Log In
Snelling Road Race • Feb 22 2020
Partly Cloudy, 67 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriele Boncoraglio SquadraSF p/b Terun
2 Ryan Stroup SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Gabriele Boncoraglio
3 Alex Rusoff Alto Velo
4 Michael Gilson The Olympic Club
5 Lorenzo Feher Team City Sacramento
6 Evan Paschke
7 Shane Mcguire??? Alto Velo Teammate Top 5: Alex Rusoff
8 Jan-willem Groeneveld TMB Development p/b Equator Coffees
9 Jesse Maris Pacific Office Automation Cycling
10 Andrew Esler SJBC
11 Garret Smith Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
12 John Nie Pen Velo Racing/Summit Bicycles
13 Matt Carvell Alto Velo Racing
14 Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles
15 Peter Ambiel Alto Velo Teammate Top 5: Alex Rusoff
16 Brian Bailey Revolution Racing
17 Paul Levy Team City Sacramento Teammate Top 5: Lorenzo Feher
18 Andrey Bykovskiy
19 Samuel Price Davis Bike Club Race Team
20 Matthew Amara Team Swift
21 Cam Juarez
22 Hoss Hayati Alto Velo Teammate Top 5: Alex Rusoff
DNP Skyler Taylor Hardcore Hasbeens
DNP John Mcallister Elevate-Webiplex
DNP Stephen Lenz Chico Cycling Team
DNP Rey Surla
DNF Jason Tang Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNF Daryl Hopkins Team Swift
DNF Artun Duransoy Tieni Duro Junior Cycling
DNF Sean O'neal CBRE Racing
Finishers: Cat 3: 28   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andre Dempsey Dolce Vita Cycling p/b SL2
2 Pieter-jan Kindermans
3 Giulio Collura Dolce Vita Cycling p/b SL2 Teammate Win: Andre Dempsey
4 Brian Ramirez cortes FSB/Form+Data
5 Brian Mancini
6 Tyler Valicenti Dolce Vita Cycling p/b SL2 Teammate Win: Andre Dempsey
7 Nicholas Mati
8 Elias Mahmood Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
9 Nathan Espiritu Kovarus Racing Team
10 Cole Schumacher
11 Walter Rozek Reliable Racing/Castelli p/b Folsom
12 Charlie Hollman Rio Strada Racing
13 Will Masterman Contra Costa Cycling Club
14 Hyunjong Lee Alto Velo
15 Matthew Parker TMB Development p/b Equator Coffees
16 Evan Opsal
17 Michael Osorio SquadraSF p/b Terun
18 Travis Miller Team Swift
19 Oliver Neeley Team Swift
20 Cameron O'reilly Alto Velo
21 David Lapointe Berkeley Bicycle Club
22 Brian Collet
23 Francisco Gonzalez Dolce vita cycling p/b SL2 Teammate Win: Andre Dempsey
24 Patrick Dowd King Kog CX
25 Jacopo Dalmasson SquadraSF p/b Terun
26 Matthew Rozek Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
27 Ikkei Sato San Jose bike club
28 Matthew Maurer SquadraSF p/b Terun
29 Joe Perez-rogers Pen Velo Racing/Summit Bicycles
30 James Nicol Alto Velo
31 Ellis Brandt Dolce Vita Cycling p/b SL2 Teammate Win: Andre Dempsey
32 Jose Miguel alpuerto Kovarus Racing Team
33 Si Wong SJBC
34 Dominic Li SJBC
35 Paul Chomsky Dolce Vita Cycling p/b SL2 Teammate Win: Andre Dempsey
36 Kailen Swain Dolce Vita p/b Sl2 Teammate Win: Andre Dempsey
37 Vaughn A brown Dolce Vita Cycling p/b SL2 Teammate Win: Andre Dempsey
38 Phillip Babich Berkeley Bicycle Club
39 David Shih Alto Velo
40 ? Peter Pen Velo Racing/Summit Bicycles?
41 Hernan Gatpandan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
42 Chris Garcia SJBC
43 Joshua Hart TMB Development p/b Equator Coffees
44 Andrew Bautista SJBC
DNP Will Van eaton
45 Enrique Alameda jr Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
DNP Wing To tang Dolce Vita Cycling p/b SL2 Teammate Win: Andre Dempsey
DNF Trevor Togashi Don's Bicycles
DNF Brendan Terrall TMB Development p/b Equator Coffees
DNF Xi Lin SJBC
DNF Rajiv Eluthesen Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 4: 47   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gilmer Ereno Kovarus Racing Team
2 Curt Harrington SquadraSF p/b Terun
3 Maxwell Ronci
4 Jesse Chang Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
5 Elliot Hayes SquadraSF p/b Terun
6 Joshua Pang TMB Development p/b Equator Coffees
7 Justin Too
8 Glen Gagon
9 Ace Jenkins
10 Alex Magill
11 Timothy Collison Team KHov
12 Jed Byerly Form & Data
13 Michael Wyatt Kinetic cyclery
14 David Gerchman Veggie Bro Fan Club
DNF John Gerchman Veggie Bro Fan Club
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 10   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Massimo Morson Team Swift
2 Louisa Kelly SJBC
3 David Avery CBRE Racing
4 Elijah Fisher CBRE Racing
5 Thomas Moision
6 Caelyn Towle CBRE
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pete Carolan The Olympic Club
2 Mark Tucker Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
3 Zachary Morvant ThirstyBear Cycling
4 Nathan Parks Touchstone Racing
5 Joseph Chicoine Ascend Racing
6 Jeff Scott Data Driven Athlete
7 David Koesel Monster Racing Team
8 Jeromy Cottell Touchstone Racing Teammate Top 5: Nathan Parks
9 Robert Schell Dolce Vita Cycling p/b SL2
10 Andrew Chew Velo Kings Racing p/b ATP Coaching Teammate Top 5: Mark Tucker
11 George Ciordas Velo Kings Racing p/b ATP Coaching Teammate Top 5: Mark Tucker
12 Joshua Wood Folsom Bike/Shingle Springs Subaru
13 Richard Gabel Velo Kings Racing p/b ATP Coaching Teammate Top 5: Mark Tucker
14 Ryan Odell Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
15 Todd Markelz Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
16 Sean Henderson Kaivelo
17 Stefen Creason Data Driven Athlete Racing
18 Martin Szwarc ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Zachary Morvant
19 Aaron Patterson Peets Coffee Racing p/b Vloro Bicyc
20 Todd Shoberg Divine Electric Norcal
21 Duane Coughlan ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Zachary Morvant
22 Kimio Bazett Shriners-Trek Racing
23 Peter Kelleher Sacramento Golden Wheelmen
24 Michael Holt SJBC
25 Erik Camacho SJBC
26 Chad Rosser SJBC
27 Philip Barros Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
28 Erik Nelson Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
29 Brian Schuster ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Zachary Morvant
30 Will Riffelmacher THE OLYMPIC CLUB Teammate Win: Pete Carolan
31 Philip Taupier Divine Electric NorCal
32 Joshua Dapice Touchstone Racing Teammate Top 5: Nathan Parks
33 Eric Houston Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
34 Michael Coughlan Dolce Vita Cycling p/b SL2
35 Chris Coble The Olympic Club Teammate Win: Pete Carolan
36 Gus Gomez Velo Kings Racing p/b ATP Coaching Teammate Top 5: Mark Tucker
37 Rich Hufford Folsom Bike/Shingle Springs Subaru
38 Robert Amatelli
39 Christopher Flower Data Driven Athlete Racing
40 Jonathan Baker Touchstone Racing Teammate Top 5: Nathan Parks
41 Christopher Phipps ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Zachary Morvant
42 Gus Platis Rio Strada Racing
43 Matt Tufts Folsom Bike/Shingle Springs Subaru
44 Kevin Tufts Folsom Bike/Shingle Springs Subaru
45 Christopher Baker Touchstone/Trek Racing
46 Elenor Wiseman Los Gatos Bicycle Racing Club
DNP Richard Reinhardt Folsom Bike/Shingle Springs Subaru
DNP Daniel Turner KaiVelo Racing
DNP William Doyle-capitman KaiVelo Racing
DNF Scott Kingston Folsom Bike/Trek
DNF Cameron Walker Folsom Bike/Shingle Springs Subaru
DNF Aaron Marchand Shriners-Trek Racing
DNF James Enright ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Zachary Morvant
DNF Matthew Accarrino
Finishers: Cat 1: 15   Cat 2: 27   Cat 3: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ivor Griffiths SJBC
2 Lars Lofgren
3 Marshall Roberts
4 Eamonn Tucker The Olympic Club
5 Donald Lee
6 Kurt Kuckein CBRE Racing
7 Mikhail Yurasov PenVelo
8 Blaize Baehrens
9 Eugene Chan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
10 Bruno Gregory melo Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
11 Jimmy Barboza Velo Kings Racing - p/b ATP Coachin
12 Matthew Mills
13 Luc Sarlandie Cognition Road Racing
14 Patrick O'rourke Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
15 Aaron Terrazas Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
16 Sean Martin ENDO CNCPT
17 Shiva Sharma Pen Velo Racing/Summit Bicycles
18 James Harland Kaivelo
19 Damon Brewer Dolce Vita Cycling p/b SL2
20 Oto Slavos Alto Velo
21 Garin Moore Victory Velo Racing
22 Carlos Villarreal
23 Craig Auzenne CBRE Racing
24 Philip Barros Team Mikes Bikes powered by Equator
25 Ninos Gergeo CBRE Racing
26 Felipe Salum Alto Velo
27 Clovis Bryan FunSport Bikes Cycling Team pb CDV
DNP Remi Vazquez
28 Kimmo Pylvanainen SJBC Teammate Win: Ivor Griffiths
DNP Wagner Sousa KaiVelo Racing
DNP Drew Noel Trafiq vs. Traffic
DNP Luis Jevons SquadraSF p/b Terun
DNP Russ Freeman Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
DNP David Fidler Divine Electric Norcal
DNP Benjamin Erickson
DNP Stuart Collett CBRE Racing
DNP Adolph Estrada
DNP Matthew Johnson
DNP Jon Cunningham Team Factory Cycles
Finishers: Cat 3: 14   Cat 4: 24   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gary Egorov Off The Front
2 Osvaldo Domnguez Penvelo
3 Martin Lanner Berkeley Bicycle Club
4 Larry Rohrbough Berkeley Bicycle Club
5 Sean Keegan
DNP Mike Gaynor FSB/Form+Data Coaching
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Glerum Peet's Coffee Racing p/b Vloro Bicy
2 Jonathan Baker Touchstone Racing
3 Rick Lawton R4R - Make-A-Wish
4 Michael Foley Cognition
5 Rick Morgan CoreTechs TwT Cycling Team
6 Chad Fischer
7 Jason Boynton Peet's Coffee Racing P/B Veloro Cyc
8 Nathan Parks Touchstone Racing Teammate Top 5: Jonathan Baker
9 Alex Holtz Touchstone Racing Teammate Top 5: Jonathan Baker
10 Kevin Metcalfe Peets Coffee Racing p/b Vloro Bicyc Teammate Win: Kyle Glerum
11 Scott Bromstead R4R-Make A Wish Teammate Top 5: Rick Lawton
12 Kevin Baker R4R - Make-A-Wish Teammate Top 5: Rick Lawton
13 Troy Porter
14 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling
15 Sean Smith R4R Make-A-Wish Teammate Top 5: Rick Lawton
16 Scott Cox Peets Coffee Racing p/b Vloro Bicyc Teammate Win: Kyle Glerum
17 Chris Espy Touchstone Racing Teammate Top 5: Jonathan Baker
18 Hussein Saffouri KaiVelo Racing
19 Lucas Paz KaiVelo Racing
20 Yutch Cowhie Rio Strada Racing
21 David Allen Cognition Teammate Top 5: Michael Foley
22 Ronnie Leavitt Peet's Coffee Racing p/b Vloro Bicy Teammate Win: Kyle Glerum
23 Dean Laberge Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
24 Benjamin Cota Franco Factory Racing
25 Herman Johnson Franco factory racing -northern cAl
26 Lance Haag ThirstyBear Cycling
27 Melanie Wong Wolfpack p/b Jakroo
28 Aaron Long ThirstyBear Cycling
29 Jay Newton Peet's Coffee Racing p/b Vloro Bicy Teammate Win: Kyle Glerum
30 Christopher Baker
31 Joshua Dapice Touchstone Racing Teammate Top 5: Jonathan Baker
32 Sean Melchionda Divine Electric Norcal
33 David Koesel Monster Racing Team
34 Chris Morris R4R Make-A-Wish Teammate Top 5: Rick Lawton
35 Darryl Smith R4R-Make-A-Wish Teammate Top 5: Rick Lawton
36 Daryl Hemenway CoreTechs Cycling Team
37 Scott Giles Schnur Racing
38 Michael Sayers Touchstone Racing/Gruppetto Coachin
DNP Mark Manning
DNP Tait Smith Rio Strada Racing
DNP Christopher Phipps ThirstyBear Cycling
DNP Charles Pockell-wilson Audi Reno-Tahoe Cycling
DNP Mark Tucker Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
DNP Nick Theobald Peet's Coffee Racing p/b Vloro Bicy Teammate Win: Kyle Glerum
DNP Stephen Synhorst Sacramento Golden Wheelmen
DNP Nick Steel Coretechs TwT
DNP Jason Snovel West Coast Rouleurs
DNP Matthew Sloan Cognition Teammate Top 5: Michael Foley
DNP Paul Randall C4 Racing/Kovarus
DNP Jeff Qualle FSB/Form+Data Coaching
DNP Dennis Hopp R4R-Make a Wish Teammate Top 5: Rick Lawton
DNP Carl Hekkert San Jose Bicycle Club
DNP Sean Haidet Schnur Racing
DNP John Fairbanks Touchstone Racing Teammate Top 5: Jonathan Baker
DNP Richard Della maggiore Franco Factory Racing
DNP Nick Dellamaggiore Franco Factory Racing
DNP Richard Del valle Franco Factory Racing- NorCal
DNP Brenon Daly ThirstyBear Cycling
DNP Jeromy Cottell Touchstone Racing Teammate Top 5: Jonathan Baker
DNP Paul Berger FSB/form+data coaching
DNP Shaun Bagley E-Voke Masters Racing
DNP Andrew Adelman CoreTechs Cycling -TwT
Finishers: Cat 1: 22   Cat 2: 31   Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephan Hofmann SJBC
2 Jeffrey Dorso Rio Strada Racing
3 Donald Lee Pen Velo Racing/Summit Bicycles
4 Jason Nearn Monster Racing
5 Eran Ambar SunPower Racing
6 Bernardo Tapia CoreTechs Cycling Team
7 Ole Lutjens Cognition Racing
8 James Ruffin Clean Power Cycling pb TESLA
9 John Kretschmann Body Concepts Bicycle Racing Team
10 Robert Easley Clean Power Cycling pb TESLA
11 Scott Sommerfeld Bell Real Estate Cycling
12 Shane Swan Rio Strada Racing Teammate Top 5: Jeffrey Dorso
13 Kenneth Hebenstriet Funsport Bikes Cycling Team p/b CdV
14 Shayne Marshall
15 Willem Roux VSRT
16 Andrew Horvai Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Donald Lee
17 David Brookes Chico Cycling Team
18 Frank Winters Clean Power Cycling pb TESLA
19 Rex Moar Body Concepts
20 Michael Rizzo SJBC Teammate Win: Stephan Hofmann
21 Samuel Paik Christian Cycling-Hammer Nutrition
22 Gregg Roh Sacramento Golden Wheelmen
23 Tony Perez Fun sports bike cycling team pb CDV
24 Lance Newey Sierra Nevada/Reliable Racing P/B F
25 Jarno Rajahalme Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Donald Lee
26 Mike Faltys Pen Velo Teammate Top 5: Donald Lee
27 Val Encomio Funsport Bikes Cycling Team p/b CDV
28 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
29 Joe Molinari Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Donald Lee
30 Morten Nissov SJBC Teammate Win: Stephan Hofmann
31 Serge Plasschaert Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Donald Lee
32 Terry Nilsen Pen Velo Racing/Summit Bicyles Teammate Top 5: Donald Lee
33 Adamvanminh Martin CCCX Cycling
34 Alex Velez Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
35 Andreas Schulten Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Donald Lee
36 Scott Gelbke Rio Strada Racing Teammate Top 5: Jeffrey Dorso
37 John Simmons Clean Power Cycling pb TESLA
38 Rdarren Rojo Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
39 James Cho Clean Power Cycling pb TESLA
DNP George Marks
DNP Al Dietz Sacramento Golden Wheelmen
DNP Rich Tabuso
DNP Andrei Tallent Penninsula Velo Cycling Club
DNP Shane Swan Rio Strada Racing Teammate Top 5: Jeffrey Dorso
DNP Drew Rushing CCCX
DNP Chad Richards Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
DNP Jonathan Orban cccx
DNP Kevin Marks Clean Power Cycling
DNP Clive Lepper Rio Strada Racing Teammate Top 5: Jeffrey Dorso
DNP Steve Hindman Pen Velo Racing/Summit Bikes
DNP Kenneth Hebenstriet Fun Sport Bikes Cycling Team pb CDV
DNP Michael Desa Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
DNP Mitch Boehs Bell Real Estate Cycling
DNP Gabriel Beddingfield CCCX Cycling
Finishers: Cat 3: 28   Cat 4: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tom Lyons Big Rock Sports
2 Scott Leahy SJBC
3 Steven Romjue The Olympic Club
4 Ted Toribio Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
5 Michael Desa Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
6 Jeff Qualle FSB/Form+Data Coaching
7 Tim Davis Hammer Nutrition/53x11
8 Bob Brandt SJBC Teammate Top 5: Scott Leahy
9 Andrew Nevitt SquadraSF p/b Terun
10 Shin Umeda Pen Velo Racing/Summit Bicycles
11 Chris Demattei Victory Velo Racing
12 Robert Knock Hammer Nutrition/53x11
13 Matthew Trethric Hammer Nutrition/53x11
14 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
15 Chris Courtney Form + Data
16 Gregg Roh Sacramento Golden Wheelmen
17 Leslie Oglesby Pen Velo Racing/Summit Bicycles
18 Steve D'alencon??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles
19 Al Dietz Sacramento Golden Wheelmen
20 Stanley Terusaki Pen Velo Racing/Summit Bicycles
21 Christopher Kemp Rio Strada Racing
22 Eric Zook Serious Cycling
23 Pete Schoenenberger Funsport Bikes Cycling Team p/b cic
24 Scott Hollander Velo Kings p/b ATP Coaching
25 John Sullivan Body Concepts
26 Paul Randall C4 Racing/Kovarus
27 Shane Kinney Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Ted Toribio
28 Gilbert Tarin Splunk Race Team
29 Calvin Erdman Body Concepts Racing Team
30 Ron Stofan Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Ted Toribio
31 Andre Tenthorey
32 George Miranda Fremont Freewheelers
33 Jorge Pont Pen Velo Racing/Summit Bicycles
34 Todd Dambly Shriners / Trek Racing
35 John Hancock Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Ted Toribio
36 Steve Ward Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Ted Toribio
37 Lawrence Nolan Team Fremont/ FFBC data by OnTheDay Teammate Top 5: Michael Desa
38 Joe Molinari Pen Velo Racing/Summit Bicycles
39 Joseph Foster ThirstyBear Cycling
40 Carlos Casillas
41 Steven Grusis OTF Racing Team
42 Mark Bachman Clean Power Cycling pb TESLA
DNP Ken Todd Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Ted Toribio
DNP Brian Mcandrews ThirstyBear Cycling
DNP Mike Frias E-Voke Racing
DNF Frank Winters Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Quentin Sims Hammer Nutrition/53x11
DNF Greg Chapla Davis Bike Club Race Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 21   Cat 3: 26  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Darren Mar-elia Mellow Motors Cycling Club
2 Roderick Gilchrist SJBC
3 Michael Saba Splunk Race Team
4 Robin Mckinney Victory Velo Racing
5 Anthony Low CBRE Racing
6 Matthew Peters Body Concepts
7 Kevin Weiske Clean Power Cycling pb TESLA
8 Mike Pyeatt
9 Frank Grgurina Splunk Race Team Teammate Top 5: Michael Saba
10 Ken Shimojima
11 George Marks Sacramento Golden Wheelmen
12 Peter Krogh Body Logic/SERT
13 Erin Simmons Body Concepts Bicycle Racing Team
14 Chris Bouck Off The Front
15 Greg Wilson Kinetic Cycles
16 Charles Woosley emerald velo
17 Matt Conidaris Body Concepts
18 Jim Peirce Kovarus Cycling
DNP Dean Jurado FSB/Form+Data Coaching
DNP Antonio Corgas Pen Velo Racing/Summit Bicycles. /
DNP Jeff Buich
Finishers: Cat 4: 16   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Williams Legion of Los Angeles
2 Luke Lamperti Lux sideshow/ pb specialized
3 Sam Bassetti
4 Brennan Wertz Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
5 Jeff Linder Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
6 Chris Coble The Olympic Club
7 Chris Riekert Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Brennan Wertz
8 John Borstelmann Voler Factory Racing p/b OVCB
9 Cory Williams Legion of Los Angeles Teammate Win: Tyler Williams
10 Cooper Shanks Team Mikes Bikes Equator Coffees
11 Blake Harper Dolce Vita Cycling p/b SL2
12 Lance Haidet Legion of Los Angeles Teammate Win: Tyler Williams
13 Isaiah Oliver Legion of Los Angeles Teammate Win: Tyler Williams
14 Nick Baird Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
15 Eric Fischer Project 95
16 Joe Fish
17 Will Riffelmacher THE OLYMPIC CLUB
18 David Greif Project Echelon Racing
19 Robert Pearce Terun Elite
20 Wesley Miyamura Davis Bike Club Race Team
21 Frank Greco jr Adapt Cycling
22 Tobin Ortenblad Santa Cruz / Donkey Label Racing
24 Mark Morton Performance Bike
25 Andrew Shimizu Team Mikes Bikes Equator
26 Max Korus Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Brennan Wertz
27 Dominik Cinka Terun Elite
28 Gregory White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
29 Jimmy Miller
30 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
31 Matthew Hepworth Alto Velo
32 Naveen Molloy The Olympic Club
33 Ariel Mendez-penate Uncle Bob's Racing p/b Lander Indus
34 Cody Kaiser LangeTwins / Specialized
35 Mckay Kinsey Team Swift
36 Eric Bryan
37 Erik Schiller Alto Velo
38 James Evans AVRT
39 David Michael sweet Alto Velo
40 Yuri Gonzaga SquadraSF p/b Terun
41 Chaz Turmon Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
42 Jacob Timmerman Pen Velo Racing/Summit Bicycles
43 Sergei Volkov Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNP John Franz
44 Derek Stedman??? Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
DNP Isaiah Chass Team Swift
DNP Christopher Flower Data Driven Athlete Racing
DNP Chris Evans Terun Elite
DNP Richie Vos Terun Elite
DNP Richard Gabel Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
DNP Timmy Bauer
DNP George Ciordas Specialized-BMW
DNP Peter Carolan
DNP Justin Williams Legion of Los Angeles Teammate Win: Tyler Williams
DNP Stuart Watson Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNP Kenneth Tsuda Project 95
DNP Finn Thomsen Davis Bike Club Race Team
DNP Martin Szwarc ThirstyBear Cycling
DNP Bruno Suttles Davis Bike Club
DNP Jovanni Stefani Team California
DNP Robert Schell Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNP Josh Rovner Uncle Bob's Racing p/b Lander Indus
DNP Aaron Rindy Velo Reno
DNP Thomas Revard
DNP Zachary Morvant ThirstyBear Cycling
DNP Christian Molina Methods to Winning Academy Team p/b
DNP Yatwah Mitchell Davis Bike Club Race Team
DNP Matt Mikul Terun Elite
DNP Travis Mceuen Terun Elite
DNP Robert Lander Performance Bike
DNP Daniel Kosykh Davis Bike Club Elite Team
DNP Spencer Ingels Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNP Miles Hubbard Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
DNP Samuel Hill Voler Factory Team p/b OVCB
DNP Jack Duncan Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Brennan Wertz
DNP Stephen Doll Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNP Eric Cockrell Performance Bike
DNP Will Brickler Davis Bike Club Race Team
DNP Christopher Beall Terun Elite
DNF Madden Titus Alto Velo
DNF Sam Benedict Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Top 5: Brennan Wertz
Finishers: Cat 1: 49   Cat 2: 29   Cat 3: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Liesel Mcallister Elevate Racing
2 Claudia Ferreira Main Street Elite p/b Main Street B
3 Jennifer Steele Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
4 Madeline Frechette Eclipse Racing
5 Sharon Marucut Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
6 Lisa Worner
7 Whitney Post Alto Velo
8 Jill Huyette
9 Megan Brinkmeyer Davis Bike Club Race Team
10 Arianna Pascarella Revolution Racing
11 Hannah Wood Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
12 Meredith Stowe christie Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
DNP Lizzie Wright Cognition Racing
13 Amy Ousterhout Revolution Racing p/b Jakroo
DNP April Willoughby Revolution Racing
DNP Serenity Marshall Revolution Racing
DNP Robin Betz Alto Velo
DNP Rebekah Bermudez Eclipse Racing Teammate Top 5: Madeline Frechette
DNP Maude Farrell
DNP Kristin Wolfe
Finishers: Cat 3: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lynn Hunter Breakaway Women's Racing
2 Sue Lin holt Alto Velo
3 Cady Cadiz Kovarus
4 Sarah Flamm Revolution Racing p/b Jakroo
5 Wendy Jacobsen Alto Velo
6 Andrea Tyson SJBC
7 Julie Delbuck Eclipse Racing
8 Brigid Hedlund Davis Bike Club Race Team
9 Chelsea Weidinger ORNOT
10 Sara Malm SJBC
11 Janene Ostrow Alto Velo Teammate Top 5: Sue Lin holt
12 Alana O'mara Alto Velo Teammate Top 5: Sue Lin holt
13 Helen Kim Team Fremont/FFBC data by OneTheDay
14 Colleen Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNP Angie Platis Breakaway Womens Racing Teammate Win: Lynn Hunter
Finishers: Cat 4: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Hoolihan Eclipse Racing
2 Laura Smith
3 Maya Wolf Berkeley Bicycle Club
4 Molly De reyna
5 Natasha Reilly
6 Theo Skolnik Eclipse Racing Teammate Win: Katherine Hoolihan
7 Melissa Mckenzie The Olympic Club
8 Liz Croegaert Team Roseville Cyclery
9 Pamela Ocampo Eclipse Racing Teammate Win: Katherine Hoolihan
10 Xi Ling chua
11 Felicity Holbrow Eclipse Racing Teammate Win: Katherine Hoolihan
12 Linde Casilias
DNP Christine Wilson Kinetic Cycles
DNF Kat Calderala
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 8   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathleen Giles
2 Alison Starnes
3 Sophie Andrews Point S p/b Nokian Tyres
4 Thialor Mize Monster Racing Team
5 Molly Van houweling Revolution Racing p/b Jakroo
6 Amy Moor Eclipse Racing
DNP Eleanor Velez Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
DNP Haley Nielsen Eclipse Racing
DNP Elenor Wiseman Los Gatos Bicycle Racing Club
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 4