Log In
RKO#1 - THE BUMP CIRCUIT RACE (WINTER) • Feb 5 2017
Mostly Cloudy, 58 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Thompson SquadraSF p/b Terun
2 Mark Morton Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
3 Leo Yip Storck-CCN
4 Raul Arias j.r. SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Justin Thompson
5 Cooper Shanks Dolce Vita Freewheel p/b SL2
6 Christopher Craig Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
7 Charlie Velez Data Driven Athlete Racing
8 Blaise Hamel SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Justin Thompson
9 Matthew Traceycook Bear Development Team
10 Sam Benedict Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Top 5: Mark Morton
11 James Evans
12 Taylor Kring
13 Ben Cook Team Swift
14 Stelios Mcdonald Jakroo Racing p/b Chrome Industries
15 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team
16 Christopher Beall LOW//Factory Racing
17 Ben Marshall Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
18 Robert Terra Williams Cycling
19 Stuart Watson Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Top 5: Mark Morton
20 Christian Lam SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Justin Thompson
21 Brian Schuster SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Justin Thompson
22 Selim Elhadj VSRT/Livermore Cyclery
23 Marcus Beltramo Dolce Vita Freewheel p/b SL2 Teammate Top 5: Cooper Shanks
24 Michael Kurnik Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
25 Chris Cain SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Justin Thompson
26 John Franz Sacramento Golden Wheelmen
27 Aaron Mcdevitt SquadraSF p/b Terun Teammate Win: Justin Thompson
28 Oliver Ryan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
29 Martin Szwarc Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Top 5: Mark Morton
30 Christian Hobbs Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
31 Josue Acosta
32 Jonathan Barbus Squadra
DNF Danny Yadron TMB Development p/b Equator
DNF Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
DNF Justin Balderston Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Taylor Schwartz Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Tyler Marchesano
Finishers: Cat 2: 22   Cat 3: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Derek Stedman??? Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
2 Simon Tuttle A Bloc Racing
3 Andrew Conley Team Fremont/FFBC p/b Chipotle Teammate Win: Derek Stedman???
4 Alexander Winter Jakroo Racing p/b Chrome Industries
5 Christian Humpert TB143
6 Sergei Volkov Dolce Vita Freewheel p/b SL2
7 Neil Leonard Dolce Vita Freewheel p/b SL2
8 Menko Johnson Pen Velo Racing/Summit Bicycles
9 Riley Marmesh LOW//Factory Racing
10 Kirk Scheibelhut SquadraSF p/b Terun
11 Ben Marshall Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
12 Erik Schiller
13 Allen Lin Dolce Vita Freewheel p/b SL2
14 Yuriy Platoshyn Pen Velo Racing/Summit Bicycles
15 Wesley Miyamura Limitless Cycling
16 Michael Logan A Bloc Racing Teammate Top 5: Simon Tuttle
17 Eric Edem Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
18 Chris Sontag Pen Velo Racing/Summit Bicycles
19 Danny Yadron TMB Development p/b Equator
20 Travis Mceuen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
21 Mark Morton Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
22 Alexander Yermolovich SJBC
23 Jacob Salassi Team Fremont/FFBC p/b Chipotle Teammate Win: Derek Stedman???
24 Stuart Watson Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
25 Austin Guyette Blue Hills Cycling Club
26 Al Jerrold soriano TB143 Teammate Top 5: Christian Humpert
27 Stelios Mcdonald Jakroo Racing p/b Chrome Industries Teammate Top 5: Alexander Winter
28 Matthew Swartwout Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
29 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Team
DNF Chris Levins Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Marco Lei Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Justin Balderston Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
DNF Douglas Schaller JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
Finishers: Cat 3: 26   Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Winter Jakroo Racing p/b Chrome Industries
2 Austin Guyette Blue Hills Cycling Club
3 Dante Lobue Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
4 Allen Lin Dolce Vita Freewheel p/b SL2
5 Kirk Scheibelhut SquadraSF p/b Terun
6 Trevor Gilmore Mission Cycling
7 Kenneth Tsuda Audi
8 Daniel Hoeppner A Bloc Racing
9 Brandon Barragan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
10 Adin Jose Velo Reno P/B Western Lithium
11 Alex Braunstein Dolce Vita Freewheel p/b SL2 Teammate Top 5: Allen Lin
12 Christopher Stricklen
13 Ryan Stroup SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Kirk Scheibelhut
14 Sean Martin LOW//Factory Racing
15 Peadar O'mochain Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
16 Luigi Petrone SJBC
17 Michael Duffy
18 Fredy Rustrian
19 Cj Mooneyham
20 Charlie Rimkus CA Technologies Racing
21 Hernan Gatpandan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
22 Charles Ho Lost Dog Cycling
23 Tom Van pelt
24 Jacob Jordan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
25 Tom Campeau Folsom Bike
26 Michael Machado
27 Adolph Estrada
28 Michael Ford Pen Velo Racing/Summit Bicycles
29 Krisztian Markella Michael David Winery Cycling Team
30 Matthew Santillan CBRE Racing
31 Kurt Brown Dolce Vita Freewheel p/b SL2 Teammate Top 5: Allen Lin
32 Marco Lei Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
33 Carlos Villarreal
34 Stuart Collett CBRE Racing
35 James Grady SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Kirk Scheibelhut
36 Adrian luis ?
37 Matthew Johnson Dolce Vita Freewheel p/b SL2 Teammate Top 5: Allen Lin
38 Glenn Munlawin form+data p/b Mercedes Benz of Mode
DNF Damon Brewer
DNF Daniel Karpelevitch Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
DNF Sawyer Taylor Team Swift
DNF Philip Barros Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Top 5: Dante Lobue
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 40   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ingmar Jungnickel
2 Fraser Burch
3 Mathias Jacquelin Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
4 Brian Mancini
5 Gustavo Tagliari
6 Cody Leuck SquadraSF p/b Terun
7 Will Farino Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Mathias Jacquelin
8 Justin Marcello VSRT
9 Gregory Kennedy Berkeley Bicycle Club (BBC)
10 Eamonn Tucker
11 Jeff Lin Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Mathias Jacquelin
12 Garrett Milner C510
13 Noah Fairles
14 Daniel Regua SJBC
15 Tenzin Wangzor
16 Jonathan Frost Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Mathias Jacquelin
17 Oscar Martinsson
18 Paulo Serna Cabrio Taxi
19 Jon Marc peterson
20 Stefan Fuller
21 John Nie
22 Isaac Blum
23 Peter Jupp
24 Javier Acosta JAKROO presented by Chrome Industri
25 Cam Juarez
26 Rafael Garcia
27 Vasileios Raptakis
28 David Shih SunPower Racing
29 Terry Nilsen Pen Velo Racing/Summit Bicycles
30 Anthony De la torre
31 Hamza Makhlaf
32 Stefan K miller
33 Peter Ekman
34 Jakob Sandberg
35 Andrew Avedian
36 Cristian Olmos Jakroo presented by Chrome Industri
37 Chris Stearns
38 Zach Rotblatt
39 Irvin Perez 8 mile llamas
40 Matthew Yankowski
41 Thomas Laskarzewski
DNF Duncan Hassall Berkeley Bicycle Club (BBC)
DNF Lawrence De leon
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 38   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Andersonmoxley Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
2 Gavin Murray Storck-CCN
3 Eamon Lucas
4 Justin Thompson SquadraSF p/b Terun
5 Raul Arias j.r. SquadraSF p/b Terun
6 Chris Coble Olympic Club
7 Zachary Gottesman NCCF/ Team Specialized Juniors
8 Chester Gillmore Dolce Vita Freewheel p/b SL2
9 Leo Yip Storck-CCN Teammate Top 5: Gavin Murray
10 Cooper Shanks Dolce Vita Freewheel p/b SL2
11 Ben Cook Team Swift
12 Cole Davis NCCF/ Team Specialized Juniors
13 Robert Schell Dolce Vita Freewheel p/b SL2
14 Jeffrey Buscheck Davis Bike Club Elite Team
15 Blaise Hamel SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Justin Thompson
16 Christian Lam SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Justin Thompson
17 John Gregorio TRU/TRACE3 Racing pb Fullerton Bike
18 Nick Kreeger SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Justin Thompson
19 Aaron Mcdevitt SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Justin Thompson
20 David Grundman SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Justin Thompson
21 Tom Lyons ThirstyBear p/b Akamai
22 Brian Funk Cycle Sport Specialized
23 Marcus Beltramo Dolce Vita Freewheel p/b SL2
24 Christopher Beall LOW//Factory Racing
25 Taylor Kring
26 Mark Manning SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Justin Thompson
27 Brian Schuster SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Justin Thompson
DNF Greg Mccullough Cycle Sport - Specialized p/b Muscl Teammate Win: Sam Andersonmoxley
DNF Dustin Denton Michael David Winery Cycling Team
DNF Chris Cain SquadraSF p/b Terun Teammate Top 5: Justin Thompson
DNF Lawrence Nolan NCCF/ Team Specialized Masters
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Coble Olympic Club
2 Robert Amatelli Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
3 Lucas Paz KaiVelo Racing
4 Chris Evans ThirstyBear p/b Akamai
5 Sean Henderson KaiVelo Racing
6 Todd Markelz Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
7 Will Riffelmacher Olympic Club Teammate Win: Chris Coble
8 Oliver Ryan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Robert Amatelli
9 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
10 Cyrus Behroozi SquadraSF p/b Terun
11 Joshua Pizzica Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Robert Amatelli
12 Scott Cox Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Robert Amatelli
13 Mj Foley City Cycle Racing
14 Keith Whitwell SquadraSF p/b Terun
15 Alfred Berghout SquadraSF p/b Terun
16 James Yuan SquadraSF p/b Terun
17 Samuel Worthington City Cycle Racing
18 John Fritz Michael David Winery Cycling Team
19 Mate Adamkovics KaiVelo Racing Teammate Top 5: Lucas Paz
20 Matthew Sloan Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Robert Amatelli
21 Matthew Adams Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Robert Amatelli
22 Bill Laddish KaiVelo Racing Teammate Top 5: Lucas Paz
23 Daniel Turner KaiVelo Racing Teammate Top 5: Lucas Paz
24 Philip Roberts Chico Cycling Team
25 Mark Fleishman Chico Cycling Team
26 Hussein Saffouri KaiVelo Racing Teammate Top 5: Lucas Paz
DNF Rick Graves City Cycle Racing
DNF David Allen Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Robert Amatelli
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 16   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Simon Hill Ritte Van Vlaanderen
2 Joseph Booth Fulton Racing
3 Alex Poloziouk Kovarus/Wells Fargo Racing Team
4 Eric Chi Pen Velo Racing/Summit Bicycles
5 Mark johnson Suffolk-sunpower racing CoreTechs Cycling TwT
6 Deniz Warraich A Bloc Racing
7 Patrick Norville
8 Selim Elhadj VSRT/Livermore Cyclery
9 Ben Egger A Bloc Racing
10 Dan Rugani CBRE Racing
11 Mike Gonzales Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Eric Chi
12 David Porter Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Eric Chi
13 Gerrit Pock
14 Lenard Lesser Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Eric Chi
15 Brian Kellison Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Eric Chi
16 Michael Riyanto SJBC
DNF Jesse Gibbs Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
Finishers: Cat 3: 10   Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bryan Cheung Pen Velo Racing/Summit Bicycles
2 Matthew Klene
3 Nick Eslinger
4 Andrew Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Bryan Cheung
5 Jarno Rajahalme Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Bryan Cheung
6 Oto Slavos SquadraSF p/b Terun
7 Joe Narciso
8 Rozel Tupaz CBRE Racing
9 Krisztian Markella Michael David Winery Cycling Team
10 Tom Campeau Folsom Bike
11 Darren Yap Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Bryan Cheung
12 Steve D'alencon??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Bryan Cheung
13 Zachary Hilton SJBC
14 Jason Mongue
15 Jesse Gibbs Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
16 Luis Jevons SquadraSF p/b Terun
17 Travis Ma Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Bryan Cheung
18 Eric Lambrecht C510
19 Michael Jones Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
20 Brian Martinez CBRE Racing
21 Jeff Bilodeau CBRE Racing
22 Robert Shirley Bell Real Estate Cycling
23 John Moore
24 Dan Pankratz Los Gatos Bicycle Racing Club
25 Chris Patterson
26 Ward Covert Michael David Winery Cycling Team
27 Brandon Soule
28 Mike Mascaro CBRE Racing
29 Kevin Weitz Clean Power Cycling pb TESLA
30 Steven Young
DNF Glenn Munlawin form+data p/b Mercedes Benz of Mode
Finishers: Cat 4: 19   Cat 5: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Shore Hammer/53x11
2 Tom Lyons ThirstyBear p/b Akamai
3 Cameron Birky R4R-Make A Wish
4 Ken Calender Don Chapin Monterey Bay Racing Team
5 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
6 Richard Nichols R4R-Make A Wish
7 Gary Paden Morgan Stanley Cycling Team
8 David Avila SAFEWAY Cycling Teammate Top 5: Robert Pasco
9 Jordan Gudebski C510
10 Andrew Heinemann AUDI RENO-TAHOE
11 Nick Steel Serious Cycling
12 John Coletta Peet's Coffee Racing
13 Roger Martin R4R-Make A Wish Teammate Top 5: Cameron Birky
14 Kevin Baker
15 Rick Lawton R4R-Make A Wish Teammate Top 5: Cameron Birky
16 Mike Vomund CA Technologies Racing
17 John Fritz Michael David Winery Cycling Team
DNF Klaus Grimm AUDI RENO-TAHOE
DNF Thomas Dillon Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 11   Cat 3: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christian Hobbs Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
2 Long Nguyen CBRE Racing
3 Jordan Gudebski C510
4 Klaus Grimm AUDI RENO-TAHOE
5 Mark johnson Suffolk-sunpower racing CoreTechs Cycling TwT
6 John Coletta Peet's Coffee Racing
7 Rolland Jurgens CA Technologies Racing
8 Alon Golan CoreTechs Cycling Team
9 Scott Lemke Eden Bicycles Racing Club
10 Robert Easley Clean Power Cycling pb TESLA
11 Patrick Norville
12 Billy Opsal Kovarus/Wells Fargo Racing Team
13 Shane Kinney Sierra Nevada/Reliable Racing
14 Jim Perreira SJBC
15 Raymond Rodriguez Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Christian Hobbs
16 Ron Fallon Folsom Bike
17 James Ruffin Clean Power Cycling pb TESLA
18 Michael Miller Funsport Bikes Cycling Team
19 Yann Bertaud Clean Power Cycling pb TESLA
20 Mike Vomund CA Technologies Racing
21 Minh Nguyen Contra Costa Cycling Club
22 Andrew Shirey Audi
23 Craig Auzenne CBRE Racing Teammate Top 5: Long Nguyen
24 Thomas Dillon Pen Velo Racing/Summit Bicycles
25 Steven Hatter San Jose Bicycle Club
26 Mark Bachman Clean Power Cycling pb TESLA
27 Marty Panos CA Technologies Racing
28 Noel Miller Clean Power Cycling pb TESLA
29 Scott Sommerfeld Bell Real Estate Cycling
30 Adamvanminh Martin Clean Power Cycling pb TESLA
31 Albert Coble Funsport Bikes Cycling Team
32 John Simmons Clean Power Cycling pb TESLA
33 Harun Simbirdi CA Technologies Racing
34 Juan Ortiz
DNF Glen Augustine Berkeley Bicycle Club (BBC)
Finishers: Cat 3: 20   Cat 4: 14   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Saltzman R4R-Make A Wish
2 Hunter Ziesing Hammer/53x11
3 Lawrence Nolan NCCF/ Team Specialized Masters
4 Mike Nissen ChristianCycling
5 Tim Davis Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
6 Stanley Terusaki Morgan Stanley Cycling Team
7 Glen Kinion Clean Power Cycling pb TESLA
8 Jon Ornstil Hammer/53x11 Teammate Top 5: Hunter Ziesing
9 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
10 Iver Johansen
11 Dean Abt Team Oakland Cycling
12 Darryl Smith R4R-Make A Wish Teammate Win: Eric Saltzman
13 Pete Schoenenberger Funsport Bikes Cycling Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Massey Clean Power Cycling pb TESLA
2 David Dalton 6Fifteen Cyclery
3 Rex Moar CBRE Racing
4 Mark Carson CBRE Racing
5 Harold Reimer SunPower Racing
6 Peter Brisbo CA Technologies Racing
7 Jeffrey Kato Clean Power Cycling pb TESLA Teammate Win: Mark Massey
8 Scott La perle CBRE Racing Teammate Top 5: Rex Moar
9 Robert Napieralski 3 Ft. - It's The Law
10 Mark Koenig Pen Velo Racing/Summit Bicycles
11 Damien Anderson Clean Power Cycling pb TESLA Teammate Win: Mark Massey
12 Robin Mckinney Victory Velo Racing
13 Roderick Gilchrist SJBC
14 Michael Wilkins Clean Power Cycling pb TESLA Teammate Win: Mark Massey
15 Jim Sullivan Davis Bike Club
16 David Corthell AUDI RENO- TAHOE CYCLING
17 Geoff Landon Kovarus/Wells Fargo Racing Team
18 L Allen shaw Clean Power Cycling pb TESLA Teammate Win: Mark Massey
19 Alvin Carpenter Davis Bike Club Race Team
20 Tony Watts AUDI RENO- TAHOE CYCLING
21 James Allen Clean Power Cycling pb TESLA Teammate Win: Mark Massey
22 Rodney Jewett Peninsula Velo Cycling Club
Finishers: Cat 3: 9   Cat 4: 12   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sandra Freeman JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
2 Sawyer Taylor Team Swift
3 Trish Pablo Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
4 Amy Moor SheSpoke Racing
5 Pamela Levine Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
6 Diana Cedeno JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Sandra Freeman
7 Elena Joroski SJBC
8 Heather Mcdonald JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Sandra Freeman
9 Rachelle Ortega JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Sandra Freeman
Finishers: Cat 3: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diniana Piekutowski RAZZLE DAZZLE
2 Eleanor Velez
3 Kortney Parman
4 Sarah Tollman Razzle Dazzle Teammate Win: Diniana Piekutowski
5 Jill Huyette JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
6 Elisabeth Huff
7 Christina Davis SJBC
8 Genevieve Thomas SheSpoke Racing
9 Serenity Marshall JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Top 5: Jill Huyette
10 Kate Carlisle SJBC
11 Desiree Varela
12 Jill Stone SJBC
13 Rachel Critelli Dolce Vita Freewheel p/b SL2
14 Alicen Kershaw
15 Amber Pearson Rio Strada Racing
16 Jeana Rose
17 Nia Ransom
18 Anna Stewart Bell Real Estate Cycling
19 Sharon Marucut
20 Lilli Safley Ciclistas del Valle
Finishers: Cat 4: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tina Slagel
2 Alison Kubota
3 Min Zhu
4 Alexi Snyder
5 Colleen Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Illi Gardner Folsom Bike
2 Hanna Muegge UCI WPT: Visit Dallas DNA Pro Cycli
3 Elizabeth Otto Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
4 Clarice Sayle JAKROO presented by Chrome Industri
5 Megan Ruble Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
6 Christina Bonnington JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
7 Melanie *wong Folsom Bike Teammate Win: Illi Gardner
8 Sara Bird Folsom Bike Teammate Win: Illi Gardner
9 Samantha Vroomen Team Mike's Bikes
10 Allie Bollella JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
11 Trish Pablo Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Elizabeth Otto
12 Ayesha Mcgowan JAKROO pb Chrome Industries
13 Heather Mcdonald JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
14 Andrea Atkins CA Technologies
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 8   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ivy Wang JL Velo
2 Rikke Preisler JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
3 Laurie Furman JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Camille Deluca-flaherty SJBC
2 Helen Casabona Pen Velo Racing/Summit Bicycles
3 Lesley Jensen JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
4 Loran Vilas Chico Cycling Team
5 Elizabeth Benishin CA Technologies Racing
6 Michelle Nightengale CA Technologies Racing
7 Jessie Hickel CA Technologies Racing Teammate Top 5: Elizabeth Benishin
8 Heidi Alexander SJBC Teammate Win: Camille Deluca-flaherty
9 Cecily Majerus Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Helen Casabona
10 Narda Roushdi Berkeley Bicycle Club (BBC)
11 Sara Stearns Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Helen Casabona
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 7   Cat 4: 2