Log In
Wente Vineyards Classic Road Race • Apr 30 2017
Clear, 75 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gianni Lamperti Team Swift
2 Isaiah Chass Team Swift Teammate Win: Gianni Lamperti
3 Luke Lamperti Team Swift Teammate Win: Gianni Lamperti
4 Riley Marmesh LOW//Factory Racing
5 Matthew Klene Dolce Vita Freewheel b/p SL2
6 Daniel Cobley Big Orange Cycling
7 Yatwah Mitchell Sierra Nevada/Reliable Racing
8 Ben Marshall TMB Development p/b Equator
9 Isaiah Oliver Limitless Cycling
10 Kieth Strong Team Fremont/FFBC
11 Sholom Jaeger Bicycle.net Racing Team
12 Nicholas Wallace Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
13 Aidan Mcneil NCCF/ Team Specialized Juniors
14 Fredy Rustrian
15 Brennan Hodgins Apex Racing
16 Jonathan Gunning
17 Richie Vos SunPower Racing
18 Trevor Gilmore TMB Development p/b Equator
19 Matthew Paez Velo Reno
20 Eddy Bach
21 Alex Braunstein Dolce Vita Freewheel p/b SL2
22 Wesley Miyamura Limitless Cycling
23 Richard Gonsalves CycleSportSpecialized
24 Morgan Gerlak C3-Twenty20cycling.com
25 Andrew Conley Team Fremont/FFBC
26 Phill Mai Team Fremont/FFBC
27 Morgan Cole SunPower Racing
28 Matt Carvell SunPower Racing
29 Mathias Jacquelin TMB Development p/b Equator
30 Richard Graetz Pen Velo Racing/Summit Bicycles
31 Matthew Accarrino
32 Stuart Watson Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
33 Eric Castillo NCCF / Team Specialized Juniors
34 Bladi Duran Big Orange Cycling
35 Cameron Hawk Limitless Cycling
36 Galen Frechette EuroPRO Checklist
37 Kyle Erickson
38 Dave Anthony JL Velo
39 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
40 Michael Machado
41 Rafael Garcia
42 Matthew Swartwout TMB Development p/b Equator
43 Charlie Rimkus CA Technologies Racing
44 Shane Mcguire??? SunPower Racing
45 Creighton Gruber Team Swift Teammate Win: Gianni Lamperti
46 Yuriy Platoshyn Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Eric Welsh SunPower Racing
DNF Alexi Gabuyo LOW//Factory Racing Teammate Top 5: Riley Marmesh
DNF Brigido Tax
DNF Nicholas Hack A Bloc Racing
DNF Erik Schiller SunPower Racing
Finishers: Cat 3: 42   Cat 4: 8   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ingmar Jungnickel
2 Daniel Hoeppner Bloc Racing
3 Reece Macdonald Pen Velo Racing/Summit Bicycles
4 Madden Titus SunPower Racing
5 Michael Duffy
6 Trevor Niblock Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
7 Matthew Santillan CBRE Racing
8 Bernardo Tapia SunPower Racing Teammate Top 5: Madden Titus
9 Samuel Paik Christian Cycling-Hammer Nutrition
10 Cj Mooneyham Form + Data p/b Mercedes Benz of Mo
11 Jonathan Frost TMB Development p/b Equator
12 Hernan Gatpandan Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Reece Macdonald
13 Stuart Collett CBRE Racing
14 Cory Vogel SunPower Racing Teammate Top 5: Madden Titus
15 David Levenson Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Reece Macdonald
16 Tommy Perkins JAKROO presented by Chrome Industri
17 Chase King Team Swift
18 Michael Ford Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Reece Macdonald
19 John Wasserman SunPower Racing Teammate Top 5: Madden Titus
20 John Nie Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Reece Macdonald
21 Vasileios Raptakis SunPower Racing Teammate Top 5: Madden Titus
22 Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Reece Macdonald
23 Peter Ambiel SunPower Racing Teammate Top 5: Madden Titus
DNF Tenzin Wangzor
DNF Cam Juarez
Finishers: Cat 4: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Max Motschwiller UCC / Olympic
2 Alex Hanson
3 Bradley Lovegren
4 Alexander Malkin Louie Racing p/b Bireme Capital
5 Will Drinkwater
6 Matthew Maurer SunPower Racing
7 Jon Marc peterson Team Roaring Mouse
8 Eric Chodoroff Berkeley Bicycle Club
9 Patrick Krecker
10 Nic Drexler
11 Ian Fernihough SJBC
12 Evan Paschke
13 Felipe Valderrama BBC Berkeley Racing
14 Michael Rouse Team Fremont/FFBC
15 Alejandro De simone Union Club
16 Justin Lianides
17 Pete Carolan Olympic Club
18 Rich Duff Louie Racing p/b Bireme Capital Teammate Top 5: Alexander Malkin
19 Rick Riedy
20 Benoit Moriceau Dolce Vita Freewheel
21 Ben Cochran
22 David Gottfried Reset360
DNF Heath Langle Team Hammer Nutrition
DNF John Crean Sonoma Creamery
Finishers: Cat 5: 22   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adin Jose Velo Reno
2 Andrew Mathiesen Team Swift
3 Jonas Crean Team Swift
4 Gaven Vanni Limitless Cycling
5 Jacob Gorman Limitless Cycling
6 Evan Opsal Opsal Sport Racing
7 Finn Thomsen Davis Bike Club Juniors Race Team
8 Anton Knepprath Team City Racing
9 Chris Stearns Tieni Duro Junior Cycling Team
10 Daryl Hopkins
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Orion Pohl Tieni Duro Junior Cycling
2 Fraser Burch Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Orion Pohl
3 Hans Poulsen Tieni Duro Junior Cycling Teammate Win: Orion Pohl
4 Ian Dickson Tieni Duro Junior Cycling Teammate Win: Orion Pohl
5 Leonard Schummer Tieni Duro Junior Cycling Teammate Win: Orion Pohl
6 Cameron Hawk Limitless Cycling
7 Kenneth Oei Tieni Duro Junior Cycling Teammate Win: Orion Pohl
8 Gilbert Chan BBC
9 Stefan K miller Tieni Duro Junior Cycling Team Teammate Win: Orion Pohl
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dana Williams Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
2 Robert Amatelli Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Dana Williams
3 Jeromy Cottell Team Specialized / Touchstone Maste
4 Todd Markelz Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Dana Williams
5 Scott Cox Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Dana Williams
6 Will Riffelmacher THE OLYMPIC CLUB
7 Jonathan Eropkin Peet's Coffee Racing
8 Sean Henderson KaiVelo Racing
9 Joshua Dapice Team Specialized/Touchstone Racing
10 Luiggi Zuniga Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
11 Thomas Newmeyer Studio Velo
12 Joseph Sullivan SJBC
13 Philip Weiss More Foundation Cycling Team
14 Stefano Profumo KaiVelo Racing
15 Nick Theobald Peet's Coffee Racing
16 Kevin Metcalfe Peet's Coffee Racing
17 Michael Claudio Thirsty Bear p/b Akamai
18 Michael Sayers C360R Cycling Team
DNF Ronnie Leavitt Team Specialized/Touchstone Racing
DNF Eric Zumwalt R4R Make-A-Wish
DNF Kyle Glerum Peet's Coffee Racing
DNF Bill Laddish KaiVelo Racing
DNF John Barbicas Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Dana Williams
DNF Marcel Appelman Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Dana Williams
DNF Dennis Wall Core Techs TwT
DNF Jason boynton Folsom bike/vw/raley's Peet's Coffee Racing
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 8   Cat 3: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Eslinger
2 Derald Sue
3 Levi Toney
4 Michael Muhney OTR Racing
5 Andrew Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Jason Pettitt Audi / Kryki sports
7 Adam Vandewater C510
8 Jon Meals Team Oakland Cycling
9 Nick Stiritz Studio Velo
10 Dan Rugani CBRE Racing
11 Eamonn Tucker The Olympic Club
12 Eric Chi Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Andrew Chew
13 Bryan Cheung Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Andrew Chew
14 Peter Feng Dolce Vita Freewheel p/b SL2
15 Nathan Cauffman Funsport Bikes Cycling Team
16 Aaron Terrazas Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
17 Shai Traister
18 Martin Kozera??? Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Andrew Chew
19 Garrett Milner C510
20 James Cho Clean Power Cycling pb TESLA
21 Krisztian Markella Michael David Winery Cycling Team
22 Jason Roth Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
23 Philip Barros Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
24 Peter Jupp
25 Wesley Maclaggan
26 Michael Jones Team Fremont/FFBC
27 Steve Fung CBRE Racing
28 Ben Rizzo Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
29 Kurt Kuckein CBRE Racing
30 Yann Bertaud Clean Power Cycling pb TESLA
31 Drew Noel Trafiq vs. Traffic
DNF Rozel Tupaz CBRE Racing
DNF Nathan Brito Unattached
Finishers: Cat 4: 22   Cat 5: 9   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Upton
2 Michael O'rourke Peet's Coffee Racing
3 Robert Easley Clean Power Cycling pb TESLA
4 Hayden Mackay CA Technologies Racing
5 Cameron Birky R4R - Make-A-Wish
6 Jordan Gudebski C510
7 Bryan Hoadley R4R - Make-A-Wish Teammate Top 5: Cameron Birky
8 Donald Dumaine Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
9 Gardie Jackson ThirstyBear p/b Akamai
10 Jay Newton ThirstyBear p/b Akamai
11 Keith Whitwell SquadraSF p/b Terun
12 Shane Kinney Sierra Nevada/Reliable Racing
13 Jarno Rajahalme Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Shawn ^daly ThirstyBear p/b Akamai
15 Robb Herrick Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
16 Brenon Daly ThirstyBear p/b Akamai
17 Rider Unknown
18 Philip Malaspina CoreTechs
19 Lanier Benkard Pen Velo Racing/Summit Bicycles
20 Selim Elhadj VSRT Livermore Cyclery
21 Ken Calender Don Chapin/Monterey Bay Race Team
22 Chris Ott Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Michael O'rourke
23 Robert Sperling ThirstyBear p/b Akamai
24 Michael Fee R4R - Make-A-Wish Teammate Top 5: Cameron Birky
25 Shon Grabbe CoreTechs Cycling Team
26 Nick Steel Serious Cycling
27 Holger Steinbach ThirstyBear p/b Akamai
28 Sean Beck BRECycling
29 Phil Tercero Coretechs
30 Duane Coughlan ThirstyBear p/b Akamai
31 James Porter LuxVue-Sun Power Racing
32 Jorge Pont SunPower Racing
33 Yutch Cowhie Michael David Winery Cycling Team
DNF Justin Eatinger Pen Velo Racing/Summit Bicycles
DNF Pablo Espinosa SquadraSF p/b Terun
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 14   Cat 3: 17   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Geoff Black Rio Strada Racing
2 Todd Mitchell Divine Electric Norcal
3 Cameron Mclaughlin squadra sf
4 Angus Murray CA Technologies
5 Winston Asprec CBRE Racing
6 Iain Russell Pen Velo Racing/Summit Bicycles
7 Christopher Brumfiel
8 Brian Gokey Team Fremont
9 Craig Auzenne CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
10 Neil Leary CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
11 Anthony Murray RedMonkey Sports
12 Anders Gronberg RedMonkey Sports
13 Donald Macleod
14 Roy Johnson fortnergardens.com racing team
15 Jason Mongue
16 Luis Jevons SquadraSF p/b Terun
17 John Riggs CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
18 John Hawkins Christian Cycling/Hammer Nutrition
19 Andrew Horvai Pen Velo Racing/Summit Bicycles
20 Julio Cesar esqueda Team Hammer Nutrition
21 Kurt Schmal Rio Strada Teammate Win: Geoff Black
22 Scott La perle CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
23 Andrew Battistessa Rio Strada Racing Teammate Win: Geoff Black
24 Mitch Karno Polli Veloce
25 Jeffrey Bell CBRE Racing Teammate Top 5: Winston Asprec
26 Kent Kelley
27 Alan Brake Pen Velo Racing/Summit Bicycles
28 Marty Panos CA Technologies Racing
29 Tom Campeau Folsom Bike
30 Billy Opsal Kovarus / Wells Fargo Racing Team
31 Minh Nguyen Kovarus/Wells Fargo Team
32 Raymond Gibson CBRE RACING Teammate Top 5: Winston Asprec
33 Glen Augustine Berkeley Bicycle Club
34 Alan Benson Limerick Cycling Club
35 James Grant ThirstyBear p/b Akamai
36 Peter Badertscher ThirstyBear p/b Akamai
37 Val Encomio Funsport Bikes
38 Eric Boales City Cycle Racing
39 Frederick Noack Forward Motion Race Club
DNF Geoffrey Pkelps
DNF Jim Elan Fun Sport Cycling Team
DNF Chris Patterson
DNF Robert Wotring
Finishers: Cat 4: 32   Cat 5: 9   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Saltzman R4R - Make A Wish
2 Dan Shore Hammer/53x11
3 Hans Gouwens ThirstyBear p/b Akamai
4 Carl Nielson CA Technologies Racing
5 Hunter Ziesing Hammer Nutrition/53x11
6 George Smith Active Medical
7 James allen Davis bike club Davis Bike Club
8 Robert anderson Team specialized racing masters Team Specialized Racing Masters
9 Brian Mcandrews ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Hans Gouwens
10 Quentin Sims Hammer Nutrition/53x11 Teammate Top 5: Hunter Ziesing
11 James Torrence Eden Bicycles Racing Team
12 Harold Reimer SunPower Racing
13 Rex Moar CBRE Racing
14 Jan Elsbach Davis Bike Club Race Team
15 Mark Massey Clean Power Cycling pb TESLA
16 Calvin Erdman Team City Racing
17 John Marengo Team City Racing
18 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
19 Lawrence Nolan Team Specialized Racing Masters
20 Chris Demattei Victory Velo Racing
21 Matthew Trethric Hammer Nutrition/53x11 Teammate Top 5: Hunter Ziesing
22 Stanley Terusaki Morgan Stanley Cycling Team
23 Steven Holland Illy Coffee
24 Gilbert Tarin Ca Technologies Racing Teammate Top 5: Carl Nielson
25 George Rooney Los Gatos Bicycle Racing Club
DNF Josef Lemire ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Hans Gouwens
DNF Robert Napieralski 3 Ft.-It's The Law
DNF Kevin Willitts 3Ft - It's The Law
DNF Mark Carson CBRE Racing
DNF Tim Davis TeamCyclesport - Specialized p/b Mu
DNF Joseph Foster ThirstyBear p/b Akamai Teammate Top 5: Hans Gouwens
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 14   Cat 3: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Don Haugen Sierra Nevada/Reliable Racing
2 Jess Nierenberg
3 Robin Mckinney Victory Velo Racing
4 Michael Miller Bell Real Estate Cycling
5 Ken Shimojima SunPower Racing
6 Jerry Wickham Benicia Bike Club
7 Paul Mc kenna Team Genesolve
8 Bob Fusco
9 Jeffrey Patterson Pen Velo Racing/Summit Bicycles
10 Jim Forester City Cycle Racing
11 Walter Lohse
12 Osvaldo Tomatis Body Concepts
13 Roderick Gilchrist SJBC
14 Damien Anderson Clean Power Cycling pb TESLA
15 Peter Ekman Clean Power Cycling pb TESLA
16 Russ Erickson CBRE Racing
17 Daniel Tkach CBRE Racing
18 Mark Switters Sacramento Golden Wheelmen
19 Rj Laffins Chico Cycling Team
DNF Gary Thomas
DNF Norbert Kappel SJBC
Finishers: Cat 4: 17   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Louder FFKR ARCHITECTS RACING/VeloSportRac
2 Frank Masterson Pen Velo Racing/Summit Bicycles
3 Josef Lemire ThirstyBear p/b Akamai
4 Don Grijalva TeamCyclesport-Specialized p/b Musc
5 David Ripp
6 Mike Shaw Hammer Nutrition
7 Lloyd Leighton Davis Bike Club Race Team
8 Jeffrey Stephens Chico Cycling Team
9 Fred Garcy Yield Engineering
10 Tony Watts AUDI RENO-TAHOE CYCLING
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Elgart Davis Bike Club Race Team
2 Emanuel Bloom Grizzly Peak Cyclists
3 Michael Freeman Team Hammer Nutrition
4 Gerry Burney Main Street Elite p/b Main Street B
5 Richard Shields Team Hammer Nutrition
6 Jon Boas CA Technologies Racing
7 Mike Macdonald Jaeger Wheelmen
DNF Paul Germain
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cameron Bronstein Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
2 Charlie Velez Data Driven Athlete
3 Cooper Shanks Dolce Vita Freewheel p/b SL2
4 Chaz Turmon Cycle Sport Specialized p/b Muscle
5 Roman Kilun Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Cameron Bronstein
6 Zachary Gottesman NCCF/SPECIALZED JUNIORS
7 Craig Fellers Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Cameron Bronstein
8 Peter Epsteen Team Velosport
9 Brian Funk Cycle Sport Specialized p/b Muscle Teammate Top 5: Chaz Turmon
10 Christian Lam Squadra SF p/b Terun
11 Jeffrey Stern Cycle Sport Specialized p/b Muscle Teammate Top 5: Chaz Turmon
12 Justin Thompson SquadraSF p/b Terun
13 Andrew Goessling Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Cameron Bronstein
14 Tim Mcbirney Cycle Sport Specialized p/b Muscle Teammate Top 5: Chaz Turmon
15 Ben Cook Team Swift
16 Steven Tortorelli JAKROO presented by CHROME INDUSTRI
17 Aaron Rindy Hub Coffee
18 Jeff Linder SquadraSF p/b Terun
19 Sergei Volkov Dolce Vita Freewheel p/b SL2 Teammate Top 5: Cooper Shanks
20 Elliot Hawkes
21 Greg Mccullough Cycle Sport Specialized p/b Muscle Teammate Top 5: Chaz Turmon
22 Erik Muir Team Illuminate
23 Ryan O'keefe
24 Brian Schuster SquadraSF p/b Terun
25 Matthew Shackley
26 Raul Arias j.r. SquadraSF p/b Terun
27 Aaron Mcdevitt SquadraSF p/b Terun
DNF Travis Keeney Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Win: Cameron Bronstein
DNF Nigel Macaodren
DNF Adam Switters Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe Teammate Win: Cameron Bronstein
DNF Addrian Bennett Cycle Sport Specialized p/b Muscle Teammate Top 5: Chaz Turmon
DNF Blaise Hamel SquadraSF p/b Terun
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diana Cedeno JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
2 Barlow Lindsay JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Diana Cedeno
3 Shelby Tramel RAZZLE DAZZLE
4 Heather Mcdonald JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Diana Cedeno
5 Amy Moor SheSpoke Racing
6 Jill Huyette JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe Teammate Win: Diana Cedeno
7 Sarah Tollman RAZZLE DAZZLE Teammate Top 5: Shelby Tramel
DNF Trish Pablo Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
Finishers: Cat 3: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christina Hashimoto Don Chapin
2 Jennifer Grant-martinez
3 Margaret Lowe
4 Genevieve Thomas SheSpoke Racing
5 Serenity Marshall JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
6 Elaine Gronberg R5 Ciclismo
7 Jaimee Erickson
8 Jill Stone SJBC
9 Desiree Varela SunPower Racing
10 Rebecca Piks
11 Christina Davis SJBC
12 Nicole Mather SJBC
13 Kate Carlisle SJBC
14 Rachel Critelli SheSpoke Cycling
15 Amber Pearson Alto Velo Sunpower
16 Lilli Safley Bell Real Estate Cycling
17 Rebekah Bermudez SheSpoke
18 Sharon Marucut Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
19 Jennifer Bezrutczyk JAKROO presented by Chrome Industri
20 Janene Ostrow
21 Lisa Kiratsous SJBC
22 Elizabeth Uy
23 Colleen Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
Finishers: Cat 4: 20   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Anne Valta Clean Power Cycling pb TESLA
2 Ivy Wang JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
3 Meredith Stowe christie ThirstyBear p/b Akamai
4 Jennifer Wong ThirstyBear p/b Akamai
5 Sara Liebert Cycle Sport - Specialized p/b Muscl
6 Leila Cavanaugh ThirstyBear p/b Akamai
7 Shelagh Fritz Thirsty Bear p/b Akamai Teammate Top 5: Meredith Stowe christie
8 Christine Jerko Portland Bicycle Studio
9 Jennifer Barlow US Military Endurance Sports
10 Elizabeth Benishin CA Technologies Racing
DNF Rachelle Ortega JL Velo Cycling p/b The FreeWheel Teammate Top 5: Ivy Wang
Finishers: Cat 2: 6   Cat 3: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Camille Deluca-flaherty SJBC
2 Lesley Jensen JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
3 Yvonne Walbroehl Pen Velo Racing/Summit Bicycles
4 Michelle Nightengale CA Technologies Racing
5 Cecily Majerus Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Jessie Hickel CA Technologies Racing
7 Norma Hilton Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Yvonne Walbroehl
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Tetrick Team Tibco
2 Amy Cameron Folsom Bike/Trek
3 Tanya Fredricks ThirstyBear p/b Akamai
4 Melanie *wong Folsom Bike/Trek
5 Samantha Vroomen Team Mike's Bikes p/b Equator Coffe
6 Fanny Bourdais Folsom Bike/Trek
7 Tiina Aardemae JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
DNF Naomi Hester JLVelo Cycling Team p/b The Freewhe
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7