Log In
Athens Twilight Criterium • Apr 28 2018
Clear, 72 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Davis Adams Birmingham Velo/Infinity Cycling
2 David Heath Masters Cycling Systems LLC
3 Seth Jones
4 Sebastian Salinas
5 Wesley Garland Giovanni's Tile Design
7 Curtis Long Florida Velo
8 Chad Weisgram Vision Racing p/b Sanford POWER
9 Lance Davidson Welland Racing
10 Keith Mullaly New England Development p/b Cadence
12 Dillon Swaim
14 Nathan Harris NICK LOPEZ TAILORING CYCLING TEAM
16 Owen Shott Velobrew-AV Homes
17 Gennaro Ameno GREEN LINE VELO driven by Zipcar
18 Kevin O'donnell
19 Jack White Velovit
20 Patton Sims Palmer Cycling
21 Heath Dotson
22 Fabian Garcia Silcarbon Racing Team
23 Dylan Lawson Dylan's Race Team p/b Irish Cycles
24 Cole Rasser Frazier Cycling
25 Isaac Strickland Little Fire p/b Adventures Cycles
26 Jon Okenfuss L5Flyers
27 Garrison Gaylord Velobrew Racing
DNF Paul Gue AlaCOMP Race Team
28 David Koonce MOAB Masters
29 Josh Barrett Robson Forensic
DNF Sam Redden Blue Ridge Cyclery Racing p/b Reyno
30 Cliff Kugler
DNF Fisher Curran ButcherBox Cycling
31 Michael Zinkann Giovanni's Tile Design Racing p/b R
33 Olbap Rojas SKY
DNF Kim Cantrell Care 4 Cycling
34 Yukio Mariner
DNF Sid Law DART P/B Collins Quarter
35 Vance James Florida Velo
DNF Jed Young Dart p/b Port City Logistics
DNF Heber Cristino EDA / Evolution Cycling Team
DNF Leonardo Marquez EDA / Evolution Cycling Team
DNF Tyler Junkins F2 Performance Coaching
DNF Ken Vida FloridaVelo
DNF Stephen Heath Frazier Cycling
DNF Pablo Di marco Giovanni Tile design p/b Roswell Bi
DNF Reginald Pineda Giovanni's Tile Design Racing p/b R
DNF Jacob Kuper I AM RACING
DNF Eric Nelson Indian Cycle Racing
DNF Michael Montgomery L5 Flyers Cycling Team
DNF Thomas Duke L5Flyers Cycling Team
DNF John Arias Merrick Bycicles Racing
DNF William Seitz Mission Source Juniors
DNF Paul Harkins Reeves Young
DNF Glenn Sandefur Robson Forensic/ Hilton Head Cyclin
DNF Robert Desantis Sarasota Cycling Club/Pb Seasucker
DNF Micah Cotton Snyder Factory Racing
DNF Jason Bewley sunshine cycles
DNF Marcelo Martino TEAM SCC...(southern crescent cycli
DNF Ryan Crabbe Team Snyder Cycles
DNF Curtis Tolson Texas Roadhouse
DNF Benjamin Weaver Texas Roadhouse Cycling Team
DNF John Strickland Velo Neuvo
DNF Patrick Robertson Welland Racing
DNF Brian Hale Welland Racing
DNF Eric Ernst Youngblood Bicycles
DNF Robert Rogan
DNF Norman Brookins
DNF Jonathan Cooper
DNF Whit Somerall
DNF Andrew Brookins
DNF Patrick Markarian
DNF Aaron Denning
DNF Lucas Muniz
DNF Alexander Stephens
DNF Clifford Corley
DNF Christian Acker
DNF Dustin Antrican
DNF Haegan Altizer
DNF Erin Young
DNF Gionvanni Vasta
DNF Amen Shmidt
DNF Nate Watson
DNF Ethan Lee
DNF Jacob Holt
DNF Allan Emmons
DNF Brian Saylor
DNF Emilio Asconeguy
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 26   Cat 3: 28   Cat 4: 20   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Davis Adams Birmingham Velo/Infinity Cycling
2 Keith Mullaly New England Development p/b Cadence
3 Seth Jones
4 Sebastian Salinas
5 Gennaro Ameno GREEN LINE VELO driven by Zipcar
6 Patton Sims Palmer Cycling
8 Lance Davidson Welland Racing
9 Dylan Lawson Dylan's Race Team p/b Irish Cycles
10 W. Harrison nguy Frazier Cycling
11 Timothy Killelea Nashville Local Cycling
13 Gionvanni Vasta
15 David Heath Masters Cycling Systems LLC
16 Fabian Garcia Silcarbon Racing Team
18 Kevin O'donnell
19 Jon Okenfuss L5Flyers
20 Yukio Mariner
22 Dustin Antrican
23 Dillon Swaim
26 Patrick Markarian
27 Lucas Muniz
28 Nathan Harris NICK LOPEZ TAILORING CYCLING TEAM
29 Jack White Velovit
30 Emile Therrien Velobrew-AV Homes
31 Tyler Junkins F2 Performance Coaching
32 Skyler Diacou
33 Christian Acker
34 Fisher Curran ButcherBox Cycling
35 Zach Hostetler Hearts Racing club
36 Paul Gue AlaCOMP Race Team
37 Clifford Corley
39 Eric Nelson Indian Cycle Racing
41 Brian Hale Welland Racing
42 Eric Serantoni
44 Eric Loehle Butcherbox Cycling
45 Chris Mojock Specialized-BMW
46 Tommy Morrison L5 Flyers
48 Brooks Wienke Dornier Racing
49 Bradford Perley
50 Lanier Nichols AlaCOMP / Brick / James Bros
51 Alexander Bender Welland Racing
52 Jackson Griffin Palmer Cycling
53 Nathan Spence AlaCOMP-Brick Race Team
DNF Sam Redden Blue Ridge Cyclery Racing p/b Reyno
54 Patrick Robertson Welland Racing
DNF Gabriel Tonin Brands Cuevas Junior Cycling Develo
DNF Nicholas Huber GREEN LINE VELO driven by Zipcar Teammate Top 5: Gennaro Ameno
56 Whit Somerall
DNF Michael Lesmerises Knoxville Bicycle Company
57 John Arias Merrick Bycicles Racing
58 Sid Law
DNF Thomas Duke L5Flyers Cycling Team
DNF William Seitz Mission Source Juniors
DNF Cooper Hammarlund Prima Tappa
61 Haegan Altizer
DNF Cristian Gonzalez Rush Racing Team
DNF Olbap Rojas SKY
62 Erin Young
DNF Matthew Whatley Specialized-BMW
63 Khan Kogure Velosports Racing Asheville
DNF George Ciordas Specialized-BMW
64 Carlos Norena
DNF Joshua Marshall Velo ATLANTA
65 Perry Taylor Welland Racing
66 Jp Moncada DART |p/b| Port City Logistics
DNF Joe Whalley Village VW Elite Mens
DNF Tracy Honeycutt
67 Alexander Stevens US Military Endurance Sports
DNF Blake Wilson
DNF Amen Shmidt
Finishers: Cat 2: 30   Cat 3: 36   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allan Emmons
2 Garrison Gaylord Velobrew Racing
3 Paul Harkins Reeves Young
4 Vladamir Flores
6 Jason Bewley
7 Jacob Holt
8 Jacob Kuper I AM RACING
9 Jonathan Cooper
10 Stephen Heath Frazier Cycling
11 Aaron Denning
13 Nathan Doyon Team Louisville
14 Michael Montgomery L5 Flyers Cycling Team
15 Donald Dunagan
16 Luke Scott Team Louisville Junior Cycling
17 Nicholas Leonard
18 Johnny Rhodes delbridge Mission Source Jrs.
19 Nate Watson
20 Claybourn Milner
21 Pierce Jemison Welland Racing
22 Andrew Brookins
23 Tyler Griffin Science of Speed
24 Eric Ernst Youngblood Bicycles
27 Dylan Ogle
28 Kenneth Knowles Sarasota Cycling Club p/b Village B
29 Eli Hoppenfeld
30 Cody Parker Piedmont College
33 Adar Horowitz Frazier Cycling
34 Autry Short Kennesaw State Cycling
35 David Neri
36 Andreas Wolfe
DNF Dustin Mealor Art of Stone Gardening
37 Emilesr Therrien Velobrew-AV Homes
38 Robert Desantis Sarasota Cycling Club/Pb Seasucker
DNF William Peters D.A.R.T
DNF Robert Mayerik Free-Flite Trek Racing Team
39 Christian Zember Kennesaw State Cycling
DNF Kline Barfield Welland Racing
40 Drew Chaplain North Georgia Cycling Association
DNF Mark Kraby
41 Michael Pavuk
42 Mike Whincup Sarasota Cycling Club p/b Village B
DNF Matthew Reeves
DNF William Martin
DNF Lanier Ash
DNF Ethan Lee
DNF Ryan Hoppenfeld
DNF Stephen Baxter
DNF Mcaben Prince
Finishers: Cat 4: 45   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Sanders Outback Bikes
2 John Everest Outback Bikes Teammate Win: Michael Sanders
3 Michael Lipan
4 Andrew Blackstock
5 N.n. 50002
6 Blake Jarvis Club Cycling at the University of G
7 Jamee Stradley
8 Jacob Cooper UGA Cycling
9 Dmitri Kolpakov Kat/Alpecin
11 Ronald Gevry
12 Michael Forrest
14 Ageu Costa AGEU COSTA
17 Mitchell Enfinger
18 Brandon Grainy
19 Grant Eshpeter Free Flite
20 Jeff Collins
21 Tony Marshall BB&T
22 Isaac Toney
25 Mark Walkenhorst
DNF Fabio Moura Fabio Moura/Piracanjuba
26 Grace Anne ingham UGA Cycling
27 Cody Matteson
DNF Lucas Brunelle Lucas Brunelle
29 Norman Carpenter Village Volkswagen
DNF Rantavious Wooten
32 Lark Larkins
33 Nathan Goodman
35 John Randall R&M Performance
36 Chris Hood Peachtree Corners Cycling Club
37 Maximilian Polo
38 Julien Ruhe Mission Devo Juniors/NGCA
39 Sean Kelley
40 Preston Eye Frazier Cycling
41 Robin Dickerson Terrapin
42 John Balthrop Welland Racing
43 Elijah Hughley Mission Devo Cycling
45 Noah Smith
Finishers: Cat 2: 1   Cat 5: 28   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Noah Smith
2 Chase Beck
4 John Balthrop Welland Racing
5 Baden Rogan Frazier Cycling
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Hoppenfeld
2 Julien Ruhe Mission Devo Juniors/NGCA
3 Stephen Heath Frazier Cycling
4 Johnny Rhodes delbridge Mission Source Jrs.
5 Preston Eye Frazier Cycling
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amen Shmidt
2 Cole Rasser Frazier Cycling
3 Ethan Lee
4 Eli Hoppenfeld
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriel Tonin Brands Cuevas Junior Cycling Develo
2 William Seitz
3 Michael Lipan
4 Jacob Kuper I AM RACING
5 Luke Scott Team Louisville Junior Cycling
6 Adar Horowitz
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Crabbe Team Snyder Cycles
2 Peyton Beck
3 William Sauer Frazier Cycling
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Koonce MOAB Masters
2 Ken Vida FloridaVelo
3 Heath Dotson
4 Jed Young Dart p/b Port City Logistics
5 Harold P southerland
6 Isaac Strickland Little Fire p/b Adventures Cycles
7 Wesley Garland Giovanni's Tile Design
8 Tyrone Edwards Specialized-BMW
9 Leonardo Marquez EDA / Evolution Cycling Team
11 Michael Zinkann Giovanni's Tile Design Racing p/b R
12 Owen Shott Velobrew-AV Homes
14 Cliff Kugler
16 Emilio Asconeguy
19 Robert Rogan
20 Aaron Atwater The Southeast Enduance Project
21 Chris Chotas Specialized-BMW
22 Brad Parkerson
DNF Adam Long Constellation Cycling
23 Roy Simmons
24 Igor Rudalev
DNF Heber Cristino EDA / Evolution Cycling Team
25 George Ciordas Specialized-BMW
26 Ryan Crabbe Team Snyder Cycles
DNF Olbap Rojas SKY
DNF Casey Magner Specialized-BMW
27 Eric Nelson Indian Cycle Racing
28 James G wenzel Velo Voodoo
DNF Kevin Maxey Specialized-BMW
DNF Marcelo Martino TEAM SCC...(southern crescent cycli
DNF Stephen Baxter
DNF Kyle Holt
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 6   Cat 3: 12   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Philyaw LittleFire Masters p/b Adventure Cy
2 Chad Weisgram Vision Racing p/b Sanford POWER
3 Curtis Long Florida Velo
4 Reginald Pineda Giovanni's Tile Design Racing p/b R
5 Willie Payton CRCA/AXIS
6 Andy Lougher
7 Tom Golden Village Volkswagen Cycling Team
8 Patrick Weddell
9 Vance James Florida Velo Teammate Top 5: Curtis Long
10 Marcelo Martino TEAM SCC...(southern crescent cycli
11 Jeff Martin
12 Josh Barrett Robson Forensic
13 Benjamin Weaver Texas Roadhouse Cycling Team
14 Pablo Di marco Giovanni Tile design p/b Roswell Bi
16 Chris Chotas Specialized-BMW
17 Kevin Maxey Specialized-BMW
18 Kim Cantrell Care 4 Cycling
19 Allen Thompson
20 Norman Brookins
22 Lino Asiatico
23 George Ciordas Specialized-BMW
25 Robert Rogan
26 Roy Simmons
27 Igor Rudalev
28 Tracy Honeycutt Free-Flite Masters
29 Tom Driscoll CZ Velo
30 Michael Pavuk Free Flite Masters
31 Alan Willey ZWS / Brilliant Advice
32 Joel Eisner Constellation Cycling p/b Inland Co
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 7   Cat 3: 14   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Curtis Tolson Texas Roadhouse
2 Jim Palmer
3 Brian Davis Compass Cycling Racing Team
4 John Baxter Constellation pb Inland
5 Thomas Sunday FACT
6 John Strickland Velo Neuvo
DNF Glenn Sandefur Robson Forensic/ Hilton Head Cyclin
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Murphy Holowesko|Citadel | Arapahoe
2 Bryan Gomez Holowesko|Citadel | Arapahoe Teammate Win: John Murphy
3 Frank Travieso EDA / Evolution Cycling Team
4 Kevin Mullervy Team Clif Bar
5 Daniel Holloway Texas Roadhouse
6 Lachlan Holliday Piedmont College
7 Shane Kline SmartStop Self Storage
8 Cooper Willsey CCB Foundation - Sicleri Pro Team
9 Akil Campbell NGCA elite p/b Tyler Perry Studios
10 Declan Irvine Devo TNN
11 Miguel Bryon Holowesko|Citadel | Arapahoe Teammate Win: John Murphy
12 Johnny Mitchell Palmetto State Medical Elite Cyclin
13 Peter Olejniczak ButcherBox Cycling
15 Brendan Rhim Holowesko|Citadel | Arapahoe Teammate Win: John Murphy
17 Conor Mullervy Team Clif Bar Teammate Top 5: Kevin Mullervy
18 Chris Weddington Kelly Benefit Strategies Elite
19 Anton Varabei Toronto Hustle
21 Benjamin Renkema Cyclus Sports Starlight Factory Tea
22 Ryan Dewald Team Skyline
24 Chad Conley
25 Ian Baun Freddie Fu
26 Steve Cullen Fasturdays
28 Justin Pfaff Velobrew-AV Homes
29 Sam Rosenholtz Toronto Hustle
30 Matthew Salpietro Texas Roadhouse Teammate Top 5: Daniel Holloway
31 Scott Michaels Interactive Metronome
32 Robert Sroka First Internet Bank Cycling
33 Zack Allison Team Clif Bar Teammate Top 5: Kevin Mullervy
34 Emile Abraham NGCA elite p/b Tyler Perry Studios
35 Travis Livermon Enfusion / Endurance Collective
37 Chris Uberti First Internet Bank Cycling
38 Samuel Munday Devo TNN
40 Chris Stuart Team Clif Bar Teammate Top 5: Kevin Mullervy
41 Daniel Tokarczyk Team Hungry
42 Eran Preble ButcherBox Cycling
43 Brian Firle Roots Racing p/b Boulder Property N
44 Dylan Cantrell Piedmont College
45 Caleb Aoake Devo TNN
46 Adam Myerson Levine Law Group p/g Huseby
47 Ryan Joyce Carolina Crit Squad
48 A.j. Moran GREEN LINE VELO driven by Zipcar
49 Adam Farabaugh Support Clean Sport / Guttenplan Co
50 Stephan Hoffman Team Clif Bar Teammate Top 5: Kevin Mullervy
51 David Dawson Team Skyline
52 Kurt Penno Toronto Hustle
53 Sait Arana DistrictTaco Racing
54 Hank Beaver Specialized-BMW
55 Chris Goguen ButcherBox Cycling
56 Michael Lambert AlaCOMP-Brick Race Team
57 Andrew Scarano Team United HealthCare / The 706 Pr
58 Jacob Hill DARC
59 Dennis Thibodeau Low Country Racing
60 Jesse Kooistra Levine Law Group p/b Huseby
62 Charlie Hough Palmetto State Medical Elite Cyclin
63 Raynauth Jeffrey CRCA/Foundation
64 Alex Mclaughlin Texas Roadhouse Teammate Top 5: Daniel Holloway
65 Justin Meade SC Competitive Cyclist
67 Richard Obriant JOHN CENA
68 Jacob Henningsen Team Hungry
69 Andsz Flaksis Holowesko | Citadel | Arapahoe Teammate Win: John Murphy
70 Michael Grant CHEERBACKS of Fat Frogs Racing
71 Grayson Keppler Giant Lakeside - Audi McKinney p/b
72 Andrew Dahlheim Holowesko|Citadel | Arapahoe Teammate Win: John Murphy
73 Brian Teipen Team Whitetail Bicycles and Coffee
74 Andrew Baker Palmetto State Medical Elite Cyclin
75 Nicholas Luther Happy Tooth Elite Cycling Team
76 David Vargas Team United HealthCare / The 706 Pr
77 Hamish Beadle Devo TNN
78 Bryan Lewis BSlow Racing p/b Cutaway
79 Marcus Canady Canady Carbon Repair
80 Logan Phippen Devo TNN
81 Michael Pincus Team CCR Roofing
82 Andrew Giniat Cyclus Sports Starlight Factory Tea
83 Justin Mcquerry Giant Lakeside - Audi McKinney p/b
84 Davis Adams Birmingham Velo/Infinity Cycling
85 Kyle Perry Texas Roadhouse Teammate Top 5: Daniel Holloway
86 Fischer Maris Kelly Benefit Strategies Elite
87 Jack White 601 Racing
88 Charles Daniel Interactive Metronome
89 Bob Goedbloed Devo TNN
90 Darren Dowling Sarasota Cycling Club
91 Colin Cavaliere Carolina Crit Squad
92 Charkie Huegel Levine Law Group p/b Huseby
94 Owen Gillott Team Clif Bar Teammate Top 5: Kevin Mullervy
96 Ryan Aitcheson Levine Law Group p/g Huseby
97 Jack Mccann First Internet Bank Cycling
99 Jackson Griffin Gulf South Bicycle Racing Club
100 Lucas Livermon Crank Arm Brewing
101 Darel Christopher East Point Track Club
102 Jamie Anderson Team Hungry
103 John Noonan Landis/Trek
104 Eric Serantoni Carolina Crit Squad
105 Whit Somerall
106 Michaelee Bowes Nashville Local Cycling
107 Cody Lacosta Morris Velo
108 Nick Bruskewitz Butcherbox Cycling
110 Andrew Guelzo Piedmont College
112 John Butler * Team United HealthCare / The 706 Pr
113 John Ryan Matrix/RBM
114 Alder Martz Palmetto State Medical Elite Cyclin
115 Kyle Penny Levine Law Group p/b Huseby
116 Simon Jones Texas Roadhouse Teammate Top 5: Daniel Holloway
117 Trey Hedgecock Above + Beyond Cancer
118 Frank Cundiff Levine Law Group p/b Huseby
119 Will Jessup
120 Gen Kogure Velosports Racing Asheville
122 Nima Ebrahimnejad Kelly Benefit Strategies Elite
123 Nathaniel Worcester Interactive Metronome
124 John Kuhfahl Skyline
125 Joshua Carter NGCA elite p/b Tyler Perry Studios
126 Willem Kaiser Team United HealthCare / The 706 Pr
127 Aaron Wade VooDoo Racing
128 Steven Ramirez ButcherBox Cycling
129 Nathan Harris Nick Lopez Tailoring
130 Taylor Davis Team Ride On Bikes
132 John Balmer Century Road Club of America
133 Franklin Deese Cyclus Sports Starlight Factory Tea
134 Jake Andrews Ride On Bikes
135 Taylor Kruse Team Hungry
136 Carlos Norena SC Competitive Cyclist
137 Dustin Greer MOAB Racing
138 Ted Horwitz ButcherBox Cycling
139 Michael Hernandez Aevolo Pro Cycling
Finishers: Cat 1: 78   Cat 2: 32   Cat 3: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Liza kate may Frazier Cycling
2 Luci Olewinski
3 Sommers Creed L5 Flyers
4 Bianca Martin CMG Racing
5 Kathleen Laporte
6 Simone Berger F2 Performance Lab
7 Stacy Robinson
8 Madeline Pearce Athlos
9 Isabella Nguy The 706 Project
10 Kate Seiler Sho Air Twenty20 Development
11 Heather Nelson Nunchuck Bunnies
12 Sheree Benavides Matrix/RBM
13 Allison Mccurry Team Louisville Junior Cycling
14 Shannon Goyda Greensboro Velo Club
15 Karen Honeycutt
16 Rosalyn Willey Team Lousiville Junior Cycling
Finishers: Cat 3: 15   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Caitlin Milne Supra Functional Food Bars Cycling
2 Cammie Robbiano
3 Caleigh Rasser Frazier Cycling
4 Sarah Hoots
5 Hayley Braun
6 Annica Burmester
7 Courtney Bailey Furman University
8 Alexa Hoppenfeld
9 Mallory Bryan
10 Stephanie Mlujeak Interactive Metronome cyclling team
11 Agam Horowitz Frazier Cycling Teammate Top 5: Caleigh Rasser
12 Allyson Hurst Team Edward
13 Amalia Marcu
14 Kerrigan Sunday FACT
15 Kelli Rogan Fraziee Cycling
16 Julia Nichols Piedmont College
Finishers: Cat 4: 15   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Madeline Marbury Low Country Racing
2 Lauren Koon Team Cadence Cyclery
3 Rosie Levy Sorella Cycling p/b Hincapie Sports
4 Savannah Williams
5 Katherine Long
6 Katie Guffey Nunchuck Bunnies
7 Emma Coakley
8 Melissa Bachman
9 Mindy Carpenter
10 Tiffany Woods Multisport Performance Coaching
11 Fabiana Asconeguy
12 Sophie Zents mission devo cycling
13 Autumn Kirkendall
14 Amelia Hicks
15 Francesca Ruhe
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Almog Horowitz Frazier Cycling
2 Sasha Emmons
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Liza kate may
2 Caleigh Rasser Frazier Cycling
3 Mallory Bryan
4 Sophie Zents mission devo cycling
5 Agam Horowitz
6 Francesca Ruhe Mission Devo Juniors/NGCA
7 Amelia Hicks Mission Devo Cycling/NGCA p/b Tyler
8 Ivory Furnari Welland Racing
9 Alexa Hoppenfeld
10 Kimberly Cline MissionDevo Cycling Teammate Top 5: Sophie Zents
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Audrey Zents
2 Gigi Nguy Frazier Cycling
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samantha Schneider ISCorp Pro Cycling
2 Erica Allar Piedmont College
3 Harriet Owen THE METEOR // INTELLIGENTSIA
4 Georgia Baker Fearless Femme Racing
5 Caroline Baur ISCorp Pro Cycling Teammate Win: Samantha Schneider
6 Christina Smith Colavita/Bialetti Pro Cycling Team
8 Laura Jorgensen Feed Hungry Kids Project
9 Tina Pic Colavita/Bialetti Pro Cycling Team
10 Jennifer Caicedo Palmetto State Medical Elite Cyclin
11 Rachel Langdon Gray Goat Mobile/Bullseye Total Med
12 Josie Talbot ISCorp Pro Cycling Teammate Win: Samantha Schneider
13 Olivia Ray Welland Racing
14 Jamie Gilgen Rise Racing
15 Lily Williams Hagens Berman | Supermint
17 Kat Sweatt Mellow Mushroom
18 Carolyn Defoore Wolfpack p/b Hyperthreads
19 Stephanie Cucaz OrthoCarolina Winston Women's Cycli
20 Kimberly Lucie LA Sweat
21 Laura Van gilder Mellow Mushroom
22 Natalia Franco Colavita/Bialetti Pro Cycling Team
23 Julie Kuliecza Hagens Berman | Supermint
24 Jessica Mundy THE METEOR // INTELLIGENTSIA Teammate Top 5: Harriet Owen
25 Courteney Lowe Feed Hungry Kids Project
26 Jessie Hodges ISCorp Pro Cycling Teammate Win: Samantha Schneider
28 Sarah Coney LA Sweat
29 Debbie Milne Papa John;s Racing p/b TREK
31 Kristen Arnold THE METEOR // INTELLIGENTSIA Teammate Top 5: Harriet Owen
32 Cinthia Lehner OrthoCarolina Winston Women's Cycli
33 Emma Bast Levine Law Group p/b Huseby
34 Faith Montreuil Gray Goat Mobile/Bullseye Total Med
35 Erica Zaveta Garneau-Easton p/b TLC
36 Daphne Karagianis THE METEOR // INTELLIGENTSIA Teammate Top 5: Harriet Owen
37 Cynthia Frazier THE METEOR // INTELLIGENTSIA Teammate Top 5: Harriet Owen
38 Abigail Youngwerth Twenty20
39 Rebecca Wiasak Fearless Femme Racing Teammate Top 5: Georgia Baker
40 Kate Kirkpatrick Mellow Mushroom
41 Flora Yan Papa John;s Racing p/b TREK
43 Hannah Shell Papa John;s Racing p/b TREK
44 Deborah Paine Feed Hungry Kids Project
45 Sara Tussey Feed Hungry Kids Project
46 Tabitha Sherwood
47 Ainhoa Perez-diez NSMI RACING
48 Melanie Beale LA Sweat
49 Devaney Collier Cyclery Racing
50 Stephanie Smith Colavita/Bialetti Pro Cycling Team
52 Ayesha Mcgowan A Quick Brown Fox
53 Sommers Creed L5Flyers Cycling Team
54 Dori Buckethal NSMI RACING
55 Allison Arensman Feed Hungry Kids Project
57 Elizabeth Harden Papa John;s Racing p/b TREK
58 Brenna Wrye-simpson LA Sweat
59 Merrill Thierman American Dornier Racing
60 Krystal Burnham OrthoCarolina Winston Women's Cycli
62 Ashley Weaver Papa John;s Racing p/b TREK
63 Kimberly Pettit Papa John;s Racing p/b TREK
65 Emma Langley Dornier Racing
66 Judah Sencenbaugh Team United HealthCare / The 706 Pr
67 Briana Kovac Gray Goat Mobile/Bullseye Total Med
68 Jenette Williams Gray Goat Mobile/Bullseye Total Med
69 Allison Mccurry Team Louisville Junior Cycling
70 Elizabeth Kieffer Gray Goat Mobile/Bullseye Total Med
71 Debbie Prouty Colavita/Bialetti Pro Cycling Team
72 Amelia Kirby Welland Racing
73 Nina Wollaston ISCorp Pro Cycling Teammate Win: Samantha Schneider
74 Leslie Timm QCW Cycling p/b Breakaway - JL Velo
75 Victoria Kanizer CTH Performance Project
76 Nicola Macdonald Fearless Femme Racing Teammate Top 5: Georgia Baker
77 Madeline Pearce QCW Cycling p/b Breakaway - JL Velo
78 Lauren Leclaire Levine Law Group p/b Huseby
79 Dakota Topp Levine Law Group p/b Huseby
80 Maggie Barton Sweet Spot Cycling
81 Ava Sykes LUX/Sideshow Womens Cycling Team
82 Alexandra Hammouri
83 Maria Danker Hicks Orthodontics Women's Racing
84 Meredith Moran GREEN LINE VELO driven by Zipcar
86 Luci Olewinski
87 Paige Kostanecki NSMI RACING
88 Loren Morgan
89 Emily Strange CTH Performance Project
90 Elizabeth Liza kate may Frazier Cycling
91 Isabella Nguy Team United HealthCare / The 706 Pr
92 Simone Berger
Finishers: Cat 1: 32   Cat 2: 23   Cat 3: 11   Cat 4: 2   Cat ?: 14