Log In
THF Realty Gateway Cup • Aug 31 2013
Clear, 95 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Velasquez
2 Michael Gibson Boulder Orthopedics
3 Patrick Harkins Cumberland Transit Cycling/FS Cycli
4 Chris Harre Michelob Ultra - Big Shark Racing
5 Matt West 901 Racing
6 Jay Hawkins Oklahoma City Velo Club
7 Joel Kelly Clarksville Schwinn/Rapid Transit
8 Dennis Koscielski Dogfish Racing Team
9 Neil Kopitsky Litespeed-BMW
10 Brian Bradley Mercy Kuat
11 Mark Murawski Gateway Cycling Club
12 Michael Lantz NashvilleCyclist.com
13 Mike Buechel
14 Benjamin Weaver Zipp Factory Team
15 Mike Mcneal Team Soundpony
16 T David cummings Gateway Cycling Club
17 J P brocket Ethos Racing
18 Jason Tatum Team Simple Green/Bike Religion
19 Doug Zell
20 Larry Marti FRANCO Bicycles Racing
21 Greg Andersen Michelob Ultra - Big Shark Racing Teammate Top 5: Chris Harre
22 James Jones Mirage
23 Peter Greig Oklahoma City Velo Club
24 Jeff Joy Clarksville Schwinn/Rapid Transit
25 Juan Ramirez Michelob Ultra - Big Shark Racing Teammate Top 5: Chris Harre
26 Brendon Hale Atlas Cycling
27 Jaime Galvan Power Partners Racing
28 Mike Wilhelm BOT p/b McNellie's Group
29 Ryan O'connor Clarksville Schwinn/Rapid Transit
30 Jaime Garzon Michelob Ultra - Big Shark Racing T Teammate Top 5: Chris Harre
31 Alan Christanell Gateway Cycling Club
32 Chris Cleeland Michelob Ultra - Big Shark Racing T Teammate Top 5: Chris Harre
33 John Marbarger Green Street Cycling
34 Craig Cooper Michelob Ultra - Big Shark Racing Teammate Top 5: Chris Harre
35 Patrick Robinson 360 Racing
36 Darren Sherkat Team Mack Racing Assoc. LTD
37 Brian Mccarthy South Chicago Wheelmen
38 Greg Olsen Michelob Ultra - Big Shark Racing Teammate Top 5: Chris Harre
39 Micah Fritzinger McDonalds Cycling Team
40 Bruce Bock V.C. Bikesport
41 Paul Quindry Gateway Cycling Club
42 David Briggs Team Simple Green/Bike Religion
43 James Whittaker GP Velotek
44 Patrick Gribbon Gateway Cycling Club
45 Jon Gallagher Cole Sport
46 Bill Marshall KCCX Fuji Elite Cyclocross Team p/b
47 Myles Polsgrove Zipp Factory Team
48 Tim Gaidis Velo Force
DNF Jack Sells Clarksville Schwinn/Rapid Transit
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 21   Cat 3: 14   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Gates Moab/Middle Tennessee Velo
2 Robert Brooks Brooks Integrative Training
3 Todd Metz
4 Gregory Harper Melon City Bike Club Inc.
5 Marc Walter
6 Mark Jones Spin City Racing
7 John Schmitz Indiebike p/b Angie's List
8 Ivan Murdock Gran Fondo Racing
9 Jd Mccay Oklahoma City Velo Club
10 Darrell Bratton Team Mack Racing Assn
11 Scott Winzeler I AM Racing
12 Richard Huddleston Michelob Ultra - Big Shark Racing
13 Danny Stevenson
14 Derrick E nickel Boulder Orthopedics
15 Steven Maas Momentum Racing LLC - MO
16 Bryan Boggs Zipp Factory Team
17 Gary Dyer The Cyclery & Fitness Center
18 Alex Brewer Mox Multisport
19 John Neihouse Team Athlete Forward
20 Tim Davis MOB Squad (Motivated Over Bicycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 10   Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Garrett Mcnear Red Zone Cycling
2 Christopher Knickmeyer Michelob Ultra - Big Shark Racing T
3 Blake Dangos
4 Milo Greenfield
5 Benjamin Sublette
6 Nicholas Gomes
7 Evan Atkinson 360 Sports
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
2 Parker Powell Quantum Mesa Cycles
3 Jacob Slosar The Cyclery & Fitness Center
4 Jeremy Roberts International Christian Cycling
5 Benjamin Ortinau
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Borella
2 Nathaniel Schoonover Momentum Racing LLC - MO
3 John Strathdee Black Oak Racing
4 Peter Bock V.C. Bikesport
5 Austin Gomes Michelob Ultra - Big Shark Racing
6 Samuel Medina GP Velotek
7 Nathan Goldberg GP Velotek
DNF Keaton Petite GP Velotek
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charlie Backus GP Velotek
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Hand Quantum Mesa Cycles
2 C. Trey hogan Dogfish Racing Team
3 Roger Parmelee Century Road Club Assoc
4 Scott Robinson Zealous Racing
5 Chris Miller The Cannonball-Hub Racing Team
6 William Burton Team WHAYNE
7 Brendan Canty Commonwealth Eye Surgery / Crankwor
8 Mark Powell Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
9 Andrew Mitstifer Arc Racing
10 James Coudright 708 Racing p/b Dressel's Pub
11 Brian Arfmann ABD Cycling Team
12 Grant Harrison Brone's Bike Shop
13 Guillermo Garsed Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
14 Dan Schaeffer Kansas City Bicycle Club
15 Theodore Araneta Michelob Ultra - Big Shark Racing T
16 Matthew Shipman CTE - OK
17 Brendan Eppert Michelob Ultra - Big Shark Racing T
18 Tracy Dangott xXx Racing
19 Cody Lennon Bike Surgeon/Continental Tire
20 Matthew Vandivort Sixcycle-RK&O
21 Brenden Hardy University of Iowa
22 Dylan Postier Team Undiscovered
23 Michael Wilkie ABD Cycling Team
24 Michael Bobelak Pfoodman Racing
25 Chad Coccaro CTE - OK
26 Brandon Oneal Bike America Racing Elite Developme
27 Andrew Kramer Off the Front Racing
28 Dylan Broll Localcycling.com
29 Scott Mills Asphalt Green Cycling Team
30 Jay Dore CFT Cycling Team/TNR Cycling Club
31 Andrew Zens Rhythm Racing
32 Brian Snyder Tallgrass Cycling Club
33 Kenneth Englert Bike America Racing Elite Developme
34 Jesse Siemen Michelob Ultra - Big Shark Racing T
35 Michael Sokol CTE - OK
36 Christopher Grisvard
37 Tom Petty The Cannonball-Hub Racing Team Teammate Top 5: Chris Miller
38 Stephen Duncan Treehouse Racing
39 Gregory Staley Bike Surgeon/Continental Tire
40 James Calvetti WDT-Allvoi International Cycling Te
41 David Rose Team WHAYNE
42 Jeremy Williamson
43 David Gray Michelob Ultra - Big Shark Racing T
44 Matthew Schweiker Quantum Mesa Cycles Teammate Win: Nick Hand
45 Simon Jones Nova Iscorp
46 David Bradbury Treehouse Racing
47 Renato Sosa Ghisallo Cycling Team Inc.
48 Jadon Jaeger BELGIANWERKX
49 Brian Wingbermuehle Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
50 Nicholas Brummer
51 Michael Kutz Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
52 Braden Matt Dolce Vita Cycling
53 Brian Smith Quantum Mesa Cycles Teammate Win: Nick Hand
54 Damien Garrels Michelob Ultra - Big Shark Racing T
55 Brian Mccarthy South Chicago Wheelmen
56 Christian Verry
57 Richard Hardin 901 Racing
58 Nick Sapp Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
59 Brian Koscielski Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
60 Shawn Delk Burnham Racing
61 Joe Fuller Team WHAYNE
62 Matthew Bohm Proctor Cycling Team
63 Andrew Petty The Cannonball-Hub Racing Team Teammate Top 5: Chris Miller
64 Armando Sanchez Power Partners Racing
65 Brian Rejack I AM Racing
66 Gus Miller Dogfish Racing Team Teammate Top 5: C. Trey hogan
67 Ben williams Team undiscovered DNA Racing
68 Scott Peipert
69 Tyler Roberts ICCC-St. Louis
70 Don Fields Treehouse Racing
71 Andrew Lang Old Town Bicycle Race Team (OTB)
72 Keith Guilford GP Velotek
73 Nikos Hessert xXx Racing
74 Eric Goodwin Burnham Racing
75 Ryan Mcgarrity Sixcycle-RK&O
76 James Klages Veda Cycling
77 Vince Deblasi Michelob Ultra - Big Shark Racing
78 Aaron Mangum Arc Racing
Finishers: Cat 3: 75   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Eyler Dogfish Racing Team
2 Shawn Mears Bike Burlington
3 Ken Sellenrick South City Cycling Club
4 Zach Shone Boston Mountain Cyclists
5 Derek Christison Momentum Racing LLC - MO
6 Matthew Salpietro Bicycle Exchange Indy
7 Chris Lowry River Valley Cycling Club- RVCC
8 Anthony Vicino
9 Ben Craig Walmart/Baugh Financial
10 Matthew Baxter Team Bikes and Moore
11 Thomas Jackson Korte Hammer Down Racing
12 Dustin Highland Bike Surgeon/Continental Tire
13 John Lake South City Cycling Club Teammate Top 5: Ken Sellenrick
14 Tom Galbraith Gateway Cycling Club
15 Brent Korte Korte Hammer Down Racing
16 David Krobath
17 Bryon Sauter The Cannonball-Hub Racing Team
18 Douglas Vandermolen Team UPB / ultimateprobikes.com
19 Mark Wilson
20 Jason Kettler Quantum Mesa Cycles
21 Leo Smith
22 Benji Bockting Korte Hammer Down Racing
23 Caleb Williams Leadout Racing
24 Rick Bass Momentum Racing LLC - MO Teammate Top 5: Derek Christison
25 Ben Watkins Team Soundpony
26 David Atkinson 360 Sports
27 Jon Okenfuss Washington University in St Louis
28 Steve Lawrence
29 Adam Keck Team Colavita/ Parisi Coffee
30 Robert Link VeloBrew Cycling Club
31 Jacob Okamoto
32 Edward Fritzinger Red Zone Cycling
33 Tim Wayman Hub Bicycle Company
34 Dave Hoerner Korte Hammer Down Racing
35 Chris Petty
36 Peter Gorzynski Zephyr Wheel Sports
37 Grant Hayes DNA Racing
38 John Witt The Wheel Racing
39 Benjamin Rogers Ozark Cycling Club
40 Michael Klebolt Revolution Cycles
41 Benjamin Hasz 360 Sports
42 Ian Umstead Murray State University
43 Jackson Mcnear Red Zone Cycling
44 Viet Hoang GP Velotek
45 Patrick Brock BELGIANWERKX
46 Chris Shocklee
47 Dennis Roberts International Christian Cycling
48 Paul Barnes 360 Sports
49 Matt Winn Gran Fondo Racing
50 Tristan Orford Ritte Racing
51 Gary Baumstark South City Cycling Club Teammate Top 5: Ken Sellenrick
52 Erik Nasby Brone's Bike Shop
53 Scott Aalfs Michelob Ultra - Big Shark Racing
54 Lenny Jones South City Cycling Club Teammate Top 5: Ken Sellenrick
55 Bill Morris Off the Front Racing
56 Brett Westerbeck The Cannonball-Hub Racing Team
57 Jason Cogan Hub Bicycle Company
58 Marty Levine
59 Scott stewart Michelob ultra - big shark racing team Michelob Ultra - Big Shark Racing T
60 Tim Dooley Hub Bicycle Company
61 Charlie Bird Sixcycle-RK&O
62 Brian Vanpelt
63 David Hoffman Dogfish Racing Team Teammate Win: Scott Eyler
64 Eric Humes Michelob Ultra - Big Shark Racing
65 Robert Schoonover Momentum Racing LLC - MO Teammate Top 5: Derek Christison
66 Thomas Marsh South City Cycling Club Teammate Top 5: Ken Sellenrick
67 Casey Lohrenz Walmart/Baugh Financial
68 Chris Keller South City Cycling Club Teammate Top 5: Ken Sellenrick
69 Chris Koenig Central Arkansas Velo/CARVE
70 Shawn Hayden Walmart/Baugh Financial
71 Marc Monjauze The Cannonball-Hub Racing Team
72 John Strathdee Black Oak Racing
73 Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
74 Justin Lebb Rhythm Racing
75 James Barclay xXx Racing
76 Jonathan Kinnick Tri-Cities Road Club
77 Eric Gomez Team Air Assurance/Tulsa Connect
78 Jordan Dodd GP Velotek
79 Jason Evans Boston Mountain Cyclists Teammate Top 5: Zach Shone
80 Nick Pomella PSIMET Racing
81 Shannon Moore TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
82 Bryan Ralston
83 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
84 Anthony Rosales Team Colavita/ Parisi Coffee
85 Michael Allen Revolution Cycles
86 Thomas Hawley Guitar Lab
DNF Jedidiah Fritzinger Red Zone Cycling
DNF Ryan Faust Walmart/Baugh Financial
DNF Michael Rogers Mox Multisport
DNF Robert Wortmannjr Asphalt Green Cycling Team
DNF Phil Wehrman The Cannonball-Hub Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 85   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erik Nasby Brone's Bike Shop
2 Ryan Toedebusch Big Tree Cycling
3 David Archer The Cyclery & Fitness Center
4 Chris Lowry River Valley Cycling Club- RVCC Teammate Win: Erik Nasby
5 Neil Fortner Wild Card Cycling
6 Matthew Luebeck Korte Hammer Down Racing
7 Mark Wilson
8 Kyle Nottmeier
9 Adam Stowers The Cyclery & Fitness Center Teammate Top 5: David Archer
10 Pierre Dimaggio Metro East Cycling
11 Jeff Powell
12 Alan Ebert South City Cycling Club
13 Branden Miller
14 Michael Philippsen
15 Jp Slosar The Cyclery & Fitness Center Teammate Top 5: David Archer
16 Alex Brewer Mox Multisport
17 Matt Hall Grip N Rip
18 Casey Grove
19 Rob Anderson
20 Chris Wirick
21 Thomas Hawley Guitar Lab
22 Rick Kuykendall
23 Jacob Newman The Cyclery & Fitness Center Teammate Top 5: David Archer
24 Alexander Stephens
25 Michael Liedtke
26 Austin Gomes Michelob Ultra - Big Shark Racing
27 John Reimbold Heckawee
28 Daniel Lyskowski
29 Mark Stika Dogfish Racing Team
30 Jamie Banks-george
31 Matthew Gosnell Memphis Velo
32 Kurt Kerchner Momentum Racing LLC - MO
33 Scott Giovanetti Korte Hammer Down Racing
34 Robert Wortmannjr Asphalt Green Cycling Team
35 Wil Halaz
36 Todd Scott
37 Stephen Finch South City Cycling Club
38 Paul Weiss Michelob Ultra - Big Shark Racing
39 David Matheny
40 Caleb Hopkins South City Cycling Club
41 Jeffrey Brandhorst
42 Jerry Bruce
43 Adam Lang Saint Louis University
44 Cesar Paredes South City Cycling Club
45 Brian Matlock Off the Front Racing
46 Bradley Smith
DNF Tom Crespi VeloForce
DNF Michael Rogers Mox Multisport
DNF Robert Engelke
DNF Shai Yeshayahu Bike Suergon
DNF Conner Rainey GP Velotek
DNF Rusty Mears
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 21   Cat 5: 23   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Ray IsCorp Intelligentsia Coffee
2 Rahsaan Bahati Sharecare Cycling p/b WheelandSproc
3 Colton Barrett Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo
4 Tim Savre Freewheel Bike
5 Anthony Canevari Sharecare Cycling p/b WheelandSproc
6 Lee Bumgarner Team Kaos Cycling
7 Brandon Feehery Astellas Oncology Cycling Team
8 Ryan Gabriel Tulsa Tough Racing pb ICEdot
9 Devin Clark Bissell/ABG Cycling Club
10 Hogan Sills Sammy's Bike
11 Edward Kim Gateway Harley-Davidson
12 Zack Allison Think Finance p/b Trek Bike Stores
13 Maxwell Anderson LAPT CC
14 Luke Bligh Quantum Mesa Cycles
15 Eric Losak Team Clif Bar
16 David Reyes Stan's NoTubes P/b Proferrin
17 Kurt Fletcher 708 Racing p/b Dressel's Pub
18 Daniel Eaton Gateway Harley-Davidson
19 Shane Feehery South Chicago Wheelmen
20 Nathan Brown
21 Brian Ellison Mitsubishi Laser Grand Performance
22 Sean Metz Sammy's Bike
23 Peter Krause Mercy Kuat
24 Scott Ogilvie Dogfish Racing Team
25 Winfield Gibson Tulsa Tough Racing pb ICEdot
26 Michael J. smith Cycle City Racing
27 Eduardo Nieuwenhuyzen Penrose Park Velo Team
28 Michael Saunders Dogfish Racing Team
29 Alex Voitik Sammy's Bike
30 Aubrey Moore Cycles Veloce
31 Grant Erhard Quantum Mesa Cycles
32 Griffin Easter Gateway Harley-Davidson
33 Brian Kaker Lakes Area Physical Therapy
34 Gregory Dorsch Black Tie Sports/Spine
35 William Rekemeyer ISCORP p/b Intelligentsia
36 Steven Robinson Zealous Racing
37 Dan Mccarthy Dogfish Racing Team
38 Christopher Curran Bloomington Cycle Racing Team
39 Daniel Williams Korte Hammer Down Racing
40 Lucas Guyton Mitsubishi Laser/Grand Performance
41 John Balmer Century Road Club Of America
42 Glenn Ferreira Team Metra / Cycles 54
43 Chris Moore Sammy's Bike
44 Travis Werts Sonic Cycling
45 John Woods Team Upland Brewing
46 Bob Cummings PARK PLACE DEALERSHIPS
47 Brian Hill Stan's NoTubes P/b Proferrin
48 Andrew Buntz Astellas Oncology Cycling Team
49 Ross White KS Energy Services / Team Wisconsin
50 Justin Leopold Cycle City Racing
51 Billy Jones IsCorp Intelligentisa coffee
52 Sven Gartner WDT-Allvoi International Cycling Te
53 Jason Murphy Quantum Mesa Cycles
54 Grant Najera Tulsa Tough Racing pb ICEdot
55 Anthony Dust Dogfish Racing Team
56 Jeremy Stitt 360 Sports
57 Kyle Perry Team Upland Brewing
58 Ryan Wachter Dogfish Racing Team
59 Kevin Willbanks Bicycle Center
60 James Vandeven Dogfish Racing Team
61 Josh Estes PARK PLACE DEALERSHIPS
62 Luis Galaviz Fayetteville Wheelmen
63 Eric Finks Quantum Mesa Cycles
64 John Holden MVP Health Care Cycling
65 William Zellmer Gateway Harley-Davidson
66 Jos Chalmers Gateway Harley-Davidson
67 Caleb Fuchs Think Finance p/b Trek Bike Stores
68 Nicholas Coil Think Finance p/b Trek Bike Stores
69 Jonathan Barnes Tulsa Tough Racing pb ICEdot
70 Chris Kroll Team Upland Brewing
71 Cody Anderson Momentum Racing LLC - MO
72 Todd Campbell Epic Cycling Team
73 Mike Weiss Michelob Ultra - Big Shark Racing
74 Michael Jenich Lakes Area Physical Therapy
75 Cameron Rex GATEWAY HARLEY-DAVIDSON/TREK
76 Daniel Lam BISSELL-ABG-GIANT
77 John Loquai MBRC/Flanders
78 Connor Brown Bike America Racing Elite Developme
79 Michael Bruzina Gateway Cycling Club
80 Josh Johnson Gateway Harley-Davidson
81 Thomas Price Think Finance p/b Trek Stores
82 Johnny Merli Dogfish Racing Team
83 Alex Grman Korte Hammer Down Racing
84 Dustin Greer
85 Nicholas Sabel Lakes Area Physical Therapy
86 Andrew Lister Wheelfast Cycling Team
87 Jim Farasy Mercy Kuat
88 Ryan Legg Flatwater Cycling
89 Justin Maciekowicz Korte Hammer Down Racing
90 Tomas Ketcham Asphalt Green Cycling Team
91 Levi Baker PARK PLACE DEALERSHIPS
92 Jerred Brackett Mercy Kuat
93 Marc Walter
94 Matt Brophy Genesee Valley Cycling Club
95 Anthony Olson Mitsubishi Laser/Grand Performance
96 Brian Dziewa Michelob Ultra - Big Shark Racing
97 Paul Harrison Flat City Cycling Club Inc.
98 Blake Romine Team Colavita/ Parisi Coffee
99 Robert white ? Sharecare Cycling p/b Wheeland Spro Teammate Top 5: Rahsaan Bahati
100 Nathaniel Beams Think Finance p/b Trek Bike Stores
101 Daniel Solomon South Chicago Wheelmen
102 Antonio Valenti Racers Against Childhood Cancer
103 Michael allison Gp velotek GP Velotek
104 Joshua Carter Predator Carbon Repair
105 Eric Hill Lakes Area Physical Therapy
106 Mathew Meunier NashvilleCyclist.com
107 Maurice Hessel Korte Hammer Down Racing
108 Chad Hartley RACC pb GG
109 Marco Aledia Sharecare Cycling p/b WheelandSproc Teammate Top 5: Rahsaan Bahati
110 Chad Burdzilauskas Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo Teammate Top 5: Colton Barrett
111 Andy Prickett TEAM DAYTON-MERRILL LYNCH CYCLING
112 Nicholas Ramirez Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo Teammate Top 5: Colton Barrett
113 Ryan Sullivan Team United Healthcare Georgia/The
114 Peder Hulse Dogfish Racing Team
115 Chad Briggs Korte Hammer Down Racing
116 John Callahan Team Upland Brewing
DNF David Briggs Team Simple Green/Bike Religion
DNF Chris Anderson Flat City Cycling Club Inc.
DNF Austin Vinton Think Finance p/b Trek Bike Stores
DNF William Greenwood Freewheel Bike Teammate Top 5: Tim Savre
DNF Derek Cassaday Cycle City Racing
DNF Jason Tatum Team Simple Green/Bike Religion
DNF Alex Mclaughlin Team WHAYNE
DNF Kyle Rohan Quantum Mesa Cycles
DNF Cody Goettl Mercy Kuat
DNF Joshua Johnson Michelob Ultra - Big Shark Racing
DNF Adam Mills Think Finance p/b Trek Bike Stores
DNF Kyle Mcclellan Team Kaos/Alegent Creighton Health
DNF Shane Carter BOT p/b McNellie's Group
DNF Ben Silk BOT p/b McNellie's Group
DNF Ryan Halloran
DNF Rudyard Peterson Borah
DNF Jonathan Jacob BISSELL-ABG-GIANT
DNF Isaiah Newkirk Gateway Harley-Davidson
DNF Keaton Hanson
DNF Adam Mcclurg Lakes Area Physical Therapy
DNF Stephan Hirsch Team United Healthcare Georgia/The
Finishers: Cat 1: 65   Cat 2: 69   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Venasa Ray Midwest Cycling Community KC
2 Lisa Kennish Asphalt Green Cycling Team
3 Gina Champion
4 Sarah Williams REAL WOMEN TRI
5 Emily Underwood Rockstar Games/Signature Cycles
6 Jennifer Schook The Cannonball-Hub Racing Team
7 Cali Ewing Team Belladium
8 Stephanie Kaplan Asphalt Green Cycling Team Teammate Top 5: Lisa Kennish
9 Amalia Vanmatre Bishop Bicycles
10 Linda Johnson Balanced: Bike Fitting & Coaching C
11 Tracie Vogel Balanced: Bike Fitting & Coaching C
12 Kelly Patty Balanced: Bike Fitting & Coaching C
13 Karen Brocket JETCycling
14 Sheri Robinson Team Emu
15 Katie Mueller Balanced: Bike Fitting & Coaching C
16 Alice Butler The Cannonball-Hub Racing Team
17 Victoria Kanizer JET Cycling
18 Laurel Ledbetter
19 Brianne Guilford GP Velotek
20 Sue Wellinghoff xXx Racing
21 Amy Mcclintock Velo Force
22 Kari Sederburg CFT-Sinas Dramis Law
23 Annie Byrne Half Acre Cycling
24 Stephanie Lamb Dynamic Physical Therapy Cycling p/
25 Courtney Cushard SpokedSTL
26 Tonya Atkinson 360 Sports
27 Claudia Fritzinger Scheller's Racing Team
28 Vanessa Buccella Half Acre Cycling
29 Jennifer Lowe The Wheel Racing
30 Jaime cohen ?
31 Jennah Dunham
32 Nikki Morrissey
33 Laura Dellutri GP Velotek
34 Niki Nation Proctor Cycling Team
DNF Kate Hrubes Hub Bicycle Company
Finishers: Cat 3: 19   Cat 4: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Victoria Brocket Ethos Racing
2 Hayley Jensen Proctor Cycling Team
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julianna Crang Quantum Mesa Cycles
2 Hannah Goldberg GP Velotek
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Reither Vanderkitten
2 Laura Van gilder Mellow Mushroom Racing
3 Samantha Schneider UCI WPT: Team TIBCO/ To the Top
4 Amy Cutler FCS|Zngine p/b Mr. Restore
5 Skylar Schneider Team TIBCO II
6 Tiffany Pezzulo Team Primal Racing
7 Coryn Rivera Marian University Cycling Team
8 Milena Salcedo
9 Carrie Cash wootten Pepper Palace Pro Cycling
10 Paula Nathalia acevedo rodriguez Colombia
11 Britta Siegel
12 Jeannie Kuhajek Mellow Mushroom Teammate Top 5: Laura Van gilder
13 Jenette Williams Jeff's Bike Shop
14 Maria Luisa calle
15 Christa Ghent Exergy TWENTY12
16 Emilie Flanigan
17 Ash Duban Comanche Racing
18 Jannette Rho Les Petites Victoires
19 Stephanie Breslin de sosa Ghisallo Cycling Team Inc.
20 Madeleine Pape ISCorp Cycling/NCSF
21 Kristen Meshberg Spidermonkey Cycling
22 Anna Sanders FCS|Zngine p/b Mr. Restore Teammate Top 5: Amy Cutler
23 Patricia Work Bike Surgeon/Continental Tire
24 Erica Zaveta Brevard College
25 Valentina Paniagua ISCorp p/b Intellgentsia Coffee
26 Abby Ruess St Paul Bicycle Racing Club
27 Lindsay Fox Jobing.com Women's Racing
28 Jacqueline Denny Team Kenda presented by RACC
29 Sierra Siebenlist Team Indiebike
30 Kaytie Scott Primal Pro Women P/B BH
31 Hayley Giddens ISCorp p/b Intellgentsia Coffee
DNF Amy Strahan Michelob Ultra - Big Shark Racing
DNF Yesica Mendoza
DNF Cady Chintis Les Petites Victoires
DNF Sarah Lukas Lindenwood University
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 18   Cat ?: 5