Taco Bell Racing p/b Kinet
2 Gabriel Lyon Team City Racing
3 Rydo Watson
4 Evan Hernsley
5 Enzo Sorani
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Bryant Peet's Coffee Racing
2 Dean Laberge Peet's Coffee Racing Teammate Win: Daniel Bryant
3 David Grundman SquadraSF p/b Terun
4 Michael O'rourke Peet's Coffee Racing Teammate Win: Daniel Bryant
5 Shaun Bagley CoreTechs Cycling TwT
6 John Novikoff Data Driven Athlete Racing
7 Jan Weissenberger ThirstyBear p/b Akamai
8 Jason boynton Folsom bike/vw/raley's Peet's Coffee Racing Teammate Win: Daniel Bryant
9 Travis Lee Folsom Bike
10 Joseph Chicoine Eliel Factory Team
11 Michael Charleton Red Peloton
12 Jason A. smith Data Driven Athlete Racing
13 Jake Hensley Folsom Bike
14 Casey Fallon Team Specialized/Touchstone Racing
15 James Beaumier Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
16 David Harwin AUDI RENO-TAHOE
17 Jason Snovel Sac Valley Racing
18 Yutch Cowhie Michael David Winery Cycling Team
19 Jerome Nadel ThirstyBear p/b Akamai
20 Erik Camacho ThirstyBear p/b Akamai
21 Aaron Marchand Folsom Bike/Trek
22 Danny Mossman Folsom Bike
23 Alex Holtz Team Specialized/Touchstone Racing
24 Christopher Baker Team Specialized/Touchstone Racing
25 Joseph Staron Team Specialized/Touchstone Racing
26 Ronnie Leavitt Team Specialized/Touchstone Racing
27 Dennis Baker Michael David Winery Cycling Team
28 Greg Chapla Davis Bike Club Race Team
29 Matthew Sloan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
30 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
31 Jeff Dillon Folsom Bike
32 Andre Tenthorey Michael David Winery Cycling Team
33 Jose Cuevas Orange Pedal
34 Brian Mcandrews ThirstyBear p/b Akamai
35 Rich Hufford Folsom Bike
36 Gregory Anderson Team Specialized/Touchstone Racing
37 James Blankenship Victory Velo Racing
38 Curt Mills Data Driven Athlete Racing
39 Aaron Patterson Peet's Coffee Racing Teammate Win: Daniel Bryant
40 Michael Claudio ThirstyBear p/b Akamai
41 Nick Roberti Rio Strada Racing
42 Josh Rennie Herbalife p/b Marc Pro - Nature's B
43 Richard Reinhardt Folsom Bike
44 Ariel Herrmann
45 Ted Toribio Folsom Bike
46 Amanda Seigle JAKROO presented by Chrome Industri
47 Brian Zimny Peet's Coffee Racing Teammate Win: Daniel Bryant
48 Scott Kingston Folsom Bike/Trek
49 Jeff Watson Michael David Winery Cycling Team
50 Christopher Flower Data Driven Athlete Racing
51 Tyler Janke Data Driven Athlete Racing
52 Jay Newton ThirstyBear p/b Akamai
53 Nathanael Dunn Data Driven Athlete Racing
DNF Gerald Roberts Sierra Nevada/Reliable Racing
DNF Darron Sturgeon Reno Wheelmen
DNF Chris Espy Team Specialized/Touchstone Racing
DNF Rob Cady Michael David Winery Cycling Team
DNF Craig Dolley Sierra Nevada/Reliable Racing
Finishers: Cat 1: 16   Cat 2: 29   Cat 3: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Tanaka AUDI RENO-TAHOE
2 Ryan Chepernich Fulton Racing
3 Rozel Tupaz CBRE Racing
4 Mike Giudicelli Victory Velo Racing
5 Davin Abrahamian Chico Cycling Team
6 Peter Feng Dolce Vita Freewheel p/b SL2
7 Mark Alvarez Body Concepts
8 Ryan Carr Audi Reno/Tahoe Teammate Win: Kevin Tanaka
9 Allie Abdulla Rio Strada Racing
10 Brian Faulconer Rio Strada Racing
11 Jason Roth Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
12 L Allen shaw Clean Power Cycling pb TESLA
13 Andrew Battistessa Rio Strada Racing
14 Eric Schlange
15 Manny Canson Orange Pedal
16 Philip Barros Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
17 Tim Bright AUDI RENO-TAHOE Teammate Win: Kevin Tanaka
18 Chris Demattei Victory Velo Racing Teammate Top 5: Mike Giudicelli
19 David Brookes Chico Cycling Team Teammate Top 5: Davin Abrahamian
20 Albert Lehman Clean Power Cycling pb TESLA
21 Lorne Cross Team Oregon presented by Laurelwood
22 Alvin Carpenter Davis Bike Club Race Team
23 Bernhard Nickel
25 Eric Nelson JAKROO presented by Chrome Industri
26 Matthew Johnson Dolce Vita Freewheel p/b SL2
27 Kraig Clark
28 Ray Abolt
29 David Temblador Rio Strada Racing
30 Scott Gelbke Folsom Bike
DNF Drew Noel Trafiq vs. Traffic
31 Mark Castillo Rio Strada Racing
DNF Mark Sneed Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
Finishers: Cat 4: 32  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Bryant Peet's Coffee Racing
2 Christopher Baker Team Specialized/Touchstone Racing
3 Dean Laberge Peet's Coffee Racing Teammate Win: Daniel Bryant
4 Jerome Nadel ThirstyBear p/b Akamai
5 Shaun Bagley CoreTechs Cycling TwT
6 Tyler Janke Data Driven Athlete Racing
7 Michael Charleton Red Peloton
8 Ronnie Leavitt Team Specialized/Touchstone Racing Teammate Top 5: Christopher Baker
9 Yutch Cowhie Michael David Winery Cycling Team
10 Richard Reinhardt Folsom Bike
11 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
12 Michael O'rourke Peet's Coffee Racing Teammate Win: Daniel Bryant
13 Nick Roberti Rio Strada Racing
14 Greg Chapla Davis Bike Club Race Team
15 Matthew Sloan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
16 Jason boynton Folsom bike/vw/raley's Peet's Coffee Racing Teammate Win: Daniel Bryant
17 Andre Tenthorey Michael David Winery Cycling Team
18 Ted Toribio Folsom Bike
19 Christopher Kemp Rio Strada Racing
20 Dave Kause
21 Chris Dawson Rio Strada Racing
22 Jeff Watson Michael David Winery Cycling Team
23 Klaus Grimm AUDI RENO-TAHOE
24 Amy Cameron Folsom Bike/Trek
25 Michael Boehme Colavita Racing
26 James Ruffin Clean Power Cycling pb TESLA
27 Jeff Dillon Folsom Bike
28 Ron Fallon Folsom Bike
29 Alex Holtz Team Specialized/Touchstone Racing Teammate Top 5: Christopher Baker
30 Craig Dolley Sierra Nevada/Reliable Racing
31 Jeff Albert
32 Cory Hula Team City Racing
33 Darron Sturgeon Reno Wheelmen
34 Tim Bair Team City Racing
35 Anthony Eng Team Oakland Cycling
36 Derek Novaes Rio Strada Racing
37 Rann Valdez R4R-Make A Wish
38 Scott Fonseca AUDI RENO-TAHOE
39 Alex Velez Folsom Bike/Trek
40 Rob Cady Michael David Winery Cycling Team
41 Joseph Staron Team Specialized/Touchstone Racing Teammate Top 5: Christopher Baker
42 Elizabeth Otto Folsom Bike/Trek
43 Donald Myrah
44 Marty Cunningham Folsom Bike/Trek
45 Illi Gardner Folsom Bike
46 Gus Platis Rio Strada Racing
47 Jay Newton ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Jerome Nadel
48 Melanie *wong Folsom Bike
49 Daryl Hemenway CoreTechs Cycling TwT Teammate Top 5: Shaun Bagley
DNF Rick Graves City Cycle Racing
DNF Frank Kratzer Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Rich Tabuso
DNF Zahra Gill Sho-Air TWENTY20 Development
DNF Ron Rouse Rio Strada Racing
DNF Dennis Baker Michael David Winery Cycling Team
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 25   Cat 3: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Gregorios Corridor Recycling
2 Tim Davis Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
3 Brian Mcandrews ThirstyBear p/b Akamai
4 Kevin Willitts 3 Ft. - It's The Law
5 Chris Morris Folsom Bike
6 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
7 Peter Allen Sierra Nevada/Reliable Racing
8 David Corthell AUDI RENO-TAHOE
9 Butch Jackson Sierra Nevada/Reliable Racing
10 John Berg Pen Velo Racing/Summit Bicycles
11 Gerald Roberts Sierra Nevada/Reliable Racing
DNF J Clifford Sierra Nevada/Reliable Racing
Finishers: Cat 2: 7   Cat 3: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Trixie Bradley Team Roseville Cyclery
2 Karen Munoz Breakaway Women's Racing p/b Kineti
3 Veronica Volok SheSpoke Racing
4 Kortney Parman JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
5 Jennifer Marchini Breakaway Women's Racing p/b Kineti
6 Rachel Critelli SheSpoke Cycling
7 Haley Nielsen SheSpoke Racing Teammate Top 5: Veronica Volok
8 Genevieve Thomas SheSpoke Racing Teammate Top 5: Veronica Volok
9 Sydney Lewis WeTri Triathlon Team
10 Anna Stewart Bell Real Estate Cycling
11 Alison Kubota JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Kortney Parman
12 Amber Pearson Rio Strada Racing
13 Adelle Hintz SheSpoke Racing Teammate Top 5: Veronica Volok
14 Trinity Gleckler Breakaway Women's Racing p/b Kineti Teammate Top 5: Karen Munoz
15 Sara Heuston Team Roseville Cyclery Teammate Win: Trixie Bradley
16 Serenity Marshall JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Kortney Parman
17 Amanda Winne
18 Marila Alvares Breakaway Women's Racing p/b Kineti Teammate Top 5: Karen Munoz
19 Lilli Safley Ciclistas del Valle
20 Sarah Trent SheSpoke Racing Teammate Top 5: Veronica Volok
DNF Annika Hui Breakaway Women's Racing p/b Kineti Teammate Top 5: Karen Munoz
Finishers: Cat 4: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Bezrutczyk JAKROO presented by Chrome Industri
2 Rebekah Bermudez SheSpoke Racing
3 Brandi Cleland Victory Velo Racing
4 Cari Roughley
5 Margot Daly SheSpoke Racing
6 Sarah Davis
7 Autumn Hardy JAKROO pb Chrome Industries
8 Ruth Rios JAKROO pb Chrome Industries
9 Angel More We Tri
10 Janet Jones Limitless Cycling
11 Samantha Quijano JAKROO Track
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 7   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clarice Sayle JAKROO presented by Chrome Industri
2 Melanie *wong Folsom Bike
3 Naomi Hester
4 Zahra Gill Sho-Air TWENTY20 Development
5 Amanda Seigle JAKROO presented by Chrome Industri Teammate Win: Clarice Sayle
6 Marissa Axell JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
7 Allie Bollella JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
8 Illi Gardner Folsom Bike Teammate Top 5: Melanie *wong
9 Shelby Tramel RAZZLE DAZZLE
10 Ayesha Mcgowan JAKROO pb Chrome Industries
11 Nicole Pressprich Audi
12 Joanie Celso JAKROO presented by Chrome Industri Teammate Win: Clarice Sayle
13 Elizabeth Otto Folsom Bike/Trek
14 Sara Enders Folsom Bike/Trek
15 Fiona Winder RAZZLE DAZZLE
16 Amy Moor SheSpoke Racing
17 Joie Franco RAZZLE DAZZLE
18 Jeanette Haggas RAZZLE DAZZLE
19 Laurel Green
20 Sawyer Taylor Team Swift
21 Eva Olin Breakaway Women's Racing p/b Kineti
22 Makenzie Delaughder Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
23 Diana Cedeno JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
24 Diane Moug Folsom Bike/Trek
25 Stephanie Chase Portland Bicycle Studio
26 Laurie Furman JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
27 Amy Cameron Folsom Bike/Trek
28 Elisabeth Johnson JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
29 Mary Elizabeth maroon JAKROO presented by Chrome Industri Teammate Win: Clarice Sayle
30 Jennifer Wilson RAZZLE DAZZLE
31 Christina Bonnington JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
32 Ann Stuart JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
33 April Willoughby JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
34 Lesley Jensen JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
35 Sandra King JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
36 Kerry Stivaletti JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
DNF Heather Mcdonald JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
DNF Eleanor Velez
DNF Luisa Sempere RAZZLE DAZZLE
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 14   Cat 3: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Angel More WeTri Triathlon Team
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shantelle Tupaz
2 Taleah Abolt
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1