Log In
Davis Bike Club 4th of July Criterium • Jul 4 2018
Clear, 69 degrees, wind 10 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Amara Academy Cycling Development
2 Lucas Dawson Rio Strada Racing
3 Walter Rozek Reliable Racing p/b Folsom Bike
4 Sean Strachan Elevation Bike Co.
5 Daryl Hopkins SJBC
6 Jackson Brayley Dai Endurance
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Quinn Felton PenVelo/Jerry Dufour
2 Blake Macheras Team Swift
3 Grant Feige Team Swift
4 Alex Frankel Team Swift
5 Brandon Rapp SJBC
6 Henry Killbourn Tieni Duro
7 William Olling
8 Isaiah Cichosz N/A
DNF Nolan Arinno Bicyclelawyer
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Gorman Team Swift
2 Ellis Pedersen Team California Juniors
3 Evan Opsal Opsal Sport
4 Brian Kennedy Team California Juniors
5 Travis Risley Team Swift Teammate Win: Jacob Gorman
6 Decker Krogh ol' Republic Sierra Express
7 Esteban Ramirez Team Swift Teammate Win: Jacob Gorman
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nolan Arinno Bicyclelawyer
2 Massimo Morson Whole Athlete
3 Maxwell Doyle Black Mt Bicycles
4 Richard Jones CA Technologies
5 Kerry Brayley Dai Endurance
6 Ben Bartolotta
7 Brady Arinno Bicyclelawyer Teammate Win: Nolan Arinno
8 Eric Rosberg
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ingmar Jungnickel TMB Development p/b Equator Coffees
2 David Michael sweet Sunpower Racing
3 Alexi Gabuyo
4 Will Kanz Team California
5 Jonah Kellogg Team swift
6 Matthew Accarrino
7 Matthew Hepworth SunPower Racing Teammate Top 5: David Michael sweet
8 Alex Wang Jakroo racing
9 Finn Thomsen Davis Bike Club Junior Team
10 Ross Kelly Davis Bike Club Race Team
11 James Grady TMB Development p/b Equator Coffees Teammate Win: Ingmar Jungnickel
12 Devin Wilson Team California Juniors
13 Max Haggard California Bicycle
14 Mckay Kinsey Academy
15 Grover Rozek Reliable Racing/Castelli p/b Folsom
16 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
17 Stephen Lenz Chico Cycling Team
18 Brian Roehrich Davis Bike Club Race Team
19 Hunter Wilson Team California Juniors
20 Tommy Perkins JAKROO Racing
DNF Matthew Axford Rio Strada
DNF Fernando Padilla Tieni Duro
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremie Showa UC Davis Triathlon
2 Jeremy Pond Rocklin Endurance Sports/Limitless
3 John Deagon Squadra SF p/b Terun
4 Jacob Heinrich Data Driven Athlete Racing
5 Aaron Garcia Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
6 Lorenzo Feher
7 Colin Ellsworth Cycling Development - Scott USA
8 Nolan Wong Trafiq VS Traffic
9 James Allen Davis Bike Club
10 Chris Childs
11 Jhenrick James dadula Pen velo
12 Brian Kennedy Team California Juniors
13 Griffin Nemitz Chico Corsa
14 Nathan Barton Scott Cycling Dev
15 Ellis Pedersen Team California Juniors
16 Benjamin Orven zamora SJBC
17 John Nie Pen Velo Racing/Summit Bicycles
18 Peter Coffman Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
19 Myles Villahermosa Chico Corsa
20 Nick Archer Academy Fresno
21 Madison Gee Velo Trap
22 Michael Leiken Davis Bike Club
23 Charles Eisenhauer
24 Dylan Fujimoto Sacramento Golden Wheelmen
DNF Jacob Lin Davis Bike Club Race Team
DNF Hugh Lothrop
DNF Matthew Nemeth Davis Bike Club
DNF Stan Wolf
Finishers: Cat 4: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Trent Wilson Kinetic Cycles
2 Sam Schneider SunPower Racing
3 Max Nearman
4 Jimmy Bosco
5 Jed Aruejo
6 Wagner Sousa Jakroo
7 Allan Smith San Ramon Speed (SRS)
8 Rudy Chavira-reyes
9 Eugene Brancoveanu
10 Harvey Bush Davis Bike Club
DNF Ryan Dunagan Landshark
DNF Kevin Durso Davis Bike Club Race Team
DNF Robert Blundell
DNF Javier Romero
DNF R Manuel calero
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 8   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Vogel Team Mike's Bikes p/b Equator
2 Justin Thompson Terun Elite
3 Robert Skinner
4 Joshua Carling Oak Valley Community Bank Elite Cyc
5 Andrew Goessling Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
6 Anthony Ferretti Amain Cycling Team
7 Bryan Larsen Team California
8 Owen Gillott Team Clif Bar
9 Zachary Gottesman MELLOW MOTORS CYCLING TEAM
10 John Franz Davis Bike Club Race Team
11 Ethan Frankel CycleSport-Specialized p/b Muscle M
12 Blake Anton Marc Pro Cycling p/b Gym One
13 Justin Poulson Cycle Sport - Specialized
14 Andrew Shimizu Team Mikes Bikes pb Equator Teammate Win: Stephen Vogel
15 Ariel Herrmann ThirstyBear Cycling
16 Andrew Haslem Terun
17 Jeffrey Buscheck Davis Bike Club Race Team
18 Blaise Hamel Terun Elite/ Squadra SF pbTerun
19 Scott Cohen Davis Bike Club Race Team
20 Tyler Marchesano low// factory racing
21 Jonathan Baker Touchstone Racing
22 Kenneth Tsuda TB143
23 Maxim Jenkins Davis Bike Club Race Team
24 Robert Schell Dolce Vita Freewheel p/b SL2
25 Josue Acosta
26 Roman Kilun Team Mikes Bikes pb Equator Teammate Win: Stephen Vogel
27 Fergus Tanaka Amain Cycling Team
28 Josh Rovner Amain
29 Greg Mccullough CycleSport Specialized
30 Travis Mceuen TMB Development p/b Equator Coffees
31 Jimmy Miller Team CCR Roofing
32 Tyler Janke Data Driven Athlete Racig
33 Ryan Bibko Specialized Bicycles
34 Chris Riekert Mikes bike p/b Equator Coffee
35 Daniel Kosykh Davis Bike Club Race Team
36 Corey Duren Chico Corsa Cycling Club
37 Ryan Oakes AMain Cycling Team
38 John Bergmann Team Clif Bar Cycling
39 Kevin Tufts Oak Valley Community Bank Elite Cyc Teammate Top 5: Joshua Carling
40 Max Polin SK Racing
41 Eric Cockrell Metier Racing and Coffee
42 Robert Terra Oak valley community bank Elite Cyc Teammate Top 5: Joshua Carling
43 Jason A. smith Data Driven Athlete p/b Greg Price
44 Casey Fallon Touchstone Specialized
45 Miles Lamon Clif Bar
46 Wesley Miyamura Davis Bike Club Race Team
47 Russell White
48 Eric Riggs Hank-Scholz-Male-Model.com / Rosent
49 Arnaud Borner TMB Development p/b Equator Coffees
50 Zane Jensen
51 David Grundman Squadra SF p/b Terun
52 Christopher Beall
53 Mark Morton Amain Cycling Team
54 Jason Snovel west coast rouleurs
55 Brian Funk Cycle Sport Specialized p/b Muscle
56 Chris Coble The Olympic Club
57 Robert Lander Amain Cycling Team
58 Matt Chatlaong Oak Valley Community Bank Elite Cyc Teammate Top 5: Joshua Carling
59 Matt Mikul TERUN ELITE Teammate Top 5: Justin Thompson
60 Timmy Bauer Oak valley community Bank Elite Cyc Teammate Top 5: Joshua Carling
61 Jeff Linder Terun Elite Teammate Top 5: Justin Thompson
62 Joshua Dapice Touchstone / Specialized Racing
63 Chris Cain Don Chapin - Monterey Bay Racing Te
64 Peter Smith TMB Development p/b Equator Coffees
65 Bruno Suttles Davis Bike Club Race Team
66 Ben Cook Cyclesport/Specialized
67 Ben Marshall TMB Development p/b Equator Coffees
68 Theo Goguely TMB Development p/b Equator Coffees
69 Dean Laberge Peets Coffee Racing
70 Michael Sayers Touchstone/Dai Endurance
71 Travis Keeney TMB Development p/b Equator
72 David Koesel Monster Media Elite Masters
73 Paul Morris Team Clif Bar
74 Matt Tufts Williams Cycling
DNF Chris Evans Terun Elite Teammate Top 5: Justin Thompson
DNF Jacob Gerhardt Team Clif Bar
DNF Gregory White
DNF Jeromy Cottell Specialized / Touchstone Masters
DNF Stephan Hoffman Team Clif Bar
DNF Cameron Hawk Oak Valley Comunity Bank
DNF Joseph Holt Chico Masters Cycling Team
DNF Fernando Padilla
DNF Sam Quinby Davis Bike Club Race Team
DNF Jake Taylor Davis Bike Club Race Team
DNF Emmett Smith Pen Velo Racing
DNF Michael Jacques TEAM CLIFBAR CYCLING
DNF Michael Jasinski TEAM CLIF BAR
Finishers: Cat 1: 59   Cat 2: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Wood Vie 13 Kustom Apparel
2 David Grundman Squadra SF p/b Terun
3 Michael Sayers Touchstone/Dai Endurance
4 Russell White
5 David Koesel Monster Media Elite Masters
6 Jeromy Cottell Specialized / Touchstone Masters
7 Tyler Janke Data Driven Athlete Racig
8 John Fairbanks touchstone racing
9 Aaron Marchand Folsom Bike/Trek
10 Jake Hensley Audi Reno Tahoe Cycling Team
11 Max Polin SK Racing
12 Jason boynton Folsom bike/vw/raley's Peet's Coffee Racing
13 Cameron Walker
14 Robert Schell Dolce Vita Freewheel p/b SL2
15 Will Riffelmacher THE OLYMPIC CLUB
16 David Allen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
17 Jason A. smith Data Driven Athlete p/b Greg Price
18 Mike Castaldo Chico Cycling Team p/b Amain Cyclin
19 Brian Brown Folsom Bike
20 Mark johnson Suffolk-sunpower racing Coretech Cycling TwT
21 Dave Kause Mohawk / Quickstep Cycling
22 Scott Cox
23 John Bergmann Team Clif Bar Cycling
24 Jason Snovel west coast rouleurs
25 James Ruffin Clean Power Cycling pb TESLA
26 Jonathan Baker Touchstone Racing
27 Scott Kingston Folsom Bike / Trek
28 Ryan Chepernich Fulton Racing
29 Michael Inglis Black Swift / Cycleton
30 Kevin Metcalfe
31 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
32 Joshua Dapice Touchstone / Specialized Racing
33 Peadar O'mochain
34 Joseph Staron touchstone specialized
35 Chris Coble The Olympic Club
36 Casey Fallon Touchstone Specialized
37 Chris Evans Terun Elite
38 Sam Benedict Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
39 Gregory Anderson touchstone masters
40 Jimmy Miller Team CCR Roofing
41 Chad Richards Sierra Nevada/ Reliable Racing
42 John Kretschmann
43 Hussein Saffouri KaiVelo Racing
44 Scott Fonseca Audi Reno-Tahoe Cycling Team
DNF Philip Barros Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Jeffrey Galland Chico Cycling Team
DNF Philip Roberts Cycles FANATIC
DNF Christopher Baker Specialized / Tombstone
DNF Seth Mcdonough Chico Cycling Team
DNF Phil Tercero Coretechs
DNF Ted Toribio Folsom Bume
DNF Daniel Turner Kai Velo
DNF Aaron D. vande wege Speed Merchants
DNF Bernardo Tapia SunPower
Finishers: Cat 1: 20   Cat 2: 18   Cat 3: 15   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cole Rasmussen Red Peloton
2 Clinton Claassen Santa Cruz / Fox
3 Abraham Contreras Transitions Lifecare
4 Kimio Bazett
5 Barry Obrien Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Gregory Kennedy BERKELEY BIKE CLUB
7 Steve Mendoza
8 Ben Rizzo REVS Road Race p/b Kinetic Cycles
9 James Raybould
10 Marco Lei TMB Development p/b Equator
11 Scott Gelbke Rio Strada Racing
12 Aaron Smith
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 10   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Fonseca Audi Reno-Tahoe Cycling Team
2 Yutch Cowhie Michael David Winery
3 Richard Reinhardt Folsom Bike
4 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling Team
5 Michael Charleton Red Peloton
6 Joseph Staron touchstone specialized
7 Kevin Baker CA Technologies
8 Scott Bromstead R4R - Make-A-Wish
9 Karl Wurzbach Davis Bike Club Race Team
10 Andre Tenthorey Sacramento Golden Wheelman
11 Jason boynton Folsom bike/vw/raley's Peet's Coffee Racing
12 Sean Smith r4r Make-A-Wish
13 Greg Chapla Davis Bike Club Race Team
14 Mike Castaldo Chico Cycling Team p/b Amain Cyclin
15 Philip Roberts Cycles FANATIC
16 Richard Snodsmith Divine Electric Norcal
17 Dave Kause Mohawk / Quickstep Cycling
18 Michael Inglis Black Swift / Cycleton
19 Mark Fleishman Divine Electric Norcal
20 John Fairbanks touchstone racing
21 Ed Moon CA Technologies
22 Phil Tercero Coretechs
23 James Ruffin Clean Power Cycling pb TESLA
24 Chris Dawson Rio Strada Racing
25 John Kretschmann
26 Dennis Baker Michael David Racing
27 Alex Velez Folsom Bike/Trek
28 Mark johnson Suffolk-sunpower racing Coretech Cycling TwT
29 Derek Novaes Rio Strada Racing
30 Jason Cruser R4R- Make A Wish
31 Robbie Brennan ELECTRIC DIVINE RACING
32 Jason Smith Fusion Sport USA
33 Rich Tabuso Team Knucklehead
34 Hayden Mackay R4R-Make a Wish
35 Hussein Saffouri KaiVelo Racing
DNF Craig Dolley Sierra Nevada/Reliable Racing
DNF John Simmons Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Benjamin Cota Funsport Bikes Cycling Team
DNF Ron Rouse Rio Strada Racing
DNF Nick Roberti
DNF Jeffrey Galland Chico Cycling Team
DNF Bernardo Tapia SunPower
DNF Christopher Baker Specialized / Tombstone
DNF Ron Fallon Victory velo raceing
DNF Richard Nichols R4R - Make A Wish
DNF Daniel Turner Kai Velo
DNF Andrew Heinemann
DNF Jason Schmidt Funsport Bikes Cycling Team
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 27   Cat 3: 16   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Desa Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
2 Allie Abdulla Rio Strada Racing
3 Richard Bach Rio Strada Racing
4 Sean Odom Sacramento Golden Wheelmen
5 Michael Saba CA Technologies Racing
6 Scott Silvers Marx Bensdorf
7 Bob Gorman Ca Technologies Racing Teammate Top 5: Michael Saba
8 Albert Lehman Clean Power Cycling pb TESLA
9 Martin Wilkes Mail Street
10 George Marks Victory Velo Racing
11 Michael Andrada
12 Kevin Salk Big Orange
13 Rodney Dutra
14 Ray Abolt
15 Allan Smith San Ramon Speed (SRS)
16 Jeff Farley Rio Strada Racing Teammate Top 5: Allie Abdulla
17 Loree Mckinney Off The Front
18 Thomas Pierucci
19 Jaunty Rutter
20 Timoth Howell
DNF Michael Lafrenais SGW
DNF Mark Sneed Team Fremont/FFBC Teammate Win: Michael Desa
DNF Robin Mckinney Victor Velo Racing
DNF Rob Palisoc Unattached
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 6   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Metcalfe
2 Ted Toribio Folsom Bume
3 Kevin Willitts Body Concepts
4 Jeffrey Kato Clean Power Cycling pb TESLA
5 Ryosei Kaneko clean power cycle pb Tesla
6 Jim Sullivan Clean Power Cycling pb TESLA
7 Steve Showler
8 Steve Showler
DNF Raul De anda F&R Racing
DNF J Clifford CA Technologies Racing
DNF Cliff Jew Audi/Kryki Sports
DNF Richard Jones CA Technologies
DNF Craig Stewart
DNF Shawn Miller Davis Bike Club Race Team
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 4   Cat 3: 6   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katy Cohen GS Andiamo
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stella Sisneros Cycling Dev Scott USA
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Taleah Abolt
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Haley Nielsen SheSpoke Racing
2 Jaimee Erickson Cycle Sport
3 Kate Jungnickel SJBC
4 Christine Culver Trek Santa Rosa
5 Rachel Baarda Davis Bike Club
6 Veronica Volok SheSpoke Racing Teammate Win: Haley Nielsen
7 Anelle Little SunPower Racing
8 Meisin Yan
9 Nicole Slaton JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
10 Trinity Gleckler Breakaway Women's Racing
11 Desiree Varela
12 Laura Moser JLVelo Cycling Team
13 Emily Weiss Team Velo Wrench
14 Stella Sisneros Cycling Dev Scott USA
15 Sheri Baldwin MarcPro pb GYM One
16 Kristin Wolfe SJBC Teammate Top 5: Kate Jungnickel
17 Serenity Marshall JLVelo Cycling Team
18 Amber Pearson SUNPOWER
19 Elena Joroski SJBC Teammate Top 5: Kate Jungnickel
20 Anna Stewart Bell Real Estate Cycling
21 Maya Fors SJBC Teammate Top 5: Kate Jungnickel
22 Madeline Frechette SheSpoke Racing Teammate Win: Haley Nielsen
23 Megan Brinkmeyer Clean Power Cycling pb TESLA
24 Lynn Hunter Breakaway Women's racing
25 Elenor Wiseman SheSpoke
26 Victoria Rainbolt JL Velo
27 Karena Shannon SJBC Teammate Top 5: Kate Jungnickel
28 Courtney Nelson
29 Karen Munoz Breakaway Women's Racing
30 Heidi Alexander SJBC Teammate Top 5: Kate Jungnickel
31 Fnu Novita Breakaway Women's racing
32 Sarah Trent SheSpoke Racing Teammate Win: Haley Nielsen
33 Michelle Nightengale CA Technologies
34 Rachel Critelli SheSpoke Racing Teammate Win: Haley Nielsen
35 Sarah Krtil Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Rachel Baarda
36 Kelli Badillo Breakaway Women's Racing
37 Nancy Fairbanks Rio Strada Racing
38 Rebekah Bermudez SheSpoke Racing Teammate Win: Haley Nielsen
39 Christa Hoffman Davis Bike Club Race Team Teammate Top 5: Rachel Baarda
DNF Diana Hellman SJBC Teammate Top 5: Kate Jungnickel
Finishers: Cat 3: 24   Cat 4: 14   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rebekah Bermudez SheSpoke Racing
2 Stella Sisneros Cycling Dev Scott USA
3 Victoria Rainbolt JL Velo
4 Courtney Nelson
5 Fnu Novita Breakaway Women's racing
6 Sarah Trent SheSpoke Racing Teammate Win: Rebekah Bermudez
7 Madeline Frechette SheSpoke Racing Teammate Win: Rebekah Bermudez
8 Emily Weiss Team Velo Wrench
9 Lynn Hunter Breakaway Women's racing Teammate Top 5: Fnu Novita
10 Samantha Nielsen Breakaway Women's Racing Teammate Top 5: Fnu Novita
11 Sarah Krtil Davis Bike Club Race Team
12 Maya Fors SJBC
13 Nancy Fairbanks Rio Strada Racing
14 Christa Hoffman Davis Bike Club Race Team
15 Mimi Mcnamara Davis Bike Club Race Team
16 Diana Hellman SJBC
Finishers: Cat 4: 15   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Holly Barnhart Sunpower Racing
2 Marisa Paquette Davis Bike Club Race Team
3 Margot Daly SheSpoke Racing
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Melanie *wong Team Mikes Bikes Equator
2 Evelyn Williamson Jakroo
3 Hanna Muegge DNA Cycling Team
4 Shelby Tramel CycleSport Specialized p/b Muscle M
5 Samantha Quijano Jakroo Racing Team
6 Marissa Axell Jlvelo cycling team
7 Eleanor Velez
8 Haley Nielsen SheSpoke Racing
9 Charlotte Hart Monster Media Elite Women
10 Naomi Hester CycleSport Specialized p/b Muscle M Teammate Top 5: Shelby Tramel
11 Mary Elizabeth maroon Jakroo Racing
12 Stella Callaghan HERA Everyday Goddess Racing
13 Allie Bollella JLVelo Cycling Team
14 Jaimee Erickson Cycle Sport
15 Trinity Gleckler Breakaway Women's Racing
16 Amy Cameron TMBW
17 Suzanna Dupee Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
18 Heidi Littenberg Breakaway Women's Racing
19 Desiree Varela
20 Casey Myers Chico Cycling Team p/b AMain Cyclin
21 Gwen Inglis Stages Cycling
22 Anelle Little SunPower Racing
23 Ivy Wang JLVelo Cycling Team
24 Rachel Baarda Davis Bike Club
25 Amber Pearson SUNPOWER
26 Rachel Critelli SheSpoke Racing
27 Serenity Marshall JLVelo Cycling Team
28 Lancely Yung Hera Every Day Goddess Racing
29 Luisa Sempere RAZZLE DAZZLE
30 Sara Liebert CycleSport Specialized p/b Muscle M Teammate Top 5: Shelby Tramel
31 Lindsay Wetzel SK Racing
DNF Veronica Volok SheSpoke Racing
DNF Kristin Wolfe SJBC
DNF Karen Munoz Breakaway Women's Racing
DNF Michelle Nightengale CA Technologies
DNF Elenor Wiseman SheSpoke
DNF Kristen Hill Audi Reno Tahoe
DNF Joie Franco RAZZLE DAZZLE
DNF Rachelle Ortega JL Velo p/b The Freewheel
DNF Kerry Stivaletti JLVeloc/o Freewheel
DNF Elena Joroski SJBC
DNF Laura Moser JLVelo Cycling Team
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 14   Cat 3: 16   Cat 4: 1   Cat ?: 2